Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.12Don Griesmer12.21aApr 8Nordonia Knights Relays
2.10Devin Maler12.37aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.10Leon Zheng12.41aApr 13Willoughby South Invitational
4.10Gavin Geiger12.93aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
5.10Nick Hajek12.99aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
6.10Nathan Hulten13.13aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
7.9Kyle Stadler13.25aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
10Mitch Hager13.25aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
9.9Jason Peters13.90aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
 
200 Meters
1.10Ryan Holland24.14aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.10Henry Carroll25.19aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.10Nick Hajek26.01aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
4.10Alex Benedict26.07aApr 13Willoughby South Invitational
5.9Brian Williams26.39aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
6.10Nathan Hulten26.61aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
7.10Gavin Geiger26.89aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
8.9Jason Peters27.34aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
 
400 Meters
1.10John Jesser51.64cMay 6Woodridge Wrap Up Invite
2.12Kevin Perozeni54.46aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
3.12Tim Good54.64aApr 13Willoughby South Invitational
4.12Lance Moeritz55.14cMay 6Woodridge Wrap Up Invite
5.12Matthew Speck55.24cMay 6Woodridge Wrap Up Invite
6.9Jasper Jones55.94aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
7.10Kaleb Austin56.00aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
8.9Nick Zimbardi56.09aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
9.11Nathan King58.08aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
10.10Chris Hager58.21aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
11.10Andrew Clark60.11aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
12.9Stephen Zawacki66.25aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
 
800 Meters
1.10John Jesser1:54.95aJun 2OHSAA D1 State Meet
2.11Justin Long2:01.89aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.10Ryan Robie2:09.53aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
4.12Tim Good2:09.70May 6Woodridge Wrap Up Invite
5.10Ben Skapura2:11.70May 6Woodridge Wrap Up Invite
6.11Dante Pietrzak2:16.36aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
7.9Josh Bohurjak2:19.63aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
8.10Zach Kocher2:20.68aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
9.9John McSweeney2:22.86aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
 
1600 Meters
1.12Ian Finn4:46.16aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.10Jack Barchet4:54.46aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.9Josh Bohurjak4:55.57aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
4.10Zach Kocher5:00.02aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
5.9John McSweeney5:01.25aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
 
3200 Meters
1.9Adam Jones9:53.16aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.12Ben Holobinko10:18.48aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.9Josh Bohurjak10:40.00May 6Woodridge Wrap Up Invite
 
110m Hurdles - 39"
1.11Nick Bosley15.43aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.11Damon Gillombardo17.31aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.10Alex Benedict18.27aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
4.10Thomas Sumerel21.27aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
 
300m Hurdles - 36"
1.11Nick Bosley40.48aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.11Damon Gillombardo42.39aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.10Alex Benedict45.00aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
4.10Thomas Sumerel47.91aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
 
4x100 Relay
1.Don Griesmer
Devin Maler
Christian Mitchell
Ryan Holland
45.84aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.Mitch Hager
Devin Maler
Christian Mitchell
Leon Zheng
47.45aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
3.Don Griesmer
Christian Mitchell
Jason Peters
Leon Zheng
47.75aApr 8Nordonia Knights Relays
4.Don Griesmer
Devin Maler
Christian Mitchell
Leon Zheng
48.14cMay 6Woodridge Wrap Up Invite
5.Don Griesmer
Mitch Hager
Jason Peters
Leon Zheng
49.70aApr 13Willoughby South Invitational
 
4x200 Relay
1.Nick Bosley
John Jesser
Damon Gillombardo
Ryan Holland
1:34.19aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.Don Griesmer
Leon Zheng
Damon Gillombardo
Ryan Holland
1:38.35aApr 8Nordonia Knights Relays
3.Don Griesmer
John Jesser
Damon Gillombardo
Ryan Holland
1:41.29aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
 
4x400 Relay
1.Nick Bosley
Tim Good
Damon Gillombardo
John Jesser
3:29.38aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.Damon Gillombardo
Tim Good
Kevin Perozeni
Nick Bosley
3:38.62aApr 13Willoughby South Invitational
 
