Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

100 Meters
1.10Jordan Forrest11.98aApr 22Warrior Track Classic
2.10Mike Trought12.07aMay 2League Champs
3.11Randy St.Louis12.58aApr 22Warrior Track Classic
4.12Matt Wellington12.98aMay 6Crusader Relays
5.11Malone Nazaire13.46aApr 22Warrior Track Classic
6.9Zach Tesler14.62aMay 2League Champs
7.-Christian Rolon14.83aMay 6Crusader Relays
8.-Avi Goldstein15.21aMay 2League Champs
9.11Ian Valencia15.49aMay 6Crusader Relays
 
200 Meters
1.10Mike Trought24.12aMay 19Westchester County Champs
2.11Jaishon Spady24.48aMay 2League Champs
3.-Caleb Evans25.81aMay 2League Champs
4.10Gavin Vergara26.92aMay 2League Champs
5.11Ian Valencia27.24aApr 22Warrior Track Classic
6.-Jonathan Machado32.65aMay 2League Champs
 
400 Meters
1.12Rob Economou54.75aJun 4Eastern States Invitational
2.11Angel Rivera56.15aApr 8Knight-Time Invitational
3.11Jack Sunko56.21aMay 2League Champs
4.12Matt Wellington56.70aMay 2League Champs
5.10Steven Cirillo58.23aApr 8Knight-Time Invitational
6.9Tristan Marine59.55aApr 22Warrior Track Classic
7.10David Benko60.44aApr 22Warrior Track Classic
8.10Kemar Williams60.46aMay 2League Champs
9.9Jaden Crisp63.44aMay 2League Champs
10.10Mike Trought64.85aApr 8Knight-Time Invitational
11.9Seth Golden65.43aApr 8Knight-Time Invitational
12.9Thomas Dias66.24aApr 8Knight-Time Invitational
13.11Andrew Alphonse66.51aApr 22Warrior Track Classic
 
800 Meters
1.11Angel Rivera2:13.12aMay 2League Champs
2.12Rob Economou2:15.23aMay 19Westchester County Champs
3.9Shane Cass2:17.26aMay 2League Champs
4.11Andrew Alphonse2:18.60aMay 2League Champs
5.9Seth Golden2:24.91aMay 2League Champs
6.9Colin Logan2:25.99aMay 2League Champs
7.11Nick Pallotta2:32.11aApr 22Warrior Track Classic
8.11Ian Valencia2:34.77aMay 2League Champs
9.9Chris Gallucci2:38.49aApr 8Knight-Time Invitational
 
1500 Meters
1.9Tristan Marine4:48.43aApr 22Warrior Track Classic
2.10Zaleik Walsh4:50.57aMay 19Westchester County Champs
3.9Shane Cass4:52.72aApr 22Warrior Track Classic
4.11Andrew Alphonse5:04.32aApr 22Warrior Track Classic
5.11Ulric Hamlet5:26.32aMay 19Westchester County Champs
 
1600 Meters
1.11Matt Jacob4:44.64aMay 2League Champs
2.9Shane Cass5:01.35aMay 2League Champs
3.9Tristan Marine5:10.58aMay 2League Champs
4.11Andrew Alphonse5:17.25aMay 2League Champs
5.9Colin Logan5:32.47aMay 2League Champs
6.10Miles Bernstein6:04.89aApr 8Knight-Time Invitational
 
3000 Meters
1.9Avery Trotta10:52.72aApr 22Warrior Track Classic
2.11Nick Pallotta11:27.33aApr 22Warrior Track Classic
3.10Miles Bernstein11:39.45aApr 22Warrior Track Classic
 
3200 Meters
1.11Matt Jacob10:09.00aMay 2League Champs
2.9Avery Trotta11:47.73aMay 2League Champs
3.9Amar Rajani-bangser12:08.65aMay 2League Champs
4.11Nick Pallotta12:09.44aMay 2League Champs
5.9Chris Gallucci12:09.76aMay 2League Champs
6.10Miles Bernstein13:04.53aMay 2League Champs
 
