Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.10Kelvin Warren11.54c PRMar 28Jesuit/St.Francis
2.10Jordan Curry11.64c PRMar 28Jesuit/St.Francis
3.11Matt Baudendistal11.74cMar 28Jesuit/St.Francis
4.11Nico Legarda11.94cMar 28Jesuit/St.Francis
5.11Joel Stephens12.24c PRMar 28Jesuit/St.Francis
11Nick Swanson12.24cMar 22Florin dual
7.9Andrew Patton12.44c PRMar 22Florin dual
8.11Jeff Carlson12.54c PRMar 22Florin dual
9.10Jacob Carter12.72Mar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
10.9Jake Decker12.84c PRMar 28Jesuit/St.Francis
11.10Brad McCarty13.04May 8Delta River League Championship FS
12.9Alec Liou13.34c PRMar 28Jesuit/St.Francis
9Ken Tao13.34c PRMar 22Florin dual
14.10Ryan Maddox14.04c PRMar 1Elk Grove
15.9Niraj Maliwal16.55 PRMay 8Delta River League Championship FS
16.11Josiah Roberts46.94c PRApr 18Monterey Trail
17.11Ron Lowe47.44c PRApr 18Monterey Trail
 
200 Meters
1.10Jordan Curry24.61 PRApr 14Depth Charge
2.11Nick Swanson24.94c PRMar 28Jesuit/St.Francis
3.11Joel Stephens25.34c PRMar 28Jesuit/St.Francis
4.10Jacob Carter25.54May 4Nevada Union Inv
5.9Andrew Patton25.64 PRMay 4Nevada Union Inv
6.9Jake Decker26.88May 8Delta River League Championship FS
7.9Austin Grove27.44 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
8.10Christian Youngblood28.04c PRMar 1Elk Grove
9.10Ryan Maddox28.14c PRMar 1Elk Grove
10.9Alec Liou28.24c PRMar 28Jesuit/St.Francis
11.10Brad McCarty28.74c PRApr 18Monterey Trail
12.10Paramdeep Sandhu30.24cApr 25Sheldon/Pleasant Grove
13.9Niraj Maliwal36.08 PRMay 8Delta River League Championship FS
 
400 Meters
1.11Dan Williams51.83 PRMar 24Thunder Invitational
2.11Steven Roy53.36May 10Delta River League Championship Varsity
3.11Jeff Carlson54.02Apr 21Fred Faucett
4.9Alex Whatmore55.57 PRApr 14Depth Charge
5.10Clayton Daly56.44c PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
6.10Christian Youngblood56.64cMar 22Florin dual
7.11Kevin Fish59.84c PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
8.10Jacob Carter1:00.09Mar 24Thunder Invitational
9.9Austin Grove1:00.24c PRMar 22Florin dual
10.11Joel Stephens1:00.58 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
11.10Abe Zhan1:03.48 PRMar 24Thunder Invitational
12.10Paramdeep Sandhu1:04.04c PRMar 22Florin dual
 
400 Meters - Relay Split
1.11Gianni Vernon-Reynolds50.4hApr 18Monterey Trail
2.11Dan Williams50.8h PRMay 16Divisional Meet
3.11Jeff Carlson52.6h PRMay 16Divisional Meet
11Steven Roy52.6hMay 18Divisional Championships
5.11Matt Baudendistal53.9h PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
6.11Josiah Roberts55.2h PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
7.9Alex Whatmore55.4h PRMar 22Florin dual
8.10Christian Youngblood55.8h PRMay 4Nevada Union Inv
9.10Clayton Daly56.7hMay 4Nevada Union Inv
10.9Patrick Cruse56.9hMar 24Thunder Invitational
11.10Sean Ellis58.5h PRApr 21Fred Faucett
12.9Andrew Patton58.7h PRMay 4Nevada Union Inv
13.11Kevin Fish59.4h PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
14.9Austin Grove1:00.1h PRMar 22Florin dual
15.12Ron Ringler1:00.3hMar 22Florin dual
16.10Jordan Curry1:02.8hMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
17.10Paramdeep Sandhu1:03.6h PRMar 22Florin dual
18.10Abe Zhan1:07.7h PRMar 28Jesuit/St.Francis
 
800 Meters
1.10Clayton Daly2:07.07May 4Nevada Union Inv
2.12Ron Ringler2:11.6h PRMar 24Thunder Invitational
3.9Patrick Cruse2:12.65May 4Nevada Union Inv
4.10Sean Ellis2:13.41 PRApr 21Fred Faucett
5.11Kevin Fish2:17.71 PRApr 14Depth Charge
6.9Dan Nickerson2:23.0h PRMar 1Elk Grove
7.9Alex Whatmore2:24.0h PRMar 1Elk Grove
8.9Austin Grove2:26.8h PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
9.10Paramdeep Sandhu2:27.0hMar 22Florin dual
10.9Ian Kennedy2:35.0h PRMar 1Elk Grove
11.10Abe Zhan2:38.0h PRMar 22Florin dual
 
