Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

60 Meter Dash
1.12James Hampton7.11aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
2.9Donovan Bailey7.56aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
3.11Oliver Gates7.68aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
4.10Wesley Garma7.70aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
5.11Nico Blackson7.79aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
6.9Andrew Jackson7.89aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
7.9Ribhi Othman8.94aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
8.9Diego Lopez9.44aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
 
100 Meters
1.12James Hampton10.78aMay 19Sac Joaquin Section DI Finals
2.11Patrick Acholonu11.07aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
3.10Cameron Lewis11.56aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
4.9Donovan Bailey11.75aApr 1Delta Mustang Invitational
5.11Titus Martinez11.94aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
10Wesley Garma11.94aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
7.11Oliver Gates12.02aFeb 25Bulldog Invitational
8.10Zach Coopwood12.05aApr 8Thunder Invitational
9.10Michael Ringgold12.33aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
10.11Nico Blackson12.37aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
11.10Justin Restani12.41aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
12.10Denis Elkins12.55aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
13.10Kevin Wong12.56aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
14.9Lesley Simmons12.62aMay 5Delta League Championships Trials
15.10Bryson Williams12.92aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
16.10Immauri Patterson13.20aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
 
200 Meters
1.12James Hampton22.12aMay 19Sac Joaquin Section DI Finals
2.11Patrick Acholonu22.85aApr 11Jesuit Easter Invitational
3.11Titus Martinez23.41aMay 5Delta League Championships Trials
4.10Joe Blakely23.74aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
5.9Donovan Bailey23.82aApr 1Delta Mustang Invitational
6.10Kobe Sampson23.85aApr 11Jesuit Easter Invitational
7.10Wesley Garma24.77aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
8.10Zach Coopwood24.93aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
9.11Kevon Harden-Slade25.07aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
10.10Denis Elkins25.25aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
11.11Nico Blackson25.27aFeb 25Bulldog Invitational
12.9Lesley Simmons25.43aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
13.10Justin Restani25.50aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
14.10Bryson Williams26.14aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
15.10Immauri Patterson26.87aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
 
300 Meters
1.11Titus Martinez37.13aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
2.9Andrew Jackson38.75aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
3.9Donovan Bailey39.29aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
4.11Oliver Gates39.35aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
5.10Wesley Garma39.56aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
6.10Kobe Sampson39.65aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
7.11Nico Blackson41.84aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
8.12Nick Ott42.24aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
9.9Ribhi Othman47.32aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
 
400 Meters
1.11Titus Martinez50.29aMay 26Sac Joaquin Section Masters Trials/Finals
2.10Joe Blakely50.43aMay 19Sac Joaquin Section DI Finals
3.9Andrew Jackson51.00aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
4.10Nick Myers52.56aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
5.10Kobe Sampson53.90aMay 12Delta League Championships Finals
6.11Kevon Harden-Slade53.94aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
7.12Sami Araya54.57aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
8.12Brock Miller55.77aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
9.9Aidan Singh56.40aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
10.10Denis Elkins57.14aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
11.12Nick Ott58.67aFeb 25Bulldog Invitational
12.9Lesley Simmons60.91aMar 11Randy Sturgeon
13.10Tristan Sanchez61.82aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
14.10Bryson Williams64.64aFeb 25Bulldog Invitational
 
600 Meters
1.10Nick Myers87.74aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
2.9Andrew Jackson1:30.52aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
3.12Nick Ott1:39.08aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
4.9Joseph Leone1:41.50aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
5.10Brendan Brown1:46.81aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
 
800 Meters
1.10Nick Myers1:57.17aMay 19Sac Joaquin Section DI Finals
2.9Andrew Jackson2:00.87aMay 5Delta League Championships Trials
3.12Sami Araya2:03.69aMay 5Delta League Championships Trials
4.10Joe Blakely2:05.11aMar 25Mark Macres Invitational
5.10Isiah Williams2:05.87aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
6.12Blake Miller2:09.34aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
7.9Aidan Singh2:10.96aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
8.12Brock Miller2:12.16aMar 25Mark Macres Invitational
9.10Tristan Sanchez2:12.17aApr 11Jesuit Easter Invitational
10.10Ben Quang2:12.30aApr 1Delta Mustang Invitational
11.12Nick Ott2:16.38aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
12.11Gadiel Ahumada2:17.47aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
13.9Joseph Leone2:18.70aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
14.11Ethan Verdoorn2:22.16aMay 5Delta League Championships Trials
15.10Brendan Brown2:23.39aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
16.10Abenezer Shankute2:33.53aMay 5Delta League Championships Trials
17.10Darren Tran2:34.14aMay 5Delta League Championships Trials
18.9Jason Dodson2:35.14aFeb 25Bulldog Invitational
19.9Ribhi Othman2:41.09aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
20.9Jesse Munyoki2:41.30Apr 28Sheldon Distance Carnival
21.9Diego Lopez3:03.38aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
22.11Lucas Fagin3:16.89aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
 
