Team Results Management

Middle School 2017 Track & Field

100m-Kesean Brown10.86 PR (1.0)UnattachedMay 27Flo Golden South Classic
200m-Kesean Brown22.50 PR (.0)UnattachedMay 27Flo Golden South Classic
400m-Zach West49.07 PRUnattachedJun 10Midwest Meet of Champions (Senior Only)
800m-Jalen Smith1:55.52 PRMIBlazers TCJul 02AAU Region 12 National Qualifier
1500m13-14 (14)Ayden Schilb4:08.14 PRAZVail VipersJul 30USATF National Junior Olympic Championships
1600m11Jacob Hansen4:28.37 PRUTWoods CrossMar 24Pine View Invitational
2400mTyree Dunbar
Zach Vogt
Riley Husted
Seth Groom
7:15.51 PRMIIoniaMay 04Ithaca Middle School Relays
3200m11Jacob Hansen9:31.77 PRUTWoods CrossMay 19UHSAA 4A State Track Championships
100mH-30"8Lewis Simmons14.08 PROROdysseyJun 02Odyssey vs. West Sylvan
200mH-30"8Keith Moton25.91 PROHPickerington RidgeviewMar 29Pickerington Ridgeview vs. Newark MS
300mH-30"8Andre Feuntes43.30 PRTXSeale (Midlothian)Mar 02Lancaster Meet of Champions
4x100mRelay Team42.54cCABrock ElliottMay 03Acorn Finals
4x200mPatrick McGhee
Dameon Solozano
Bryan Velasco
Eduardo Cortes
1:26.0hORHood River ValleyApr 20Hood River @ Cedar Ridge
4x400mBrayden Beck
Sam Hall
Spencer Mosley
Jordan Williams
3:39.44TXArbor CreekMar 08The Colony HS MS Meet 2
Shot-8lb8Andy Alvarado58' 11.75 PRTXLogos Preparatory AcademyMar 28WHCAC #2
Discus-1kg8Tristan Gray169' 5 PRNEMcMillanMay 12OPS Middle School Championships
Javelin-300g TJ8Austin Strawn201' 4 PRORShady CoveMay 25Oregon Middle School Meet of Champions
HJ11John Carlson6' 5 PRIABondurant-FarrarMay 11IHSAA 3A District (Norwalk)
PV8Nico Zinsmeyer14' 0 PRTXSan Antonio ChristianMar 30SACS MS Meet 2
LJ10 (16)Aidan Maloney22' 5 PRORLibertyMay 20OSAA 6A State Championships
TJ11Elijah Johnson44' 6 PRMOSherwoodMay 13MSHSAA Class 2 Sectional 3
100m-Tamari Davis11.65 PR (-.8)FLAbraham LincolnJun 02adidas Boost Boston Games
200m7Alyssa Jones25.14 PR (.7)FLHerbert A. AmmonsFeb 01SAM BURLEY FOUNDATION MIDDLE SCHOOL INVITATIONAL
400m11-12 (12)Cha'iel Johnson56.48 PRFLMiami Gardens Xpress Track and FieldJul 09USATF Region 4 Junior Olympic Championships
800m11-12 (12)Cha'iel Johnson2:15.32 PRFLMiami Gardens Xpress Track and FieldJul 09USATF Region 4 Junior Olympic Championships
1500m13-14 (13)Madison Denny4:47.15 PRCASacramento EliteMay 07Hercules/Running Rebels USATF PA Youth T&F
1600m8Zoe Duffus4:55.39 PRINMaple CreekMay 26Middle School Miracle Mile
2400mLibby Munderloh
Mikaila Borie
Sela Delgado
Mikenna Borie
7:53.38 PRMITS NurnbergerApr 28Alma MS Panther Track Classic
3200m8Claire Kennedy11:20.20 PRFLWestminster ChristianMay 06FHSAA 1A State Championships
100mH-30"7Sophia Sumer14.67 PRILTremontApr 22Tazwood Conference
200mH-30"8Belle Okoraofo29.76 PRMIPinewoodMay 24MKO Girls Conference Meet @ Grand Haven
300mH-30"8Olivia Cade46.75 PRTXWilliamsApr 062017 Middle School Meet
4x100mCarley McMillen
Aryiana Bowens
Dasia Robinson
Evelyn James
44.14cTXBerryApr 10McDonald MS (Girls)
4x200mAryn Kealy
Clara Parkinson
Vivian Olsen
Sadie Smith
1:45.2hORHood River ValleyApr 20Hood River @ Cedar Ridge
4x400mRelay Team3:51.2hTXGunnApr 01Nichols Jr. High 8th Grade Meet
Shot-6lb8Treasure Tamuno47' 11 PRTXCornerstone Christian (Sugar Land)Mar 21WHCAC #1
Discus-1kg8 (14)Madison Collier132' 11.25 PRUnattachedJul 30USATF National Junior Olympic Championships
Javelin-300g TJ8Isabelle Esler153' 11ORWilson ClusterMay 11PIL MS Wilson @ Lincoln
HJ7Alyssa Jones5' 6 PRFLHerbert A. AmmonsFeb 01SAM BURLEY FOUNDATION MIDDLE SCHOOL INVITATIONAL
10Brittany Reece5' 6 PROKJayMay 06OSSAA 4A State Championships
PV-Alexis Rickenbacher11' 9 PROHLiberty-BentonApr 27Liberty Benton JH Invitational
LJ9Kenya Chambers18' 4 PRVAOscar SmithApr 29Real Deal Classic
TJ15-16 (14)Rieko Wilford40' 2 PR (2.3)WAFlying AJsJul 09USATF Region 13 Junior Olympic Championships