Season:
2017 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2016
2015
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Dane Allen
11.52
PR
Apr 13
Duane Carlson Invitational
2.
11
Derek Leingang
11.57
PR
Apr 13
Duane Carlson Invitational
3.
12
Nate Helmer
11.71
PR
May 12
2 Hour meet
4.
10
Ethan Hardy
11.90
PR
May 15
Sophomore WDA
5.
12
Jordan Sanford
12.08
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
6.
9
Jared Hager
12.47
PR
May 15
Sophomore WDA
7.
10
Noah Thomas
12.59
May 19
WDA Region Track and Field Championships
8.
9
Brady Mosset
12.61
May 4
Carlson Booster Meet
9.
9
Tommy Colby
13.09
Apr 7
Dickinson Coca Cola
9
Noah Fettig
13.09
PR
May 12
2 Hour meet
11.
9
Zane Falcon
13.15
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
12.
11
Shondel Page
13.17
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
13.
10
Seth Norman
13.30
May 15
Sophomore WDA
14.
12
Michael Simek
13.35
PR
May 12
2 Hour meet
200 Meters
1.
10
Isaiah Olsen
22.89
May 19
WDA Region Track and Field Championships
2.
12
Jordan Sanford
23.44
PR
May 6
Mandan MAR
3.
10
Noah Thomas
23.64
PR
May 6
Mandan MAR
4.
10
Christian Walth
24.24
PR
May 6
Mandan MAR
5.
10
Ethan Hardy
24.35
May 19
WDA Region Track and Field Championships
6.
12
Dan Carpenter
24.64
PR
May 6
Mandan MAR
7.
12
Merci Ndaberewei
25.21
PR
May 12
2 Hour meet
8.
9
Jared Hager
25.56
PR
May 12
2 Hour meet
9.
12
Thomas Kellington
25.67
PR
Apr 13
Duane Carlson Invitational
10.
11
Ian Schafer
25.73
PR
May 4
Carlson Booster Meet
11.
9
Brady Mosset
26.93
Apr 7
Dickinson Coca Cola
12.
11
Shondel Page
27.16
Apr 13
Duane Carlson Invitational
13.
10
Chandler Miesaloski
27.64
May 6
Mandan MAR
14.
10
Seth Norman
27.87
May 15
Sophomore WDA
15.
9
Noah Fettig
28.82
PR
Apr 13
Duane Carlson Invitational
400 Meters
1.
10
Isaiah Olsen
50.79
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
10
Preston Wachter
51.01
PR
May 15
Sophomore WDA
3.
12
Jordan Sanford
52.53
PR
May 12
East West Classic
4.
12
Jack Sullivan
53.02
PR
May 12
2 Hour meet
5.
12
Dan Carpenter
53.99
PR
May 12
East West Classic
6.
9
Joey Mills
54.47
PR
May 15
Sophomore WDA
7.
11
Ian Schafer
55.69
Apr 28
Charles Denton Relays
8.
11
Jared Honeyman
56.67
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
9.
12
Merci Ndaberewei
58.79
PR
Apr 7
Dickinson Coca Cola
10.
10
Abdoulm Sow
1:01.90
PR
Apr 7
Dickinson Coca Cola
800 Meters
1.
10
Preston Wachter
2:01.16
May 12
East West Classic
2.
10
Boston Bartholomay
2:01.40
May 19
WDA Region Track and Field Championships
3.
12
Jack Sullivan
2:01.62
PR
May 19
WDA Region Track and Field Championships
4.
12
Matt Bakken
2:05.26
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
5.
9
Michael Omvig
2:08.15
Apr 29
Bismarck JV
6.
9
Joey Mills
2:08.67
May 4
Carlson Booster Meet
7.
11
Jared Honeyman
2:09.53
May 4
Carlson Booster Meet
8.
11
Harley Knodel
2:10.01
Apr 7
Dickinson Coca Cola
9.
11
Blake Rohrich
2:13.08
PR
Apr 7
Dickinson Coca Cola
10.
11
Nolan Maher
2:13.52
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
11.
11
Morgan Fairbairn
2:15.04
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
12.
