View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Monday, March 1
Bannner County (MS) HarrisburgBanner County
Cedar Rapids Invite (HS) GenoaGenoa
Centennial Stats (HS) UticaCentennial Stats
Hershey/St. Pat's Invite (HS) HersheyHershey
Hitchcock Co Record Meet (HS) TrentonTrenton
Hitchcock Record INV (MS) TrentonHitchcock
Kimball Invite (MS) Kimball
Schuyler Invitational (MS) SchuylerSchuyler
Schuyler Invitational-date should be 4/27 (MS) SchuylerSchuyler
Scotus Jr. High Meet (MS) ColumbusScotus
Thursday, March 18
UNK Indoor Meet (HS)
Friday, March 19
Chadron State College Indoor Invitational (HS) ChadronChadron State College
Doane Indoor Meet (HS) CreteDoane
Lincoln SW Relays (HS) LincolnLincoln South West HS
Nebraska Wesleyan Indoor Class A Invite (HS) LincolnNebraska Wesleyan
Wayne St. Indoor (HS) WayneWayne St. College
Saturday, March 20
Doane Indoor Meet - Class B (HS) CreteDoane College
Nebraska Weselyan Indoor (HS) Weselyan Univ
Omaha Burke Relays (HS) OmahaBurke Stadium
Superior Invite (HS) Superior
UNK Class A Indoor Meet (HS) KearneyUNK
UNK Class D indoor Meet (HS) KearneyUNK
Wayne State Indoor Invite (HS) WayneWayne State
Tuesday, March 23
G-R Triangular (HS) GordonGordon
Heartland Quad (HS) Henderson
Wesleyan Indoor Invite (HS) LincolnNebraska Wesleyan
Thursday, March 25
Lincoln NE Relays (HS)
Merrick Co. Invite (HS) FullertonFullerton
Oneill (MS) OneillOneill
PL South JV Meet (HS) PapillionPL South Stadium Track
Platteview Triangular (HS) Springfield Platteview HS
Wisner-Pilger/Howells/Dodge Triangular (HS) WisnerWisner-Pilger
Friday, March 26
Ainsworth Relays (HS) AinsworthEast City Park
Ashland Greenwood Invitational (HS) Ashland Greenwood HS
Boystown Invitational (HS) OmahaBoystown
Fairbury Invitational (HS) FairburyFairbury
Hastings Invite (HS) HastingsHastings HS
JV Meet @ Millard North (HS) OmahaMillard North HS
JV Omaha South (HS) OmahaOmaha South
Kearney Catholic Star Relays (HS) KearneyKearney HS
Loup City Relays (HS) Loup CityLoup City
McCook/North Platte Dual (HS) North PlatteNorth Platte
Plainview Invite (HS) PlainviewPlainview
Saturday, March 27
Binfield Invitational (HS) ScottsbluffBearcat Stadium
Bronco Relays (Collegiate) HastingsHastings
Don Stine Invitational (HS) CambridgeCambridge
Kimball Invite (HS) KimballKimball HS
Millard North Relays (HS) OmahaMillard North HS
Millard North Relays (HS) OmahaMillard North HS
Millard West Relays (HS) MillardMillard West
Morrill Early Bird (HS) MorrillMorrill
Norm Herren Invitational (HS)
NPSt Pats/Hershey Inv. (HS) Hershey
Sidney Invitational (HS) SidneySidney HS
Wilcox-Hildreth Invitational (HS) WilcoxWilcox
Monday, March 29
Dan Lennon (HS) Dakota Dome
Tuesday, March 30
Cozad JV Quad. (HS) Cozad
Crete - Norris Dual (HS) Norris HS
Falls City Triangular (HS) Falls CityJug Brown Stadium
L-C Relays (HS) LaurelLaurel
Lutheran High Northeast - Norfolk Catholic Dual (HS) NorfolkNorfolk Catholic
Omaha North 9/10 Meet (HS) OmahaOmaha North HS
Red Cloud Invite (HS) Red CloudRed Cloud HS
Snowmelt Invite (HS) West PointWest Point-Beemer
Superior Invite (MS) SuperiorSuperior, NE
Triangular - Hastings SC, Minden, Southern Valley (HS) Southern Valley
Valentine Triangular (HS) Valentine
Wahoo Quad (HS)
Wilber-Clatonia (HS) WilberWilber-Clatonia HS
Yutan Relays (HS) YutanYutan HS
April
Thursday, April 1
Bayard Invite (HS) BayardBayard HS
Buffalo Bill Invitational (HS) North PlatteNorth Platte HS
Central Conference Relays (HS) CreteDoane College
Chieftain Track & Field Invite (HS) BellevueBellevue East HS
Doane vs. Wesleyan (Collegiate) CreteDoane
Ed Moore Invitational (HS) OgallalaOgallala HS
Elwood Invitational (HS) Elwood Public School
Kirn, Wilson, Fremont Triangular (MS)
Knights of Columbus (HS) Grand IslandGrand Island Central Cath...
