View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

January
Saturday, January 1
ANET Test: Direct Athletics Parse (HS) Test MeetRule 70
February
Saturday, February 5
Berkeley AC (HS) UC Berkeley
Saturday, February 19
WPC 50-50 Last Chance Meet (Collegiate) PortlandMarshall HS
Saturday, February 26
Frank Haskins 4-way (Collegiate) NewbergGeorge Fox University
March
Tuesday, March 1
Monroe All-Time List (MS) EugeneMonroe Middle School
Saturday, March 5
Erik Anderson Icebreaker (Collegiate) McMinnvilleLinfield
Linfield Ice Breaker (Club) McMinnville, ORLinfield College
MCTF Two Person 16k Relay (HS) Blue RiverAaron and Marie Jones Com...
Top O'Tabor 3K Racewalk (Club) PortlandMt Tabor Park
UNATTACHED - Linfield Icebreaker (HS) McMinnvilleMaxwell Field
Willamette Opener (Collegiate) SalemWillamette University
Monday, March 7
PC time trials (HS) PortlandPortland Christian
Wednesday, March 9
Blue and Gold Dual Day 1 (HS) EugeneMarist HS
Blue v Gold v Black Intrasquad Meet Day 1 (HS) GreshamSam Barlow HS
Orange & Black Challenge (HS) Roseburg
Red-White Meet Day 1 (HS) Oregon CityOC Pioneer Stadium
St. Mary's Time Trials (HS) MedfordSt. mary's
The Mini-Meet Day 1 (HS) McMinnvilleWortman Stadium
YC Intrasquad (HS) YamhillYamhill-Carlton HS
Thursday, March 10
Blue and Gold Dual Day 2 (HS) EugeneMarist HS
Blue v Gold v Black Intrasquad Meet Day 2 (HS) GreshamSam Barlow HS
Red-White Meet Day 2 (HS) Oregon CityOC Pioneer Stadium
SMHS Time Trials (HS) MedfordSMHS
Summit Intrasquad (HS) BendSummit HS
The Mini-Meet Day 2 (HS) McMinnvilleWortman Stadium
UHS Team Quadrathlon (HS) UnionAthletic Complex
Friday, March 11
Beaverton Intrasquad Meet (HS) BeavertonBHS
Cowboys Games (HS) PrinevilleWard Rhoden Stadium
Husky Intersquad Meet (HS) North Marion HS
Jaguar Time Trials (HS) Century HS
Lincoln Red and White Intersquad Meet (HS) PortlandLincoln HS
Raider Relays (Intrasquad) (HS) Corvallis Crescent Valley HS
Sandy Intrasquad Meet (HS) SandySandy HS
Saturday, March 12
Hood River "Learn By Doing" Clinic (HS) Hood RiverHood River Valley HS
Lane Preview (Collegiate) EugeneLane Community College
Pacific Preview / Multi (Collegiate) Forest GrovePacific
Purple & White Meet (HS) EugeneSouth Eugene HS
Run for the Shamrock (HS) Alton Baker Park
Tuesday, March 15
Basin Co-ed Relays (HS) Klamath FallsModoc Field
Brookings-Harbor Icebreaker (HS) BrookingsBHHS HS
Crusader Relays (HS) MedfordSt. Mary's School
GU Small Schools (HS) John DayGrant Union HS
Hillsboro Relays (HS) HillsboroLiberty HS
Kennedy Ice Breaker (HS) Mt. AngelKennedy HS
Lewis & Clark League Icebreaker (HS) RainierRainier HS
Mapleton 300 (HS) Mapleton Track
North Medford v. Crater (HS) Crater HS
Ontario Icebreaker (HS) OntarioOntario HS
Wednesday, March 16
Aloha vs Westview (HS) AlohaAloha
Axemen Relays (HS) EugeneSouth Eugene
Beaverton @ Sunset (HS) PortlandSunset HS
Central vs. Monroe (HS) IndpendenceIndependence
Clackamas, Gladstone vs Centennial (HS) Gresham Centennial
Cleveland vs. Benson & Roosevelt (HS) PortlandCleveland
Crescent Valley & Mollala @ South Albany (HS) AlbanySouth Albany HS
Elmira v Cottage Grove, Sweet Home (HS) ElmiraElmira
Franklin @ Wilson (HS) Portland Wilson HS
Grants Pass, Thurston and Roseburg (HS) RoseburgRoseburg HS
Green vs. White (HS) Sheldon
Jason Addy Classic (HS) TigardTigard HS
La Pine, Sisters & Harrisburg vs Junction City (HS) Junction CityJunction City HS
Lebanon @ Corvallis (HS) CorvallisCHS
LPMS Intrasquad (MS) CorvallisLinus Pauling MS
Madison vs. Jefferson & Marshall (HS) Marshall
Ponderosa v Eagle Point (MS) Klamath FallsModoc Field
Ranger Inter-Squad Pentathlon (HS) EstacadaEstacada HS
Reynolds vs Canby (HS) CanbyCanby HS
Rogue River Vs. Hidden Valley Dual Meet 2011 (HS) Rogue River
Roseburg vs. GP vs. Thurston (HS) RoseburgRoseburg
South Medford v. Eagle Point (HS) MedfordSouth Medford HS (NEW CAM...
Southridge @ Jesuit (HS) Jesuit HS
Sprague vs. Bend (HS) BendBend HS
West Albany @ Woodburn (HS) Woodburn
West Linn/Horizon Christian at Tualatin (HS) TualatinTualatin HS
Thursday, March 17
3rd Annual Toledo Take Off (HS) ToledoToledo HS
Bob Anderson Relays (HS) ScappooseScappoose HS
Breaking the Ice, Ice Breaker (HS) PrinevilleWard Rhoden Stadium
Buck Classic (HS) PendletonPendleton HS
Cascade at North Salem (HS) SalemNorth Salem HS
Dallas @ Silverton (HS) SilvertonSilverton HS
Douglas County ICEBREAKER (HS) GlideGlide
ELCA Ice Breaker (HS) LebanonEast Linn Christian
Grizzly Bear Open (HS) McMinnvilleMcMinnville HS
Jr High Invite (MS) HarperHaprer
Lewis and Clark Leagure Ice-Breaker (HS) RainierRainier HS
Liberty Vs Putnam (HS) HillsboroLiberty HS
Maroon vs Gold Intrasquad Meet (HS) RedmondRedmond HS
Marshfield @ Springfield (HS) SpringfieldSilke Field
Milwaukie vs St. Helens (HS) St. HelensSt. Helens HS
Mullen Leavitt Invite (HS) The DallesThe Dalles-Wahtonka HS
Nestucca v. Willamina, Santiam, Sheridan (HS) CloverdaleNestucca
Parkrose vs Sherwood (HS) SherwoodSherwood HS
Regis Coed Relays (HS) StaytonRegis HS
Rogue River, Prospect, Butte Falls @ St. Mary's (MS) MedfordSt. Mary's School
Siuslaw Icebreaker (HS) FlorenceSiuslaw HS
Summit, Barlow and PC @ Oregon City (HS) Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Wilsonville @ Sandy (HS) SandySandy HS
Friday, March 18
Diana Thurmond Invitational (HS) HarperHarper HS
EOU Blue & Gold Meet (Collegiate) La GrandeEastern Oregon
Highlander Intersquad (HS) EugeneNorth Eugene HS
Intra-Squad Mini Meet (HS) PhilomathPhilomath, OR
Mt West Preview (HS) Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
Umatilla Icebreaker (HS) UmatillaUmatilla HS
UNATTACHED-Lewis and Clark Spring Break Open (HS) PortlandLewis and Clark College
Saturday, March 19
L&C Spring Break Open (Collegiate) PortlandLewis & Clark
Lewis and Clark College Spring Break Open (HS) Portland, ORLewis and Clark COllege
Oregon Preview (Collegiate) EugeneUniversity of Oregon
Warrior Relay (HS) OakridgeOakridge HS
Willamette Corban Dual Meet (Collegiate) Salem, ORWillamette University
Tuesday, March 22
Linfield Multi-Events (Collegiate) McMinnvilleLinfield
Wednesday, March 23
Canby All-Comers Spring Break Meet (MS) CanbyCanby HS
Canby open (Club) Canby, orCanby HS
UNATTACHED - Canby All Comer's (HS) CanbyCanby HS
Friday, March 25
Unattached - Sweet Home Heptathlon/Decathlon Day 1 (HS) Sweet HomeSweet Home HS
Saturday, March 26
Unattached - Sweet Home Heptathlon/Decathlon Day 2 (HS, Collegiate) Sweet HomeSweet Home HS
Tuesday, March 29
Bandon Small Schools (HS) BandonBandon HS
Glide Small Schools #1 (HS) GlideGlide
Marshfield host North Bend (HS) Coos BayPrefontaine Track
NEHS @ Springfield (HS) SpringfieldSpringfield HS
North Valley/Mazama@Hidden Valley (HS) Grants PassHidden Valley HS
PMS Intrasquad 400/100 (MS) PhilomathPhilomath HS
Practice (MS) AlohaLCS
Practice (HS) AlohaLCS
Wednesday, March 30
