Track & FieldTF
Cross CountryXC
Learn More Log In
Team Results Management

Event Records

Highlighter is active: ClickTap an entry to show highlight options.

Mens

55 Meter Dash
1.10Adriel Robison6.89 PRFeb 5Section XI Boys Large School Championship
2.12Jason Nunez7.03 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
3.10Anthony Urbancik7.20 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
4.10Gavin Neile7.30 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
5.11Dan Leonard7.37 PRDec 16Bishop Loughlin Games
6.12Tyler Lee7.46 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
7.11Anthony Licata7.51 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
8.11Tommy Le7.54 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
9.10Christian Ramsing7.61 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
10.12Jesse Mayor7.77 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
11.10John Pastorelli7.82 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
12.12Kevin Noonan7.91 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
13.11Dylan Santos7.93 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
14.9Virgilio Basista7.94 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
15.10Nick Pastorelli7.95 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
16.10Jake Klamm8.17 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
17.12Nick Camoia8.62 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
 
300 Meters
1.10Adriel Robison36.70 PRFeb 12Section 11 State Qualifier
2.12Jordan Chong-Gayle37.56 PRDec 16Bishop Loughlin Games
3.12Chris Quenstedt39.00 PRDec 16Bishop Loughlin Games
4.12Andrew Campbell39.10 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
5.10Anthony Urbancik39.42 PRJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
6.12Jason Nunez39.97Dec 10Section XI Boys Crossover A
7.11Tommy Le41.27 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
8.11Michael Mullen41.49 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
9.10Christian Ramsing42.85 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
10.10John Pastorelli43.37 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
11.10Nick Pastorelli43.50 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
 
600 Meters
1.12Andrew Campbell1:25.11 PRFeb 12Section 11 State Qualifier
2.11Ryan Famiglietti1:29.38 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
3.11Anthony Licata1:31.91 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
4.12Chris Quenstedt1:32.23 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
5.12John Roach1:35.28Jan 7 Section XI Boys Crossover D
6.11Vincent Zhang1:35.34 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
7.10Matthew Pietzak1:35.95 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
8.10Ryan Howell1:37.95 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
9.10John Bissett1:42.38 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
10.10Brandon Simas1:42.84 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
11.10Sean McGarvey1:44.05 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
12.10Matthew Rodriguez1:44.10 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
13.11Nick Stainkamp2:09.36 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
 
1000 Meters
1.12Justin Allone2:45.10 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
2.12Peter Argerakis2:45.37Jan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
3.10Joseph Berberich2:48.72 PRFeb 5Section XI Boys Large School Championship
4.11Evan Rasco2:52.54 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
5.10Ryan Howell2:56.85 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
6.11Jared Jackson2:58.21 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
7.11Anthony Licata2:59.83 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
8.12Dominick Scaglione3:05.05 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
9.12John Roach3:06.77 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
10.9Sean Moir3:08.91 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
11.9Kevin Cappellini3:09.73 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
12.11Jeremy Shaffar3:10.19 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
13.10Sean McGarvey3:11.89 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
 
1600 Meters
1.12Justin Allone4:42.60 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
2.11Ryan Famiglietti4:42.70 PRJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
3.9Christian Walch4:49.94 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
4.10Joseph Berberich4:54.09 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
5.10Matthew Pietzak4:57.52 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
6.11Jared Jackson5:00.15 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
7.10Ryan Howell5:02.62 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
8.12John Arrigo5:10.20 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
9.9Sean Moir5:11.69 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
10.9Manas Joshi5:11.90 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
11.11Vincent Zhang5:16.44 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
12.12Dominick Scaglione5:16.64 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
13.10Zachary Goddeau5:25.79 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
14.9Kevin Cappellini5:27.47 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
15.9Christian Sabatin5:28.49 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
16.9Connor Postel5:34.35 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
17.11Evan Rasco5:42.13 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
18.10John Bissett5:46.15 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
19.9Aman Rahman6:24.93 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
20.12Bryan Brown6:38.20 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
 
