View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Saturday, March 21
PSAL Season Opener New YorkIcahn Stadium
Sunday, March 22
Bishop Ford Relays ManhattanIcahn Stadium, Randall's ...
Saturday, March 28
Hornet Relays ManhattanIcahn Stadium, Randall'S ...
Lindy Relays LindenhurstLindenhurst HS
Tuesday, March 31
Dual Meet @ Blind Brook HS Blind Brook HS
April
Wednesday, April 1
Dual meet w Edmeston EdmestonEdmeston
Weedsport & Moravia JordanJEHS
Whitney Point vs Windsor WindsorWindsor
Saturday, April 4
Girls' Suffolk Coaches Meet Bay ShoreBay Shore HS
Kings Relays ManhattanIcahn Stadium. Randall's ...
New Rochelle Invitational New Rochelle HNew Rochelle Hs
NY/Penn Invitational WindsorWinsdor Central HS
Pirate Relays Pearl River HS
The Farrell Invitational Staten IslandStaten Island
WASAREN League Relays GreenwichGreenwich
Tuesday, April 7
CF vs Cornwall New WindsorCornwall
Franklinville vs Holland Holland
Granville vs Whitehall WhitehallWhitehall
Port Jefferson Steeplechase Invitational Port JeffersonPort Jefferson HS
Windsor vs Chenango Valley CV HS
Wednesday, April 8
Dual meet w Milford MilfordMilford
Friday, April 10
New York Relays - College ManhatanIcahn Stadium, Randall's ...
Saturday, April 11
6th Annual NYC Mayor's Cup ManhattanIcahn Stadium
Nanuet Relays Nanuet HS
Roundout Valley Invitational AccordRoundout Valley HS
Tuesday, April 14
13th Annual Curtis Vacation Run Staten IslandCurtis HS
Dual Meet @ North Salem v Pawling North Salem
Post Easter Classic MelvilleSaint Anthony's HS
Wednesday, April 15
Fulton-Harrison Invitational Harrison Hs
Thursday, April 16
Fonda Pent Steeple Fonda
Friday, April 17
New York Relays ManhattanIcahn Stadium, Randall's ...
Saturday, April 18
Bi County BroadalbinBroadalbin
Jordan-Elbridge Invitational JordanJEHS
New York Relays ManhattanIcahn Stadium, Randall's ...
Red Raider Relays TheillsNorth Rockland Hs
Suffolk Coaches Meet CommackCommack HS
Tri-Valley Invitational GrahamsvilleTri-Valley HS
Trojan Invitational AlexanderAlexander HS
Monday, April 20
AAIS Meet Riverbank
Tuesday, April 21
Canjo Vs Bkw Bkw
CF vs Eldred EldredEldred HS
Franklinville vs Olean Olean
Ft Plain vs Northville Fort PlainKarker Field
Grnaville vs. LG Lake GeorgeLake George
GVCS @ Bolivar-Richburg Bolivar
Wednesday, April 22
Cazenovia & Solvay JordanJEHS
Morris vs Cherry Valley Cherry Valley
Thursday, April 23
CAnjo VS SCHENECTADY CHRISTIAN CANJO
Fillmore, Scio @ GVCS BelmontBelmont
Fonda vs Ft Plain FondaPetersen Field
Franklinville vs Wellsville FranklinvilleFranklinville
Under the Lights Mt. SinaiMt. Sinai HS
Windsor @ One and Done Invitational CV HS
Friday, April 24
AAIS Meet Icahn
Tri-Valley Relays MilfordMilford
Saturday, April 25
12st Annual Monticello Games MonticelloMonticello
Batavia Pent/ST/RW Inv Batavia
Croton Relays Croton-Harmon Hs
Hudson Falls Invitational Hudson FallsHudson Falls HS
Maple Hill Invy CastletonCastleton
Nassau Coaches Invitational WestburyWestbury HS
Waverly Invitational WaverlyWaverly HS
Westhampton Beach Invitational Westhampton BeachWesthampton Beach HS
Sunday, April 26
PSAL Official's Meet Long Island CityBayside HS
Monday, April 27
AAIS Meet icahn
League Championship New RochelleNew Rochelle Hs
Tuesday, April 28
Cambridge vs Granville GranvilleGranville
Canjo Vs Duanesburgh Canjo
Dual Meet @ Davenport DavenportDavenport
Franklinville vs Falconer FranklinvilleFranklinville
Ft Plain vs Mayfield Fort PlainKarker Field
GVCS @ Portville Portville
League Champs (day 2) New RochelleNew Rochelle Hs
League II-C Championships SomersSomers HS
League Meet Kendall/Holly/OA Home OA
Wednesday, April 29
CF vs Sullivan West Lake HuntingtonSullivan West
Chenango Forks vs Windsor WindsorWindsor
