View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

February
Saturday, February 7
Cedarville Yellow Jacket HS Tune-Up (HS) CedarvilleCedarville College
Friday, February 27
Southeast District Indoor Championships (HS) MariettaMarietta
March
Sunday, March 1
DeSales North Quad (HS) ColumbusSt. Francis DeSales
Desales Relays (HS) ColumbusSt. Francis DeSales
Harvest Prep Quad (HS) Canal WinchesterHarvest Prep.
Kalner Invitational (HS) ColumbusHamilton Township
Warrior Relays (HS) Canal Winchester Harvest Prep
Friday, March 6
Zane Trace Invitational (HS) Zane Trace HS
Saturday, March 21
Dick Small Invitational (Collegiate) DefianceDefiance
Early Bird Relays (Collegiate) CincinnatiCincinnati
Muskingum Invitational (Collegiate) New ConcordMuskingum
Tiffin Open (Collegiate) TiffinTiffin
Tuesday, March 24
Blue and Gold Meet (HS) AkronHoban
Saturday, March 28
Bill Arthurs Invitiational (HS) UhrichsvilleClaymont Stadium
Cedarville Open (Collegiate) CedarvilleCerdarville
Champion All-Comers Meet (MS) WarrenChampion HS Stadium
Chillicothe Fairweather relays (HS) ChillicotheChillicothe Ohio
Fairland Early Bird Relays (HS) ProctorvilleFairland HS
Licking Heights Hornet Invitational (HS) GahannaLicking Heights
NDCL/Berkshire (HS) ChardonNDCL
OAC Black Meet (Collegiate) WilmingtonWilmington
OAC Split-Meet (Collegiate) BereaBaldwin-Wallace
Oliver Nikoloff Invitational (Collegiate) CincinnatiCincinnati
Pickerington Central Relays (HS) PickeringtonPickerington Central
Piketon relays (HS) Piketon HS
Poland/Beaumont/St. Joseph/ Rhodes vs BHS (HS) YoungstownBoardman HS
Polar Bear Relays (HS) Bethel-Tate
River View Relays (HS) WarsawRiver View HS
Steubenville Early Bird Relays (HS) SteubenvilleHarding Stadium
Toledo Collegiate Challenge (Collegiate) ToledoToledo
Watkins Memorial Icebreaker Inv. (HS) PataskalaWatkins Memorial HS
Wooster Invitational (Collegiate) WoosterWooster
Sunday, March 29
Cleveland CYO East Side (MS) ClevelandVilla Angela St. Joseph
CYO Eastside #1 (MS) Eastlake North
CYO Westside #1 (MS) Westlake
East Side Meet #1 (MS) ClevelandVilla Angela-St. Joseph H...
Tuesday, March 31
Adena Tri Meet (HS) FrankfortAdena HS
Boys - Hoban vs Canton Central Catholic (HS) AkronHoban
CHCA (MS) Cincinnati Hills Christia...
Coventry vs Lake Center Christian (HS) Coventry Track
Garfield vs Crestwood (HS) MantuaCrestwood HS
GCCS vs Farifield , Madison and Northside Chistian (HS) Grove CityGrove City HS
Gilead Christian vs. Highland (HS) SpartaHighland HS
Hamilton Township Booster Invitational (HS) ColumbusHamilton Township HS
Jaskson vs BHS (HS) YoungstownBoardman HS
Liberty Union vs Canal Winchester (HS) BaltimoreLiberty Union
Logan Elm vs Bloom Carrol (HS) CirclevilleLogan Elm
Mount Vernon vs Watkins Memorial Dual (HS) PataskalaWatkins Memorial HS
Nagel Middle School (MS) Nagel Middle School
Rootstown vs Aquinas and Tuscarawas Central Cathol... (HS) LouisvilleST. Thomas Aquinas HS
RV, Southeastern, South Gallia, and Coal Grove @ J... (HS) JacksonJackson HS
Shawnee Dual vs. St. John's (HS) LimaShawnee HS
Unioto Quad (HS) ChillicotheUnioto HS
WCH vs Hillsboro vs Greenview (HS) washington c.h.washington c.h.