110m Hurdles - 39"
1.11Trevin Valdez14.98aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
2.10Zaleik Walsh17.44aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
3.11Jack Sunko19.35aMay 2League Champs
4.11Ulric Hamlet19.96aMay 2League Champs
5.9Isaiah Amir-Townes21.33aMay 2League Champs
6.Relay Team 54.66aApr 21Medley Relay Challenge
 
400m Hurdles - 36"
1.11Trevin Valdez60.22aApr 22Warrior Track Classic
2.11Jack Sunko67.04aMay 2League Champs
3.9Isaiah Amir-Townes71.76aMay 2League Champs
 
2k Steeplechase
1.9Avery Trotta7:50.14aMay 2League Champs
2.11Nick Pallotta8:30.04aMay 2League Champs
3.10Miles Bernstein9:04.17aMay 2League Champs
 
4x100 Relay
1.Relay Team 45.27aMay 2League Champs
2.Mike Trought
Steven Cirillo
Kemar Williams
Caleb Evans
48.96aMay 6Crusader Relays
3.Thomas Dias
Isaiah Amir-Townes
Jaden Crisp
Zach Tesler
53.37aMay 6Crusader Relays
 
4x400 Relay
1.Relay Team 3:37.71aMay 2League Champs
2.Matt Wellington
Thomas Dias
Kemar Williams
Isaiah Amir-Townes
4:01.76aMay 11Loucks Games
3.Mike Trought
Zaleik Walsh
David Benko
Steven Cirillo
4:06.59aMay 6Crusader Relays
4.Amar Rajani-bangser
Jaden Crisp
Miles Bernstein
Zach Tesler
4:10.44aMay 6Crusader Relays
5.Chris Gallucci
Jaden Crisp
Zach Tesler
Gavin Vergara
4:35.29aMay 11Loucks Games
 
4x800 Relay
1.Relay Team 8:56.18aMay 19Westchester County Champs
2.Shane Cass
Colin Logan
Avery Trotta
Tristan Marine
9:18.33aMay 6Crusader Relays
3.Seth Golden
Amar Rajani-bangser
Chris Gallucci
Miles Bernstein
10:05.67aMay 6Crusader Relays
 
SMR 100-100-200-400m
1.Jordan Forrest
Jaishon Spady
Najee Bass
Zaleik Walsh
1:44.24aApr 21Medley Relay Challenge
2.Thomas Dias
Malone Nazaire
Mike Trought
David Benko
1:51.00aApr 21Medley Relay Challenge
3.Relay Team 1:54.45aApr 8Knight-Time Invitational
 
Swedish 100-200-300-400m
1.Zach Tesler
Thomas Dias
Jaden Crisp
Kemar Williams
2:27.52aApr 21Medley Relay Challenge
2.Gavin Vergara
Jonathan Machado
Logan Rhett
Chris Gallucci
2:56.01aApr 21Medley Relay Challenge
 
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Trevin Valdez
Jaishon Spady
Jack Sunko
Rob Economou
3:57.00aMay 6Crusader Relays
2.Colin Logan
Tristan Marine
Caleb Evans
Thomas Dias
4:09.65aMay 6Crusader Relays
3.Relay Team 4:18.23aApr 1Pirate Relays
4.Gavin Vergara
Zach Tesler
Thomas Dias
Miles Bernstein
4:43.81aApr 21Medley Relay Challenge
5.Logan Rhett
Jonathan Machado
Jaden Crisp
Chris Gallucci
4:48.95aApr 21Medley Relay Challenge
 
DMR 800-200-400-1600m
1.Relay Team 8:59.78aApr 1Pirate Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Shane Cass
Ian Valencia
Colin Logan
Tristan Marine
12:37.1haApr 21Medley Relay Challenge
2.Amar Rajani-bangser
Isaiah Amir-Townes
Seth Golden
Avery Trotta
13:21.5haApr 21Medley Relay Challenge
 