@ Cascade w/ Sprague, McKay (HS) TurnerCascade
Ashland,Scenic (MS) AshlandAshland Middle School
Canby @ Oregon City (HS) Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
CC VS Summit (HS) BendSummit HS
Central Catholic @ Hillsboro (HS) HillsboroHare Field
Clackamas @ West Linn (HS) West Linn
Cleveland vs. Madison (HS) PortlandCleveland
Crater/Ashland Dual (HS) Ashland
Crc Jv #1 (HS) Hood RiverHrvhs
Crescent Valley @ Silverton (HS) Silverton, OregonSilverton HS
Eagle Point v Hedrick (MS) Eagle PointEPHS
Fleming, Ruch, Lincoln Savage (MS) MurphyHidden Valley HS
Gladstone vs Banks (HS) GladstoneGladstone
Grant at Lake Oswego (HS) Lake OswegoLake Oswego
Jaguar Classic (HS) HillsboroCentury HS
Jesuit @ Lincoln (HS) Lincoln HS
La Salle Icebreaker (HS) MilwaukieLa Salle Prep
Lebanon @ West Albany (HS) WAHS
McMinnville @ South Salem (HS) SalemSouth Salem
MV vs. Redmond (HS) BendMVHS
North Medford v. Grants Pass (HS) Grants Pass HS
Parkrose vs Liberty (HS) PortlandParkrose HS
Ponderosa v McLoughlin (MS) Klamath FallsModoc Field
Prospect, Shady Cove, Hanby (MS) Eagle PointEagle Point HS
Reynolds @ Newberg (HS) NewbergNewberg HS
Roosevelt & Jefferson @ FHS (HS) Franklin HS
Roseburg vs. South Medford (HS) RoseburgRoseburg HS
Sandy @ Putnam (HS) milwaukieRex Putnam HS
South Albany @ Dallas (HS) Dallas, OR
St. Helens @ Wilsonville (HS) WilsonvilleWilsonville HS
Talent, White Mountain (MS) PhoenixPhoenix High
Thurston @ Willamette (HS) EugeneWillamette HS
Wilson vs Benson & Marshall (HS) PortlandWilson HS
Woodburn @ Corvallis (HS) CorvallisCHS
Thursday, March 31
Aloha vs. Beaverton (HS) BeavertonBeaverton
Blanchet Catholic, Chemawa, McKenzie, Lowell & Eas... (HS) CreswellCreswell HS
Catlin Gabel 4-Way (Clat, Corb, DLSN) (HS) PortlandCatlin Gabel HS
Cottage Grove v La Pine, Sweet Home (HS) Cottage GroveCottage Grove HS
Elmira, Junction City, Monroe, Central Linn (HS) ElmiraElmira
Estacada Small School Invite (HS) EstacadaEstacada HS
Glide #1 (MS) GlideGlide
Grace Christian, Lorna Byrne, Butte Falls @ St. Ma... (MS) MedfordSt. Mary's
Henley, Mazama @ KU (HS) Klamath FallsModoc Field
Hidden Valley vs North Valley (HS) Murphy, OregonHidden Valley HS
Lane Heptathlon (Collegiate) EugeneLane
Lebanon vs. Linus Pauling (MS) LebanonLebanon HS
Little Fir League Meet (MS) Sutherlin HS
Marist @ Churchill (HS) EugeneChurchill
Mtn. West League (West Teams) (HS) Mapleton Track
North Salem at Gresham (HS) Gresham HS
OES vs Warrenton, Rainier, Valley Catholic MEET IS... (HS) PortlandOES
Pleasant Hill, Salem Academy, Waldport @ Jefferson (HS) JeffersonJefferson HS
Red & Gray Intrasquad (Day 1) (HS) Portland David Douglas HS
Rogue River MS, Sacred Heart and New Hope (MS) Rogue RiverRogue River HS
Santiam Christian, Toledo vs Harrisburg (HS) HarrisburgHarrisburg
Sherwood @ Milwaukie (HS) MilwaukieMilwaukie HS
Sunset @ Southridge (HS) Southridge HS
Wildcat Time Trials (MS) Dallas LaCreole Middle School
WVL Icebreaker at Dayton (HS) DaytonDayton HS
April
Friday, April 1
All School Kick Off Meet (MS) StanfieldStanfield HS
Carnival Of Speed (HS) Milton FreewaterShockman Field
Coquille Twilight Meet (HS) Coquille Coquille HS
Don Walker Invitational (HS) NyssaNyssa HS
East County Classic (HS) GreshamMt Hood Community College
Kennedy Meet (HS) Kennedy HS
Laker Classic invitational (HS) Lake OswegoLake Oswego
Oregon Trail Invitational (HS) ValeVale
Red & Gray Intrasquad (Day 2) (HS) PortlandDavid Douglas HS
Sheldon @ South Eugene (HS) EugeneSouth Eugene HS
Saturday, April 2
24th Annual Tillamook Invitational (HS) TillamookTillamook HS
Condon Invitational (HS) CondonCondon HS
CYO Developmental Meet 1A (MS) VancouverColumbia River HS
CYO Developmental Meet 1B (MS) MilwaukieLa Salle Prep
CYO Developmental Meet 1C (MS) Beaverton Valley Catholic HS
CYO Developmental Meet 1D (MS, Club) HillsboroCentury HS
Girls and Boys (MS) HillsboroCentury HS
Jenn Boyman Memorial Invitational (Collegiate) McMinnvilleLinfield
Junction City Invite (HS) Junction CityJunction City HS
Medford Rotary Relays (HS) MedfordBowerman Field, North Med...
North Bend Frosh-Soph Invitational (HS) North BendFrank Shriver Track
Sisters Rotary Invite (HS) SistersSisters HS
Sutherlin Invitational (HS) SutherlinSutherlin HS
USATF Developmental Meet (Club) JeffersonJefferson HS
Wilsonville Invitational (HS) WilsonvilleWilsonville
Monday, April 4
Blue/Gray InterSquad Runoff (Distance) (HS) MedfordSouth Medford HS
Coast Valley League Meet at Sheridan (MS) SheridanSheridan
Coast Valley League Meet at Yamhill (MS) YamhillYamhill HS
Daily Astorian (HS) SeasideSeaside HS
Mark Twain, Stayton vs. Duniway (MS) McminnvilleMcminnville HS Track
Southwest Christian Invitational Life Christian (MS) AlohaLife Christian School
St. Mary's vs. Cascade Christian dual meet (HS) MedfordSt. Mary's
Tuesday, April 5
Ashland, Lincoln Savage (MS) MurphyHidden Valley HS
Emerald Youth League (MS) Blue RiverAaron and Marie Jones Com...
Emerald Youth League (MS) HarrisburgHarrisburg
Emerald Youth League (MS) MonroeMonroe, OR
Glendale LFL (MS) GlendaleGlendale HS
Grants Pass vs Eagle Point (HS) Eagle PointEagle Point
GU Small Schools (HS) John DayGrant Union HS
GU Small Schools (MS) John Day John Day GU HS
KU, Hidden Valley @ Henley (HS) Henley
Lakeview vs Chiloquin, Lost River, Paisley (HS) Lakeviewlakeview
Little Fir @ Riddle (MS) RiddleRiddle
Pacific Invite (HS) SixesPacific HS
Philomath MS Track Meet #1 (MS) PhilomathPhilomath HS
Salem Academy Meet (MS) SalemSalem Academy
Sheldon @ Churchill (HS) EugeneChurchill HS
South Eugene & Newport @ Springfield (HS) SpringfieldSilke Field
South MS vs. Mac MS (MS) Grants PassGPHS
Thurston @ NEHS (HS) EugeneNorth Eugene HS
Wednesday, April 6
2A Spec Dist 1-Oakridge, Monroe, Crow (HS) OakridgeOakridge
Aloha @ Sunset (HS) PortlandSunset HS
Barlow vs. David Douglas (HS) PortlandDavid Douglas HS
Beaverton vs. Lincoln (HS) Lincoln
Bend @ Redmond (HS) RedmondRedmond HS
Blanchet, Scio, Jefferson, Mill City (MS) ScioScio
Brookings Meet (MS) BrookingsBrookings oregon
Brookings v Bandon, Driftwood, Powers (MS) BrookingsAzalea Middle School
Cascade, Molalla, Sweet Home vs LaCreole (MS) DallasDallas HS
CC vs Mt View (HS) PrinevilleCrook County
Central Catholic & Saint Mary's @ Gresham (HS) Gresham Gresham HS
Coast Valley League Meet at Amity (MS) AmityAmity HS
Coast Valley League Meet at Dayton vs Willamina, S... (MS) Dayton ORDayton HS
Crescent Valley @ Corvallis (HS) CorvallisCorvallis HS
Dallas at West Albany (HS) West Albany
Eagle Point v North GP (MS) EaglePointEPHS
Glencoe @ Newberg (HS) NewbergNewberg HS
Lake Oswego @ Canby (HS) CanbyCanby HS
Lebanon @ Woodburn (HS) WHS
McNary vs. McKay (HS) KeizerMcNary
Middle School (MS) Pleasant HillPleasant Hill
Milwaukie @ Sandy (HS) SandySandy HS
NB vs Siuslaw, Coquille (MS) North BendNorth Bend
North Medford v. Ashland (HS) MedfordBowerman Field, North Med...
