Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2001
2000
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2007
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Luke Rey
11.31
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
2.
12
Naike Williams
12.29
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
3.
11
Ben Brown
12.46
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
4.
12
Arthur Pereira
12.49
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
5.
9
Junior Brown
12.94
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
6.
8
Evan Simioni
13.32
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
7.
9
Zayden Michel
14.64
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
200 Meters
1.
12
Luke Rey
22.81
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
2.
12
Arthur Pereira
24.30
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
400 Meters
1.
12
Marcus Castillo
53.36
PR
May 20
Section 11 Division Championships
2.
11
Ben Luss
54.64
PR
May 10
East End Classic
3.
11
Brandon Solano
56.91
PR
May 10
East End Classic
800 Meters
1.
10
Griffin Schwartz
2:16.17
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
1600 Meters
1.
10
Griffin Schwartz
4:46.39
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
2.
9
Saintino Arnold
5:29.60
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
3.
9
Arnold Arnold
5:35.78
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
4.
10
Patrick Gabriele
5:52.83
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
110m Hurdles - 39"
1.
11
Logan Whitall
19.66
PR
May 10
East End Classic
2.
9
Adrian Gonzalez
21.23
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
3.
11
Kevin Nguyen
21.99
PR
May 10
East End Classic
400m Hurdles - 36"
1.
11
Kevin Nguyen
1:16.68
PR
May 10
East End Classic
2.
11
Luke Collum
1:18.44
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
4x100 Relay
1.
Relay Team
46.49
Apr 6
Longwood Track Classic
Shot Put - 12lb
1.
12
Matthew Donovan
36' 3
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
Triple Jump
1.
11
Brian Solano
37' 6.5
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
2.
11
Logan Whitall
37' 5.25
PR
Apr 6
Longwood Track Classic
Womens
100 Meters
1.
9
Katey O'Brien
13.94
PR
May 20
Section 11 Division Championships
2.
9
Carli Cameron
14.35
PR
May 10
East End Classic
3.
9
Katherine Parash
14.89
PR
May 10
East End Classic
4.
9
Charlotte Cardel
15.23
PR
May 10
East End Classic
5.
11
Grace Middlekauff
15.29
PR
May 10
East End Classic
6.
9
Ines Barros
15.52
May 10
East End Classic
7.
9
Isabel Brown
16.33
PR
May 10
East End Classic
200 Meters
1.
9
Taylor Zukosky
28.89
May 20
Section 11 Division Championships
2.
9
Carli Cameron
29.39
May 10
East End Classic
3.
9
Ines Barros
30.01
PR
May 10
East End Classic
4.
12
Alexandria Woods
31.24
May 10
East End Classic
5.
9
Katherine Parash
31.37
PR
May 10
East End Classic
6.
9
Isabel Brown
33.51
PR
May 10
East End Classic
400 Meters
1.
9
Gabriella Arnold
1:02.18
PR
May 20
Section 11 Division Championships
2.
10
Amanda Mannino
1:03.07
PR
May 20
Section 11 Division Championships
3.
10
Dreanne Joseph
1:04.39
PR
May 20
Section 11 Division Championships
4.
9
Charlotte Cardel
1:10.57
PR
May 10
East End Classic
5.
9
Caroline Luss
1:13.01
May 10
East End Classic
800 Meters
1.
12
Michelle Gagliardo
2:49.12
PR
May 10
East End Classic
1500 Meters
1.
12
Michelle Gagliardo
5:15.81
PR
May 10
East End Classic
2.
9
Hallie Beeker
5:48.30
May 10
East End Classic
3000 Meters
1.
9
Lucy Wesnofske
12:48.29
May 10
East End Classic
100m Hurdles - 33"
1.
12
Caroline Palumbo
17.12
May 20
Section 11 Division Championships
2.
9
Katey O'Brien
17.38
(3.2)
May 11
Glen Loucks Games
4x100 Relay
1.
Rebekah Moritz
Katey O'Brien
Gabriella Arnold
Amanda Mannino
52.47
May 20
Section 11 Division Championships
2.
Katey O'Brien
Amanda Mannino
Rebekah Moritz
Gabriella Arnold
52.85
May 11
Glen Loucks Games
3.
Rebekah Moritz
Katey O'Brien
Taylor Zukosky
Carli Cameron
53.33
May 20
Section 11 Division Championships
4.
Relay Team
53.51
Apr 22
Joe Brandi Relays
5.
9
Carli Cameron
Charlotte Cardel
Caroline Luss
Ines Barros
57.93
May 10
East End Classic
6.
Olympia Campbell
Grace Middlekauff
Alexandria Woods
Caroline Palumbo
58.12
May 10
East End Classic
4x400 Relay
1.
Michelle Gagliardo
Dreanne Joseph
Amanda Mannino
Gabriella Arnold
4:08.02
May 20
Section 11 Division Championships
2.
Dreanne Joseph
Michelle Gagliardo
Amanda Mannino
Gabriella Arnold
4:08.50
Jun 1
Section 11 State Qualifier
3.
Gabriella Arnold
Amanda Mannino
Taylor Zukosky
Katey O'Brien
4:15.15
May 11
Glen Loucks Games
4.
Relay Team
4:29.51
Apr 22
Joe Brandi Relays
4x800 Relay
1.
Hallie Beeker
Michelle Gagliardo
Emily Zukosky
Lucy Wesnofske
11:01.76
May 10
East End Classic
2.
Emily Zukosky
Hallie Beeker
Lucy Wesnofske
Riplee Mercer
11:16.37
May 20
Section 11 Division Championships
Shot Put - 4kg
1.
11
Allysha Thomas
27' 2
PR
May 20
Section 11 Division Championships
2.
12
Riplee Mercer
26' 6.75
PR
May 10
East End Classic
3.
10
Kendra Jimenez
22' 4.5
May 10
East End Classic
4.
12
Megan Robinson
17' 6
May 10
East End Classic
Discus - 1kg
1.
12
Riplee Mercer
88' 6
PR
May 20
Section 11 Division Championships
2.
11
Allysha Thomas
77' 9
PR
Apr 22
Joe Brandi Relays
3.
10
Kendra Jimenez
57' 8
May 10
East End Classic
4.
12
Megan Robinson
50' 7
PR
May 10
East End Classic
High Jump
1.
9
Bridget Ferguson
5' 0
Jun 1
Section 11 State Qualifier
2.
8
Emily Zukosky
4' 4
PR
May 10
East End Classic
Pole Vault
1.
11
Rebekah Moritz
8' 0
PR
May 20
Section 11 Division Championships
Long Jump
1.
9
Taylor Zukosky
15' 5
May 20
Section 11 Division Championships
2.
12
Alexandria Woods
13' 6.5
PR
May 10
East End Classic
3.
12
Caroline Palumbo
13' 3.75
PR
May 10
East End Classic
4.
12
Olympia Campbell
12' 6
PR
May 10
East End Classic
Triple Jump
1.
11
Grace Middlekauff
29' 4.5
PR
May 10
East End Classic
2.
12
Olympia Campbell
28' 2
May 10
East End Classic
*Recent improvement