Shot Put - 12lb
1.10Jordan Forrest57' 2.25May 19Westchester County Champs
2.11Malone Nazaire38' 0.25May 19Westchester County Champs
3.11Christian Umbro34' 11.50Apr 8Knight-Time Invitational
4.10Zaleik Walsh34' 3.02Jun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
5.11Ulric Hamlet30' 2.99May 19Westchester County Champs
 
Discus - 1.6kg
1.10Jordan Forrest144' 8.00Jun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
2.11Christian Umbro93' 7.00May 2League Champs
3.11Malone Nazaire87' 6.79Apr 22Warrior Track Classic
 
Javelin - 800g
1.11Jack Sunko97' 7.00May 6Crusader Relays
 
High Jump
1.11Billy Hollis-Ragin5' 6.00Apr 8Knight-Time Invitational
11Jaishon Spady5' 6.00May 19Westchester County Champs
3.11Ulric Hamlet5' 5.75May 2League Champs
4.10Zaleik Walsh5' 4.57Jun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
5.11Kenneth Collins5' 3.00May 2League Champs
 
Pole Vault
1.11Jack Sunko10' 0.00May 2League Champs
 
Long Jump
1.11Billy Hollis-Ragin20' 11.50Jun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
2.12Najee Bass19' 8.00Apr 1Pirate Relays
3.11Randy St.Louis18' 11.00May 19Westchester County Champs
4.11Jaishon Spady18' 8.50May 19Westchester County Champs
5.11Ulric Hamlet18' 6.44May 19Westchester County Champs
6.10Zaleik Walsh17' 9.78Jun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
7.-Jarett Haynes17' 8.50May 2League Champs
8.10Steven Cirillo16' 10.00May 6Crusader Relays
9.11Jack Sunko16' 5.64Apr 22Warrior Track Classic
10.11Kenneth Collins16' 5.50Apr 8Knight-Time Invitational
11.-Caleb Evans16' 4.00May 6Crusader Relays
12.9Thomas Dias16' 1.00May 6Crusader Relays
13.10David Benko15' 4.50Apr 1Pirate Relays
14.-Logan Rhett11' 6.75Apr 1Pirate Relays
 
Triple Jump
1.11Ulric Hamlet42' 0.00Jun 4Eastern States Invitational
2.12Najee Bass41' 10.36Apr 22Warrior Track Classic
3.-Jarett Haynes41' 9.00May 2League Champs
4.11Jaishon Spady39' 4.00May 2League Champs
5.11Randy St.Louis37' 10.00May 2League Champs
6.11Kenneth Collins37' 7.00May 6Crusader Relays
7.-Caleb Evans37' 6.00May 2League Champs
8.10Steven Cirillo35' 11.00May 6Crusader Relays
9.9Thomas Dias34' 4.50May 2League Champs
 
Hammer - 12lb
1.11Christian Umbro74' 8.00Apr 8Knight-Time Invitational
 
Pentathlon Score (Outdoor)
1.10Zaleik Walsh2608.00Jun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
2.11Ulric Hamlet2185May 2League Champs
 

Womens

100 Meters
1.10Jada Thompson12.88aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
2.9Arianna Crosswhite12.98aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
3.10Martha Kemp-Neilson13.56aMay 19Westchester County Champs
4.10Jhenne Joseph14.27aMay 2League Champs
5.9Reign Sullins14.31aMay 2League Champs
 