1 Mile
1.10Joseph Berberich4:51.19 PRDec 16Bishop Loughlin Games
2.10Christian Berberich4:53.48 PRDec 16Bishop Loughlin Games
3.11Ryan Famiglietti4:56.08Dec 16Bishop Loughlin Games
 
3200 Meters
1.12Justin Allone9:33.50 PRMar 3NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.10Christian Berberich10:16.47 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
3.10Matthew Pietzak10:23.43 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
4.12Lucas Moreno10:31.66 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
5.10Joseph Berberich10:45.94 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
6.12John Arrigo11:06.17 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
7.12Dominick Scaglione11:07.97 PRJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
8.12Juan Amaya11:43.79 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
9.12Peter Argerakis11:49.92Dec 10Section XI Boys Crossover A
10.11Ryan Famiglietti11:50.00Dec 10Section XI Boys Crossover A
 
2 Miles
1.12Justin Allone10:00.09 PRDec 16Bishop Loughlin Games
 
55m Hurdles - 39"
1.12Juan Amaya8.72 PRFeb 5Section XI Boys Large School Championship
2.10Anthony Urbancik8.73 PRFeb 5Section XI Boys Large School Championship
3.12Randy Vargas9.06 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
4.10Matthew Rodriguez9.98 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
5.9Anthony Studioso10.25 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
6.12Lucas Moreno10.36 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
7.9Kevin Cappellini10.51 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
8.9Sean Moir10.97 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
9.9Anthony Doti11.53 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
 
4x200 Relay
1.Jason Nunez
Chris Quenstedt
Anthony Urbancik
Adriel Robison
1:36.07Feb 5Section XI Boys Large School Championship
2.Jason Nunez
Chris Quenstedt
Adriel Robison
Anthony Urbancik
1:36.55Feb 12Section 11 State Qualifier
3.Relay Team 1:37.22Jan 20Section 11 Boys League Championships
 
4x400 Relay
1.Relay Team 3:42.89Jan 7 Section XI Boys Crossover D
 
4x800 Relay
1.Andrew Campbell
Justin Allone
Peter Argerakis
Ryan Famiglietti
8:33.24Jan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
2.Justin Allone
Andrew Campbell
Ryan Famiglietti
Peter Argerakis
8:40.32Jan 14Section XI Boys Crossover E
3.Relay Team 8:50.73Jan 20Section 11 Boys League Championships
4.Peter Argerakis
Christian Berberich
Justin Allone
Ryan Famiglietti
8:54.13Feb 12Section 11 State Qualifier
5.Justin Allone
Peter Argerakis
Christian Berberich
Andrew Campbell
9:00.27Feb 5Section XI Boys Large School Championship
 
Shot Put - 12lb
1.12Kevin Farrell42' 9 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
2.12Kevin Noonan38' 6.5 PRJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
3.12Nick Camoia34' 3.75 PRJan 27Section XI Boys Last Chamce Meet
4.10Joe Guarino29' 2.5 PRJan 17Section 11 Frosh/Soph Champs
5.9Jake Rudge27' 7.75 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
6.10Sean O'Hehir26' 3.5 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
7.9Carmine Salamone25' 9 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
 
High Jump
1.10Ryan Howell5' 3 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
12Dan Margolis5' 3 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
11Dan Leonard5' 3 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
4.11Michael Mullen5' 0 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
12Juan Amaya5' 0Dec 10Section XI Boys Crossover A
 
Long Jump
1.12Jordan Chong-Gayle20' 3Dec 10Section XI Boys Crossover A
2.11Tommy Le18' 9.75 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
3.10Anthony Urbancik17' 2 PRDec 16Section XI Boys Crossover B
4.11Tommy Lee17' 0.75Dec 10Section XI Boys Crossover A
5.10Maxim Wally16' 9.75 PRJan 7 Section XI Boys Crossover D
6.12Dan Margolis16' 1 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
7.11Matthew Ortega6' 4 PRDec 10Section XI Boys Crossover A
 
Triple Jump
1.11Ryan Famiglietti38' 1 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
2.11Dan Leonard36' 11 PRJan 20Section 11 Boys League Championships
3.11Michael Mullen34' 2.25 PRJan 14Section XI Boys Crossover E
 

