View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

February
March
Monday, March 1
Dallas Team Time Trials DAllas Track
Extra Points Redmond
Thursday, March 4
The Dressel Mile McMinnvilleWortman Stadium
Saturday, March 6
Linfield Icebreaker (unattached)
MCTF 100 Mile Relay Blue RiverAaron and Marie Jones Com...
Monday, March 8
PC Time Trials PortlandPortland Christian
St. Mary's Time Trials MedfordSt. Mary's
Tuesday, March 9
Blue v Gold v Black Intrasquad Day 1 GreshamSam Barlow HS
Panther Pentathlon Day 1 MedfordNewland Track
Team Time Trial Union
Wednesday, March 10
Blue v Gold v Black Intrasquad Day 2 GreshamSam Barlow HS
Glencoe Intrasquad HillsboroGlencoe
Panther Pentathlon Day 2 MedfordNewland Track
Ram Intrasquad #1 PortlandFernhill Park
Red-White Meet Day 1 Oregon City Pioneer Stadium
Red/Black - Intrasquad BendMountain View
Thursday, March 11
Blue and Gold Dual Day 1 EugeneMarist HS
Clatskanie Time Trials Day 1 ClatskanieClatskanie HS
Elirea 3000 Aloha HS
McMinnville Mini-Meet McMinnvilleMcMinnville HS
Mud Bog 100 Grants PassNew Hope Christian
Red-White Meet Day 2 Oregon City Pioneer Stadium
The Dalles Wahtonka Time Trials The DallesWahtonka Track
Y-C Intersquad YamhillY-C HS
Friday, March 12
Beaverton Time Trials BeavertonBeaverton
Blue and Gold Dual Day 2 EugeneMarist HS
Clatskanie Time Trials Day 2 ClatskanieClatskanie HS
Jaguar Time Trial
Ontario Time Trials-Intrasquad OntarioOntario HS
Panther Pentathlon RedmondRedmond HS
Quadathlon Silke
Saturday, March 13
Purple & White EugeneSouth Eugene HS
Monday, March 15
Crusader Relays MedfordSt. Mary's School (JV)
Mini Meet WoodburnWoodburn
Tuesday, March 16
Brookings-Harbor Icebreaker BrookingsBrookings-Harbor HS
GU Small Schools John DayGrant Union HS
JV Crater Inter-squad Central PointCrater
Kennedy Icebreaker Mt. AngelKennedy HS
Medford Preview MedfordBowerman Field
MV IceBreaker BendMountain View
No Wimps Meet RiddleRiddle
Ontario Icebreaker OntarioOntario HS
Wednesday, March 17
Axemen Relays EugeneSouth Eugene
Benson/Tualatin at Centennial GreshamCentennial HS
Canby v. Jesuit CanbyCanby HS
Heritage vs. David Douglas (Ice Breaker) PortlandDavid Douglas
Liberty Time Trial Hillsboro
Mapleton Meet
Milwaukie and PC at Gladstone GladstoneGladstone HS
Polar Bear Meet BeavertonWestview
Sheldon Preview EugeneSheldon HS
Sherwood at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
Silver Fox IntraSquad Time Trial-1 SilvertonSilverton HS
Southridge @ Gresham GreshamGresham HS
Toledo Take Off ToledoToledo HS
Thursday, March 18
Aloha, Oregon City @ Summit BendSummit HS
Anderson Relays Scappoose Scappoose
Breaking the Ice, Ice Breaker PrinevilleWard Rhoden Stadium
Buck Classic PendletonPendleton HS
Cascade/North Salem - non scoring Sweet HomeSweet Home
Coed Relays StaytonRegis HS
Douglas County Invitational RoseburgRoseburg HS
Elmira, La Pine, Pleasant Hill, Harrisburg @ Junct... Junction CityJunction City HS
Grant, Madison, Jefferson, practice meet PortlandGrant
Grizzly Bear Open McMinnvilleMcMinnville HS
Hidden Valley vs Grants Pass Grants PassHidden Valley HS
Lewis and Clark League Ice-Breaker RainierRainier HS
Mapleton 300 SailorsMapleton HS
Marist, Sisters @ Cottage Grove Cottage GroveCottage Grove HS
Mullen Leavitt Invite The DallesThe Dalles Wahtonka
Nestucca Three-way CloverdaleNestucca
Newberg vs Reynolds TroutdaleReynolds HS
Nolan Reardon Memorial Relays HillsboroHare Field
Open Door inter-squad MHCC
Parkrose, Lakeridge, @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Silver Fox IntraSquad Time Trial-2 SilvertonSilverton HS
Siuslaw Icebreaker FlorenceSiuslaw HS
South Medford Blue /Gray Meet MedfordNewland Track
THS Team Meet TillamookTillamook HS
Yamhill Carlton Icebreaker YamhillYamhill-Carlton HS
Friday, March 19
2nd Annual Jason Addy Classic TigardTigard HS
Diane Thurmond Invitational HarperHarper HS
East Linn Open LebanonELCA
Redmond @ Bend BendBend HS
Umatilla Icebreaker UmatillaUmatilla HS
Saturday, March 20
L&C Spring Break Open PortlandLewis & Clark College
Warrior Relays OakridgeOakridge HS
Wednesday, March 24
Canby All Comers Spring Break Meet **Unattached** CanbyCanby HS
Saturday, March 27
Sweet Home Heptathlon/Decathlon - all competitors ... Sweet HomeSweet Home
Tuesday, March 30
#1 Glide Small Schools GlideGlide
Bandon Small Schools BandonTiger Field
Gresham @ Silverton SilvertonSilverton HS
Pendleton at The Dalles Wahtonka The DallesThe Dalles Wahtonka
Wednesday, March 31
Canby and Portland Christian @ Oregon City Oregon City Pioneer Stadium
Clackamas at West Linn West LinnWest Linn HS
Corvallis @ Woodburn WoodburnWoodburn HS
Dallas at S. Albany AlbanySouth Albany HS
Franklin, Roosevelt vs. Centennial GreshamCentennial