LeRoy Hoehner Invite (HS) McCookMcCook HS
LMS Showcase (MS) LexingtonLexington HS
Mullen Invitational (HS) ArnoldArnold HS
Osceola Invite (HS) OsceolaOsceola
Platteview Invite (HS) SpringfieldPlatteview HS
Pleasanton Invitational (HS) Kearney
St. Paul Invite (HS) St. PaulSt. Paul
Sutherland Booster Club Inv. (HS) Sutherland
Thayer Central Invitational (HS) HebronThayer Central
Titan Relays (HS) FirthNorris HS
Friday, April 2
Concordia Open (Collegiate) SewardConcordia-Nebraska
Saturday, April 3
Omaha South Invite (HS) OmahaOmaha Burke
Ram Relays (HS) RalstonRalston HS
Sunday, April 4
Seward vs Crete (MS) Seward
Seward vs Crete (MS) Seward
Tuesday, April 6
Battle Creek Invite (HS) Battle CreekBattle Creek
Bayard JH Invite (MS) BayardBayard HS
Dundy County Invitational (HS) BenkelmanBenkelman
Fairbury Freshmen Triangular (HS) Fairbury
Franklin Flyer Invitational (HS) FranklinFranklin
Lincoln Southwest JV Invite (HS) LincolnLincoln Southwest HS
Malcolm Invitational (HS) MalcolmMalcolm HS
Minden Invite - JV (HS) Minden
Nebraska City Invitational (HS) Nebraska CityNebraska City HS
North Platte/Gothenburg/Lexington/Kearney JV Quad (HS) Lexington, NeLexington HS
Northwest/York Dual (MS) Grand IslandNorthwest
Ravenna Invite (MS) RavennaRavenna
Ravenna Jr. Hi. (MS) RavennaRavenna
Sandy Creek Invite (HS) Sandy Creek HS
Skutt Triangular (HS) OmahaOmaha Skutt Catholic
Thunderbird Invitational (HS) TecumsehJohnson County Central HS
Wayne Invite (HS) WayneWayne HS
West Point Invite (HS)
Westside vs Millard North JV Dual (HS) OmahaMillard North
Wisner-Pilger Early Bird (MS) Wisner
Wood River Invite (MS) Wood RiverWood River
Wednesday, April 7
Meridian Invite (HS) FriendFriend
Midland Throws Meet (Collegiate) FremontMidland Lutheran
South Loup Bobcat JH Invite (MS) ArnoldArnold
Wallace Jr High Invite (MS) SutherlandSutherland
Thursday, April 8
Creek Valley (HS) ChappellChappell
Grand Island Invitational (HS) Grand IslandGrand Island HS
Hastings Freshman Invite (HS) HastingsHastings HS
Mitchell Invitational (HS) MitchellMitchell HS
NLS Invite (HS) St PaulSt. Paul
Ogallala vs. Gothenburg (MS) OgallalaOgallala
Rock County Invitational (HS) BassettRock County HS
Sandy Creek / Lawrence Nelson (MS) FairfieldSandy Creek HS
Wood River Invite (HS) Wood RiverWood River HS
Yutan JV (HS) Yutan Yutan HS
Friday, April 9
Axtell Invitational (HS) Wilcox
Broken Bow Invite (HS) Broken Bow
Broken Bow Invite (HS) Broken BowBroken Bow HS
Cardinal Invite (HS) ArnoldArnold
Dale Feeken Memorial (HS) HastingsAdams Central HS
Dundy County Junior High @ Benkelman (MS) BenkelmanBenkelman
Ivan Krumwiede Invitational (HS) HomerHomer
Kearney High Invite (HS)
Millard South Invite (HS) MillardMillard South HS
Tri-State Invite (HS) ChappellChappell
Walnut, Barr, Lexington (MS) Grand IslandWalnut Relays
Waverly Invite (HS) Waverly
Saturday, April 10