April
Wednesday, April 1
Dublin Davis vs Worthington Wolves (MS) Davis Middle School
Edison/Harrison/IC (HS) Edison
Gilead Christian vs. Highland (MS) SpartaHighland HS
North vs. South (HS) EastlakeHome
Waterloo vs Ravenna (HS) RavennaRavenna Stadium
West Geauga & Cardinal vs. Crestwood (MS) MantuaJack Lambert Stadium
Thursday, April 2
Champion Relays (HS) Champion HS
Coventry vs Kenmore/Firestone (HS) Coventry Track
GV vs. Newbury (HS) OrwellGrand Valley
Ironton Girls Invitational (HS) IrontonIronton HS
Liberty Center/Archbold/Swanton (HS) Swanton
Waverly Quad (HS) WaverlyWaverly HS
Friday, April 3
Cole-McCafferty Invitational (HS) AmandaAmanda Clearcreek
Dover Relay Meet (HS) DoverCrater Stadium
FAVC Relays (HS) Talawanda
Zane Trace Invitational (HS) ChillicotheZTHS
Saturday, April 4
56th Annual Ironton Invitational (HS) IrontonIronton HS
Avon Lake Invitational (HS) Avon LakeAway
Circleville Kiwanis Relays (HS) CirclevilleCircleville HS
Colt Invitational (HS) ByesvilleMeadowbrook
Don Faix Invitational (HS) MantuaCrestwood HS
Don Frail Invitational (Collegiate) MariettaMarietta
Granville Invitational (MS) GranvilleGranville HS
Green and White Invitational (Collegiate) AthensOhio
Hilliard Davison Relays Wildcat Premiere (HS) Hillard Davidson HS
Jack Hazen Open (Collegiate) CantonMalone
Joe Lane Invitational (HS) Mineral RidgeMineral Ridge HS
London Red Raider Relays (HS) LondonLondon HS
Longstreth Relays (HS) HudsonWestern Reserve Academy
Marv Frye Invitational (Collegiate) DelawareOhio Wesleyan
Rocky Brands Invitational (HS) NelsonvilleNelsonville-York HS
Southern Ohio Cup (Collegiate) CincinnatiCincinnati
Trotwood Relays (HS) TrotwoodTrotmad Madison HS
Sunday, April 5
Cleveland CYO East Side (MS) EastlakeEastlake North HS
CYO Westside #2 (MS) Broadview HtsBroadview Hts/Brecksville
Eastside Meet #2 (MS) Notre Dame
Eastside Meet #2 (MS) ChardonNDCL
Monday, April 6
Rootstown vs Field (MS) PeninsulaWoodridge HS Stadium
Rootstown vs Woodridge (MS) PeninsulaWoodridge HS Stadium
University School & Holy Name - Canceled (HS) Gates MillsHawken Upper School
Tuesday, April 7
Hamilton Twp/Teays Valley/Whitehall (HS) ColumbusHamilton Township HS
Hilliard Darby Dual (HS) Hilliard Darby HS
Hoover vs BHS (HS) North CantonHoover HS
IC/Brooke Postponed - Cancelled (HS) WintersvilleIndian Creek HS
Nigh Relays (HS) MariettaMarietta HS
Olentangy Orange vs Mount Vernon Dual (HS) Mount VernonMount Vernon HS
Wednesday, April 8
Gilead Christian vs. Elgin (MS) MarionElgin HS
North vs. Chardon (HS) ChardonAway
Northwest Mohawk Invitational (HS) Northwest HS
Norwood Invitational (HS) Shea Stadium
Tri Meet Westafall and Amanda (HS) CirclevilleLogan Elm HS
Utica vs Heath (MS) UticaUtica HS
Thursday, April 9
Barberton vs Coventry (HS) Barberton
Geneva vs. Hathaway Brown (HS) University School
Hamilton Township Middle School Booster Invitation... (MS) ColumbusHamilton Township HS
Lake vs BHS (HS) YoungstownBoardman HS
Licking Valley Relays (HS) NewarkLicking Valley HS
Manchester VS Mogadore (HS) Manchester HS
Panther Invitational (HS) HilliardHilliard Darby HS
R.L Davisson Invitational (HS) ChillicotheSoutheastern HS
Ross vs. Walnut Hills (MS) HamiltonRoss Junior HS
Springfield Shawnee Invitational (HS) Springfield Shawnee
Friday, April 10
Nordonia Knight Relays (HS) NordoniaNordonia HS
Oberlin vs Wooster (Collegiate) OberlinOberlin
Saturday, April 11
All-Ohio DIII Championships (Collegiate) DelawareOhio Wesleyan
Beachwood Invitational (HS) BeachwoodBeachwood HS
East Canton Invitational (HS) East CantonEast Canton HS
Eastmoor Academy Invitational (HS) ColumbusEastmoor Academy
Granville Invitational (HS) GranvilleGranville Athletic Comple...
Hilltopper Invitational (HS) ChardonChardon HS
Lexington Invitational (HS) LexingtonLexington HS
Miami Invitational (Collegiate) OxfordMiami (OH)
NE Ohio Quad (Collegiate) AkronAkron
NEO Division III Invitational (HS) Berlin CenterBerlin Center Western Res...
