Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.11Mycal Ransom12.07 PRApr 14Knighttime Invitational
2.10Isaiah Forbes12.44c PRApr 21Cougar Invitational
10Justin Stuart12.44c PRApr 21Cougar Invitational
4.9Isaiah Feinster12.47 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
5.12David Warner12.54c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
6.9Ronardo Brizeus12.56 PRApr 14Knighttime Invitational
7.11Joshua Davis12.64c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
8.10Emil Acosta12.74c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
9Trey Parkin12.74c PRMay 4Lynbrook Invitational
10.10Jeremy Jean-Baptiste12.94c PRMay 4Lynbrook Invitational
11.9Patrick Largie-Sean13.02 PRApr 14Knighttime Invitational
12.9Maurice Webster13.04c PRMay 19Bulldog Invitational
13.11Keve Melendez13.24cMay 4Lynbrook Invitational
14.10Kimani Clarke13.34cApr 9South Shore Frosh/Soph
15.10Justin Ross13.54c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
16.9Carlos Pinckney13.74c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
11Joshua Diaz13.74c PRMay 4Lynbrook Invitational
10Jamieh Jorif13.74c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
19.10Jonathan Pitt13.94c PRMay 4Lynbrook Invitational
20.12Jonathan Milligan14.04c PRMay 19Bulldog Invitational
10Adam Garica14.04c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
22.11Matthew Grant14.14c PRMay 4Lynbrook Invitational
23.10Jaden Moscati14.34c PRMay 4Lynbrook Invitational
24.10Jordan Granville16.74c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
 
200 Meters
1.12Russell Johnson23.54c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
2.11Mutiu Shittu23.74c PRApr 21Cougar Invitational
3.11Mycal Ransom24.10 PRApr 14Knighttime Invitational
4.12Kinneth Sheppard24.64c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
5.9Isaiah Feinster25.14c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
6.10Isaiah Forbes25.16 PRMay 12North Shore Invitational
7.10Justin Stuart25.34c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
8.12Brandon Vanenburg25.37 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
9.11Joshua Davis25.44c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
10.10Emil Acosta25.84c PRMay 4Lynbrook Invitational
9Patrick Largie-Sean25.84c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
12.12David Warner25.98 PRMay 12North Shore Invitational
13.9Ronardo Brizeus26.04c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
14.12Jonathan Milligan26.14c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
15.11George Pollstin27.54c PRMay 19Bulldog Invitational
16.10Justin Ross27.64c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
17.10Adam Garica28.24c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
18.11Matthew Grant29.34c PRMay 19Bulldog Invitational
19.9Carlos Pinckney30.84c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
20.10Curtis Finch33.24c PRMay 19Bulldog Invitational
 
400 Meters
1.11Mutiu Shittu50.86 PRMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championships
2.10Patrick Mulvey53.03 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
3.12Brandon Vanenburg55.04 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
4.11Joshua Davis56.17 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
5.10Justin Stuart56.24c PRMay 19Bulldog Invitational
6.9Ronardo Brizeus56.54c PRMay 4Lynbrook Invitational
7.10Jeremy Jean-Baptiste58.34c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
8.10Ryan Worrell58.84c PRMay 4Lynbrook Invitational
9.12David Warner59.34c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
9Patrick Largie-Sean59.34c PRMay 19Bulldog Invitational
11.9Maurice Webster1:02.34c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
12.12Jonathan Milligan1:02.84c PRMay 19Bulldog Invitational
13.9Carlos Pinckney1:03.54c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
14.9Dylan Pigott1:04.70 PRApr 14Knighttime Invitational
15.11Joshua Diaz1:05.34c PRMay 4Lynbrook Invitational
16.10Jaden Moscati1:06.54c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
 
800 Meters
1.10Patrick Mulvey2:03.60 PRMay 12North Shore Invitational
2.10Liam Graff2:04.81 PRMay 12North Shore Invitational
3.11Brian Scannell2:15.23Apr 28Nassau Coaches Invitational
4.12Colin Robinson2:20.9h PRMay 19Bulldog Invitational
5.10Ryan Worrell2:23.38 PRApr 14Knighttime Invitational
6.10Adam Garica2:34.8h PRMay 4Lynbrook Invitational
7.9Dylan Pigott2:36.96 PRApr 14Knighttime Invitational
 
1500 Meters
1.10Liam Graff4:25.9h PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
2.10Curtis Finch5:58.4h PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
 
1600 Meters
1.10Liam Graff4:37.91 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
2.12Colin Robinson5:42.61 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
3.10Adam Garica5:51.05 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
4.10Curtis Finch6:15.7h PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
5.9Sebastien Gabin6:20.1h PRMay 4Lynbrook Invitational
 