North Salem at West Salem (HS) West Salem
Oregon City @ Clackamas (HS) ClackamasClackamas
Orient/Damascus vs. Sandy (MS) GreshamBarlow HS
Parkrose vs. St. Helens (HS) St. helensSt. Helens HS
PIL Varsity Relays-Field Events (HS) PortlandCleveland HS
Rex Putnam @ Sherwood (HS) SherwoodSherwood
Reynolds vs. Centennial (HS) Gresham Centennial
Roseburg vs. Crater (HS) Crater
Sky-Em Youth League (MS) Junction CityJunction City
South Albany @ Silverton (HS) SilvertonSilverton HS
Sprague vs. South Salem (HS) SalemSprague HS
Summit JV (HS) BendSummit HS
t (HS) ElginEHS - Member Only
Talent, Fleming (MS) Grants PassNVHS
Tigard vs Century (HS) TigardTigard HS
Tualatin @ Hillsboro (HS) HillsboroHare Field
West Linn @ Lakeridge (HS) Lakeridge
Westview @ Jesuit (HS) Jesuit HS
White Mountain vs Ponderosa,Ruch (MS) White CityWhite Mountain
Willamette, Taft @ Marist (HS) EugeneMarist HS
Wilsonville @ Liberty HS (HS) HillsboroLiberty HS
Thursday, April 7
2A Spec Dist 1 - Days Creek, Reedsport, Yoncalla, ... (HS) OaklandOakland
Astoria vs Scappoose (HS) ScappooseScappoose HS
Canby vs. Wood (MS) WilsonvilleWilsonville High
Clear Creek 7/8 @ Centennial (MS) PortlandCentennial Middle School
Floyd Light vs. Alice Ott (MS) PortlandFloyd Light Middle School
Forest Grove at McMinnville (HS) McMinnvilleMcMinnville HS
FWL (JV) @ Siuslaw (HS) FlorenceSiuslaw
Gladstone vs Stayton (HS) GladstoneGladstone
Glide, North Valley,Creswell & Toledo @ Pleasant H... (HS) Plesant HillPleasant Hill HS
Hanby, Grace Christian, Prospect @ Hanby (MS) Central PointCrater HS
Harper MS Invite (MS) HarperHarper
Harrisburg, Jefferson @ Chemawa (HS) SalemChemawa HS
Hermiston Invite (Club) Hermiston
Hood River MS at Estacda (MS) EstacdaEstacda
Junction City v Cottage Grove, Elmira (HS) Junction City Junction City
Kennedy, Scio, Santiam, ELCA, NCC (HS) Kennedy HS
La Pine & Sisters vs Sweet Home (HS) Sweet HomeSweet Home HS
MCL Meet (MS) PortlandPortland Christian
New Hope,Rogue River, Lorna Byrne (MS) Grants PassNew Hope Christian
Newberg Middle School (MS) NewbergNewberg HS
NWL Meet (Knappa host) (HS) KnappaKnappa
Ontario JV (HS) OntarioOntario HS
Parkrose MS 6/7/8 at Gordon Russell MS (MS) GreshamGordon Russell MS
PIL Varsity Relays (HS) PortlandLincoln HS
Reedsport, Yoncalla & Days Creek @ Oakland (HS) OaklandOakland
Regis, Central Linn, Culver (HS) StaytonRegis HS
Riddle Invite (HS) RiddleRiddle HS
Riverside Jr. High Invitational (MS) Boardman, OregonRiverside Jr./Sr. HS
Salem Academy vs Blanchet - Santiam Christian-Walp... (HS) SalemSalem Academy
Seaside vs. Yamhill-Carlton/Gaston (HS) YamhillYamhill-Carlton HS
St. Mary's, Butte Falls, Shady Cove @ Sacred Heart (MS) MedfordSt. Mary's School
Sunset vs Reedsport, Gold Beach, Myrtle Crest, Pow... (MS) Coos BayMarshfield HS
Tillamook vs. Banks (HS) Banks HS
Umatilla, Athena-Weston, Stanfield, Boardman (Club) UmatillaUmatilla
Valor, French Pr. vs. Sant. Christ. (MS) WoodburnWoodburn HS Track
WVL Meet at Amity (HS) AmityAmity HS
WVL Meet at Sheridan (HS) SheridanSheridan HS
Friday, April 8
Baker Relays (HS) BakerBaker High
Eastern Oregon 1A Invitational (HS) ValeFrank Hawley Stadium
High Desert Time Trials (MS) BendHigh Desert Middle School
John Knight Twilight (Collegiate) MonmouthWestern Oregon University
Lost River 4 way (HS) MerrillLost River
McKenzie Invitational (HS) Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
Pacific Northwest Relays (Collegiate) Oregon CityWarner Pacific
Regis Decathlon (HS) StaytonRegis HS
Weston Invite (MS) Milton FreewaterMilton-Freewater HS
Saturday, April 9
Banks Invitational Track Meet (HS) BanksBanks HS
Brookings-Harbor Rotary Invitational (HS) BrookingsBH HS
Burns Lions Invitational (HS) BurnsBurns HS
CRC Kick-Off (HS) The DallesTDWHS
CYO Developmental Meet 2A (MS) VancouverColumbia River HS
CYO Developmental Meet 2B (MS) MilwuakieLa Salle Prep
CYO Developmental Meet 2C (MS) MilwaukieMilwaukie HS
CYO Developmental Meet 2D (MS) HillsboroCentury HS
Elmira Relays (HS) ElmiraElmira HS
Girls and Boys (MS) MilwaukeeMilwaukee HS
Joseph Jn. High Invite (MS) Joseph
Pacific Luau (Collegiate) Forest GrovePacific University
Pepsi Team Invitational (Collegiate) EugeneOregon
Pepsi's Jim Robinson Twilight Invitational (HS) RoseburgRoseburg HS
Portland Christian Invitational (HS) PortlandPortland Christian
Prefontaine Masters (Collegiate) Coos BaySouthwestern Oregon
PSA Time Trial (Club) GreshamBarlow
Regis Decathlon (HS)
Riverside Invitational (HS) BoardmanRiverside HS
Sandy Invitational (HS) SandySandy HS
The Willamette Falls Invitational (HS) Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
TTC Mini Meet (Club) TroutdaleReynolds HS
Monday, April 11
Floyd Light MS @ Sandy MS (MS) SandySandy HS Track
Mt. Hood Multi Meet (Collegiate) GreshamMt. Hood Community Colleg...
Newport M.S Invitational (MS) NewportNewport High
Valor, Talmadge vs Sweet Home (MS) Sweet HomeSweet Home Husky Field
Tuesday, April 12
Alice Ott vs. Ron Russell (MS) Portland, OregonAlice Ott Middle School
Arlington Twilight (HS) ArlingtonArlington HS
Central vs. Cascade (HS) IndependenceCentral HS
Churchill, Springfield @ NEHS (HS) EugeneNorth Eugene HS
Emerald Youth League (MS) Oakridge, OR
Emerald Youth League (MS) MapletonMapleton
Emerald Youth League Meet (MS) EugeneMarist HS
Gardiner vs. Ogden (MS) Oregon CityGardiner Middle School
GU Small Schools (HS) John DayGrant Union HS
GU Small Schools (MS) John DayGUHS
Harper Invitational (HS) HarperHarper HS
La Pine/Sweet Home/Junction City vs Sisters (HS) SistersSisters HS
LFL - Riddle (MS) RiddleRiddle
Marist, Thurston @ Cottage Grove (HS) Cottage GroveCottage Grove HS
MCL Meet (MS) PortlandOregon Episcopal
Mt. Hood Mult Meet (Collegiate) GreshamMt. Hood Community Colleg...
Newport vs Taft (HS) Newport Newport HS
Patton/LaCreole/Sant. Christian (MS) McMinnvilleMcMinnville HS
Phoenix/Klamath Union/New Hope Christian@North Val... (HS) Grants PassNorth Valley
Pilot Butte (MS) BendPilot Butte
Red & Black Challenge (HS) ReedsportReedsport HS
Roseburg vs. Eagle Point (HS) Eagle PointEagle Point
Sheldon host Marshfield (HS) EugeneSheldon
Sky View Meet (MS) BendSky View Middle School
Stanfield (HS) StanfieldStanfield HS
Stayton Vs Philomath (HS) PhilomathPhilomath
The Dalles Middle School (MS) The Dalles, ORThompson Track
The Dalles-Wahtonka @ Hood River Valley (HS) Hood RiverHRVHS
TRC League Meet (ELCA Host) (HS) LebanonEast Linn Christian
Yoncalla LFL (MS) YoncallaYoncalla
Wednesday, April 13
1st Annual Hammer and Hotdogs Intersquad Competiti... (HS) eugeneCrow HS
Ashland vs Grants Pass (HS) Grants Pass HS
Benson & Madison @ Marshall (HS) PortlandMarshall
Blanchet, Mt. Angel, Scio, St. Mary's (MS) Mt. AngelMt. Angel
Canby at Lakeridge (HS) Lake OswegoLakeridge HS
Cascade MS Track Meet (MS) TurnerCascade HS
CC @ Bend Relays (HS) BendBend HS
Central Catholic @ Barlow (HS) GreshamSam Barlow HS
Century vs McMinnville (HS) HillsboroCentury HS
CIL League Track Meet (MS) GervaisGervais
Cleveland @ Franklin (HS) PortlandCleveland HS Track
Coast Valley League at Nestucca (MS) NestuccaNestucca
Coast Valley League Meet at St. Paul (MS) St. PaulSt. Paul HS
Corvallis @ Dallas (HS) Dallas
Creswell vs. P-Hill & Cottage Grove (MS) CreswellCreswell
Crook County MS Meet (MS) PrinevilleCrook County
Damascus/Orient at Hood River MS (MS) Hood RiverHood River HS
East Linn Track Meet, Salem Academy Christian (MS) LebenonEast Linn
ELCA MS Meet (MS) LebanonEast Linn Christian Acade...
Fleming/White Mountain (MS) Grants PassNVHS
Gary Barnes Invitational (HS) MilwaukieLaSalle Catholic Preparat...
Grant @ West Linn (HS) West Linn
Gresham vs Reynolds (HS) TroutdaleReynolds HS
Jesuit vs. Beaverton (HS) BeavertonBeaverton
Lake Oswego @ Oregon City (HS) Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Lebanon @ Silverton (HS) SilvertonSilverton HS
Liberty at Milwaukie (HS) MilwaukieMilwaukie HS
Lincoln @ Southridge (HS) BeavertonSouthridge
LOJ vs Waluga & Kraxberger (MS) Lake OswegoLake Oswego HS
Middle School (MS) ElmiraElmira HS
Mountain View VS Summit (HS) BendSummit HS
Neil Armstrong Middle School (MS) Forest GroveForest Grove HS
Newberg at Tualatin (HS) TualatinTualatin HS
NGP, Ashland, Ruch (MS) Grants PassGrants Pass HS
North Medford v. South Medford (HS) MedfordBowerman Field, North Med...