Glencoe @ Century HillsboroCentury HS
Green and Gold Meet PortlandJesuit HS
La Salle Red and Blue MilwaukieLa Salle Catholic
Lake Oswego at Milwaukie MilwaukieMilwaukie
Lakeridge at Rex Putnam MilwaukieRex Putnam HS
Lincoln @ Wilson Portland Wilson
Marshall vs Madison Marshall
McKay vs McNary KeizerMcNary HS
Mt. View v. Redmond RedmondRedmond HS
North Salem vs. Sprague SalemNorth Salem
Sandy Intrasquad Day 1 SandySandy HS
South Salem vs West Salem SalemWest Salem
Summit JV @ Bend JV BendBend HS
West Albany @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
April
Thursday, April 1
Benson vs Grant PortlandGrant HS
Catlin Gabel 4 Way (Clatskanie, Rainier, OES) PortlandCatlin Gabel HS
Cleveland vs Jefferson PortlandCleveland
Creswell Invitational CreswellCreswell HS
Henley @ KU Klamath FallsModoc Field
League Meet (NKN, VHS, WAR) Rockaway BeachNeah-Kah-Nie HS
Lebanon @ Silverton silvertonSilverton HS
Liberty @ Hillsboro HillsboroHare Field
Newport All Field Day newportNewport
North Bend April Fool's Meet North BendFrank Shriver Track
Ontario JV OntarioOntario HS
Regis vs. Kennedy Mt. AngelKennedy
Sandy Intrasquad Day 2 SandySandy HS
St. Helens @ Sherwood SherwoodSherwood HS
The Red & Gray (Intrasquad) PortlandDavid Douglas
Westview @ Newberg NewbergNewberg
WVL Icebreaker at Dayton DaytonDayton HS
Yamhill-Carlton Invite YamhillYamhill-Carlton HS
Friday, April 2
4 J Meet EugeneSheldon HS
Blue and White Time trials SpringfieldSilke
Carnival of Speed Milton FreewaterMcLoughlin HS
Coquille Twilight Meet CoquilleCoquille HS
Don Walker Invitational NyssaNyssa
East County Classic GreshamMt. Hood Community Colleg...
Mountain West Preview Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
Oregon Trail Invitational ValeVale HS
Saturday, April 3
Barlow Relays GreshamSam Barlow HS
Condon Invitational CondonCondon HS
Junction City Invite Junction CityJunction City HS
Medford Rotary Relays MedfordBowerman Field, North Med...
North Bend Frosh-Soph Invitational North BendFrank Shriver Track
Sisters Rotary Invite SistersSisters HS
Sutherlin Invitational SutherlinSutherlin HS
Tillamook Invitational TillamookTillamook HS
Wilsonville Invitational WilsonvilleWilsonville HS
Monday, April 5
Daily Astorian Astoria
St. Mary's vs. Cascade Christian dual meet MedfordSt. Mary's School
Tuesday, April 6
Ashland Time Trial AshlandAshland HS
Dallas @ Silverton SilvertonSilverton HS
Falcon Pride Meet MilwaukieLa Salle Catholic
Grant Union Small Schools John Day Grant Union HS
Lakeview 4 way LakeviewLakeview HS
MVC Oakridge @ Oakland OaklandOakland HS
Oregon Trail Invitational ValeVale HS
Pacific Invitational Port OrfordPacific High
Philomath & Taft @ Newport NewportNewport HS
South Medford vs South Eugene MedfordNewland Track
Stanfield JV StanfieldStanfield HS
Wednesday, April 7
Aloha @ Sunset PortlandSunset HS
Bruin Relays (Var & JV) BendBend HS
Century vs Parkrose HillsboroCentury HS
CV VS Corvallis Corvallis Corvallis
Henley-IV-NV @ Hidden Valley MurphyHidden Valley HS
Junction City, Cottage Grove, LaPine, North Eugene... EugeneMarist HS
McKay vs. West Salem SalemMcKay
McMinnville at Canby CanbyCanby HS
Milwaukie vs Clackamas ClackamasClackamas
Mountain View vs The Dalles Wahtonka BendMountain View
Mt. West (East) Mapleton HS
North vs McNary KeizerMcNary HS
Oregon City at Lakeridge Lake OswegoLakeridge HS
PIL Varsity Relays-Field Only PortlandCleveland HS
Putnam & Reynolds @ Barlow GreshamSam Barlow HS
Sherwood @ Glencoe HillsboroGlencoe
South Albany vs. Lebanon LebanonLebanon HS
Southridge @ Beaverton BeavertonBeaverton HS
Sprague @ South Salem SalemSouth Salem HS
St. Helens @ Hillsboro HillsboroHare Field
Tualatin at Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
West Linn at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
Westview @ Jesuit PortlandJesuit HS
Wilsonville @ Liberty HillsboroLiberty HS
Woodburn, Cascade vs. West Albany AlbanyWest Albany
Thursday, April 8
Banks vs Yamhill-Carlton YamhillYamhill-Carlton HS
Central @ Sweet Home Sweet Home
Lowell, Triangle Lake & Harrisburg @ Creswell CreswellCreswell HS
Mountain West (East Teams) MapletonMapleton HS
MVC League Meet (Rid, CL & Glen) Riddle
MVC Monroe, CCA, Yoncalla Hosted by Yoncalla
Newberg @ Tigard Dual Meet TigardTigard
PacWest Santiam Ch, Jefferson, Wald CorvallisJefferson HS
PIL Varsity Relays - Running Relays PortlandLincoln HS
Pleasant Hill, Sisters @ Elmira ElmiraElmira
Regis, Chemawa, Toledo StaytonRegis HS
Scappoose at Astoria Astoria Astoria
Scio, Santiam vs. Kennedy Mt. AngelKennedy HS
Seaside/Nestucca vs Tillamook TillamookTillamook
Tri Valley League Meet CulverCulver
WVL Meet at Amity AmityAmity HS
WVL Meet at Colton ColtonColton HS.
