View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

January
Saturday, January 19
Univ of Washington Indoor Preview (MS) SeattleUniv of Washington Dempse...
February
Saturday, February 9
2 Mile Race Series (HS) Nathan Hale HS
2 Mile Race Series (MS) SeattleNathan Hale HS
Sunday, February 17
University of Washington Indoor Open Invitational (MS) SeattleUniversity of Washington ...
UW Indoor Open Meet (HS) SeattleDempsey Indoor
UW Open Indoor (Collegiate) SeattleDempsey Indoor
Monday, February 25
1st day of the 2008 season (HS) KalamaKalama
First Day Of Turn Out (HS) EverettGrace Hall
Wednesday, February 27
Shoe Information Day (HS) EverettGrace Hall
Stats Meet (HS) OrtingOrtig HS
Friday, February 29
MTHS Practice Time Trial (HS) Mountlake TerraceMountlake Terrace HS
March
Saturday, March 1
administrative practice (HS) Lyndenlynden
Holy Trinity (MS) AuburnAuburn Stadium
Inter Squad Meet (HS) EverettGateway Middile School
Oly All-Time Best (HS) OlympiaOlympia
Orting Records (MS) OrtingOrting
Skyridge Records 2008 (MS)
Top 10 Lists (HS)
UPS Tri (Collegiate) TacomaPuget Sound
WP School Record (MS)
Monday, March 3
KSS Season Records (MS) SilverdaleKSS
School Records (HS) TacomaWashington HS
Tuesday, March 4
Lake Washington Intersquad Heptathlon Day 1 (HS) KirklandLake Washington HS
Parents Meeting (HS) EverettGrace Hall
Wednesday, March 5
Bruin Time Trails (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Lake Washington Intersquad Heptathlon Day 2 (HS) KirklandLake Washington HS
Thursday, March 6
Garfield Time Trial (HS) SeattleNathan Hale
Friday, March 7
Kamiak Intra-squad (HS) MukilteoKamiak HS
MTHS Practice Intrasquad (HS) Mountlake TerraceMountlake Terrace HS
Red/Black Intrasquad Meet (HS) CamasCamas HS, Cardon Field
Time Trial (HS) CashmereCashmere
Saturday, March 8
Blue and Green (HS) ShorelineShoreline Stadium
Curtis Jamboree (HS) University PlaceCurtis HS
Intersquad Jamboree Meet (HS) VancouverSkyview
Intersquad/Alumni Meet (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Intrasquad (HS) WoodinvilleWHS
Joe Peyton Invitational (Collegiate) TacomaPuget Sound
Kent Jamboree (HS) KentFrench Field
Sumner Jamboree (HS) SumnerSunset Chevy Stadium
Tuesday, March 11
Uniform Day (HS) EverettGrace Hall
W.F West, R.A. Long @ Kelso (HS) KelsoKelso HS
Wednesday, March 12
Bethel vs Puyllup (HS) SpanawayBethel
Cheney Jamboree (HS) CheneyCheney HS
Jamboree (Ferris; Prep; Riverside) (HS) SpokaneFerris
Thursday, March 13
Auburn Riverside vs Franklin Pierce (HS) AuburnAuburn Riverside
Auburn vs Enumclaw (HS) AuburnAuburn HS
B-E;Stanwood;Bellevue;Newport (HS) BurlingtonBurlington-Edison HS
Bonney Lake vs White River (HS) Bonney LakeBonney Lake HS
Camas @ Heritage (Jamboree) (HS) VancouverHeritage
Cascade Christian,Orting,Vashon (HS) TacomaFife HS
CKSD Jamboree (HS) SilverdaleSilverdale Stadium
Columbia River vs Skyview (HS) VancouverColumbia River
CWA/Seattle Christian/Life Christian/Chimacum (HS) TacomaCharles Wright Academy
Edmonds District Jamboree (HS) EdmondsEdmonds District Stadium
Emerald Ridge vs. Spanaway Lake (HS) PuyallupEmerald Ridge
ERHS vs Spanaway Lake (HS) South HillEmerald Ridge HS
Fort Vancouver vs Union (HS) VancouverUnion HS
GKHS vs Beamer (HS) GrahamGKHS
Inglemoor Jamboree (HS) KenmoreInglemoor HS
Inglemoor Relay Jamboree (HS) Kenmore Inglemoor HS
Irv Ellis Jamboree @ Kamiak (HS) MukilteoKamiak HS
Jamboree (Cedarcrest, Granite Falls & Sammamish) (HS) BellevueSammamish HS
Kent-Meridian vs. Thomas Jefferson (HS) AuburnThomas Jeferson HS
Kentlake vs Decatur (HS) KentKentlake
Kentridge vs Tahoma (HS) Maple ValleyTahoma HS
Kentwood vs. Federal Way (HS) Federal Way Federal Way HS
King's Intra Squad Meet (HS) ShorelineKing's HS
Marysville Pilchuck, Monroe and Shorecrest (HS) ShorelineShoreline Stadium
MLT vs Juanita and Blanchett, Meadowdale (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Nathan Hale Jamboree (HS) SeattleNathan Hale HS
Nisqually 2A Jamboree (HS) TacomaSteilacoom
North Beach (HS) Ocean ShoresNorth Beach
North Beach Pacific League Meet (HS) Ocean ShoresNorth Beah HS
Northwest League Meet #1 (HS) ConcreteConcrete
Ocosta (HS) OcostaOcosta HS
Pacific District IV 2B Raymond Meet (HS) RaymondRaymond HS
Polar Practice Meet (HS) Sedro-WoolleySedro-Woolley
Port Angeles Invitational (HS) Port AngelesPort Angeles HS
Prosser, Ki-Be, Grandview, Wapato, Othello, Mabton (HS) ProsserArt Fiker Stadium
Rogers vs Curtis (HS) University PlaceCurtis HS
Skyline hosts Liberty and Bellevue Christian (HS) SammamishSkyline HS
Skyline Jamboree (HS) SammamishSkyline HS
South Whidbey Jamboree (HS) LangleySouth Whidbey HS
Sumner vs Auburn Mountainview (HS) AuburnAuburn Mountainview
Tiger Invite (HS) Battle GroundBattle Ground
vs. Beamer (HS) GrahamGKHS
Winter Classic (connell/quincy) Jv/v (HS) EphrataEphrata
Friday, March 14
B'ham Jamboree (HS) BellinghamCivic Field
Cle Elum/Entiat/Brewster/Liberty Bell/Cascade (HS) CashmereCashmere
Edmonds-Woodway @ Lake Stevens (HS) Lake StevensLake Stevens HS
Jamboree - Lindbergh, Highline, Renton, Tyee (HS) RentonRenton Stadium
Jamboree: Hazen, Evergreen, Mt Rainier, Kennedy (HS) BurienHighline Stadium
Omak vs. Okanogan (HS) OmakOmak
Polar Bear Jamboree (HS) SammamishEastlake HS
Seattle Academy Pole Vault Jamboree (HS) SeattleSeattle Academy Gym - Vau...
Shelton Vs Capital (HS) SheltonHighClimber Stadium
Timberline vs Clover Park (HS) LakewoodClover Park
Yelm vs North Thurston (HS) LaceyNorth Thurston
Saturday, March 15
All City Jamboree (HS) TacomaLincoln
All City Jamboree (HS) TacomaMt. Tahoma
Blackhawk Invite (HS) CheneyCheney HS
Blue & White (HS) TacomaBellarmine Prep
Camas Field Fest (HS) CamasCamas
Davis Jambore (HS) YakimaKumler Field
Eisenhower Jamboree (HS) YakimaZaepfel Stadium
Field Event Jamboree: Gig Harbor and TBA (HS) AuburnThomas Jefferson HS
Kitsap County Classic (HS) BremertonBremerton Memorial
Rainier "Icebreaker" Invitational (HS) RainierRainier HS
Richland Jamboree (HS) RichlandRichland HS
Rotary Relays (HS) LongviewLongview Memorial Stadium
Scarlet & Silver (HS) SpokaneFerris High
Seattle Academy Relays (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Shelton Throwers Meet (HS) Shelton, WashingtonShelton HS
Wapato Invite (HS) WapatoWapato
Sunday, March 16
Tiger Sprinter Time Trials (HS) SpokaneHart Field
Monday, March 17
Columbia River @ Heritage (HS) VancouverHeritage
WESCO North JVMeet @ Lake Stevens (HS) Lake StevensLake Stevens
WESCO SOUTH JV Meet (HS) ShorelineShoreline Stadium
Tuesday, March 18
Camas @ Hudson's Bay (HS) VancouverBay
Castle Rock, Toutle Lake AT RA Long (HS) LongviewLongview Memorial Stadium
Davis JV Invitational (HS) YakimaKumler Field
Lake Roosevelt Invite (HS) Grand CouleeMiddle School
Mead and Gonzaga Prep (HS) SpokaneGonzaga Prep
Washougal/Ft. Vancouver/Stevenson (HS) WashougalWashougal
Wednesday, March 19
B-E/Sedro-Woolley/Nooksack Valley (HS) Sedro-Woolley Sedro-Woolley HS
Beamer vs. Bethel (HS) Federal WayFederal Way Stadium
Bellingham and Meridian at Ferndale (HS) FerndaleFerndale
Black Hills, W.F. West @ River Ridge (HS) LaceyRiver Ridge
District 9 Track & Field Meet (HS) ClarkstonClarkston HS
Elma,Centralia @ Tumwater (HS) TumwaterTumwater Stadium
Emerald Ridge vs Rogers (HS) PuyallupSparks Stadium
GH at CK (HS) SilverdaleSilverdale Stadium
Hoquiam vs. Aberdeen (HS) AberdeenAberdeen HS
KR All-Time List (HS) KentKentridge
Lynden Christian vs Mt. Baker / Anacortes (HS) LyndenLynden Christian
Mount Tahoma vs. Bellarmine (HS) TacomaMount Tahoma HS
North Beach vs Mary M Knight, Wishkah, Taholah, Qu... (MS) Ocean ShoresNorth Beach HS
Oakville. South Bend, Valley,Ocosta (MS) WestportOcosta HS
Onalaska League (MS) ONALASKAONALASKA HS
Raymond, Ilwaco, Naselle, North River (MS) RaymondRaymond HS
Sehome/Blaine/Lynden (HS) BellinghamCivic
Squalicum vs Mount Vernon (HS) Mount VernonMount Vernon
Tenino (MS) TeninoTenino HS
Wahkiakum vs. Toutle,Winlock,Napavine, (MS) Toutle LakeToutle Lake
Wenatchee/Eastmont/Cashmere @ Moses Lake (HS) Moses LakeMoses Lake HS
Thursday, March 20
1A league Meet @WS (HS) White SalmonWhite Salmon
1A Trico League Meet @ Ilwaco (HS) IlwacoIlwaco HS
2B League Meet @ Toutle (HS) ToutleTOUTLE LAKE
Aberdeen|Hoquiam (HS) HoquiamHoquiam
Arlington vs Everett and Monroe (HS) ArlingtonArlington
Auburn Mountainview vs. Franklin Pierce (HS) Franklin Pierce
Bainbridge/Cleveland/Ingraham/O'Dea (HS) Seattle
Battle Ground @ Mountain View (HS) VancouverMountain View HS
Bellarmine vs. Mount Tahoma (HS) TacomaMount Tahoma
Bonney Lake v Sumner (HS) SumnerSunset Stadium
Camas @ Hudson's Bay (HS) VancouverHudson's Bay
Cascade, Snohomish, Stanwood (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Charles Wright, Chimicum, Cascade Christian @ Fife (HS) TacomaFife
Coupeville, Archbishop (HS) CoupevilleCoupeville HS
Curtis vs Puyallup (HS) PuyallupPuyallup (Sparks Stadium)
CWA vs Fife (HS) FifeFife
CWAC League Meet Grandview/East Valley/Prosser (HS) ProsserArt Fiker Stadium
EC vs RB,WS, & SP (HS) SeattleRainier Beach HS
Edmonds-Woodway/Lynnwood @ Shorewood (HS) ShorelineShoreline Stadium
Eisenhower/West Valley/Sunnyside @ Davis (HS) YakimaKumler Field
Enumclaw vs Auburn Riverside (HS) EnumclawEnumclaw HS
Evergreen @ Prairie (HS)
Evergreen vs Prairie (HS) Brush PrairiePrairie HS
G-Kapowsin @ Spanaway Lake (HS) SpanawaySLHS
Garfield, Ingelmoor @Juanita (HS) JuanitaJuanita
Garfield, Inglemoor @ Juanita (HS) KirklandJuanita
Hanford invite (HS) RichlandHanford HS
Heritage @ Skyview (HS) VancouverSkyview
JV Jamboree (HS) SpokaneHart Field
Kelso, Columbia River (HS) Vancouver
Kennewick/Southridge @ Walla Walla (HS) Walla WallaWalla Walla HS
Kent-Meridian vs. Decatur (HS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Kentlake vs Federal Way (HS) KentKentlake
King's Hosts Granite Falls, Cedarcrest (HS) ShorelineKing's HS
Lakewood vs Sultan, South Whidbey (HS) N. LakewoodLakewood HS
League Meet @ Tenino (HS) TeninoTenino
League Meet @Montesano (HS) MontesanoMontesano HS
Liberty @ Bellevue HS (HS) BellevueBellevue
LW, Franklin @ Woodinville (HS) WoodinvilleWoodinville HS
Marysville & Oak Harbor @ Lake Stevens (HS) Lake StevensLake Stevens HS
MLT vs Mariner and Jackson (HS) EverettGoddard Stadium
Mount Si, Sammamish @ Interlake (HS) BellevueInterlake HS
Naselle - Pacific League Meet (HS) NaselleNaselle HS
Naselle Pacific League Meet (HS) NaselleNaselle HS
Nathan Hale / Lakeside / Blanchet / Chief Sealth (HS) SeattleNathan Hale
Newport vs. Issaquah (HS) IssaquahIssaquah
NOL Fun Meet (HS) JoyceCrescent HS
Northwest League Preview (HS) LaConnerLaConner
Orting,Steilacoom,Life Christian,Foster (HS) SteilacoomSteilacoom
Othello League Meet (HS) OthelloOthello
Redmond vs Ballard (HS) SeattleSouthwest Athletic Comple...