Womens

55 Meter Dash
1.11Jeilyn Balbuena7.95Dec 3Section XI Girls Crossover A
11Brooke Papele7.95Dec 9Nassau County Invitational
3.11Gianna Pepitone8.01 PRJan 21Section XI Girls League Championships
4.9Lauren Postell8.09 PRJan 13Molloy Stanner Games
5.11Isabelle Makinen8.24 PRDec 16Bishop Loughlin Games
6.10Arianna Moore8.26 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
7.12Alexa Torres8.48 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
8.11Stephanie Panowich8.49Jan 21Section XI Girls League Championships
9.9Jadyn Simmons8.53 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
10.11Kaylee Vanella8.62 PRJan 13Molloy Stanner Games
11.10Helena Gossin8.73 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
12.9Kylie Koerner9.02 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
13.10Erika Craig9.04 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
 
200 Meters
1.11Brooke Papele27.73 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
2.9Arya Deshpande28.61 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
3.11Julianna Mercado29.32 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
4.9Lauren Postell30.15 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
 
300 Meters
1.12Angela Consolazio44.11 PRJan 13Molloy Stanner Games
2.11Brooke Papele44.55Dec 9Nassau County Invitational
3.9Arya Deshpande44.67 PRDec 22Jim Mitchell Invitational
4.9Lauren Trejo44.87 PRDec 22Jim Mitchell Invitational
5.11Gianna Pepitone46.12 PRDec 16Bishop Loughlin Games
6.11Jeilyn Balbuena46.14 PRDec 9Nassau County Invitational
7.12Hunter Savino47.39 PRDec 9Nassau County Invitational
8.-Erica Hect47.53 PRDec 9Nassau County Invitational
9.12Alexandra Palotta47.57 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
10.11Jasmine Ahmed47.72Dec 3Section XI Girls Crossover A
11.11Julianna Mercado47.84 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
12.11Isabelle Makinen48.36Dec 9Nassau County Invitational
13.9Lauren Postell48.57 PRJan 21Section XI Girls League Championships
14.10Erica Hecht48.86 PRJan 6Section 11 Crossover D
15.9Alexis Viola49.23 PRJan 21Section XI Girls League Championships
16.9Jadyn Simmons52.87 PRDec 16Bishop Loughlin Games
 
400 Meters
1.10Rachel Weber1:03.37 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
2.11Jasmine Ahmed1:05.09 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
3.11Gianna Pepitone1:05.65 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
4.10Erica Hecht1:05.94 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
 
600 Meters
1.12Kaitlyn Famiglietti1:38.36 PRJan 13Molloy Stanner Games
2.9Lauren Trejo1:40.25 PRJan 21Section XI Girls League Championships
3.12Shayna Arrigo1:41.58 PRDec 9Nassau County Invitational
4.10Bridget Abraldes1:42.77 PRJan 6Section 11 Crossover D
5.9Anna Murphy1:47.58 PRDec 22Jim Mitchell Invitational
6.10Rachel Weber1:48.65 PRJan 13Molloy Stanner Games
7.12Angela Consolazio1:48.73 PRDec 16Bishop Loughlin Games
8.11Skylar Papele1:48.98Feb 4Section XI Girls Large School Championship
9.11Jasmine Ahmed1:52.90 PRDec 9Nassau County Invitational
10.9Sabrina Mena1:52.97 PRDec 22Jim Mitchell Invitational
11.11Gillian Moran1:56.61 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
12.12Lauren Paolucci1:56.99Dec 16Bishop Loughlin Games
13.11Lexi Macaneney1:57.63 PRDec 16Bishop Loughlin Games
14.10Erica Hecht1:58.74 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
15.9Marianna Gadaleta1:59.20 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
16.9Erin Pisacano2:01.13 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
17.11Alyson Bauch2:07.22Dec 17Section XI Girls Crossover C
 