Ohio State vs. Michigan (Collegiate) ColumbusOhio State
Ridgedale Invitatonal (HS) MorralRidgedale HS
The Big-E (HS) AkronEllet Stadium
Walsh University Invitational (Collegiate) North CantonWalsh
Monday, April 13
Lockland Middle School (MS) LocklandLockland Stadium
Tuesday, April 14
@ Field/Norton (HS) NortonNorton
CCHS vc Hilliard Darby , GCCS (HS)
Chesapeake Lion's Club Invitational (HS) ChesapeakeChesapeake HS
Coventry vs Southeast/Roosevelt (HS) Coventry Track
Dual Meet vs. Upper Arlington (HS) Worthingto Kilbourne
Grand Valley Quad (HS) OrwellGrand Valley
Laurel vs. several teams (HS) Laurel - Butler Campus
Mogadore vs Garfield (HS) MogadoreMogadore HS
Mount Vernon vs Delaware Dual (HS) DelawareDelaware HS
Newark Vs Reynoldsburg (HS) NewarkNewark
Paint Valley Tri Meet (HS) BainbridgePaint Valley HS
Rootstown vs Garfield at Mogadore (HS) MogadoreMogadore HS
Rootstown vs Lake Center (HS) MogadoreMogadore HS
Rootstown vs Mogadore (HS) MogadoreMogadore HS
RV, SG, Eastern, Oak Hill, and Fed Hock @ VCHS (HS) McArthurVinton County HS
Springfield vs Crestwood (HS) MantuaCrestwood HS
Teays Valley Dual (HS) CirclevilleLogan Elm HS
Waverly Quad (HS) WaverlyWaverly HS
wch v.s. greenfield v.s. east clinton vs. white oa... (HS)
Wednesday, April 15
Coventry & Norton vs. Crestwood (MS) MantuaJack Lambert Stadium
Dublin Davis vs Dublin Sells (MS) Sells Middle School
Gilead Christian vs. Shelby (MS) ShelbyShelby HS
Jr High Meet-High School workers (HS) MogadoreMogadore Stadium
Loveland Middle School Invitational (MS) LovelandLoveland HS
Madeira Invitational (HS) Madeira
Rootstown vs Mogadore (MS) MogadoreMogadore HS Stadium
Rootstown/Streetsboro vs Mogadore (MS) MogadoreMogadore Stadium
Thursday, April 16
Bulldog Relays (MS) HeathHeath HS
Liberty Union vs Circleville, Fairfield Union (HS) BaltimoreLiberty Union
Loveland Inv. Finals (MS) LovelandLoveland HS
Madeira Invitational (HS) Madeira
Triad Invitational (HS) MechanicsburgMechanicsburg HS
Friday, April 17
Blue Lions relays (HS) washington courthousWashington Courthouse
Coal Grove Giovanni's Invitational (HS) Coal GroveCoal Grove HS
Grand Valley Invitational (HS) OrwellGrand Valley
Mansfield Relays (HS) MansfieldMansfield
Oak Hill Invitational (HS) Oak Hill HS
Rough Rider Invitational (HS) KentKent Roosevelt HS
Saturday, April 18
All Ohio Track Championships (Collegiate) OxfordMiami (OH)
Bulldog Invitational (HS) East PalestineEast Palestine HS
Dublin Coffman Invitational (HS) DublinDublin Coffman Hiigh Scho...
Harvest Prep. Invitational (HS) Canal WinchesterHarvest Preparatory HS
Jefferson County Relays (HS) SteubenvilleHarding Stadium
Kenyon College Invitational (Collegiate) GambierKenyon
Licking Heights Invitational (HS)
Logan Invitational (HS) LoganLogan HS
Mahoning County Championship (HS) AustintownFitch HS
Mansfield Mehock Relays (HS) MansfieldMansfield HS
Mingo relays (HS) Loganlogan HS
MOC (HS) UniontownBlue Streak Stadium "Alum...
N. E. OHIO Classic (MS) CortlandLakeview HS Stadium
N. Union Richwood Relays (HS) RichwoodNorth Union HS
Orrville Invitational (HS) OrrvilleOrrville HS
Paul "Sparky" Adams Invitational (Collegiate) BereaBaldwin-Wallace
Perry Relays (HS) PerryPerry HS
Pickerington Invitational (MS) Pickerington Ridgeview Ju...
Reading Invitational (HS) Reading
Red Devil Relays (MS) MantuaJack Lambert Stadium
Rossi Invitational (HS) RavennaRavenna Stadium
Tornado Relays (HS) Dover, Ohio
Unioto Invitational (HS) ChillicotheUnioto HS
Walsh Warrior Relays (HS) Cuyahoga FallsAway
Warren Invitational (HS) VincentWarren HS
Wilmington Invitational (Collegiate) WilmingtonWilmington
Zuber Relays (HS) BaltimoreLiberty Union
Sunday, April 19
Cleveland CYO East Side (MS) ClevelandVilla Angela-St. Joseph H...