Aurora Invite (HS) AuroraAurora HS
Benson Invitational (HS) OmahaBenson HS
Concordia Invitational (Collegiate) SewardConcordia (NE)
E Lee Todd Invitiational (HS) Grant Perkins County HS
Gretna Knights of Columbus (HS) Gretna HS
Nebraska Invitational (Collegiate) LincolnNebraska
Quadrangular (MS) ScottsbluffScottsbluff/Gering
Monday, April 12
Ogallala vs. N.P. Adams/N.P. Madison/Lexington (MS) OgallalaOgallala
Ralston 9/10 Meet (boys) (HS) RalstonRalston HS
Tuesday, April 13
Alma (MS) AlmaAlma
Benson JV Invite (HS) Benson HS
Boone Central Invite (MS) Albion
Broken Bow Gothenburg McCook Holdrege (MS) Broken BowBroken Bow
Centura Invite (MS) CairoCentura
Centura Jr. Hi (MS) CarioCario
Cougar Invitational (HS) LyonsLyons-Decatur NE
Dawson County (HS) Lexington
Gering Quad (MS) Gering
Heartland Invite (HS) HendersonHeartland School
Knights of Columbus Invite (HS) ColumbusPawnee Park
Lawrence Nelson / Sandy Creek (MS) FairfieldSandy Creek HS
Lewiston Invitational (HS) AuburnAuburn NE
Metro JV @ Millard South (HS) MillardMillard South HS
Milford Invite (HS)
Millard West JV Meet (HS) OmahaMillard West HS
mitchell-morrill Dual (MS) morrill
Plattsmouth Invitational (HS) PlattsmouthPlattsmouth HS
Scottsbluff Quad (MS) Scottsbluff
Southern Valley Invite (HS) Southern Valley
Thayer Central Quad (MS) Thayer Central
Wayne State College Invite (HS) WayneWSC
York / Central City Dual (HS) YorkJerry Yowell Field
Yutan Invite (HS) YutanYutan HS
Wednesday, April 14
Hershey-St Patrick's Jr High Track Invitational (MS) HersheyHershey
Hershey/St. Pats Invite (MS) HersheyHershey
Pawnee City JH Invite (MS) Pawnee CityPawnee City
Potter Dix Jr. High Meet (MS) Kimball
Quad County Invite (HS) Red CloudRed Cloud
Thursday, April 15
Columbus 9th Invite (HS) ColumbusPawnee Park
Conestoga (MS) SpringfieldPlatteview
Del Wicks Invitational (HS) SuperiorSuperior HS
Dick Jones Central Invite (HS) OmahaBurke Stadium
Fremont Lewis & Clark Papio Triangular (MS)
Gene Kruger Invitational (HS) Elkhorn HS
Heartland Invitational (MS) Henderson
High Plains Invite (HS) OsceolaOsceola
Homer Invitational (HS) HomerHomer
O'Neill Invite (HS) O'NeillO'Neill
Pawnee City Invitational (MS) Pawnee CityPawnee City, Nebraska
Ravenna Invite (HS) Ravenna
Shelton Invite (HS) SheltonShelton HS
Spartan JH Invite (MS) GrantGrant
Titan Classic (HS) PapillionPLV Stadium Track
Friday, April 16
Bertrand Invitational (HS) Bertrand
Burwell (HS) Burwell
Central City Invite @ York (HS) YorkJerry Yowell Field
Dutch Zorn Invite (HS) GothenburgGothenbrug HS
Fremont Invite (HS) FremontFremont HS
Gordon/Rushville Quad (MS) Gordon
Marsh Beck Invite (HS) MindenMinden, NE
Medicine Valley Invite (HS) McCookMcCook HS
Neligh Track Meet (MS) NelighNeligh
Sidney Relays (MS) Sidney
Storm Invite (HS) ChappellCreek Valley HS
Sutherland Invite (HS) Sutherland
Syracuse Invitational (HS) SyracuseTecumseh, NE