800 Meters
1.12Shayna Arrigo2:17.02 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
2.10Bridget Abraldes2:19.83 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
3.12Kaitlyn Famiglietti2:21.61 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
4.9Lauren Trejo2:24.09 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
5.10Rachel Weber2:31.52 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
6.12Angela Consolazio2:36.44 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
7.11Skylar Papele2:38.81Jan 28Ocean Breeze Invitational
8.9Alexis Viola2:41.73 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
9.10Julianna Grillo2:46.80Jan 28Ocean Breeze Invitational
10.12Caitlin O'Hehir2:49.72 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
 
800m Racewalk
1.12Margaret Atwood3:36.56 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
2.12Chelsea Benedict3:47.44 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
3.10Amanda Harnos4:01.58 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
4.12Samantha Piezzo4:03.88 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
5.12Selvi Chhabra4:04.69 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
6.12Anna Arrigo4:13.03Dec 3Section XI Girls Crossover A
7.12Nadia Trejo4:15.20 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
8.12Namirah Malik4:18.23 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
9.10Marcella Araujo4:21.66 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
10.12Kayli Manalo4:28.33 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
11.9Angelina Colon4:29.64 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
12.9Marissa Sciotto4:31.16 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
13.11Marissa Nunes4:47.81 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
14.9Gabrielle Furci4:51.06 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
15.9Victoria Delgado4:58.06 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
16.10Danielle Cornetta5:03.02 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
17.9Catherine Ardizzo5:16.01 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
18.10Olivia Patsy5:24.18 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
19.12Emily Yellen5:42.50Dec 3Section XI Girls Crossover A
 
1000 Meters
1.10Bridget Abraldes2:59.71 PRJan 13Molloy Stanner Games
2.12Shayna Arrigo3:03.05 PRDec 22Jim Mitchell Invitational
3.12Rachel Ruggiero3:04.04 PRDec 22Jim Mitchell Invitational
4.10Melissa Merone3:04.48 PRDec 22Jim Mitchell Invitational
5.11Lindsey Dodenhoff3:16.39 PRDec 9Nassau County Invitational
6.9Lauren Trejo3:18.08 PRDec 9Nassau County Invitational
7.12Alexandra Palotta3:18.97 PRJan 21Section XI Girls League Championships
8.9Anna Murphy3:19.53 PRFeb 4Section XI Girls Large School Championship
9.12Kaitlyn Famiglietti3:19.60 PRJan 6Section 11 Crossover D
10.10Rachel Weber3:20.18Jan 6Section 11 Crossover D
11.12Angela Consolazio3:26.88 PRDec 9Nassau County Invitational
12.12Chelsea Benedict3:28.15 PRDec 9Nassau County Invitational
13.12Caitlin O'Hehir3:28.88 PRDec 9Nassau County Invitational
14.11Jessica Schaefer3:29.77 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
15.9Sabrina Mena3:32.03 PRDec 9Nassau County Invitational
16.11Lexi Macaneney3:32.36 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
17.11Allyson Rinfret3:32.75Dec 9Nassau County Invitational
18.12Margaret Atwood3:34.04 PRDec 9Nassau County Invitational
19.9Erin Pisacano3:34.66 PRDec 16Bishop Loughlin Games
20.12Lauren Paolucci3:36.12 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
21.9Alexis Viola3:37.2h PRJan 13Art Mitchell Class Meet
22.11Emily Venturi3:37.90 PRDec 9Nassau County Invitational
23.10Sydney Sherbitsky3:39.69 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
24.11Alyssa Cortes3:39.98Dec 3Section XI Girls Crossover A
25.9Marianna Gadaleta3:41.15 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
26.10Madeline Duran3:53.11 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
27.10Ally Przybylo3:56.40 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
28.10Sheza Suleman3:59.64 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
29.11Pyper Cline4:10.6h PRJan 13Art Mitchell Class Meet
30.10Payton Cline4:15.52 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
31.11Gillian Singer4:16.3h PRJan 13Art Mitchell Class Meet
 