CYO Westside #3 (MS) WestlakeWestlake HS
East Side Meet #3 (MS) Notre Dame
Eastside Meet #3 (MS) Chanel High
West CYO Meet - Padua HS (MS) ParmaPadua HS
Monday, April 20
Columbus Academy vs Northside Christian and Worthi... (HS) Columbus Academy
Coventry & Norton vs. Crestwood (MS) MantuaJack Lambert Stadium
Fairfield Inv. (MS) FairfieldFairfield HS
Granville vs Licking Valley vs Heath (MS) GranvilleGranville HS
Hamilton Township and Circleville at Teays Valley (MS) Teays Valley HS
Willard vs Fostoria (MS) FostoriaFostoria
Tuesday, April 21
Canal Winchester vs. Jonathan Alder (HS) Canal WinchesterCanal Winchester HS
CCHS Tri Meet (HS)
Dual Meet vs. Westland (HS) Worthington Kilbourne
Field/Southeast vs Crestwood (HS) MantuaCrestwood HS
Hamilton Twp/Liberty Union/Fairfield Christian (HS) ColumbusHamilton Township HS
Hawken Intrasquad Meet (HS) Hawken Upper School
Hoban vs St Thomas Aquinas (HS) Louisville, OH
Kent Roosevelt/Springfield (HS) RavennaRavenna Stadium
Kirtland Tri-Meet (HS) KirtlandKirtland
Mog V East Canton (HS) East CantonEast Canton HS
Mount Vernon vs Franklin Heights Dual (HS) ColumbusFranklin Heights HS
Norton vs Coventry (HS) Norton
Perry vs BHS (HS) MassillonPerry HS
Radiger Invitational (HS) WaverlyWaverly HS
Rootstown vs Woodridge (HS) PeninsulaWoodridge HS
South Point Triangular (HS) South PointSouth Point HS
Wch v.s. mT v.s. Clinton massie (HS) miami trace
Wednesday, April 22
Coventry vs Field/Streetsboro (MS) Coventry Track
Crestwood/Southeast vs. Mogadore (MS) MogadoreMogadore Stadium
Dublin Davis vs Dublin Karrer (MS) Davis Middle School
JR High Meet - HS Workers (HS) Mogadore
Morrow County Meet (MS) SpartaHighland HS
Nagel Middle School (MS) Nagel Middle School
North vs. Riverside (HS) EastlakeHome
Northridge vs Newark Catholic vs Newark Liberty vs... (MS) HeathHeath HS
Rootstown vs East Canton (MS) KentStanton MS Stadium
Rootstown vs Kent Stanton (MS) KentStanton MS Stadium
Thursday, April 23
Canal Winchester Relays (MS) Canal WinchesterCanal Winchester HS
Canton McKinley vs BHS (HS) YoungstownBoardman HS
Gilead Christian vs. Cardington (HS) CardingtonCardington HS
Friday, April 24
Africentric Nubian Classic (HS) ColumbusAfricentric
Andy Haines Invitational (HS) BainbridgePaint Valley HS
Ashville Kiwanis Invitational (HS) AshvilleTeays Valley HS
Aurora Greenman Invitational (HS) AuroraAurora
Big Red Invitational (Collegiate) GranvilleDenison
Bob Kahn Invite (Collegiate) OberlinOberlin
Chillicothe Cavalier Club Invitational (HS) ChillicotheHerrnstein Field Chillico...
Deer Park Invitational (HS) Deer Park
East Palestine Relays (HS) East PalestineEast Palestine HS
edwin moses dayton meet (HS) daytonwelcome stadium u.d.
Fairland Invitational (HS) ProctorvilleFairland HS
Fulton Relays (HS) LancasterLancaster HS
Grandview Bobcat Booster Invitational (HS) Grandview HeightsGrandview Heights HS
Logan Elm Invitational (HS) CirclevilleLogan Elm HS
Logan Elm invite (HS)
Minford Invitational (HS) Minford HS
Peak Trinity Invitational (HS) BedfordBedford Stadium
Ranger Relays (HS) EastlakeHome
Willard vs Shelby (MS) ShelbyShelby
Saturday, April 25
Davis Relays (MS) Scioto HS
Finneytown Invitational (HS) Finneytown
Kallner Invitational (HS) ColumbusHamilton Township HS
Laker Invitational (HS) AndoverPymatuning Valley
Mt. Gilead Invitational (MS) Mt. GileadMt. Gilead HS
Nubian Middle School Relays (MS) ColumbusAfricentric HS Stadium
OAC Championships (Collegiate) WilmingtonWilmington
Poland Invitational (HS) PolandPoland HS
Ranger Relays (HS) EastlakeHome
Reinhart Relays (HS) Stow, OH
Western Reserve Invitational (MS) Berlin CenterWestern Rserve HS Stadium
Yellow Jacket Relays (HS) Mount VernonMount Vernon HS
Sunday, April 26
Cleveland CYO East Side (MS) ClevelandVilla Angela-St. Joseph H...
CYO Westside #4 (MS) ParmaParma Padua HS
East Side CYO Meet #4 (MS) SJVA
Eastside Meet #4 (MS) Willoughby
Monday, April 27
Bloom Carrol and Hamilton Township at Fairfield Un... (MS) Lancaster Fairfield Union HS
Hamilton Township Quad (HS) ColumbusQuad Meet
Licking Valley vs Lakewood vs Heath (MS) HeathHeath HS
Lockland Middle School (MS) LocklandLockland Stadium
Pickaway County Meet (HS) CirclevilleLogan Elm HS
Streetsboro vs. Crestwood (MS) MantuaJack Lambert Stadium
Wheelersburg Invitational (HS) WheelersburgWheelersburg HS
Tuesday, April 28
Buckeye 8 Championships (HS) Martins FerryMartins Ferry Field
Coventry/Ravenna vs Crestwood (HS) CoventryCoventry Track
Gilead Christian vs. River Valley (HS) MarionRiver Valley HS
Glenoak vs BHS (HS) Canton Glenoak HS
Grove City Christian vs (HS) Grove CityCentral Crossing
Hamilton Twp/FU/BC/LE/FC (HS) ColumbusHamilton Township HS
Hilliard Davidson Duel (HS) Davidson HS
Hoban Blue & Gold # 2 (HS) Hoban
Huntington Invitational (HS) ChillicotheHuntington HS
Jackson Quad (HS) Jackson HS
Liberty Union vs Millersport (HS) BaltimoreLiberty Union
London vs. Buckeye Valley vs. Jonathan Alder (HS) Plain CityJonathan Alder HS
Mogadore Vs Lake Center (Girls) (HS) MogadoreMogadore
Mogadore vs Waterloo (HS) MogadoreMogadore HS
Rootstown vs Streetsboro (HS) RootstownRootstown HS
Villa Angela St. Joseph vs Hawken-Cancelled (HS) VASJ
wch v.s. wilimington v.s. clinton massie (HS)
Wheelersburg Invitational (HS) WheelersburgWheelersburg HS
Wednesday, April 29
Cincinnati Country Day Invitational (MS) CincinnatiCincinnati Country Day Sc...