1500 Meters
1.9Aidan Singh4:31.17aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
2.12Blake Miller4:36.14aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
3.12Sami Araya4:38.94aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
4.10Ben Quang4:40.69aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
5.10Brendan Brown5:04.84aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
 
1600 Meters
1.10Nick Myers4:30.00aApr 1Delta Mustang Invitational
2.12Sami Araya4:33.62aApr 1Delta Mustang Invitational
3.12Blake Miller4:37.92aApr 1Delta Mustang Invitational
4.9Aidan Singh4:43.24aMay 12Delta League Championships Finals
5.10Ben Quang4:52.66aApr 11Jesuit Easter Invitational
6.12Brock Miller4:54.62aApr 1Delta Mustang Invitational
7.10Tristan Sanchez4:55.38aMay 12Delta League Championships Finals
8.9Andrew Jackson4:56.11aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
9.10Isiah Williams4:59.24aApr 8Thunder Invitational
10.11Gadiel Ahumada5:06.28aMay 12Delta League Championships Finals
11.9Joseph Leone5:08.25aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
12.10Brendan Brown5:12.63aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
13.12Nick Ott5:19.00Apr 28Sheldon Distance Carnival
14.11Ethan Verdoorn5:23.85aMay 12Delta League Championships Finals
15.10Abenezer Shankute5:35.14aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
16.10Darren Tran5:38.20aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
17.9Jason Dodson5:41.77aMay 12Delta League Championships Finals
18.9Diego Lopez6:30.14aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
 
3000 Meters
1.9Aidan Singh9:55.81aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
2.12Blake Miller10:10.34aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
3.10Ben Quang10:14.40aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
 
3200 Meters
1.12Blake Miller9:56.06aApr 29Sacramento Meet of Champions
2.9Aidan Singh10:04.75aMay 5Delta League Championships Trials
3.12Sami Araya10:27.62aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
4.10Ben Quang10:33.84aMar 18Husky Invitational
5.10Tristan Sanchez10:42.74aMay 5Delta League Championships Trials
6.12Brock Miller11:00.80Apr 28Sheldon Distance Carnival
7.11Gadiel Ahumada11:04.93aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
8.10Nick Myers11:12.30aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
9.10Brendan Brown11:21.91aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
10.9Joseph Leone11:39.79aMar 11Randy Sturgeon
11.10Isiah Williams12:00.84aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
12.11Ethan Verdoorn12:08.00Apr 28Sheldon Distance Carnival
13.10Abenezer Shankute12:08.51aApr 1Delta Mustang Invitational
14.10Darren Tran12:57.89aApr 11Jesuit Easter Invitational
 
110m Hurdles - 36"
1.10Kevin Wong16.25aApr 1Delta Mustang Invitational
2.10Tristan Sanchez20.48aMay 12Delta League Championships Finals
3.9Jesse Munyoki21.27awMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
4.9Jason Dodson21.74awMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
 
110m Hurdles - 39"
1.10Kevin Wong16.63aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
2.10Tristan Sanchez20.10aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
3.9Jason Dodson21.40aApr 11Jesuit Easter Invitational
4.9Jesse Munyoki21.42aMay 5Delta League Championships Trials
 
300m Hurdles - 30"
1.10Kevin Wong44.75aMar 11Randy Sturgeon
2.9Jason Dodson52.24aMar 11Randy Sturgeon
3.9Jesse Munyoki57.79aMar 11Randy Sturgeon
 
300m Hurdles - 33"
1.10Kevin Wong44.30aMay 12Delta League Championships Finals
2.10Tristan Sanchez47.11aMay 12Delta League Championships Finals
3.9Jason Dodson51.07aMay 12Delta League Championships Finals
4.9Jesse Munyoki54.34aMay 12Delta League Championships Finals
 
