Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2001
2000
1999
1996
1995
1993
1992
1990
1989
1979
1978
1977
1976
1968
Indoor
2024
2023
2022
2020
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Kaleb Ihlenfeld
11.29
PR
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
9
Mitchell Griffin
12.10
PR
May 4
Don Marks Invitational
200 Meters
1.
11
Jacques McCullough
23.42
PR
May 4
Don Marks Invitational
2.
11
Kaleb Ihlenfeld
23.74
PR
May 4
Don Marks Invitational
3.
9
Mitchell Griffin
25.75
PR
Mar 30
Joe Kasper Memorial Invitational
400 Meters
1.
10
Drew Murrey
56.62
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
10
Jacob Epling
1:00.30
PR
May 4
Don Marks Invitational
3.
9
Dakota Joseph-Bates
1:01.84
PR
Mar 30
Joe Kasper Memorial Invitational
4.
11
Fletcher Rollins
1:08.23
PR
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
800 Meters
1.
10
Andrew Edwards
2:37.74
Apr 5
Porterfield Memorial Invitational
2.
11
Zander Hatfield
2:45.67
May 4
Don Marks Invitational
1600 Meters
1.
10
John Kelso
5:48.66
PR
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
11
Zander Hatfield
6:04.41
May 4
Don Marks Invitational
3.
10
Andrew Edwards
6:28.38
PR
May 4
Don Marks Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Zane Rollins
19.63
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
300m Hurdles - 36"
1.
10
Zane Rollins
52.59
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
4x100 Relay
1.
Mitchell Griffin
Dakota Joseph-Bates
Jacques McCullough
Kaleb Ihlenfeld
46.68
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
Mitchell Griffin
Dakota Joseph-Bates
Drew Murrey
Kaleb Ihlenfeld
48.14
Mar 30
Joe Kasper Memorial Invitational
4x200 Relay -
1.
Mitchell Griffin
Dakota Joseph-Bates
Drew Murrey
Jacques McCullough
1:41.16
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
Mitchell Griffin
Dakota Joseph-Bates
Zane Rollins
Jacques McCullough
1:44.03
Apr 5
Porterfield Memorial Invitational
4x400 Relay
1.
Drew Murrey
Jacques McCullough
Dakota Joseph-Bates
Justin Sweat
3:52.31
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
Drew Murrey
Jacob Epling
Owen Norman
Dakota Joseph-Bates
4:00.13
Apr 5
Porterfield Memorial Invitational
3.
Jacques McCullough
Jacob Epling
Justin Sweat
Drew Murrey
4:04.98
May 4
Don Marks Invitational
4.
Drew Murrey
Jacob Epling
Justin Sweat
Dakota Joseph-Bates
4:13.27
Mar 30
Joe Kasper Memorial Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Sheldon Harter
36' 9
PR
May 4
Don Marks Invitational
2.
10
Garrett Murray
33' 4
PR
Mar 30
Joe Kasper Memorial Invitational
3.
12
Josh Stackhouse
32' 4.5
PR
Mar 30
Joe Kasper Memorial Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Sheldon Harter
94' 7
PR
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
12
Josh Stackhouse
78' 6
PR
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
3.
11
Fletcher Rollins
76' 3.75
PR
May 4
Don Marks Invitational
4.
11
Myles Leonard
52' 6.5
PR
May 4
Don Marks Invitational
Long Jump
1.
11
Kaleb Ihlenfeld
19' 9.25
PR
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
Womens
100 Meters
1.
11
Morgan Cooper
15.89
PR
May 4
Don Marks Invitational
200 Meters
1.
10
Riley Padar
28.77
PR
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
400 Meters
1.
10
Riley Padar
1:05.54
PR
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
11
Morgan Cooper
1:13.68
May 4
Don Marks Invitational
3.
9
Ella Embrey
1:16.65
PR
Mar 30
Joe Kasper Memorial Invitational
800 Meters
1.
11
Kimberly Blair
2:51.12
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
10
Gabbi Birkhiemer
2:52.26
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
3.
9
Ella Embrey
2:55.54
PR
Apr 5
Porterfield Memorial Invitational
1600 Meters
1.
11
Megan Judson
5:34.17
PR
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
10
Kalynn Oliver
6:06.69
PR
Apr 5
Porterfield Memorial Invitational
3.
11
Kimberly Blair
7:10.74
PR
Apr 5
Porterfield Memorial Invitational
3200 Meters
1.
11
Megan Judson
12:55.20
May 4
Don Marks Invitational
2.
10
Kalynn Oliver
14:17.60
PR
May 4
Don Marks Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:44.91
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
Riley Padar
Ella Embrey
Morgan Cooper
Kalynn Oliver
4:54.55
Apr 5
Porterfield Memorial Invitational
4x800 Relay
1.
Megan Judson
Gabbi Birkhiemer
Kimberly Blair
Kalynn Oliver
11:21.31
May 16
OHSAA D2 East District (Meadowbrook)
2.
Kalynn Oliver
Kimberly Blair
Ella Embrey
Gabbi Birkhiemer
11:31.95
Mar 30
Joe Kasper Memorial Invitational
3.
Gabbi Birkhiemer
Kimberly Blair
Ella Embrey
Megan Judson
11:49.42
May 4
Don Marks Invitational
Shot Put - 4kg
1.
11
Morgan Cooper
20' 9
PR
Mar 30
Joe Kasper Memorial Invitational
Discus - 1kg
1.
11
Morgan Cooper
54' 1.5
PR
Mar 30
Joe Kasper Memorial Invitational
*Recent improvement