Season:
2018 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2005
2004
2003
2002
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
11
Jesse Rinaldo
7.43
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
2.
11
Lucas Brown
7.44
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
3.
10
Hunter Wolcson
7.61
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
4.
11
Zachary Steets
7.84
PR
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
5.
10
Aidan Lasurdo
7.91
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
6.
9
Jack Matzen
8.07
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
12
John Shackelford
8.07
PR
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
8.
10
Robert Mooring
8.94
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
9.
9
Ben Mosciatello
8.99
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
10.
9
Dylan Savio
10.47
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
300 Meters
1.
11
Lucas Brown
39.39
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
2.
11
Jesse Rinaldo
41.23
PR
Jan 26
Section XI Boys League 4 Championships
3.
11
Austin Garske
41.51
PR
Jan 7
Section XI Boys Crossover D
4.
10
Aidan Lasurdo
41.60
Jan 26
Section XI Boys League 4 Championships
5.
9
Jack Matzen
45.14
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
6.
10
Chris Carmen
45.21
PR
Jan 17
Section 11 Frosh/Soph Champs
7.
10
Hunter Wolcson
45.27
Jan 13
Molloy Stanner Games
8.
11
Zachary Steets
45.75
PR
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
9.
9
Ben Mosciatello
51.48
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
10.
9
Dylan Savio
1:01.29
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
600 Meters
1.
11
Lucas Brown
1:30.08
PR
Jan 26
Section XI Boys League 4 Championships
2.
10
Aidan Lasurdo
1:39.05
Jan 7
Section XI Boys Crossover D
3.
10
James Curley
1:42.64
Dec 19
Section 11 Cross Over C
4.
8
Victor Hough
1:44.96
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
5.
9
Trevor Hall
1:47.46
PR
Dec 19
Section 11 Cross Over C
6.
10
Chris Carmen
1:48.17
Jan 13
Molloy Stanner Games
7.
11
Jack Hamilton
1:49.11
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
8.
11
Ryan Loughran
1:49.17
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
9.
10
Robert Mooring
2:05.90
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
10.
9
John Farruggio
2:11.73
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
1000 Meters
1.
11
Lucas Brown
2:56.85
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
2.
11
Austin Garske
2:58.92
Jan 13
Molloy Stanner Games
3.
10
Kasen Meyers
3:13.23
Jan 26
Section XI Boys League 4 Championships
4.
10
James Curley
3:15.22
PR
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
5.
10
Luciano Cianciulli
3:18.93
Dec 19
Section 11 Cross Over C
6.
9
Tristin Duenas
3:20.90
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
7.
10
Michael Caggiano
3:25.01
PR
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
8.
10
Aidan Lasurdo
3:25.56
Dec 19
Section 11 Cross Over C
9.
9
Thomas Schnaars
3:26.45
PR
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
10.
9
Nick Accetta
3:28.24
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
11.
9
Trevor Hall
3:28.58
PR
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
12.
10
Hunter Wolcson
3:28.92
PR
Dec 19
Section 11 Cross Over C
13.
9
Kolin Kraebel
3:29.78
PR
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
14.
9
Vincent Felice
3:30.33
PR
Dec 16
Section XI Boys Crossover B
15.
9
Ben Mosciatello
3:31.98
PR
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
16.
9
Liam Abernathey
3:33.44
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
17.
11
Alex Weik
3:38.54
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
18.
9
Ben Mergott
3:38.65
PR
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
19.
9
Dennis McManus
3:39.00
PR
Dec 19
Section 11 Cross Over C
20.
10
Tom Amalfitano
3:41.06
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
21.
9
Jack Palmer
3:45.95
PR
Dec 19
Section 11 Cross Over C
22.
9
John Farruggio
3:54.69
PR
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
23.
10
Danny Timmerman
3:58.10
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
24.
9
Zack Henricksen
4:00.32
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
25.
9
C.J. Brandow
4:00.60
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
1600 Meters
1.
10
James Curley
5:10.43
Jan 26
Section XI Boys League 4 Championships
2.
8
Victor Hough
5:17.79
Jan 13
Molloy Stanner Games
3.
10
Luciano Cianciulli
5:19.94
PR
Jan 26
Section XI Boys League 4 Championships
4.
11
Ryan Loughran
5:57.12
PR
Dec 19
Section 11 Cross Over C
5.
9
Trevor Hall
6:15.08
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
6.
9
Tom Haviland
6:17.20
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
7.
11
Bryant Liu
6:18.60
PR
Dec 19
Section 11 Cross Over C
8.
10
Michael Caggiano
6:20.63
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
9.
9
Jack Palmer
6:46.82
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
10.
9
Vincent Felice
7:30.56
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
3200 Meters
1.
10
James Curley
11:17.57
Jan 17
Section 11 Frosh/Soph Champs
2.
8
Victor Hough
11:59.54
Jan 17
Section 11 Frosh/Soph Champs
3.
9
Ben Mosciatello
12:43.67
PR
Jan 17
Section 11 Frosh/Soph Champs
55m Hurdles - 39"
1.
11
Alex Weik
8.86
PR
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
2.
11
Austin Garske
9.30
Jan 26
Section XI Boys League 4 Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:08.89
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:04.82
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
Shot Put - 12lb
1.
10
Sean Vroom
34' 4.5
PR
Jan 26
Section XI Boys League 4 Championships
2.
12
Alex Golik
33' 3.25
PR
Dec 19
Section 11 Cross Over C
3.
9
Alex Jacobsen
30' 10
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
4.
9
Logan Guerin
27' 0.75
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
Long Jump
1.