4x800 Relay
1.Justin Long
Jasper Jones
John Jesser
Tim Good
8:12.90aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.Justin Long
John Jesser
Jasper Jones
Tim Good
8:15.39aMay 26OHSAA D1 Region 1
3.Justin Long
Tim Good
Ben Skapura
Kevin Perozeni
8:26.05aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
4.John Jesser
Nick Bosley
Tim Good
Justin Long
8:27.84aApr 8Nordonia Knights Relays
5.Tim Good
Justin Long
Ian Finn
Ben Skapura
8:35.38aApr 13Willoughby South Invitational
 
4x1600 Relay
1.Ben Holobinko
Ian Finn
Josh Bohurjak
Jack Barchet
19:25.10aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.Adam Jones
Ian Finn
Josh Bohurjak
Ben Holobinko
19:43.70Apr 8Nordonia Knights Relays
 
SMR 100-100-200-400m
1.Devin Maler
Christian Mitchell
Ryan Holland
John Jesser
1:37.05aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.Don Griesmer
Leon Zheng
Ryan Holland
John Jesser
1:39.93aApr 8Nordonia Knights Relays
3.Gavin Geiger
Kyle Stadler
Henry Carroll
Kaleb Austin
1:46.26aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
 
MMR 800-400-400-800m
1.Jasper Jones
Nick Zimbardi
Chris Hager
Ryan Robie
6:09.51aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Ian Finn
Lance Moeritz
Matthew Speck
Ben Holobinko
11:28.50aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.Matthew Speck
Ian Finn
Nick Zimbardi
Adam Jones
11:44.76aApr 8Nordonia Knights Relays
 
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.Nick Bosley
Alex Benedict
Ryan Holland
Damon Gillombardo
69.30aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
 
Shot Put - 12lb
1.10Tanner Watson46' 11.00May 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.12Nick Zakelj46' 2.00Apr 8Nordonia Knights Relays
3.11Eric Okeafor40' 3.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
4.10Nate Wynn34' 3.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
5.10Michael Sokolowski33' 6.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
6.12Cameron Perez32' 9.50Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
7.9Dan Wilczewski24' 4.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
8.9Charlie Dickhaut22' 6.50May 8Woodridge Stars of Track & Field
9.10Evan Jaite22' 5.50May 8Woodridge Stars of Track & Field
 
Discus - 1.6kg
1.10Tanner Watson166' 11.00May 26OHSAA D1 Region 1
2.12Nick Zakelj157' 5.00May 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.12Cameron Perez109' 5.00Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
4.12Erich Sonntag106' 7.00Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
5.10Nate Wynn93' 10.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
6.10Michael Sokolowski89' 8.50May 8Woodridge Stars of Track & Field
7.11Eric Okeafor88' 8.50May 8Woodridge Stars of Track & Field
8.9Kyle Stadler79' 1.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
9.10Evan Jaite66' 6.50May 8Woodridge Stars of Track & Field
10.9Charlie Dickhaut51' 7.50May 8Woodridge Stars of Track & Field
11.9Dan Wilczewski50' 4.50May 8Woodridge Stars of Track & Field
 
High Jump
1.10Leon Zheng5' 3.00Apr 8Nordonia Knights Relays
11Omar Julien5' 3.00Apr 8Nordonia Knights Relays
3.9Elliot Muffet5' 2.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
 
Pole Vault
1.11Nick Bosley13' 6.00Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.10David Hickin12' 8.00May 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.11Damon Gillombardo9' 0.00Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
 
Long Jump
1.10Kaleb Austin18' 1.50Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.12Zach Johnson18' 1.00May 6Woodridge Wrap Up Invite
3.11Omar Julien17' 8.50Apr 8Nordonia Knights Relays
4.9Christian Mitchell17' 7.75Apr 8Nordonia Knights Relays
5.9Christia Mitchell17' 4.50Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
6.10Andrew Clark16' 10.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
7.9Jason Peters15' 0.50May 8Woodridge Stars of Track & Field
8.9Brian Williams14' 9.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
 

