Season:
2020 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2003
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
Jessie Parson
6.61
Jan 12
Section I League I-B Championships
2.
11
Gary Phillips
6.77
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
3.
11
Colin Jennings
6.79
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
4.
12
Abdul Keshinro
7.03
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
10
Jerome Williams
7.03
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
6.
12
Jonathan Gonzalez
7.10
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
7.
8
Justin Hargraves
7.16
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
8.
11
David Manzanares
7.23
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
11
Anthony Paul
7.23
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
10.
12
Tahir Watkins
7.31
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
11.
9
Alex Park
7.51
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
12.
9
David Hopkins
8.01
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
200 Meters
1.
11
Jason Vargas
23.76
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
2.
8
Justin Hargraves
24.75
PR
Jan 18
25th New Balance Games
3.
10
Jerome Williams
24.91
PR
Jan 18
25th New Balance Games
4.
12
Tahir Watkins
25.34
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
5.
11
David Manzanares
25.40
PR
Jan 18
25th New Balance Games
6.
9
Alex Park
26.30
Jan 18
25th New Balance Games
7.
11
Marty Hecmil
26.64
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
8.
9
Antoine Brown
27.96
Jan 18
25th New Balance Games
300 Meters
1.
11
Colin Jennings
37.71
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
2.
11
Nolan Smith
38.15
PR
Jan 18
25th New Balance Games
3.
11
Jason Vargas
38.80
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
4.
10
Jerome Williams
41.06
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
5.
8
Justin Hargraves
41.54c
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
6.
12
Tahir Watkins
42.01
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
7.
9
Alex Park
43.00
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
8.
11
Marty Hecmil
43.35
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
9.
12
Abdul Keshinro
43.51
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
10.
9
David Hopkins
44.34c
PR
Dec 12
Section One Frosh-Soph #2
11.
9
Antoine Brown
45.94c
Dec 12
Section One Frosh-Soph #2
12.
9
Louis Kirk
46.24c
Dec 12
Section One Frosh-Soph #2
13.
11
Amrit Wanasundera
47.57
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
14.
9
Mohamed Sanoh
47.94c
PR
Dec 12
Section One Frosh-Soph #2
15.
10
Omar Smith
49.07
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
16.
9
Jorge Lopez
53.04c
PR
Dec 12
Section One Frosh-Soph #2
17.
9
Esteban Delgado
56.24c
Dec 12
Section One Frosh-Soph #2
400 Meters
1.
11
Nolan Smith
54.42
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
2.
12
Isaiah Amir-Townes
54.60
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
3.
11
Jason Vargas
55.30
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
4.
12
Tahir Watkins
59.65
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
5.
9
Alex Park
1:02.36
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
600 Meters
1.
12
Tristan Marine
1:24.24
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
2.
11
Dorian Chavez
1:29.73
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
3.
11
Nolan Smith
1:34.42
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
4.
12
Jose Galdamez
1:35.13
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
5.
12
Maurice Banton
1:37.85
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
6.
11
Sebastian Delgado
1:38.67
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
7.
12
Jaden Crisp
1:40.88
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
8.
12
Isaiah Amir-Townes
1:41.10
PR
Dec 6
North Shore Kickoff meet
9.
9
Louis Kirk
1:41.28
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
10.
11
Marty Hecmil
1:42.15
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
11.
11
Amrit Wanasundera
1:46.08
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
12.
12
Tahir Watkins
1:50.32
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
13.
9
Mohamed Sanoh
2:15.5h
PR
Dec 12
Section One Frosh-Soph #2
800 Meters
1.
12
Tristan Marine
1:58.52
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
2.
12
Shane Cass
2:00.79
Dec 28
20th Marine Corps Holiday Classic
3.
11
Dorian Chavez
2:03.23
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
1000 Meters
1.
12
Shane Cass
2:33.10
PR
Mar 7
NYSPHSAA/NYS Federation Championships
2.
12
Tristan Marine
2:33.58
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
3.
11
Dorian Chavez
2:40.32
PR
Feb 23
Section 1 State Qualifier
4.
12
Nick Dente
2:53.80
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
5.
12
Sam Hernandez
2:55.09
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
6.
11
Sebastian Delgado
2:58.84
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
7.
10
Victor Garcia-Gallert
3:03.84
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
8.
11
Amrit Wanasundera
3:09.35
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
9.
12
Maurice Banton
3:13.01
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
10.
11
Marty Hecmil
3:14.57
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
11.
12
Abdul Keshinro
3:21.10
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
12.
9
Esteban Delgado
3:33.12
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
1500 Meters
1.
