Season:
2018 Outdoor
Outdoor
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2000
1999
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Anthony Edwards
11.74c
May 15
Section VIII Division 2B Championships
2.
10
Jean Desir
11.87
Apr 14
Knighttime Invitational
3.
10
Zachary Meikle
12.14
PR
Apr 14
Knighttime Invitational
4.
10
Reinaldo Powell
12.29
Apr 14
Knighttime Invitational
5.
10
Jeremiah Omeike
12.33
PR
Apr 14
Knighttime Invitational
200 Meters
1.
10
Zachary Meikle
26.14c
PR
Apr 5
East Meadow Invitational
2.
10
Jeremiah Omeike
26.24c
PR
Apr 5
East Meadow Invitational
3.
11
Anthony Edwards
27.04c
PR
Apr 5
East Meadow Invitational
4.
9
Kweku Ashon
27.54c
PR
Apr 5
East Meadow Invitational
5.
10
Darrien Nicholson
28.44c
PR
Apr 5
East Meadow Invitational
400 Meters
1.
10
Jeremiah Omeike
51.85
PR
May 22
NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
2.
10
Jean Desir
53.42
May 22
NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
3.
11
Anthony Edwards
53.68
Apr 14
Knighttime Invitational
4.
10
Zachary Meikle
55.26
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
5.
10
Reinaldo Powell
55.68
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
6.
10
Jeremiah Omekie
55.74
May 4
Saint Anthony's Invitational
7.
9
Kweku Ashon
56.74
Apr 14
Knighttime Invitational
8.
10
Darrien Nicholson
1:05.74c
PR
Apr 5
East Meadow Invitational
4x100 Relay
1.
Relay Team
43.28
Apr 21
New York Relays
2.
Tavis Charvis
Jean Desir
Zachary Meikle
Reinaldo Powell
46.02
Jun 1
NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.
Kweku Ashon
Zachary Meikle
Tavis Charvis
Reinaldo Powell
46.90
May 22
NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
4x400 Relay
1.
Nolan Alexandre-Baker
Anthony Edwards
Malik Johnson
Demoni Gilkes
3:18.44
Jun 9
NYSPHSAA State Track & Field Championships
2.
Relay Team
3:20.98
Apr 21
New York Relays
3.
Jeremiah Omeike
Malik Johnson
Nolan Alexandre-Baker
Anthony Edwards
3:22.22
May 22
NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
4.
Nolan Alexandre-Baker
Anthony Edwards
Jeremiah Omeike
Malik Johnson
3:22.87
Jun 1
NYSPHSAA Section 8 Qualifier
5.
Jean Desir
Anthony Edwards
Malik Johnson
Nolan Alexandre-Baker
3:27.0h
May 15
Section VIII Division 2B Championships
6.
-
Malik Johnson
Anthony Edwards
Demoni Gilkes
Nolan Alexandre-Baker
3:32.84
Jun 17
New Balance Nationals Outdoor
7.
Kweku Ashon
Zachary Meikle
Jeremiah Omekie
Jean Desir
3:37.1h
May 4
Saint Anthony's Invitational
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
1:45.33
Apr 14
Knighttime Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:23.0h
Apr 5
East Meadow Invitational
Womens
100 Meters
1.
9
Natalya Rodney
13.51
PR
May 22
NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
2.
11
Alexis Stewart
13.84c
PR
May 15
Section VIII Division 2B Championships
3.
11
Deyanna Barnaby
14.40
PR
Apr 14
Knighttime Invitational
4.
10
Gabrielle English
14.44c
May 19
Bulldog Invitational
5.
10
Mayella Rubin
14.68
PR
Apr 14
Knighttime Invitational
6.
11
Taylor Mayers
15.07
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
200 Meters
1.
9
Janice Erhunmwunsee
29.03
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
2.
11
Alexis Stewart
29.44c
PR
May 15
Section VIII Division 2B Championships
3.
10
Alyssa Faulk
29.54c
May 19
Bulldog Invitational
4.
11
Roodginia Guerrier
29.62
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
5.
9
Faith Green
33.14c
PR
Apr 5
East Meadow Invitational
400 Meters
1.
10
Alyssa Faulk
1:05.04c
PR
May 15
Section VIII Division 2B Championships
2.
11
Deyanna Barnaby
1:05.88
May 4
Saint Anthony's Invitational
3.
10
Mayella Rubin
1:09.88
Apr 14
Knighttime Invitational
4.
12
Lea Stewart
1:12.03
PR
May 4
Saint Anthony's Invitational
5.
11
Roodginia Guerrier
1:12.48
PR
Apr 14
Knighttime Invitational
800 Meters
1.
12
Lea Stewart
2:46.2h
PR
May 15
Section VIII Division 2B Championships
2.
10
Mayella Rubin
2:47.3h
PR
May 15
Section VIII Division 2B Championships
4x100 Relay
1.
Israel Phillips
Zhaneia Thybulle
Brianna Harris
Imani Gray
48.62
Jun 1
NYSPHSAA Section 8 Qualifier
2.
Israel Phillip
Imani Gray
Zhaneia Thybulle
Brianna Harris
48.68
May 4
Saint Anthony's Invitational
3.
Israel Phillips
Imani Gray
Zhaneia Thybulle
Brianna Harris
49.06
May 22
NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
4.
Natalya Rodney
Imani Gray
Israel Phillip
Brianna Harris
49.41
Jun 17
New Balance Nationals Outdoor
5.
Relay Team
49.71
Apr 21
New York Relays
6.
9
Natalya Rodney
Janice Erhunmwunsee
Nia Gray
Faith Green
54.64c
May 4
Saint Anthony's Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:06.64
Apr 21
New York Relays
2.
Janice Erhunmwunsee
Alyssa Faulk
Mayella Rubin
Deyanna Barnaby
4:18.05
Jun 1
NYSPHSAA Section 8 Qualifier
3.
Deyanna Barnaby
Alyssa Faulk
Mayella Rubin
Janice Erhunmwunsee
4:21.34
May 22
NYSPHSAA Section VIII Class 2A County Championships
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
Relay Team
2:09.88
Apr 14
Knighttime Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
5:34.1h
Apr 5
East Meadow Invitational
Long Jump
1.
11
Roodginia Guerrier
15' 0
May 19
Bulldog Invitational
*Recent improvement