Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1997
1995
1994
1992
1991
1990
1985
1984
1983
1975
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2010
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Ed Boehmer
11.84
(.8)
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
10
Austin Ernst
12.05
May 7
Reliant Tiger Invitational
3.
11
Sam Blankley
12.46
Apr 10
Northwestern Invitational
4.
10
Thomas Hart
14.27
Apr 5
Urbana HS Quad
200 Meters
1.
12
Tim Hart
23.16
(-.4)
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
10
Austin Ernst
24.51
(-.8)
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
3.
9
Ed Boehmer
24.53
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
4.
10
Thomas Hart
28.23
Apr 5
Urbana HS Quad
400 Meters
1.
12
Tim Hart
52.99
PR
Apr 10
Northwestern Invitational
2.
12
Bryant Burton
55.42
PR
Apr 10
Northwestern Invitational
3.
11
Sam Blankley
58.47
PR
May 7
Reliant Tiger Invitational
4.
11
Caden McGill
59.22
PR
Apr 20
Greenon HS Invitational
800 Meters
1.
12
Dominic Root
2:10.22
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
9
Grant Baker
2:20.60
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
3.
10
John Smith
2:39.95
PR
Apr 16
Graham Invitational
4.
9
Seth Walden
2:50.63
PR
Apr 9
Miami East HS Invitational
5.
9
Matthew Cordle
2:55.26
PR
Apr 9
Miami East HS Invitational
1600 Meters
1.
12
Dominic Root
4:52.66
PR
Apr 30
Wayne Invitational
2.
9
Grant Baker
5:09.31
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
3.
10
Matthew Smith
5:29.18
PR
May 7
Reliant Tiger Invitational
4.
10
John Smith
6:14.33
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
3200 Meters
1.
12
Dominic Root
11:32.04
PR
May 7
Reliant Tiger Invitational
2.
10
Matthew Smith
12:10.47
PR
Apr 16
Graham Invitational
3.
11
Trevor Word-Morgan
12:27.45
PR
Apr 16
Graham Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
11
Mason MacGillvray
18.86
Apr 10
Northwestern Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Mason MacGillvray
44.49
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
9
Grant Baker
49.17
Apr 5
Urbana HS Quad
4x100 Relay
1.
Tim Hart
Ed Boehmer
Austin Ernst
Mason MacGillvray
45.12
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
Austin Ernst
Tim Hart
Mason MacGillvray
Ed Boehmer
45.26
May 29
OHSAA D2 Region 8
3.
Relay Team
46.50
Apr 9
Miami East HS Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:41.28
May 7
Reliant Tiger Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:41.15
Apr 16
Graham Invitational
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:51.44
May 7
Reliant Tiger Invitational
Shot Put - 12lb
1.
10
Jace Foulk
42' 11
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
12
Joe Emory
39' 4
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
3.
9
Nick Woolf
21' 1
Apr 5
Urbana HS Quad
Discus - 1.6kg
1.
12
Joe Emory
118' 4
PR
Apr 10
Northwestern Invitational
2.
10
Jace Foulk
103' 0
Apr 16
Graham Invitational
3.
9
Nick Woolf
56' 8
Apr 5
Urbana HS Quad
High Jump
1.
12
Tim Hart
6' 0
PR
Apr 16
Graham Invitational
2.
9
Ed Boehmer
5' 8
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
3.
11
Mason MacGillvray
5' 6
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
Pole Vault
1.
11
Nathan Dirlam
10' 6
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
11
Caden McGill
9' 6
PR
Apr 16
Graham Invitational
3.
11
Sam Blankley
8' 6
Apr 20
Greenon HS Invitational
Long Jump
1.
12
Tim Hart
20' 5
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
11
Mason MacGillvray
19' 1
Apr 5
Urbana HS Quad
3.
9
Ed Boehmer
18' 2
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
4.
11
Caden McGill
18' 0
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
Womens
100 Meters
1.
11
Tinleigh Evans
13.27
(-.2)
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
10
Kaytlyn Hemry
14.10
PR
Apr 16
Graham Invitational
3.
10
Lacee Boyd
14.19
PR
May 7
Reliant Tiger Invitational
4.
12
Ashton Benton
16.19
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
200 Meters
1.
11
Tinleigh Evans
27.94
Apr 20
Greenon HS Invitational
2.
10
Kaytlyn Hemry
29.18
Apr 16
Graham Invitational
3.
9
Haley Renegar
35.89
PR
May 7
Reliant Tiger Invitational
400 Meters
1.
9
Alyssa Christian
1:07.35
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
12
Ashton Benton
1:17.17
PR
May 7
Reliant Tiger Invitational
3.