800 Meters - Relay Split
1.10Clayton Daly2:06.7hMar 3Clarke Massey Relays
2.10Sean Ellis2:08.3h PRMar 3Clarke Massey Relays
3.9Dan Nickerson2:12.5h PRMar 3Clarke Massey Relays
4.9Patrick Cruse2:19.9hMar 3Clarke Massey Relays
 
1500 Meters
1.10Clayton Daly4:22.6h PRMar 24Thunder Invitational
2.12Ron Ringler4:29.0h PRMar 24Thunder Invitational
3.11Kevin Fish4:55.0h PRMar 24Thunder Invitational
4.10Paramdeep Sandhu5:04.0h PRMar 24Thunder Invitational
5.9Patrick Cruse5:08.0h PRMar 24Thunder Invitational
 
1600 Meters
1.10Clayton Daly4:34.66May 10Delta River League Championship Varsity
2.12Ron Ringler4:44.68Apr 21Fred Faucett
3.9Dan Nickerson4:51.6h PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
4.10Sean Ellis5:00.0h PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
5.9Ian Kennedy5:14.11 PRMay 8Delta River League Championship FS
6.9Patrick Cruse5:19.0h PRMar 1Elk Grove
7.11Kevin Fish5:23.0h PRApr 21Fred Faucett
8.10Paramdeep Sandhu5:26.60 PRMay 8Delta River League Championship FS
9.10Abe Zhan5:51.0h PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
 
3000 Meters
1.10Clayton Daly9:54.0h PRMar 24Thunder Invitational
2.10Paramdeep Sandhu10:55.30 PRMar 24Thunder Invitational
 
3200 Meters
1.10Clayton Daly10:15.29 PRApr 28Sacramento Meet of Champions
2.12Ron Ringler10:32.6hApr 25Sheldon/Pleasant Grove
3.9Dan Nickerson11:01.59 PRMay 4Nevada Union Inv
4.9Ian Kennedy11:13.94 PRMay 4Nevada Union Inv
5.10Paramdeep Sandhu11:54.15 PRApr 14Depth Charge
 
65m Hurdles - 39"
1.10Mike Starr10.34cMar 1Elk Grove
2.11Josiah Roberts11.34c PRMar 1Elk Grove
3.9Dan Scott11.44c PRMar 1Elk Grove
11Ron Lowe11.44cMar 1Elk Grove
5.9Ryan Pixley11.54cMar 1Elk Grove
6.9Alex Reginato11.84cMar 1Elk Grove
7.9Alec Liou11.94c PRMar 1Elk Grove
8.9Ken Tao12.04cMar 1Elk Grove
9.9Kellin White14.74cMar 1Elk Grove
 
110m Hurdles - 36"
1.10Mike Starr16.01 PRMay 4Nevada Union Inv
2.9Ryan Pixley18.22 PRMay 8Delta River League Championship FS
3.9Ken Tao18.74May 8Delta River League Championship FS
4.9Dan Scott18.99 PRMay 8Delta River League Championship FS
5.9Scott Hayes19.44cMar 22Florin dual
6.9Alex Reginato19.89May 8Delta River League Championship FS
7.9Alec Liou20.44c PRMar 28Jesuit/St.Francis
8.9Kellin White21.24cMar 28Jesuit/St.Francis
 
110m Hurdles - 39"
1.10Mike Starr16.14cApr 25Sheldon/Pleasant Grove
2.11Josiah Roberts18.97 PRMay 10Delta River League Championship Varsity
3.11Ron Lowe19.07May 10Delta River League Championship Varsity
 
300m Hurdles - 33"
1.10Jacob Carter46.34 PRMay 8Delta River League Championship FS
2.9Scott Hayes47.74cMar 1Elk Grove
3.9Ken Tao49.04c PRMar 1Elk Grove
4.9Ryan Pixley49.24 PRMay 8Delta River League Championship FS
5.9Dan Scott49.44c PRMar 1Elk Grove
6.9Alex Reginato49.78May 8Delta River League Championship FS
7.9Alec Liou50.91 PRMay 8Delta River League Championship FS
8.9Kellin White55.04c PRMar 28Jesuit/St.Francis
 
300m Hurdles - 36"
1.11Josiah Roberts45.14c PRMar 22Florin dual
2.11Ron Lowe46.22May 10Delta River League Championship Varsity
 