Dual Meet @ Rye Neck v GreenB & LW Rye Neck
League II South Championships OrangetownTappan Zee HS
Westhill & CBA SolvaySolvay HS
Thursday, April 30
Canjo Vs Middleburgh Canjo
Galway vs Fort Plain GalwayGalway
GVCS @ Wellsville Wellsville
Modified Golden Eagle Games WaltonWalton
Viking Relays MontgomeryValley Central
May
Friday, May 1
56th Annual New Hartford Invitational New HartfordNew Hartford HS
AAIS Invitational icahn
Chittenengo Invitational ChittenengoChittenengo HS
Gator Relays Allegany/Limestone HS
Gerry O'Donnell Invitational WindsorWindsor
Norwich Invertational NorwichNorwich HS
Runnin' Cadet Hilton HS
Somers Lions Invitational Somers Hs
Saturday, May 2
Cayuga County Invitational AuburnAuburn HS
CNY Coaches Association Meet ChittenangoChittenango HS
Fonda Relays Fonda
John Reed Invite Arkport
Saint Anthony's Invitational MelvilleSaint Anthony's
Viking Classic BrooklynSouth Shore HS
Sunday, May 3
The Howard Richter Invitational BronxDeWitt Clinton HS
Monday, May 4
Cherry Valley Relays Cherry Valley HS
v BronxV Dobbs & AHHS BV (rescheduled)
Tuesday, May 5
Canj Vs Schoharie Vs Fortplain Canjo
CF vs Livingston Manor GrahmsvilleTri-Valley HS
Franklinville vs Fredonia FranklinvilleFranklinville
Granville vs Corinth CorinthCorinth
GVCS @ Fillmore Houghton
NSCHSAA Boys Frosh/Soph Championships
Westchester Catholic Girls Championship Iona Prep
Wednesday, May 6
Duel Meet @ CV-S CV-SCV-S
League Meet Bergen-Elba/Alexander Alexander
Marcellus & Skaneateles SkaneatelesSkaneateles HS
NSCHSAA Girls Frosh/Soph Championships Saint John the Baptist
Thursday, May 7
Bemus and Kuba Invitational GreenwichGreenwich
Glenn D. Loucks Games - Day 1 White PlainsWhite Plains HS
Friday, May 8
Brighton Relays Brighton
Falconer Invitational Falconer Central School
Glenn D. Loucks Games White PlainsWhite Plains HS
Ithaca Relays Ithaca HS
Oneida Invitational OneidaOneida HS
Saturday, May 9
63th Suffolk County Relays BayportBayport - Blue Point HS
CV-S Varsity Invitational CV-SCV-S
Glenn D. Loucks Games White PlainsWhite Plains HS
His & Hers Invit. Victor H.S
Johnstown Invy JohnstownKnox Field
Marsh Galotta MiddleburghMiddleburgh
NYC Qualifying Challenge-College ManhattanIcahn Stadium, Randall's ...
Pine Bush Invitational Pine BushPine Bush HS
Queensbury Inivtational QueensburyQueensbury
Weedsport Invitational WeedsportWeedsport HS
Monday, May 11
CF vs Eldred EldredEldred HS
Modified Invitational CV-S
Tuesday, May 12
Franklinville vs Southwestern LakewoodSouthwestern HS
Granville vs Schuylerville SchuylervilleSchuylerville
League Championship Rye Neck
League Meet Attica & Wheatland Attica
SCC vs Windsor WindsorWindsor
Section 2 Colonial Council Champs RavenaRavena HS
Wac Championship Fonda
Wednesday, May 13
CF vs Port Jervis Port JervisPort Jervis
Duel Meet @ Edmeston EdmestonEdmeston
Frosh-Soph Champs Scarsdale Hs
Homer & Hannibal JordanJEHS
Thursday, May 14
Franklinville vs Gowanda FranklinvilleFranklinville
GVCS,Fillmore @ Keshequa Keshequa
League Lyndonville/Pembroke/Notre Dame OA
Friday, May 15
AAIS Varsity Championships Icahn
Friday Night Lights! TullyTully Jr./Sr. HS
Frosh Soph FondaFonda
Queens PSAL Borough Championship Long Island CityBayside HS
Schuylerville Classic SchuylervilleSchuylerville C.S.
Small School Invy MorresvilleMorrisville HS
Town of Babylon Championships LindenhurstLindenhurst HS
Wallkill F/S Invitational WallkillWallkill HS
Westchester Co. Jv Championships Hen Hud Hs
Windsor @ Parkhurst Invitational UE HS
Saturday, May 16
Mayfield Invy Mayfield
Middletown Invitational MiddletownMiddletown HS
Wellsville Spring Day Wellsville
Westchester County Championship Byram Hills Hs
Sunday, May 17
NYRRF Youth Jambree ManhattanIcahn Stadium, Randall's ...