300m Hurdles - 36"
1.10Kevin Wong44.44aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
2.10Tristan Sanchez48.18aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
3.9Jason Dodson51.07aMay 5Delta League Championships Trials
4.9Jesse Munyoki54.34aMay 5Delta League Championships Trials
 
4x100 Relay
1.Oliver Gates
James Hampton
Titus Martinez
Cameron Lewis
43.07aMay 12Delta League Championships Finals
2.Oliver Gates
Patrick Acholonu
Titus Martinez
James Hampton
43.43aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
3.Oliver Gates
Titus Martinez
Cameron Lewis
James Hampton
43.81aApr 29Sacramento Meet of Champions
4.Donovan Bailey
Justin Restani
Cameron Lewis
Wesley Garma
45.57aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
5.Wesley Garma
Donovan Bailey
John Sabio
Michael Ringgold
45.70aMar 18Husky Invitational
6.Donovan Bailey
Patrick Acholonu
Titus Martinez
James Hampton
45.89aMar 413th Annual Sacramento State Track Classic
7.Wesley Garma
John Sabio
Donovan Bailey
Michael Ringgold
46.06aMar 11Randy Sturgeon
8.Chandler Velasco
Lesley Simmons
Cameron Lewis
Justin Restani
46.25aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
9.Donovan Bailey
Justin Restani
John Sabio
Zach Coopwood
46.27aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
10.Donovan Bailey
Justin Restani
Zach Coopwood
Wesley Garma
46.43aMay 12Delta League Championships Finals
11.Donovan Bailey
Justin Restani
John Sabio
Wesley Garma
46.48aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
12.Donovan Bailey
Denis Elkins
Justin Restani
Zach Coopwood
46.65aApr 1Delta Mustang Invitational
13.Donovan Bailey
Kobe Sampson
Justin Restani
Zach Coopwood
46.80aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
14.Donovan Bailey
Denis Elkins
Wesley Garma
Zach Coopwood
46.83aApr 11Jesuit Easter Invitational
15.Donovan Bailey
Kobe Sampson
John Sabio
Justin Restani
47.18aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
16.Immauri Patterson
Lesley Simmons
Bryson Williams
Denis Elkins
48.88aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
17.Immauri Patterson
Denis Elkins
Bryson Williams
Kevin Wong
49.01aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
 
4x200 Relay
1.Titus Martinez
Donovan Bailey
Patrick Acholonu
James Hampton
1:33.31aMar 413th Annual Sacramento State Track Classic
2.Titus Martinez
Oliver Gates
Donovan Bailey
James Hampton
1:35.16aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
 
4x400 Relay
1.Andrew Jackson
Titus Martinez
Nick Myers
Joe Blakely
3:20.75aMay 26Sac Joaquin Section Masters Trials/Finals
2.Andrew Jackson
Kobe Sampson
Titus Martinez
James Hampton
3:28.66aMar 31Stanford Invitational
3.Titus Martinez
Nick Myers
Sami Araya
Joe Blakely
3:29.41aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
4.Andrew Jackson
Kobe Sampson
Sami Araya
Titus Martinez
3:29.79aApr 29Sacramento Meet of Champions
Andrew Jackson
Joe Blakely
Titus Martinez
James Hampton
3:29.79aApr 29Sacramento Meet of Champions
6.Andrew Jackson
Joe Blakely
Kobe Sampson
Nick Myers
3:32.40aMar 25Mark Macres Invitational
7.Sami Araya
Titus Martinez
Joe Blakely
Nick Myers
3:34.27aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
8.Andrew Jackson
Kobe Sampson
Denis Elkins
Joe Blakely
3:36.28aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
9.Andrew Jackson
Kobe Sampson
Sami Araya
Nick Myers
3:36.96aMar 413th Annual Sacramento State Track Classic
10.Denis Elkins
Kobe Sampson
Donovan Bailey
Andrew Jackson
3:37.02aApr 11Jesuit Easter Invitational
11.John Sabio
Andrew Jackson
Wesley Garma
Nick Myers
3:37.49aMar 11Randy Sturgeon
12.Andrew Jackson
Kobe Sampson
Wesley Garma
Nick Myers
3:37.76aMar 18Husky Invitational
13.Kobe Sampson
John Sabio
Denis Elkins
Andrew Jackson
3:38.76aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
14.Andrew Jackson
Kobe Sampson
John Sabio
Nick Myers
3:39.20aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
Kobe Sampson
Donovan Bailey
Aidan Singh
Andrew Jackson
3:39.20aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
16.Andrew Jackson
Kobe Sampson
Joe Blakely
Nick Myers
3:39.66aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
17.Nick Myers
Aidan Singh
Brock Miller
Sami Araya
3:40.88aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
18.Nick Myers
Titus Martinez
Nick Ott
Sami Araya
3:42.09aApr 8Thunder Invitational
19.Sami Araya
Brock Miller
Blake Miller
Nick Myers
3:45.00aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
20.Kobe Sampson
Wesley Garma
Denis Elkins
Donovan Bailey
3:45.36aMay 12Delta League Championships Finals
21.Sami Araya
Brock Miller
Gadiel Ahumada
Nick Ott
3:48.18aMar 25Mark Macres Invitational
22.John Sabio
Andrew Jackson
Nick Myers
Wesley Garma
3:48.73aFeb 25Bulldog Invitational
23.Titus Martinez
Blake Miller
Brock Miller
Sami Araya
3:49.54aFeb 25Bulldog Invitational
24.Sami Araya
Brock Miller
Nick Ott
Titus Martinez
3:50.04aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
25.Sami Araya
Blake Miller
Brock Miller
Tristan Sanchez
3:53.60aMar 11Randy Sturgeon
26.Relay Team 4:15.04aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
27.Ethan Verdoorn
Christian Rivas
Josh Smith
Blake Miller
4:43.81aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
 