9
Anna Errett
1:18.40
PR
Apr 16
Graham Invitational
4.
10
Madisyn Langston
1:21.99
PR
Apr 10
Northwestern Invitational
5.
9
Haley Renegar
1:25.02
PR
Apr 20
Greenon HS Invitational
6.
10
Emma Hillard
1:37.82
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
800 Meters
1.
10
Kayley Yontz
2:44.23
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
9
Alyssa Christian
2:51.11
PR
Apr 10
Northwestern Invitational
3.
9
Kensie Hayes
2:54.39
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
4.
9
Isabella Baker
3:00.98
PR
May 7
Reliant Tiger Invitational
5.
10
Madison Lyday
3:03.20
PR
Apr 9
Miami East HS Invitational
6.
10
Olivia Overholser
3:16.48
Apr 9
Miami East HS Invitational
7.
11
Ace Stanley
3:28.96
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
8.
11
Katelyn Newland
3:32.66
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
9.
11
Calynne Foreman
3:57.09
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
10.
10
Emma Hillard
4:17.55
Apr 5
Urbana HS Quad
1600 Meters
1.
11
Madison Little
5:34.75
Apr 30
Wayne Invitational
2.
10
Kayley Yontz
6:19.12
May 7
Reliant Tiger Invitational
3.
9
Isabella Baker
6:49.93
PR
Apr 9
Miami East HS Invitational
4.
11
Katelyn Newland
7:57.60
Apr 9
Miami East HS Invitational
5.
11
Calynne Foreman
8:14.79
Apr 5
Urbana HS Quad
3200 Meters
1.
11
Madison Little
11:58.49
PR
Apr 16
Graham Invitational
2.
10
Madison Lyday
13:42.55
PR
Apr 16
Graham Invitational
3.
9
Alyssa Christian
14:16.90
PR
Apr 10
Northwestern Invitational
4.
10
Kylie Mahood
14:35.35
PR
Apr 9
Miami East HS Invitational
5.
11
Ace Stanley
15:13.07
PR
Apr 9
Miami East HS Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Lacee Boyd
18.72
(-.5)
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
300m Hurdles - 30"
1.
10
Lacee Boyd
55.57
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
4x100 Relay
1.
Relay Team
55.79
Apr 16
Graham Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
5:32.26
Apr 10
Northwestern Invitational
4x800 Relay
1.
Madison Little
Kayley Yontz
Kensie Hayes
Alyssa Christian
10:53.48
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
2.
Relay Team
11:25.86
Apr 10
Northwestern Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Amerika Goad
38' 4.5
PR
Jun 5
OHSAA D2 State Track & Field Championships
2.
12
Molly Buffenbarger
35' 9.5
PR
Apr 10
Northwestern Invitational
3.
10
Isabell Keydosious
25' 5
PR
Apr 9
Miami East HS Invitational
4.
11
Abby Gross
25' 4
Apr 9
Miami East HS Invitational
5.
9
Molly Stringer
21' 4
Apr 5
Urbana HS Quad
6.
10
Madison Boles
19' 2
Apr 5
Urbana HS Quad
7.
9
Faith Limes
15' 7
Apr 5
Urbana HS Quad
Discus - 1kg
1.
12
Amerika Goad
119' 9
PR
Apr 30
Wayne Invitational
2.
12
Molly Buffenbarger
98' 9
PR
May 22
OHSAA D2 Southwest District - Graham
3.
11
Abby Gross
90' 10
Apr 9
Miami East HS Invitational
4.
10
Emily Hartsell
66' 7
PR
Apr 9
Miami East HS Invitational
5.
9
Molly Stringer
59' 1
Apr 5
Urbana HS Quad
6.
10
Madison Boles
48' 0
Apr 5
Urbana HS Quad
7.
9
Faith Limes
41' 10
Apr 5
Urbana HS Quad
High Jump
1.
11
Annie Smyczek
4' 8
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
Pole Vault
1.
10
Dani Via
7' 0
Apr 20
Greenon HS Invitational
2.
9
Emma Webb
6' 0
PR
Apr 16
Graham Invitational
Long Jump
1.
11
Tinleigh Evans
13' 9
PR
Apr 5
Urbana HS Quad
2.
11
Annie Smyczek
13' 0
May 7
Reliant Tiger Invitational
3.
10
Lacee Boyd
12' 4.25
PR
Apr 10
Northwestern Invitational
4.
9
Haley Renegar
11' 7.25
PR
May 7
Reliant Tiger Invitational
*Recent improvement