Season:
2021 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1989
1988
1987
1986
1985
1983
1982
1981
1980
1978
1977
1975
1974
1973
1972
1971
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2013
2012
2010
2009
2008
2006
1982
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Khris Williams
11.63
PR
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
2.
10
Xzavion Friedman
11.68
PR
May 11
Federal League JV Championships
3.
9
Alex Vazquez
11.92
PR
May 11
Federal League JV Championships
4.
11
Davion Winston
12.15
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
5.
9
Maurice Nash
12.94
PR
May 11
Federal League JV Championships
6.
12
Thomas West
14.09
PR
Apr 16
Dover Invitational
200 Meters
1.
11
Caleb Ruffin
21.97
PR
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
11
Khris Williams
23.36
PR
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
3.
12
Xavier Black
23.43
PR
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
4.
11
Colin Ruffin
24.02
PR
Apr 24
Stark County Championships
5.
10
Bri'Rell Pinkney
24.36
May 11
Federal League JV Championships
6.
10
Ronald Jenkins
24.64
PR
May 11
Federal League JV Championships
7.
11
Davion Winston
25.50
PR
Apr 16
Dover Invitational
8.
9
Maurice Nash
27.14
PR
May 11
Federal League JV Championships
400 Meters
1.
12
Xavier Black
50.55
PR
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
10
Da'lyn Shelton
52.50
PR
Apr 24
Stark County Championships
3.
11
Braizhon Marshall
53.52
PR
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
4.
10
Bri'Rell Pinkney
57.05
May 11
Federal League JV Championships
5.
12
Kyi Wilson
57.96
PR
Apr 16
Dover Invitational
6.
9
Jaylee Oneal
1:11.31
PR
May 11
Federal League JV Championships
800 Meters
1.
11
Derek Sexton
2:17.44
PR
Apr 16
Dover Invitational
2.
9
Theo Reid
2:25.82
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
3.
12
Joe Anderson
2:36.15
PR
Apr 24
Stark County Championships
4.
9
Hunter Himebaugh
2:37.67
May 11
Federal League JV Championships
5.
10
Caleb Johnson
2:46.24
PR
May 11
Federal League JV Championships
6.
9
Gage Slinger
3:11.18
PR
May 11
Federal League JV Championships
1600 Meters
1.
11
Derek Sexton
5:09.44
PR
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
9
Theo Reid
5:19.49
Apr 16
Dover Invitational
3.
9
Hunter Himebaugh
5:47.21
May 11
Federal League JV Championships
4.
10
Caleb Johnson
5:55.96
PR
May 11
Federal League JV Championships
5.
9
Gage Slinger
6:40.10
PR
May 11
Federal League JV Championships
3200 Meters
1.
9
Hunter Gearling
10:54.39
Apr 16
Dover Invitational
2.
9
Theo Reid
11:34.18
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
110m Hurdles - 39"
1.
9
Alex Vazquez
17.47
Apr 16
Dover Invitational
2.
11
Caleb Ruffin
17.48
PR
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
3.
9
Jerry Patterson Jr
18.86
Apr 16
Dover Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
11
Caleb Ruffin
43.76
PR
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
2.
12
Mariano Brown
45.60
PR
Apr 24
Stark County Championships
3.
9
Alex Vazquez
47.12
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
4.
9
Jerry Patterson Jr
48.42
PR
May 11
Federal League JV Championships
4x100 Relay
1.
Relay Team
42.96
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
Davion Winston
Latrell Hudson-Snow
Khris Williams
Xavier Black
44.73
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
3.
Davion Winston
Latrell Hudson-Snow
Khris Williams
Braizhon Marshall
45.16
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
4.
Davion Winston
Colin Ruffin
Khris Williams
Braizhon Marshall
45.27
Apr 24
Stark County Championships
5.
Alex Vazquez
Xzavion Friedman
Mariano Brown
Ronald Jenkins
46.70
May 11
Federal League JV Championships
6.
Khris Williams
Latrell Hudson-Snow
Caleb Ruffin
Braizhon Marshall
47.96
May 28
OHSAA D1 Region 1
7.
Davion Winston
Xzavion Friedman
Quimar Marshall
Isaiah Cunningham
48.22
Apr 16
Dover Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:29.40
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
Da'lyn Shelton
Braizhon Marshall
Caleb Ruffin
Xavier Black
1:30.89
Apr 24
Stark County Championships
3.
