Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
1998
1996
1995
1994
1993
1992
1978
1975
1972
1971
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Dylan Henry
10.75
PR
Apr 14
Big Ox Invitational
2.
9
Andre Rodgers
11.22
(.9)
May 25
OHSAA D3 Region 9
3.
11
C.J. Charelston
11.69
PR
May 3
North Coast League
4.
9
Cody Tippen
13.24
PR
Apr 20
Trinity Invitational
5.
10
Kevan Pack
13.40
PR
Mar 24
Strongsville Elite Meet
200 Meters
1.
12
Dylan Henry
22.79
Apr 14
Big Ox Invitational
2.
9
Andre Rodgers
22.88
May 3
North Coast League
3.
11
C.J. Charelston
23.70
PR
May 3
North Coast League
4.
12
Henry-Claude Madiba
24.94
PR
Apr 20
Trinity Invitational
5.
9
Will Foster
25.81
PR
Apr 14
Big Ox Invitational
400 Meters
1.
12
Henry-Claude Madiba
53.21
May 3
North Coast League
2.
11
Carter DiVencenzo
56.46
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
3.
10
Matt Vamone
59.23
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
4.
9
Will Foster
1:00.64c
PR
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
5.
9
Nik Socrates
1:03.25
PR
Apr 14
Big Ox Invitational
6.
9
Cody Tippen
1:10.40
PR
Mar 31
Maralyn West Invitational
800 Meters
1.
11
Timothy Diemer
1:56.39
PR
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
12
Henry-Claude Madiba
2:02.85
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
3.
11
Tyler Clark
2:06.45
Apr 14
Big Ox Invitational
4.
12
Clayton Tomasek
2:10.72
PR
May 3
North Coast League
5.
11
Connor Gerspacher
2:17.17
Apr 14
Big Ox Invitational
6.
10
Bryson Simpson
2:17.33
Mar 24
Strongsville Elite Meet
1600 Meters
1.
11
Tyler Clark
4:34.89
May 3
North Coast League
2.
11
Timothy Diemer
4:47.98
Apr 20
Trinity Invitational
3.
10
Cole Durdella
4:57.99
PR
Apr 20
Trinity Invitational
4.
12
Clayton Tomasek
5:03.66
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
5.
11
Carter DiVencenzo
5:46.1h
PR
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
3200 Meters
1.
11
Tyler Clark
9:47.34
Apr 20
Trinity Invitational
2.
11
Connor Gerspacher
9:59.50
PR
Apr 20
Trinity Invitational
3.
10
Cole Durdella
10:55.85
Apr 14
Big Ox Invitational
4.
12
Clayton Tomasek
11:48.1h
PR
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
5.
10
Garret Tomasek
13:24.25
Mar 31
Maralyn West Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Garret Tomasek
18.65
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
2.
10
Kevan Pack
22.12
PR
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
3.
10
Anthony Gillespie
22.17
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
4.
9
Nik Socrates
24.10
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
300m Hurdles - 36"
1.
10
Garret Tomasek
48.14c
May 3
North Coast League
2.
10
Kevan Pack
48.80
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
3.
10
Anthony Gillespie
49.63
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
4.
9
Nik Socrates
51.14c
May 3
North Coast League
4x100 Relay
1.
C.J. Charelston
Andre Rodgers
Nicholas Majer
Dylan Henry
43.16
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
C.J. Charelston
Andre Rodgers
Nick Majier
Timothy Diemer
44.67
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
3.
C.J. Charelston
Andre Rodgers
Henry-Claude Madiba
Timothy Diemer
45.47
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
4x400 Relay
1.
Tyler Clark
Henry-Claude Madiba
Clayton Tomasek
Carter DiVencenzo
3:35.81
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
2.
Tyler Clark
Timothy Diemer
Henry-Claude Madiba
Carter DiVencenzo
3:40.21
May 3
North Coast League
3.