200 Meters
1.10Gabby Johnson25.64aMay 19Westchester County Champs
2.10Jada Thompson25.93aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
3.9Arianna Crosswhite27.06aMay 19Westchester County Champs
4.9Reign Sullins29.40aMay 2League Champs
5.10Jhenne Joseph29.50aMay 2League Champs
6.9Tahjee Norman32.00aMay 5Somers-Lions Invitation
7.10Mamie Bawoh32.44aApr 12Red Raider Relays
8.10Kendall Regis32.91aMay 5Somers-Lions Invitation
9.10Solenny Rodriguez33.19aMay 5Somers-Lions Invitation
 
400 Meters
1.10Gabby Johnson56.90aJun 9NYSPHSAA State Championships
2.9Linise Greene58.87aMay 19Westchester County Champs
3.9Lillimae Kirk65.93aMay 2League Champs
4.10Nayoma Miguel73.64aApr 8Knight-Time Invitational
5.9Katherine Burr73.77aMay 2League Champs
6.9Ava Sunko74.11aMay 2League Champs
7.9Reign Sullins89.52aApr 8Knight-Time Invitational
 
800 Meters
1.10Gabby Johnson2:19.35aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
2.9Lucie Opdyke2:27.55aMay 19Westchester County Champs
3.11Olivia Morgan2:27.94aJun 9NYSPHSAA State Championships
4.9Linise Greene2:30.19aMay 5Somers-Lions Invitation
5.10Sierra Perry2:46.17aApr 8Knight-Time Invitational
6.9Chrislande Joseph2:49.54aMay 5Somers-Lions Invitation
7.10Nayoma Miguel2:54.56aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
8.9Lyla Renwick-Archibold2:57.44aMay 2League Champs
9.10Alexis Krumrey3:00.48aApr 8Knight-Time Invitational
10.9Ava Sunko3:02.43aMay 5Somers-Lions Invitation
11.9Jacqueline Huerta3:04.77aApr 8Knight-Time Invitational
12.11Mary Fay3:06.41aMay 5Somers-Lions Invitation
 
1500 Meters
1.9Sol Zamarbide5:16.01aMay 2League Champs
2.9Lucie Opdyke5:25.88aMay 2League Champs
3.9Chrislande Joseph5:54.72aMay 2League Champs
4.11Mary Fay5:58.85aMay 5Somers-Lions Invitation
5.9Yessica Gabriel6:21.27aMay 2League Champs
 
1500m Racewalk
1.11Audrey Fox7:05.50aMay 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
2.9Julissa Oceguera7:42.93aMay 19Westchester County Champs
3.9Stephanie Barragan8:35.28aApr 22New York Relays
4.9Saba Ho-Rezvany9:04.30aMay 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
 
1600 Meters
1.11Mary Fay6:21.25aApr 12Red Raider Relays
2.9Jacqueline Huerta6:34.71aApr 12Red Raider Relays
3.9Yessica Gabriel7:12.32aApr 12Red Raider Relays
 
1600m Racewalk
1.11Audrey Fox8:02.77aMay 5Somers-Lions Invitation
2.9Julissa Oceguera9:03.68aMay 5Somers-Lions Invitation
3.9Stephanie Barragan9:29.06aMay 5Somers-Lions Invitation
4.9Saba Ho-Rezvany10:17.35aMay 5Somers-Lions Invitation
 
3000 Meters
1.9Sol Zamarbide11:49.99aMay 19Westchester County Champs
2.11Mary Fay12:55.28aMay 2League Champs
3.11Zoey Deutsch13:17.92aApr 8Knight-Time Invitational
4.9Ariana Velasquez14:06.47aMay 2League Champs
 
3000m Racewalk
1.11Audrey Fox15:04.99aJun 16New Balance Nationals Outdoor
 
100m Hurdles - 33"
1.11Diana Diaz15.07aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
2.11Olivia Morgan15.13aJun 9NYSPHSAA State Championships
3.9Chiamaka Odenigbo15.98aMay 19Westchester County Champs
4.10Brittany James16.02aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
5.10Nayoma Miguel19.13aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
6.10Sierra Perry21.68aMay 2League Champs
 