11
Dylan Red Bow
2:16.08
PR
Apr 7
Dickinson Coca Cola
13.
11
Russell Swagger
2:17.08
Apr 13
Duane Carlson Invitational
14.
12
Steve Gotta
2:17.45
Apr 28
Charles Denton Relays
15.
10
Logan Hasper
2:19.52
May 12
2 Hour meet
16.
11
Cory Kugel
2:20.00
PR
May 6
Mandan MAR
17.
10
Abdoulm Sow
2:27.52
PR
Apr 7
Dickinson Coca Cola
18.
12
Dylan Rohrich
2:28.46
PR
Apr 13
Duane Carlson Invitational
19.
9
Austin Hunt
2:33.22
PR
Apr 29
Bismarck JV
20.
9
Tyler Hanson
2:45.08
May 6
Mandan MAR
1600 Meters
1.
12
Matt Bakken
4:31.32
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
2.
11
Morgan Fairbairn
4:31.87
PR
May 19
WDA Region Track and Field Championships
3.
11
Nolan Maher
4:33.58
PR
May 12
East West Classic
4.
9
Michael Omvig
4:36.48
May 19
WDA Region Track and Field Championships
5.
10
Boston Bartholomay
4:38.03
PR
May 12
2 Hour meet
6.
12
Steve Gotta
4:41.93
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
7.
11
Blake Rohrich
4:47.00
PR
May 6
Mandan MAR
8.
11
Russell Swagger
4:52.44
May 19
WDA Region Track and Field Championships
9.
12
Dylan Rohrich
4:57.33
Apr 13
Duane Carlson Invitational
10.
11
Harley Knodel
4:58.89
PR
May 4
Carlson Booster Meet
11.
11
Dylan Red Bow
5:04.81
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
12.
10
Logan Hasper
5:05.50
May 12
2 Hour meet
13.
11
Cory Kugel
5:07.87
PR
May 19
WDA Region Track and Field Championships
14.
9
Tyler Hanson
5:32.22
Apr 29
Bismarck JV
3200 Meters
1.
12
Matt Bakken
9:45.5h
May 6
Howard Wood Dakota Relays
2.
11
Nolan Maher
9:51.50
PR
May 19
WDA Region Track and Field Championships
3.
11
Morgan Fairbairn
9:51.51
May 27
NDHSAA Division A State Championships
4.
12
Dylan Rohrich
10:05.22
PR
May 12
East West Classic
5.
9
Michael Omvig
10:28.16
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
6.
11
Blake Rohrich
10:37.72
PR
May 4
Carlson Booster Meet
7.
11
Russell Swagger
10:50.32
Apr 7
Dickinson Coca Cola
8.
11
Cory Kugel
11:23.82
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
9.
10
Logan Hasper
11:44.60
Apr 13
Duane Carlson Invitational
10.
9
Tyler Hanson
12:57.88
May 15
Sophomore WDA
110m Hurdles - 39"
1.
10
Christian Walth
15.74
May 6
Mandan MAR
2.
11
Dane Allen
16.69
PR
Apr 13
Duane Carlson Invitational
3.
10
Chandler Miesaloski
17.84
May 6
Mandan MAR
4.
9
Colton Kincaid
18.15
Apr 29
Bismarck JV
300m Hurdles - 36"
1.
12
Jordan Sanford
41.52
May 19
WDA Region Track and Field Championships
2.
10
Christian Walth
41.79
May 15
Sophomore WDA
3.
9
Colton Kincaid
45.09
May 19
WDA Region Track and Field Championships
4.
10
Chandler Miesaloski
46.77
May 15
Sophomore WDA
4x100 Relay
1.
Bradyn Just
Dane Allen
Jordan Sanford
Derek Leingang
43.78
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
Relay Team
44.08
Apr 7
Dickinson Coca Cola
3.
Dan Carpenter
Dane Allen
Jordan Sanford
Derek Leingang
44.70
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
4.
Nate Helmer
Dane Allen
Jordan Sanford
Derek Leingang
44.74
Apr 28
Charles Denton Relays
5.
Ethan Hardy
Jared Hager
Colton Kincaid
Brycen Just
47.83
Apr 29
Bismarck JV
6.