Friday, April 9
Baker Relays Baker CityBaker HS
Basin JV Invitational Klamath FallsModoc Field
Laker Classic Invitational Lake OswegoLake Oswego HS
McKenzie Invite Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
Regis Decathlon StaytonRegis HS
Springfield Rotary Invitational SpringfieldSilke Field
Vale JV/Small School ValeVale HS
Saturday, April 10
Banks Invitational BanksBanks HS
Brookings Rotary Invitational BrookingsBrookings-Harbor HS
Burns Lions Invitational BurnsBurns HS
Dual in the Woods GilchristGilchrist Field
Elmira Relays ElmiraElmira
Glide Maynard Mai 25th Annual Invitational GlideGlide
Mike Kostrba Invitational SandySandy HS
Pepsi's Jim Robinson Twilight Invitational RoseburgRoseburg HS
Regis Decathlon StaytonRegis HS
Riverside Invitational BoardmanRiverside HS
The Willamette Falls Invitational Oregon City Pioneer Stadium
Tuesday, April 13
@ Cascade w/ McKay Turner
Banks vs Gladstone BanksBanks HS
Clatskanie 4 Way (Rainier, Vernonia, Warrenton) ClatskanieClatskanie HS
Crater at Eagle Point Dual Eagle PointEagle Point
Crook County vs. Mountain View BendMountain View
Culver vs Madras Dual CulverCulver
Grant Union Small Schools John Day Grant Union HS
Marshfield host North Eugene Coos BayPrefontaine Track
Mazama @ KU (JV Only) Klamath FallsModoc Field
Pendleton Intrasquad
Philomath at Newport NewportNewport HS
Red And Black Challenge
Springfield @ Churchill EugeneChurchill HS
Stanfield JV StanfieldStanfield HS
Taft/Central @ Sweet Home Sweet HomeSweet Home
Wednesday, April 14
Barlow & Central Catholic @ Reynolds TroutdaleReynolds HS
Beaverton @ Westview PortlandWestview HS
Bend at The Dalles Wahtonka The DallesThe Dalles Wahtonka
Century @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Cleveland vs Roosevelt Por4tlandCleveland
Corvallis vs West Albany AlbanyWest Albany
Dallas vs. Lebanon DallasDallas High
David Douglas, St. Mary's @ Centennial GreshamCentennial
Franklin @ Grant Portland, ORGrant HS
Grants Pass @ South Eugene EugeneSouth Eugene HS
Gresham, Sandy @ Hood River Valley Hood RiverHood River Valley
Hidden Valley-IV @ Phoenix PhoenixPhoenix HS
Hillsboro @ Sherwood SherwoodSherwood HS
Jesuit @ Aloha AlohaAloha HS
Lake Oswego vs Clackamas ClackamasClackamas
Liberty vs. St. Helens St. HelensSt Helens HS
Lincoln vs Benson @ Lincoln PortlandLincoln HS
Marshall vs Jefferson PortlandMarshall
McKenzie, Chemawa & Jefferson at Creswell CreswellCreswell HS
McNary @ Sprague SalemSprague HS
Milwaukie @ Oregon City Oregon City Pioneer Stadium
North Salem & South Salem v. Redmond RedmondRedmond HS
Parkrose vs Glencoe PortlandParkrose
Sheldon v. North Medford MedfordBowerman Field
Silverton @ Woodburn Woodburn
South Albany @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
Summit JV/Small Schools Invite BendSummit HS
Sunset @ Southridge BeavertonSouthridge HS
Team Trial Union
Thurston vs Willamette EugeneWillamette HS
Tigard at McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
West Linn at Putnam MilwaukiePutnam HS
Wilson @ Madison PortlandMadison HS
Thursday, April 15
Canby at Tualatin TualatinTualatin HS
Douglas Winston(JV) Douglas HS
Eddyville & Waldport @ Toledo ToledoToledo HS
Elmira, La Pine, Pleasant Hill @ Cottage Grove Cottage GroveCottage Grove HS
Forest Grove @ Newberg NewbergNewberg HS
Kennedy, ELCA, Scio vs. Salem Academy SalemSalem Academy
Marist, Sisters @ Junction City Junction CityJunction City HS
MVC Riddle, Oakland, CL @ Monroe MonroeMonroe High
NWL Meet (K, F, N, PC, R) KnappaKnappa
OES, Catlin Gabel, Neah-Kah-Nie, Damascus Christia... PortllandOES
RAIN OUT - Glendale Invitational Meet GlendaleGlendale
Regis, Santiam Christian, Harrisburg HarrisburgHarrisburg
Scappoose at Banks BanksBanks
Seaside vs Yamhill-Carlton & Taft SeasideSeaside HS
South Medford @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
St. Paul Buckaroo Roundup (1A) St. PaulSt. Paul HS