North Salem at McKay (HS) McKay
Rainier Middle School Meet (MS) RainierRainier HS
Sandy vs Parkrose (HS) Parkrose HS
Scappoose Middle School (MS) ScappooseScappoose HS
Scenic Vs MAC (MS) Central PointCrater HS
Sherwood @ Wilsonville (HS) WilsonvilleWilsonville HS
South Eugene @ Willamette (HS) EugeneWillamette HS
Sprague vs. McNary (HS) SalemSprague HS
St. Helens @ Rex Putnam (HS) MilwaukieRex Putnam HS
Stayton, Duniway, Chehalem Valley, French Prairie (MS) StaytonStayton HS
Sunset vs Westview (HS) PortlandWestview HS
Talent, Lincoln Savage (MS) PhoenixPhoenix High
Tigard @ Glencoe (HS) Glencoe
Warrenton: MS Track Meet (MS) WarrentonWarrenton
West Albany @ Crescent Valley (HS) Corvallis Crescent Valley HS
West Salem at South Salem (HS) SalemSouth Salem
Wilson vs Roosevelt & Jefferson (HS) PortlandWilson HS
Wood vs. Athey (MS) West LinnAthey Creek
Woodburn @ South Albany (HS) AlbanySouth Albany
Thursday, April 14
2A Spec Dist - Yonc., Days Crk, Crow, Oakridge (HS) SutherlinSutherlin HS
2A Spec Dist 1-Reedsport, Monroe, Oakland (HS) ReedsportReedsport
April 14, 2011 Youth Meet (Boardman) (Club) BoardmanRiverside HS
Bandon, Sunset, North Bend (MS) BandonBandon
Banks vs Scappoose (HS) ScappooseScappoose HS
Blanchet Catholic, Salem Academy vs Harrisburg (HS) HarrisburgHarrisburg
Central Invite (MS) Milton-FreewaterMcLoughlin HS Track
Chemawa,Santiam Ch., McKenzie@Pleasant Hill (HS) Pleasant HillPleasant Hill
Clatskanie 4-Way (Rain, CG, OES) (HS) ClatskanieClatskanie HS
Crossler, Leslie (MS) SalemSouth Salem HS
David Douglas, St. Mary's (HS) Gresham, ORCentennial HS
Driftwood Track Meet (MS) Port OrfordPacific HS
Estacada MS at Dexter McCarty MS (MS) GreshamDexter McCarty MS
Gilkey Meet (MS) PortlandCatlin Gabel
Gordon Russell 7/8 @ Centennial (MS) PortlandCentennial Middle School
Grace Christian, Shady Cove, Butte Falls, Sacred H... (MS) Eagle PointEagle Point HS
Hermiston Invite (Club) PendletonHermiston
Hillsboro @ Forest Grove (HS) Forest GroveForest Grove HS
Jackson MS Meet #1 (MS) PortlandJackson Middle School
Lakeview Daly Middle School (MS) lakeviewLakeview
Mtn. West League (East Teams) (HS) Mapleton Track
NWL Meet (Rdale, Faith host) (HS) PortlandPortland Christian
Parkrose MS 6/7/8 vs. Clear Creek (MS) PortlandParkrose HS
Prospect, New Hope @ St. Mary's (MS) MedfordSt. Mary's School
Reynolds Middle, HB Lee, Walt Morey (MS) FairviewReynolds Middle School
Rogue River, Hanby and Lorna Brne (MS) Rogue RiverRogue River HS Track
Santiam, Culver, Regis (HS) Scio
Sisters Season Opener- Obs, Tum, 3 Cr, WSide (MS) Sisters ORSisters Middle School
Siuslaw vs. Coquille, Powers, Reedsport (MS) FlorenceSiuslaw Stadium
South Grants Pass at Hedrick (MS) MedfordNorth Medford HS
Southwest Christian Invitational (HS) SherwoodSherwood HS
Spencer Butte vs Cal Young (MS) EugeneSouth Eugene HS
TDMS Home Meet #1 (MS) The DallesThompson Track
Tillamook vs. Seaside (HS) SeasideSeaside HS
Toledo, Creswell, Waldport @ Jefferson (HS) JeffersonJefferson HS
Waldo, Houck, Stephens (MS) SalemMcKay HS
Walker, Judson, Parrish (MS) SalemWest Salem HS
Whiteaker vs Claggett Creek (MS) McNary
WVL Meet at Amity (HS) AmityAmity HS (Change from Day...
WVL Meet at Gervais (HS) GervaisGervais HS
Yamhill-Carlton/Gaston vs. Astoria (HS) Astoria
Friday, April 15
103rd Coos County Championship (HS) Coos BayPrefontaine Track
23rd Wilson Invitational (HS) PortlandWilson HS
Bonanza Twilight (HS) BonanzaBonanza
Dick Horyna Invitational (HS) StanfieldStanfield HS
Emmitt Havemann Invitational (Grace Christian,Sacr... (MS) Eagle PointEagle Point HS
Heppner Invite (MS) Heppner
La Grande Invitational (HS) La GrandeEastern Oregon University
Lions Junior High Invitational (MS) AlohaLife Christian School
Springfield Rotary Invitational (HS) SpringfieldSilke Field
Umatilla Invitational (MS) UmatillaUmatilla HS
Westview Team Challenge (HS) PortlandWestview HS
Saturday, April 16
Aloha Relay's (HS) BeavertonAloha HS
Barlow Relays (HS) GreshamSam Barlow HS
Boys and Girls (MS) PortlandLaSalle Prep HS
Crater Classic (HS) Central PointCrater HS
CYO Developmental Meet 3A (MS) VancouverColumbia River HS
CYO Developmental Meet 3B (MS) MilwaukieLa Salle Prep
CYO Developmental Meet 3C (MS) BeavertonValley Catholic HS
CYO Developmental Meet 3D (MS, Club) HillsboroCentury Hiigh School
EOU Open (Collegiate) La GrandeEastern Oregon
LaPine Invitational (HS) LaPineLaPine HS
Lower Columbia Invitational (HS) St. HelensSt. Helens HS
Maynard Mai/Glide Invitational (HS) GlideGlide
Meet of Champions (HS) SalemWillamette University
Pioneer Open (Collegiate) PortlandLewis and Clark College
Rex Putnam Youth Track & Field Clinic (HS) MilwaukieRex Putnam HS
Rich Allen Classic (Collegiate) NewbergGeorge Fox
Sherwood Ice Breaker (Club) SherwoodSherwood HS
South Wasco County Middle School (MS) MaupinSouth Wasco HS
Union Jr. High Invitational (MS) UnionUnion HS Track
Sunday, April 17
Rex Putnam Youth Track & Field Clinic (HS) Rex Putnam HS
Monday, April 18
Blanchet, Salem Academy, East Linn, St. Mary's (MS) SalemSalem Academy
Jefferson Meet (MS) JeffersonTrack
Ponderosa at Hedrick (MS) MedfordNorth Medford HS
Tuesday, April 19
Elgin (HS) elginElgin
Emerald Youth League (MS) Harrisburg, OR
Emerald Youth League (MS) MonroeMonroe, OR
Far West League Meet (HS) North BendFrank Shriver Track
Gladstone vs La Salle vs Estacada (HS) GladstoneGladstone
Glide LFL (MS) GlideGlide
Jefferson (MS) JeffersonJefferson Middle School
JoLane at Coffenberry (MS) Mrytle CreekSouth Umpqua HS
Junction City vs. Creswell & P-Hill (MS) Junction CityJunction City HS
La Pine Middle School (MS) La PineLa Pine
Mazama, Phoenix @ KU (HS) Klamath FallsModoc Field
North Eugene @ South Eugene (HS) EugeneSouth Eugene HS
Pendleton JV (HS) PendletonPendleton HS
Pilot Butte (MS) BendPilot Butte
Reedsport MS Meet Powers, Siuslaw, Driftwood (MS) Reedsport HS
Rosemont vs. Wood (MS) WilsonvilleWilsonville HS
Sky View at Cascade Meet (MS) BendCascade Middle School
South Medford v. Ashland (HS) MedfordSouth Medford HS (NEW CAM...
Springfield @ Thurston (HS) SpringfieldThurston HS
Taft Invitational (HS) Lincoln City, ORTaft High
Viking Invitational (HS) Vale
Wednesday, April 20
Ashland, Talent (MS) AshlandAshland Middle School
Barlow, St. Mary's @ Reynolds (HS) TroutdaleReynolds HS
Beaverton vs Westview (HS) PortlandWestview
Benson & Jefferson @ Marshall (HS) PortlandMarshall
Butte Falls, Prospect, Shady Cove, New Hope (MS) Eagle pointEagle point HS
Canby vs Grant (HS) PortlandGrant HS
Canyon (CIL) League Track Meet (MS) GervaisGervais
Cascade, Stayton vs Sweet Home (MS) Sweet HomeSweet Home Husky Field
Centennial vs Central Catholic (HS) PortlandFernhill Park
Chiloquin Invitational (HS) Klamath FallsOIT - Klamath Falls
Coast Valley League Meet at Amity (MS) AmityAmity HS
Coast Valley League Meet at Dayton vsSheridan, Nes... (MS) DaytonDayton High Track
Crescent Valley @ Woodburn (HS) WoodburnWoodburn HS
Culver,Sisters,JCMS (MS) CulverCulver
Eagle Point vs Ruch & MAC (MS) MedfordSpeigelberg
Forest Grove @ Tigard Dual Meet (HS) TigardTigard
Glencoe @ Hillsboro (HS) HillsboroHare Field
Grants Pass vs Crater (HS) Central PointCrater HS
Gresham vs. David Douglas (HS) PortlandDavid Douglas HS
Jesuit v. Oregon City (JV/Frosh only) (HS) Jesuit HS
Lakeridge @ Clackamas (HS) ClackamasClackamas
Lebanon @ Dallas (HS) DHS
Lincoln @ Sunset (HS) PortlandSunset HS
Lincoln Savage, White Mountain (MS) White CityWhite Mountain MS
LMS Track Meet (MS) La GrandeEastern Oregon University
Marshfield, McKenzie @ Marist (HS) EugeneMarist HS
Middle School (MS) Cottage GroveCottage Grove
N Marion, Madras, Molalla (HS) MolallaHeckard Field
Neah-Kah-Nie MS Track Meet (MS) Rockaway BeachNeah-Kah-Nie HS
North Medford v. Eagle Point (HS) MedfordBowerman Field, North Med...