Richland/Hanford/Pasco @ Kamiakin (HS) KennewickKamiakin HS
Ridgefield vs. Port. C, Van. C, Wahk. (HS) RidgefieldRidgefield HS
Roosevelt, Bothell @ Eastlake (HS) SammamishEastlake HS
Sea-Tac League Meet #1 (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Shorecrest v Kamiak v Meadowdale (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Skyline-vs-Mercer Island HS (HS) SammamishSkyline HS
Stadium, Lincoln, SK, & North Kitsap @sk (HS) TacomaSouth Kitsap
Tacoma Baptist Pacific League Meet (HS) Tacoma Curtis HS
Tahoma vs Kentwood (HS) CovingtonKentwood HS
Thomas Jefferson vs Kentridge (HS) KentKentridge HS
Washington,Eatonville,Vashon (HS) SpanawayWashington HS
WR vs Auburn (HS) BuckleyWhite River
Friday, March 21
all commers (HS) Mt. VernonMt. Vernon
Heritage vs Skyview (HS) VancouverSkyview
Highline vs Mt Rainier (nc) and Evergeen vs Tyee (... (HS) BurienHighline Stadium
LaConner League Meet (HS) LaConnerLaConner
Lakes @ Timbeline (HS) LaceySouth Sound
Lindbergh, Hazen, Renton vs Kennedy (HS) RentonRenton Stadium
Mount Vernon JV All comersMeet (HS) Mount VernonMount Vernon
Shelton Vs North Thurston (HS) Shelton Shelton Stadium
walla walla jv invite (HS) walla wallawalla walla
Yelm vs. Capital (HS) YelmYelm
Saturday, March 22
"Papa Wells" Invite (HS) YakimaKumler Field
Bremerton Relays (HS) BremertonBremerton HS
Chuck Randall Relays (HS) ArlingtonArlington HS
Cross State Challenge (Central Valley, King's, Sea... (HS) SnohomishSnohomish HS
Dick Baker Invitational (HS) SpokaneNorth Central HS
Dick Baker Invite (HS) SpokaneNorth Central
Oroville Invitational (HS) OrovilleOroville
Ram Relays XVI (HS) YakimaChuck Millard Track
Ray Cockrum Invitational (HS) WenatcheeWenatchee HS
Spring Break Open (Collegiate) SeattleClub Northwest
Tacoma Relays (HS) TacomaMt Tahoma
West Valley Invite (HS) SpokaneWest Valley HS
Monday, March 24
All Comer's Meet At Goddard (HS) EverettGoddard Stadium
All-Comers @ MPHS (HS) MarysvilleMarysville HS
Beamer vs Curtis (HS) University PlaceCurtis HS
Wesco North JV at Snohomish (HS) SnohomishVeterans Stadium
WESCO SOUTH JV Meet (HS) MulkiteoGoddard Stadium
Tuesday, March 25
Bi-County/Panorama (HS) OdessaOdessa Track
Bi-County/Panorama (HS) WilburWilbur Track
Clarkston,Troy at Pullman (HS) PullmanPullman HS
Colfax vs. Chewelah (HS) ColfaxColfax
CWAC Leage Meeet Wapato/Toppenish/Prosser (HS) WapatoWapato
CWAC League Meet-QHS/Othello/Ellensburg (HS) EllensburgEllensburg Track
District 9 Track & Field Meet (HS) ClarkstonClarkston HS
Eastmont JV Invitational (HS) East WenatcheeEastmont Stadium
Elma, Hoquiam @ Black Hills (HS) TumwaterTumwater Stadium
Fort Vancouver vs Kelso (HS) VancouverFort Vancouver
Friday Harbor (HS) Friday HarborFriday Harbor HS
Kings hosts Cascade and Cashmere (HS) ShorelineKing's H S
Kiona-Benton vs RV, Royal (HS) Benton CityKiona-Benton HS
Lakeside vs. Kettle Falls (HS) Nine Mile FallsLakeside HS
Mountain View JV Meet (HS) VancouverMountain View HS
Newport vs. Freeman (HS)
Tumwater/River Ridge/ Aberdeen (HS) AberdeenAberdeen
W.F. West vs. Centralia (HS) ChehalisW.F. West HS
Wednesday, March 26
B-E/Sehome/Anacortes (HS) BurlingtonBurlington-Edison HS
Davis/Richland/Walla Walla @ Wenatchee (HS) WenatcheeWenatchee HS
District 9 Track & Field Meet (HS) Clarkston, WAClarkston HS
Graham-Kapowsin Vs Puyallup (HS) PuyallupPuyallup (Sparks Stadium)
GSL #1 Rogers, North Central, Central Valley (HS) SpokaneNorth Central HS
GSL Meet #1 Ferris vs. Gonzaga Prep (HS) SpokaneGonzaga Prep
Narrows Tri: Foss vs. Mount T. and Gig H. (HS) TacomaMount Tahoma HS
Naselle, MMK, North River, Valley @Ilwaco (MS) IlwacoIlwaco HS
Nooksack/Mt. Vernon/Lynden Christian (HS) EversonNooksack Valley
Rainier (MS) RainierRainier HS
Raymond, Oakville, Ocosta, Quinault (MS) RaymondRaymond HS
South Bend vs North Beach, Wishkah, Taholah (MS) South BendSouth Bend HS
Squalicum/S.Woolley/Lynden (HS) BellinghamCivic Stadium
Toutle Lake vs Adna, Morton, Napavine, Winlock (MS) Toutle LakeToutle Lake
Toutle, Morton (MS) ToutleToutle Lake HS
Varsity GSL #1 (Mead, SP, MTS) (HS) MeadMead HS
Varsity GSL #1 - LC, UHI, EV (HS) SpokaneHart Field
Wahkiakum (MS) WahkiakumWahkiakum HS
Thursday, March 27
1-A Track Meet (HS) ForksForks
1-A/2-B Meet @Tenino (HS) TeninoTenino HS
2A/1A Cross-Over (HS) RidgefieldRidgefield HS
Arlington & Oak Harbor @ Snohomish (HS) SnohomishSnohomish
Auburn mountainview vs. White River (HS) BuckleyWhite River
Auburn Riverside v Sumner (HS) SumnerSunset Stadium
Bainbridge vs Ingraham (HS)
Battle Ground vs Prairie (HS) Battle GroundBattle Ground HS
Beamer vs. Emerald Ridge (HS) Federal WayFederal Way Stadium
Bellarmine v Lincoln v Wilson (HS) TacomaBellarmine
Bellevue/M.I at Newport (HS) BellevueNewport HS
Bethel vs Rogers (HS) PuyallupSparks Stadium
Bonney Lake vs Enumclaw (HS) EnumclawEnumclaw HS
Bothell, Franklin (HS) KirklandJuanita
Bridgeport Meet (HS) BridgeportBridgeport
Cascade & Everett @ Marysville (HS) MarysvilleQuil Ceda Stadium
Chelan Invite (HS) ChelanChelan
Chimacum, Vashon, Eatonville@Fife (HS) TacomaFife
CK & SK at NK (HS) PoulsboNorth Kitsap HS
Columbia River @ Camas (HS) CamasCamas HS, Cardon Field
Coupeville, Sultan @ South Whidbey (HS) LangleySouth Whidbey HS
CWA/Orting/Steilacoom (HS) TacomaCharles Wright Academy
Decatur vs Kentridge (HS) KentKentridge
Eastlake, Ballard @ Woodinville (HS) WoodinvilleWoodinville
Edmonds-Woodway/Kamiak @ Shorecrest (HS) ShorelineShoreline Stadium
Evergreen vs Skyview (HS) VancouverSkyview
Ezra Gordon Invite (HS) Colville
Federal Way vs. Kent-Meridian (HS) KentFrench Field
Foster vs.Washigton,Life Christian,Cascade Christi... (HS) TukwilaFoster
Franklin Pierce vs Auburn (HS) TacomaFranklin Pierce HS
Glenwood (MS) GlenwoodTom Eldred Field
Graham-Kapowsin vs Puyallup (HS) PuyallupPuyallup (Sparks Stdadium...
GSL JV #1 Rogers, North Central, Central Valley (HS) SpokaneCentral Valley HS
Highland, Naches, Granger and Cle Elum (HS) CowicheHighland
Hudson's Bay vs. Union (HS) VancouverUnion HS
Interlake vs. Issaquah (HS) IssaquahIssaquah
Jv Gsl #1 - Lc, Uhi, Ev (HS) SpokaneHart Field
Kamiakin/Hanford @ WV (HS) YakimaChuck Millard Track
Kennedy vs Mt Rainier and Hazen vs Highline (HS) BurienHighline Stadium
Kentlake vs Tahoma (HS) KentKentlake
Lake Stevens & Monroe @ Stanwood (HS) StanwoodStanwood HS
Lakewood vs Granite Falls, Cedarcrest, (HS) N. LakewoodLakewood HS
Liberty @ Mount Si (HS) SnoqualmieMount Si HS
Lindbergh vs Evergreen and Renton vs Tyee (HS) RentonRenton Stadium
Lynnwood, Meadowdale, Jackson (HS) EverettEverett Stadium
MLT vs. Shorwood and Mariner (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Mountain View @ Heritage (HS) VancouverHeritage
Nathan Hale / Lakeside / Chief Sealth (HS) SeattleNathan Hale
Ocosta HS (HS) OcostaOcosta
Ocosta Leaque Meet (HS) WestportOcosta HS
Pasco, Moses Lake @ Eisenhower (HS) YakimaZaepfel Stadium
RB/WS/CL (HS) SeattleRainier Beach
Redmond, Garfield @ Inglemoor (HS) KenmoreInglemoor HS
Roosevelt @ LW (HS) KirklandLake Washington HS
Sequim Vs Peninsula & Klahowya (HS) SequimSequim HS
Skyline-vs-Sammamish HS (HS) BellevueSammamish HS
South Bend Pacific League Meet (HS) South BendSouth Bend HS
Stadium vs Olympia (HS) OlympiaOlympia HS
Stevenson/W.S./Castle R./Van C./Wood. (HS) StevensonStevenson
Sunnyside/Kennewick/Eastmont @ Southridge (HS) KennewickSouthridge HS
Tahoma vs Kentlake (HS) CovingtonKentlake HS
TJ Thomas Jefferson vs. KW Kentwood (HS) AuburnThomas Jefferson HS
Friday, March 28
Bedlington Twilight Meet (HS) LyndenLynden HS
Eastmont Invitational (HS) East WenatcheeEastmont HS
Emerald City League Meet (HS) CANCELLED FOR SNOWWest Seattle Stadium
Grandview Invitational (HS) GrandviewGrandview HS
Lakes vs Capital (HS) OlympiaIngersol Stadium
Lopez Invitational (HS) Lopez Island WALopez Island HS
North Mason, Kingston @ Olympic (HS) BremertonOlympic HS, Silverdale St...
