Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Wednesday, March 1
All Time List (HS)
Beatrice Records (HS)
BW School Record Meet (HS)
Centennial Stats (HS) UticaCentennial Stats
Crete HS Records (HS)
E-M Stats (HS)
Fremont (MS) FremontFremont
Louisville Stats (HS)
WW stats (HS) Weeping WaterWW
Friday, March 17
Chadron Indoor (HS) Chadron State College
Doane College Indoor (HS) Crete
UNK Indoor (HS) Kearney
Saturday, March 18
Doane Indoor Class B (HS) Crete
UNK Class A Indoor Invite (HS) KearneyUNK Cushing Field House
UNK Indoor (HS) KearneyKearney
Wayne State Indoor (HS) Wayne
Friday, March 24
Kearney Catholic Relays (HS) Kearney
Nebraska Wesleyan Indoor Meet (HS) Lincoln
Saturday, March 25
Millard West Relay (HS) OmahaMillard West HS
Sidney Quadrangular (HS) Sidney
Monday, March 27
NP/McCook Dual (HS) North PlatteNorth Platte
Tuesday, March 28
Sidney Quad (HS) Sidney
Snowmelt Invitational (HS) West Point
Thursday, March 30
Thayer Central (HS) Hebron
Friday, March 31
Omaha Bryan JV (HS) OmahaOmaha Bryan HS
April
Saturday, April 1
Anselmo Merna Invite (HS) Broken Bow
Bayard CD Inv. (HS) Bayard
Buffalo Bill Invitational (HS) North PlatteNorth Platte
McCook Invite (HS) McCook
Ogallala (HS) OgallalaOgalalla
Ram Relays (HS) RalstonRalston HS
Titan Relays (HS) Norris
Sunday, April 2
CMS JH Record (MS) ChadronChadron
Tuesday, April 4
JV Triangular- NP/Lex/Goth (HS) North PlatteNorth Platte
NLS Invite (HS) ScotiaSt. Paul
PL South JV Invite (HS) PapillionPapillion-La Vista Stadiu...
Sandy Creek Initational (HS) Sandy Creek
Thursday, April 6
Cheyenne Co. Inv. (HS) Sidney
Malcolm Invite (HS) Malcolm
Mitchell Invitational (HS) Mitchell
Wood River Invite (HS) Wood River
Friday, April 7
Millard South Invite (HS) OmahaLyle Buell Stadium
Saturday, April 8
Aurora Invite (HS) Aurora
E Lee Todd (HS) Grant
Grand Island Invite (HS) Grand IslandGrand Island
Millard West Freshman Invite (HS) OmahaMillard West HS
Tri-State Inv. (HS) Chappell
Tuesday, April 11
Arapahoe, Cambridge, S.V. Triangular (HS) OxfordSouthern Valley
Lewiston Invite (HS) Pawnee CityPawnee City
Lyons-Decatur (HS) Lyons
Thursday, April 13
Alliance Invitational (HS) Alliance
Bertrand Invite (HS) Bertrand
Cougar Invite (HS) Lyons
Del Wicks Invitational (HS) Superior
Gene Kruger Invite (HS) Elkhorn
Gothenburg (HS) Gothenburg
Pawnee City JH Invite (MS) Pawnee CityPawnee City
Shelton Invite (HS) Shelton
Storm Inv. (HS) Chappell
Friday, April 14
Cheiftain Invite (HS) BellevueBellevue East HS
Monday, April 17
Plattsmouth JV Invite (HS) PlattsmouthPlattsmouth HS
Tuesday, April 18
Imperial (HS) Imperial
Palmer Invite (HS) St. Paul
Superior Eagles Invitational (HS) Superior
Wisner-Pilger Booster Club Invite (HS) Wisner
Wednesday, April 19
Arapahoe Invite (HS) Arapahoe
Thursday, April 20
Dennis Smith Invite (HS) PapillionPapillion-La Vista Stadiu...
Friday, April 21
Lexington (HS) North Platte
Scottsbluff Twilight Invitational (HS) Scottsbluff
Saturday, April 22
Yowell Invite (HS) York
Monday, April 24
9/10 Quadrangular (HS) OxfordSouthern Valley
McCool Junction Invitational (HS) McCool Junction
Thunderbird Invite (HS) BellevueBellevue West HS
Tuesday, April 25
Best of the West (HS) Scottsbluff
Clarkson/Humphrey Invite (HS) Madison
Pawnee City Invite (HS) Pawnee CityPawnee City
Thursday, April 27
Best of the West (HS) Scottsbluff
Goldenrod Conference (HS) St. Paul
Norfolk Classic (HS) Norfolk HS
Friday, April 28
Lewiston JH Meet (MS) Pawnee CityPawnee City
Republican Valley League (HS) Bertrand
Saturday, April 29
Cornhusker Conference Meet (HS) Stanton
SWC- Broken Bow (HS) Broken Bow
Twin Valley Conference (HS) Blue Hill
Western Conference Championships (HS) Alliance
May
Monday, May 1
Millard North Girls Seasons Best (HS) OmahaMillard North
Tuesday, May 2
Freeman Invitational (HS) Crete (Doane College)
Metro Conference Meet (HS) OmahaOmaha Burke HS
North Platte 9th/10th (HS) North Platte
Wednesday, May 3
St. Edward Invite (HS) Albion
Thursday, May 4
EMC Eastern Midlands Conference (HS) Plattsmouth
Pioneer Conference Meet (HS) AuburnAuburn
Friday, May 5
Alma Twilight (HS) Alma
Cozad (HS) Cozad
ogallala MS Best Marks (MS) OgallalaOgallala HS
River Cities Conference (HS) Omaha Skutt
Saturday, May 6
Cozad Invitational (HS) Cozad
Wednesday, May 10
Brady JH Seasonal Marks (MS) BradyBrady
Disctict D-4 (HS) Albion
District 7 (HS) Burwell
District A-2 (HS) NorfolkNorfolk HS
Thursday, May 11
B-2 District Meet (HS) Auburn
B-6 Districts (HS) Scottsbluff
C-10 District Track Meet (HS) Elm Creek
District B-3 (HS) Seward
District D-7 Meet (HS) Wilber
Wednesday, May 17
Brady Seasonal Records (HS) BrBrady
Friday, May 19
Class A State Meet (HS) OmahaOmaha Burke HS
Class D State Meet (HS) Omaha Burke
Nebraska State Track Meet Class C (HS) Omaha
Saturday, May 20
Class B State Meet (HS) OmahaOmaha Burke HS
Nebraska State Meet (HS) Omaha
Sunday, May 21
Bluffs JH Records (MS) ScottsbluffBearcat Stadium

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results