Tillamook vs. Astoria Astoria Astoria HS
TRC Meet (Santiam, Blanchet, Culver) Mill CitySantiam
Union Invite UnionUnion Sports Complex
WVL Meet at Sheridan SheridanSheridan HS
WVL Meet at Valley Catholic BeavertonValley Catholic HS
Friday, April 16
102nd Coos County Track and Field Meet Coos BayPrefontaine Track
Bonanza Twilight Invitational BonanzaBonanza HS
Crane Ranchers Invitational CraneCrane HS
Dick Horyna Invitational StanfieldStanfield HS
La Grande Invite La GrandeEastern Oregon University
Westview Team Challenge BeavertonWestview HS
Saturday, April 17
Aloha Relays Aloha Aloha HS
Crater Rotary Classic Central PointCrater HS
LaPine Invitational LaPine LaPine HS
Lower Columbia Invitational St HelensSt Helens HS
Meet of Champions SalemWillamette University
Portland Christian Invitational PortlandPortland Christian
Sunday, April 18
Northwest HS Hammer Festival Concordia Throws Center
Throw Center HS Hammer PortlandConcordia Throw Center
Monday, April 19
MVC Oakland vs. Oakridge OaklandOakland
Tuesday, April 20
#2 Glide Small Schools GlideGlide
Ashland at Crater Dual Central PointCrater High
Bucks JV Invite PendletonPendleton HS
Churchill @ Thurston SpringfieldThurston HS
Cleveland vs Grant PortlandCleveland
Eagle Point vs Mazama Klamath FallsMazama
Estacada vs Molalla EstacadaEstacada HS
Far West League Invite at North Bend North BendFrank Shriver Track
Pacific Invitational Port OrfordPacific High
Philomath vs. Central PhilomathPhilomath HS
Springfield vs Marshfield SpringfieldSilke Field
Sweet Home and Newport @ Taft Lincoln CityTaft HS
Viking Invitational ValeVale HS
Willamette vs North Eugene EugeneNorth Eugene
Wednesday, April 21
Aloha @ Southridge BeavertonSouthridge
Benson @ Wilson PortlandWilson HS
Central Catholic, Sandy @ Centennial Gresham Centennial
Crescent Valley @ Silverton silvertonSilverton HS
Creswell & Toledo at Santiam Christian CorvallisCresent Valley HS
Crook County @ Bend BendBend HS
Dallas vs Corvallis CorvallisCorvallis
David Douglas & Hood River @ Barlow GreshamSam Barlow HS
Franklin @ Lincoln Portland, ORLincoln HS
Glencoe @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Hillsboro @ Parkrose PortlandParkrose HS
Jefferson vs Madison Madison
Jesuit @ Beaverton BeavertonBeaverton HS
Lakeridge at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
Liberty @ Sherwood SherwoodSherwood HS
Marshall vs Roosevelt @ Madison PortlandMadison HS
Mountain View vs. Madras MadrasMadras
Mt. West (West) MapletonMapleton HS
MVC Meet (Central Linn HS Hosting) LebanonEast Linn HS
North vs. McKay SalemNorth
Oregon City at West Linn West LinnWest Linn HS
Putnam at Milwaukie MilwaukieMilwaukie
Regis @ Jefferson JeffersonJefferson HS
Reynolds & Gresham @ SMA PortlandLewis & Clark College
Roosevelt vs Marshall Madison
Roseburg v. North Medford MedfordBowerman Field
Sheldon vs Grants Pass Grants PassGrants Pass
Sprague, Redmond @ West Salem SalemWest Salem HS
St. Helens @ Century HillsboroCentury HS
Summit @ The Dalles Wahtonka The DallesThe Dalles Wahtonka
West Albany vs. Lebanon LebanonLebanon
Westview @ Sunset PortlandSunset HS
Woodburn vs. S. Albany AlbanySAHS
WWVA INV Milton FreewaterShockman Field
Thursday, April 22
@ Gladstone w/ Cascade, Stayton GladstoneGladstone
Astoria vs. Yamhill-Carlton YamhillYamhill Carlton HS
Lost River Invitational MerrillLost River H S
McMinnville Invitational McMinnvilleMcMinnville HS
MVC Yoncalla, Monroe, Glendale@ Oakland OaklandOakland High
North Marion and LaSalle North Marion
Pleasant Hill, Junction City, Elmira, McKenzie, Mo... EugeneMarist HS
Portland Lutheran, Corbett PortlandPortland Christian HS
Scappoose vs Tillamook TillamookTillamook HS
Scio (SAC, Culver, Santiam) ScioScio
Seaside vs Banks, Vernonia, & Jewell SeasideSeaside HS
Sisters, Cottage Grove @ La Pine La PineLa Pine HS
