Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2010
2009
2002
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
10
Josh Paquin
11.51
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
11
Zach Safford
11.98
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
11
Jonah Bannon
12.47
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
4.
9
Alejandro Sosa
13.09
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
200 Meters
1.
10
Josh Paquin
23.15
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
-
F Bannon
24.14
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
11
Zach Safford
25.52
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
9
Trey LaGrave
25.82
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
5.
9
Alejandro Sosa
27.34c
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
400 Meters
1.
12
Tucker Lawrence
52.48
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
-
F Bannon
53.77
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
11
Jonah Bannon
55.47
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
4.
11
Tyler Fluery
56.47
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
5.
11
Isaac McPherson
57.71
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
800 Meters
1.
12
Tucker Lawrence
1:59.04
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
11
Sam Dumas
2:12.00
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
11
Isaac McPherson
2:14.32
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
11
Keegan Reyome
2:14.5h
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
1500 Meters
1.
9
Trey LaGrave
4:42.40
PR
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
11
Colton Perham
5:25.1h
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
3.
12
Jack Petroski
5:38.92
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
1600 Meters
1.
9
Dylan Perry
4:50.38
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
2.
11
Keegan Reyome
4:54.74
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3.
11
Brandon Bombard
5:00.8h
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
4.
-
F Sprague
5:29.69
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.
9
Simon Dumas
5:31.61
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.
-
F Royal
5:42.38
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
7.
-
F Robistow
5:42.62
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
8.
-
F Snell
6:20.68
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
9.
9
Nathan Martin
6:28.10
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
10.
-
F Griffin
6:33.66
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3200 Meters
1.
9
Dylan Perry
10:27.90
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
11
Brandon Bombard
10:49.4h
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
3.
11
Sam Dumas
11:04.65
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
4.
11
Keegan Reyome
11:11.40
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
110m Hurdles - 39"
1.
11
Marcus Smith
17.59
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
12
Jack Petroski
17.60
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
9
Jordan Hall
18.83
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
4.
9
Trey LaGrave
19.21
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.
11
Colton Perham
19.90
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
400m Hurdles - 36"
1.
11
Marcus Smith
1:01.23
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
-
Zach Crossman
1:06.53
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
12
Jack Petroski
1:07.80
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
9
Jordan Hall
1:10.65
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3k Steeplechase
1.
11
Sam Dumas
10:15.0h
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
2.
11
Isaac McPherson
11:34.2h
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
3.
-
Zach Crossman
11:41.1h
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
4x100 Relay
1.
Jonah Bannon
William Bilow
Josh Paquin
Zach Safford
45.79
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
2.
F Bannon
William Bilow
Jordan Hall
Josh Paquin
46.22
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
Josh Paquin
William Bilow
Alejandro Sosa
Zach Safford
50.34c
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
4x400 Relay
1.
F Bannon
Tyler Fluery
Tucker Lawrence
Isaac McPherson
3:40.17
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
Tucker Lawrence
Isaac McPherson
Tyler Fluery
Jonah Bannon
3:43.9h
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3.
Isaac McPherson
Josh Paquin
Tucker Lawrence
Tyler Fluery
3:56.8h
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
4x800 Relay
1.
Sam Dumas
Isaac McPherson
Keegan Reyome
Tucker Lawrence
8:26.61
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
Brandon Bombard
Sam Dumas
Tucker Lawrence
Isaac McPherson
8:36.24
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
Brandon Bombard
Tucker Lawrence
Keegan Reyome
Isaac McPherson
8:53.65
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
4.
Sam Dumas
Keegan Reyome
Isaac McPherson
Brandon Bombard
9:14.4h
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
Shot Put - 6lb
1.
11
Colton Perham
29' 10.25
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
2.
12
Jack Petroski
26' 11.5
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
Shot Put - 12lb
1.
11
Benjamin Senter
34' 3.5
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
12
Dylan Brooks
33' 10
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
12
Fred Garland
30' 8.5
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
11
Colton Perham
28' 7.5
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.
9
Trey LaGrave
26' 7.75
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
Discus - 1.6kg
1.
12
Dylan Brooks
109' 3
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
11
Benjamin Senter
97' 7
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3.
12
Fred Garland
89' 2
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
High Jump
1.
12
William Bilow
6' 5
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
2.
9
Alejandro Sosa
5' 4
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
9
Trey LaGrave
5' 1.75
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
12
Jack Petroski
5' 0.25
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
5.
9
Jordan Hall
5' 0
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
6.
11
Colton Perham
4' 10.25
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
Long Jump
1.
12
William Bilow
20' 0.25
(-.6)
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
12
Joseph Ulrich
17' 6.5
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3.