Saturday, April 17
Alliance Invitational (HS) AllianceAlliance HS
Doane College Relays (Collegiate) CreteDoane
jinx tucker invite (MS) torrington, wy
MUDECAS (HS) TecumsehJCC
Viking Quadrangular (MS) Grand IslandGrand Island NW
Wahoo Invite (HS)
Wisner-Pilger Lions club Invite (HS) Wisner
WTC (HS) MorrillMorrill
Monday, April 19
9/10 Ainsworth Meet (HS) AinsworthEast City Park
Banner County Junior High Track Meet (MS) NEHarrisburg
Crete Norris Dual (MS) CreteDoane College
McCook Triangular (MS) McCookMcCook
Plattsmouth JV Invite (HS) PlattsmouthPlattsmouth HS
Thayer Central/Fillmore Central/STC Triangular (MS) Hebron
Tuesday, April 20
Arapahoe (MS) ArapahoeArapahoe
Broken Bow Jr. Hi (MS) Broken BowBroken Bow
Centennial Invite (HS) Utica
Chase County Invite (HS) ImperialChase County HS
Columbus Dave McNair Invitational (MS) Columbus
Cozad / NP Adams / NP Madison / Gothenburg (MS) CozadCozad
Elwood Invitational (MS) ElwoodElwood
Falls City Sacred Heart Invite (HS) Syracuse NESyracuse HS
Friend Invite (HS) Friend
GICC Invite (MS) Grand IslandGICC
Larry Shepard 9th Invite (HS) FremontFremont HS
Laurel-Concord Invite (HS) LaurelLaurel-Concord
Laurel-Concord JH Invite (MS)
Lincoln East JV Invite (HS) Lincoln
O'Neill Track Meet (MS) O'NeillO'Neill HS
Overton (HS) OvertonOverton
Palmer Invite (HS) FullertonFullerton
Superior Eagles Invitational (HS) SuperiorSuperior HS
Tekamah-Herman Invitational (HS) Tekamah-Herman
Tri County Invitational (HS)
Wallace Invite (HS) SutherlandSutherland HS
Wisner-Pilger Booster Invitational (HS) WisnerWisner-Pilger
Wednesday, April 21
Anselmo-Merna Quad (MS) Broken BowBroken Bow
Arapahoe Invite (HS) Arapahoe
Hayes Center Invite (HS) McCookMcCook HS
Sutherland 7th/8th grade Inv (MS) SutherlandSutherland
Thursday, April 22
Bennington Invite (HS) BenningtonBennington
Brady/Gothenburg Invitational (NP-JV) (HS) GothenburgGothenburg HS
Brady/Gothenburg JV Invite (HS) Gothenburg
Dennis Smith Invitational (HS) PapillionPL Stadium Track
Doniphan/Trumbull Invitational (MS) Doniphan
Dragon Invite (MS) SuperiorSuperior HS
Fred Arnold Invite (HS) SchuylerSchuyler, NE
GINW (HS) Grand IslandGrand Island Northwest
Harold Scott Invite (HS) LincolnLincoln High
JCC Invite (MS) TecumsehJohnson County Central
JH Sandhills Conference Track Meet (MS) ArnoldArnold
Kimball Jr. High Meet (MS) KimballKimball
Pierce Invite (HS) PiercePierce
Platteview Invitational (HS) SpringfieldPlatteview HS
Ron Priebe Gibbon Invite (HS) GibbonGibbon HS
Seward County Invite (MS) SewardSeward HS
West Holt Invite (HS) AtkinsonAtkinson
Friday, April 23
Bellevue East JV Metro Invite (HS) BellevueBellevue East
Bellevue West JV Invite (HS) BellevueBellevue West HS
Don Bader Invite (HS) LexingtonLexington HS
George Calvert Invite (HS) MorrillMorrill
Harlan Sutton JH Track Meet (MS) ChappellChappell
Holdrege Invite (MS) HoldregeHoldrege