Ethan Hardy
Jared Hager
Zane Falcon
Brycen Just
48.20
May 6
Mandan MAR
7.
Ethan Hardy
Jared Hager
Zane Falcon
Brady Mosset
48.37
May 15
Sophomore WDA
8.
Shondel Page
Ethan Hardy
Brycen Just
Thomas Kellington
48.43
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
9.
Shondel Page
Ethan Hardy
Zane Falcon
Brady Mosset
49.40
May 12
2 Hour meet
4x200 Relay -
1.
Preston Wachter
Isaiah Olsen
Jordan Sanford
Derek Leingang
1:29.72
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
Relay Team
1:32.44
Apr 7
Dickinson Coca Cola
3.
Boston Bartholomay
Preston Wachter
Dan Carpenter
Jordan Sanford
1:33.77
May 19
WDA Region Track and Field Championships
4.
Boston Bartholomay
Preston Wachter
Ethan Hardy
Isaiah Olsen
1:34.18
May 15
Sophomore WDA
5.
Boston Bartholomay
Preston Wachter
Dan Carpenter
Ethan Hardy
1:34.95
May 4
Carlson Booster Meet
6.
Ethan Hardy
Zane Falcon
Jared Hager
Noah Thomas
1:42.47
Apr 29
Bismarck JV
7.
Merci Ndaberewei
Ethan Hardy
Jared Hager
Brady Mosset
1:44.91
May 6
Mandan MAR
8.
Jared Hager
Joey Mills
Noah Thomas
Brady Mosset
1:45.42
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
4x400 Relay
1.
Preston Wachter
Jack Sullivan
Dan Carpenter
Jordan Sanford
3:28.50
May 19
WDA Region Track and Field Championships
2.
Isaiah Olsen
Preston Wachter
Jack Sullivan
Jordan Sanford
3:29.27
May 27
NDHSAA Division A State Championships
3.
Dan Carpenter
Preston Wachter
Jordan Sanford
Boston Bartholomay
3:30.91
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
4.
Relay Team
3:31.95
Apr 8
Dickinson Coca Cola Meet
5.
Preston Wachter
Boston Bartholomay
Dan Carpenter
Jordan Sanford
3:34.33
Apr 28
Charles Denton Relays
6.
Preston Wachter
Jack Sullivan
Boston Bartholomay
Jordan Sanford
3:37.68
May 4
Carlson Booster Meet
7.
Preston Wachter
Isaiah Olsen
Joey Mills
Boston Bartholomay
3:40.31
May 15
Sophomore WDA
8.
Boston Bartholomay
Joey Mills
Harley Knodel
Jared Honeyman
3:40.69
May 6
Mandan MAR
9.
Dan Carpenter
Joey Mills
Steve Gotta
Harley Knodel
3:42.14
May 12
East West Classic
10.
Matt Bakken
Joey Mills
Jared Honeyman
Harley Knodel
3:46.63
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
11.
Boston Bartholomay
Michael Omvig
Christian Walth
Brycen Just
3:46.91
Apr 29
Bismarck JV
12.
Dylan Rohrich
Blake Rohrich
Nolan Maher
Steve Gotta
3:53.67
May 6
Mandan MAR
13.
Dylan Rohrich
Blake Rohrich
Cory Kugel
Chandler Miesaloski
4:04.19
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
4x800 Relay
1.
Steve Gotta
Boston Bartholomay
Jack Sullivan
Preston Wachter
8:10.26
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
Preston Wachter
Jack Sullivan
Matt Bakken
Boston Bartholomay
8:20.00
Apr 28
Charles Denton Relays
3.
Steve Gotta
Joey Mills
Jared Honeyman
Harley Knodel
8:29.21
May 12
East West Classic
4.
Steve Gotta
Joey Mills
Harley Knodel
Jared Honeyman
8:31.84
May 19
WDA Region Track and Field Championships
5.
Dan Carpenter
Steve Gotta
Harley Knodel
Joey Mills
8:38.00
May 6
Mandan MAR
6.
