100 Meters |
1. | 11 | | Danielle Henderson | 12.94 | May 1 | Gary Smith Invitational |
2. | 12 | | Nana Agyepong | 13.08PR | May 1 | Gary Smith Invitational |
3. | 11 | | Abena Agyepong | 13.68PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
4. | 10 | | Kendall Kwiatkowski | 14.19 | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
200 Meters |
1. | 12 | | Amber Williams | 26.95PR | May 1 | Gary Smith Invitational |
2. | 11 | | Danielle Henderson | 27.01 | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
3. | 11 | | Abena Agyepong | 27.78PR | May 1 | Gary Smith Invitational |
|
400 Meters |
1. | 10 | | Kendall Kwiatkowski | 1:02.15PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
2. | 10 | | Emily Nordquist | 1:03.90 | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
3. | 11 | | Abena Agyepong | 1:06.95PR | May 1 | Gary Smith Invitational |
4. | 12 | | Amber Williams | 1:07.35 | Apr 10 | John Stingel Invitational |
5. | 12 | | Tashianna Sullivan | 1:08.65PR | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
800 Meters |
1. | 12 | | Claire Graupmann | 2:19.27PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
2. | 12 | | Kristin Taylor | 2:32.35PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
3. | 12 | | Kelsey McAlpine | 2:36.38PR | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
1600 Meters |
1. | 12 | | Kelsey McAlpine | 5:19.71PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
2. | 9 | | Cheyenne Buckingham | 5:44.26PR | Apr 10 | John Stingel Invitational |
3. | 10 | | Annalee Haviland | 5:52.87PR | May 1 | Gary Smith Invitational |
|
3200 Meters |
1. | 9 | | Cheyenne Buckingham | 11:53.80 | May 1 | Gary Smith Invitational |
2. | 12 | | Melissa Girgis | 11:55.62PR | Apr 10 | John Stingel Invitational |
3. | 10 | | Tara Murphy | 12:57.09PR | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
100m Hurdles - 33" |
1. | 9 | | Frannie Frazier | 15.35PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
2. | 11 | | Kristi Gegas | 17.86PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
|
300m Hurdles - 30" |
1. | 9 | | Frannie Frazier | 50.08PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
2. | 11 | | Kristi Gegas | 52.20PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
3. | 10 | | Morgan Livingston | 57.39PR | May 1 | Gary Smith Invitational |
4. | 10 | | Anita Mwurki | 58.04PR | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
4x100 Relay |
1. | - | | Relay Team | 49.89 | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
2. | - | | Nana Agyepong Danielle Henderson Amber Williams Frannie Frazier | 50.43 | May 28 | OHSAA Division I Track Championships - Region 3 - Picke.. |
3. | - | | Danielle Henderson Tashianna Sullivan Amber Williams Frannie Frazier | 51.86 | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
4x200 Relay - |
1. | - | | Nana Agyepong Kendall Kwiatkowski Amber Williams Danielle Henderson | 1:45.07 | May 28 | OHSAA Division I Track Championships - Region 3 - Picke.. |
2. | - | | Relay Team | 1:45.58 | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
3. | - | | Tashianna Sullivan Chioma Umunnibuki Samantha Rubinoski Rachel Erb | 1:56.30 | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
4x400 Relay |
1. | - | | Relay Team | 4:12.53 | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
2. | - | | Claire Graupmann Danielle Henderson Amber Williams Kendall Kwiatkowski | 4:25.93 | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
4x800 Relay |
1. | - | | Melissa Girgis Kristin Taylor Kelsey McAlpine Claire Graupmann | 9:49.13 | May 28 | OHSAA Division I Track Championships - Region 3 - Picke.. |
2. | - | | Relay Team | 9:56.06 | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
3. | - | | Alexa Friedlander Kristin Taylor Abbie McWilliams Sarah Meier | 10:53.78 | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
4x1600 Relay |
1. | - | | Relay Team | 22:18.40 | May 1 | Gary Smith Invitational |
|
DMR 4000m - [1200-400-800-1600] |
1. | - | | Cheyenne Buckingham Alexa Friedlander Claire Graupmann Kelsey McAlpine | 13:24.10 | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
Shot Put - 4kg |
1. | 11 | | Krista Palmer | 29' 11PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
2. | 12 | | Kelly Sullivan | 29' 8.25PR | May 1 | Gary Smith Invitational |
|
Discus - 1kg |
1. | 11 | | Krista Palmer | 90' 0PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
2. | 12 | | Kelly Sullivan | 72' 5PR | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|
High Jump |
1. | 12 | | Chioma Umunnibuki | 5' 2PR | May 28 | OHSAA Division I Track Championships - Region 3 - Picke.. |
2. | 10 | | Madison Girardi | 5' 0PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
|
Pole Vault |
1. | 11 | | Rachel Erb | 10' 0PR | May 28 | OHSAA Division I Track Championships - Region 3 - Picke.. |
2. | 10 | | Katie Fox | 9' 0PR | May 1 | Gary Smith Invitational |
3. | 10 | | Emily Nordquist | 8' 0 | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
|
Long Jump |
1. | 12 | | Samantha Rubinoski | 14' 10.25 | May 1 | Gary Smith Invitational |
2. | 11 | | Rachel Erb | 14' 4.25PR | May 1 | Gary Smith Invitational |
3. | 10 | | Katie Fox | 13' 7PR | May 22 | Division I, Central District II Finals - Dublin Coffman |
4. | 10 | | Anita Mwurki | 10' 5.5PR | Apr 10 | John Stingel Invitational |
|