9
Jadon Hess
17' 7.5
Dec 10
Section XI Boys Crossover A
2.
11
Jack Hamilton
17' 0
PR
Jan 14
Section XI Boys Crossover E
Triple Jump
1.
9
Ben Mergott
29' 10.75
PR
Jan 17
Section 11 Frosh/Soph Champs
Womens
55 Meter Dash
1.
11
Delaney VU
8.00
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
2.
12
Erin Abernethy
8.34
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
10
Gianna Rizzo
8.34
Jan 13
Molloy Stanner Games
4.
12
Jada Bramer
8.44c
PR
Jan 13
Art Mitchell Class Meet
5.
10
Mia Raguso
8.48
PR
Dec 17
Section XI Girls Crossover C
6.
10
Madison Jacobelis
8.55
Jan 27
Section XI Girls League 4 Championships
7.
10
Emily Jaeger
8.62
PR
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
8.
9
Samantha Nienberg
8.64c
Jan 13
Art Mitchell Class Meet
9.
11
Maura Stringer
8.94c
PR
Jan 13
Art Mitchell Class Meet
10.
12
Natalie Corrice
8.99
Jan 28
Section XI Jim Howard Meet
11.
9
Sarah Canzanella
9.00
PR
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
12.
9
Victoria Fischer
9.02
PR
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
13.
12
Taylor Maltese
9.04
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
14.
9
Celine Singh
9.27
PR
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
15.
11
Gabriella Prendergast
9.38
PR
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
300 Meters
1.
12
Taylor Maltese
48.55
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
2.
12
Erin Abernethy
49.47
Jan 27
Section XI Girls League 4 Championships
3.
11
Delaney VU
50.03
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
4.
10
Priscila Peralta
53.34c
PR
Jan 13
Art Mitchell Class Meet
600 Meters
1.
10
Jade Mitchko
2:02.41
PR
Jan 27
Section XI Girls League 4 Championships
2.
12
Natalie Corrice
2:19.26
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
800m Racewalk
1.
11
Gabriella Prendergast
4:04.41
PR
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
1000 Meters
1.
11
Sabrina Duenas
3:23.38
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
2.
12
Jennifer Manzanar
3:35.75
PR
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
3.
10
Emily Farrell
3:38.80
PR
Jan 27
Section XI Girls League 4 Championships
4.
10
Maria Hess
3:44.62
PR
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
5.
12
Madison Egerter
3:55.42
PR
Dec 17
Section XI Girls Crossover C
6.
9
Kjersta Mygland
4:10.69
PR
Dec 17
Section XI Girls Crossover C
7.
12
Melda Ozen
4:53.66
PR
Dec 17
Section XI Girls Crossover C
1500 Meters
1.
12
Jennifer Manzanares
5:40.22
PR
Feb 1
Section XI Girls Small School Championship
2.
12
Jennifer Manzanar
5:44.89
PR
Jan 6
Section 11 Crossover D
3.
10
Emily Farrell
5:54.36
Jan 28
Section XI Jim Howard Meet
4.
11
Maura Stringer
6:10.37
PR
Jan 27
Section XI Girls League 4 Championships
5.
12
Grace Nolan
6:43.68
Jan 27
Section XI Girls League 4 Championships
6.
12
Melda Ozen
6:55.78
PR
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
1600 Meters
1.
12
Jennifer Manzanar
5:59.89
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
3000 Meters
1.
12
Jennifer Manzanar
11:19.08
PR
Dec 17
Section XI Girls Crossover C
2.
12
Jennifer Manzanares
11:50.65
PR
Jan 27
Section XI Girls League 4 Championships
3.
10
Emily Farrell
12:42.60
PR
Dec 17
Section XI Girls Crossover C
4.
10
Maria Hess
13:14.63
PR
Dec 17
Section XI Girls Crossover C
5.
11
Sabrina Duenas
13:56.77
Jan 6
Section 11 Crossover D
6.
11
Maura Stringer
15:36.01
PR
Jan 6
Section 11 Crossover D
7.
12
Grace Nolan
15:36.10
Jan 6
Section 11 Crossover D
55m Hurdles - 33"
1.
9
Victoria Fischer
11.14
PR
Jan 6
Section 11 Crossover D
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:01.15
Jan 27
Section XI Girls League 4 Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:51.93
Jan 9
Zeitler Relays
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:32.60
Jan 9
Zeitler Relays
Shot Put - 4kg
1.
12
Ashley Mooring
30' 5
PR
Jan 13
Art Mitchell Class Meet
2.
12
Alexis Jann
28' 2.5
PR
Feb 1
Section XI Girls Small School Championship
3.
12
Kay Metcalf
27' 8.25
PR
Feb 1
Section XI Girls Small School Championship
4.
10
Nica Perrino
25' 9.5
Jan 28
Section XI Jim Howard Meet
5.
9
Karen Quintanilla
25' 7
PR
Jan 9
Zeitler Relays
6.
12
Jada Bramer
25' 3.5
PR
Jan 13
Art Mitchell Class Meet
7.
10
Katarina Lyshenko
24' 4.5
PR
Dec 3
Section XI Girls Crossover A
Long Jump
1.
12
Taylor Maltese
18' 8
PR
Jan 27
Section XI Girls League 4 Championships
2.
12
Natalie Corrice
13' 2.5
PR
Dec 17
Section XI Girls Crossover C
3.
10
Meagan Buchler
10' 10
PR
Jan 13
Art Mitchell Class Meet
Triple Jump
1.
9
Celine Singh
30' 0
PR
Jan 9
Zeitler Relays
2.
12
Erin Abernethy
28' 1
PR
Jan 9
Zeitler Relays
*Recent improvement