4x800 Relay
1.Sami Araya
Joe Blakely
Andrew Jackson
Nick Myers
8:13.81aApr 13Mt SAC Relays
2.Sami Araya
Aidan Singh
Andrew Jackson
Joe Blakely
8:31.10Apr 28Sheldon Distance Carnival
3.Sami Araya
Blake Miller
Andrew Jackson
Nicholas Myers
8:37.27aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
4.Sami Araya
Blake Miller
Aidan Singh
Nicholas Myers
9:00.04aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
 
4x1600 Relay
1.Sami Araya
Blake Miller
Aidan Singh
Nicholas Myers
18:41.11aApr 13Mt SAC Relays
 
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Oliver Gates
Andrew Jackson
Brock Miller
Joe Blakely
3:44.79aApr 13Mt SAC Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Sami Araya
Titus Martinez
Joe Blakely
Blake Miller
11:11.90Apr 28Sheldon Distance Carnival
2.Ben Quang
Donovan Bailey
Isiah Williams
Aidan Singh
11:47.80Apr 28Sheldon Distance Carnival
3.Nick Ott
Ethan Verdoorn
Gadiel Ahumada
Brock Miller
12:49.40Apr 28Sheldon Distance Carnival
4.Darren Tran
Wesley Garma
Jason Dodson
Brendan Brown
13:16.00Apr 28Sheldon Distance Carnival
 
Shot Put - 10lb
1.10Cristian Buenrostro43' 8.00May 12Delta League Championships Finals
2.9Sebastian Sierras33' 5.00May 12Delta League Championships Finals
3.9Jesse Munyoki32' 1.00Apr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
4.9Ribhi Othman30' 9.50Apr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
5.9Diego Lopez28' 0.00Apr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
 
Shot Put - 12lb
1.12Josh Smith53' 6.00May 12Delta League Championships Finals
2.11James Dial41' 7.00Mar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
3.12Christian Rivas40' 6.00Apr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
4.10Cristian Buenrostro36' 7.00Mar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
5.9Jesse Munyoki31' 1.00Mar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
6.9Sebastian Sierras30' 9.00Mar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
7.9Ribhi Othman24' 1.50Mar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
8.9Diego Lopez21' 11.00Mar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
 
Discus - 1.6kg
1.12Josh Smith153' 7.00Apr 29Sacramento Meet of Champions
2.12Christian Rivas127' 7.00Mar 25Mark Macres Invitational
3.9Sebastian Sierras111' 7.00Mar 25Mark Macres Invitational
4.10Cristian Buenrostro110' 3.00Mar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
5.11James Dial108' 4.00Apr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
6.9Ribhi Othman87' 1.00Apr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
7.9Jesse Munyoki71' 2.00Apr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
8.9Diego Lopez65' 1.00Mar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
 