TRC League Meet (Blanchet, Kennedy @ ELCA) LebanonELCA
Waldport, Harrisburg, Chemawa HarrisburgHarrisburg
WVL Meet at Dayton DaytonDayton HS
WVL Meet at Valley Catholic BeavertonValley Catholic HS
Friday, April 23
22nd Wilson Invitational PortlandWilson HS
4th Pepsi Invitational UnionUnion Sports Complex
Bob Newland Track and Field Classic MedfordNewland Track
Canby Invitational CanbyCanby HS
Central Coast Invitational FlorenceSiuslaw HS
Highlander Invitational EugeneNorth Eugene Hs
River's Edge UmatillaUmatilla HS
Saturday, April 24
10th Annual Prefontaine Rotary Invitational Track ... Coos BayPrefontaine Track
25th Kiwanis Invitational HermistonKennison Field
Heinz Invitational OntarioOntario HS
Lakeview Invitational LakeviewLakeview
Sherman Co. Invitational MoroSherman HS
Summit Invitational-MEET IS FULL! BendSummit HS
Sunday, April 25
Cari Soong Super Legit Hammer Classic (Intersquad) Crow HS
Tuesday, April 27
Ashland, Crater and Mazama Ashland HighAshland
Bandon Invitational BandonTiger Field
Condon CondonCondon
Crane CraneCrane HS
Crook Country at The Dalles Wahtonka The DallesThe Dalles Wahtonka
Culver League Meet CulverCulver
Far West League Invite at Siuslaw (JV) FlorenceSiuslaw HS
KU @ Eagle Point Eagle PointEagle Point HS
Marshfield host Churchill Coos BayPrefontaine Track
Molalla, LaSalle, Stayton Molalla
Newport/Sweet Home @ Philomath Philomath
Sheldon vs South Eugene EugeneSheldon
Stanfield JV StanfieldStanfield HS
Taft vs Central Lincoln CityTaft HS
Thurston @ North Eugene EugeneNorth Eugene HS
Wednesday, April 28
Barlow & St. Mary's @ Sandy SandySandy HS
Blue/Green/Gold Intersquad Meet AlohaAloha HS
Canby @ Tigard Dual Meet TigardTigard
Cascade/N Marion @ Sprague SalemSprague HS
Centennial,Hood River Valley @ Reynolds TroutdaleReynolds HS
Century vs Sherwood SherwoodSherwood HS
Cinder Classic CrowCrow HS
Dallas vs Woodburn DallasDallas
Green & Gold 2 Jesuit HS
Gresham, Central Catholic @ David Douglas PortlandDavid Douglas
Hillsboro @ Glencoe HillsboroGlencoe HS
Lebanon @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
Madras @ Bend BendBend HS
McMinnville at Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
Milwaukie at Lakeridge Lake OswegoLakeridge HS
North Salem vs West Salem SalemWest
Oregon City @ Clackamas ClackamasClackamas HS
Parkrose @ Liberty HillsboroLiberty HS
Redmond vs McNary KeizerMcNary HS
Rex Putnam at Lake Oswego Lake OswegoLake Oswego HS
S. Albany vs. Corvallis CorvallisCHS
Silverton vs. West Albany AlbanyWest Albany
South Salem @ McKay SalemMcKay
Summit vs. Mountain View BendMountain View
Willamette vs Springfield EugeneWillamette HS
Thursday, April 29
Astoria vs Banks BanksBanks
Creswell & Waldport @ Regis StaytonRegis HS
ELCA, Culver vs. Kennedy Mt. AngelKennedy
Estacada vs. Gladstone EstacadaEstacada HS
Frosh/JV Track Classic PortlandGrant HS
Grants Pass @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
La Pine, Elmira, Junction City @ Sisters SistersSisters HS
Lions Invitational AlohaLife Christian School
Marist, Cottage Grove, McKenzie @ Pleasant Hill Pleasant HillPleasant Hill HS
Molalla, LaSalle, Stayton MolallaHeckard Field, Molalla
MVC Central Linn, Glendale, Monroe @Oakridge OakridgeOakridge High
MVC Riddle, Oakland, Yoncalla @ CCA Hosted by CCA @ Riddle
Newberg at Tualatin TualatinTualatin HS
Northwest League Meet MilwaukieLaSalle HS
Rainier 3 Way (Clatskanie, NKN) RainierRainier HS
Seaside at Scappoose ScappooseScappoose HS
South Medford vs North Medford MedfordBowerman Field
Tillamook vs. Yamhill-Carlton YamhillYamhill-Carlton HS
Toledo, Harrisburg @ Jefferson JeffersonJefferson HS
TRC Meet (Santiam, Salem Academy, Blanchet, Scio, ... Mill CitySantiam
Warrenton 4-Way (OES, Catlin Gabel, Vernonia) WarrentonWarrenton Grade School
Wilsonville @ St Helens St. HelensSt. Helens HS
WVL Meet at Amity AmityAmity HS
WVL Meet at Colton ColtonColton HS.