400m Hurdles - 30"
1.11Olivia Morgan66.05aApr 12Red Raider Relays
2.9Chiamaka Odenigbo69.51aMay 19Westchester County Champs
3.10Brittany James69.81aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
4.10Sierra Perry77.78aMay 19Westchester County Champs
 
2k Steeplechase
1.11Mary Fay9:19.43aMay 2League Champs
2.11Zoey Deutsch9:19.56aMay 2League Champs
 
4x100 Relay
1.Jada Thompson
Olivia Morgan
Arianna Crosswhite
Kiana Stallworth
48.77aApr 27The 123rd Penn Relays
2.Jada Thompson
Diana Diaz
Arianna Crosswhite
Kiana Stallworth
48.79aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
3.Relay Team 49.23aApr 12Red Raider Relays
4.Arianna Crosswhite
Diana Diaz
Kiana Stallworth
Jada Thompson
51.28aMay 11Loucks Games
5.Lillimae Kirk
Jhenne Joseph
Tahjee Norman
Reign Sullins
55.11aApr 22New York Relays
 
4x200 Relay
1.Relay Team 1:46.75aMay 5Somers-Lions Invitation
 
4x400 Relay
1.Gabby Johnson
Linise Greene
Kiana Stallworth
Moriah Raysor
3:51.52aJun 9NYSPHSAA State Championships
2.Gabby Johnson
Linise Greene
Moriah Raysor
Kiana Stallworth
3:55.05aApr 27The 123rd Penn Relays
3.Gabby Johnson
Linise Greene
Martha Kemp-Neilson
Moriah Raysor
3:58.95aJun 9NYSPHSAA State Championships
4.Moriah Raysor
Martha Kemp-Neilson
Linise Greene
Gabby Johnson
4:00.15aJun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
5.Relay Team 4:05.54aMay 2League Champs
6.Lucie Opdyke
Lillimae Kirk
Linise Greene
Gabby Johnson
4:07.44aMay 11Loucks Games
7.Arianna Crosswhite
Brittany James
Chiamaka Odenigbo
Reign Sullins
4:29.30aMay 11Loucks Games
 
4x800 Relay
1.Relay Team 9:33.66aMay 19Westchester County Champs
2.Lucie Opdyke
Linise Greene
Gabby Johnson
Moriah Raysor
10:24.00aApr 22New York Relays
 
4x1600 Relay
1.Ariana Velasquez
Chrislande Joseph
Mary Fay
Sol Zamarbide
25:28.79aApr 22New York Relays
 
SMR 100-100-200-400m
1.Relay Team 2:01.48aApr 8Knight-Time Invitational
 
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Relay Team 4:07.62aMay 5Somers-Lions Invitation
2.Alexis Krumrey
Brittany James
Olivia Kelly
Sierra Perry
4:57.40aApr 22New York Relays
3.Ava Sunko
Tahjee Norman
Reign Sullins
Chrislande Joseph
5:24.71aApr 22New York Relays
 
DMR 1200-400-800-1600m
1.Gabby Johnson
Lillimae Kirk
Sierra Perry
Sol Zamarbide
13:46.34aMay 11Loucks Games
2.Ava Sunko
Jhenne Joseph
Lisbet Trinidad
Ariana Velasquez
15:02.89aMay 11Loucks Games
 