North Thurston vs Clover Park (HS) LakewoodClover Park
Panther Twilight Meet (HS) WashougalWashougal HS
PTHS vs PAHS @ Bremerton (HS) Bremerton Bremerton HS
Shelton Vs. Timberline (HS) Lacey South Sound Stadium
UW Outdoor Preview (Collegiate) SeattleWashington
walla walla jv invite (HS) walla wallawalla walla
Saturday, March 29
April Fools Day Invite (HS) TacomaFife HS
Frostbite Invite (HS) SpokaneU-Center
Holder Relays (HS) YakimaZaepfel Stadium
Kent-Meridian Invitational (HS) KentFrench Field
Liberty Invitational (HS) RentonLiberty HS
Mead Invite (HS) MeadMead
Ray Cross Invitational (HS) EphrataEphrata HS
Simcoe Invitational (HS) GoldendaleGoldendale
Southridge Relays (HS) KennewickSouthridge HS
Viking Invitational (HS) BothellInglemoor HS
Monday, March 31
WESCO JV All-Comers @ Marysville (HS) MarysvilleMarysville HS
WESCO North All-Comers (HS) MarysvilleQuil Ceda Stadium
April
Tuesday, April 1
Middle Chinook League Championship Meet (MS) TacomaCharles Wright Academy
Middle Chinook meet, hosted by Charles Wright (MS) TacomaCharles Wright Academy
Middle Chinook meet, hosted by Christian Faith (MS) To be determinedTo be determined
Middle Chinook meet, hosted by Showalter (MS) TukwilaFoster HS
Middle Chinook Meet, hosted by Tacoma Baptist (MS) TacomaWashington HS
Wenatchee (MS) WenatcheeWHS
Wednesday, April 2
Bellevue Christian "Flynnvitational" (HS) Clyde HillBellevue Christian School
LC/ Bellingham/ Blaine (HS) BlaineBLAINE HS
Lynden/Ferndale/MtBaker (HS) LyndenLynden
Northshore non-scoring meet (HS) WoodinvilleWoodinville
Squalicum/Nooksack at Meridian (HS) LaurelMeridian HS
Timberline vs Capital (HS) OlympiaIngersol Stadium
Tumwater @ Black Hills (HS) TumwaterTumwater Stadium
Thursday, April 3
Auburn Riverside vs White River (HS) AuburnAuburn Riverside
Bellarmine vs Olympia (HS) OlympiaOlympia HS
Blanchet/Eastside Catholic (HS) Seattle
Cedarcrest hosts Arch.Murphy, Coupeville, S.Whidbe... (HS) DuvallCedarcrest HS
EC vs BBH, OD, HN, & SP (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Enumclaw vs Auburn Mountainview (HS) AuburnAuburn Mountainview HS
Foster vs. Steilacoom, Seattle Christian, Fife (HS) TukwilaFoster
Interlake, Mercer Is. @ Liberty (HS) RentonLiberty
Issaquah vs. Sammamish (HS) BellevueSammamish
Kamiak v Snohomish (HS) EverettGoddard Stadium
Kent-Meridian vs. Kentwood (HS) CovingtonKentwood HS
Kentridge vs Kentlake (HS) KentKentlake
Lindbergh vs Mt Rainier and Kennedy vs Highline (HS) BurienHighline Stadium
Lindbergh vs Mt. Rainier (HS) HighlineHighline Stadium
Mariner & Marysville @ Stanwood (HS) StanwoodStanwood
Moses Lake JV Invite (HS) Moses LakeMoses Lake HS
Mount Si @ Newport (HS) BellevueNewport HS
Renton vs Evergreen and Hazen vs Tyee (HS) RentonRenton Stadium
Skyline-vs-Bellevue HS (HS) BellevueBellevue HS
Friday, April 4
kamiakin jv (HS) kennewickkamiakin
Ki-Be/Hanford @ Richland (HS) Richlandfran rish
Practice meet (HS) Oak HarborOak Harbor HS
Tacoma Baptist Blue and Gold (HS) ParklandWashington HS
Saturday, April 5
Arnie Young Invitational (HS) RentonRenton Memorial Stadium (...
Shotwell Invitational (Collegiate) TacomaPuget Sound
Sunday, April 6
WWU Spring Forward Multi-Events (Collegiate) BellinghamWestern Washington Univer...
Monday, April 7
JV Meet at Arlington (HS) ArlingtonArlington
NWC Multi Events (Collegiate) TacomaPuget Sound
WWU Spring Forward Multi-Events (Collegiate) BellinghamWestern Washington Univer...
Tuesday, April 8
Battle Ground vs Evergreen (HS) VancouverMcKenzie Stadium
Bi-County/Panorama (HS) RitzvilleRitzville HS
Bill Harris Invitational (HS) Federal WayFederal Way HS
Blue Mountain League Track Meet (HS) DaytonDayton HS
Brewster Co-Ed Relays (HS) BridgeportBridgeport
Camas @ Kelso (HS) KelsoKelso HS
Chewelah vs Freeman (HS) ChewelahChewelah
Colfax vs Kettle Falls (HS) ColfaxColfax HS
Columbia River vs. Union (HS) VancouverColumbia River HS
Curtis Class Championships (HS) University PlaceCurtis HS
Hudson's Bay vs. Fort Vancouver (HS) VancouverFort Vancouver
Liberty Bell/Okanogan/Omak/Cashmere (HS) WinthropLiberty Bell
Mountain View vs Skyview (HS) VancouverMountain View HS
NW League (HS) MarysvilleMarysville/Pilchuck Hi Sc...
NWC Multi Events (Collegiate) TacomaPuget Sound
Panorama/Bi-county (HS) SpringdaleMary Walker
White Swan/Goldendale @ Zillah (HS) ZillahZillah HS
WV, EV, CE at Naches (MS) NachesNaches HS
Wednesday, April 9
102nd Skagit County Prelims (HS) BurlingtonBurlington-Edison HS
Narrows Tri: SK and Foss at Gig H. (HS) Gig HarborGig Harbor HS
North River, Raymond, Willapa Valley @South Bend (MS) South BendSouth Bend HS
Ocosta vs North Beach, Oakville, Taholah (MS) WestportOcosta HS
Rainier League (MS) RainierRainier HS
Raymond, South Bend, Willapa Valley, North River (MS) South BendSouth Bend HS
Toutle Lake vs Toledo, Mossyrock, Tenino (MS) TeninoTenino
Wahkiakum vs Napavine,Adna,Morton,PeEll,Mossyrock (MS) NapavineNapavine
Whitman County League Track Meet (HS) ColfaxColfax HS
Wilson vs Mt. Tahoma vs. North Kitsap (HS) TacomaMt. Tahoma HS
Thursday, April 10
1-A Track Meet (HS) OnalaskaOnalaska
All League meet (MS) OrovilleOroville
Arlington vs Meadowdale and Shorewood (HS) ArlingtonArlington
Bainbridge / Rainier Beach / Chief Sealth (HS) Seattle
Ballard, Franklin, Garfield @ Roosevelt (HS) SeattleSouthwest Athletic Comple...
Blue Mtn. League Jamboree (MS) DaytonDayton track
Bonney Lake vs Franklin Pierce (HS) Bonney LakeBonney Lake HS
Cascade/Monroe/Shorecrest @ Edmonds-Woodway (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Cedar Park Christian District Tri-Meet (HS) KirklandJuanita HS
Chimacum/SC/CC/Washington (HS) TacomaWashington HS
CWA/Orting/Eatonville/Annie Wright (HS) TacomaCharles Wright Academy
CWAC League Meet-QHS/Ephrata/Ellensburg (HS) QuincyQuincy HS
Don Birdwell Invite (HS) Deer ParkDeer Park
EC vs NH, CL, & SP (HS) SeattleNathan Hale
Emerald Ridge vs Puyallup (HS) PuyallupEmerald Ridge
Everett & MLT @ Oak Harbor (HS) Oak HarborOak Harbor HS
EWU Combined Events Invitational (Collegiate) CheneyEastern Washington
Federal Way vs Thomas Jefferson (HS) Federal WayMemorial Stadium
Graham-Kap vs Rogers (HS) PuyallupSparks Stadium
GSL #2 East Valley, Central Valley (HS) SpokaneCentral Valley HS
GSL Meet #2 Shadle Park, Gonzaga Prep, Lewis and C... (HS) SpokaneSFCC
GSL Meet #2- NC/Mead/Ferris (HS) SpokaneNorth Central
Ing/OD/HN/BL/WS (HS) SeattleIngraham
King's Hosts Lakewood, Granite Falls,Sultan & Arch... (HS) ShorelineKings HS
Lake Washington JV Quad Meet (HS) RedmondRedmond HS
Lakeside vs Newport vs Riverside (HS) ChattaroyRiverside HS
League Meet @Rainier (HS) RainierRainier HS
Lynnwood & Jackson @ Lake Stevens (HS) Lake StevensLake Stevens HS
Mabton (MS) MabtonMabton
Mark Morris @ Woodland (HS) WoodlandWoodland
Mercer Island Maroon & White (HS) Mercer IslandMercer Island HS
N.Hale/E.Catholic/Cleveland/S.Prep (HS) SeattleN.Hale
Naselle Pacific League Meet (HS) NaselleNaselle HS
North Beach (HS) Ocean ShoresNorth Beach HS
Prosser/Riverside/LaSalle/Selah @ WV (HS) YakimaChuck Millard Track
RA Long vs Hockinson (HS) LongviewRA Long
Ridgefield vs. Washougal (HS) WashougalWashougal HS
Rochester League Meet (HS) RochesterRochestor
Sea-Tac League Meet #2 (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Spanaway @ Bethel (HS) SpanawayBethel HS
Varsity GSL #2 MTS, Rogers, U-Hi (HS) Spokane ValleyUniversity HS
Wahluke league meet (HS) MattawaWahluke HS
Willapa Valley vs Raymond (HS) RaymondRaymond HS
WW/Wen./W. Val(Sp) @ Eastmont (HS) East WenatcheeEastmont Stadium
Friday, April 11
102nd Skagit County Championships (HS) BurlingtonBurlington-Edison HS
36th Annual Pelluer Invitational (Collegiate) CheneyEastern Washington
Bremerton, Sequim @ Kingston (HS) KingstonBuccaneer Field, KHS
Clover Park vs Yelm (HS) YelmYelm HS
Columbia River Twilight Invite (HS) VancouverColumbia River HS
JV #2- NC/Mead/U Hi (HS) SpokaneNorth Central
Jv Gsl #2 - Lc, Sp, Gp (HS) SpokaneHart Field
JV GSL #2 MTS, Rogers, U-Hi (HS) Spokane ValleyUniversity HS
KSS and PAHS @ NMHS (HS) BelfairNorth Mason HS
NL Tri-Meet: Lincoln & Stadium @ CK (HS) SilverdaleSilverdale Stadium
Olympic, Port Townsend @ Peninsula (HS) Gig HarborPeninsula HS
Ralph Vernacchia Team Classic (Collegiate) BellinghamWestern Washington
Shelton Vs Lakes (HS) LakewoodClover Park Stadium
Saturday, April 12
All-County Invitational (HS) HoquiamHoquiam
Birger Solberg Team Invitational (HS) BellinghamCivic Field Athletic Comp...