JV @ Omaha Northwest (HS) OmahaNorthwest HS
Norfolk Invitational (HS) NorfolkNorfolk
Western Nebraska Twilight (HS) ScottsbluffBearcat Stadium
Saturday, April 24
Aurora Invite (MS) AuroraAurora HS
Cedar Bluffs Invitational (HS) WahooWahoo NE
Chadron Invite (HS) ChadronChadron
Gering Relays (MS) GeringGering
GPAC Last Chance (Collegiate) HastingsHastings
Hershey Invitational (HS) Hershey
Jerry Yowell Classic (HS) YorkJerry Yowell Field
Millard West Freshman Invite (HS) OmahaMillard West HS
Mudecas JH Meet (MS) Pawnee CityPawnee City
Monday, April 26
Alliance Junior Varsity Triangular (HS) AllianceAlliance HS
Central Nebraska Championships (HS) Grand IslandGrand Island HS
Central Nebraska Invite (MS) Grand Island
Central Nebraska Track Championships (HS) Grand IslandGrand Island Senior High
Gordon JV Quad (HS) Gordon
McCook JV Meet (HS) McCook McCook HS
Thunderbird Invitational (HS) BellevueBellevue West HS
Tom White Invitational (HS) McCool JunctionMcCool Juction HS
Tuesday, April 27
Arnold (MS) ArnoldArnold
Bertrand (MS) BertrandBertrand
Best in the West Track Classic (HS) ScottsbluffBearcat Stadium
Broken Bow 9/10 Invite (HS) Broken Bow
Centennial Quad (HS) Utica
Clarkson/Humphrey Invite (HS) MadiaonMadison HS
Cougar Invite (HS) Plattsmouth HS
Creighton Invite (HS) CreightonCreighton
Falls City Invitational (HS) Falls CityJug Brown Stadium
Fort Calhoun Invite (HS) Fort CalhounFort Calhoun HS
Gibbon Jr. Hi. (MS) GibbonGibbon
Hastings Invite 8th Grade (MS) HastingsHastings Middle School
Lexington 7th Grade Triangular /NP Adams/Cozad (MS) LexingtonLexington HS
LPS Freshman Invitational (HS)
Pawnee City Invite (HS) Pawnee CityPawnee City
Pierce 9-10 Invite (HS) PiercePierce
Willis Jones Invitational (HS) BeatriceAthletic Park
York / Columbus High Dual (HS) YorkJerry Yowell Field
Wednesday, April 28
Lewiston Junior High Invitational (MS) Pawnee CityPawnee City, Nebraska
Leyton Invite (MS) ChappellChappell
Thursday, April 29
Ansley (HS) Broken BowBroken Bow HS
Fillmore Central Invite (MS) Geneva
Fillmore Central Middle School Invite (MS) GenevaGeneva, NE
Goldenrod Conference (HS) BurwellBurwell
Gothenburg Dutch Zorn Relays (MS) GothenburgGothenburg
Imperial Junior High Invitational Track Meet (MS) ImperialImperial
North Bend Quad (MS) North BendNorth Bend
North Invite (HS) omahaOmaha North
Northeast Nebraska Track & Field Classic (HS) NorfolkNorfolk HS
Ord Invite (MS) OrdOrd
Sandhills Conference Track Meet (HS) Valentine
South Sioux City Invite (HS) South Sioux CitySouth Sioux City HS
York Quad (MS) YorkYork HS
Yutan Quad (MS) YutanYutan
Friday, April 30
Aquinas Invite (HS) David CityAquinas HS
Aurora Quadrangular (MS) AuroraAurora
Blair Invitational (HS) BlairBlair HS
Cornhusker Conference (HS) FullertonFullerton
Crete Invite (HS) CreteDoane College
FKC (HS) Elwood
Fremont Middle School Invite (MS)