12
Shane Cass
4:09.83
PR
Jan 8
NYRR Millrose Trials
2.
12
Tristan Marine
4:14.13
PR
Jan 8
NYRR Millrose Trials
3.
11
Dorian Chavez
4:18.79
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
1600 Meters
1.
12
Tristan Marine
4:24.50
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
2.
12
Shane Cass
4:27.41
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
3.
11
Dorian Chavez
4:35.09
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
4.
12
Jose Galdamez
5:04.26
PR
Dec 6
North Shore Kickoff meet
5.
12
Nick Dente
5:13.06
Jan 12
Section I League I-B Championships
6.
9
Esteban Delgado
6:00.6h
Jan 7
Section 1 Dendy #3
1 Mile
1.
12
Shane Cass
4:28.14
PR
Jan 8
NYRR Millrose Trials
2.
12
Tristan Marine
4:33.29
PR
Jan 8
NYRR Millrose Trials
3.
11
Dorian Chavez
4:40.74
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
3200 Meters
1.
12
Shane Cass
9:40.89
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
2.
11
Dorian Chavez
10:11.11
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
3.
12
Nick Dente
11:11.06
Jan 12
Section I League I-B Championships
4.
12
Jose Galdamez
11:18.20
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
2 Miles
1.
12
Tristan Marine
10:09.97
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
2.
12
Shane Cass
10:22.11
PR
Jan 4
26th Hispanic Games
55m Hurdles - 39"
1.
12
Jessie Parson
7.44
Jan 12
Section I League I-B Championships
2.
12
Abdul Keshinro
8.01
PR
Feb 23
Section 1 State Qualifier
1 Mile Steeplechase
1.
12
Nick Dente
5:18.42
PR
Jan 18
25th New Balance Games
4x200 Relay -
1.
Gary Phillips
Jessie Parson
Colin Jennings
Jason Vargas
1:33.34
Jan 18
25th New Balance Games
2.
Jason Vargas
Colin Jennings
Nolan Smith
Jaden Crisp
1:33.59
Feb 23
Section 1 State Qualifier
3.
Relay Team
1:33.92
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
4.
Gary Phillips
Colin Jennings
Nolan Smith
Jaden Crisp
1:34.61
Feb 5
Section 1 Class A Championships
5.
Jason Vargas
Nolan Smith
Jaden Crisp
Isaiah Amir-Townes
1:35.70
Dec 20
Coach Saint Invitational
6.
Jaden Crisp
Isaiah Amir-Townes
Nolan Smith
Abdul Keshinro
1:37.79
Jan 18
25th New Balance Games
7.
Jonathan Gonzalez
Caleb Evans
Jason Irizarry
Anthony Paul
1:40.37
Jan 18
25th New Balance Games
8.
Justin Hargraves
Anthony Paul
Antoine Brown
David Hopkins
1:49.53
Dec 20
Coach Saint Invitational
4x400 Relay
1.
Tristan Marine
Nolan Smith
Isaiah Amir-Townes
Jason Vargas
3:32.23
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
2.
Relay Team
3:35.24
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
3.
Isaiah Amir-Townes
Jason Vargas
Nolan Smith
Colin Jennings
3:35.33
Feb 5
Section 1 Class A Championships
4.
Jason Vargas
Jaden Crisp
Nolan Smith
Tristan Marine
3:39.07
Jan 8
NYRR Millrose Trials
5.
Justin Hargraves
Isaiah Amir-Townes
Dorian Chavez
Colin Jennings
3:48.01
Jan 8
NYRR Millrose Trials
4x800 Relay
1.
Shane Cass
Dorian Chavez
Jose Galdamez
Tristan Marine
8:24.52
Dec 20
Coach Saint Invitational
2.
Relay Team
8:25.09
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
3.
Dorian Chavez
Jose Galdamez
Shane Cass
Tristan Marine
8:39.88
Feb 5
Section 1 Class A Championships
4.
Jose Galdamez
Nick Dente
Sam Hernandez
Victor Garcia-Gallert
9:01.19
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
5.
maurice Banton
Nick Dente
Victor Garcia-Gallert
Sam Hernandez
9:35.89
Dec 20
Coach Saint Invitational
4xMile Relay
1.
Relay Team
18:55.28
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Shane Cass
Isaiah Amir-Townes
Dorian Chavez
Tristan Marine
10:29.64
Jan 18
25th New Balance Games
2.
Relay Team
10:35.02
Feb 18
Eastern States Championship
Shot Put - 12lb
1.
12
Judah Johnson
40' 3.25
Dec 20
Coach Saint Invitational
2.
12
Abdul Keshinro
35' 3.75
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
3.