Henry-Claude Madiba
Clayton Tomasek
Timothy Diemer
Carter DiVencenzo
3:42.55
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
4x800 Relay
1.
Tyler Clark
Henry-Claude Madiba
Connor Gerspacher
Timothy Diemer
8:06.66
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
Henry-Claude Madiba
Tyler Clark
Timothy Diemer
Bryson Simpson
8:15.50
Apr 20
Trinity Invitational
3.
Henry-Claude Madiba
Tyler Clark
Connor Gerspacher
Bryson Simpson
8:33.79
Apr 14
Big Ox Invitational
4.
Relay Team
8:59.0h
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
Shot Put - 12lb
1.
12
Andrew Sieminski
45' 8
PR
May 3
North Coast League
2.
11
Ryan Gondk
43' 2.5
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
3.
-
Andre Siemisnksk
40' 11.5
PR
Apr 21
Beachwood Invitational
4.
11
Chris Lamoseck
21' 9
PR
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
Discus - 1.6kg
1.
12
Andrew Sieminski
141' 10
PR
Apr 14
Big Ox Invitational
2.
-
Andre Siemisnksk
129' 6
PR
Apr 21
Beachwood Invitational
3.
11
Ryan Gondk
126' 5
PR
May 3
North Coast League
4.
11
Chris Lamoseck
48' 11
PR
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
High Jump
1.
12
Andrew Sieminski
5' 8
May 3
North Coast League
2.
10
Brady Nolan
5' 4
Apr 14
Big Ox Invitational
3.
-
Ryan Nolan
5' 3
PR
Apr 21
Beachwood Invitational
4.
10
Kevan Pack
5' 0
PR
Mar 24
Strongsville Elite Meet
Pole Vault
1.
12
Alec Marusic
10' 0
PR
Apr 20
Trinity Invitational
2.
9
Cody Tippen
7' 0
PR
Mar 31
Maralyn West Invitational
Long Jump
1.
11
C.J. Charelston
22' 11
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
2.
9
Andre Rodgers
21' 0.25
PR
May 3
North Coast League
3.
9
Will Foster
16' 4
PR
Apr 14
Big Ox Invitational
4.
10
Anthony Gillespie
16' 2
Apr 14
Big Ox Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Ava Thomas
12.49
(2.8)
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
12
Lucia Cannata
12.57
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
3.
10
Sophia Giancola
13.41
PR
May 3
North Coast League
4.
11
Annika Corcoran
13.56
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
5.
9
Sophia Garofalo
13.58
PR
Apr 20
Trinity Invitational
6.
9
Madeline Finotti
13.87
PR
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
200 Meters
1.
12
Ava Thomas
25.36
(1.3)
PR
May 25
OHSAA D3 Region 9
2.
12
Lucia Cannata
25.96
(1.3)
PR
May 25
OHSAA D3 Region 9
3.
11
Annika Corcoran
28.33
PR
May 3
North Coast League
4.
10
Sophia Giancola
29.40
Apr 20
Trinity Invitational
400 Meters
1.
10
Madison Olsen
59.38
PR
May 25
OHSAA D3 Region 9
2.
12
Bella Pignatello
1:01.86
PR
May 3
North Coast League
3.
12
Marisa Salvino
1:03.03
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
4.
9
Sophia Kless
1:11.91
PR
May 5
Miele Invitational
800 Meters
1.
12
Izzy Greene
2:19.66
May 25
OHSAA D3 Region 9
2.
12
Bella Pignatello
2:23.26
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
3.
11
Katie Engle
2:23.73
Apr 14
Big Ox Invitational
4.
10
Jorja Hlifka
2:30.34
May 5
Miele Invitational
5.
11
Anne Greene
2:45.56
May 3
North Coast League
6.
9
Sophia Kless
2:49.90
PR
Mar 24
Strongsville Elite Meet
1600 Meters
1.
11
Katie Engle
5:07.75
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
9
Sophia Garofalo
5:38.71
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
3.