Pole Vault
1.11Ethan Verdoorn10' 6.00Apr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
 
Long Jump
1.12James Hampton21' 7.50Mar 25Mark Macres Invitational
2.10Michael Ringgold21' 5.75wApr 29Sacramento Meet of Champions
3.10Cameron Lewis20' 3.50Apr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
4.10Kevin Wong19' 10.50May 12Delta League Championships Finals
5.11Oliver Gates19' 7.50Apr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
6.10Immauri Patterson17' 6.50May 12Delta League Championships Finals
7.9Donovan Bailey13' 10.50Mar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
 
Triple Jump
1.10Cameron Lewis43' 7.00May 5Delta League Championships Trials
2.10Michael Ringgold42' 8.50May 5Delta League Championships Trials
3.11Oliver Gates41' 5.25May 5Delta League Championships Trials
 
Weight Throw - 25lb
1.11James Dial37' 8.75Feb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
 

Womens

60 Meter Dash
1.9Delaney Gates8.91aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
2.10Katelyn Cuneo9.08aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
3.10Sara Tang9.10aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
4.10Lakiya Herron9.33aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
5.10Nina Andrade9.98aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
 
100 Meters
1.12Tori Davis13.15aMar 413th Annual Sacramento State Track Classic
2.9Jaeda Espejo13.31aMay 12Delta League Championships Finals
3.9Delaney Gates13.68aMay 12Delta League Championships Finals
4.9Jaedyn Jamelo13.85aApr 1Delta Mustang Invitational
5.11Manda Nguyen-Sanh13.96aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
6.12Aaliyah Saunders14.01aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
7.10Alyssa Hudspeth-Harden14.13aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
8.9Dominique Johnson14.14aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
9.10Justice Hunter14.17aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
10.10Hedy Navarro14.18aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
11.10Sara Tang14.21aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
12.10Lakiya Herron14.30aMay 5Delta League Championships Trials
13.9Leticia Beckby14.63aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
14.10Ally Sykes14.96aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
 
200 Meters
1.12Tori Davis27.00aMay 5Delta League Championships Trials
2.11Maxine Garcia27.19aFeb 25Bulldog Invitational
3.9Jaeda Espejo27.76aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
4.11Gretchen Martinez27.99aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
5.9Dominique Johnson29.17aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
10Hedy Navarro29.17aApr 11Jesuit Easter Invitational
7.9Jaedyn Jamelo29.22aApr 11Jesuit Easter Invitational
8.10Justice Hunter29.28aApr 1Delta Mustang Invitational
9.9Delaney Gates29.64aMay 5Delta League Championships Trials
10.12Aaliyah Saunders29.70aMar 11Randy Sturgeon
11.10Lakiya Herron29.72aMay 5Delta League Championships Trials
12.10Alyssa Hudspeth-Harden30.90aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
13.10Ally Sykes31.44aMay 5Delta League Championships Trials
14.9Leticia Beckby31.46aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
 
300 Meters
1.11Maxine Garcia44.29aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
2.11Gretchen Martinez46.30aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
3.10Sara Tang50.39aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
 
400 Meters
1.11Maxine Garcia58.73aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
2.11Gretchen Martinez63.66aApr 11Jesuit Easter Invitational
3.12Sara Fisher63.82aMar 413th Annual Sacramento State Track Classic
4.11Stephanie Rivas65.93aApr 11Jesuit Easter Invitational
5.10Marion Semana66.62aMay 12Delta League Championships Finals
6.10Kaylie Pak67.76aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
7.12Jillian Johnson68.51aApr 8Thunder Invitational
8.10Sara Tang68.61aMar 11Randy Sturgeon
9.11Bella Martinez68.63aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
10.10Ally Sykes71.72aMar 25Mark Macres Invitational
11.9Angelica Johnson78.38aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
12.9Isabelle Nguyen83.44aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
 
600 Meters
1.11Maxine Garcia1:41.83aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
2.12Sara Fisher1:50.98aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
3.10Kaylie Pak1:53.20aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
4.9Angelica Johnson2:06.83aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
 