Dublin Davis vs Hilliard Heritage (MS) Heritage Middle School
Field & Waterloo vs. Crestwood (MS) MantuaJack Lambert Stadium
Gilead Christian vs Cardington (MS) CardingtonCardington HS
JR High Meet Springfield/Garfield - HS Work Points (HS) Mogadore HS
Niles, Oak Glen @ East Liverpool (HS) East LiverpoolEast Liverpool
North vs. Madison (HS) MadisonAway
Rootstown vs Coventry (MS) AkronCoventry HS Stadium
Rootstown vs Ravenna (MS) AkronCoventry HS Stadium
Sgring Hill/Garfield vs Mogadore (MS) MogadoreMogadore Stadium
Somerlot Boys Field Event Classic (HS) CentervilleCenterville HS
Villa Angela St. Joseph vs Hawken (HS) VASJ HS
Whetstone Invitational (HS) ColumbusWhetstone
Thursday, April 30
Beougher Relays (MS) BaltimoreLiberty Union HS
CPS Championship (MS) CincinnnatiTaft HS
Hamilton Township versus Amanda Clearcreek (MS) ColumbusHamilton Local HS
Orrville Invitational (MS) Orrville Track
Ravenna/Coventry vs Crestwood (HS) Coventry
Vinton Co. Invitational (HS) Vinton Co. HS
Zane Trace JV Meet (HS) ChillicotheZane Trace HS
May
Friday, May 1
Canal Winchester Milt Will Relays (HS) Canal WinchesterCanal Winchester HS
Canal Winchester Milt Will Relays (HS) Cnal WinchesterCanal Winchester HS
darby twilight meet (HS) hilliard darby
Dick Beeler Invitational (HS) PainesvillePainesville Recreation Pa...
Gahanna Invitational (HS) Gahanna HS
Greenfield mcclain meet (HS)
Milt Will Relays (HS) Canal WinchesterCanal Winchester HS
Ranger Invitational (HS) ColumbusHamilton Township HS
South Point Invitational (HS) South PointSouth Point HS
Toledo Invitational (Collegiate) ToledoToledo
Tusky Valley Invitational (HS) Tusky Valley
Wildcat Invitational (HS) MogadoreMogadore HS
wilmington invitational (HS) wilmington college
Woodridge Relays (MS) PeninsulaWoodridge
Saturday, May 2
Anthony Wilson Invitational (HS) ColumbusFranklin Heights
BCSA Track Meet (HS) Zanesville
Defiance College Multi-Event Meet (Collegiate) DefianceDefiance
Dehart Hubbard T & F inv. (HS) cincinnatiwalnut hills HS
Gary Smith Invitational (HS) Thomas Worthington HS
Harrison Middle School Invitational (MS) Harrison
Jesse Owens Track Classic (Collegiate) ColumbusOhio State
Lakeview Invitational (HS) CortlandLakeview
Lew Speece Memorial (MS) Mineral RidgeMineral Ridge HS Stadium
Mentor Relays (HS) MentorMentor HS
Mt. Gilead Invitational (HS) Mt. GileadMt. Gilead HS
NCAC Championships (Collegiate) DelawareOhio Wesleyan
Optimist Invitational (HS) YoungstownAustintown Fitch HS
Pickerington Lakeview Relays (MS) Pickerington North HS
St. Charles Invitational (MS) WestlakeWestlake HS
Wooster Invitational (HS) WoosterWooster HS
Sunday, May 3
All-Time List (MS)
St John Vianney Girls Invitational (MS) ChesterlandHawken Upper School
Wasmer Games (MS) ClevelandSt. Ignatius HS
Monday, May 4
Fairfield Union vs Rosemore vs Heath (MS) HeathHeath HS
Hamilton Track Club Invitational (Club) ColumbusHamilton Township HS
Rootstown & Garfield vs. Crestwood (MS) MantuaJack Lambert Stadium
Rootstown vs Crestwood (MS) MantuaCrestwood HS Stadium
Tuesday, May 5
Austintown Fitch vs BHS (HS) YoungstownBoardman HS
Bob Hamm Classic (HS) LancasterFairfield Union
Central Crossing (HS) Worthington Kilbourne
County Meet (HS) CardingtonCardington HS
Coventry vs Field/Springfield (HS) Coventry Track
Dublin Davis vs Worthingway (MS) Davis Middle School
Grove City Christian vs (HS) Grove CityCentral Crossing
GV vs. Cardinal (HS) OrwellGrand Valley
Hamilton Twp & Westfall Dual (HS) ColumbusHamilton Township HS
Kent/Norton vs Crestwood (HS) Kent
Madison County Championships (HS) LondonLondon HS
Mogadore vs Streetsboro (HS) Mogadore Mogadore HS
Mogadore Vs Woodridge (HS) mogadore Mogadore HS
North Coast League Championship (HS) Padua
Panther Relays (HS) ChesapeakeChesapeake HS
Rootstown vs East Canton (HS) OhioEast Canton HS
Rootstown vs Waterloo (HS) East CantonEast Canton HS
Ross County Championship (HS) FrankfortAdena HS
Southeast vs Ravenna (HS) RavennaRavenna Stadium
Tiffin Last Chance (Collegiate) TiffinTiffin