Monday, May 18
3 Bald Guys Pentathlon WindsorWindsor
Ft Plain v CVS Fort PlainKarker Field
Goshen Freshman Invitational GoshenGoshen HS
STAC Steeplechase WindsorWindsor
Tuesday, May 19
Franklinville vs Dunkirk Dunkirk
Leauge Meet vs HFL Wayland
Longwood Frosh/Soph Championships-Girls Middle IslandLongwood HS
OHSL Championships MarcellusMarcellus HS
Tiger Team Pentathlon White Plains Hs
Wednesday, May 20
Class C Championships Bronxville
Ft Plain vs Schenectady Christian Ft PlainKarker Field
League Meet Pembroke/Bergen-Elba Oakfield
Longwood Frosh/Soph Championships-Boys Middle IslandLongwood
NYSAIS Track & Field Championships New YorkIcahn Stadium
Staten Island PSAL Borough Championship Long Island CityPetrides HS
WASAREN League Championship SchuylervilleSchuylerville
Thursday, May 21
CNYCL Boys Championships CiceroCicero North Syracuse
STAC Championships Ithaca HS
Tri-Valley Championship OneontaSUNY Oneonta
Friday, May 22
Livingston County Championships Caledonia-Mumford
OCIAA Championships WarwickWarwick
Super 8 Salamanca
Saturday, May 23
Brooklyn PSAL Borough Championship Long Island CitySouth Shore HS
CHSAA Intersectional Championships New YorkIcahn Stadium
Cicero-North Syracuse Invitational Cicero CNS HS Bragman Athletic ...
Class A Champs Suffern Hs
GR Championships Wheatland-Chili
OCIAA Championships WarwickWarwick
Pentathalon/Steeplechase CCAA Dunkirk
Sunday, May 24
Bronx PSAL Borough Championship ManhattanRandall's Island
Manhattan PSAL Borough Championship Long Island CityRandalls Island
Tuesday, May 26
ACAA Meet Cuba-Rushford
Franklinville vs Allegany/Limestone Allegany/Limestone HS
Ft Plain vs Schoharie Ft PlainKarker Field
Granville vs Hoosic Valley SchaghticokeHoosic Valley
Section IV Pentathlon/Steeplechase Binghamton Alumni Stadium
Wednesday, May 27
Middletown Section 9 Class D Championships MiddletownMiddletown HS
Section 2 Girls Class A Sectional Championships QueensburyQueensbury HS
Section 3 Boys Class AA Championships CiceroCicero North Syracuse
Thursday, May 28
Section 11 Girls Division Championships Port Jefferson StatiComsewogue HS
Section 3 Girls Class Championships CiceroCicero North Syracuse
Section I Championships (State Qual) Arlington HS
Section III Class B Championships CanastotaCanastota HS
Section IV Class A Championships VestalVestal HS
Section IV Class B Championships OwegoOwego HS
Section IV Class D Championship DelhiSUNY Delhi
State Qualifier Arlington Hs
Friday, May 29
CCAA County Meet Jamestown Elementary Scho...
Section 1 State Qualifier White Plains Hs
Section 11 Boys Division Championships BohemiaConnetquot HS
Section 2 Class B Sectionals JohnstownJohnstown
Saturday, May 30
CCAA County Meet Jamestown Elementary Scho...
Section 2 Class B Sectionals JohnstownJohnstown HS
Section 7 Championships PlattsburghPlattsburgh State College
Section V CC Marion
Section V Championships
Sectionals Class C Ft PlainKarker Field
June
Monday, June 1
Warwick's Fast Times Relays WarwickWarwick HS
Wednesday, June 3
Section 8 State Qualifier WestburyWestbury HS
Thursday, June 4
Section 2 State Qualifier JohnstownJohnstown
Section 9 State Qualifier KingstonDietz Stadium
Section IV State Qualifier Binghamton Alumni Stadium
Friday, June 5
Section 2 State Qualifier JohnstownJohnstown
Section 5 State Qualifier Cal-Mum
Section 9 State Qualifier Middletown Middletown HS
Sectional 6 State Qualifier Pioneer
Saturday, June 6
Eastern States Championships New RochelleIona Prep
Section 10 State Qualifier CantonSt. Lawrence University
Section 11 State Qualifier Port JeffersonPort Jefferson HS
Section III State Qualifiers CiceroCicero-North Syracuse HS
Sectional 6 State Qualifier Pioneer
Sunday, June 7
PSAL City Championships ManhattanIcahn Stadium
Friday, June 12
New York State Championships CiceroCicero North Syracuse
Saturday, June 13
New York State Championship CiceroCicero-North Syracuse Hs
Sunday, June 14
Section 11 Best Performances - 2009
Section 8 Best Performances - 2009
July
Sunday, July 5
USATF East Region ValatieIcabod Crane HS

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results