1500 Meters
1.10Melissa Merone4:52.53 PRFeb 12Section 11 State Qualifier
2.12Rachel Ruggiero4:53.86Feb 4Section XI Girls Large School Championship
3.11Lindsey Dodenhoff5:02.23Feb 4Section XI Girls Large School Championship
4.11Allyson Rinfret5:25.80Jan 21Section XI Girls League Championships
5.9Sabrina Mena5:25.93 PRJan 6US Army Hispanic Games
6.11Jessica Schaefer5:30.60 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
7.10Sydney Sherbitsky5:31.4h PRJan 13Art Mitchell Class Meet
8.11Lexi Macaneney5:38.3h PRJan 13Art Mitchell Class Meet
9.11Alyssa Cortes5:39.85 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
10.9Anna Murphy5:42.39 PRJan 6US Army Hispanic Games
11.12Lauren Paolucci5:44.94 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
12.9Marianna Gadaleta6:14.53 PRJan 6US Army Hispanic Games
13.11Pyper Cline6:25.03Dec 3Section XI Girls Crossover A
 
1500m Racewalk
1.12Margaret Atwood6:49.09 PRMar 3NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.12Chelsea Benedict7:01.21 PRFeb 12Section 11 State Qualifier
3.12Anna Arrigo7:28.53Jan 28Ocean Breeze Invitational
4.12Samantha Piezzo7:34.30 PRJan 21Section XI Girls League Championships
5.12Hayley DiCarlo7:38.41Jan 6US Army Hispanic Games
6.12Selvi Chhabra7:41.0h PRJan 13Art Mitchell Class Meet
7.9Marissa Sciotto7:53.82 PRFeb 4Section XI Girls Large School Championship
8.10Amanda Harnos7:59.63 PRFeb 4Section XI Girls Large School Championship
9.10Marcella Araujo8:00.54 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
10.12Namirah Malik8:49.31 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
11.11Lauren Faust9:08.07 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
12.12Nadia Trejo9:11.35 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
13.12Kayli Manalo9:12.93Dec 17Section XI Girls Crossover C
14.9Gabrielle Furci9:18.76 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
15.10Danielle Cornetta9:18.8h PRJan 13Art Mitchell Class Meet
16.11Marissa Nunes9:22.11 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
17.9Angelina Colon9:28.52 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
18.9Victoria Delgado9:37.32 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
19.9Elaina Rasco9:43.9h PRJan 13Art Mitchell Class Meet
20.12Emily Yellen10:19.3hJan 13Art Mitchell Class Meet
21.10Olivia Patsy10:28.57 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
22.9Catherine Ardizzo10:35.80 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
 
1600 Meters
1.9Sabrina Mena5:36.61 PRJan 13Molloy Stanner Games
2.9Anna Murphy5:44.31 PRJan 13Molloy Stanner Games
3.11Allyson Rinfret5:47.18 PRJan 13Molloy Stanner Games
 
1600m Racewalk
1.12Samantha Piezzo8:21.01 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
2.12Hayley DiCarlo8:28.44 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
3.12Anna Arrigo8:32.75 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
4.9Marissa Sciotto8:33.10 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
5.10Marcella Araujo8:47.38 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
 
1 Mile
1.10Melissa Merone5:11.91 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
2.11Lindsey Dodenhoff5:12.98 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
3.12Rachel Ruggiero5:16.80Jan 28Ocean Breeze Invitational
4.9Sabrina Mena5:36.90 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
5.9Anna Murphy5:39.48 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
6.11Allyson Rinfret5:44.85Jan 28Ocean Breeze Invitational
7.12Chelsea Benedict5:45.16 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
8.12Margaret Atwood5:50.76 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
9.12Caitlin O'Hehir5:51.35Dec 16Bishop Loughlin Games
10.10Sydney Sherbitsky6:02.78 PRJan 6US Army Hispanic Games
11.11Jessica Schaefer6:06.03Jan 6US Army Hispanic Games
12.11Lexi Macaneney6:06.94 PRJan 6US Army Hispanic Games
13.11Alyssa Cortes6:09.43 PRJan 6US Army Hispanic Games
14.9Marianna Gadaleta6:38.67 PRJan 6US Army Hispanic Games
 