12
Jason Irizarry
33' 0.5
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
4.
12
Adam Thomas
30' 9.25
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
5.
11
David Manzanares
28' 5.75
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
High Jump
1.
12
Abdul Keshinro
6' 2
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
2.
12
Jaden Crisp
5' 6
PR
Dec 6
North Shore Kickoff meet
3.
12
Caleb Evans
5' 0
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
Pole Vault
1.
11
Will Lathan
10' 0
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
2.
12
Jason Irizarry
9' 6
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
3.
12
Zach Tesler
9' 0
PR
Dec 6
North Shore Kickoff meet
4.
9
Louis Kirk
8' 0
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
Long Jump
1.
12
Abdul Keshinro
20' 4.5
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
2.
12
Isaiah Amir-Townes
19' 1.5
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
3.
12
Caleb Evans
18' 10.5
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
4.
11
Gary Phillips
18' 1
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
5.
11
Anthony Paul
17' 8
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
6.
12
Jonathan Gonzalez
17' 0.5
Jan 12
Section I League I-B Championships
7.
9
Alex Park
14' 1.5
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
Triple Jump
1.
12
Abdul Keshinro
44' 7
PR
Feb 18
Eastern States Championship
2.
12
Isaiah Amir-Townes
44' 1
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
3.
12
Jaden Crisp
43' 11
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
4.
12
Caleb Evans
43' 3.25
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
Weight Throw - 25lb
1.
12
Judah Johnson
39' 5
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
2.
12
Jason Irizarry
32' 11.75
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
3.
12
Adam Thomas
26' 3.75
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
4.
11
David Manzanares
24' 8.5
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
Pentathlon (Indoor) -
1.
12
Abdul Keshinro
3144
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Arriana Crosswhite
7.30
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
2.
10
Olivia Moxey
7.65
Feb 23
Section 1 State Qualifier
3.
12
Linise Greene
7.68
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
4.
11
Cassandra Gillenwater
8.09
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
5.
9
Kylie Griffith
8.15
Jan 12
Section I League I-B Championships
6.
11
Shemmyah Dennis
8.61
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
7.
12
Deja-Monet Coleman
8.70
PR
Jan 25
Bullis Champion Speed Invitational
60 Meter Dash
1.
11
Cassandra Gillenwater
9.04
PR
Jan 25
Bullis Champion Speed Invitational
2.
12
Deja-Monet Coleman
9.45
PR
Jan 25
Bullis Champion Speed Invitational
200 Meters
1.
11
Cassandra Gillenwater
29.85
PR
Jan 25
Bullis Champion Speed Invitational
2.
12
Deja-Monet Coleman
31.34
PR
Jan 25
Bullis Champion Speed Invitational
300 Meters
1.
12
Linise Greene
43.17
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
2.
10
Olivia Moxey
44.61
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
3.
9
Kylie Griffith
45.77
Feb 5
Section 1 Class A Championships
4.
11
Cassandra Gillenwater
48.53
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
5.
12
Lillimae Kirk
48.86
Jan 12
Section I League I-B Championships
6.
9
Malaya Lathan
50.39
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
7.
10
Adrianna Yepes
50.74c
PR
Dec 12
Section One Frosh-Soph #2
8.
11
Ariana Velasquez
50.92
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
9.
12
Deja-Monet Coleman
51.20
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
10.
10
Jacqueline Gomez
51.44c
PR
Dec 12
Section One Frosh-Soph #2
11.
11
Jordan Etheridge
51.84c
Jan 7
Section 1 Dendy #3
12.
10
Mekayla Bailey
53.26
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
13.
9
Stephany Pineda
55.08
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
14.
9
Karen Magallon
57.69
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
15.
10
Joanna Fishman
59.76
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
400 Meters
1.
12
Linise Greene
1:01.72
Dec 20
Coach Saint Invitational
2.
10
Kaela Godfrey
1:05.28
Dec 20
Coach Saint Invitational
3.
9
Stephany Pineda
1:17.80
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
4.
10
Louisa Kpatamango
1:19.02
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
600 Meters
1.
11
Teresa Deda
1:40.07
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
2.
11
Jacqueline Barragan
1:47.39
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
3.
12
Saba Ho-Rezvani
1:48.03
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
4.
10
Kaela Godfrey
1:48.08
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
5.
11
Serena Henderson
1:48.28
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
6.
12
Linise Greene
1:48.47
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
7.
10
Jacqueline Gomez
1:54.48
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
8.
12
Lillimae Kirk
1:59.30
Jan 12
Section I League I-B Championships
9.
11
Jordan Etheridge
2:03.7h
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
10.