OMS, EGMS, Tumalo (MS) RedmondRedmond HS
Orient/Damascus vs. Gordon Russell (MS) GreshamBarlow HS
Parkrose at Dexter McCarty MS (MS) Gresham, OR.Dexter McCarty MS
Philomath MS Track Meet #2 (MS) PhilomathPhilomath HS
Sandy @ Liberty (HS) HillsboroLiberty HS
Santiam Christian,Jefferson,Blanchet, Pleasant Hil... (HS) CorvallisCrescent Valley
Seaside: Battle Against Broadway (MS) Seaside, ORSeaside HS
Sherwood vs. St. Helens (HS) St. helensSt. Helens HS
Silverton @ Corvallis (HS) CorvallisCHS
South Albany @ West Albany (HS) AlbanyWest Albany
South MS vs. Fleming MS, North MS, & Scenic (MS) Grants PassGPHS
South Salem at North Salem (HS) SalemNorth Salem
Southridge @ Aloha (HS) BeavertonAloha HS
Sprague @ McKay (HS) SalemMcKay
Summit @ Bend High (HS) BendBend HS
Taft Invitational (MS) Lincoln CityTaft HS
Talmadge vs French Prairie and Duniway (MS) IndependenceCentral HS
Tualatin at McMinnville (HS) McMinnvilleMcMinnville HS
West Salem vs. McNary (HS) West Salem
White Mountain vs Lincoln Savage (MS) White CityWhite Mountain
Willamette Churchill @ Sheldon (HS) EugeneSheldon
Thursday, April 21
2A Spec Dist 1 - Oakridge, Reedsprot, Yoncalla (HS) OakridgeOakridge
2A Special District 1 - Days Creek, Monroe, Oaklan... (HS) EugeneCrow HS
Alice Ott MS @ Sandy MS (MS) SandySandy HS
Astoria vs. Tillamook (HS) TillamookTillamook HS
Banks vs Seaside (HS) BanksBanks HS
Buckaroo Roundup (HS) St PaulSt Paul HS
Centennial 7/8 @ Floyd Light (MS) PortlandFloyd Light
Coquille, HLMS, Azalea, Myrtle Point (MS) Coquille, ORCoquille HS
Culver, Central Linn, Santiam, Kennedy (Culver Hos... (HS) CulverCulver HS
De La Salle/Corbett vs Valley Catholic, Warrenton (HS) PortlandPortland Christian
Elmira & Sisters vs La Pine (HS) La PineLa Pine HS
Emmaus/Forest Hills Meet (MS) AlohaLife Christian School
Fremont & Winston @ Sutherlin 6,7,8 (MS) SutherlinSutherlin
Glendale LFL (makeup) (MS) GlendaleGlendale HS
Glide, Harrisburg & Waldport @ Creswell (HS) CreswellCreswell HS
Hanby, Rogue River, Grace Christian @ Hanby (MS) Central PointCrater HS
Hines Middle School Inv. (MS) BurnsBurns HS
Hood River MS at Clear Creek (MS) GreshamClear Creek
Jackson MS Meet #2 (MS) PortlandJackson MS
LaCreole, Molalla, Valor @ Mark Twain (MS) SilvertonSilverton HS - McGinnis F...
Leslie vs Claggett & Judson (MS) SalemSouth HS
NB vs Sunset, Riley Creek (MS) North BendFrank Shriver Field
Newberg vs Century (HS) NewbergNewberg HS
North Marion Middle School (MS) AuroraNorth Marion HS
NWL Meet (NKN host) (HS) Rockaway BeachNeah-Kah-Nie
Ogden vs. LOJ (MS) Oregon CityOgden Middle School
Parkrose at Milwaukie (HS) MilwaukieMilwaukie HS
Parrish/Houck /Crossler (MS) SalemNorth Salem HS
Pendleton Invite (Club) Pendleton
Philomath at Central (HS) Independence
PIL JV/Frosh Classic (HS) PortlandWilson HS
Reedsport meet (MS) ReedsportReedsport
Regis, East Linn, Scio (HS) StaytonRegis HS
Reynolds Middle, HB Lee, Walt Morey (MS) FairviewReynolds Middle School
Ron Russell MS vs Estacada MS (MS) EstacadaEstacada HS Track
Sacred Heart, Lorna Byrne @ St. Mary's (MS) MedfordSt. Mary's School
Salem Academy & Chemawa @ Toledo (HS) ToledoToledo HS
SC, BF, Pros, NH (MS) TBATBA
Scappoose vs Yamhill-Carlton/Gaston (HS) YamhillYamhill-Carlton HS
Spencer Butte vs Kennedy (MS) EugeneChurchill HS
St. Helens Middle School Meet (MS) St. HelensSt. Helens HS
Stanfield, Hermiston, Boardman (Club) StanfieldStanfield
Stayton Vs. Cascade and Taft (HS) StaytonStayton HS
SW Oregon Heptathlon (Collegiate) Coos BaySouthwestern Oregon
Sweet Home v Cottage Grove, Junction City (HS) Sweet HomeSweet Home
Waldo vs Walker (MS) SalemMcKay HS
Whiteaker vs Stephens (MS) KeizerMcNary
Wilsonville @ Putnam (HS) MilwaukieRex Putnam HS
WVL at Dayton (HS) DaytonDayton HS
WVL Meet at Colton (HS) ColtonColton HS
Friday, April 22
Bob Newland Classic (Frosh/Soph) (HS) MedfordSouth Medford HS (NEW CAM...
Canby Invititational (HS) CanbyCanby HS
Cotton Invitational (HS) PortlandGrant HS
Cougar Relays (HS) BendMVHS
Elgin Invite Jr. High (MS) Elgin Elgin HS
Gardiner, Waluga @ Kraxberger (MS) GladstoneGladstone HS
High Desert Time Trial Challenge (MS) BendHigh Desert Middle School
Oregon Relays (Collegiate) EugeneUniversity of Oregon
Oregon Relays Day 1 (HS) EugeneHayward Field
Ranchers Invitational (HS) CraneCrane HS
River's Edge Invitational (HS) UmatillaUmatilla HS
Sherman County Invitational (MS) MoroSherman County HS
Sunridge Invite (MS) PendletonSunridge Middle School
Saturday, April 23
11th Annual Prefontaine Rotary Invitational Track ... (HS, UnA) Coos BayPrefontaine Track
26th Kiwanis Invitational (HS) HermistonKennison Field
47th Centennial Invitational (HS) GreshamCentennial HS
Brookings Middle School Invitational (MS) BrookingsBrookings Harbor HS
Clackamas Open (Collegiate) Oregon CityClackamas
Elgin Invite (HS) ElginElgin HS
NWC Championships (Collegiate) McMinnvilleLinfield
Oregon Relays (HS, Club, Collegiate) EugeneUniversity of Oregon
Oregon Relays Day 2 (HS) EugeneHayward Field
Oregon-California Border Clash (Collegiate) Klamath FallsOregon Tech
Sherman Co. Invitational (HS) MoroSherman County JR/SR High
Summit Invitational (HS) BendSummit HS
TTC Mini Meet #2 (Club) TroutdaleRHS
Youth Track & Field Meet (HS) PortlandJefferson HS
Monday, April 25
Valor, Patton vs Duniway (MS) McminnvilleMcminnville HS Track
Tuesday, April 26
6th Grade District Finals (MS) White CityFleming Home Meet
Blanchet, Mill City, Jefferson, St. Mary's (MS) Mill CityMill City
Centennial Invitational (MS) GreshamCentennial Middle School
Cornerstone @ NCCS (MS) Oregon CityClackamas Community Colle...
Crane (HS) Crane
Crater, KU at Eagle Point (HS) Eagle PointEagle Point
Emerald Youth League (MS) MapletonMapleton
Far West JV Meet (HS) WinstonDouglas HS
Glide Small Schools #2 (HS) GlideGlide
Hidden Valley/Henley @ Phoenix (HS) PhoenixPhoenix HS
La Pine Middle School (MS) La PineLa Pine
LFL Glendale (MS) GlendaleGlendale
Lost River Twilight (HS) MerrillLost River
Marshfield host Churchill, Siuslaw, and Bandon (HS) Coos BayPrefontaine Track
McKenzie Appreciation Meet (HS) Blue RiverAaron and Marie Jones Com...