110m Hurdles - 39"
1.12Russell Johnson15.54cApr 21Cougar Invitational
2.12Kinneth Sheppard16.56 PRJun 1NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.10Jeremy Jean-Baptiste17.44c PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
4.11Jevon Walker17.54c PRMay 4Lynbrook Invitational
5.9Maurice Webster22.14c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
 
400m Hurdles - 36"
1.12Russell Johnson55.29 PRJun 1NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.12Kinneth Sheppard59.32 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
3.12Jayden-Lloyd Forde1:02.72 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
4.11Jevon Walker1:03.44c PRMay 4Lynbrook Invitational
5.11Brian Scannell1:03.74c PRApr 21Cougar Invitational
 
4x100 Relay
1.Maurice Webster
Ronardo Brizeus
Isaiah Feinster
Mycal Ransom
47.36May 22NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championships
2.Relay Team 48.21May 12North Shore Invitational
3.Emil Acosta
Ronardo Brizeus
Isaiah Feinster
Patrick Largie-Sean
49.10Apr 28Nassau Coaches Invitational
 
4x200 Relay
1.Jeremy Jean-Baptiste
Isaiah Forbes
Emil Acosta
Michael Prata
1:47.7hApr 19Baldwin Frosh-Soph
2.Ronardo Brizeus
Isaiah Feinster
Patrick Largie-Sean
Dylan Pigott
1:50.9hApr 19Baldwin Frosh-Soph
 
4x400 Relay
1.Russell Johnson
Patrick Mulvey
Mutiu Shittu
Liam Graff
3:29.27Jun 1NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.Liam Graff
Russell Johnson
Patrick Mulvey
Mutiu Shittu
3:32.09Apr 28Nassau Coaches Invitational
3.Russell Johnson
Patrick Mulvey
Liam Graff
Mutiu Shittu
3:32.87May 12North Shore Invitational
4.Mutiu Shittu
Patrick Mulvey
Liam Graff
Russell Johnson
3:35.01May 22NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championships
5.Russell Johnson
Mutiu Shittu
Justin Stuart
Kinneth Sheppard
3:35.94May 16Section VIII Division 1B Championships
6.Relay Team 3:42.9hApr 21Cougar Invitational
7.Liam Graff
Patrick Mulvey
Justin Stuart
Ryan Worrell
3:57.0hApr 19Baldwin Frosh-Soph
 
4x800 Relay
1.-Liam Graff
Patrick Mulvey
Brian Scannell
Mutiu Shittu
8:33.48Apr 14Knighttime Invitational
2.Relay Team 9:05.88May 16Section VIII Division 1B Championships
 
SMR 100-100-200-400m
1.Relay Team 1:38.48Apr 14Knighttime Invitational
 
Swedish 100-200-300-400m
1.Relay Team 2:09.7hMay 19Bulldog Invitational
 
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Relay Team 3:45.9hMay 18Oceanside Blue and White Invitational
 
Shot Put - 10lb
1.10Eddie Patton28' 10.5 PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
2.10Elijah Williams26' 11.25 PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
 
Shot Put - 12lb
1.12Divine Nwalor44' 10.5 PRMay 22NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championships
2.11Hamdan Alsaif36' 11 PRMay 12North Shore Invitational
3.11David Mendoza35' 4.25 PRMay 19Bulldog Invitational
4.11Sean Quane35' 1.5 PRMay 19Bulldog Invitational
5.10Elijah Williams30' 0.5 PRMay 19Bulldog Invitational
6.11Zyaire Whitfield29' 11.75 PRMay 12North Shore Invitational
7.10Kevin Duryea27' 9 PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
8.11Thomas Chavis26' 3 PRMay 4Lynbrook Invitational
 
Discus - 1.6kg
1.12Divine Nwalor127' 0 PRMay 12North Shore Invitational
2.11Hamdan Alsaif101' 4 PRApr 21Cougar Invitational
3.11Sean Quane82' 10 PRMay 19Bulldog Invitational
4.12David Warner76' 7 PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
5.10Elijah Williams72' 3 PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
6.10Kevin Duryea68' 11 PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
 
High Jump
1.9Dylan Pigott4' 8 PRApr 21Cougar Invitational
 
Long Jump
1.12Jayden-Lloyd Forde18' 8.5 PRApr 21Cougar Invitational
2.10Michael Prata18' 7 PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
3.11Dwayne Blemur16' 6 PRMay 4Lynbrook Invitational
 
Triple Jump
1.10Michael Prata39' 9.5 PRMay 18Oceanside Blue and White Invitational
2.12Jayden-Lloyd Forde39' 6.5 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
3.11Dwayne Blemur35' 8 PRApr 21Cougar Invitational
 