Holdrege Invite (HS) HoldregeHoldrege HS
Metro JV @ Bellevue West (HS) BellevueBellevue West
Millard Public Schools Triangular (HS) MillardMillard South HS
NENAC Conference JH (MS)
Ord Invite (HS) Ord
RPAC Conference Meet (HS) CambridgeCambridge
SPVA Conference Meet (HS) ImperialImperial
UNK Twilight (Collegiate) KearneyNebraska-Kearney
Western Conference Championships (HS) ScottsbluffBearcat Stadium
May
Saturday, May 1
BMS invite (MS) ScottsbluffScottsbluff
CRC Conference Meet (HS) OsceolaOsceola
ECNC Track Meet (HS) YutanYutan HS
Frontier Conference (HS) WahooWahoo NE
GICC Inv. JV (HS) Grand Island
GPAC Outdoor Championships (Collegiate) HastingsHastings
Loup Valley Conference (MS) ArnoldArnold
MAC Conference Track Meet (HS) ChappellCreek Valley HS
Mid-States Conference Meet (HS) Battle CreekBattle Creek
NVC Conference (MS) O'NeillO'Neill HS
PHC Track Meet (HS) Chadron
Pioneer Conference Meet (HS) AuburnAuburn
scottsbluff invite (MS) scottsbluffscottsbluff
Southern Nebraska Conference (HS) WilbeerWilber
SWC Meet (HS) AinsworthAinsworth HS
TVC JH Meet (MS) FranklinFranklin HS
Twin Valley Conference (HS) FranklinFranklin HS
Monday, May 3
Arlington Bennington Fre Triangular (MS)
Auburn JV Invitational (HS) AuburnAuburn HS
S- Club Invite (MS) SuttonSutton HS
Seward JV Invite (HS) SewardSeward HS
Tuesday, May 4
Adams Central/STC Dual (MS) Hastings
Beatrice Reserve Invite (HS) BeatriceAthletic Park
Best of the Midwest (HS) SutherlandSutherland HS
Boone Central Quadrangular (HS) AlbionBoone Central HS
Bronco Track Invite (HS) BurwellBurwell
Cambridge (MS) CambridgeCambridge
Chadron Quad (MS) Chadron
Crete - Seward Dual (MS) Seward
Fort Kearny Conference (MS) WilcoxWilcox
Freeman Invitational (HS) CreteDoane College
Fremont Bergan (HS) Midlands Luthern College
Fremont JV Invite (HS) FremontFremont HS
Kimball Freshmen Meet (HS) KimballKimball
Lexington 7th/8th Invite (MS) LexingtonLexington HS
Loup City Invite (MS) Loup CityLoup City
Loup City Jr. Hi (MS) Loup CityLoup City
Metro Conference Meet (HS) OmahaBurke Stadium
Morrill JH (MS) MORRILLMorrill
North Platte 9th and 10th (HS) North Platte North Platte HS
North Platte Invite (MS) North PlatteNorth Platte
Randolph Invite (HS) RandolphRandolph
Yutan Invite (MS) YutanYutan
Wednesday, May 5
Brady Junior High Track Meet (MS) ArnoldArnold
Crete MS PR's (MS)
Metro Conference Meet (HS) OmahaBurke Stadium
St. Edward Invitational (HS) AlbionBoone Central HS
Thursday, May 6
Barr vs. Westridge Dual (MS) Barr Middle School
Cheyenne County Track Meet (HS) SidneySidney HS
Cozad Invite (MS) CozadCozad
Elm Creek Invitational (HS) Elm Creek
EMC (Eastern Midlands) Conference (HS) GretnaGretna HS
Loup Valley Conference Track Meet (HS)
LouPlatte Conference (HS) Wood River
MAC Junior High Track Meet (MS) NEGering
Norfolk Catholic Invitational (HS) Norfolk Norfolk Catholic Track an...