Friday, April 30
Elden Kellar Invitational HillsboroHare Field
Hermiston/Pendleton Dual HermistonKennison Field
JO-High Invit. Joseph, Oregon
Mustang Invitational HeppnerHeppner HS
Oregon Relays Day 1 EugeneHayward Field
Reedsport Twilight ReedsportReedsport
May
Saturday, May 1
46th Centennial Invitational GreshamCentennial HS
Chieftain Invitational Rogue RiverRogue River HS
Dick Baker Invite GladstoneGladstone HS
Grant Union Invitational John DayGrant Union HS
Keep On Track, Fund Run, 2k,5k &10K PrinevilleWard Rhoden Stadium
Oregon Relays EugeneHayward Field
Sterling Bank Invitational Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Sunday, May 2
Throw Center HS Hammer & Open Discus PortlandConcordia Throw Center
Tuesday, May 4
Ashland @ KU Klamath FallsModoc Field
Bandon Reschedule BandonBandon Track
Burns Track Meet BurnsBurns HS
Chiloquin Invitational Klamath FallsOIT
Heppner/Ione 4 way HeppnerHeppner HS
North Eugene @ Churchill EugeneChurchill HS
OSAA 3A District 3 Pac West JV Meet StaytonRegis
South Medford vs Grants Pass MedfordNewland Track
South Umpqua Invitational Myrtle CreekSouth Umpqua
Stanfield JV StanfieldStanfield HS
Thurston vs Springfield SpringfieldThurston HS
Tri River Conference JV Meet CulverCulver HS
Yamhill-Carlton at Scappoose ScappooseScappoose
Wednesday, May 5
Aloha @ Westview PortlandWestview HS
Barlow & Gresham JV/Frosh @ Centennial GreshamCentennial
Beaverton @ Sunset PortlandSunset HS
Bend vs. Mountain View BendMountain View
Benson @ Franklin PortlandFranklin HS
Central Catholic, St. Mary's @ Hood River Valley Hood RiverHood River Valley
Clackamas at Rex Putnam MilwaukieRex Putnam
Cleveland vs Madison PortlandCleveland
Corvallis @ Silverton SilvertonSilverton HS
Dallas @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
David Douglas & Sandy @ Reynolds TroutdaleReynolds HS
Grant @ Wilson PortlandWilson HS
Lake Oswego @ Oregon City Oregon City Pioneer Stadium
Lakeridge at West Linn West LinnWest Linn HS
Lebanon @ Woodburn Woodburn
Liberty @ Century HillsboroCentury HS
McKay v. Redmond RedmondRedmond HS
McKenzie Meet
McMinnville at Newberg NewbergNewberg HS
McNary @ South Salem SalemSouth Salem HS
North Medford @ South Eugene EugeneSouth Eugene HS
North Valley Meet Grants PassNorth Valley HS
Parkrose vs Sherwood PortlandParkrose
Rooselvelt, Jefferson, Marshall, De La Salle North... Portland
Sheldon @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
Southridge @ Jesuit PortlandJesuit HS
Sprague vs West Salem SalemSprague HS
St. Helens @ Glencoe HillsboroGlencoe HS
Summit VS Gilchrist BendSummit HS
Tigard at Tualatin TualatinTualatin HS
Willamette vs Marshfield EugeneWillamette
Wilsonville @ Hillsboro HillsboroHare Field
Thursday, May 6
Banks/Jewell vs. Tillamook TillamookTillamook HS
Best of May Blue RiverAaron and Marie Jones Fie...
Forest Grove @ Canby CanbyCanby
Gladstone vs Molalla vs North Marion GladstoneGladstone HS
Junction City, Cottage Grove @ Elmira ElmiraElmira
LaSalle vs Estacada, Cascade MilwaukieLaSalle HS
Marist, Pleasant Hill, Sisters @ La Pine La PineLa Pine HS
NW League Meet CloverdaleNestucca
Ray Nelsen Meet North BendFrank Shriver Track
Seaside vs Astoria SeasideSeaside HS
Southwest Christian Invitational SherwoodSherwood HS
WVL Meet at Gervais GervaisGervais HS
WVL Meet at Sheridan SheridanSheridan HS
WVL Meet at Valley Catholic BeavertonValley Catholic HS
Friday, May 7
Baker Invite Baker CityBaker HS
Cotton Invitational PortlandGrant HS
Dean Nice Invitational GreshamGresham HS
Harrisburg Twilight Invitational HarrisburgHarrisburg
High Desert League Meet HarperHarper
Jesuit Twilight Relays PortlandJesuit HS
Mt Hood Twilight MHCC
Oakland Twilight OaklandSutherlin HS
PC 800 Run-off PortlandPortland Christian
Rebel Invitational AlbanySouth Albany HS
Scio Twilight Invite ScioScio HS
Stayton Twilight StaytonStayton
Saturday, May 8
Columbia River Invitational BoardmanRiverside Jr./Sr. HS
Gilchrist Small Schools Invite GilchristGilchrist Field
GP-YHS Yreka
Grants Pass Rotary Invitational Track and Field Me... Grants PassGrants Pass HS
Malhuer County Championships ValeVale HS
Tuesday, May 11
(Varsity Only) City Meet: Barlow & Centennial @ Gr... GreshamGresham HS
C. O. JV Championships BendMountain View HS
Clackamas at Lakeridge Lake OswegoLakeridge HS
Cowapa/Valco JV Invitational YamhillYamhill-Carlton HS
Eagle Point vs Ashland Dual AshlandAshland
Forest Grove @ Tigard Dual Meet TigardTigard
Gladstone vs La Salle MilwaukieLa Salle Catholic Prep