3000 Meters
1.11Lindsey Dodenhoff10:27.63Feb 12Section 11 State Qualifier
2.10Melissa Merone10:38.94 PRJan 6US Army Hispanic Games
3.12Rachel Ruggiero10:46.06Jan 6US Army Hispanic Games
4.9Sabrina Mena11:07.71 PRFeb 4Section XI Girls Large School Championship
5.12Lauren Paolucci12:13.8h PRJan 13Art Mitchell Class Meet
6.11Alyssa Cortes12:17.5h PRJan 13Art Mitchell Class Meet
 
2 Miles
1.11Lindsey Dodenhoff11:13.86 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
2.12Rachel Ruggiero11:32.58Dec 16Bishop Loughlin Games
3.10Melissa Merone11:32.60 PRDec 16Bishop Loughlin Games
 
55m Hurdles - 33"
1.11Jeilyn Balbuena8.92 PRDec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
2.9Arya Deshpande9.35 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
3.12Imani Martin9.55 PRDec 22Jim Mitchell Invitational
4.11Julianna Mercado9.62 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
5.11Jasmine Ahmed9.79 PRJan 13Molloy Stanner Games
6.11Brooke Papele9.92 PRDec 13Section XI Girls Crossover B
7.11Kaylee Vanella10.16 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
8.11Stephanie Panowich10.30 PRJan 6US Army Hispanic Games
9.11Alyson Bauch10.74cJan 13Art Mitchell Class Meet
10.10Deja Williams11.28 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
11.10Natalie Kalmonowicz11.67 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
12.9Kylie Koerner11.76 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
13.9Jadyn Simmons11.86 PRDec 16Bishop Loughlin Games
14.12Sophia Tavantzis12.04c PRJan 13Art Mitchell Class Meet
 
4x200 Relay
1.Relay Team 1:48.27Jan 13Molloy Stanner Games
2.Jeilyn Balbuena
Angela Consolazio
Arya Deshpande
Brooke Papele
1:48.87Jan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
3.Arya Deshpande
Angela Consolazio
Brooke Papele
Jeilyn Balbuena
1:52.03Feb 4Section XI Girls Large School Championship
 
4x400 Relay
1.Relay Team 4:01.87Feb 3NYRR Millrose Games
2.Kaitlyn Famiglietti
Brooke Papele
Bridget Abraldes
Shayna Arrigo
4:02.52Jan 10NYRR Millrose Trials
3.Bridget Abraldes
Shayna Arrigo
Angela Consalazio
Kaitlyn Famiglietti
4:03.96Mar 3NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
4.Angela Consolazio
Brooke Papele
Kaitlyn Famiglietti
Lauren Trejo
4:07.12Feb 12Section 11 State Qualifier
5.Brooke Papele
Kaitlyn Famiglietti
Bridget Abraldes
Shayna Arrigo
4:10.20Feb 4Section XI Girls Large School Championship
6.Brooke Papele
Shayna Arrigo
Lauren Trejo
Bridget Abraldes
4:11.29Jan 21Section XI Girls League Championships
7.Angela Consolazio
Brooke Papele
Shayna Arrigo
Lauren Trejo
4:16.64Feb 12Section 11 State Qualifier
8.Melissa Merone
Rachel Weber
Lauren Trejo
Alexis Violi
4:28.21Dec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
 
4x800 Relay
1.Shayna Arrigo
Bridget Abraldes
Kaitlyn Famiglietti
Rachel Ruggiero
9:17.05Mar 3NYSPHSAA State Indoor Track & Field Championships
2.Bridget Abraldes
Shayna Arrigo
Kaitlyn Famiglietti
Rachel Ruggiero
9:24.45Feb 12Section 11 State Qualifier
3.Bridget Abraldes
Shayna Arrigo
Melissa Merone
Rachel Ruggiero
9:26.38Jan 2036th Yale Interscholastic Track & Field Classic
4.Kaitlyn Famiglietti
Melissa Merone
Rachel Weber
Rachel Ruggiero
9:53.06Jan 21Section XI Girls League Championships
5.Rachel Ruggiero
Bridget Abraldes
Shayna Arrigo
Rachel Weber
9:54.43Feb 4Section XI Girls Large School Championship
6.Rachel Ruggiero
Lauren Trejo
Lindsey Dodenhoff
Chelsea Benedict
10:08.99Jan 9Zeitler Relays
7.Relay Team 10:09.68Dec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
 