Cashmere Invitational (HS) CashmereCashmere
Crescent Invitational (HS) JoyceCrescent HS
Davis Invitational (HS) YakimaZaephel Stadium
Eastlake Invitational (HS) SammamishEastlake HS
Gordy Robertson Invite (HS) TeninoTenino Stadium
Interstate Rivals: Idaho vs. Washington (HS) SpokaneCentral Valley HS
Mooberry Relays (HS) SpokaneGonzaga Prep HS
PLU Invitational (Collegiate) TacomaPacific Lutheran
Royal Invitational (HS) Royal CityRoyal HS
Spring Fling (HS) CentraliaCentralia HS
Tacoma Invitational (HS) Tacoma Mt. Tahoma
Viking Classic (HS) Lake StevensLake Stevens HS
WA-OR Clash (Collegiate) SpokaneSpokane Community College
Monday, April 14
JV Meet at Lake Stevens (HS) Lake StevensLake Stevens HS
WESCO JV Meet (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Tuesday, April 15
Burbank vs Kiona-Benton, Mabton, RV (HS) BurbankBurbank HS
Colfax vs. Newport (HS) Colfax WA.Colfax HS
Connell league meet (HS) Connell
Connell,Royal,Wahluke (HS) Connell
Fort Vancouver vs Col. River (HS) VancouverColumbia River
Frostbite Invite (HS) SpokaneU-Center
Goldendale vs White Swan vs Highland (HS) GoldendaleGoldendale
Granger, Sierra Vista, Highland at WVJH (MS) YakimaWest Valley HS
Hudson's Bay vs. Kelso (HS) KelsoKelso
JV Inivte (HS) Battle GroundBattle Ground
Kettle Falls vs Chewelah (HS) ColvilleColville HS
Kittitas Invite (HS) KittitasKittitas
Lakeside vs. Freeman (HS) 9 Mile FallsLakeside
Prairie @ Heritage (HS) VancouverHeritage
Tahoma vs Decatur (HS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Toppenish, GV, EB ,Cle Elum (MS) Cle ElemCle Elem HS
Union @ Camas (HS) CamasCardon Field
Zillah, Naches and Cle Elum (HS) ZillahZillah
Wednesday, April 16
Aberdeen,WF.West (HS) ElmaElma
Beamer vs. Spanaway Lake (HS) Federal WayFederal Way Stadium
Bellingham, Squalicum, Sehome (HS) BellinghamCivic Field
Capital @ North Thurston (HS) LaceySouth Sound Stadium
Capital Vs. North Thurston (HS) LaceySouth Sound Stadium
Clover Park Vs. Shelton (HS) LakewoodClover Park
Emerald City League Meet hosted by Bellevue Christ... (HS) KirlandLake Washington
Hoquiam, Centralia vs. River Ridge (HS) LaceyRiver Ridge
JV Invite (HS) Battle GroundBattle Ground
Lakes vs Yelm (HS) YelmYelm
League Meet @Napavine (MS) NapavineNapavine HS
Lincoln v Mt. Tahoma (HS) Tacoma Mt. Tahoma
Lynden/MtVernon/BurlingtonE (HS) LyndenLynden
Meridian and Sedro at Lynden Christian (HS) LyndenLynden Christian
Mossyrock (MS) MossyrockMossyrock HS
Mount Baker vs. Blaine (HS) DemingMount Baker HS
Nooksack/Ferndale/Anacortes (HS) NooksackNooksack Valley HS
Northwest League Meet #4 (HS) Mount VernonMount Vernon
Olympia intrasquad (HS) OlympiaOlympia HS
White Pass (MS) RandleWhite Pass HS
Whitman County League Track Meet (HS) ColfaxColfax HS
Thursday, April 17
1A Trico league Meet (HS) MontesanoMontesano HS
2B League Meet (HS) WakhiakumWakhiakum HS
Arch. Murphy, Lakewood & Cedarcrest (HS) DuvallCedarcrest HS
Arlington & Stanwood @ Marysville-Pilchuck (HS) MarysvilleQuil Ceda Stadium
Auburn vs Auburn-Riverside (HS) AuburnAuburn HS
Ballard, Inglemoor @ LW (HS) KirklandLake Washington HS
Bellarmine & North Kitsap (HS) PoulsboNorth Kitsap
Bellevue, Issaquah @ Mount Si (HS) SnoqualmieMount Si HS
Blanchet/Bainbridge/Chief Sealth (HS) Seattle
Bonney Lake vs Auburn Mountainview (HS) AuburnAuburn Mountainview
Bothell, Eastlake @ Garfield (HS) SeattleSW Complex
Cascade & Monroe @ Oak Harbor (HS) Oak HarborOak Harbor HS
Charlers Wright, Eatonville, Life Christian (HS) Charles Wright
Cheney/Clarkston (HS) Cheney
Curtis vs Bethel (HS) SpanawayBethel HS
CWA/Eatonville/Life Christian/Annie Wright (HS) TacomaCharles Wright Academy
Decatur vs Federal Way (HS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
District 9 Track and Field meet (HS) Walla WallaMartin Field
EC vs IN, & SP (HS) SeattleIngraham
Edmonds Woodway/Meadowdale @ Mountlake Terrace (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Enumclaw vs Franklin Pierce (HS) EnumclawEnumclaw HS
Fife/Seattle Christian/Orting@ Foster (HS) SeattleFoster
GCD vs Brewster, Liberty Bell, Nespelem (MS) Grand CouleeGrand Coulee Dam Middle S...
GH and Wilson at CK (HS) SilverdaleSilverdale Stadium
GK vs Emerald Ridge (HS) PuyallupEmerald Ridge HS
GNL- Pullman, Deer Park, Medical Lake (HS) PullmanPullman HS
Goldendale (MS) GoldendaleGoldendale
Granite, South Whidbey at Sultan (HS) SultanSultan HS
GSL #3 Gonzaga Prep, Central Valley, Mt. Spokane (HS) SpokaneGonzaga Prep HS
GSL Meet #3 - Ferris/LC/Rogers (HS) SpokaneFerris
Jefferson vs Tahoma (HS) Maple ValleyTahoma HS
Kamiak and Jackson (HS) MukilteoGoddard Stadium
Kamiak v Shorewood v Jackson (HS) EverettGoddard Stadium
Kentlake vs Kent-Meridian (HS) KentFrench Field
Kentwood vs. Kentridge (HS) KentKentridge HS
King's @ Coupeville (HS) CoupevilleCoupeville
Lake Stevens & Snohomish @ Everett (HS) EverettEverett Memeorial Stadium
league meet (MS) OmakOmak
League Meet @Rainier (HS) RainierRainier HS
Lindbergh vs Highline and Hazen vs Evergreen (HS) RentonRenton Stadium
Lynnwood/Mariner vs. SC (HS) ShorelineShoreline Stadium
Mt Rainier vs Renton and Kennedy vs Tyee (HS) BurienHighline Stadium
Newport @ Liberty (HS) RentonLiberty
NH/WS/LS (HS) SeattleNathan Hale
Olympia vs South Kistap (HS) OlympiaOlympia HS
RA Long/Washougal/Woodland (HS) LongviewRA Long
RB/CL/OD (HS) SeattleRainier Beach
Ridgefield vs Hockinson vs Mark Morris (HS) ridgefieldRidgefield
Ridgefield vs. Hockinson & Mark Morris (HS) RidgefieldRidgefield HS
Rogers vs Puyallup (HS) PuyallupPuayllup (Sparks Stadium)...
Roosevelt, Franklin @ Redmond (HS) RedmondRedmond HS
Sammamish v. Mercer Island (HS) Mercer IslandMercer Island
Sea-Tac League Meet #3 (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Shadle/East Valley/North Central (HS) SpokaneEast Valley
Skyline-vs-Interlake HS (HS) SammamishSkyline HS
Stadium vs. Foss @ MT (HS) TacomaMt. Tahoma Stadium
Steilacoom,Cascade Christian,Washington,Vashon (HS) SteilacoomSteilacoom HS
Toppenish, Wapato, Prosser, Granger (MS) GrangerGranger HS
Tri District Meet (HS) RaymondRaymond HS
Varsity and JV GSL #3 Mead, U-Hi (HS) MeadMead HS
West Valley VS Riverside (HS) SpokaneWest Valley
Whatcom Distance Carnival (Collegiate) BellinghamWestern Washington Univer...
White River v Sumner (HS) SumnerSunset Stadium
White Salmon Meet (HS) White SalmonColumbia HS
Woodinville @ Juanita (HS) KirklandJuanita
Friday, April 18
Activators Classic (HS) ChehalisWF West HS
BREM and OLY @ KSS (HS) SilverdaleSilverdale Stadium
GSL JV #3 Gonzaga Prep, Central Valley, Mt. Spokan... (HS) SpokaneGonzaga Prep HS
hanford jv (HS) richlandhanford
Jv Gsl #3 - F, Lc, R (HS) SpokaneFerris
Lakeland Relays (HS) Lakeland, IDLakeland
Mountain Invitational (HS) YelmYelm HS
PHS vs Kingston @ Port Angeles (HS) Port AngelesPort Angeles HS
Rieke Invitational (HS) PeshastinCascade
Sequim and North Mason (HS) Port TownsendPort Townsend
Tonasket Invitational (HS) TonasketTonasket
Wenatchee JV Invitational (HS) WenatcheeWenatchee HS
Saturday, April 19
20th Eason Memorial Invitational (HS) SnohomishSnohomish High
Activators Classic (HS) ChehalisWF West HS
Al McKee Invitational (HS) StevensonStevenson HS
Bellevue Invite (HS) BellevueBellevue HS
Big Red Classic (HS) CheneyCheney HS
Forks Invite (HS) ForksForks HS
King's Invitational (HS) ShorelineKing's HS
King's Invite (MS) ShorelineKing's HS
Ocosta Invite (HS) WestportOcosta HS
Pasco Invitational Track Meet (HS) PascoEdgar Brown Memorial Stad...
SAAS Middle School Invitational (MS) SeattleWest Seattle Stadium
Seattle Academy Meet (MS) SeattleSeattle academy
South Kitsap Invitational (HS) Port OrchardSouth Kitsap HS
Spike Arlt Invitational (Collegiate) EllensburgCentral Washington
Undeberg Invite (HS) Medical Lake Medical Lake HS
Wahluke Windbreaker Invite (HS) MattawaMattawa
Westling Invitational (HS) LangleySouth Whidbey HS
Sunday, April 20
Seattle Academy Invitational (MS) West SeattleWest Seattle Stadium
Monday, April 21
All Comer's Meet at Stanwood (HS) StanwoodStanwood HS
Crescent Intra-Squad (HS) JoyceCrescent
JV Meet @ Stanwood (HS) StanwoodStanwood
Ocosta-Naselle, (MS) WestportOcosta
Raymond, North Beach, Quinault, Taholah, Wishkah (MS) RaymondRaymond HS
Whitman County Middle School Meet (MS) ColfaxColfax HS
Tuesday, April 22
Battle Ground vs Heritage (HS) Battle GroundBattle Ground HS
Bi-County/Panorama (HS) SpringdaleMary Walker HS
Black Hills, Centralia @ Aberdeen (HS) CosmopolisCosmopolis
Blue Mountain League Track Meet (HS) DaytonDayton HS
Burbank vs Ki-Be, Connell, Mabton (HS) BurbankBurbank HS
Cascade/Cashmere/Brewster/Okanogan (HS) PeshastinCascade
Centralia/Black Hills/ Aberdeen (HS) AberdeenAberdeen
Chelan/Tonasket/Omak/Lake Roosevelt (HS) ChelanChelan
Cle Elum, G-Dale, Naches, White Swan (HS) Cle ElumCERHS
CPC Intersquad (HS) KirklandJuanita HS
Evergreen @ Mountain View (HS) VancouverMountain View HS
Fort Vancouver @ Camas (HS) CamasCardon Field
Granger/Zillah @ Highland (HS) CowicheHighland
Hudson's Bay vs. Columbia River (HS) VancouverHudson's Bay
JH Meet (MS) La ConnorLa Connor
Kelso vs. Union (HS) VancouverUnion HS
Lakeside vs. Colfax (HS) 9 Mile FallsLakeside
Mansfield Invitational (HS) MansfieldMansfield
Mill A (MS) StevensonStevenson
Naselle Invitational (HS) NaselleNaselle HS
NEA DUAL Kettle Falls @ Freeman (HS) FreemanFreeman
Newport vs Chewelah (HS) Newport
Prairie vs Skyview (HS) VancouverPrairie
River Ridge (HS) ElmaElma
Royal league meet (HS) Royal City
Toppenish, Sierra Vista, Selah, Naches (MS) NachesNaches HS
Tumwater, W.F. West vs. Hoquiam (HS) HoquiamHoquiam
Washougal @ Mark Morris (HS) LongviewMark Morris HS
WV JV Invitational (HS) YakimaChuck Millard Track
WV, Wap, GV at Pros (MS) ProsserProsser HS
Wednesday, April 23
Anacortes/Lynden/Bellignham (HS) AnacortesAnacortes
B-E/Meridian/Blaine (HS) LaurelMeridian HS
Beamer vs. Rogers (HS) Federal Way Federal Way Stadium
Cavelero and LSMS vs Marysville (MS) Lake StevensCavelero
CC. SC Foster (HS) SumnerSumner
Centennial vs. Northlake and Monroe (MS) SnohomishCentennial MS
Clarkston,Pullman at Riverside (HS) ChattaroyRiverside
Clover Park vs Capital (HS) OlympiaIngersol Stadium
Cougar Mt/Spanaway/Columbia (MS) TacomaFife HS
District 9 Track and Field meet (HS) DaytonDayton HS
Eagles vs Spartans (MS) ForksForks HS
Ferndale/Mount Vernon/Sedro-Wooley (HS) FerndaleFerndale HS
Foss, Wilson vs Olympia (HS) Mt. TahomaMt. Tahoma
Haller (MS) ArlingotnArlington HS
Illahee Vs Sequoia (MS) Federal WaySequoia Middle School
Jr. High Cascade League (MS) ShorelineKings
Kumler Meet (MS) YakimaKumler Field
League Meet @White Pass (MS) RandleWhite Pass HS
Lynden Christian Invite (HS) LyndenLynden Christian HS
Morton-- Winlock, Toutle Lake, Tenino (MS) MortonMorton HS
Moses Lake/Davis @ Walla Walla (HS) Walla WallaWalla Walla HS
North Beach vs Raymond, Wishkah, Valley, Ocosta, O... (MS) Ocean ShoresNorth Beach HS
Onalaska League (MS) ONALASKAONALASKA HS
Panarama (MS) SpringdaleMary Walker
Roosevelt, Juanita @ Garfield (HS) SeatteSouthwest Athletic Comple...