10
Joanna Fishman
2:07.03
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
11.
10
Mekayla Bailey
2:09.1h
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
12.
10
Adrianna Yepes
2:13.27
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
13.
10
Louisa Kpatamango
2:16.49
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
14.
9
Stephany Pineda
2:17.37
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
15.
10
Jasmin Spaulding
2:20.24
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
16.
12
Deja-Monet Coleman
2:24.26
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
800 Meters
1.
11
Jordan Etheridge
3:17.29
PR
Jan 25
Bullis Champion Speed Invitational
2.
10
Mekayla Bailey
3:32.92
PR
Jan 25
Bullis Champion Speed Invitational
1000 Meters
1.
9
Kaitlyn Casas
2:59.10
PR
Feb 23
Section 1 State Qualifier
2.
11
Teresa Deda
3:06.64
Dec 20
Coach Saint Invitational
3.
11
Serena Henderson
3:19.57
PR
Jan 18
25th New Balance Games
4.
10
Jacqueline Gomez
3:24.28
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
5.
8
Gabrielle Opdyke
3:24.78
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
6.
10
Kaela Godfrey
3:38.84
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
7.
11
Jacqueline Barragan
3:39.99
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
8.
10
Louisa Kpatamango
3:54.31
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
9.
10
Mekayla Bailey
4:09.43
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
10.
9
Stephany Pineda
4:12.16
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
11.
10
Jasmin Spaulding
4:20.7h
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
12.
11
Alondra Barajas
4:26.6h
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
13.
11
Martha Diaz
4:33.2h
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
1500 Meters
1.
9
Kaitlyn Casas
4:49.88
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
2.
11
Teresa Deda
4:56.75
Dec 6
North Shore Kickoff meet
3.
10
Jacqueline Gomez
5:29.25
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
4.
11
Sol Zamarbide
5:33.95
Dec 20
Coach Saint Invitational
5.
8
Gabrielle Opdyke
5:37.80
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
6.
12
Yessica Gabriel
6:10.61
Jan 25
Bullis Champion Speed Invitational
7.
11
Jordan Etheridge
6:25.95
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
8.
10
Louisa Kpatamango
6:49.30
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
9.
10
Jasmin Spaulding
6:49.6h
PR
Dec 12
Section One Frosh-Soph #2
10.
11
Alondra Barajas
6:51.22
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
11.
11
Martha Diaz
7:09.44
Jan 12
Section I League I-B Championships
12.
9
Stephany Pineda
7:24.30
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
1500m Racewalk
1.
11
Martha Diaz
8:45.2h
Jan 7
Section 1 Dendy #3
2.
11
Alondra Barajas
9:18.7h
Jan 7
Section 1 Dendy #3
3.
10
Jasmin Spaulding
9:24.90
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
4.
10
Mekayla Bailey
10:35.37
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
Mile Racewalk
1.
11
Martha Diaz
9:40.15
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
2.
11
Alondra Barajas
10:16.68
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
1 Mile
1.
9
Kaitlyn Casas
5:14.33
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
2.
11
Sol Zamarbide
5:56.72
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
3.
12
Yessica Gabriel
6:36.50
Jan 25
Bullis Champion Speed Invitational
4.
11
Jordan Etheridge
6:54.52
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
3000 Meters
1.
9
Kaitlyn Casas
10:26.14
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
2.
11
Teresa Deda
11:27.55
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
3.
11
Sol Zamarbide
11:53.39
Feb 5
Section 1 Class A Championships
4.
11
Serena Henderson
12:23.3h
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
5.
12
Yessica Gabriel
13:20.20
Jan 12
Section I League I-B Championships
55m Hurdles - 33"
1.
12
Chiamaka Odenigbo
8.56
Dec 20
Coach Saint Invitational
2.
10
Nia Perry
10.05
Feb 5
Section 1 Class A Championships
3.
9
Malaya Lathan
10.30
Jan 12
Section I League I-B Championships
4.
10
Adrianna Yepes
11.19
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
1 Mile Steeplechase
1.
11
Teresa Deda
5:42.67
PR
Jan 18
25th New Balance Games
4x200 Relay -
1.
Arriana Crosswhite
Olivia Moxey
Linise Greene
Cassandra Gillenwater
1:49.46
Dec 20
Coach Saint Invitational
2.
Arriana Crosswhite
Olivia Moxey
Malaya Lathan
Teresa Deda
1:49.93
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
3.
Relay Team
1:50.26
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
4.
Arriana Crosswhite
Linise Greene
Olivia Moxey
Kylie Griffin
1:51.37
Feb 5
Section 1 Class A Championships
5.
