View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

December 2010
Saturday, December 4, 2010
UWP Alumni/Intrasquad (Collegiate) PlattevilleWisconsin-Platteville
Saturday, December 11, 2010
Purple & White Alumni Open (Collegiate) WhitewaterWisconsin-Whitewater
January
Friday, January 14
Warhawk Opener (Collegiate) WhitewaterWisconsin-Whitewater
Saturday, January 15
Badger Classic (Collegiate) MadisonWisconsin
Blugold Open (Collegiate) Eau ClaireWisconsin-Eau Claire
Inter-Squad/Alumni (Collegiate) River FallsWisconsin-River Falls
Open Meet/Alumni (Collegiate) Stevens PointWisconsin-Stevens Point
Private College Invitational (Collegiate) KenoshaCarthage
USATF National Masters Heptathlon Championships (Collegiate) Kenosha Carthage College
UW-L Alumni Intra-Squad (Collegiate) La CrosseWisconsin-La Crosse
Saturday, January 22
Blizzard Open (Collegiate) SuperiorWisconsin-Superior
Milwaukee vs. Marquette (Collegiate) MilwaukeeWisconsin-Milwaukee
Rocky Rococo Invitational (Collegiate) WhitewaterWisconsin-Whitewater
UW-Stout Open (Collegiate) MenomonieWisconsin-Stout
UWP Triangular (Collegiate) PlattevilleWisconsin-Platteville
Friday, January 28
Tadd Metzger Invitational (Collegiate) KenoshaCarthage
Wisconsin Women's Invitational (Collegiate) MadisonWisconsin
Saturday, January 29
Warren Bowlus Open (Collegiate) MenomonieWisconsin-Stout
Wisconsin Elite Invitational (Collegiate) MadisonWisconsin
February
Friday, February 4
Leonard "Squig" Converse Invite (Collegiate) WhitewaterWisconsin-Whitewater
UW-Parkside Classic Open (Collegiate) KenoshaWisconsin-Parkside
Saturday, February 5
Border Battle (Collegiate) SuperiorWisconsin-Superior
Pointer/Multi Invite (Collegiate) Stevens PointWisconsin-Stevens Point
Saturday, February 12
Brooks Classic (Collegiate) River FallsWisconsin-River Falls
UW-Platteville Invite (Collegiate) PlattevilleWisconsin-Platteville
Friday, February 18
La Crosse vs Winona (Collegiate) La CrosseWisconsin-La Crosse
Red & White Open (Collegiate) MadisonWisconsin
UWM Panther Tune-Up (Collegiate) MilwaukeeWisconsin-Milwaukee
Saturday, February 19
Pointer/Eastbay Invitational (Collegiate) Stevens PointWisconsin-Stevens Point
Saturday, February 26
GLVC Championships (Collegiate) KenoshaWisconsin-Parkside
WIAC Championships (Collegiate) MenomonieWisconsin-Stout
March
Friday, March 4
Gill Athletics Last Chance Invitational (Collegiate) KenoshaCarthage
Multi-Event Last Chance Meet (Collegiate) WhitewaterWisconsin-Whitewater
NCAA Qualifier (Collegiate) MadisonWisconsin
Saturday, March 5
GMC Indoor Championships (HS) West AllisWest Allis Central
Pointer "Qualifier" (Collegiate) Stevens PointWisconsin-Stevens Point
Friday, March 11
MHS Track Time Trials (HS) MenomonieUW-Stout
Wednesday, March 16
Oshkosh Invite (HS) OshkoshUW - Kolf
Waukesha North JV Invite (HS) WaukeshaWaukesha North
Thursday, March 17
Part Girls Varsity Meet (HS) RacineRacine Park
Friday, March 18
Nelson-Daniel Classic (HS) WhitewaterUW-Whitewater
Oconomowoc JV (HS)
Sheboygan North Var (HS)
Tomahawk Indoor Invite (HS) Eau ClaireUEWC
Watertown JV Meet (HS) WatertownWatertown HS
Waukesha South Quadrangular (HS) WaukeshaWaukesha South HS
Saturday, March 19
Early Bird Indoor (HS) MilwaukeeMilwaukee Lutheran
Nelson-Daniel Invite (HS) WhitewaterUW-Whitewater
Northern Badger Invite (HS) MenomonieUW-Stout
Tri-State Large School Invitational (HS) PlattevilleUW-Platteville
Tuesday, March 22
Marshfield Boys Indoor (HS) MarshfieldMarshfield Fieldhouse
Menomonie Short Track Invite (HS) MenomonieMenomonie HS Fieldhouse
Park Boys Varsity Meet (HS) RacineRacine Park
Redwing Triangular (HS) SheboyganAcuity Fieldhouse
Wednesday, March 23
Homestead JV Meet (HS) MequonHomestead HS
Thursday, March 24
Marshfield Girls Indoor (HS) MarshfieldMarshfield Fieldhouse
Milwaukee Vincent Open (HS) MilwaukeeMilwaukee Vincent
Friday, March 25
Blue Devil Invite (HS) MenomonieUW Stout
Sheboygan North JV (HS)
Saturday, March 26
Cashton Invite (HS) La CrosseUW La Crosse
City Indoor Championship (HS) MadisonUW-Shell
Lake Michigan Invite-Boys (HS) KenoshaCarthage College
Manitowoc Invite (HS) ManitowocManitowoc Lincoln HS
Watertown Indoor Relays (HS) WatertownWatertown HS
Monday, March 28
Antigo Indoor (HS) AntigoAntigo HS
Neenah Invite (HS) NeenahNeenah G=HS
Tuesday, March 29
Girls' Varsity Indoor (HS) KenoshaBradford HS
Whitefish Bay Invite (HS) Whitefish BayWhitefish Bay HS
Thursday, March 31
9-10 Oshkosh Invite (HS) OshkoshUW Kolf
Dunn County Indoor Championships (HS) MenomonieMenomonie HS Fieldhouse
FRCC East Division Indoor Meet (HS) SheboyganSheboygan North
JV Boys' and Girls' Indoor (HS) KenoshaBradford
Park Girls Varsity Meet (HS) RacineRacine Park
April
Friday, April 1
Racine Invitational (HS) KenoshaCarthage College
Waukesha South Invite (HS) WaukeshaWaukesha South HS
Saturday, April 2
Bay Conference Indoor Championship (HS) SeymourSeymour HS
Madison West Relays (HS) MadisonUW-Madison
Milwaukee City Conference Indoor Championship (HS) MilwaukeeMilwaukee South Division
Mondovi Indoor (HS) DurandGostomski Fieldhouse @ St...
Monday, April 4
Boys Varsity Indoor (HS) KenoshaBradford
Tuesday, April 5
MCC Varsity Indoor (HS) KenoshaCarthage
Menomonie Invite (HS) MenomonieMenomonie HS Fieldhouse
MPS JV Meet (HS) MilwaukeeMilwaukee North
Neenah Quad (HS) NeenahNeenah HS
Thursday, April 7
Classic 8 JV Conference (HS) MilwaukeePius HS
Warrior Girls Invitational (HS) WausauWausau West HS
Friday, April 8
Warrior Boys Indoor Invitational (HS) WausauWausau West HS
Saturday, April 9
Classic 8 Varsity Conference (HS) WaukeshaWaukesha South
Franklin Invite (HS) KenoshaUW Parkside
TFA UW-Whitewater Indoor State (HS)

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results