KU @ Crater Central PointCrater HS
Marshfield host Thurston and Siuslaw Coos BayPrefontaine Track
Molalla w/ Cascade, Sweet Home MolallaHeckard Field, Molalla
Newberg @ Canby CanbyCanby HS
North Marion vs Estacada, Stayton North Marion
North Medford vs Grants Pass Grants PassGrants Pass HS
PIL JV/Frosh Districts Prelims PortlandMarshall
Rex Putnam @ Oregon City Oregon City Pioneer Stadium
Roseburg @ South Eugene EugeneSouth Eugene HS
Sky-Em JV Districts Junction CityJunction City HS
South Medford vs Sheldon EugeneSheldon HS
Springfield vs North Eugene SpringfieldSilke Field
Tillamook JV Meet Tillamook
Tualatin at McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
Willamette @ Churchill EugeneChurchill
Wednesday, May 12
Aloha @ Beaverton BeavertonBeaverton HS
Benson vs Jefferson PortlandCleveland
Century @ Hillsboro HillsboroHare Field
Cleveland vs Marshall-Varsity Only PortlandCleveland
Corvallis vs. Lebanon LebanonLebanon
Crescent Valley @ Woodburn WoodburnWoodburn HS
Dallas vs West Albany DallasDallas
Glencoe @ Liberty HillsboroLiberty HS
Lincoln @ Grant Varsity only PortlandGrant HS
McKay vs Sprague SalemMcKay HS
North vs. South SalemSouth
Parkrose vs St. Helens & Scapoose St. HelensSt. Helens HS
Roosevelt vs Madison Varsity only Madison
S. Albany vs. Silverton AlbanySAHS
Sherwood @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Southridge @ Westview PortlandWestview HS
Sunset @ Jesuit PortlandJesuit HS
West Linn at Milwaukie MilwaukieMilwaukie HS
West Salem vs McNary KeizerMcNary HS
Wilson @ Franklin PortlandFranklin HS
Thursday, May 13
Bend City Championships BendBend HS
Cowapa Varsity Invite BanksBanks HS
Hermiston Twilight HermistonKennison Field
MHC Novice District Meet SandySandy HS
Newport On Track NewportNewport HS
PIL JV/Frosh District Finals PortlandMarshall HS
Friday, May 14
3A Sunset League District Meet Day 1 GlideGlide HS
CVC JV Bash KeizerMcNary HS
District 1A Championships, Day 1 PortlandPortand Christian HS
Eastern Oregon League Chanpionships BoardmanRiverside HS
Greater Oregon League JV District Meet La GrandeEastern Oregon University
Lewis and Clark League Districts Day 1 PortlandCatlin Gabel HS
Metro League JV District Meet BeavertonWestview HS
Midwestern League JV District Championships SpringfieldSilke Field
Mountain View Conference Meet, Day 1 OaklandSutherlin HS
MWC JV District Meet SilvertonSilverton HS
NWL District Meet (Day 1) PortlandPortland Christian
NWOC Novice Meet HillsboroCentury HS
OSAA 3A Dist 3 Pac West District Championships SalemSprague HS
Pacific Conference Novice Meet TualatinTualatin HS
Skyline JV Disrict Ashland HS
Southern Sky & Skyline Conference Junior Varsity D... Eagle PointEagle Point
Three Rivers Novice Meet Lakeridge HS
Tri River Conference District Meet, Day One Salem
Wally Ciochetti Invitational Cottage GroveCottage Grove HS
WVL District Meet at Linfield McMinnvilleLinfield College
Saturday, May 15
3A Sunset League District Meet Day 2 GlideGlide HS
Big Sky 1A District Championships MoroSherman Co. HS
Blue Mountain Conference District Meet StanfieldStanfield HS
District 1A Championships, Day 2 PortlandPortland Christian HS
District 4-1 A BakerBaker
EOL Districts Day 2 BoardmanRiverside HS
Lewis and Clark League Districts Day 2 PortlandCatlin Gabel HS
Mountain View Conference Meet, Day 2 OaklandSutherlin HS
Mountain West 1A District Championships Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
Mt Skyline 1A District Championships WinstonDouglas HS
NWL District Meet (Day 2) PortlandPortland Christian
OSAA 3A Dist 3 Pac West District Championships
S.W.C. J.V. District Championships EugeneSouth Eugene
SCL Championships MedfordSt. Mary's School
Tri River Conference District, Day Two Salem
WVL District Meet at Linfield McMinnvilleLinfield College
Sunday, May 16
Cascade District Turner
Monday, May 17
Capital Conference JV District Meet TurnerCascade HS
The Dressel Mile II McMinnvilleMcMinnville HS
Tuesday, May 18
5A PIL District Prelims PortlandLewis & Clark
6A PIL District Prelims PortlandLewis & Clark College
Mid-Willamette District Meet Western Oregon Univ.
Mt. Hood Conference Championships Day 1 GreshamMt. Hood Community Colleg...
Wednesday, May 19
Metro League Championships Day 1 BeavertonBeaverton HS
Mid-Willamette District Meet Western Oregon Univ.
Midwestern League Championships Day 1 SpringfieldSilke Field
Mt. Hood Conference Championships Day 2 GreshamMt. Hood Community Colleg...