Kylie Griffin
Olivia Moxey
Adrianna Yepes
Nia Perry
1:59.0h
Jan 7
Section 1 Dendy #3
6.
Malaya Lathan
Olivia Moxey
Kylie Griffin
Nia Perry
2:00.7h
Dec 12
Section 1 Frosh/Soph #2
7.
Malaya Lathan
Kylie Griffin
Mekayla Bailey
Joanna Fishman
2:02.41
Dec 20
Coach Saint Invitational
4x400 Relay
1.
Linise Greene
Teresa Deda
Kaitlyn Casas
Kaela Godfrey
4:11.48
Jan 8
NYRR Millrose Trials
2.
Jacqueline Barragan
Cassandra Gillenwater
Mekayla Bailey
Shemmyah Dennis
4:17.90
Feb 5
Section 1 Class A Championships
3.
Relay Team
4:25.71
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
4.
Stephany Pineda
Mekayla Bailey
Adrianna Yepes
Jordan Etheridge
5:16.3h
Dec 12
Section 1 Frosh/Soph #2
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:01.94
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
2.
Kaitlyn Casas
Teresa Deda
Sol Zamarbide
Serena Henderson
10:02.82
Dec 20
Coach Saint Invitational
3.
Kaela Godfrey
Jacqueline Gomez
Jordan Etheridge
Saba Ho-Rezvani
11:24.46
Dec 20
Coach Saint Invitational
4.
Kaela Godfrey
Gabrielle Opdyke
Jacqueline Gomez
Serena Henderson
11:28.3h
Jan 7
Section 1 Dendy #3
5.
Gabrielle Opdyke
Jacqueline Gomez
Kaela Godfrey
Louisa Kpatamango
11:49.9h
Dec 12
Section 1 Frosh/Soph #2
4x1500 Relay
1.
Relay Team
21:56.84
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:10.68
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Teresa Deda
Serena Henderson
Kaitlyn Casas
Jacqueline Gomez
12:36.34
Jan 18
25th New Balance Games
2.
Relay Team
12:36.35
Feb 18
Eastern States Championship
Shot Put - 4kg
1.
12
Ilenn Soto
40' 5.75
PR
Feb 18
Eastern States Championship
2.
11
Monique Njimeni
34' 11.75
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
3.
12
Olivia Angone
30' 10.75
Jan 18
25th New Balance Games
4.
12
Jaasiel Bellamy
24' 10.75
Jan 12
Section I League I-B Championships
5.
12
Beth Martinez
24' 7.75
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
6.
10
Genesis Bratcher
24' 4
Jan 25
Bullis Champion Speed Invitational
7.
9
Shakiera Stupart
23' 11
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
8.
11
Danae Hardy
21' 1
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
9.
11
Kimberley Palomares
21' 0
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
10.
11
Paulina Jimenez
20' 0
PR
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
High Jump
1.
12
Chiamaka Odenigbo
5' 2
PR
Dec 14
Jim Mitchell Invitational
2.
10
Nia Perry
4' 6
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
3.
9
Malaya Lathan
4' 4
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
4.
10
Kaela Godfrey
3' 6
PR
Jan 7
Section 1 Dendy #3
Pole Vault
1.
10
Olivia Moxey
8' 1
PR
Feb 15
Purple Champions HS Invitational
2.
11
Jacqueline Barragan
7' 0
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
3.
11
Shemmyah Dennis
6' 6
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
4.
11
Ariana Velasquez
5' 0
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
Long Jump
1.
12
Arriana Crosswhite
15' 2.5
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
2.
12
Deja-Monet Coleman
13' 11.25
PR
Dec 20
Coach Saint Invitational
Triple Jump
1.
12
Chiamaka Odenigbo
39' 2
PR
Mar 7
NYSPHSAA/NYS Federation Championships
2.
10
Nia Perry
32' 7
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
Weight Throw - 20lb
1.
12
Ilenn Soto
48' 4.5
PR
Feb 14
North Shore Pre-National Invtational
2.
12
Olivia Angone
40' 10.75
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
3.
12
Jaasiel Bellamy
40' 3.75
PR
Feb 5
Section 1 Class A Championships
4.
11
Monique Njimeni
36' 8
PR
Jan 24
Section 1 Westchester Championships
5.
9
Shakiera Stupart
25' 9
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
6.
10
Genesis Bratcher
24' 8
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
7.
12
Beth Martinez
23' 7
Dec 8
Section 1 Kickoff #1
8.
11
Kimberley Palomares
20' 9.5
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
9.
11
Paulina Jimenez
18' 1.5
PR
Jan 12
Section I League I-B Championships
*Recent improvement