Dan Carpenter
Blake Rohrich
Harley Knodel
Jared Honeyman
8:50.99
Apr 29
Bismarck JV
7.
Jared Honeyman
Nolan Maher
Steve Gotta
Morgan Fairbairn
8:56.45
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
8.
Relay Team
9:09.10
Apr 13
Duane Carlson Invitational
9.
Logan Hasper
Cory Kugel
Austin Hunt
Tyler Hanson
10:27.06
May 6
Mandan MAR
Shot Put - 12lb
1.
11
Jared Rath
52' 4
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
2.
12
Preston Mayer
51' 5
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
3.
11
Bennett Beehler
49' 9.5
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
4.
10
Chase Dockter
46' 7
May 19
WDA Region Track and Field Championships
5.
12
Nic Carter
44' 5
PR
Apr 13
Duane Carlson Invitational
6.
10
Elijah Meidinger
43' 4
May 12
2 Hour meet
7.
10
Dalton Gullickson
40' 8
Apr 28
Charles Denton Relays
8.
11
Derek Limpert
40' 0
PR
May 12
2 Hour meet
9.
9
Monte Murrey
38' 8
May 6
Mandan MAR
10.
10
Evan Graff
35' 0
May 12
2 Hour meet
11.
11
Cuay Gunderson
29' 7
PR
Apr 7
Dickinson Coca Cola
Discus - 1.6kg
1.
11
Jared Rath
156' 7
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
12
Preston Mayer
139' 4
May 19
WDA Region Track and Field Championships
3.
11
Trajan Jangula
133' 0
PR
May 6
Mandan MAR
4.
10
Dalton Gullickson
132' 11
May 19
WDA Region Track and Field Championships
5.
11
Bennett Beehler
118' 9
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
6.
10
Corey Mahoney
118' 7
May 15
Sophomore WDA
7.
10
Chase Dockter
107' 0
May 15
Sophomore WDA
8.
10
Evan Graff
105' 7
May 15
Sophomore WDA
9.
10
Elijah Meidinger
105' 0
May 12
2 Hour meet
9
Monte Murrey
105' 0
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
11.
11
Cuay Gunderson
99' 11
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
Javelin - 800g
1.
12
Nic Carter
173' 5
PR
May 12
East West Classic
2.
11
Mark Stumpf
160' 5
PR
May 4
Carlson Booster Meet
3.
11
Zack Kuhn
156' 9
May 4
Carlson Booster Meet
4.
11
James Laducer
152' 6
May 4
Carlson Booster Meet
5.
11
Jared Rath
150' 4
May 19
WDA Region Track and Field Championships
6.
9
Joey Laducer
120' 10
PR
May 4
Carlson Booster Meet
7.
12
Nate Helmer
116' 4
PR
Apr 29
Bismarck JV
8.
11
Austin Martin
98' 4
PR
Apr 13
Duane Carlson Invitational
9.
10
Kevin Koester
86' 0
PR
May 6
Mandan MAR
High Jump
1.
11
Dane Allen
6' 2
Apr 7
Dickinson Coca Cola
11
Derek Leingang
6' 2
May 4
Carlson Booster Meet
3.
12
Bradyn Just
5' 10
May 12
East West Classic
4.
10
Christian Walth
5' 4
Apr 13
Duane Carlson Invitational
9
Joey Mills
5' 4
PR
Apr 7
Dickinson Coca Cola
11
Shondel Page
5' 4
PR
May 12
2 Hour meet
9
Noah Fettig
5' 4
PR
May 12
2 Hour meet
9
Zane Falcon
5' 4
PR
Apr 7
Dickinson Coca Cola
Pole Vault
1.
12
Thomas Kellington
13' 6
PR
May 12
2 Hour meet
2.
11
Eric Krug
13' 0
PR
May 19
WDA Region Track and Field Championships
3.
10
Brycen Just
11' 6
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
Long Jump
1.
11
Derek Leingang
22' 2
May 19
WDA Region Track and Field Championships
2.
11
Dane Allen
21' 10.5
May 4
Carlson Booster Meet
3.
12
Bradyn Just
20' 9.5
PR
May 4
Carlson Booster Meet
4.