4x100 Relay
1.-Matt Baudendistal
Gianni Vernon-Reynolds
Brian Morris
Dan Williams
43.84cMar 22Florin dual
2.-Matt Baudendistal
Dan Williams
Gianni Vernon-Reynolds
Jeff Carlson
44.10May 10Delta River League Championship Varsity
3.-Matt Baudendistal
Gianni Vernon-Reynolds
Jeff Carlson
Dan Williams
44.36May 16Divisional Meet
4.-Matt Baudendistal
Gianni Vernon-Reynolds
Brian Morris
David Calfee
45.14cApr 18Monterey Trail
5.-Mike Starr
Jordan Curry
Christian Youngblood
Kelvin Warren
45.44cMar 28Jesuit/St.Francis
6.-Matt Baudendistal
Gianni Vernon-Reynolds
David Calfee
Nico Legarda
45.74cApr 25Sheldon/Pleasant Grove
7.-Jake Vargas
Jordan Curry
Mike Starr
Kelvin Warren
46.54cMar 22Florin dual
8.-Andrew Patton
Jordan Curry
Mike Starr
Mike Wall
47.04cApr 25Sheldon/Pleasant Grove
-Brian Morris
Matt Baudendistal
Nick Swanson
Dan Williams
47.04cMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
10.-Joe Sabolboro
Jordan Curry
Mike Starr
Mike Wall
47.34cMar 1Elk Grove
11.-Jordan Curry
Kelvin Warren
Mike Starr
Christian Youngblood
47.43May 4Nevada Union Inv
12.-Jacob Carter
Jordan Curry
Mike Starr
Kelvin Warren
47.69Mar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
13.-Joe Sabolboro
Jordan Curry
Jake Vargas
Kelvin Warren
48.14cMar 3Clarke Massey Relays
14.-Nick Swanson
Anthony Amoruso
Dan Nguyen
Jeff Carlson
48.24cMar 1Elk Grove
 
4x200 Relay
1.-Matt Baudendistal
Steven Roy
Jeff Carlson
Dan Williams
1:36.3hMar 3Clarke Massey Relays
2.-Jake Vargas
Jordan Curry
Kelvin Warren
Christian Youngblood
1:46.3hMar 3Clarke Massey Relays
 
4x400 Relay
1.-Relay Team 3:25.72May 25Sac Joaquin Masters Finals
2.-Steven Roy
Jeff Carlson
Gianni Vernon-Reynolds
Dan Williams
3:25.8hMay 24SJS Masters Trials
3.-Dan Williams
Jeff Carlson
Steven Roy
Gianni Vernon-Reynolds
3:29.66May 4Nevada Union Inv
4.-Steven Roy
Jeff Carlson
Matt Baudendistal
Gianni Vernon-Reynolds
3:34.7hApr 25Sheldon/Pleasant Grove
5.-Clayton Daly
Ron Ringler
Josiah Roberts
Mike Wall
3:36.2hMar 22Florin dual
6.-Jeff Carlson
Steven Roy
Josiah Roberts
Gianni Vernon-Reynolds
3:36.8hApr 18Monterey Trail
7.-Jeff Carlson
Steven Roy
Josiah Roberts
Dan Williams
3:39.6hMar 1Elk Grove
8.-Dan Williams
Steven Roy
Jeff Carlson
Gianni Vernon-Reynolds
3:40.31May 10Delta River League Championship Varsity
9.-Jeff Carlson
Steven Roy
Gianni Vernon-Reynolds
Dan Williams
3:41.10Apr 14Depth Charge
10.-Alex Whatmore
Sean Ellis
Andrew Patton
Christian Youngblood
3:48.23May 8Delta River League Championship FS
11.-Clayton Daly
Sean Ellis
Christian Youngblood
Andrew Patton
3:51.4hApr 21Fred Faucett
12.-Clayton Daly
Mike Wall
Josiah Roberts
Kevin Fish
3:52.9hApr 25Sheldon/Pleasant Grove
13.-Alex Whatmore
Christian Youngblood
Patrick Cruse
Clayton Daly
3:53.0hMar 24Thunder Invitational
14.-Christian Youngblood
Sean Ellis
Austin Grove
Andrew Patton
3:55.9hApr 25Sheldon/Pleasant Grove
15.-Alex Whatmore
Christian Youngblood
Jordan Curry
Austin Grove
3:56.0hMar 22Florin dual
16.-Jordan Curry
Alex Whatmore
Austin Grove
Clayton Daly
4:00.0hMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
17.-Andrew Patton
Patrick Cruse
Paramdeep Sandhu
Abe Zhan
4:06.6hMar 22Florin dual
18.-Alex Whatmore
Christian Youngblood
Andrew Patton
Paramdeep Sandhu
4:07.5hApr 18Monterey Trail
19.-Alex Whatmore
Christian Youngblood
Patrick Cruse
Sean Ellis
4:11.0hMar 28Jesuit/St.Francis
 
4x800 Relay
1.-Clayton Daly
Patrick Cruse
Dan Nickerson
Sean Ellis
8:53.2hMar 3Clarke Massey Relays
 