University, Wickliffe & Hawken (HS) Gates MillsHawken Upper School
Wednesday, May 6
Chagrin Falls & Crestwood vs. Orange (MS) Pepper PikeOrange
Coventry/Southeast @ Woodridge (MS) Woodridge
Mogadore/Norton vs Ravenna (MS) Ravenna Ravenna Athletic Complex
North vs. Lakeside (HS) EastlakeHome
Thursday, May 7
Hilliard Darby (HS) Darby HS
Miami Trace Invitational (HS) Washington CHMiami Trace HS
Mid State League Meet (MS) Lancaster Bloom Carroll HS
Mid State League Ohio Division (MS) Gahanna Columbus Academy
OVAC Championships (HS) Bellaire OhioBellaire Field
Teresa Conti Relays (HS) TallmadgeTallmadge
Toby Grimm Relays (HS) DaltonDalton HS
Friday, May 8
Brush Invitational (HS) LyndhurstBrush HS
Cedarville Challenge (Collegiate) CedarvilleCerdarville
Circleville Invitational (HS) CirclevilleCircleville HS
crosten invitational (HS) upper arlingtonupper arlington HS
Dwight Schar Invitational (HS) NorwayneNorwayne HS
Ellet Tournament (HS) Ellet HS
Grandview Heights Invitational (HS) ColumbusGrandview Heights
Knox County Spectrackular (HS) Mount VernonMount Vernon HS
larkin invitational (HS) upper arlingtonupper arlington HS
Liberty Union Invitational (HS) BaltimoreLiberty Union HS
Mayfield Invitational (HS) MayfieldMayfield HS
Olentangy Relays (MS) Olentangy Orange HS
OVAC Championships - 2A/1A (HS) ShadysideFleming Field
Rock Hill Invitational (HS) PedroRock Hill HS
RVHS, Meigs, Southern, South Gallia at URG (HS) Rio GrandeURG
Saturday, May 9
Ashtabula County Meet (HS) AndoverPymatuning Valley
Campbell/Wright Invitational (Collegiate) AkronAkron
Jesse Owens Classic (HS) ColumbusOhio State University
Ohio Open (Collegiate) AthensOhio
OVAC Championships (HS) BellaireBellaire Field
Spartan Relays (HS) YoungstownBoardman HS
Viking Invitational (HS) AshvilleTeays Valley HS
Sunday, May 10
Cleveland CYO East Side (MS) WilloughbyWilloughby South HS
CYO Eastside #5 (MS) ChardonNDCL
West CYO Meet - Westlake HS (MS) Westlake Westlake HS
Monday, May 11
Columbus City League Prelims (HS) ColumbusEastmoor Academy
Coventry/Waterloo @ Mogadore (MS) MogadoreMogadore Stadium
Fort Ancient Valley Conference--Cardinal Division (MS) AmeliaAmelia Middle School
Highland Spectracular (MS) SpartaHighland HS
JR High Track Meet - Work Pts (HS) Mogadore HS
Kent Stanton & Norton vs. Crestwood (MS) MantuaJack Lambert Stadium
Woodridge Stars of Track & Field (HS) PenninsulaWoodridge HS
Tuesday, May 12
Cardinal Mooney vs BHS (HS) YoungstownBoardman HS
Chagrin Valley Conference - Metro - Day 1* (HS)
Hoban / Garfield / North / Firestone (HS) Hoban
ISL Championship (HS) Laurel - Butler Campus
MSL Buckeye Prelims and Field Finals (HS) ColumbusHamilton Township HS
Scioto Valley Conference Preliminaries (HS) BainbridgePaint Valley HS
SOC Championships (HS) Northwest HS
Tigertown Grit & Guts Distance Festival (HS) IrontonIronton HS
Wednesday, May 13
Columbus City League Finals (HS) ColumbusEastmoor Academy
P.T.C. County Meet - Prelimins (HS) East CantonWoodridge HS
PAC Championships (HS) ChardonAway
SOC Championship (HS) Northwest HS
Thursday, May 14
Chagrin Valley Conference - Metro - Day 2* (HS)
Chagrin Valley Conference- Valley Division (HS) OrwellGrand Valley
IC/East Liverpool (HS) WintersvilleIndian Creek HS
MOCAL League Championship (HS) Grove CityGrove City HS
OCC Championships (HS) Upper Arlington HS
OCC Conference Championships (HS) PataskalaWatkins Memorial HS
PTC Tournament (HS) MantuaCrestwood HS
Friday, May 15
FAVC League Meet (HS)
Federal League Championship (HS) CantonGlenoak HS
MSL Buckeye Finals (HS) ColumbusHamilton Township HS
Ohio Valley Conference Meet (HS) South PointSouth Point HS
P.T.C. Middle School Championship (MS) East CantonEast Canton HS Stadium
PTC Metro League Meet (MS) MantuaJack Lambert Stadium
Scioto Valley Conference Finals (HS) BainbridgePaint Valley HS
Walsh Quad (HS) Walsh
Saturday, May 16
Bucyrus Invitational (MS) BucyrusBucyrus HS
Cleveland CYO East Championship Meet - 7th & 8th G... (MS) WilloughbyWilloughby South HS