Womens

100 Meters
1.10Quinn Slifcak13.34aApr 8Nordonia Knights Relays
2.9Thai-Lin Pierce13.35aApr 13Willoughby South Invitational
3.11Natalia Pena Ochoa14.56aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
4.9Mikayla Salindo14.71aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
5.10Christy Pitzer14.83aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
6.10Abhi Deverankonda14.84cMay 6Woodridge Wrap Up Invite
7.10Kylie Van Valkenburgh15.12aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
8.10Gabby Dachtler15.16aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
9.12Bri Hager15.74cMay 6Woodridge Wrap Up Invite
 
200 Meters
1.9Thai-Lin Pierce27.62aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.10Quinn Slifcak29.03aApr 13Willoughby South Invitational
3.11Natalia Pena Ochoa29.22aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
4.10Abhi Deverankonda30.84cMay 6Woodridge Wrap Up Invite
5.10Kylie Van Valkenburgh31.04aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
6.9Kaitlyn Wisner31.38aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
7.10Gabby Dachtler31.67aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
8.12Bri Hager32.44cMay 6Woodridge Wrap Up Invite
9.9Daria Lundberg35.43aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
 
400 Meters
1.12Alison Rickert59.56aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.10Heather Williamson64.84cMay 6Woodridge Wrap Up Invite
3.11Samantha Barchet67.14cMay 6Woodridge Wrap Up Invite
4.9Abby Kraynak70.31aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
5.9Kaitlyn Wisner72.82aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
6.9Lauren Ramer74.29aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
 
800 Meters
1.11Isabella Pignatiello2:23.54aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.9Sara Louttit2:31.47aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.10Priya Sharma2:38.20May 6Woodridge Wrap Up Invite
4.9Claire Kenney2:40.37aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
5.12Cammy Greenlee2:43.10May 6Woodridge Wrap Up Invite
6.11Bree Kosek2:54.92aApr 13Willoughby South Invitational
 
1600 Meters
1.11Isidora Majstorovic5:49.06aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.11Marissa Demeo5:57.11aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.11Bree Kosek6:19.50May 6Woodridge Wrap Up Invite
4.9Madison Dobsen6:35.36aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
5.10Katherine Wise6:57.21aMay 8Woodridge Stars of Track & Field
 
3200 Meters
1.10Megan Louttit12:30.10May 6Woodridge Wrap Up Invite
2.11Marissa Demeo12:33.70aApr 13Willoughby South Invitational
3.11Bree Kosek13:36.09aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
 
100m Hurdles - 33"
1.10Hannah Bach14.80awJun 2OHSAA D1 State Meet
2.12Carly Kupniewski16.89aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
 
300m Hurdles - 30"
1.10Hannah Bach44.85aMay 26OHSAA D1 Region 1
2.12Carly Kupniewski48.14aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
3.11Lexi Hotaling59.34aApr 13Willoughby South Invitational
 
4x100 Relay
1.Quinn Slifcak
Abhi Deverankonda
Carly Kupniewski
Thai-Lin Pierce
52.22aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.Quinn Slifcak
Abhi Deverankonda
Bri Hager
Thai-Lin Pierce
52.36aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
 
4x200 Relay
1.Quinn Slifcak
Thai-Lin Pierce
Isabella Pignatiello
Hannah Bach
1:44.03aMay 26OHSAA D1 Region 1
2.Quinn Slifcak
Abhi Deverankonda
Thai-Lin Pierce
Hannah Bach
1:49.00aApr 8Nordonia Knights Relays
3.Quinn Slifcak
Abhi Deverankonda
Thai-Lin Pierce
Isabella Pignatiello
1:49.98aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
4.Isabella Pignatiello
Thai-Lin Pierce
Abhi Deverankonda
Hannah Bach
1:51.70May 6Woodridge Wrap Up Invite
5.Quinn Slifcak
Abhi Deverankonda
Bri Hager
Thai-Lin Pierce
1:55.43aApr 13Willoughby South Invitational
 