4x100 Shuttle Hurdles - 33"
1.Jeanneney Currie
Brittany James
Chiamaka Odenigbo
Jada Thompson
67.92aApr 22New York Relays
2.Jeanneney Currie
Nayoma Miguel
Chiamaka Odenigbo
Imani Thompson
73.47aApr 8Knight-Time Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.9Ilenn Soto38' 2.25May 11Loucks Games
2.11Olivia Morgan36' 5.80Jun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
3.10Carrie-Ann Calhoun35' 4.25Jun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
4.11Whitney Love34' 9.00May 11Loucks Games
5.10Ariana Washington31' 2.75May 19Westchester County Champs
6.11Dajel Duggins26' 11.00May 2League Champs
7.10Nayoma Miguel25' 1.50May 2League Champs
8.11Cydnei Adamson25' 0.00Apr 12Red Raider Relays
9.11Marissa Hopkins23' 6.00Apr 12Red Raider Relays
10.10Taneyasha Darkin23' 0.50Apr 12Red Raider Relays
11.11Luzineida Brinca22' 3.50Apr 12Red Raider Relays
12.9Beth Martinez18' 7.00Apr 12Red Raider Relays
 
Discus - 1kg
1.9Ilenn Soto109' 7.00Apr 8Knight-Time Invitational
2.10Ariana Washington94' 8.00May 19Westchester County Champs
3.11Whitney Love82' 2.00May 2League Champs
4.11Cydnei Adamson77' 4.00Apr 12Red Raider Relays
5.10Carrie-Ann Calhoun74' 3.00May 2League Champs
6.11Dajel Duggins67' 2.00Apr 8Knight-Time Invitational
7.11Marissa Hopkins62' 9.00Apr 8Knight-Time Invitational
8.11Luzineida Brinca52' 10.00Apr 12Red Raider Relays
 
Javelin - 600g
1.11Olivia Morgan122' 0.00May 19Westchester County Champs
2.9Ilenn Soto69' 9.00May 5Somers-Lions Invitation
3.10Carrie-Ann Calhoun53' 2.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
4.11Whitney Love46' 3.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
5.10Ariana Washington44' 8.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
 
High Jump
1.11Olivia Morgan4' 11.84May 2League Champs
2.10Brittany James4' 10.00May 2League Champs
3.9Chiamaka Odenigbo4' 8.00Apr 8Knight-Time Invitational
10Nayoma Miguel4' 8.00May 2League Champs
5.10Carrie-Ann Calhoun4' 4.00May 2League Champs
10Jada Thompson4' 4.00May 2League Champs
7.10Imani Thompson4' 0.00Apr 8Knight-Time Invitational
10Sierra Perry4' 0.00May 2League Champs
 
Pole Vault
1.10Martha Kemp-Neilson9' 6.00May 19Westchester County Champs
2.11Maya Scott7' 6.00May 19Westchester County Champs
 
Long Jump
1.11Diana Diaz17' 6.00May 11Loucks Games
2.11Olivia Morgan17' 3.87May 2League Champs
3.10Jada Thompson16' 4.00Jun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
4.10Nayoma Miguel14' 9.95May 5Somers-Lions Invitation
5.10Imani Thompson14' 1.00Apr 8Knight-Time Invitational
 
Triple Jump
1.9Chiamaka Odenigbo34' 9.25Jun 1NYSPHSAA Section 1 State Qualifier
2.11Olivia Morgan34' 1.00Apr 8Knight-Time Invitational
3.10Nayoma Miguel30' 11.50May 2League Champs
 
Hammer - 4kg
1.11Whitney Love136' 10.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
2.10Carrie-Ann Calhoun126' 0.00May 19Westchester County Champs
3.10Ariana Washington115' 8.00May 19Westchester County Champs
4.9Ilenn Soto97' 11.00Apr 8Knight-Time Invitational
5.11Dajel Duggins90' 0.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
6.11Luzineida Brinca78' 2.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
7.11Cydnei Adamson76' 2.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
8.10Taneyasha Darkin71' 10.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
9.11Marissa Hopkins67' 3.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
10.10Nayoma Miguel65' 4.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
11.9Beth Martinez59' 1.00May 31NYSPHSAA Section 1 State Qualifier - HT/JT/RW
 
Pentathlon Score (Outdoor)
1.11Olivia Morgan3319Jun 9NYSPHSAA State Championships
2.10Nayoma Miguel1974May 19Westchester County Champs
 

*Recent improvement