SMR 100-100-200-400m
1.-Joe Sabolboro
Jordan Curry
Kelvin Warren
Christian Youngblood
1:47.1hMar 3Clarke Massey Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.-Dan Nickerson
Patrick Cruse
Sean Ellis
Clayton Daly
11:51.6hMar 3Clarke Massey Relays
 
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.-Dan Nguyen
Mike Starr
Josiah Roberts
Anthony Amoruso
42.0hMar 3Clarke Massey Relays
2.9Ken Tao
Scott Hayes
Alec Liou
Dan Scott
47.9hMar 3Clarke Massey Relays
 
Shot Put - 4kg
1.10Matt Thomas34' 1 PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
2.10Matt Cartin31' 11 PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
3.9Matt Villata25' 5.25 PRApr 14Depth Charge
 
Shot Put - 10lb
1.10Matt Cartin34' 7 PRMar 28Jesuit/St.Francis
2.10Matt Thomas31' 1.5 PRApr 14Depth Charge
3.9Matt Villata23' 2 PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
 
Shot Put - 12lb
1.11Nick Massa39' 6.75May 10Delta River League Championship Varsity
2.10Matt Cartin33' 9 PRMar 22Florin dual
3.11David Lochtie-Wilkerson30' 10.75Apr 14Depth Charge
4.10Matt Thomas29' 5 PRMar 22Florin dual
5.11Matt Rhodes26' 5May 10Delta River League Championship Varsity
6.9Matt Villata23' 3 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
 
JV Shot Put
1.10Matt Thomas34' 1 PRMay 8Delta River League Championship FS
2.10Matt Cartin32' 1 PRMay 8Delta River League Championship FS
3.9Matt Villata25' 4 PRMay 8Delta River League Championship FS
 
Discus - 1.6kg
1.11Nick Massa101' 3.5Apr 25Sheldon/Pleasant Grove
2.11David Lochtie-Wilkerson92' 6.5Apr 25Sheldon/Pleasant Grove
3.10Matt Thomas90' 2 PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
4.10Matt Cartin84' 2 PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
5.11Matt Rhodes66' 1May 10Delta River League Championship Varsity
6.9Matt Villata50' 8 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
 
High Jump
1.11Dan Williams6' 2 PRMay 4Nevada Union Inv
2.11Steven Roy5' 10 PRMar 1Elk Grove
3.11Nico Legarda5' 8 PRMar 22Florin dual
4.9Austin Lillywhite5' 6 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
5.9Ryan Pixley5' 4May 8Delta River League Championship FS
6.10Ryan Maddox5' 2Mar 22Florin dual
7.9David Calfee4' 10Apr 18Monterey Trail
 
Pole Vault
1.10Mike Starr13' 0May 10Delta River League Championship Varsity
2.11Jeff Carlson12' 9May 18Divisional Championships
3.9Dan Scott9' 6 PRMay 8Delta River League Championship FS
4.9Scott Hayes9' 0Apr 25Sheldon/Pleasant Grove
9Ken Tao9' 0Apr 25Sheldon/Pleasant Grove
9Kellin White9' 0Mar 28Jesuit/St.Francis
7.9Alex Reginato8' 0Apr 25Sheldon/Pleasant Grove
9David Calfee8' 0Apr 25Sheldon/Pleasant Grove
 
Long Jump
1.11Gianni Vernon-Reynolds21' 6May 18Divisional Championships
2.10Kelvin Warren20' 5 PRMar 3Clarke Massey Relays
3.11Nico Legarda19' 5May 10Delta River League Championship Varsity
4.11Matt Baudendistal19' 2.5Apr 25Sheldon/Pleasant Grove
5.10Joe Sabolboro18' 1.25 PRMar 28Jesuit/St.Francis
6.10Christian Youngblood18' 1Apr 25Sheldon/Pleasant Grove
7.10Brad McCarty17' 2 PRMay 8Delta River League Championship FS
8.9Scott Hayes16' 11.5Mar 28Jesuit/St.Francis
9.10Jacob Carter16' 10 PRMar 1Elk Grove
10.10Ryan Maddox15' 9May 8Delta River League Championship FS
11.9Alex Reginato15' 0.5May 8Delta River League Championship FS
12.9Kellin White12' 7 PRMar 1Elk Grove
13.9Niraj Maliwal11' 2 PRMay 8Delta River League Championship FS
 
