Season:
2019 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2004
2003
2002
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Alex Ventura
11.47
(5.3)
PR
May 11
Glen Loucks Games
2.
10
Carl Bacette
11.52
(2.5)
May 11
Glen Loucks Games
3.
11
Dakotah Mathis
11.71
(2.4)
PR
May 11
Glen Loucks Games
4.
11
Nick Galasso
11.72
(4.9)
PR
May 11
Glen Loucks Games
5.
10
Joshua Gordon
12.81
(3.1)
May 11
Glen Loucks Games
200 Meters
1.
12
Alex Ventura
23.93
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
2.
11
Nick Galasso
23.98
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
3.
10
Carl Bacette
24.26
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
4.
11
Dakotah Mathis
24.50
May 4
Saint Anthony's Invite
5.
9
Alex Villatoro
25.02
May 4
Saint Anthony's Invite
6.
9
Vincent Lian
26.79
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
7.
9
Joe Deluca
27.66
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
8.
9
Robin Alvarez
27.75
May 4
Saint Anthony's Invite
800 Meters
1.
12
Rob Mongitore
2:07.26
PR
Jun 1
Section 8 State Qualifier
1600 Meters
1.
10
Anthony Diaz
4:36.63
Jun 1
Section 8 State Qualifier
3200 Meters
1.
10
Anthony Diaz
9:38.01
Jun 1
Section 8 State Qualifier
400m Hurdles - 36"
1.
11
Steven Maggio
1:10.09
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
3k Steeplechase
1.
12
Patrick Smyth
9:55.46
PR
Jun 1
Section 8 State Qualifier
4x100 Relay
1.
Dakotah Mathis
Alex Ventura
Nick Galasso
Carl Bacette
44.44
Jun 1
Section 8 State Qualifier
2.
Dakotah Mathis
Alex Ventura
Carl Bacette
Nick Galasso
44.97
May 11
Glen Loucks Games
3.
Relay Team
46.18
May 4
Saint Anthony's Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:57.68
May 4
Saint Anthony's Invite
4x800 Relay
1.
Anthony Diaz
Connor Fawcett
Patrick Smyth
Rob Mongitore
8:56.24
Jun 1
Section 8 State Qualifier
Shot Put - 12lb
1.
12
Jahvirye Wilks
42' 0.75
May 4
Saint Anthony's Invite
2.
12
Thomas Cioffi
41' 6
PR
Jun 1
Section 8 State Qualifier
Discus - 1.6kg
1.
12
Jahvirye Wilks
147' 0
PR
Jun 3
Massapequa Last Chance Meet
2.
12
Thomas Cioffi
111' 4.5
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
3.
11
Steven Ortiz
90' 3
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
Pole Vault
1.
11
Vincent Gennaro
11' 6
PR
Jun 1
Section 8 State Qualifier
2.
11
Andy Pandaliano
11' 0
PR
Jun 1
Section 8 State Qualifier
Long Jump
1.
10
Jaysun Rivera
19' 2.75
PR
Jun 1
Section 8 State Qualifier
Triple Jump
1.
10
Jaysun Rivera
39' 11.5
PR
Jun 1
Section 8 State Qualifier
2.
10
Carl Bacette
39' 10.75
May 4
Saint Anthony's Invite
3.
9
Jahsiah Wilks
39' 10.5
PR
May 4
Saint Anthony's Invite
Womens
100 Meters
1.
11
Jenna Monteagudo
13.36
PR
May 11
North Shore Invitational
2.
10
Graziella Didio
14.18
PR
May 11
North Shore Invitational
3.
11
Aniyah Thomas
15.03
PR
May 3
Port Washington Invitational
4.
12
Anna Decker
17.34c
PR
Mar 29
Bob Baratta Invitational
200 Meters
1.
11
Jenna Monteagudo
27.49
PR
May 11
North Shore Invitational
400 Meters
1.
9
Kimberly Fields
1:12.80
PR
May 3
Port Washington Invitational
2.
9
Alyssa Fields
1:13.17
PR
May 3
Port Washington Invitational
800 Meters
1.
11
Jenna Cottone
2:36.21
May 11
North Shore Invitational
2.
11
Julia McHugh
2:36.63
PR
May 11
North Shore Invitational
3.
10
Mia Chang
2:37.34
PR
May 11
North Shore Invitational
4.
12
Alexandra Mott
2:41.23
May 11
North Shore Invitational
5.
10
Catherine Dillon
2:55.42
PR
May 3
Port Washington Invitational
6.
10
Emily Hunt
2:56.76
PR
May 11
North Shore Invitational
7.
10
Hannah Wenzel
3:00.38
May 3
Port Washington Invitational
8.
9
Erin Smyth
3:39.46
PR
May 3
Port Washington Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
12
Madison Burke
18.56
May 3
Port Washington Invitational
2.
11
Elizabeth Kaufmann
19.51
PR
May 11
North Shore Invitational
3.
11
Hailee Comple
19.64
PR
May 3
Port Washington Invitational
400m Hurdles - 30"
1.
12
Madison Burke
1:10.47
PR
May 11
North Shore Invitational
2.
11
Elizabeth Kaufmann
1:23.28
PR
May 11
North Shore Invitational
3.
9
Kimberly Fields
1:24.58
PR
May 11
North Shore Invitational
2k Steeplechase
1.
12
Anna Decker
8:56.96
PR
May 11
North Shore Invitational
2.
12
Madison Burke
9:40.59
PR
May 11
North Shore Invitational
4x800 Relay
1.
Hannah Wenzel
Elizabeth Kaufmann
Emily Hunt
Madison Burke
13:21.68
May 3
Port Washington Invitational
Long Jump
1.
11
Hailee Comple
15' 7
PR
Jun 1
Section 8 State Qualifier
Triple Jump
1.
10
Leann Nicholas
38' 5.5
PR
Jun 1
Section 8 State Qualifier
2.
11
Hailee Comple
34' 8.25
Jun 1
Section 8 State Qualifier
*Recent improvement