4xMile Relay
1.Rachel Ruggiero
Lindsey Dodenhoff
Bridget Abraldes
Melissa Merone
21:11.95Mar 11New Balance Nationals Indoor
 
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Angela Consalazio
Lauren Trejo
Kaitlyn Famiglietti
Shayna Arrigo
4:11.56Mar 11New Balance Nationals Indoor
2.Relay Team 4:17.74Feb 16North Shore HS Pre-National Invitational
3.Kaitlyn Famiglietti
Brooke Papele
Angela Consalazio
Bridget Abraldes
4:21.75Jan 9Zeitler Relays
4.Angela Consalazio
Brooke Papele
Kaitlyn Famiglietti
Shayna Arrigo
4:24.46Dec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
5.Rachel Weber
Lauren Postell
Alexis Violi
Lauren Trejo
4:35.48Dec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
 
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Relay Team 12:19.72Feb 16North Shore HS Pre-National Invitational
2.Melissa Merone
Bridget Abraldes
Rachel Ruggiero
Lindsey Dodenhoff
12:43.79Dec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
 
4x55 Shuttle Hurdles - 33"
1.Relay Team 37.67Dec 28Rhode Island Classic Track & Field Invitational
 
Shot Put - 4kg
1.12Michaela Parker34' 1 PRJan 21Section XI Girls League Championships
2.12Christina Artusa33' 1Dec 9Nassau County Invitational
3.12Aliya Martin33' 0.25 PRDec 22Jim Mitchell Invitational
4.10Farah Kuchcicki30' 2.75 PRFeb 16North Shore HS Pre-National Invitational
5.10Toni-Ann McNerney28' 8 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
6.12Kaitlyn Westerdale28' 0Dec 17Section XI Girls Crossover C
7.10Kaiya Fragala27' 5.25 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
8.12Rachel Orellana27' 3Jan 9Zeitler Relays
9.10Marissa Scimeca26' 9.75 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
10.11Kaitlyn Curry26' 6 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
11.10Erika Craig24' 10 PRJan 28Section XI Jim Howard Meet
12.12Margaret Ardizzon24' 0 PRJan 13Art Mitchell Class Meet
13.9Nadia Khatami21' 5 PRJan 13Art Mitchell Class Meet
14.9Cecilia Rosas19' 7 PRJan 13Art Mitchell Class Meet
15.9Reina Reyes16' 5 PRJan 13Art Mitchell Class Meet
 
High Jump
1.11Jasmine Ahmed4' 11 PRJan 21Section XI Girls League Championships
2.10Arianna Moore4' 8 PRJan 9Zeitler Relays
3.12Alexandra Palotta4' 3Dec 3Section XI Girls Crossover A
10Payton Cline4' 3 PRDec 17Section XI Girls Crossover C
5.12Kristen Bonomini4' 0 PRJan 6Section 11 Crossover D
12Tina Brown4' 0 PRJan 13Art Mitchell Class Meet
11Allyson Rinfret4' 0 PRDec 3Section XI Girls Crossover A
 
Pole Vault
1.10Arianna Moore7' 0 PRDec 9Nassau County Invitational
 
Long Jump
1.11Brooke Papele16' 1.25 PRJan 21Section XI Girls League Championships
2.12Lauren Kane14' 8.25 PRJan 21Section XI Girls League Championships
3.11Jasmine Ahmed14' 8 PRDec 22Jim Mitchell Invitational
 
Triple Jump
1.12Lauren Kane31' 4 PRJan 9Zeitler Relays
2.11Jeilyn Balbuena30' 9.5 PRDec 13Section XI Girls Crossover B
 
Weight Throw - 20lb
1.12Christina Artusa39' 10.5Feb 16North Shore HS Pre-National Invitational
2.12Aliya Martin33' 6.25 PRJan 28Ocean Breeze Invitational
3.10Marissa Scimeca23' 5.75 PRDec 9Nassau County Invitational
 

*Recent improvement