12
Jack Petroski
17' 2
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
11
Marcus Smith
16' 7.5
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
5.
9
Trey LaGrave
16' 1.75
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
6.
11
Colton Perham
14' 5.75
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
Triple Jump
1.
12
William Bilow
40' 5.25
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
2.
12
Joseph Ulrich
38' 1.5
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3.
11
Marcus Smith
37' 10
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
9
Alejandro Sosa
34' 6
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
Pentathlon (Outdoor) -
1.
9
Trey LaGrave
2196
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
12
Jack Petroski
1992
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3.
11
Colton Perham
1677
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
Womens
100 Meters
1.
12
Breanna Sprague
13.08
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
11
Molly Royal
14.03
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
11
Victoria Hanna
14.32
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
4.
11
Ellie Gravell
14.34c
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
5.
9
Alexis Bormann
14.54c
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
6.
9
Brooke Pritchard
15.34c
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
200 Meters
1.
12
Breanna Sprague
27.38
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
10
Abby Lamica
28.52
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
11
Molly Royal
28.64
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
400 Meters
1.
10
Abby Lamica
1:05.09
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
2.
11
Victoria Hanna
1:09.36
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3.
9
Alexis Bormann
1:13.01
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
800 Meters
1.
9
Bethany Poirier
2:38.42
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
12
Veronica Nichols
2:43.67
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
12
Carissa Robistow
2:45.15
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
10
Mattison Garland
2:56.62
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.
9
Madison West
3:09.92
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
1500 Meters
1.
9
Bethany Poirier
5:33.9h
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
2.
9
Sydney LeRoy
5:59.44
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
10
Wynonia Lawrence
6:29.28
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
9
Jacklyn Santamore
6:45.03
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3000 Meters
1.
12
Veronica Nichols
12:07.58
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
2.
12
Carissa Robistow
12:10.87
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
9
Bethany Poirier
13:25.11
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
10
Wynonia Lawrence
14:24.83
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
100m Hurdles - 33"
1.
10
Caitlin Douglas
17.34c
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
2.
10
Mattison Garland
18.85
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
9
Brooke Pritchard
20.40
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
10
Wynonia Lawrence
20.91
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.
9
Madison West
22.04c
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
11
Ellie Gravell
1:10.96
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
10
Caitlin Douglas
1:13.41
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
10
Wynonia Lawrence
1:19.96
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
9
Madison Ansari
1:31.09
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
2k Steeplechase
1.
12
Carissa Robistow
8:43.67
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
12
Veronica Nichols
8:45.82
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3.
10
Wynonia Lawrence
8:51.6h
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
4.
11
Ellie Gravell
9:24.85
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4x100 Relay
1.
Molly Royal
Caitlin Douglas
Abby Lamica
Breanna Sprague
52.34c
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
4x400 Relay
1.
Breanna Sprague
Caitlin Douglas
Ellie Gravell
Abby Lamica
4:29.69
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
Victoria Hanna
Carissa Robistow
Abby Lamica
Ellie Gravell
4:31.81
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
4x800 Relay
1.
Bethany Poirier
Sydney LeRoy
Madison Ansari
Ellie Gravell
11:07.06
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
2.
Carissa Robistow
Veronica Nichols
Bethany Poirier
Ellie Gravell
11:19.77
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
Shot Put - 4kg
1.
11
Hayley Raville
31' 11.5
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
10
Jordyn Dora
28' 7
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3.
9
Madison West
24' 7.25
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
10
Mattison Garland
23' 11
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
5.
10
Ciara LeRoy
22' 0.25
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
Discus - 1kg
1.
10
Jordyn Dora
89' 10
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
11
Hayley Raville
81' 0
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
10
Ciara LeRoy
56' 8
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
High Jump
1.
9
Madison Ansari
4' 8
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
2.
10
Mattison Garland
4' 4
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
3.
-
Emma Dumas
4' 2
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
4.
9
Madison West
4' 1.25
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
Long Jump
1.
10
Jordyn Dora
14' 9.5
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
2.
10
Mattison Garland
14' 7.75
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
3.
9
Alexis Bormann
14' 4.25
PR
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
4.
9
Madison West
12' 10.75
PR
May 19
Van Dusen Memorial Invitational
5.
11
Ellie Gravell
12' 8
May 12
St. Lawrence / Section X Showcase
6.
11
Destiny Rust
12' 3.5
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
Triple Jump
1.
9
Alexis Bormann
30' 8.5
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
10
Jordyn Dora
29' 7.75
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
Pentathlon (Outdoor) -
1.
10
Mattison Garland
1992
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
2.
9
Madison West
1362
PR
May 31
NYSPHSAA Section 10 Qualifier
*Recent improvement