Triple Jump
1.11Gianni Vernon-Reynolds44' 3.5 (-.5)Apr 28Sacramento Meet of Champions
2.11Nico Legarda41' 10 PRMay 10Delta River League Championship Varsity
3.10Kelvin Warren41' 6.5 PRMar 28Jesuit/St.Francis
4.11Matt Baudendistal40' 10 PRMay 10Delta River League Championship Varsity
5.10Christian Youngblood38' 7May 8Delta River League Championship FS
6.10Joe Sabolboro36' 8.5 PRApr 14Depth Charge
7.10Ryan Maddox34' 11.5Mar 28Jesuit/St.Francis
8.9Scott Hayes32' 6.5Mar 28Jesuit/St.Francis
9.9Alex Reginato29' 9Apr 25Sheldon/Pleasant Grove
 

Womens

100 Meters
1.10Sarah Hockensmith13.04c PRMar 22Florin dual
2.11Rachel Roots13.37Apr 14Depth Charge
3.10Selena George13.54cMar 28Jesuit/St.Francis
4.9Khendel Turner13.77 PRMay 8Delta River League Championship FS
5.9Shayna Dockery13.89Mar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
6.9Yana Gordeyeva14.03 PRMay 8Delta River League Championship FS
7.12Tiare McMillan14.04c PRMar 28Jesuit/St.Francis
8.10Juliet Casillas14.14cApr 25Sheldon/Pleasant Grove
9.10Jessica Schwartz14.24c PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
10.9Jenna Crouch15.04c PRApr 18Monterey Trail
11.11Devan Pucci15.14c PRMar 28Jesuit/St.Francis
12.10Marla Rabanad15.84c PRMar 28Jesuit/St.Francis
13.10Katie Murphy15.94c PRMar 28Jesuit/St.Francis
14.10Ayla Dozier16.14c PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
15.10Laurel Louie16.32 PRMay 8Delta River League Championship FS
16.12Megan Murphy16.44c PRMar 22Florin dual
17.10Shelby Hudak16.61 PRMay 8Delta River League Championship FS
 
200 Meters
1.9Kayla Isaac27.85 PRMay 8Delta River League Championship FS
2.10Rachel Rucireta28.71 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
3.9Indrani Mikkilineni28.74c PRMar 28Jesuit/St.Francis
4.12Tiare McMillan29.04 PRMay 10Delta River League Championship Varsity
5.10Jessica Schwartz29.05May 4Nevada Union Inv
6.9Yana Gordeyeva29.12 PRMay 8Delta River League Championship FS
7.10Christina Maguire29.24cMar 22Florin dual
8.9Jenna Crouch29.28 PRMay 8Delta River League Championship FS
9.9Khendel Turner29.34 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
10.10Abby Louie31.28 PRMay 8Delta River League Championship FS
11.11Devan Pucci33.14c PRMar 28Jesuit/St.Francis
12.10Katie Murphy33.76 PRMay 8Delta River League Championship FS
13.10Marla Rabanad34.14c PRMar 28Jesuit/St.Francis
14.12Megan Murphy35.94c PRApr 18Monterey Trail
15.10Laurel Louie37.44c PRMar 1Elk Grove
 
400 Meters
1.9Madi Bell1:01.17 PRMay 4Nevada Union Inv
2.9Morgan Pugh1:02.84cMar 22Florin dual
3.10Rachel Rucireta1:02.94c PRMar 22Florin dual
4.9Kayla Isaac1:03.67 PRMay 8Delta River League Championship FS
5.10Christina Maguire1:05.64cApr 25Sheldon/Pleasant Grove
6.10Jessica Schwartz1:06.87Mar 24Thunder Invitational
7.9Indrani Mikkilineni1:09.34cMar 22Florin dual
8.12Tiare McMillan1:09.53 PRApr 14Depth Charge
9.11Molly Blomquist1:10.34c PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
10.11Ashley Palmieri1:13.64c PRMar 1Elk Grove
 
400 Meters - Relay Split
1.11Rachel Roots1:00.9h PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
2.10Rachel Rucireta1:01.9h PRApr 13Woody Wilson Invitational
3.9Morgan Pugh1:02.4hMar 31Stanford Invitational Day 2
4.9Madi Bell1:03.1h PRMay 16Divisional Meet
5.9Kayla Isaac1:04.9h PRMay 4Nevada Union Inv
6.10Christina Maguire1:05.5h PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
7.10Jessica Schwartz1:05.8hMar 1Elk Grove
8.11Lani Fontillas1:08.3h PRMar 28Jesuit/St.Francis
9.9Indrani Mikkilineni1:09.4hMar 1Elk Grove
10.10Katie Smith1:10.6h PRMar 3Clarke Massey Relays
11.11Emily Blomquist1:11.3h PRMar 28Jesuit/St.Francis
9Yana Gordeyeva1:11.3h PRApr 18Monterey Trail
13.10Jessica Miller1:11.4hMar 1Elk Grove
14.11Molly Blomquist1:12.0h PRMar 28Jesuit/St.Francis
15.9Alyse Kinoshita1:13.2hMar 1Elk Grove
16.12Tiare McMillan1:13.4h PRMar 1Elk Grove
17.10Shelby Hudak1:17.7h PRMar 1Elk Grove
18.11Ashley Palmieri1:18.0h PRMar 28Jesuit/St.Francis
 