North Marion, Philomath vs Sweet Home (MS) Sweet HomeSweet Home Husky Field
Oakland LFL (MS) OaklandOakland
OES Relay Meet (MS) PortlandOregon Episcopal School
Ponderosa v South Grants Pass (MS) Klamath FallsModoc Field
Salem Academy, Scio, MAMS (MS) SalemSalem Academy
South Medford v Grants Pass (HS) Grants PassGrants Pass HS
Thurston @ South Eugene (HS) EugeneSouth Eugene HS
Umatilla Meet (HS) Umatilla HS
Waldport @ Newport (MS) Newport, OrNewport HS
Wallowa County Meet (MS) JosephEnterprise/Joseph only
Wednesday, April 27
Aloha vs Jesuit (HS) BeavertonAloha HS
Ashland, Fleming (MS) AshlandAshland Middle School
Clackamas at Grant (HS) PortlandGrant
Coast Valley League Meet at Sheridan vs YC, Dayton (MS) SheridanSheridan HS
Coast Valley League Meet at St. Paul (MS) St. PaulSt. Paul
Corvallis @ South Albany (HS) AlbanyAlbany
Creswell vs. Junction City & St Paul/O'Hara (MS) CreswellCreswell HS
Dallas @ Woodburn (HS) Woodburn HS
District 9 2B (HS) Milton FreewaterMac Hi
Eagle Point v WMMS (MS) White CityWhite Mountain Mid. Sch.
Elton Gregory (MS) RedmondElton Gregory MS
Emerald Youth League (MS) Blue River, ORAaron and Marie Jones Com...
Floyd Light at Hood River MS (MS) Hood RiverHood River HS
French Prairie, Mark Twain @ La Creole (MS) DallasDallas HS
Gladstone vs North Marion vs Madras (HS) North Marion
Hedrick vs MAC (MS) MedfordSpeigelberg
Hillsboro @ Century (HS) HillsboroCentury HS
Ilwaco Home Meet (MS) Ilwaco
JV Novice City Meet: Barlow & Gresham & Canby @ Ce... (HS) Gresham Centennial HS
Lakeridge at Lake Oswego (HS) Lake OswegoLake Oswego
Lebanon @ Crescent Valley (HS) CorvallisCVHS
Lincoln vs Westview (HS) PortlandWestview
Marshall, Benson, Jefferson (HS) PortlandMarshall HS
McKay at South Salem (HS) SalemSouth Salem
McMinnville at Glencoe (HS) HillsboroGlencoe HS
middle school (MS) ColtonColton HS
Middle School (MS) pleasant HillPleasant Hill
Milwaukie @ Wilsonville (HS) WilsonvilleWilsonville HS
Molalla, LaSalle @ Estacada (HS) EstacadaEstacada HS
MV @ Bend (HS) BendBend HS
Neah-Kah-Nie MS Track Meet (MS) Rockaway BeachNeah-Kah-Nie HS
North GP, Lincoln Savage (MS) MurphyHidden Valley HS
North Salem @ McNary (HS) KeizerMcNary HS
Oregon City @ West Linn (HS) West LinnWest Linn HS
Redmond, Crook County @ Summit (HS) BendSummit HS
Reynolds, David Douglas, Central Catholic @ Saint ... (HS) PortlandLewis & Clark College
Roosevelt & Madison @ FHS (HS)
Roseburg vs. Ashland (HS) Ashland
Sherwood vs Liberty (HS) SherwoodSherwood HS
Southridge vs. Beaverton (HS) BeavertonBeaverton
Sprague vs. West Salem (HS) SalemSprague
Springfield @ Willamette (HS) EugeneWillamette HS
St. Helens Middle School Meet (MS) St. HelensSt. Helens HS
St. Helens MS Meet (MS) St. Helens St. Helens HS Track
Talent, Scenic, Ruch (MS) PhoenixPhoenix HS
Talmadge vs. Neil Armstrong, Santiam Christian, Pa... (MS) IndependenceCentral HS
Tigard at Tualatin (HS) TualatinTualatin HS
West Albany @ Silverton (HS) SilvertonSilverton HS
White Mountain vs Eagle Point (MS) White CityWhite Mountain
Wilson vs Cleveland (HS) PortlandCleveland HS
Wood vs Canby (MS) CanbyCanby HS
Thursday, April 28
2A Spec Dist - Oakland, Crow, Reedsport, Oakridge (HS) OaklandOakland
2A Spec Dist 1-Monroe, Yoncalla, Days Creek (HS) MonroeMonroe High
Alice Ott vs. Centennial (MS) PortlandAlice Ott Middle School
Athena-Weston Invite @ Pendleton (Club) PendletonPendleton
Baker Middle School Invitational (MS) Baker CityBaker HS
Blanchet, Chemawa, Toledo, & Waldport (HS) SalemChemawa
Cascade at Philomath (HS) Philomath, OR
Central, Stayton @ newport (HS) Newportnewport
Chehalem Valley, Cascade, @ Stayton (MS) StaytonStayton High
Clear Creek vs Damascus Orient (MS) GreshamClear Creek Middle School
Coffenberry & Camas Valley @ Fremont 6,7,8 (MS) RoseburgJoLane MS
Creswell & Santiam Christian @ Salem Academy (HS) SalemSalem Academy
Crossler, Judson (MS) SalemSprague HS
Gardiner vs LOJ & Kraxberger (MS) Oregon CityGardiner Middle School
Gordon Russell vs Dexter McCarty MS (MS) Gresham, ORGordon Russell MS
Hanby, Prospect, Shady Cove @ New Hope (MS) Grants PassNew Hope Christian
Harrisburg, Jefferson @ Pleasant Hill (HS) Pleasant HillPleasant Hill HS
Hermiston & Boardman & South Morrow@Umatilla (Club) UmatillaUmatilla
Hermiston Middle School Meet (MS) HermistonHermiston HS Track
High Desert (MS) BendHigh Desert
Jackson MS Meet #3 (MS) PortlandJackson MS
JoLane, Sutherlin Lincoln, at Winston (MS) WinstonDouglas HS
JV/Frosh Track Classic (HS) PortlandWilson
Linus Pauling Track & Field Invitational (MS, Club) CorvallisLinus Pauling MS
Lion's Invitational (HS) AlohaLife Christian HS
Little Fir League #2 (MS) OaklandOakland
Newberg @ Forest Grove (HS) FGHS
NWL Meet (Vernonia/PC host) (HS) PortlandPortland Christian
Ogden vs. Waluga (MS) Oregon CityOgden Middle School
Pendleton, Stanfield, Echo, Athena-Weston (Club) PendletonPendleton HS
Practice Meet (HS) PortlandLincoln HS
Rex Putnam @ Parkrose (HS) Parkrose
Rey, SMA, DD vs CC (JV Only) (HS) PortlandFernhill Park
Reynolds Middle, HB Lee, Walt Morey (MS) FairviewReynolds Middle School
Ron Russell vs. Parkrose (MS) PortlandRon Russell
Sandy MS vs Estacada MS (MS) EstacadaEstacada HS Track
Santiam, Regis, Kennedy (HS) Mill CitySantiam
Seaside vs Astoria (HS) AstoriaAstoria HS
Sisters v Cottage Grove, Elmira (HS) Sisters Sisters HS
Sky View Meet (MS) BendMountain View HS
Spencer Butte vs Madison (MS) EugeneNorth Eugene HS
St. Helens vs. Sandy (HS) SandySandy HS
St. Mary's, Butte Falls @ Rogue River (MS) Rogue River HS
Sweet Home $ Junction City vs La Pine (HS) La PineLa Pine HS
Tillamook vs Scappoose (HS) ScappooseScappoose HS
Toledo, Waldport, Blanchet @ Chemawa (HS) Chemawa HS
TRC League Meet (ELCA Host) (HS) LebanonEast Linn Christian
Tulelake Junior High (MS) Tulelake, CaTulelake HS
Valley Catholic vs Corbett, Catlin Gabel, OES (HS) BeavertonValley Catholic
Waldo, Parrish, Stephens (MS) SalemMcKay HS
Walker, Claggett Creek (MS) SalemWest Salem HS
Warrenton 4-Way (Clat, Rain, DLSN) (HS) WarrentonWarrenton Elem
Whiteaker vs Houck & Leslie (MS) North Salem
WVL Meet at Amity (HS) AmityAmity HS
WVL Meet at Gervais (HS) GervaisGervais HS
Yamhill-Carlton/Gaston vs. Banks (HS) BanksBanks
Friday, April 29
Arlington MS May Day Meet (MS) ArlingtonArlington HS
Basin JV Invitational (HS) Klamath FallsModoc Field
Catlin Gabel Middle SchoolInvitational (MS) PortlandCatlin Gabel
Dean Nice Invitational (HS) GreshamGresham HS
Elden Kellar Invitational (HS) HillsboroHare Field
Helix Invitational (MS) HelixHelix Junior High
Jesuit Twilight Invitational (HS) PortlandJesuit HS
Jo-High Invite (HS) Joseph
Maroon & Gold Meet (HS) OregonJunction City
Mustang Invitational (HS) Heppner Heppner JR/SR HS
Pacific Twilight (Club, Collegiate, UnA) Forest GrovePacific
Sacred Heart, Lorna Byrne, Grace Christian @ TBA (MS) MedfordSt. Marys HS
Saturday, April 30
62nd Annual Grants Pass Rotary Invitational Track ... (HS) Grants PassGrants Pass HS
ANET Test Meet 2 (HS, MS) Test CityTest Location
Boys and Girls (MS) VancouverColombia River HS
CYO Developmental Meet 4A (MS) VancouverColumbia River HS
CYO Developmental Meet 4B (MS) MilwaukieLa Salle Prep
CYO Developmental Meet 4C (MS) MilwaukieMilwaukie HS
CYO Developmental Meet 4D (MS) HillsboroCentury HS
Dick Baker Invitational (HS) GladstoneGladstone
Douglas Trojan Invitational (HS) WinstonTrojan Track
Fund Run-Everyone Must attend! (HS) PrinevilleWard Rhoden Stadium
Gilchrist Small Schools Invite (HS) GilchristBennett Field
Grant Union Invitational (HS) John DayGrant Union HS