Sager vs Waitsburg & Assumption (MS) College PlaceSager Track
Sehome vs. Nooksack Valley and Mt Baker (HS) BellinghamCivic
Whitman County Meet (HS) ColfaxColfax HS
Thursday, April 24
1-A Trico League Meet (HS) StevensonStevenson
1a Track Meet (HS) OnalaskaOnalaska Hs
Arlington & Cascade @ Lake Stevens (HS) Lake StevensLake Stevens HS
Auburn Riverside vs Bonney Lake (HS) AuburnAuburn Riverside
Auburn vs Auburn Mountainview (HS) AuburnAuburn Mountainview HS
Ba/OD/HN/WS (HS) BainBridgeBainbridge
Bethel vs ERHS (HS) South HillEmerald Ridge
Bi-County/Panorama (HS) Deer ParkDeer Park HS
Blue Mtn. League Meet - Pomeroy Host (MS) PomeroyPomeroy track
Cashmere Meet (MS) CashmereCashmere HS
Cedarcrest, Archbishop at Sultan (HS) SultanSultan HS
Central Kitsap/Fairview (MS) SilverdaleRidgetop Jr. High
Chimacum/Orting/Washington (HS) TacomaWashington HS
CK, MT, and Stadium at MT (HS) TacomaMount Tahoma
Crosstown MS league meet (MS) KirklandJuanita HS
Curtis vs Cedarcrest (MS) University PlaceCurtis JH
Cwac League (selah/ellensburg) Jv/v (HS) EphrataEphrata
CWAC League Meet Grandview vs. Wapato (HS) WapatoWapato
Eastlake@Inglemoor (HS) KenmoreInglemoor HS
EC vs CS, & LK (HS) SeattleChief Sealth
Edmonds-Woodway/Jackson @ Shorecrest (HS) ShorelineShoreline Stadium
Eisenhower/Wenatchee/Pasco @ Richland (HS) RichlandFran Rish Stadium
Enumclaw v Sumner (HS) SumnerSunset Stadium
Evergreen @ Rose Hill LWHS (MS) KirklandLake Washington HS
Federal Way vs Kentridge (HS) KentKentridge HS
Fife/Vashon/Life Christian@Steilacoom (HS) SteilacoomSteilacoom
GNL #2 Cheney, West Valley, Deer Park (HS) CheneyCheney HS
GSL #4 Central Valley, Mead, Lewis & Clark (HS) SpokaneCentral Valley HS
GSL #4 Shadle Park, Rogers (HS) SpokaneSFCC
GSL #4 University, Gonzaga Prep, North Central (HS) University
GSL Meet #4- Mt Spok/Ferris/EV (HS) MeadMt. Spokane HS
Hanford/Southridge @ Eastmont (HS) East WenatcheeEastmont HS
Hazen vs Mt Rainier and Kennedy vs Evergreen (HS) BurienHighline Stadium
Hockinson vs Woodland (HS) HockinsonHockinson
Ilwaco (HS) IlwacoIlwaco
Inglewood vs. Finn Hill (MS) KirklandJuanita HS
Ingrham vs. Cleveland, Ranier Beach (HS) SeattleInghram Northwest Complex
Juanita, Roosevelt @ Garfield (HS) SeattleSW Complex
Kamiakin vs. Redmond (MS) RedmondRedmond HS
Kentlake vs Jefferson (HS) Federal WayThomas Jefferson HS
Kentwood vs. Decatur (HS) Federal WayDecatur HS
King's W South Whidbey and Seattle Academy (HS) SeattleKing's HS
league meet (MS) WinthropLiberty Bell
League Meet @Rochester (HS) RochesterRochester HS
Liberty vs. Issaquah (HS) IssaquahIssaquah
Lindbergh vs Tyee and Renton vs Highline (HS) RentonRenton Stadium
LW, Franklin @ Ballard (HS) SeattleRainier Beach
Lynnwood v Kamiak v Mountlake T (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Mabton Invitational (HS) MabtonMabton HS
Mariner VS Meadowdale & Shorewood (HS) MukilteoGoddard Stadium
Marysville-Pilchuck & Monroe @ Snohomish (HS) SnohomishVeteran's Memorial Stadiu...
Medical Lake, Colville (HS) Medical LakeMedical Lake HS
Mercer Island vs Interlake (HS) BellevueInterlake
Mount Baker, Meridian, Assumption (MS) Deming, WAMount Baker HS
Mount Si @ Bellevue (HS) BellevueBellevue HS
Narrows Tri: Lincoln and NK at Gig H. (HS) Gig HarborGig Harbor HS
Nathan Hale / Seattle Prep / Blanchet (HS) SeattleNathan Hale
Newport/Skyline @ Sammamish (HS) BellevueSammamish HS
Nooksack vs. LC. and St. Pauls (MS) EversonNVHS
NW B league meet (HS) ConcreteConcrete
Okland Bay Vs Marcus Whitman Jr High (MS) Shelton, WaShelton HS
Oroville vs. Omak, Brewster, Grand Coulee (MS) OrovilleOroville
Pioneer Meet (MS) WenatcheeWenatchee
Redmond, Woodinville @ Bothell (HS) BothellBothell
Ridgefield vs. RA Long (HS) RidgefieldRidgefield HS
Sea-Tac League Meet #4 (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Sedgwick vs Cedar Heights (MS) Port OrchardCedar Heights Junior High
Sequim Vs Port Angeles & Olympic (HS) SequimSequim HS
South Bend Pacific League Meet (HS) South BendSouth Bend HS
South Kitsap vs Bellarmine Prep (HS) TacomaBellermine Prep
Spanaway Lake vs Puyallup (HS) @Spanaway Lake (Stadium T...
Spanaway vs. Puyallup (HS) Spanaway Spanaway
Stanwood & Oak Harbor @ Everett (HS) EverettEverett
Sunnyside/Kamiakin/WV @ Kennewick (HS) KennewickKennewick HS
Tahoma vs Kent-Meridian (HS) KentFrench Field
Varsity GSL #4 GP, NC, U-Hi (HS) Spokane Valley, WAUniversity HS
vs. Curtis (HS) GrahamGKHS
Washington, Chimacum, Orting (HS) Franklin Pierce
WR vs Franklin Pierce (HS) BuckleyWhite River
Friday, April 25
Bremerton, North Mason @ Peninsula (HS) Gig HarborPeninsula HS
GSL Meet #4- Mt Spok/Ferris/EV (HS) SpokaneMount Spokane
Hudson's Bay vs Skyview (HS) VancouverHudson Bay
JV #4- Mt Spokane/EV (HS) Mt Spokane
Jv Gsl #4 - Cv Uhi, Lc, Gp, Nc (HS) SpokaneUniversity Hs
kennewick jv (HS) KENNEWICKKHS
Kingston and Klahowya (HS) Port TownsendPort Townsend
Lakes vs North Thurston (HS) LakewoodHarry Lang Stadium
Lakewood Twilight (HS) N. LakewoodLakewood HS
Lion's Twilight Invitational (HS) GoldendaleGoldendale
NMHS @ Penninsula (HS) PurdyPenninsula
Wenatchee 6th Grade (MS) WenatcheeWenatchee HS
WWU Twilight Meet (Collegiate) BellinghamWestern Washington
Yelm @ Timberline (HS) LaceySouth Sound Stadium
Saturday, April 26
32nd Lake Washington Invitational (HS) KirklandLake Washington HS
48th Annual Shelton Invitational (HS) SheltonShelton HS
Bruin Invitational (HS) White SalmonColumbia HS
Cougar Invitational (Collegiate) PullmanWashington State
Keith Jewett Invite (HS) EllensburgEllensburg HS
Lewis River Invitational (HS) RidgefieldRidgefield HS
North Sound Invite (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Quincy Invitational (Sponsored by LeMaster & Danie... (HS) QuincyQuincy
Riverside Invitational (HS) ChattaroyRiverside HS
Sentinel Classic (HS) ParklandSpanaway Lake HS
Sentinel Classic (HS) Spanaway Arte Crate field
Shoreline Invite (HS) ShorelineShoreline Stadium
Tomahawk Track & Field Classic (HS) MarysvilleQuil Ceda Stadium, MPHS
West Seattle Hammer Meet (HS) SeattleWest Seattle Stadium
WP School Record (HS) Shelton Invitational
Monday, April 28
Auburn Mountainview vs White River (HS) BuckleyWhite River
Meridian, Blaine, St. Paul (MS) BellinghamMeridian HS
NWAACC Multi Championships (Collegiate) VancouverClark College
WesCo Frosh Championships (HS) ArlingtonArlington
WESCO FROSH Champs @ Evt Stad (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Whitman County MS meet (MS) ColfaxColfax HS
Tuesday, April 29
Battle Ground vs Skyview (HS) VancouverSkyview HS
Bi-Co Championships (HS) RitzvilleRitzville HS
Bi-County/Panorama (HS) RepublicRepublic HS
Bonney Lake vs Enumclaw (HS) EnumclawEnumclaw
Bridgeport Invitational (HS) BridgeportBridgeport
Cle Elum, Highland, Granger, White Swan (HS) Cle ElumCEHS
Colfax vs. Freeman (HS) Colfax WA.Colfax HS
Curtis vs Spanaway Lake (HS) SpanawaySpanaway Lake HS
CWAC League Meet Grandview/Toppenish/Prosser/East ... (HS) ProsserProsser
CWAC League Meet-Othello/Quincy/Selah (HS) OthelloOthello
Eisenhower JV Invitational (HS) YakimaZaephel Stadium
Granger, WhiteSwan, Naches (HS) GrangerGranger
Heritage @ Evergreen (HS) VancouverMcKenzie Stadium
JH Cascade League (MS) LakewoodLakewood
Jr. High Cascade League (MS) ShorelineKing's
Kiona-Benton vs Connell,Wahluke (HS) Benton CityKiona-Benton HS
Lakeside vs. Chewelah (HS) Deer ParkDeer Park
Mabton League Meet (HS) MabtonMabton HS
Mountain View @ Prairie (HS) VancouverPrairie HS
Newport vs Kettle Falls (HS) NewportNewport HS
NWAACC Multi Championships (Collegiate) VancouverClark College
Selah, Ellensburg at WVJH (MS) YakimaWest Valley HS
Sumner v Auburn (HS) AuburnAuburn HS
Wednesday, April 30
Anacortes (MS) AnacortesAnacortes HS
at Woodland,Ridgefield, and Castle Rock (HS) Woodland
B-E/Mt. Baker/Bellingham (HS) BurlingtonBurlington-Edison HS
Beamer vs Puyallup (HS) PuyallupPuyallup (Sparks Stadium)
Cavelero, LSMS, Centennial, Marysville (MS) MarysvilleMarysville HS
Cedarcrest vs NorthLake and Monroe (MS) MarysvilleCedarcrest
Charles Wright Middle School meet (MS) TacomaCharles Wright
Crosstown MS league meet (MS) KirklandJuanita HS
Deer Park/Riverside (HS) Colville
District 3 JV Championships (HS) TBD
Evergreen Conference JV Meet (HS) TumwaterTumwater HS
Hockinson vs wind river, castle rock (MS) Brush PrairieHockinson
Huntington vs Cascade (MS) LongviewCascade
Ilwaco, Quinault, Raymond, South Bend (MS) IlwacoIlwaco HS
Kings JR. High Meet (MS) ShorelineKings
League Championship @ Wahkiakum (MS) RainierRaihier HS
League Championship @Rainier (MS) RainierRainier HS
Lynden Christian/Ferndale at Squalicum (HS) BellinghamCivic Stadium
Mattson vs. Cedar Heights (MS) KentKentwood HS
Mt Vernon vs. Sehome & Meridian (HS) Mt VernonMount Vernon
Narrows League JV Championships (HS) OlympiaOlympia HS
Naselle vs North Beach, Mary M Knight, Oakville (MS) NaselleNaselle HS
North River, Taholah, Wiskah, Valley @Ocosta (MS) OcostaOcosta HS
Pioneer vs Lochburn (MS) SteilacoomSteilacoom HS
Pullman vs Cheney (HS) CheneyCheney HS
Ridgefield vs. Woodland (HS) WoodlandWoodland HS
Shelton Vs Yelm (HS) SheltonHighClimber Stadium
SW/ Anacortes/ Blaine (HS) Sedro WoolleySedro Woolley
Totem @Valley View (MS)
View Ridge (VR,LC,K,JM) (MS) RidgefieldRidgefield HS
WESCO JV Championships Site2 (HS) EverettGoddard Stadium
Wesco North JV Championships (HS) Oak HarborOak Harbor HS
Whitman County League Track Meet (HS) ColfaxColfax HS
May
Thursday, May 1
1-A Track Meet (HS) MontesanoMontesano
1A Trico league Meet (HS) White SalmonWhite Salmon
Auburn Riverside vs Auburn Mountainview (HS) AuburnAuburn Riverside
Ballard, Franklin, Garfield @ Roosevelt (HS) SeattleSouthwest Athletic Comple...