800 Meters
1.11Maxine Garcia2:22.09aMar 25Mark Macres Invitational
2.12Rachel Victor2:27.22aMay 5Delta League Championships Trials
3.12Sara Fisher2:33.21aMar 413th Annual Sacramento State Track Classic
4.11Bella Martinez2:33.69aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
5.10Kaylie Pak2:34.94aMay 5Delta League Championships Trials
6.11Grace Erbe2:36.30aApr 11Jesuit Easter Invitational
7.9Mykell Bouwhuis2:40.33aMay 5Delta League Championships Trials
8.12Alison DeWolfe2:42.75aApr 8Thunder Invitational
9.11Gretchen Martinez2:43.85aFeb 25Bulldog Invitational
10.12Jillian Johnson2:44.32aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
11.10Marion Semana2:45.06aApr 8Thunder Invitational
12.11Kat Vess2:45.07aApr 8Thunder Invitational
13.12Emily DeWolfe2:46.75aMay 5Delta League Championships Trials
14.9Angelica Johnson2:57.87aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
15.9Isabelle Nguyen3:18.55aMay 5Delta League Championships Trials
 
1500 Meters
1.12Rachel Victor5:10.10aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
2.12Sara Fisher5:27.74aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
3.12Alison DeWolfe5:45.84aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
4.12Emily DeWolfe5:47.00aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
5.12Jillian Johnson5:49.09aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
6.11Kat Vess6:03.47aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
7.9Angelica Johnson6:13.10aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
 
1600 Meters
1.12Rachel Victor5:22.20aApr 8Thunder Invitational
2.12Sara Fisher5:29.45aMay 12Delta League Championships Finals
3.11Bella Martinez5:30.42aMar 25Mark Macres Invitational
4.10Kaylie Pak5:42.84aApr 1Delta Mustang Invitational
5.9Mykell Bouwhuis5:47.16aMay 12Delta League Championships Finals
6.12Jillian Johnson5:50.39aMar 413th Annual Sacramento State Track Classic
7.11Grace Erbe5:50.44aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
8.12Alison DeWolfe5:55.49aApr 11Jesuit Easter Invitational
9.12Emily DeWolfe5:56.13aApr 11Jesuit Easter Invitational
10.11Kat Vess6:16.27aApr 1Delta Mustang Invitational
11.10Marion Semana6:20.72aApr 1Delta Mustang Invitational
12.9Angelica Johnson6:27.89aMar 11Randy Sturgeon
13.9Isabelle Nguyen7:43.15aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
 
3000 Meters
1.12Rachel Victor11:14.44aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
2.12Emily DeWolfe12:48.12aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
3.12Alison DeWolfe12:50.84aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
 
3200 Meters
1.12Rachel Victor11:15.84aMay 12Delta League Championships Finals
2.10Kaylie Pak12:22.15aMay 5Delta League Championships Trials
3.11Bella Martinez12:25.31aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
4.12Sara Fisher12:37.23aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
5.9Mykell Bouwhuis12:46.35aMay 5Delta League Championships Trials
6.10Marion Semana13:09.60aApr 1Delta Mustang Invitational
7.12Alison DeWolfe13:11.57aMar 18Husky Invitational
8.12Emily DeWolfe13:16.26aApr 8Thunder Invitational
9.11Kat Vess13:17.13aApr 8Thunder Invitational
10.11Grace Erbe13:17.36aApr 11Jesuit Easter Invitational
11.12Jillian Johnson13:27.59aMay 12Delta League Championships Finals
12.9Angelica Johnson14:10.03aMay 5Delta League Championships Trials
13.9Isabelle Nguyen17:30.90Apr 28Sheldon Distance Carnival
 
100m Hurdles - 33"
1.10Sara Tang17.49aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
2.10Katelyn Cuneo18.49aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
3.10Nina Andrade19.72aMay 5Delta League Championships Trials
 
300m Hurdles - 30"
1.10Sara Tang52.35aMar 18Husky Invitational
2.10Nina Andrade54.64aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
 