Grant Union/MVMS Invite (MS) John DayThree Flags Field
Hare CYO (MS) HilsboroHare field
Malheur County Championships (MS) ValeVale
Malheur County Track & Field Championships (HS, MS) ValeFrank Hawley Stadium
Pepsi Invitational (HS) UnionUnion Athletic Complex
Southern Cascade Hybrid Meet (HS) LakeviewLakeview, Oregon
Sub District Meet (MS) North BendNorth Bend
SubDistrict - NB, Powers, Driftwood, Azalea (MS) North BendNorth Bend
Subdistrict: Bandon, Sunset, and Riley Creek (MS) BandonBandon
Subdistrict: Siuslaw, Coquille, Reedsport, Myrtle ... (MS) Florence Siuslaw Stadium
Track and Field Carnival (Club) WilsonvilleWilsonville HS
USATF Developmental Meet (MS, Club) SalemWilliamette University
Youth Track & Field Meet (HS) PortlandJefferson HS
May
Monday, May 2
Coast Valley League 6th Grade Meet (MS) DaytonDayton
NWAACC Multi Championships (Collegiate) EugeneLane Community College
Tuesday, May 3
@ Cascade w/ Stayton and Newport (HS) TurnerCascade
2A Spec Dist 1 Days Creek, Reedsport, Yoncalla, Oa... (HS) OaklandOakland HS
Bandon Invitational (HS)
Brookings-Harbor Twilight (HS) BrookingsBHHS HS
Cascade District tuneup meet (MS) BendCascade Middle School
Culver,JCMS,LaPine,Pilot Butte (MS) CulverCulver H.S Track
District 1 Make-up meet - Days Creek, Oakridge, Cr... (HS) OaklandOakland
Gilchrist MS Meet (MS) GilchristGilchrist HS/MS
Gladstone vs Estacada vs Molalla (HS) MolallaHeckard Field
Henley/North Valley@Mazama (HS) Klamath FallsMazama HS
Marist @ Springfield (HS) SpringfieldSilke Field
Marshfield host Willamette and North Eugene (HS) Coos BayPrefontaine Track
MCL East Sub-District Meet (MS) PortlandPortland Christian
Metro Christian West Sub Districts (MS) Portland Catlin Gabel
Middle School (MS) EugeneMarist
Neil Armstrong (MS) Forest GroveForest Grove HS
NWAACC Multi Championships (Collegiate) EugeneLane
PacWest JV Districts (HS) CreswellCreswell HS
Philomath, Central @Taft (HS) Lincoln CityTaft
PIL JV/Frosh District Prelims (HS) PortlandMarshall HS
Ray Nelsen Track Meet (HS) North BendFrank Shriver Track
Regis Invitational JV Meet (HS) StaytonRegis High
Reynolds Middle, HB Lee, Walt Morey (MS) TroutdaleReynolds HS
Ron Russell vs Dexter McCarty (MS) PortlandRon Russell MS
Sheldon @ Thurston (HS) SpringfieldThurston HS
Sky View Meet (MS) BendSky View Middle School
Sky-Em JV District (HS) Cottage GroveCottage Grove HS
South Eugene @ Churchill (HS) EugeneChurchill HS
South Umpqua Invitational (HS) Myrtle CreekSouth Umpqua HS
Steve Haugen Memorial (MS) Oakridge, OR
Toledo Invitational (MS) ToledoToledo HS
Varsity City Meet: Gresham & Centennial @ Barlow (HS) GreshamSam Barlow HS
Wednesday, May 4
Aloha vs Lincoln (HS) PortlandLincoln HS
Athey Creek vs. Wood (MS) WilsonvilleWilsonville HS
Banks Mid School (MS) Banks, OrBanks HS
Benson @ Franklin (HS) PortlandFranklin HS
Boy's Preliminary Meet (MS) Eagle PointEPHS
Cent/FG/Glencoe at Tual. (Varsity only) (HS) TualatinTualatin HS
Central Oregon JV Championships (HS) BendMVHS
Clackamas, WL, LO @ Canby (HS) CanbyCanby HS
Cleveland vs. Jefferson (HS) PortlandCleveland
Coast Valley 7/8 Grade Distric Meet at YC (MS) YamhillYamhill-Carlton HS
Colton middle school (MS) ColtonColton HS
Corvallis @ West Albany (HS) Albany
Cottage Grove vs. Junction City & Creswell (MS) Cottage GroveCottage Grove HS
Dallas @ Crescent Valley (HS) CorvallisCrescent Valley HS
Eagle Point vs Ashland Dual (HS) AshlandAshland
Grant and Lakeridge @ Oregon City (HS) Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Gregory vs High Desert (MS) RedmondElton Gregory
La Salle Tri-Valley Meet 3 (HS) MilwaukieLa Salle Prep
Lebanon & Sweet Home @ South Albany (HS) AlbanySAHS
McMinnville, Newberg, Tigard @ Hillsboro (Varsity ... (HS) HillsboroHare Field
McNary at South Salem (HS) SalemSouth Salem
Milwaukie at Putnam (HS) MilwaukieRex Putnam HS
Mountain West Open (HS) Finn RockAaron and Marie Jones Com...
Parkrose MS 6/7/8 vs. Sandy MS (MS) PortlandParkrose HS
Regis (CIL) Track Meet (MS) StaytonRegis HS
Roseburg vs. North Medford (HS) RoseburgRoseburg
Santiam Christian, Philomath, Chehalem Valley @ La... (MS) DallasDallas HS
Scappoose Middle School (MS) ScappooseScappoose HS
Scappoose Middle School Meet (MS) ScappooseScappoose HS
Sherwood @ Sandy (HS) SandySandy HS
SOMSAC Boys Prelims (MS) Eagle PointEagle Point HS
South Medford v. Crater (HS) MedfordSouth Medford HS (NEW CAM...
Sprague @ North Salem (HS) SalemNorth Salem
St. Helens vs. Liberty (HS) HillsboroLiberty HS
Sunset @ Jesuit (HS) Jesuit HS
Sweet Home, French Prairie, Talmadge, Linus Paulin... (MS) TurnerCascade MS
Wallowa County Meet (MS) JosephJoseph,High School
West Salem vs. McKay (HS) McKay
Westview @ Southridge (HS) Southridge
Wilson vs Madison (HS) PortlandWilson HS
Wilsonville @ Parkrose (HS) Parkrose HS
Woodburn @ Silverton (HS) SilvertonSilverton HS
Thursday, May 5
Alice Ott at Hood River MS (MS) Hood RiverHood River HS
Astoria vs Banks (HS) Astoria
Baker JV (HS) Baker CityBaker HS
Blanchet, Mt. Angel, Salem Academy (MS) Mt. AngelMt. Angel
Claggett vs Stephens (MS) SalemNorth HS
Coffenberry & Winston @ Fremont 6,7,8 (MS) RoseburgJoLane MS
CRC Last Chance (HS) HermistonKennison Field
Damascus/Orient at Dexter McCarty MS (MS) GreshamDexter McCarty MS
Estacada MS vsCentennial MS (MS) GreshamCentennial Middle School
Far West League Middle School District (MS) Coos BayPrefontaine Track
Floyd Light at Clear Creek (MS) Gresham Clear Creek Middle School...
Girl's Preliminary Meet (MS) MedfordNMHS
ICUE - Imbler, Cove, Union, Elgin (HS) ElginElgin HS
IMC Championships (HS) BendSummit HS
Jefferson MS Meet (MS) JeffersonJefferson HS
JoLane at Sutherlin (MS) SutherlinSutherlin HS
Kraxberger, Ogden, Gardiner (MS) GladstoneGladstone HS
Leslie, Walker (MS) SalemSouth HS
Little Fir District Meet (MS) GlideGlide
MHC Novice District Meet (HS) PortlandGresham HS
North Marion, Stayton, Valor @ Molalla (MS) Molalla Heckard Field
NWL Meet (Nestucca host) (HS) CloverdaleNestucca
PIL JV/Frosh District Finals (HS) PortlandMarshall HS
Portland Lutheran Track Classic (HS) PortlandPortland Christian
Ron Russell vs. Gordon Russell (MS) PortlandRon Russell MS
Scappoose vs Seaside (HS) SeasideSeaside HS
Skyline Jv Disrtrict (HS) Klamath FallsHenley HS
SOMSAC Girls Prelims (MS) MedfordNorth Medford HS
Spencer Butte vs Roosevelt (MS) EugeneSouth Eugene HS
Valley Catholic 4-Way (Clat, Corb, Rain) (HS) BeavertonValley Catholic HS
Waldo, Houck, Judson (MS) SalemSprague HS
Waluga vs LOJ (MS) Lake Oswego Lakeridge HS
Warrenton 4 Way (Catlin Gabel, De La Salle, Oregon... (HS) WarrentonWarrenton Grade School
Whiteaker vs Crossler & Parrish (MS) KeizerMcNary
WVL Meet at Colton (HS) ColtonColton HS
WVL Meet at Sheridan (HS) SheridanSheridan HS
Yamhill-Carlton/Gaston vs. Tillamook (HS) TillamookTillamook HS
Friday, May 6
Baker Invite (HS) Baker CityBaker HS
Cascade DT (HS) TurnerCascade
Condon Invitational (MS) CondonCondon
CVC JV District (HS) KeizerMcNary
Elgin Invite Jr. High (MS) ElginElgin HS
High Desert League Meet (MS) CraneCrane
High Desert League Meet (HS) CraneCrane HS
Jack Blum Invitational Twilight Meet (HS) ReedsportRuppe Field
Metro League JV District Meet (HS) BeavertonSouthridge
Midwestern League JV Districts (HS) SpringfieldSilke Field
MWC JV District Meet (HS) SilvertonSilverton HS
NWOC Novice Districts (HS) MilwaukieMilwaukie HS
Oakland Twilight (HS) OaklandSutherlin HS
Oregon Twilight (HS) EugeneHayward Field
Oregon Twilight (HS, MS, Club, Collegiate) EugeneUniversity of Oregon
Oregon Twilight Meet - MS Mile (MS) EugeneUniversity of Oregon, Hay...