800 Meters
1.9Morgan Pugh2:21.26May 16Divisional Meet
2.9Madi Bell2:25.25Mar 24Thunder Invitational
3.10Rachel Rucireta2:30.11 PRMay 4Nevada Union Inv
4.10Maria Malone2:31.54May 4Nevada Union Inv
5.11Emily Blomquist2:37.7h PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
6.11Molly Blomquist2:38.15 PRMay 4Nevada Union Inv
7.10Jessica Miller2:43.1hApr 25Sheldon/Pleasant Grove
8.10Katie Smith2:44.0hApr 21Fred Faucett
9.9Alyse Kinoshita2:54.0hMar 1Elk Grove
10.10Shelli Coverdale2:55.0h PRMar 1Elk Grove
9Sarah London2:55.0h PRMar 1Elk Grove
 
800 Meters - Relay Split
1.9Morgan Pugh2:23.4hMar 31Stanford Invitational Day 2
2.9Madi Bell2:26.2h PRApr 13Woody Wilson Invitational
3.10Rachel Rucireta2:29.4h PRApr 13Woody Wilson Invitational
4.11Emily Blomquist2:40.4h PRMar 3Clarke Massey Relays
5.10Jessica Miller2:43.0hMar 3Clarke Massey Relays
6.10Katie Smith2:50.0h PRMar 3Clarke Massey Relays
 
1500 Meters
1.9Morgan Pugh4:59.10 PRMar 24Thunder Invitational
2.10Rachel Rucireta5:12.38 PRMar 24Thunder Invitational
3.10Jessica Miller5:39.70 PRMar 24Thunder Invitational
4.11Molly Blomquist5:45.20 PRMar 24Thunder Invitational
 
1600 Meters
1.10Maria Malone5:09.83May 10Delta River League Championship Varsity
2.9Morgan Pugh5:27.58Apr 14Depth Charge
3.10Rachel Rucireta5:35.08 PRMay 8Delta River League Championship FS
4.9Madi Bell5:45.0h PRMar 22Florin dual
5.10Jessica Miller5:50.8hMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
6.11Emily Blomquist5:58.55 PRMay 8Delta River League Championship FS
7.9Sarah London6:14.1h PRMar 22Florin dual
8.9Alyse Kinoshita6:16.1hApr 14Depth Charge
9.11Molly Blomquist6:32.4h PRApr 18Monterey Trail
 
3000 Meters
1.10Maria Malone10:22.92Mar 30Stanford Invitational Day 1
2.9Alyse Kinoshita12:53.0h PRMar 24Thunder Invitational
 
3200 Meters
1.10Maria Malone10:53.6hMay 18Divisional Championships
2.9Alyse Kinoshita13:28.03May 4Nevada Union Inv
3.10Jessica Miller13:54.0hMar 22Florin dual
4.10Katie Smith14:37.0h PRMar 22Florin dual
5.10Christina Maguire15:42.36 PRMay 8Delta River League Championship FS
 
60m Hurdles - 33"
1.11Brooke Rasor11.44c PRMar 1Elk Grove
2.10Ayla Dozier11.64c PRMar 1Elk Grove
3.10Kaliegh Brady11.94c PRMar 1Elk Grove
4.11Christine Heckler12.04c PRMar 1Elk Grove
5.11Nikki Leskinen12.24c PRMar 1Elk Grove
6.10Courtney Anderson14.84c PRMar 1Elk Grove
 
100m Hurdles - 30"
1.10Juliet Casillas17.70 PRMay 8Delta River League Championship FS
2.11Brooke Rasor17.87 PRMay 8Delta River League Championship FS
3.10Ayla Dozier18.76 PRMay 8Delta River League Championship FS
4.10Courtney Anderson19.72 PRMay 8Delta River League Championship FS
5.10Kaliegh Brady20.22 PRMay 8Delta River League Championship FS
 
100m Hurdles - 33"
1.11Brooke Rasor17.64May 4Nevada Union Inv
2.10Juliet Casillas17.84cMar 28Jesuit/St.Francis
3.10Courtney Anderson19.01Apr 21Fred Faucett
4.10Ayla Dozier19.24c PRMar 28Jesuit/St.Francis
5.10Kaliegh Brady21.24c PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
6.11Nikki Leskinen21.34c PRMar 28Jesuit/St.Francis
 
300m Hurdles - 30"
1.10Courtney Anderson49.00May 8Delta River League Championship FS
2.11Brooke Rasor51.89 PRMay 8Delta River League Championship FS
3.10Juliet Casillas53.00May 8Delta River League Championship FS
4.11Nikki Leskinen56.06 PRMar 24Thunder Invitational
5.10Ayla Dozier58.74c PRMar 1Elk Grove
6.11Christine Heckler1:00.64c PRMar 1Elk Grove
 