Bellevue City Championships (HS) BellevueInterlake HS
Bickleton (MS) Bickleton
Bickleton (MS) BickletonBickleton
Blue Mtn. League Meet - Pomeroy Host (MS) PomeroyPomeroy
Blue Mtn. Track Meet - DeSales (HS) Walla WallaWalla Walla
Bonney Lake vs Auburn (HS) Bonney LakeBonney Lake HS
Cedar Heights vs Marcus Whitman (MS) Port OrchardCedar Heights Junior High
Cedar Heights vs. Mattson (MS) CovingtonMattson Middle School
Central Kitsap vs John Sedgewick (MS) SilverdaleCentral Kitsap
Coupeville @ South Whidbey (HS) LangleySouth Whidbey HS
CWA/Vashon/Orting/Foster/Annie Wright (HS) TacomaCharles Wright Academy
Eagles vs Herons (MS) Port TownsendBlue Heron Middle School
Eastmont/Southridge/WV @ Kamiakin (HS) KennewickKamiakin HS
EC vs CS, WS, & RB (HS) SeattleRainier Beach
Emerald City League Meet hosted by Cedar Park Chri... (HS) KirklandJunaita HS
Emerald Ridge vs Curtis (HS) University PlaceCurtis HS
Enumclaw vs White River (HS) EnumclawEnumclaw HS
Federal Way vs Tahoma (HS) Maple ValleyTahoma HS
GNL-Medical Lake, West Valley, Clarkston (HS) SpokaneWest Valley HS
Goldendale (MS) GoldendaleGoldendale
Granite Falls, Archbishop at Sultan (HS) SultanSultan HS
GSL #5 East Valley, Mead, Gonzaga Prep, Rogers (HS) Spokane ValleyEast Valley
GSL #5 Shadle, U-Hi, Central Valley, Ferris (HS) SpokaneSpokane Falls Community C...
GSL Meet #5: Mead,GP, Rogers @ EV (HS) SpokaneEV
Icicle River Meet (MS) PeshastinPeshastin Track
Ingraham, Cleve.Lakeside,SP (HS) SeattleIngraham
Issaquah, Liberty vs. Skyline (HS) SammamishSkyline
Jefferson vs Decatur (HS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Kentlake vs. Kentwood (HS) CovingtonKentwood HS
Kentridge vs. Kent-Meridian (HS) KentFrench Field
LC. SC. Eatonville @ Steilacoom (HS) SteilacoomSteilacoom HS
League Meet @Forks (HS) ForksForks HS
League Meet @Napavine (HS) NapavineNapavine HS
LWSD @ Eastlake (HS) SammamishEastlake
Lynden Christian v. Meridian (MS) LyndenLynden Christian
Lynden vs. Mount Baker (MS) LyndenLynden MS
Mariner & Kamiak VS Marysville & Arlington (HS) MarysvilleMarysville-Pilchuck HS
Mark Morris vs RA Long (HS) LongviewMark Morris
Meridian vs. Northwood (MS) KentNorthwood
Mill Creek vs Tahoma Gold (MS) RavensdaleTahoma JR
Morton League Meet- Mossyrock, White Pass, Toutle ... (HS) MortonMorton
Mount Si, Cedarcrest @ Mercer Island (HS) Mercer IslandMercer Island HS
Nathan Hale / Bainbridge / O'Dea/Holy Names / Blan... (HS) SeattleNathan Hale
NOL Championships (HS) JoyceCrescent HS
Nooksack Valley (MS) NooksackNooksack HS
Nooksack vs. ? (MS) EversonNooksack HS
North Beach Pacific League meet (HS) Ocean ShoresNorth Beach HS
North/South Duel (HS) MarysvilleQuil Ceda Stadium
Northshore District Meet @ Bothell (HS) BothellBothell
Oakland Bay (MS) SilverdaleRidgetop Jr. High
Pacific vs Sylvester & Chinook vs Cascade (MS) BurienHighline Stadium
Panarama (MS) Republic
Quincy Meet (MS) QuincyQuincy
Raymond Pacific League Meet (HS) RaymondRaymond HS
Republic Jr. High (MS) RepublicRepublic school
Spanaway @ Rogers (HS) PuyallupRogers
Spanaway Lk vs Rogers (HS) PuyallupSparks Stadium
Sumner v Franklin Pierce (HS) TacomaFranklin Pierce
Sunnyside/Kennewick @ Hanford (HS) RichlandHanford HS
TJH blue vs Mkr (MS) KentKentridge
Tonasket Invite (MS) TonasketTonasket
Varsity GSL #5 - LC, MTS, NC (HS) SpokaneHart Field
vs. Bethel (HS) GrahamGKHS
Walla Walla/Ike/Pasco @ Davis (HS) YakimaKumler Field
Washougal vs Hockinson (HS) WashougalWashougal
Wenatchee/Richland @ Moses Lake (HS) Moses LakeMoses Lake HS
Zillah, Naches, Prosser, Toppenish (MS) ToppenishToppenish HS
Friday, May 2
44th Shaner Invite (HS) TumwaterTumwater District Stadium
Battle of Shoreline (HS) ShorelineKing's HS
Cascade Christian/Chimicum/Washington@ Fife (HS) TacomaFife HS
CBL JV Championships (HS) RichlandFran Rish Stadium
CK, Foss & Lincoln @ NK (HS) PoulsboNorth Kitsap
Connell Invitational (HS) ConnellConnell High
Connell invitational (HS) connellConnell HS
CTL Championship (HS) CashmereCashmere HS
Curtis vs Frontier (MS) University PlaceCurtis JH
Edmonds School District Championships (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Everett City Championships (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Evergreen vs Tyee vs Mt Rainier vs Highline (HS) BurienHighline Stadium
Friday Harbor (HS) Friday HarborFriday Harbor HS
Glenwood vs White Salmon (HS) GlenwoodGlenwood HS
GNAC Championships (Collegiate) EllensburgCentral Washington
GSHL 3A League / District IV Championships (HS) CamasCamas HS, Cardon Field
GSL JV Twilight All-Comers Meet (HS) SpokaneMead HS
Hurricane InterSquad (HS) Mount Vernon
JV Championships (HS) Brush PrairiePrairie
Kennedy vs Hazen vs Lindbergh vs Renton (HS) RentonRenton Stadium
Kirkland vs. Inglewood (MS) SammamishEastlake HS
Lakes Vs Clover Park (HS) LakewoodHarry Lang Stadium
Liberty Bell Invitational (HS) Liberty BellLiberty Bell
MacGregor Twilight Special (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Morton Track Invitational (HS) MortonMorton HS
Mt. Adams Invite (HS) GlenwoodEldred Field
Narrows Tri: GH and Bellarmine at Mount Tahoma (HS) TacomaMount Tahoma
Nooksack Alumni Meet (HS) NooksackNooksack Valley
Redmond vs. Evergreen (MS) RedmondRedmond HS
Rose Hill vs Kamiakin @ JHS (MS) KirklandKamiakin
Rose Hill vs. Kamiakin (MS) KirklandJuanita HS
Sea-Tac League Meet #5 (HS) BremertonBremerton HS
South kitsap/Stadium/Wilson (HS) port OrchardSouth Kitsap HS
Southwest Washington Track Classic (HS) WoodlandWoodland HS
Saturday, May 3
2008 Records (MS) WoodlandBeaver Stadium
2A/3A Olympic League Championship (HS) BremertonBremerton
Blackhawk Invite (HS) CheneyCheney HS
Elma Freshman Meet (HS) ElmaElma
GNAC Championships (Collegiate) EllensburgCentral Washington
Plu Alumni-Intramural Meet (Collegiate) TacomaPacific Lutheran
Prosser Rotary Invitational (HS) ProsserArt Fiker Stadium
Stanwood Invitational (HS) StanwoodStanwood HS
UW/WSU Dual (Collegiate) PullmanWashington State
Zion Lutheran Invitational (MS) Lake StevensLake Stevens HS
Sunday, May 4
Zion (MS) Lake StevensLake Stevens
Monday, May 5
JH Cascade League (MS) CoupevilleMickey Clark Field
Jr. High Cascade League (MS) ShorelineKing's
League Prelims (HS) Fife
Lynden (MS) LyndenLynden
Mount Baker vs. Nooksack (MS) DemingMount Baker HS
Panarama League (MS) IoneSelkirk HS
Sub League - North Beach, Ocosta, Ilwaco, Wishkah,... (MS) WestportOcosta HS
Sub-League @Naselle (MS) NaselleNaselle HS
Timberline @ North Thurston (HS) Lacey South Sound Stadium
Whitman County MS meet (MS) ColfaxColfax HS
Tuesday, May 6
1A Nisqually League Championships Day 1 (HS) FifeFife HS
Bi-Co Qualifier (HS) SpokaneSFCC
Bi-County/Panorama (HS) IoneSelkirk HS
Cedar Heights vs Central Kitsap (MS) Port OrchardCedar Heights Junior High
Chelan Middle School Meet (MS) ChelanChelan
District 9 1B Regional Qualifier (HS) Walla WallaMartin Field, DeSales
District 9 2B District Qualifier (HS) Walla WallaMartin Field
Forks Lions Club Invite (HS) ForksForks HS
Marcus Whitman (MS) Port OrchardSouth Kitsap HS
Miler Vs. Hoquiam (MS) AberdeenMiller Jr iHgh
NW League Championships (HS) LaConnerLaConner
Oakland Bay Vs Fairfiew Jr High (MS) SheltonShelton HS
Pullman vs Moscow, Orofino, Logos (MS) PullmanPullman HS
Pullman vs Moscow, Orofino, Logos (MS) PullmanPullman HS
Toppenish, Cle Elum, Selah (MS) SelahSelah Middle School
WV, Zillah, Granger at Grandview (MS) GrandviewGrandview HS
Wednesday, May 7
1A Nisqually League Championships Day 2 (HS) FifeFife HS
1A Nisqually League Champoinships Day 2 (HS) FifeFife HS
2A GSHL League Championships Day 1 (HS) LongviewLongview Memorial Stadium
3A sub-district (HS) MtVernonMt.Vernon
4A District IV (HS) VancouverMcKenzie Stadium
Burlington (MS) BurlingtonBurlington HS
Cascade Conference Championships Day 1 (HS) DuvallCedarcrest HS
Cedar Heights vs. Tahoma Gold (MS) CovingtonCedar Heights Middle Scho...