Norfolk Invitational (MS) NorfolkNorfolk
Northwest/Aurora Dual (MS) Grand IslandNorthwest
River Cities Conference (HS) OmahaSkutt HS
SPVA Junior High Track and Field Meet (MS) HersheyHershey
Friday, May 7
Alma Invite (HS) Alma
Auburn Invitational (HS) AuburnAuburn HS
Bayard B-C-D (HS) BayardBayard
Concordia Twilight Meet (Collegiate) SewardConcordia (NE)
Cozad Invite (HS) CozadCozad HS
Dundy County/Stratton Twilight (HS) Dundy County
GNAC (Greater Nebraska Athletic Conference) Champi... (HS) McCookMcCook HS
Johnson County Central Invite (HS) TecumsehJohnson County Central HS
NENAC Conference Meet (HS) PlainviewPlainview
Orville Rettig Invitational (HS) Nebraska CityNE City
Stapleton Inv. (HS) ArnoldArnold
Valentine Invite (HS) ValentineValentine
Saturday, May 8
Centennial Conference Meet (HS) ColumbusPawnee Park
Central Conference Meet (HS) HoldregeHoldrege High
East Husker Conference jr. high (MS) West PointWest Point
Lincoln Youth Track Club Invitational at Nebraska ... (Club) LINCOLNNEBRASKA WESLEYAN
Middle School Western Conference (MS) AllianceBulldog Stadium
Nebraska Open (Collegiate) LincolnNebraska
Pioneer Conference Junior High Track Meet (MS) Pawnee CityPawnee City, Nebraska
Monday, May 10
RPAC Conference Meet (MS) BenklemanBenkleman
Southern Valley (MS) OxfordSouthern Valley
Suburban Freshmen - CANCELLED (HS) BellevueBellevue West HS
Tuesday, May 11
Grand Island JV Invite (HS) Grand IslandGrand Island HS
Wednesday, May 12
District A-1 (HS) North PlatteNorth Platte HS
District A-2 Meet (HS) KearneyKearney HS
District A-4 (HS) OmahaOmaha Northwest HS
District D-11 (HS) MitchellMitchell HS
District D-3 (HS) WisnerWisner-Pilger
District D-8 (HS) Loup CityLoup City HS
District D-9 (HS) BenkelmanBenkelman
Districts (HS) SutherlandSutherland
Districts A-2 (HS) LincolnLincoln
ECNC Meet (MS) malcolmMalcolm
Thursday, May 13
B-1 District (HS) BlairBlair HS
B-2 District Track Meet (HS) PlattsmouthPlattsmouth HS
B-3 District Track Meet (HS) SewardConcordia University
B-5 District Track Meet (HS) LexingtonLexington
C-1 District Track Meet (HS) YutanYutan HS
C-10 District Trackmeet (HS) HersheyHershey
C-3 District meet (HS) Cross County
C-5 District Meet (HS) HartingtonHartington
C-6 District Track Meet (HS) AtkinsonWest Holt
C-7 District Track Meet (HS) BurwellBurwell
C-8 District Track Meet (HS) FairfieldSandy Creek HS
C11 Districts (HS) GrantPerkins County
Class B-4 District Track Meet (HS) NorfolkNorfolk Catholic
D-1 District Track Meet (HS) AuburnAuburn
District (HS)
District B6 Championship (HS) ScottsbluffScottsbluff HS
Districts (HS) Hershey
Friday, May 14
Minden Invite (MS) MindenMinden
Saturday, May 15
Doane NAIA Last Chance (Collegiate) CreteDoane
Flyers Throws Festival (Club) omahaOmaha Burke HS
Nebraska Championship (MS) GothenburgGothenburg
Monday, May 17
West Holt Invite (MS) Atkinson
Tuesday, May 18
NENAC Future Stars (HS) NelighNeligh
Thursday, May 20
Class B State Track Meet (HS) Omaha Burke Stadium
Friday, May 21
Nebraska Class A State Championships (HS) OmahaBurke Stadium
Nebraska Class B State Championship Day 1 (HS) OmahaOmaha Burke HS
Nebraska Class C State Championships (HS) OmahaOmaha Burke
Nebraska Class D State Championship Day 1 (HS) OmahaOmaha Burke HS
Saturday, May 22
Nebraska Class A State Championships (HS) OmahaBurke Stadium
Nebraska Class B State Championship Day 2 (HS) OmahaOmaha Burke HS
Nebraska Class C State Championships (HS) OmahaOmaha Burke
Nebraska Class D State Championship Day 2 (HS) OmahaOmaha Burke HS
Sunday, May 23
Big O Throws Open (Club) OmahaOmaha Benson HS
June
Sunday, June 6
Nebraska Association USATF Youth championships (Club) OmahaOmaha Benson HS
Saturday, June 12
Nebraska Association USATF Junior Olympics multi-e... (Club) CreteDoane College
Pawnee City Invitational (Club) Pawnee CityPawnee City HS
Saturday, June 19
Nebraska Association USATF Junior Olympics (Club) OmahaOmaha Burke HS
Saturday, June 26
Bellevue Breeze Invitational (Club) BellevueBellevue East HS

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results