4x100 Relay
1.-Jazmin White
Sarah Hockensmith
Lani Fontillas
Rachel Roots
50.23May 10Delta River League Championship Varsity
2.-Jazmin White
Rachel Roots
Sarah Hockensmith
Lani Fontillas
50.53May 4Nevada Union Inv
3.-Lani Fontillas
Rachel Roots
Sarah Hockensmith
Jazmin White
51.04cApr 25Sheldon/Pleasant Grove
-Lani Fontillas
Alex White
Rachel Roots
Jazmin White
51.04cMar 22Florin dual
5.-Relay Team 51.05Apr 13Woody Wilson Invitational
6.-Lani Fontillas
Rachel Roots
Sarah Hockensmith
Alex White
51.38Mar 31Stanford Invitational Day 2
7.-Juliet Casillas
Sarah Hockensmith
Jessica Schwartz
Shayna Dockery
52.64cMar 22Florin dual
8.-Lani Fontillas
Alex White
Natalie Baudendistal
Jazmin White
52.70Mar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
9.-Juliet Casillas
Kayla Isaac
Jessica Schwartz
Selena George
52.74cApr 25Sheldon/Pleasant Grove
10.-Jessica Schwartz
Juliet Casillas
Shayna Dockery
Kayla Isaac
52.98May 8Delta River League Championship FS
11.-Juliet Casillas
Sarah Hockensmith
Kayla Isaac
Shayna Dockery
53.88Mar 24Thunder Invitational
12.-Kayla Isaac
Juliet Casillas
Jessica Schwartz
Ayla Dozier
54.02Apr 14Depth Charge
13.-Khendel Turner
Elyse Hockensmith
Selena George
Jessica Schwartz
54.12Mar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
14.-Indrani Mikkilineni
Khendel Turner
Christina Maguire
Jenna Crouch
54.34cMar 22Florin dual
15.-Juliet Casillas
Jessica Schwartz
Kayla Isaac
Shayna Dockery
54.78Apr 21Fred Faucett
16.-Juliet Casillas
Selena George
Shayna Dockery
Kayla Isaac
54.90May 4Nevada Union Inv
17.-Indrani Mikkilineni
Juliet Casillas
Khendel Turner
Selena George
55.34cMar 28Jesuit/St.Francis
18.-Kayla Isaac
Elyse Hockensmith
Jessica Schwartz
Shayna Dockery
55.74cMar 28Jesuit/St.Francis
19.-Shayna Dockery
Sarah Hockensmith
Natalie Baudendistal
Jessica Schwartz
55.84cMar 3Clarke Massey Relays
 
4x200 Relay
1.-Natalie Baudendistal
Jessica Schwartz
Christina Maguire
Jenna Crouch
1:58.9hMar 3Clarke Massey Relays
 
4x400 Relay
1.-Relay Team 4:05.65May 25Sac Joaquin Masters Finals
2.-Jazmin White
Casey O'Day
Danielle Harsch
Rachel Roots
4:05.7hMay 24SJS Masters Trials
3.-Jazmin White
Madi Bell
Danielle Harsch
Rachel Roots
4:07.78May 16Divisional Meet
4.-Jazmin White
Casey O'Day
Morgan Pugh
Rachel Roots
4:10.19May 10Delta River League Championship Varsity
5.-Jazmin White
Casey O'Day
Shelly Pugh
Rachel Roots
4:13.71Apr 13Woody Wilson Invitational
6.-Madi Bell
Christina Maguire
Rachel Rucireta
Kayla Isaac
4:16.79May 8Delta River League Championship FS
7.-Alex White
Morgan Pugh
Rachel Roots
Shelly Pugh
4:18.7hMar 31Stanford Invitational Day 2
8.-Morgan Pugh
Casey O'Day
Jessica Schwartz
Rachel Rucireta
4:20.7hMar 3Clarke Massey Relays
9.-Jazmin White
Shelly Pugh
Rachel Roots
Casey O'Day
4:20.80Apr 14Depth Charge
10.-Christina Maguire
Jessica Schwartz
Rachel Rucireta
Madi Bell
4:21.90Apr 14Depth Charge
11.-Jazmin White
Shelly Pugh
Morgan Pugh
Danielle Harsch
4:24.0hMar 24Thunder Invitational
12.-Jessica Schwartz
Kayla Isaac
Christina Maguire
Madi Bell
4:24.1hApr 25Sheldon/Pleasant Grove
13.-Christina Maguire
Madi Bell
Rachel Rucireta
Morgan Pugh
4:24.34Mar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
14.-Jazmin White
Rachel Roots
Morgan Pugh
Danielle Harsch
4:25.0hMar 22Florin dual
15.-Christina Maguire
Kayla Isaac
Jessica Schwartz
Madi Bell
4:25.6hApr 21Fred Faucett
16.-Christina Maguire
Morgan Pugh
Indrani Mikkilineni
Jessica Schwartz
4:30.0hMar 1Elk Grove
17.-Jessica Schwartz
Christina Maguire
Rachel Rucireta
Madi Bell
4:30.9hApr 18Monterey Trail
18.-Madi Bell
Rachel Rucireta
Christina Maguire
Jessica Schwartz
4:31.0hMar 28Jesuit/St.Francis
19.-Jazmin White
Shelly Pugh
Natalie Baudendistal
Casey O'Day
4:31.1hMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
20.-Rachel Rucireta
Christina Maguire
Jessica Schwartz
Madi Bell
4:31.6hMar 22Florin dual
21.-Jeni Gardner
Katie Smith
Emily Blomquist
Molly Blomquist
4:43.1hApr 25Sheldon/Pleasant Grove
22.-Jeni Gardner
Molly Blomquist
Indrani Mikkilineni
Kayla Isaac
4:46.4hApr 18Monterey Trail
23.-Emily Blomquist
Alyse Kinoshita
Jessica Miller
Yana Gordeyeva
5:02.1hApr 18Monterey Trail
 