Khris Williams
Braizhon Marshall
Caleb Ruffin
Da'lyn Shelton
1:31.23
May 28
OHSAA D1 Region 1
4.
Bri'Rell Pinkney
Braizhon Marshall
Caleb Ruffin
Xavier Black
1:34.08
May 8
East Canton Hornet Relays
5.
Mariano Brown
Xzavion Friedman
Alex Vazquez
Bri'Rell Pinkney
1:37.35
May 11
Federal League JV Championships
6.
Davion Winston
Quimar Marshall
Alex Vazquez
Bri'Rell Pinkney
1:38.90
Apr 16
Dover Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:25.20
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
Da'lyn Shelton
Caleb Ruffin
Braizhon Marshall
Xavier Black
3:31.09
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
3.
Da'lyn Shelton
Khris Williams
Caleb Ruffin
Xavier Black
3:31.74
May 28
OHSAA D1 Region 1
4.
Da'lyn Shelton
Braizhon Marshall
Caleb Ruffin
Khris Williams
3:33.77
Apr 24
Stark County Championships
5.
Bri'Rell Pinkney
Khris Williams
Braizhon Marshall
Xavier Black
3:39.7h
May 8
East Canton Hornet Relays
6.
Mariano Brown
Jerry Patterson
Bri'Rell Pinkney
Alex Vazquez
3:54.08
May 11
Federal League JV Championships
7.
Alex Vazquez
Quimar Marshall
Kyi Wilson
Bri'Rell Pinkney
4:02.23
Apr 16
Dover Invitational
4x800 Relay
1.
Joe Anderson
Hunter Gearling
Kyi Wilson
Derek Sexton
9:27.98
Apr 24
Stark County Championships
2.
Derek Sexton
Da'lyn Shelton
Kyi Wilson
Hunter Gearling
9:33.2h
May 8
East Canton Hornet Relays
3.
Hunter Gearling
Derek Sexton
Kyi Wilson
Theo Reid
9:39.61
Apr 16
Dover Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Mariano Brown
Latrell Hudson-Snow
Khris Williams
Caleb Ruffin
1:38.45
May 8
East Canton Hornet Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Jerry Patterson
Mariano Brown
Caleb Ruffin
Alex Vazquez
1:06.56
May 8
East Canton Hornet Relays
Shot Put - 12lb
1.
11
Emmanuel Powell
57' 7.5
PR
Jun 5
OHSAA D1 State Track & Field Championships
2.
12
Brenton Walker
38' 2
PR
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
3.
10
Jamaar Barsic
33' 3.5
PR
May 11
Federal League JV Championships
4.
12
Randall Turney
24' 7.5
PR
May 11
Federal League JV Championships
5.
12
Zachary Gottscheck
23' 9.25
PR
May 8
East Canton Hornet Relays
Discus - 1.6kg
1.
11
Emmanuel Powell
182' 6
PR
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
12
Brenton Walker
101' 5
PR
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
3.
10
Jamaar Barsic
93' 4
PR
May 8
East Canton Hornet Relays
4.
12
Jacob Koah
91' 11
PR
May 11
Federal League JV Championships
5.
12
Zachary Gottscheck
54' 5
PR
May 11
Federal League JV Championships
High Jump
1.
12
Latrell Hudson-Snow
6' 2
PR
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
2.
12
Quimar Marshall
5' 6
PR
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
3.
11
Braizhon Marshall
5' 5
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
4.
10
Ronald Jenkins
5' 2
PR
May 11
Federal League JV Championships
Pole Vault
1.
12
Isaiah Cunningham
10' 6
PR
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
Long Jump
1.
11
Khris Williams
19' 2.5
PR
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
2.
11
Davion Winston
18' 8.5
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
3.
12
Isaiah Cunningham
17' 9.5
PR
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
4.
11
Caleb Ruffin
16' 11
May 8
East Canton Hornet Relays
5.
9
Maurice Nash
16' 0
PR
May 11
Federal League JV Championships
6.
10
Xzavion Friedman
15' 11.5
PR
May 11
Federal League JV Championships
Womens
100 Meters
1.
9
Allea Graves
13.23
Apr 24
Stark County Championships
2.