Cleveland CYO West Girls (MS)
Crusader Relays (HS) CantonCanton Central Catholic
MAC Outdoor Championships (Collegiate) AkronAkron
OCC Conference Championships (HS) PataskalaWatkins Memorial HS
OCC Ohio Championships (HS) NewarkNewark HS
P.T.C. Championship Finals (HS) RavennaRavenna Stadium
SEOAL Championships (HS) LoganLogan HS
SWBL Track & Field Championships (HS) FranklinFranklin HS
Sunday, May 17
Big Ten Outdoor Championships (Collegiate) ColumbusOhio State
Cleveland CYO East Championship Meet - Open, 4th, ... (MS) WilloughbyWilloughby South HS
Cleveland CYO West Boys (MS)
Monday, May 18
Mentor Fr./So. JV Meet (HS) Mentor
OHSAA District II Campionships - East Division II (HS) ByesvilleMeadowbrook HS
Tuesday, May 19
District Track - Prelims (HS) RavennaRavenna Stadium
Districts (HS) GahannaGahanna Lincoln HS
Independence Div 3 District Meet-Girls* (HS) IndependenceIndependence
OHSAA Division II Central District Championships (HS) GroveportGroveport-Madison HS
Wednesday, May 20
Districts (HS) GahannaGahanna Lincoln HS
Div. I NEO Districts (HS) MentorAway
Div. I--N.E.O. District (HS) Austintown OhioFitch HS
Division II Southeast District Prelims (HS) Washington CHWashington CH HS
Independence Div 3 District Meet-Boys* (HS) IndependenceIndependence
NEO Div III District - Prelims (HS) Creston Norwayne HS
OHSAA Division II Central District Championships (HS) GroveportGroveport-Madison HS
SE Ohio District Championships (HS) Oak HillOak Hill HS
Thursday, May 21
Cleveland CYO Championship Meet (MS) BedfordBedford HS
NEO DIV II District Day 1 (HS) SalemSalem HS Stadium
NEO Div. II District Day 1 (HS) AndoverPymatuning Valley
NEO Division II Andover District Day 2 (HS) AndoverPymatuning Valley
OHSAA II District (HS) GraftonMidview HS
OHSAA II District Semis (HS) Orrville
Southwest - Troy District - Division I (HS) TroyTroy Memorial Stadium
Friday, May 22
District Track - Finals (HS) RavennaRavenna Stadium
Div. I NEO Districts (HS) MentorJerome T Osborne Stadium
East - Newcomerstown District Meet - Division III (HS) NewcomerstownNewcomerstown HS
Independence Div 3 District Meet* (HS) IndependenceIndependence
NEO - Amherst District - Div 1 (HS) AmherstAmherst HS
NEO - Lakewood District - Div 1 (HS) LakewoodLakewood HS
NEO - North Canton District - Div 1 (HS) North CantonNorth Canton Memorial Sta...
NEO - Ravenna District - Div 1 (HS) RavennaRavenna HS
NEO Div III - Springfield District Meet (HS) New MiddletownSpringfield Local HS
NEO Div III District Finals (HS) CrestonNorwayne HS
NorthWest - Ayersville District - Div 3 (HS) DefianceAyersville HS
NorthWest - Elida District - Division 2 (HS) ElidaElida Track Complex
NorthWest - Oak Harbor District - Division 2 (HS) Oak HarborOak Harbor HS
NorthWest - Shawnee District (Girls) - Division 2 (HS) Shawnee
NorthWest - Tiffin District - Division 1 (HS) TiffinColumbian HS
SouthEast - Chillicothe District - Div III (HS) ChillicotheChillicothe HS
SouthEast - Oak Hill District - Div III (HS) Oak HillOak Hill HS
Southeast/East District(Girls) - Division 1 (HS) Logan
Southwest - Dayton District - Division I (HS) DAYTON WELCOME STADIUM
SouthWest - Fairfield District - Division I (HS) FairfieldFairfield HS
Southwest - Mason District - Division I (HS) Mason
Saturday, May 23
Central - Gahanna District 1 - Division III (HS) GahannaGahanna Lincoln HS
Central - Gahanna District 2 - Division III (HS) GahannaGahanna Lincoln HS
Central Ohio District 1 Div. 1 (HS) DublinDublin Coffman HS
Central Ohio District 2 Div. I (HS) DublinDublin Coffman HS
Central Ohio District Div. II (HS) GroveportGroveport-Madison HS
Central Region District III Div 1 (HS) DublinDublin Coffman HS
DII Southeast District Finals (HS) Washington CHWashington CH HS
East - Meadowbrook District - Division II (HS) ByesvilleMeadowbrook HS
NCAA Division III National Championships (Collegiate) MariettaMarietta
NEO Div II - Orrville District Finals (HS) OrrvilleOrrville HS
NEO DIV II District Day 2 (HS) SalemSalem HS Stadium