11
Alannah Barton
5:44.34
Apr 20
Trinity Invitational
3200 Meters
1.
11
Katie Engle
11:24.14
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
11
Alannah Barton
12:03.03
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
3.
9
Sophia Garofalo
12:53.32
PR
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
100m Hurdles - 33"
1.
11
Jordan Nolan
18.81
PR
May 3
North Coast League
2.
9
Madeline Finotti
18.99
PR
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
300m Hurdles - 30"
1.
9
Madeline Finotti
53.82
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
2.
11
Jordan Nolan
54.14c
PR
May 3
North Coast League
4x100 Relay
1.
Sophia Giancola
Ava Thomas
Annika Corcoran
Lucia Cannata
50.34
May 25
OHSAA D3 Region 9
2.
Madeline Finotti
Ava Thomas
Annika Corcoran
Marisa Salvino
51.97
May 5
Miele Invitational
3.
Madeline Finotti
Ava Thomas
Annika Corcoran
Lucia Cannata
52.54
Apr 20
Trinity Invitational
4.
Relay Team
54.01
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
4x200 Relay -
1.
Madison Olsen
Ava Thomas
Annika Corcoran
Lucia Cannata
1:44.52
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
-
Madison Olsen
Ava Thomas
Marisa Salvino
Lucia Cannata
1:47.29
May 3
North Coast League
3.
Madison Olsen
Marisa Salvino
Ava Thomas
Lucia Cannata
1:48.40
Apr 20
Trinity Invitational
4.
Madison Olsen
Ava Thomas
Marisa Salvino
Bella Pignatello
1:48.98
May 5
Miele Invitational
5.
Relay Team
1:52.9h
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
4x400 Relay
1.
Madison Olsen
Marisa Salvino
Bella Pignatello
Lucia Cannata
4:01.92
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
Madison Olsen
Izzy Greene
Marisa Salvino
Bella Pignatello
4:04.19
May 25
OHSAA D3 Region 9
3.
Madison Olsen
Katie Engle
Marisa Salvino
Bella Pignatello
4:14.00
May 5
Miele Invitational
4.
Madison Olsen
Bella Pignatello
Marisa Salvino
Ava Thomas
4:14.46
May 3
North Coast League
5.
Madison Olsen
Marisa Salvino
Katie Engle
Lucia Cannata
4:36.31
Mar 31
Maralyn West Invitational
6.
Relay Team
4:39.5h
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
4x800 Relay
1.
Marisa Salvino
Katie Engle
Bella Pignatello
Izzy Greene
9:30.20
Jun 2
OHSAA D3 State Championships
2.
Katie Engle
Izzy Greene
Bella Pignatello
Jorja Hlifka
9:57.05
May 3
North Coast League
3.
Alannah Barton
Katie Engle
Izzy Greene
Anne Greene
10:18.84
May 5
Miele Invitational
4.
Relay Team
10:23.7h
Apr 18
Hawken-Gilmour-CCC-SJA
Shot Put - 4kg
1.
9
MacKenzie Palinski
32' 0
May 3
North Coast League
2.
11
Maura McKowen
30' 5
PR
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
3.
10
Samantha Sargi
25' 1.5
PR
May 3
North Coast League
Discus - 1kg
1.
9
MacKenzie Palinski
101' 1
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
2.
10
Samantha Sargi
83' 6
May 18
OHSAA D3 Northeast District - Cuyahoga Heights
High Jump
1.
11
Jordan Nolan
4' 10
Apr 21
Beachwood Invitational
2.
9
Brinn MacLellan
4' 6
Mar 24
Strongsville Elite Meet
Pole Vault
1.
11
Jordan Nolan
7' 6
PR
May 3
North Coast League
Long Jump
1.
11
Annika Corcoran
16' 11.25
PR
May 5
Miele Invitational
2.
9
Madeline Finotti
16' 0.25
PR
May 5
Miele Invitational
*Recent improvement