Northwest Oregon Conference District Championships... WilsonvilleWilsonville HS
PIL Varsity District Finals PortlandLewis and Clark College
Thursday, May 20
Capital Conference District Championships StaytonStayton HS
CVC Championships SalemSprague HS
Pacific Conference Championships Day 1 McMinnvilleMcMinnville HS
S.W.C. District Championships Day1 RoseburgRoseburg HS
Sky-Em League District Championships Cottage GroveCottage Grove
Southern Sky Conference District Meet Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Three Rivers League Championships Day 1 Oregon City Pioneer Stadium
Friday, May 21
Capital Conference District Championships StaytonStayton HS
Cowapa District Day 1 BanksBanks HS
CVC Championships Day 2 SalemSprague HS
Far West League Championships WinstonDouglas HS
GOL Championships Baker CityBaker HS
Intermountain Conference Track & Field Championshi... BendBend HS
Metro League Championships Day 2 BeavertonBeaverton HS
Midwestern League Championships Day 2 SpringfieldSilke Field
Northwest Oregon Conference District Championships... WilsonvilleWilsonville HS
OSAA 1A State Championships Day 1 MonmouthWestern Oregon University
OSAA 2A State Championships Day 1 MonmouthWestern Oregon University
OSAA 3A State Championships Day 1 MonmouthWestern Oregon University
Pacific Conference Championships Day 2 McMinnvilleMcMinnville HS
Skyline District Meet Klamath FallsO.I.T.
Three Rivers League Championships Day 2 Oregon City Pioneer Stadium
Valco District Meet - Day 1 Sweet HomeSweet Home
Saturday, May 22
Cowapa District Day 2 BanksBanks HS
Far West League Championships WinstonDouglas HS
GOL Championships Baker CityBaker HS
Intermountain Conference Track & Field Championshi... BendBend HS
JO - Developmental Meet GreshamSam Barlow HS
OSAA 1A State Championships Day 2 MonmouthWestern Oregon University
OSAA 2A State Championships Day 2 MonmouthWestern Oregon University
OSAA 3A State Championships Day 2 MonmouthWestern Oregon University
S.W.C. District Championships Day 2 RoseburgRosburg HS
Sky-Em League District Championships Cottage GroveCottage Grove
Skyline District Meet Klamath FallsO.I.T.
Southern Sky Conference District Meet Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Valco District Meet - Day 2 Sweet HomeSweet Home
Wednesday, May 26
Nestucca Decatlon Day One Nestucca
Thursday, May 27
Nestucca Decathlon Day Two Nestucca
Friday, May 28
9th Annual Jefferson Decathalon/Heptathalon JeffersonJefferson HS
Last Chance Time Trial Grants PassGrants Pass HS
OSAA 4A State Championships Day 1 EugeneHayward Field
OSAA 5A State Championships Day 1 EugeneHayward Field
OSAA 6A State Championships Day 1 EugeneHayward Field
PC Elementary Relays PortlandPortland Christian
Saturday, May 29
OSAA 4A State Championships Day 2 EugeneHayward Field
OSAA 5A State Championships Day 2 EugeneHayward Field
OSAA 6A State Championships Day 2 EugeneHayward Field
June
Tuesday, June 1
Uniform list
Friday, June 4
Oregon Washington Border Bash PortlandConcordia Throw Center
Saturday, June 5
Border Bash PortlandWilcans Throw Center
BorderDuel Track Classic PortlandLewis & Clark College
Mid Willamette Valley All Jumps/Throws Meet TurnerCascade HS
Oregon Elite Championships BendSummit HS
Salem Track Club Developmental Combined Events Mee... SalemMcCulloch Stadium, Willam...
Sunday, June 6
Oregon USATF Age Group Meet Concordia Throws Center
Monday, June 7
THS Decathlon Day One Tillamook
Tuesday, June 8
THS Decathlon Day Two Tillamook
Saturday, June 12
2010 nw club championship
NW Decathlon Day 1 SalemMcCullock Staduim
NW Youth Club Championships GreshamCentennial HS
Portland ThRose Festival PortlandConcordia Throw Center
Portland Track Fesival Lewis and clark college
Sunday, June 13
NW Decathlon Day 2 SalemMcCullock Staduim
NW Youth Club Championships GreshamCentennial HS
Saturday, June 19
Last Chance Throws Meet PortlandConcordia Throw Center
Thursday, June 24
2010 Oregon Assoc. Junior Olympic Championship GreshamCentennial HS
Saturday, June 26
Oregon Junior Olympic Championship Day 1 GreshamCentennial HS
Sunday, June 27
Oregon Junior Olympic Championship Day 2 GreshamCentennial HS
July
Thursday, July 1
Kezi Ch.9 EugeneHayward
Friday, July 2
Independence Day Throws Festival PortlandConcordia Throw Center
Nike Track Nationals EugeneHayward Field
Thursday, July 8
OTC All-Comer's Meet Week 1 EugeneHayward Field
Saturday, July 10
Alki Beach Vault
All Comers Throws Meet PortlandConcordia Throw Center
Wednesday, July 14
Strands All-Comers Corvallis HS
Thursday, July 15
U of Oregon All-Comers EugeneHayward Field
Saturday, July 17
CU Summer Open PortlandConcordia Throw Center
Track City Classic EugeneHayward Field
Sunday, July 18
Track City Classic EugeneHayward Field
Thursday, July 22
Kezi Ch.9 EugeneHayward
OTC All Comers
Friday, July 23
Age Group JO Prep Throws Meet PortlandConcordia Throw Center
Newport Hep/Dec NewportNewport HS
Saturday, July 24
Newport Twilight (open) NewportNewport
Oaks Park River Vault
Wednesday, July 28
Lake Oswego All Comers Meet Lake Oswego
Thursday, July 29
Kezi Ch.9 EugeneHayward
NB Throwers Triathlon North BendNorth Bend
August
Thursday, August 5
Kezi Ch.9 EugeneHayward
Friday, August 13
End of Summer Challenge PortlandConcordia Throw Center

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results