NorthWest - Bucyrus District - Div 3 (HS) BucyrusBucyrus HS
NorthWest - Eastwood District - Div 3 (HS) PembervilleEastwood HS
NorthWest - Minster District - Div 3 (HS) MinsterMinster HS
NorthWest - Spencerville District - Div 3 (HS) Spencerville Spencerville HS
NorthWest - Toledo St. Francis District - Division... (HS) ToledoSt. Francis de Sales HS
OHSAA Division II Central District #2 Championship... (HS) GroveportGroveport-Madison HS
OHSAA NEO Div II - Midview District Meet (HS) GraftonMidview HS
SouthEast - Oak Hill District Championships - Div ... (HS) Oak HillOak Hill HS
SouthWest - Dayton District - Division II (HS) DaytonDayton Welcome Stadium
SouthWest - Dayton District - Division III (HS) DPS Welcome Stadium
SouthWest - New Richmond District - Division II (HS) New RichmondNew Richmond HS
SouthWest - New Richmond District - Division III (HS) New Richmond HS
SouthWest - West Milton District - Division II (HS) West Milton Track
SouthWest - West Milton District - Division III (HS) West Milton Track
Sunday, May 24
NEO - Painesville District - Div 2 (HS) PainesvilleJack Britt Memorial Field
Wednesday, May 27
Amherst D1 - Regionals (HS) Amherst OH
Central Region Regionals Div. 1 Day 1 (HS) PickeringtonPickerington North HS
Div. I--N.E.O. Regional (HS) AustintownFitch HS
NE Regional Div 3 Meet - Day 1* (HS) NavarreNavarre Fairless HS
Regionals (HS) LancasterFairfield Union HS
Thursday, May 28
OHSAA Division II Regional Championship (HS) DaytonWelcome Stadium
OHSAA II Regional (HS) RavennaRavenna HS
OHSAA Regional Championships (HS) ByesvilleMeadowbrook HS
Friday, May 29
Central Region Regionials Div 1 Day 2 (HS) PickeringtonPickerington North HS
Lancaster Regional Finals - Div 3 (HS) LancasterFairfield Union HS
NE Regional Div 3 Meet (HS) NavarreNavarre Fairless HS
Regional Finals (HS) YoungstownAustintown Fitch HS
Saturday, May 30
cyo state (MS)
Ohio Flyers Memorial Day Classic (Club) SolonSolon Middle School
OHSAA Division II Regional Championship (HS) DaytonWelcome Stadium
OHSAA II Regional (HS) RavennaRavenna HS
OHSAA Regional Championships (HS) ByesvilleMeadowbrook HS
Sunday, May 31
Columbus Classic (Club) ColumbusJessie Owens Stadium
June
Friday, June 5
OHSAA Div III - State Meet (HS) ColumbusJesse Owens Stadium-Ohio ...
OHSAA Division II State Championships (HS) ColumbusOhio State University, Je...
OHSAA State Championships (HS) ColumbusOhio State University, Je...
Saturday, June 6
OHSAA Division I State Championships (HS) ColumbusOhio State University, Je...
OHSAA Division II State Championships (HS) ColumbusOhio State University, Je...
OHSAA Division III State Championships (HS) ColumbusJesse Owens Stadium - Ohi...
Saturday, June 13
Ohio Flyers Early Bird Classic (Club) SolonSolon Middle School
USATF Ohio Preliminary Association Junior Olympic ... (Club) Worthington
Sunday, June 14
USATF Ohio Association Preliminary Junior Olympic ... (Club) Cincinnati
Saturday, June 20
Day 1 - Lake Erie AAU District Qualifier 1# (Club) MansfieldMansfield Malabar Middle ...
Sunday, June 21
Day 2 - Lake Erie AAU District Championships (Club) MansfieldMansfield Malabar Middle ...
Saturday, June 27
USATF Lake Erie Association Junior Olympic Track &... (Club) Canton
West Akron Invitational (Club) AkronLane West Sport Complex
Sunday, June 28
USATF Ohio Association Junior Olympic Track & Fiel... (Club) Trotwood6/27-28/09
July
Saturday, July 11
Joe Williams Invitational - CANCELED! (Club) YoungstownYounstown State Universit...
Tentative Track Meet (Club) Milford
Sunday, July 12
Lake Erie AAU District Qualifier #2 (Club) East CantonEast Canton HS
Wednesday, July 15
July 16 - 17, (Multi -Events) AAU Regional Champio... (Club) DaytonWelcome Stadium
Saturday, July 18
July 18- 19, AAU Regional Championships (Club) DaytonWelcome Stadium
Saturday, July 25
Ohio Flyers Turner Invitational (Club) SolonSolon HS
Other Meets
Sunday, May 7, 2006
Wasmer Games (MS) St Ignatius

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results