12
Heaven Brown
13.62
PR
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
3.
11
Aniah Culler
14.41
PR
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
4.
9
Morgan Williams
14.49
PR
Apr 24
Stark County Championships
5.
10
Ziona Britt
14.55
PR
Apr 16
Dover Invitational
6.
10
Celebrity Daily-Brown
14.78
PR
May 11
Federal League JV Championships
7.
9
Ileyah Walls
15.49
PR
May 11
Federal League JV Championships
8.
9
JerMyra Patterson
15.72
PR
May 11
Federal League JV Championships
200 Meters
1.
9
Allea Graves
26.82
Apr 24
Stark County Championships
2.
10
Deleaun Dabney
28.39
PR
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
3.
11
Aniah Culler
28.73
Apr 24
Stark County Championships
4.
9
Zyrieana Hubbard
29.48
PR
May 11
Federal League JV Championships
5.
12
Jayliah Turner
29.65
PR
Apr 16
Dover Invitational
6.
9
DaKota Holloway
29.97
PR
May 11
Federal League JV Championships
7.
9
Ileyah Walls
32.54
PR
May 11
Federal League JV Championships
400 Meters
1.
9
Allea Graves
58.68
PR
May 28
OHSAA D1 Region 1
2.
10
Alana Arthur
1:07.48
PR
Apr 24
Stark County Championships
3.
12
TeErica Grimes
1:08.36
PR
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
4.
9
Zyrieana Hubbard
1:12.75
PR
May 11
Federal League JV Championships
5.
10
Celebrity Daily-Brown
1:14.53
May 11
Federal League JV Championships
6.
9
DaKota Holloway
1:22.93
PR
Apr 16
Dover Invitational
800 Meters
1.
12
Shyane Strader
2:28.83
PR
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
11
Allison Martinez
2:51.39
Apr 16
Dover Invitational
3.
9
Allea Graves
3:10.82
PR
May 11
Federal League JV Championships
4.
9
Mari Ramirez-DePasquale
3:12.41
PR
May 11
Federal League JV Championships
5.
9
Baylee Burns
3:21.66
May 11
Federal League JV Championships
1600 Meters
1.
10
Sophia Smith
6:03.78
PR
Apr 24
Stark County Championships
2.
10
Chloe Hall
6:10.61
PR
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
3.
9
Mari Ramirez-DePasquale
6:55.85
PR
May 11
Federal League JV Championships
4.
9
Baylee Burns
7:15.06
May 11
Federal League JV Championships
100m Hurdles - 33"
1.
9
Robbaniquea Blakely
16.52
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
10
Celebrity Daily-Brown
19.53
PR
Apr 16
Dover Invitational
3.
9
Angel Thompson
21.67
PR
Apr 24
Stark County Championships
300m Hurdles - 30"
1.
9
Robbaniquea Blakely
55.21
Apr 24
Stark County Championships
2.
10
Celebrity Daily-Brown
57.54
Apr 16
Dover Invitational
3.
9
JerMyra Patterson
1:10.76
PR
Apr 16
Dover Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.24
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
Morgan Williams
Deleaun Dabney
Alana Arthur
Aniah Culler
54.09
Apr 24
Stark County Championships
3.
Morgan Williams
Deleaun Dabney
Heaven Brown
Aniah Culler
54.22
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
4.
Aniah Culler
Jayliah Turner
Ziona Britt
Deleaun Dabney
54.40
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
5.
Morgan Williams
DaKota Holloway
Aniah Culler
Deleaun Dabney
56.02
May 8
East Canton Hornet Relays
6.
9
Angel Thompson
DaKota Holloway
Ileyah Walls
Allea Graves
57.12
May 11
Federal League JV Championships
7.
Tyshay Gatlin
Jayliah Turner
Celebrity Brown
Morgan Williams
57.23
Apr 16
Dover Invitational
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:48.34
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
Aniah Culler
TeErica Grimes
Deleaun Dabney
Allea Graves
1:49.26
May 28
OHSAA D1 Region 1
3.
Alana Arthur
Aniah Culler
Deleaun Dabney
Allea Graves
1:51.26
Apr 24
Stark County Championships
4.
Jayliah Turner
TeErica Grimes
Alana Arthur
Deleaun Dabney
1:53.73
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
5.
