Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12Elija Cobb11.57 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
2.9Tymir Hammock12.46 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
3.10Ian Sanjur12.74c PRApr 20Crestview Pruner Invitational
 
200 Meters
1.9Joey Couch26.27 PRApr 27Fredericktown Invitational
2.10Kyree Wellington27.69 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
 
400 Meters
1.12Michael Tridico56.16 PRMay 5Bob Knoll Invitational
2.9Joey Couch59.67 PRApr 27Fredericktown Invitational
 
800 Meters
1.12Michael Tridico2:12.18 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
2.10Daniel Congdon2:36.98 PRMay 5Bob Knoll Invitational
3.10Noah Jensen3:03.0hMay 3NWOCSA Invite
 
1600 Meters
1.10Ethan Rizzo5:54.92 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
2.10Noah Jensen6:51.14 PRMay 5Bob Knoll Invitational
 
3200 Meters
1.10Noah Jensen13:23.17 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
 
110m Hurdles - 39"
1.9Donovan Duncan15.47 PR (.2)May 25OHSAA D3 Region 10
2.10Kyree Wellington18.74 PRMay 5Bob Knoll Invitational
 
300m Hurdles - 36"
1.9Caden Brubaker48.01 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
 
4x100 Relay
1.Caden Brubaker
Jonah Ramey
Donovan Duncan
Elija Cobb
46.50May 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
2.Caden Brubaker
Michael Tridico
Donovan Duncan
Elija Cobb
46.77May 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
3.Donovan Duncan
Caden Brubaker
Michael Tridico
Elija Cobb
49.94cMay 3NWOCSA Invite
 
4x200 Relay
1.Donovan Duncan
Tymir Hammock
Jonah Ramey
Elija Cobb
1:39.75May 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
2.Michael Tridico
Jonah Ramey
Ian Sanjur
Elija Cobb
1:43.6hApr 20Crestview Pruner Invitational
 
4x400 Relay
1.Joey Couch
Caden Brubaker
Daniel Congdon
Bobby Schlitt
4:21.34May 5Bob Knoll Invitational
 
Shot Put - 12lb
1.10Matthew Congdon23' 1.25 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
 
Discus - 1.6kg
1.9Joey Couch91' 7 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
2.10Bobby Schlitt78' 4 PRMay 3NWOCSA Invite
 
High Jump
1.12Elija Cobb6' 4 PRJun 2OHSAA D3 State Championships
2.10Jonah Ramey5' 6Apr 20Crestview Pruner Invitational
3.9Donovan Duncan5' 4 PRMay 3NWOCSA Invite
 
Pole Vault
1.9Caden Brubaker10' 0 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
2.10Bobby Schlitt7' 6 PRMay 5Bob Knoll Invitational
 
Long Jump
1.9Tymir Hammock15' 8.5 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
2.10Kyree Wellington14' 8.5 PRMay 3NWOCSA Invite
3.10Daniel Congdon11' 0Apr 27Fredericktown Invitational
 

Womens

100 Meters
1.12Alysse Wade12.13 (2.8)Jun 2OHSAA D3 State Championships
2.12Lucia Rice13.49 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
3.10Carolyn Wasylenki14.74cApr 20Crestview Pruner Invitational
 
200 Meters
1.12Alysse Wade25.24 (1.4)May 25OHSAA D3 Region 11
2.10Carolyn Wasylenki30.15 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
3.10Regina Edgeworth31.11Apr 27Fredericktown Invitational
 
400 Meters
1.11Aliya Mitchell1:08.48May 5Bob Knoll Invitational
2.9Julia Rizzo1:09.33 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
3.10Rilda James1:14.94cApr 20Crestview Pruner Invitational
 
800 Meters
1.9Julia Rizzo2:49.99 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
2.11Aliya Mitchell2:54.5h PRMay 3NWOCSA Invite
3.10Eden Stanfield3:43.76Apr 27Fredericktown Invitational
 
1600 Meters
1.11Aliya Mitchell7:00.90 PRApr 27Fredericktown Invitational
2.10Eden Stanfield7:26.61 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
 
100m Hurdles - 33"
1.12Alysse Wade14.07 PR (1.7)Jun 2OHSAA D3 State Championships
2.12Lucia Rice18.30 PRMay 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
3.10Elliana Charette18.44c PRApr 20Crestview Pruner Invitational
 
300m Hurdles - 30"
1.10Sophie Tridico56.70 PRMay 5Bob Knoll Invitational
2.9Emilee Bodnar1:00.22 PRApr 27Fredericktown Invitational
 
4x100 Relay
1.Lucia Rice
Carolyn Wasylenki
Regina Edgeworth
Alysse Wade
51.26May 25OHSAA D3 Region 11
2.Lucia Rice
Elliana Charette
Regina Edgeworth
Alysse Wade
54.14cMay 3NWOCSA Invite
3.-Lucia Rice
Elliana Charette
Carolyn Wasylenki
Alysse Wade
55.36Apr 27Fredericktown Invitational
4.Regina Edgeworth
Elliana Charette
Carolyn Wasylenki
Alysse Wade
55.84cApr 20Crestview Pruner Invitational
 
4x200 Relay
1.Alysse Wade
Carolyn Wasylenki
Elliana Charette
Lucia Rice
1:58.5hApr 20Crestview Pruner Invitational
2.Elliana Charette
Carolyn Wasylenki
Regina Edgeworth
Aliya Mitchell
2:00.77May 19OHSAA D3 Northwest District - Bucyrus
3.Regina Edgeworth
Carolyn Wasylenki
Elliana Charette
Lucia Rice
2:01.91May 5Bob Knoll Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.10Teagan Allen25' 4 PRMay 5Bob Knoll Invitational
 
Discus - 1kg
1.10Teagan Allen70' 0 PRMay 5Bob Knoll Invitational
 
High Jump
1.12Lucia Rice4' 8Apr 20Crestview Pruner Invitational
2.11Aliya Mitchell4' 6 PRMay 5Bob Knoll Invitational
 
Pole Vault
1.10Sophie Tridico6' 6 PRApr 20Crestview Pruner Invitational
 
Long Jump
1.11Aliya Mitchell14' 10 PRMay 5Bob Knoll Invitational
2.9Cara Brubaker10' 3 PRApr 20Crestview Pruner Invitational
3.9Emilee Bodnar10' 0 PRApr 27Fredericktown Invitational
 

*Recent improvement