Cedarcrest v. LS/Cavelero (MS) Lake StevensCavelero
Coweeman vs Huntington (MS) KelsoKelso HS
Cross Town Middle School Leauge Meet (MS) KirklandJuanita HS
Crosstown MS league meet (MS) KirklandLake Washington HS
Developmental meet (HS) TBATBA
Eagles vs Spartans (MS) ForksForks HS
Foothills vs Quincy vs Icicle (MS) WenatcheeWenatchee HS
GSHL 3A All-Comers Meet (HS) CamasCamas
Henkle (MS) White SalmonWhite Salmon
Illahee vs Kilo (MS) Federal WayFederal Way Stadium
Jemtegard (MS) WashougalJemtegard
Jr. High Cascade League (MS) SultanSultan
Kingco 3A Championships (HS) RentonLiberty HS
KINGCO 4A Championship Prelims (HS) RentonLiberty HS
Mattson vs Tahoma Blue (MS) Tahoma Jr. HIgh
Meeker vs. Meridian (MS) KentMeridian
Metro Championships Day 1 (HS) SeattleChief Sealth
Non Qualifiers (HS) AberdeenAberdeen
North Distric IV Sub-District Prelims (HS) RaymondRaymond HS
NorthLake vs Valley View and Monroe (MS) Lake Stevens Lake Stevens HS
Northwood vs Mill Creek (MS) KentFrench Field
NWC 1A Sub District prelims (HS) LyndenLynden Christian
NWC 2A Sub-District day 1 (HS) BellinghamCivic
Seamount League Meet, Day 1 (HS) BurienHighline Stadium
Selkirk (MS) Ione Selkirk HS
SPSL Subdistrict 4A Meet (HS) SumnerSunset Chev Stadium
SPSL Subdistrict Day 1 (HS) SumnerSumner HS
SWW 1A Trico Sub District Pre-lims (HS) IlwacoIlwaco HS
Tjh vs Mattson (MS) Maple ValleyTJH
WesCo North Prelims (HS) SnohomishSnohomish HS
WESCO SOUTH 4A/3A Championships (HS) EdmondsEdmonds Stadium
WRMS track meet Wd VRMS (MS) StevensonStevenson HS
Thursday, May 8
Blaine, Lynden Christian, Assumption, Mount Baker (MS) BlaineBlaine HS
Blue Mtn. League Meet - Dayton Host (MS) DaytonDayton track
Blue Mtn. League Meet - Sager Host (MS) College Place, WASager
Cedar Heights at Fairview JH (MS) BremertonFairview JH
Cedar Heights vs Fairview (MS) BremertonFairview Junior High
Central Kitsap vs Oakland Bay (MS) SilverdaleCentral Kitsap
Clarkston/Deer Park (HS) Deer Park
Curtis vs Bethel (MS) SpanawayBethel HS
ECL Track Championships (HS) ShorelineKings
Emerald City League Prelims (HS) ShorelineKing's HS
Foothills Track Meet (MS) WenatcheeWenatchee HS
Foster HS (MS) BurienFoster HS
GCD vs. Omak, Okanogan (MS) Grand CouleeGrand Coulee Dam Middle S...
GNL- Medical Lake, Riverside, Cheney (HS) Medical LakeMedical Lake HS
Harbor Ridge vs. Key Peninsula (MS) Gig HarborKey Peninsula
Kingco 3A JV Championships (HS) Mercer IslandMercer Island HS
Kingco 4A JV Meet (HS) KenmoreInglemoor HS
Kopachuck vs Goodman @ Goodman (MS) Gig HarborGoodman M.S.
League Meet (MS) Ocean ShoresNorth Beach HS
league meet (MS) OmakOmak
Meridian, Lynden, Nooksack Valley (MS) BellinghamMeridian
Metro All-Comers Meet (HS) SeattleRainier Beach
Miller Vs. Chehalis Vs. Rochester (MS) RochesterRochester
NOL Sub-District Championships (HS) JoyceCrescent HS
NWC JV Championship Meet (HS) BellinghamCivic Field
Pacific vs Chinook & Cascade vs Sylvester (MS) BurienHighline Stadium
Pioneer vs Yelm (MS) SteilacoomYelm HS
Redmond vs Rose Hill @ LWHS (MS) Kirklandlake Washington HS
Ribbon Meet (MS) MabtonMabton
Sea-Tac League Championships (HS) BremertonBremerton HS
Sedgwick (MS) SilverdaleRidgetop Jr. High
Trout Lake (MS) GlenwoodTom Eldred Field
West Valley, Colville at Pullman (HS) PullmanPullman HS
Western Cascade Conference Championships - Day 1 (HS) LakewoodHarry Lang Stadium
Friday, May 9
2A GSHL League Championships Day 2 (HS) LongviewLongview Memorial Stadium
2A Nisqually League Championships@ Fife HS (HS) TacomaFife HS
3A CBL District Championships (HS) KennewickSouthridge HS
3A sub-district Finals (HS) Mount VernonMt.Vernon
4A CBL District Championship (HS) RichlandFran Rish Stadium
4A District IV (HS) VancouverMcKenzie Stadium
Cascade Conference Championships Day 2 (HS) DuvallCedarcrest HS
Central Sub-District (HS) NapavineNapavine
CWAC South Sub-District (HS) ProsserArt Fiker Stadium
District Six 1A Championships (HS) TonasketTonasket HS
Greater Columbia 1B/2B League Meet (HS) GlenwoodGlenwood HS
GSL 3A District Meet (HS) SpokaneSpokane Falls CC
GSL 4A District Championships (HS) SpokaneSpokane Falls Community C...
Kamiakin vs. Inglewood (MS) SammamishEastlake HS
Kingco 3A Championships (HS) RentonLiberty HS
KINGCO 4A Championship Finals (HS) RentonLiberty HS
Kirkland vs. Finn Hill (MS) kirklandJHS
League Championships @North Beach (MS) Ocean ShoresNorth Beach HS
League Meet 2B (HS) BridgeportBridgeport HS
Metro Championships Day 2 (HS) SeattleChief Sealth
Narrows League Championships Day 2 (HS) Port OrchardSouth Kitsap HS
NCW 1B League Meet (HS) Bridgeport Bridgeport HS
NCW 2B League Meet (HS) BridgeportBridgeport
North District IV Sub District (HS) RaymondRaymond HS
NWC 2A Sub-District day 2 (HS) BellinghamCivic
NWC Sub District Finals (HS) LyndenLynden Christian
Olympic 2A Sub-District meet (HS) BelfairNMHS
SCAC East Sub districts (HS) RoyalRoyal HS
SCAC West Sub District (HS) GoldendaleGoldendale
Seamount League Meet, Day 2 (HS) BurienHighline Stadium
SPSL Subdistrict Day 2 (HS) SumnerSumner HS
Sub-District Meet (HS) OthelloOthello
SWW 1A Evergreen League Sub-Districts (HS) RainierRainier HS
SWW 1A Trico Sub District Meet (HS) IlwacoIlwaco HS
Wenatchee 6th Grade (MS) WenatcheeWenatchee HS
WesCo North Championships (HS) SnohomishSnohomish HS
WESCO SOUTH 4A/3A Championship Finals (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Saturday, May 10
2A Nisqually League Championships@ Fife HS (HS) TacomaFife HS
2A Olympic League Sub-District (HS) BelfairNMHS
2B/1B District meet (HS) Sedro WoolleySedro Woolley HS
3A Sub District Meet (HS) BelfairNorth Mason HS
Bi-District/Crossover District Meet (HS) SumnerSumner
Emerald City League Finals (HS) ShorelineKing's HS
Evergreen Conference League Championships (HS) ChehalisW.F. West HS
GSL JV/Freshman Championships (HS) SpokaneMt. Spokane HS
Ken Shannon Invitational (Collegiate) SeattleWashington
NEA District Meet (HS) SpokaneCentral Valley HS
Panarama League Finals (MS) ColvilleColville
Panorama League Championships (HS) ColvilleColville HS
SPSL/GSHL Subdistrict 3A Meet (HS) SumnerSunset Chev Stadium
Sunday, May 11
Centralia All Comers Hammer (HS) Centralia
Monday, May 12
District 9 2B Championships Day 1 (HS) ClarkstonClarkston HS
Hockinson vs Canyon Creek, View Ridge (MS) Brush PrairieHockinson MS
Marcus at Fairview (MS) BremertonFairview
Monticello vs Huntington (MS) KelsoKelso HS
White Salmon Henkle WRMS (MS) White SalmonWhite Salmon
Whitman County MS meet (MS) ColfaxColfax HS
Woodland (MS) WoodlandWoodland
Tuesday, May 13
1B District Championships (HS) SpokaneSFCC
2B District Championships (HS) SpokaneSFCC
All League Girls (MS) WapatoWapato HS
Centralia & Rochester @ Miller (MS) AberdeenMiller Jr High
Curtis vs Non League (MS) University PlaceCurtis JH
District 9 2B Championships Day 2 (HS) ClarkstonClarkston HS
District IV 1B Championships (HS) RaymondRaymond HS
Eastmont Track Meet (MS) East WenatcheeEastmont Jr. High
Jr. High Cascade League (MS) CoupevilleCoupeville
League Championships (MS) GlenwoodTom Eldred Field
league meet (MS) WinthropLiberty Bell
League Meet Qualifier (MS) LyndenLynden HS
Orchard M.S. Meet (MS) WenatcheeWenatchee HS
Wednesday, May 14
2-B Tri-District Championships (HS) SeattleChief Sealth HS/SW Athlet...
Anacortes (MS) AnacortesAnacortes HS
Cedar Heights vs. Mill Creek (MS) KentFrench Field
Centennial v. LS/Cavelero (MS) Lake StevensCavelero
District 1 2A Championships Day 1 (HS) DuvallCedarcrest HS
DISTRICT 1 4A Championship Prelims (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Huntington vs Mt Solo (MS) LongviewMt Solo
Illahee vs Saghalie (MS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Jemtegaard vs Hockinson, Woodland (MS) WahougalJemtegaard
League Qualifier - Mer, NV, Bl at LC (MS) LyendenLynden Christian
Mattson vs. Tahoma GOld (MS) KentKentwood HS
Meeker vs. Northwood (MS) RentonKentridge HS
NW District 1 3A Prelims (HS) ShorelineShoreline Stadium
SeaKing District Championships (HS) SeattleSW Complex
Sedgwick at Fairview (MS) BremertonFairview
TJH blue vs Meridian (MS) Maple ValleyTJH
Totem vs Cedarcrest and NorthLake (MS) MarysvilleMarysville HS
View Ridge (VR,WS,CR) (MS) RidgefieldView Ridge
WRMS track meet LaCenter Kalama (MS) StevensonStevenson HS
Thursday, May 15
1A District 1,2 &3 Championships Day 1 (HS) ShorelineKing's HS
All League Boys (MS) YakimaEast Valley HS
B Bi-District Championship (HS) ShorelineKing's HS
Blue Mtn. League Championships (MS) DaytonDayton track
Central Kitsap vs Marcus Whitman (MS) SilverdaleCentral Kitsap
Cross Town Middle School League Meet (MS) KirklandJuanita HS
Crosstown MS league culminating event (MS) KirklandJuanita HS
Curtis vs Spanaway Lake (MS) SpanawaySpanaway Lake HS
Dimmitt vs Nelsen (MS) RentonRenton Stadium
Eagles vs Stevens (MS) Port AngelesStevens Middle School
Gms V Kpms (MS) Kpms
GNL District (HS) CheneyCheney HS
GNL Districts day 1 (HS) Cheneycheney hs
Kopachuck vs Harbor Ridge @ HRMS (MS) Gig HarborHarbor Ridge M.S.
Kopachuck vs. Harbor Ridge @ Harbor Ridge (MS) Gig HarborHarbor Ridge M.S.