12
Nate Helmer
19' 4.5
PR
May 19
WDA Region Track and Field Championships
5.
10
Christian Walth
19' 3
Apr 7
Dickinson Coca Cola
6.
11
Shondel Page
18' 8
PR
Apr 7
Dickinson Coca Cola
7.
9
Zane Falcon
18' 1
Apr 7
Dickinson Coca Cola
9
Colton Kincaid
18' 1
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
9.
9
Joey Mills
17' 11.5
PR
May 15
Sophomore WDA
10.
10
Brycen Just
17' 10
Apr 7
Dickinson Coca Cola
11.
12
Thomas Kellington
17' 8.5
PR
Apr 21
Bismarck Kiwanis Invitational
12.
9
Tommy Colby
16' 10
May 15
Sophomore WDA
13.
10
Seth Norman
15' 6
May 15
Sophomore WDA
Triple Jump
1.
11
Dane Allen
45' 1.5
May 19
WDA Region Track and Field Championships
2.
11
Derek Leingang
43' 0.5
(-.1)
May 27
NDHSAA Division A State Championships
3.
12
Bradyn Just
42' 3.5
Apr 7
Dickinson Coca Cola
4.
10
Brycen Just
36' 3
PR
May 4
Carlson Booster Meet
5.
9
Tommy Colby
34' 0
Apr 7
Dickinson Coca Cola
6.
12
Xievera Winding
33' 10.5
Apr 7
Dickinson Coca Cola
Womens
100 Meters
1.
12
Cara Haussler
12.29
Apr 28
Charles Denton Relays
2.
10
Mady Mosolf
12.76
(2.5)
May 6
Howard Wood Dakota Relays
3.
9
Kate Dillman
12.85
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
4.
9
Kierra Barth
13.53
Apr 28
Charles Denton Relays
5.
9
Maddi Iverson
13.55
May 27
NDHSAA Division A State Championships
6.
10
Lexi Bowman
15.05
PR
Apr 29
Bismarck JV
200 Meters
1.
12
Cara Haussler
25.08
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
9
Kate Dillman
26.47
(-6.6)
PR
May 27
NDHSAA Division A State Championships
3.
9
Maddi Iverson
27.08
May 27
NDHSAA Division A State Championships
4.
12
Kaitlyn Page
27.45
Apr 28
Charles Denton Relays
400 Meters
1.
12
Cara Haussler
56.99
May 6
Howard Wood Dakota Relays
2.
12
Kaitlyn Page
59.89
PR
May 6
Howard Wood Dakota Relays
3.
9
Bailey Ackerman
1:07.96
Apr 29
Bismarck JV
4.
9
Joplin Fink
1:09.09
PR
Apr 29
Bismarck JV
5.
9
Paige Roberson
1:18.72
PR
Apr 29
Bismarck JV
800 Meters
1.
10
Mattie Shirley-Fairbairn
2:20.19
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
10
Michaela Dora
2:25.87
PR
May 27
NDHSAA Division A State Championships
3.
10
Brooke Neideffer
2:29.42
Apr 28
Charles Denton Relays
4.
9
Callie Clausnitzer
2:32.57
May 27
NDHSAA Division A State Championships
5.
12
Zoe Kraft
2:43.93
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
6.
9
Bella Kraft
2:46.51
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
7.
11
Giulia Ricarrdi
2:54.17
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
1600 Meters
1.
-
Unknown ShirleyFairbairn
5:01.45
PR
May 6
Howard Wood Dakota Relays
2.
10
Mattie Shirley-Fairbairn
5:06.14
May 27
NDHSAA Division A State Championships
3.
9
Callie Clausnitzer
5:27.91
May 6
Howard Wood Dakota Relays
4.
10
Brooke Neideffer
5:34.78
May 6
Howard Wood Dakota Relays
5.
11
Eliza Lofberg
5:55.78
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
6.
12
Zoe Kraft
5:59.43
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
7.
9
Bella Kraft
6:08.56
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
8.
11
Giulia Ricarrdi
6:18.92
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
3200 Meters
1.
-
Unknown ShirleyFairbairn
10:52.46
PR
May 6
Howard Wood Dakota Relays
2.