Womens

100 Meters
1.10Beradgy Fortune13.84c PRApr 5East Meadow Invitational
2.11A'mya Joseph14.34c PRApr 5East Meadow Invitational
3.9Kalea Chiverton14.44c PRApr 5East Meadow Invitational
4.9Kanieta Jones14.47 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
5.11Chidima Adams14.64c PRApr 5East Meadow Invitational
6.10Strayshenia Joseph14.84c PRMay 4Lynbrook Invitational
7.11Irmharah Brizeus15.34c PRMay 4Lynbrook Invitational
8.10Rachel Dabiri15.54c PRMay 4Lynbrook Invitational
9.10Desiree Forde15.74c PRApr 5East Meadow Invitational
10Farah Bruno15.74c PRApr 5East Meadow Invitational
11.11Victoria Feeney17.34c PRMay 4Lynbrook Invitational
 
200 Meters
1.10Strayshenia Joseph29.41 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
2.11Melicie Mentor29.82 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
3.11Irmharah Brizeus31.04c PRMay 4Lynbrook Invitational
4.10Rachel Dabiri31.54c PRMay 4Lynbrook Invitational
5.10Farah Bruno32.84c PRMay 4Lynbrook Invitational
 
400 Meters
1.10Elena Randolph1:05.45 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
2.11Chidima Adams1:06.71 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
3.11Deborah Ariston1:07.36 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
4.11Melicie Mentor1:07.58 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
5.10Deanna Atako1:08.54cApr 5East Meadow Invitational
6.10Strayshenia Joseph1:09.53 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
7.9Kanieta Jones1:12.16 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
8.11Ashley Faulding1:12.94c PRApr 21Cougar Invitational
9.9Marcela Figueroa1:13.04c PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
 
800 Meters
1.10Deanna Atako2:40.40 PRApr 14Knighttime Invitational
2.10Kaleena Guadalupe2:42.80 PRApr 14Knighttime Invitational
3.10Brianna Lopez2:43.1hApr 5East Meadow Invitational
4.9Marcela Figueroa2:44.21 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
5.11Lydia Sandoval2:47.3h PRMay 4Lynbrook Invitational
6.11Morgan Salmon2:49.3h PRMay 4Lynbrook Invitational
7.11Melicie Mentor2:55.31 PRApr 14Knighttime Invitational
 
1500 Meters
1.10Brianna Lopez5:14.5h PRMay 4Lynbrook Invitational
2.10Kaleena Guadalupe5:21.8h PRMay 4Lynbrook Invitational
3.9Marcela Figueroa5:32.73 PRApr 28Nassau Coaches Invitational
 
3000 Meters
1.10Kaleena Guadalupe11:41.64 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
 
100m Hurdles - 33"
1.10Deanna Atako19.56 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
2.11Victoria Feeney22.42Apr 28Nassau Coaches Invitational
 
400m Hurdles - 30"
1.10Deanna Atako1:12.99 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
 
4x100 Relay
1.Relay Team 55.93May 16Section VIII Division 1B Championships
 
4x200 Relay
1.Kanieta Jones
Strayshenia Joseph
Maya Ross
Rachel Dabiri
2:06.5hApr 19Baldwin Frosh-Soph
 
4x400 Relay
1.Chidima Adams
Melicie Mentor
Deborah Ariston
Elena Randolph
4:21.72May 22NYSPHSAA Section VIII Class 3A County Championships
2.Relay Team 4:22.4hMay 4Lynbrook Invitational
3.Strayshenia Joseph
Beradgy Fortune
Elena Randolph
Kanieta Jones
4:33.9hApr 19Baldwin Frosh-Soph
 
4x800 Relay
1.Deanna Atako
Brianna Lopez
Kaleena Guadalupe
Marcela Figueroa
11:05.0hApr 19Baldwin Frosh-Soph
2.Relay Team 11:28.35May 16Section VIII Division 1B Championships
 
SMR 100-100-200-400m
1.Relay Team 2:02.61Apr 14Knighttime Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.9Claire McLeary26' 7 PRMay 4Lynbrook Invitational
2.10Beatrice Paul22' 7 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
3.10Elena Randolph22' 3.5 PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
4.10Beradgy Fortune17' 6 PRMay 4Lynbrook Invitational
 
Discus - 1kg
1.9Claire McLeary71' 11 PRMay 16Section VIII Division 1B Championships
2.10Beatrice Paul54' 11 PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
3.10Desiree Forde49' 1 PRApr 19Baldwin Frosh-Soph
4.11Lydia Sandoval45' 11 PRApr 5East Meadow Invitational
5.11Irmharah Brizeus36' 10 PRApr 5East Meadow Invitational
 
High Jump
1.10Maya Ross4' 8Apr 14Knighttime Invitational
 
Long Jump
1.9Alyssa Hillian14' 9 PRApr 5East Meadow Invitational
2.10Simaura August14' 8 PRMay 4Lynbrook Invitational
 
Triple Jump
1.10Simaura August30' 7 PRMay 4Lynbrook Invitational
2.9Alyssa Hillian27' 0.5 PRApr 5East Meadow Invitational
 

*Recent improvement