Middle school meet (MS) Des MoinesHighline Community Colleg...
Miller Vs. Centralia (MS) CentraliaCentralia
Pacific vs Cascade & Chinook vs Sylvester (MS) BurienHighline Stadium
Ridgetop vs Cedar Heights (MS) Port OrchardCedar Heights MS
Friday, May 16
1B District (HS) BridgeportBridgeport
2-B Tri-District Championship (HS) SeattleChief Sealth HS/SW Athlet...
3A District Finals (HS) ShorelineShoreline Stadium
4A Bi-District (II & IV) Meet (HS) VancouverMcKenzie Stadium
District 1 2A Championships Day 2 (HS) DuvallCedarcrest HS
DISTRICT 1 4A Championship Finals (HS) EverettEverett Memorial Stadium
District 4 "2A" Track & Field Championships (HS) TumwaterTumwater Stadium
District 5/6 CWAC Championships (HS) QuincyQuincy
District Championships 2B (HS) KitttasKittitas
Finn Hill vs. Redmond (MS) RedmondRedmond HS
GNL District (HS)
GNL-Distrcts Day 2 (HS) CheneyCheney HS
Greater Columbia 1B/2B District (HS) YakimaKumler field
Inglewood vs Evergreen (MS) SammamishEastlake HS
Rose Hill vs Kirkland (MS) Kirklandlake Washington HS
Rose Hill vs Kirkland @ LWHS (MS) KirklandLake Washington HS
SCAC District meet (HS) ConnellConnell HS
SeaKing District Championships Finals (HS) SeattleChief Sealth HS/SW Athlet...
SWW 1A District Track Meet (HS) StevensonStevenson
Wenatchee City Championships (MS) WenatcheeWenatchee HS
West Central District 3A Meet (HS) TacomaMt Tahoma Stadium - M
West Central District 4A Meet (HS) TahomaMt Tahoma Stadium
Saturday, May 17
1A District 1,2 &3 Championships Day 2 (HS) ShorelineKing's HS
2A West Central District Meet (HS) BelfairNMHS
4A Bi-District (II & IV) Meet (HS) VancouverMcKenzie Stadium
Concordia Lutheran of Tacoma Invitational (MS) TacomaFranklin Pierce HS
District IV Championships (HS) NaselleNaselle HS
Eastern Wash 3A Regionals (HS) RichlandFran Rish Stadium
Eastern Wash 4A Regionals (HS) RichlandFran Rish Stadium
Jr. Olympics (MS) CashmereCashmere
NW 1B Bi-District Championships (HS) EdmondsEdmonds-Woodway Stadium
Regionals, Dist 6/7 Track Meet (HS) SpokaneWest Valley HS
WCD Championships Day 2 (HS) TacomaMt. Tahoma
Monday, May 19
Burlington (MS) BurlingtonBurlington HS
Centennial vs. Valley View (MS) SnohomishCentennial Middle School
Jr. High Cascade League Prelims (MS) Whidbey IslandSouth Whidbey
Northlake vs Lake Stevens Middle School (MS) Lake StevensLake Stevens HS
Sub Dist - Huntington/Mt Solo/Cascade (MS) KelsoKelso HS
Whitman County MS meet (MS) ColfaxColfax HS
WRMS vs. Hockinson, Castle Rock (MS) StevensonStevenson HS
Tuesday, May 20
Middle school meet (MS) Tacoma Charles Wright
Montesano Vs. Miller (MS) AberdeenMiller Jr High
Olympic League Sub-Districts (MS) SheltonShelton Stadium
Sub Conference Championships (MS) TBD
Sub District (MS) SilverdaleCentral Kitsap Jr. High
WCL Miiddle School League Meet (MS) LaurelMeridian HS
Wednesday, May 21
Cedar Heights vs. Tahoma Blue (MS) CovingtonCedar Heights Middle Scho...
Illahee vs Totem (MS) Federal WayFederal Wqay Memorial Sta...
Jemtegaard (MS) WashougalWashougal
Mattson vs Meeker (MS) KentKentwood HS
Mill Creek vs Meridian (MS) KentMeridian
Northwood @ Tahoma Gold (MS) RavensdaleTahoma Junior High
Northwood vs. Tahoma Gold (MS) Maple ValleyTahoma Junior High
Tjh Blue vs CH (MS) CovingtonCH
Wind River (MS) StevensonWind River
Thursday, May 22
Conference Championships (MS) TBD
Dimmitt vs McKnight (MS) RentonRenton Stadium
Districts (MS) LongviewStadium
Eagles vs Wolves (MS) SequimSequim HS
Finn Hill vs. Evergreen (MS) SammamishEastlake HS
Gms V Hrms (MS) Gig HarborGms
Harbor Ridge vs. Goodman (MS) Gig HarborGoodman MS
Highline MS Conference Meet (MS) BurienHighline Stadium
Hope Lutheran Invitational (MS) SeattleWest Seattle Stadium
Inglewood vs Rose Hill @ LWHS (MS) KirklandLake Washington HS
Jr. High Cascade League Finals (MS) Whidbey IslandSouth Whidbey
Key Peninsula @ Kopachuck (MS) Gig HarborKopachuck M.S.
Kirkland vs. Kamiakin (MS) KirklandJuanita HS
KPMS vs Kopachuck @ Kopachuck (MS) Gig HarborKopachuck M.S.
Miller Vs. Hoquiam (MS) HoquiamSea Breeze Oval
NWAACC Championships (Collegiate) SpokaneSpokane Falls Community C...
Olympic Central JV Meet (MS) BremertonFairview Jr. High
Olympic Southern JV Meet (MS) Port OrchardCedar Heights Junior High
Pioneer vs Ridgeline (MS) YelmYelm HS
Prelims (MS) Oak HarborOak Harbor HS
Friday, May 23
NWAACC Championships (Collegiate) SpokaneSpokane Falls Community C...
State 2B Championship (HS) CheneyEastern Washington Univer...
Saturday, May 24
1A State Championships Day 2 (HS) TacomaMt. Tahoma HS
1B Championships (HS) CheneyEWU
2A State Championships Day 2 (HS) TacomaMt. Tahoma
2B Championships (HS) CheneyEWU
3A State Championships-All Events (HS) PascoEdgar Brown Memorial Stad...
4A State Championships-All Events (HS) PascoEdgar Brown Memorial Stad...
Monday, May 26
Washington State Hammer Championships (HS) CentraliaCentralia
Tuesday, May 27
South Sub Districts (VR,WS,WR,CC,JM) (MS) RidgefieldRHS
Subdistricts (MS) WoodlandWoodland
Wednesday, May 28
8th Grade Districts (MS) ChehalisChehalis
Cedar Heights vs. Northwood (MS) RentonNorthwood Middle School
CNW All Comers Summer Series (HS) ShorelineShoreline Stadium
CNW Summer All-Comers #1 (Collegiate) ShorelineShoreline Stadium
Finals (MS) ArlingotnAnacortes HS
Gold vs Blue (MS) RavensdaleTJH
Mattson vs. Meridian (MS) KentMeridian
Mill Creek vs Meeker (MS) KentMeeker Middle School
Uniform Turn In Day (HS) EverettGrace Hall
Thursday, May 29
2008 North County Track Championships (MS) MarysvilleMarysville-Pilchuck HS
6th Grade District Meet (MS) PurdyPeninsula HS
7th Grade District Meet (MS) PurdyPeninsula HS
7th Grade Districts (MS) ElmaElma HS
8th Grade District Meet (MS) PurdyPeninsula HS
Awards Night (HS) EverettGrace Hall
District Finals (MS) HockinsonHockinson
Eagles vs ALL (MS) SequimSequim HS
Finn Hill vs. Kamiakin (MS) KirklandJuanita HS
Inglewood vs. Redmond (MS) SammamishEastlake HS
Kirkland vs. Evergreen (MS) kirklandLWHS
Kopachuck @ Goodman (MS) Gig HarborGoodman M.S.
Nelsen vs. McKnight (MS) RentonRenton Stadium
Olympic League District T & F Meet (MS) Port OrchardSouth Kitsap HS
Pioneer vs Eatonville (MS) SteilacoomSteilacoom HS
YSD MS All-City Championships (MS) YakimaZaepfel Stadium
Friday, May 30
All League Meet (MS) TacomaCharles Wright
Illahee vs Lakota (MS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Liberty Track & Field Records 2008 (MS) CamasLiberty Middle School
Washington State Decathlon Championship Day 1 (HS) Lake StevensLake Stevens
Washington State Hepthalon - Day 1 (HS) Lake StevensLake Stevens
Saturday, May 31
2008 Season PR's (HS)
Brooks WA/OR Meet of Champions (HS) SeattleKings HS
Washington State Decathlon Championships Day 2 (HS) Lake StevensLake Stevens
Washington State Hepthalon Championships- Day 2 (HS) Lake StevensLake Stevens
June
Sunday, June 1
All Time Records (MS) Yakima
Bellingham City Records (MS) BellinghamCivic Field
Club Northwest All-Comers Track Series (MS) ShorelineShoreline Stadium
Tuesday, June 3
Kent-Tahoma Track Prelims (MS) KentFrench Field
Woodland Fun Run (HS) WoodlandWoodland HS
Wednesday, June 4
CNW Summer All Comers Series (HS) ShorelineShoreline Stadium
Thursday, June 5
District Finals @ Redmond HS (MS) RedmondRedmond HS
District Meet (MS) Gig HarborPeninsula HS
FWSD District Meet (MS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Kent-Tahoma Track Finals (MS) KentFrench Field
Lake Washington District Track Meet (MS) RedmondRedmond HS
Seamount League District Meet (MS) LakewoodClover Park HS
Woodland Fun (HS) Woodland, WAWoodland HS
Friday, June 6
Renton All City Track Meet (MS) RentonRenton Stadium
Wednesday, June 11
CNW Summer All-Comers Series (HS) ShorelineShoreline
SFCC All Comers (Club) SpokaneSFCC
Wednesday, June 18
SFCC All Comers (Club) SpokaneSFCC
Thursday, June 19
Olympia All-Comers Meet (HS) OlympiaOlympia HS
Saturday, June 21
USATF Inland Northwest Association Junior Olympic ... (Club) SpokaneUniversity HS
USATF Junior Olympics-Pacific Northwest Associatio... (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Wednesday, June 25
Olympia All-Comers Meet (HS) OlympiaOlympia, HS
SFCC All Comers (Club) SpokaneSFCC
July
Thursday, July 10
USATF Region 13 Championships (National Qualifyer) (MS) TBDInland Empire Assoc.
USATF Region 13 JO Multi-Event Champ (Club) SpokaneSpokane Falls CC
USATF Region 13 Junior Olympic Track & Field Champ... (HS) SpokaneSpokane Falls Community C...
Saturday, July 12
Region 13 JO Championships (HS) SpokaneSpokane Falls CC
USATF Region 13 Junior Olympic T&F Champ (Club) SpokaneSpokane Falls CC
Sunday, July 13
USATF Junior Olympics Region XIII Championships (HS) SpokaneSpokane Falls Community C...
USATF Junior Olympics Regional Championships (MS) SpokaneSpokane Falls Community C...
Wednesday, July 16
Yakima Youth Track All-Comer's (HS) YakimaKumler Field
Sunday, July 20
Seattle Masters Classic (Collegiate) SeattleWest Seattle
Wednesday, July 23
Summer All-Comers (HS) ShorelineShoreline District Stadiu...
Yakima Youth Track All-Comer's (HS) YakimaKumler Field
Wednesday, July 30
Yakima Youth Track All-Comer's (HS) YakimaKumler Field
August
Friday, August 8
USA Masters Track and Field Championships (Collegiate) SpokaneSpokane Falls Community C...
September
Wednesday, September 17
Langley Invite (MS) Langley
Wednesday, September 24
Port Susan MS (MS) StanwoodPort Susan
October
Thursday, October 2
North Cascades Invite (MS) Northern State
Wednesday, October 8
Granite Falls (MS) Granite FallsRiver Meadows
Saturday, October 11
Hole in the Wall (MS) LakewoodLakewood
Wednesday, October 15
Stanwood (MS) StanwoodStanwood MS
Wednesday, October 22
League Finals (MS) LangleyLangley MS
November
Saturday, November 29
Mead 2-Mile Time Trial (HS) SpokaneMead Track

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results