4x100 Relay
1.Tori Davis
Aaliyah Saunders
Gretchen Martinez
Maxine Garcia
51.31aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
2.Tori Davis
Maxine Garcia
Aaliyah Saunders
Jaeda Espejo
51.64aMar 31Stanford Invitational
3.Tori Davis
Manda Nguyen-Sanh
Gretchen Martinez
Jaylah Tate
51.87aMar 18Husky Invitational
4.Tori Davis
Aaliyah Saunders
Delaney Gates
Jaeda Espejo
52.07aApr 29Sacramento Meet of Champions
5.Tori Davis
Manda Nguyen-Sanh
Gretchen Martinez
Maxine Garcia
52.58aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
6.Tori Davis
Manda Nguyen-Sanh
Aaliyah Saunders
Gretchen Martinez
52.66aFeb 25Bulldog Invitational
7.Justice Hunter
Jaedyn Jamelo
Delaney Gates
Jaeda Espejo
53.34aMay 12Delta League Championships Finals
8.Hedy Navarro
Jaedyn Jamelo
Delaney Gates
Jaeda Espejo
53.40aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
9.Jaedyn Jamelo
Justice Hunter
Delaney Gates
Jaeda Espejo
53.67aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
10.Hedy Navarro
Justice Hunter
Delaney Gates
Jaeda Espejo
54.02aMar 11Randy Sturgeon
11.Hedy Navarro
Jaedyn Jamelo
Delaney Gates
Justice Hunter
54.52aApr 11Jesuit Easter Invitational
12.Dominique Johnson
Leticia Beckby
Hedy Navarro
Lakiya Herron
55.00aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
13.Justice Hunter
Jaedyn Jamelo
Ally Sykes
Lakiya Herron
55.45aApr 1Delta Mustang Invitational
14.Hedy Navarro
Dominique Johnson
Ally Sykes
Alyssa Hudspeth-Harden
56.28aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
15.Justice Hunter
Ally Sykes
Leticia Beckby
Dominique Johnson
56.65aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
16.Dominique Johnson
Sara Tang
Leticia Beckby
Lakiya Herron
58.51aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
 
4x200 Relay
1.Tori Davis
Jaeda Espejo
Gretchen Martinez
Jaylah Tate
1:52.22aMar 413th Annual Sacramento State Track Classic
 
4x400 Relay
1.Maxine Garcia
Stephanie Rivas
Sara Fisher
Gretchen Martinez
4:08.49aMar 31Stanford Invitational
2.Tori Davis
Maxine Garcia
Sara Fisher
Gretchen Martinez
4:19.17aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
3.Tori Davis
Sara Fisher
Stephanie Rivas
Gretchen Martinez
4:20.28aMay 12Delta League Championships Finals
4.Tori Davis
Stephanie Rivas
Sara Fisher
Gretchen Martinez
4:23.64aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
5.Tori Davis
Maxine Garcia
Stephanie Rivas
Gretchen Martinez
4:23.70aMar 25Mark Macres Invitational
6.Tori Davis
Stephanie Rivas
Jaeda Espejo
Sara Fisher
4:24.70aApr 29Sacramento Meet of Champions
7.Gretchen Martinez
Sara Fisher
Rachel Victor
Maxine Garcia
4:25.35aMar 413th Annual Sacramento State Track Classic
8.Tori Davis
Stephanie Rivas
Rachel Victor
Gretchen Martinez
4:31.90aFeb 25Bulldog Invitational
9.Gretchen Martinez
Grace Erbe
Stephanie Rivas
Sara Fisher
4:34.28aApr 22GLENN POOLE INVITATIONAL
10.Justice Hunter
Lakiya Herron
Marion Semana
Hedy Navarro
4:37.30aApr 11Jesuit Easter Invitational
11.Hedy Navarro
Dominique Johnson
Justice Hunter
Jaeda Espejo
4:38.18aMay 12Delta League Championships Finals
12.Kaylie Pak
Marion Semana
Sara Tang
Mykell Bouwhuis
4:39.43aApr 1Delta Mustang Invitational
Jillian Johnson
Bella Martinez
Kat Vess
Grace Erby
4:39.43aApr 1Delta Mustang Invitational
14.Justice Hunter
Dominique Johnson
Sara Tang
Hedy Navarro
4:41.53aApr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
15.Dominique Johnson
Lakiya Herron
Leticia Beckby
Hedy Navarro
4:45.94aApr 8Thunder Invitational
16.Sara Tang
Marion Semana
Mykell Bouwhuis
Kaylie Pak
4:47.35aMar 11Randy Sturgeon
17.Marion Semana
Kaylie Pak
Mykell Bouwhuis
Sara Tang
4:47.70aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
18.Jillian Johnson
Bella Martinez
Stephanie Rivas
Grace Erby
4:54.15aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
19.Marion Semana
Jaedyn Jamelo
Sara Tang
Angelica Johnson
4:56.86aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
20.Hedy Navarro
Lakiya Herron
Leticia Beckby
Alyssa Hudspeth-Harden
4:57.68aMar 25Mark Macres Invitational
21.Bella Martinez
Grace Erby
Kat Vess
Jillian Johnson
4:57.78aApr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
22.Celyne Johnson
Alison DeWolfe
Emily DeWolfe
Jillian Johnson
4:58.39aMar 11Randy Sturgeon
23.Dominique Johnson
Leticia Beckby
Hedy Navarro
Lakiya Herron
5:02.97aMar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
24.Marion Semana
Sara Tang
Mykell Bouwhuis
Kaylie Pak
5:03.98aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
25.Marion Semana
Angelica Johnson
Mykell Bouwhuis
Isabelle Nguyen
5:05.92aMar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
26.Alison DeWolfe
Emily DeWolfe
Kat Vess
Jillian Johnson
5:07.78aApr 11Jesuit Easter Invitational
27.Kat Vess
Emily DeWolfe
Grace Erby
Alison DeWolfe
5:10.93aMar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
 