4x800 Relay
1.-Morgan Pugh
Shelly Pugh
Rachel Rucireta
Madi Bell
9:58.04Apr 13Woody Wilson Invitational
-Relay Team 9:58.04Apr 13Woody Wilson Invitational
3.-Casey O'Day
Morgan Pugh
Madi Bell
Rachel Rucireta
10:00.9hMar 3Clarke Massey Relays
4.-Morgan Pugh
Shelly Pugh
Jessica Miller
Danielle Harsch
10:20.43Mar 31Stanford Invitational Day 2
 
SMR 100-100-200-400m
1.-Natalie Baudendistal
Sarah Hockensmith
Christina Maguire
Jenna Crouch
2:03.5hMar 3Clarke Massey Relays
 
4x55 Shuttle Hurdles - 33"
1.-London Harvey
Brooke Rasor
Ayla Dozier
Kaliegh Brady
45.7hMar 3Clarke Massey Relays
 
Shot Put - 4kg
1.11Brittany Lochtie-Wilkerson26' 8 PRMay 8Delta River League Championship FS
2.9Shayna Dockery26' 5May 8Delta River League Championship FS
3.10Ayla Dozier25' 0.5 PRApr 21Fred Faucett
4.11Sarah Korn22' 8Mar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
5.11Mina Vareth21' 0Apr 14Depth Charge
6.11Molly Blomquist16' 7 PRMar 28Jesuit/St.Francis
 
Discus - 1kg
1.11Brittany Lochtie-Wilkerson88' 2 PRMay 4Nevada Union Inv
2.11Sarah Korn67' 11Mar 1Elk Grove
3.9Shayna Dockery67' 3 PRMay 8Delta River League Championship FS
4.10Ayla Dozier63' 1 PRApr 18Monterey Trail
5.11Mina Vareth57' 9 PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
6.11Molly Blomquist54' 10 PRMar 28Jesuit/St.Francis
 
High Jump
1.9Khendel Turner4' 10 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
2.9Jenna Crouch4' 8Mar 24Thunder Invitational
3.11Christy Boulos4' 6 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
4.11Ashley Palmieri4' 2Mar 28Jesuit/St.Francis
 
Pole Vault
1.10Abby Louie7' 0 PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
2.10Shelli Coverdale6' 6Apr 18Monterey Trail
 
Long Jump
1.11Rachel Roots17' 5May 10Delta River League Championship Varsity
2.11Lani Fontillas16' 3.5Mar 28Jesuit/St.Francis
3.10Sarah Hockensmith15' 8.5Apr 14Depth Charge
4.9Sarah London15' 0May 8Delta River League Championship FS
5.12Tiare McMillan13' 8 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
6.10Kaliegh Brady12' 3 PRMay 8Delta River League Championship FS
 
Triple Jump
1.11Lani Fontillas36' 1 PRApr 25Sheldon/Pleasant Grove
2.10Sarah Hockensmith34' 1May 10Delta River League Championship Varsity
3.9Sarah London31' 9Apr 14Depth Charge
4.9Khendel Turner30' 8 PRMar 22Florin dual
5.10Juliet Casillas30' 4 PRMar 24Thunder Invitational
6.10Kaliegh Brady27' 5.5 PRMar 10Bob King/Don Gilbert Invitational
7.9Jenna Crouch27' 4Apr 25Sheldon/Pleasant Grove
 

*Recent improvement