10
Mattie Shirley-Fairbairn
11:00.45
May 27
NDHSAA Division A State Championships
3.
9
Callie Clausnitzer
11:38.93
May 6
Howard Wood Dakota Relays
4.
9
Morgan Wald
12:10.43
Apr 28
Charles Denton Relays
5.
10
Faith Wahl
12:11.84
Apr 28
Charles Denton Relays
100m Hurdles - 33"
1.
10
McKenzie Maher
17.73
(2.2)
PR
May 6
Howard Wood Dakota Relays
2.
10
MaKensie Maher
17.94
Apr 28
Charles Denton Relays
3.
10
Michaela Dora
18.66
(1.8)
PR
May 6
Howard Wood Dakota Relays
300m Hurdles - 30"
1.
10
Michaela Dora
49.21
May 6
Howard Wood Dakota Relays
2.
10
McKenzie Maher
50.93
May 27
NDHSAA Division A State Championships
3.
10
MaKensie Maher
51.17
Apr 28
Charles Denton Relays
4x100 Relay
1.
Kaitlyn Page
Kate Dillman
Maddi Iverson
Mady Mosolf
48.43
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
Kate Dillman
Kaitlyn Page
Mady Mosolf
Maddi Iverson
49.59
Apr 28
Charles Denton Relays
3.
Kaitlyn Page
Mady Mosolf
Kierra Barth
Cara Haussler
49.89
May 6
Howard Wood Dakota Relays
4x200 Relay -
1.
Kaitlyn Page
Kate Dillman
Maddi Iverson
Mady Mosolf
1:42.15
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
Kaitlyn Page
Mady Mosolf
Kierra Barth
Cara Haussler
1:45.93
May 6
Howard Wood Dakota Relays
4x400 Relay
1.
Michaela Dora
Kaitlyn Page
Mady Mosolf
Cara Haussler
4:02.45
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
Cara Haussler
Rayni Vorachek
Mady Mosolf
Kaitlyn Page
4:08.94
Apr 28
Charles Denton Relays
3.
Bailey Ackerman
Joplin Fink
Lexi Bowman
Paige Roberson
4:57.60
Apr 29
Bismarck JV
4x800 Relay
1.
Clausnitzer Callie
Michaela Dora
Brooke Neidefer
Mattie Shirley-Fairbairn
9:44.86
May 27
NDHSAA Division A State Championships
Shot Put - 4kg
1.
9
Morgan Ohlhauser
36' 4.5
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
10
Taylor Miller
36' 1.5
PR
May 6
Howard Wood Dakota Relays
3.
10
Makaeli Johnson
35' 10.5
PR
May 27
NDHSAA Division A State Championships
4.
9
McKenna Shelky
34' 9
May 27
NDHSAA Division A State Championships
5.
10
Anna Roaldson
32' 4
Apr 28
Charles Denton Relays
6.
9
Kenisi Zander
31' 8
PR
Apr 29
Bismarck JV
7.
12
Destiny Pfliiger
31' 5
May 27
NDHSAA Division A State Championships
8.
9
JaeAnna Norton
31' 4.5
PR
May 27
NDHSAA Division A State Championships
9.
9
Carissa Albert
30' 9
Apr 28
Charles Denton Relays
10.
9
Breece Hintz
28' 4
Apr 29
Bismarck JV
11.
9
Picabo Reeves-One-Hawk
27' 0
PR
Apr 29
Bismarck JV
9
Abby Becker
27' 0
Apr 29
Bismarck JV
13.
9
Callie Stonecipher
25' 9
PR
Apr 29
Bismarck JV
14.
9
Taylor Wood
23' 10.5
PR
Apr 29
Bismarck JV
15.
9
Sydney Kaseman
17' 8
PR
Apr 29
Bismarck JV
Discus - 1kg
1.
12
Katie German
133' 8
PR
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
10
Anna Roaldson
102' 8
Apr 28
Charles Denton Relays
3.
10
Bailee Schell
92' 0
Apr 28
Charles Denton Relays
4.
10
Ashely Pfeiler
91' 2
Apr 28
Charles Denton Relays
5.