4x800 Relay
1.Sara Fisher
Kaylie Pak
Maxine Garcia
Rachel Victor
10:19.32aFeb 4CA Winter T&F Championship Qualifier All-Comers Meet
2.Kaylie Pak
Grace Erbe
Bella Martinez
Sara Fisher
10:46.60Apr 28Sheldon Distance Carnival
3.Celyne Johnson
Emily DeWolfe
Alison DeWolfe
Jillian Johnson
11:37.91aJan 28CA Track & Field Winter Championships Qualifier
4.Alison DeWolfe
Kat Vess
Emily DeWolfe
Jillian Johnson
11:49.30Apr 28Sheldon Distance Carnival
5.Marion Semana
Isabelle Nguyen
Sara Tang
Angelica Johnson
12:58.20Apr 28Sheldon Distance Carnival
 
4x1600 Relay
1.Kaylie Pak
Bella Martinez
Grace Erbe
Rachel Victor
23:15.21aApr 13Mt SAC Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Bella Martinez
Gretchen Martinez
Sara Fisher
Rachel Victor
13:07.90Apr 28Sheldon Distance Carnival
2.Emily DeWolfe
Kat Vess
Grace Erbe
Alison DeWolfe
15:05.50Apr 28Sheldon Distance Carnival
3.Marion Semana
Jillian Johnson
Angelica Johnson
Mykell Bouwhuis
15:06.50Apr 28Sheldon Distance Carnival
 
Shot Put - 4kg
1.11Eby Ifyefobi35' 9.50Mar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
2.11Stephanie Rivas27' 10.00Feb 25Bulldog Invitational
3.9Ifuy Ifyefobi25' 7.00Mar 413th Annual Sacramento State Track Classic
4.9Leila Signey23' 0.00Mar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
 
Discus - 1kg
1.11Eby Ifyefobi124' 0.00Mar 25Mark Macres Invitational
2.9Ifuy Ifyefobi78' 11.00May 12Delta League Championships Finals
3.11Stephanie Rivas74' 11.00Apr 11Jesuit Easter Invitational
4.9Leila Signey69' 10.00Apr 11Jesuit Easter Invitational
 
High Jump
1.10Katelyn Cuneo5' 2.25Apr 11Jesuit Easter Invitational
2.11Gretchen Martinez4' 10.00Mar 25Mark Macres Invitational
3.11Manda Nguyen-Sanh4' 0.00Mar 15Delta League: Pleasant Grove @Sheldon
 
Pole Vault
1.11Manda Nguyen-Sanh9' 0.00Mar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
 
Long Jump
1.11Manda Nguyen-Sanh17' 2.50Mar 25Mark Macres Invitational
2.10Katelyn Cuneo16' 1.75Mar 22Delta: Davis, Grant vs Pleasant Grove
3.12Aaliyah Saunders15' 8.00Apr 19Delta: Franklin, Pleasant Grove @ Jesuit/St. Francis
4.9Mykell Bouwhuis14' 9.00Mar 29Delta: PG, Franklin vs MTHS
 
Triple Jump
1.11Manda Nguyen-Sanh36' 1.00Apr 5Delta: Elk Grove, Monterey Trail vs Pleasant Grove
2.10Katelyn Cuneo33' 9.50Mar 18Husky Invitational
 

*Recent improvement