4x400 Relay
1.Isabella Pignatiello
Alison Rickert
Heather Williamson
Hannah Bach
4:03.01aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.Alison Rickert
Heather Williamson
Isabella Pignatiello
Hannah Bach
4:10.00May 6Woodridge Wrap Up Invite
3.Isabella Pignatiello
Carly Kupniewski
Hannah Bach
Heather Williamson
4:10.48aApr 8Nordonia Knights Relays
4.Alison Rickert
Carly Kupniewski
Heather Williamson
Isabella Pignatiello
4:15.83aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
5.Heather Williamson
Carly Kupniewski
Samantha Barchet
Alison Rickert
4:27.40aApr 13Willoughby South Invitational
 
4x800 Relay
1.Alison Rickert
S Louttit
Priya Sharma
Heather Williamson
10:28.57aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.Isabella Pignatiello
Heather Williamson
Marissa Demeo
S Louttit
10:29.31aApr 8Nordonia Knights Relays
3.Priya Sharma
Claire Kenney
Sara Louttit
Sophie Bush
10:43.02aMay 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
4.Heather Williamson
Isabella Pignatiello
Sophie Bush
Alison Rickert
10:51.40May 6Woodridge Wrap Up Invite
5.Marissa Demeo
Isidora Majstorovic
Cammy Greenlee
Megan Louttit
11:01.28aApr 13Willoughby South Invitational
 
4x1600 Relay
1.Megan Louttit
Isidora Majstorovic
Bree Kosek
Madison Dobsen
24:16.81aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.Marissa Demeo
Megan Louttit
Isidora Majstorovic
Bree Kosek
24:33.20Apr 8Nordonia Knights Relays
 
SMR 100-100-200-400m
1.Quinn Slifcak
Thai-Lin Pierce
Isabella Pignatiello
Alison Rickert
1:54.01aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.Quinn Slifcak
Rori Biszantz
Thai-Lin Pierce
Hannah Bach
1:57.16aApr 8Nordonia Knights Relays
3.Hanna Hlibovich
Ally Kerekanich
Natalia Pena Ochoa
Samantha Barchet
2:04.16aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
 
MMR 800-400-400-800m
1.Sophie Bush
Lexi Hotaling
Abby Kraynak
Claire Kenney
7:37.28aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Isidora Majstorovic
Cammy Greenlee
Sara Louttit
Megan Louttit
13:58.92aApr 28Berea Kiwanis Titans Relays
2.Priya Sharma
S Louttit
Cammy Greenlee
Madison Dobsen
15:03.80aApr 8Nordonia Knights Relays
 
Shot Put - 4kg
1.9Krista Okeafor37' 9.00May 26OHSAA D1 Region 1
2.12Paulina Seneff29' 9.25Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
3.10Anita Fierst28' 10.00Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
4.-Ali Holland24' 0.50May 8Woodridge Stars of Track & Field
5.9Julia Hauser20' 11.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
 
Discus - 1kg
1.9Krista Okeafor128' 10.50May 6Woodridge Wrap Up Invite
2.12Paulina Seneff86' 4.00Apr 8Nordonia Knights Relays
3.9Lauren Ramer83' 9.00Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
4.10Anita Fierst82' 2.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
5.-Ali Holland64' 1.50May 8Woodridge Stars of Track & Field
6.9Julia Hauser47' 3.00May 8Woodridge Stars of Track & Field
 
High Jump
1.10Marisa Rachek4' 10.00May 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.11Lexi Hotaling4' 6.00May 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
 
Pole Vault
1.10Alyssa Toth9' 0.00May 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
2.9Brooke Toman8' 0.00Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
3.11Halle Ferry7' 0.00Apr 8Nordonia Knights Relays
4.10Hanna Hlibovich6' 0.00Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
 
Long Jump
1.10Hanna Hlibovich14' 6.50Apr 8Nordonia Knights Relays
2.12Jessica Toth14' 5.50Apr 28Berea Kiwanis Titans Relays
3.11Lexi Hotaling13' 10.25May 19OHSAA D1 Northeast District - Nordonia
 

*Recent improvement