9
McKenna Shelky
91' 0
Apr 28
Charles Denton Relays
6.
10
Taylor Miller
88' 9
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
7.
10
Anabelle Neigum
81' 8
Apr 29
Bismarck JV
8.
9
Picabo Reeves-One-Hawk
75' 9
PR
Apr 29
Bismarck JV
9.
9
Taylor Wood
64' 5
Apr 29
Bismarck JV
10.
9
Morgan Ohlhauser
58' 8
Apr 29
Bismarck JV
11.
9
Sydney Kaseman
57' 0
PR
Apr 29
Bismarck JV
12.
9
Trinity Thompson
44' 10
PR
Apr 29
Bismarck JV
Javelin - 600g
1.
11
Lexus Mosbrucker
115' 9
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
12
Emily Wangler
98' 10
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
3.
10
BreAnn Sullivan
93' 4
Apr 28
Charles Denton Relays
4.
10
Danielle Korsmo
77' 8
Apr 28
Charles Denton Relays
5.
9
Callie Stonecipher
62' 4
PR
Apr 29
Bismarck JV
6.
9
Morgan Ohlhauser
57' 0
PR
Apr 29
Bismarck JV
7.
9
Trinity Thompson
43' 5
PR
Apr 29
Bismarck JV
High Jump
1.
11
Blythe Ehrmantraut
5' 4
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
9
Olivia Dickerson
5' 1
PR
May 27
NDHSAA Division A State Championships
3.
11
Blythe Ehrmantraudt
4' 11
Apr 28
Charles Denton Relays
10
Megan Henderson
4' 11
May 27
NDHSAA Division A State Championships
5.
9
Jenna Anderson
4' 7
Apr 28
Charles Denton Relays
Pole Vault
1.
10
Mackenzie Johnson
10' 3
PR
May 27
NDHSAA Division A State Championships
11
Blythe Ehrmantraudt
10' 3
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
11
Blythe Ehrmantraut
10' 3
May 27
NDHSAA Division A State Championships
4.
9
Maddi Iverson
8' 9
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
5.
9
MiKenna McMahon
7' 0
Apr 29
Bismarck JV
6.
10
Kailin Fazekas
6' 6
PR
Apr 29
Bismarck JV
Long Jump
1.
11
Blythe Ehrmantraut
17' 11.25
(-.8)
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
11
Blythe Ehrmantraudt
17' 6.5
Apr 28
Charles Denton Relays
3.
-
Blyt Ehrmantraudt
17' 0.5
PR
May 6
Howard Wood Dakota Relays
4.
9
Kenisi Zander
15' 5.5
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
5.
12
Destiny Pfliiger
15' 5
Apr 28
Charles Denton Relays
6.
9
Jenna Anderson
15' 1.5
Apr 28
Charles Denton Relays
7.
9
Hannah Fried
14' 10.25
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
8.
9
Savannah Herslip
13' 7
PR
Apr 29
Bismarck JV
9.
10
Lexi Bowman
13' 5
PR
Apr 29
Bismarck JV
10.
9
MiKenna McMahon
13' 1
PR
Apr 29
Bismarck JV
11.
10
Kailin Fazekas
11' 4
PR
Apr 29
Bismarck JV
Triple Jump
1.
11
Blythe Ehrmantraut
38' 8
(.0)
PR
May 27
NDHSAA Division A State Championships
2.
-
Blyt Ehrmantraudt
37' 5
PR
May 6
Howard Wood Dakota Relays
3.
11
Blythe Ehrmantraudt
37' 2
Apr 28
Charles Denton Relays
4.
9
Olivia Dickerson
34' 4
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
5.
9
Jenna Anderson
32' 6
(.0)
May 27
NDHSAA Division A State Championships
6.
10
Danielle Korsmo
31' 11
Apr 28
Charles Denton Relays
7.
10
Michaela Dora
31' 10.5
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
8.
10
Megan Henderson
31' 6
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
9.
9
Maddi Iverson
31' 0
PR
Apr 28
Charles Denton Relays
10.
9
Savannah Herslip
28' 11.5
PR
Apr 29
Bismarck JV
*Recent improvement