Aniah Culler
TeErica Grimes
Heaven Brown
Deleaun Dabney
1:55.32
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
6.
9
Zyrieana Hubbard
DaKota Holloway
JerMyra Patterson
Allea Graves
1:55.75
May 11
Federal League JV Championships
7.
DaKota Holloway
TeErica Grimes
Aniah Culler
Deleaun Dabney
1:56.3h
May 8
East Canton Hornet Relays
8.
DaKota Holloway
Jayliah Turner
Zyrieana Hubbard
Alana Arthur
2:01.12
Apr 16
Dover Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:10.53
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
Shyane Strader
TeErica Grimes
Deleaun Dabney
Allea Graves
4:19.19
May 28
OHSAA D1 Region 1
3.
Allea Graves
Allison Martinez
TeErica Grimes
Shyane Strader
4:27.02
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
4.
TeErica Grimes
Aniah Culler
Shyane Strader
Heaven Brown
4:40.16
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
5.
TeErica Grimes
Alana Arthur
Zyrieana Hubbard
Robbaniquea Blakely
4:46.2h
May 8
East Canton Hornet Relays
6.
Allison Martinez
Celebrity Brown
Zyrieana Hubbard
Alana Arthur
5:01.06
Apr 16
Dover Invitational
7.
9
Maria Ramirez-DePasquale
Baylee Burns
JerMyra Patterson
Allea Graves
5:07.36
May 11
Federal League JV Championships
4x800 Relay
1.
Shyane Strader
Allison Martinez
Chloe Hall
Sophia Smith
10:59.49
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
2.
Shyane Strader
Celebrity Brown
Chloe Hall
Sophia Smith
11:12.37
Apr 24
Stark County Championships
3.
Shyane Strader
Baylee Burns
Chloe Hall
Sophia Smith
11:42.0h
May 8
East Canton Hornet Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Robbaniquea Blakely
Morgan Williams
Aniah Culler
Alana Arthur
2:14.0h
May 8
East Canton Hornet Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.
9
Morgan Williams
Zyrieana Hubbard
Angel Thompson
Robbaniquea Blakely
1:17.41
May 8
East Canton Hornet Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Anastasia Allison
33' 0
PR
May 8
East Canton Hornet Relays
2.
10
Arianna Horton
30' 10.5
PR
Apr 17
GlenOak Second Sole Eagle Elite
3.
12
Samantha Brunner
25' 8.5
PR
May 11
Federal League JV Championships
4.
10
Nadia Demmel
25' 6
Apr 16
Dover Invitational
5.
10
LaNaysia Alford
25' 5.5
PR
May 8
East Canton Hornet Relays
6.
9
Secora Jones
23' 4.5
May 8
East Canton Hornet Relays
Discus - 1kg
1.
12
Sydney Perkins
110' 2
PR
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
9
Secora Jones
87' 9
Apr 16
Dover Invitational
3.
12
Anastasia Allison
85' 2
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
4.
10
Arianna Horton
79' 1
May 11
Federal League JV Championships
5.
10
LaNaysia Alford
63' 1
PR
May 8
East Canton Hornet Relays
6.
10
Nadia Demmel
59' 4
May 11
Federal League JV Championships
7.
11
Daniella Ukpolo
56' 3
PR
May 11
Federal League JV Championships
High Jump
1.
10
Deleaun Dabney
5' 2
May 21
OHSAA D1 Northeast District - North Canton
2.
10
Alana Arthur
4' 6
PR
May 8
East Canton Hornet Relays
3.
9
Robbaniquea Blakely
4' 4
Apr 24
Stark County Championships
Pole Vault
1.
9
Secora Jones
7' 0
PR
May 8
East Canton Hornet Relays
2.
10
Nadia Demmel
5' 0
PR
May 11
Federal League JV Championships
10
Kelsey Cunningham
5' 0
PR
May 11
Federal League JV Championships
Long Jump
1.
11
Aniah Culler
14' 6.5
Apr 10
Dave Clegg North Canton Invitational
2.
10
Deleaun Dabney
14' 2
PR
Apr 24
Stark County Championships
3.
9
DaKota Holloway
13' 7.5
PR
Apr 16
Dover Invitational
4.
9
Zyrieana Hubbard
12' 9
May 11
Federal League JV Championships
*Recent improvement