Pacific Conference JV District Meet (HS) Forest GroveForest Grove HS
Pendleton Invite (MS) PendletonSunridge Middle School
Scio Twilight (HS) ScioScio
SOMSAC Small Schools Championships (MS) MedfordSt. Mary's School
Stayton Twilight (HS) StaytonStayton HS
Three Rivers League JV District Meet (HS) West LinnWest Linn
Tillamook:MS Track Meet (MS) TillamookTillamook
Twilight Middle School Mile (Club) EugeneHayward Filed
UMSAA Final Meet (MS) Umatilla
Wally Ciochetti Invitational (HS) Cottage GroveCottage Grove
Saturday, May 7
Big Sky Invitational (HS) ArlingtonArlington HS
Chieftain Invitational (HS) Rogue RiverRC Gail Field
Columbia River Invitational (HS) BoardmanRiverside HS
CYO Roadrunner Finals (MS) MilwaukieLa Salle Prepatory
Eastern Oregon Youth Track/Field Championships (Club) PendletonPendleton HS
Emerald Youth Leage District Meet (MS) EugeneMarist HS
Heinz Invitational (HS) OntarioOntario HS
Jackson/Sellwood/EWS/Riverdale/Cesar Chavez Champi... (MS) PortlandWilson HS Track
Magical Mile (Club) TroutdaleGlen Otto Park
Middle School District (MS) MedfordSMHS
Mt. Hood Track & Field Festival (HS) GreshamMHCC
Mt. Hood Track and Field Festival (Club, Collegiate) GreshamMt. Hood Community Colleg...
Naia Exhibition (Collegiate) CentraliaCentralia HS
Road Runner Championships (Club) MilwaukieLa Salle Prepatory
Sherwood USATF Meet (Club) SherwoodSherwood HS
Southern Oregon Jr.Varsity District Meet (HS) Central PointCrater HS
Sterling Bank Invitational (HS) Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Sweet Home Twilight Meet (MS) Sweet HomeSweet Home Husky Field
Youth Track & Field Meet (HS) Portland Jefferson HS
Monday, May 9
All City-Salem Keizer SD (MS) SalemWillamette University
JV District @ North Marion (HS) North Marion HS
Oregon West JV District Championship (HS) Cascade
Patton/Cascade/Duniway/Talmadge (MS) McMinnvilleMcMinnville HS
Seaside: Struggle with Sharks (MS) SeasideSeaside HS
Tuesday, May 10
Central OR. Sm. School District Championships (MS) CulverCulver HS track
Coffenberry, Winston at JoLane (MS) RoseburgJoLane Middle School
Cowapa JV Districts (HS) YamhillYC HS
Crane MS Invitational (MS) CraneCrane
DD 6th grade meet (MS) PortlandDavid Douglas HS
GBSD 6th Grade County Meet (MS) GreshamBarlow HS
MCL District Track Meet (MS) PortlandPortland Christian
Mid Willamette Conference (HS) SalemWillamette University
MS Track Awards Dessert (MS) Harrisburg, ORHarrisburg Christian Chur...
Mt. Hood Conference Championships Day 1 (HS) GreshamCentennial HS
North Marion Middle School (MS) Aurora, ORNM HS
Scio (host), Jefferson, Salem Academy, Mill City (MS) ScioScio HS
Sky-Em Youth League Districts (MS) Junction CityJunction City
The Dalles MS Invite (MS) The DallesThe Dalles MS Track
Tillamook JV Meet (HS) TillamookTillamook HS
WVL District, @Linfield (HS) McMinnvilleLinfield College
Wednesday, May 11
6A Special District #1 Championships (HS) EugeneLane Community College (H...
Alice Ott vs Dexter McCarty MS (MS) Portland, ORAlice Ott MS
Astoria MS Meet (MS) AstoriaAstoria. OR
Blanchet, Eest Linn, St. Mary's, Mt. Angel (MS) LebannonEast Linn
Clatskanie Middle School Meet (MS) ClatskanieClatskanie HS
Crook County MS Meet (MS) PrinevilleCrook County Track
East Linn Christian MS (MS) Lebanon@ ELCA
Floyd Light vs. Ron Russell (qualifier) (MS) PortlandFloyd Ligth MS
Lincoln County M.S Champtionships (MS) NewportNewport High
Metro League Championships Day 1 (HS) BeavertonAloha HS
Mid Willamette Conference (HS) SalemWillamette University
Midwestern League Districts Day 1 (HS) SpringfieldSilke Field
Mt. Hood Conference Championships Day 2 (HS) GreshamCentennial HS
NWOC District Meet, Day 1 (HS) HillsboroLiberty HS
Orient/Damascus vs. Centennial (MS) GreshamBarlow HS
Parkrose MS 7/8 vs Estacada MS (MS) PortlandParkrose HS
PIL Varsity District Prelims (HS) PortlandLewis & Clark College
Sweethome, Philomath, LaCreole @ Molalla (MS) MolallaHeckard Field
Wood vs. Rosemont (MS) West LinnAthey Creek
WVL District, Day 2 @Linfield (HS) McMinnvilleLinfield College
Thursday, May 12
5A PIL Varsity District Finals (HS) Portland Lewis & Clark College
Cascade Collegiate Conference Championships (Collegiate) Portland, Ore.Mt. Hood CC
Central Oregon Large School District Championships (MS) Bend,OrBend Senior HS
Central Valley District Championships (HS) SalemNorth Salem
Chehalem Valley, Valor, Santiam Christian @ Mark T... (MS) Silverton Silverton HS - McGinnis F...
Clear Creek 7/8 @ Sandy 7/8 (MS) SandySandy HS
Cougar Mini Meet (MS) EugeneCrow HS
Cowapa League Championships Day 1 (HS) Forest GrovePacific University
Eugene 4J Sub-District (MS) EugeneChurchill HS
Hood River at Gordon Russell (MS) GreshamGordon Russell Middle Sch...
Jesuit JV Last Chance Meet (HS) Jesuit HS
Linus Pauling @ Cheldelin (MS) CorvallisCheldelin MS
Mark Twain, Newberg, Valor & Santiam Christian (MS) Gorest GroveOld Silverton High
Nestucca Pre-Meet of Champions (MS) CloverdaleNestucca
Pacific Conference Championships Day 1 (HS) McMinnvilleLinfield College
SCL/Sunset League Special District Day 1 (HS) Rogue River
SCL/Sunset League Special District Meet (HS) Rogue RiverGail Field
Sky-Em District Championships (HS) SistersSisters HS
Skyline District Meet-Day 1 (HS) AshlandSouthern Oregon Universit...
Sutherlin @ Fremont 6,7,8 (MS) RoseburgJoLane MS
Three Rivers League Championships Day 1 (HS) Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Tri-Valley District Championships (HS) GladstoneGladstone HS
Willamette River League District Championships (MS) Lake OswegoLakeridge HS
Friday, May 13
2A Spec Dist 1-Meet Day 1 (HS) MonroeMonroe High
5A Special District 1, 2A Tri-River Championships (HS) BendSummit HS
6A Special District #1 Championships (HS) EugeneLane Community College (H...
Arlington MS Invite (MS) ArlingtonArlington HS
Blue Mountain Conference Championships (HS) UnionUnion Athletic Complex
Central Valley District Championships (HS) SalemNorth Salem HS
Cowapa League Championships Day 2 (HS) Forest GrovePacific University
CRC District (Day 1) (HS) The DallesTDW Track
Eastern Oregon League District Meet (HS) ValeFrank Hawley Stadium
Far West District Day 1 (HS) BrookingsBHHS
GOL District Meet Day 1 (HS) MILTON FREEWATERMAC-HI
Lewis and Clark League Districts Day 1 (HS) PortlandCatlin Gabel HS
Metro League Championships Day 2 (HS) BeavertonAloha HS
Midwestern League Districts Day 2 (HS) SpringfieldSilke Field
NWL/Casco/V10 District Meet (Day 1) (HS) PortlandPortland Christian
NWOC District Meet, Day 2 (HS) HillsboroLiberty HS
Oregon West District Championships (HS) NewportNewport HS
Pac-West District Meet - Day 1 (HS) SalemSprague HS
Pacific Conference Championships Day 2 (HS) McMinnvilleLinfield College
Three Rivers League Championships Day 2 (HS) Oregon CityOC Pioneer Memorial Stadi...
Tri-Valley District Championships (HS) GladstoneGladstone HS
Saturday, May 14
2A Spec Dist 1-Meet Day 2 (HS) MonroeMonroe High
2A Special District 2 Championships (HS) Klamath FallsOregon Institute of Techn...
5A Special District 1, 2A Tri-River Championships (HS) BendSummit HS
Astoria Middle School Invitational (MS) AstoriaAstoria Middle School
Big Sky District Meet (HS) MoroSherman County JR/SR High
CRC District (Day 2) (HS) The DallesTDW Track
CYO Meet of Champions (MS) BeavertonJesuit HS
District 4- 1 A (HS) LaGrande, OreEOC
Eastern Oregon League District Meet - Day 2 (HS) ValeFrank Hawley Staduim
Far West District Day 2 (HS) BrookingsBHHS
GOL District Meet day 2 (HS) Milton-FreewaterMac Hi
Great Northwest Athletic Conference Championships (Collegiate) MonmouthWestern Oregon University
Lewis and Clark League Districts Day 2 (HS) PortlandCatlin Gabel HS
Meet of Champions (MS) BeavertonJesuit HS
Mountain Skyline District Championships (HS) Klamath FallsOregon Institute of Techn...
Mtn. West 1A District Championship (HS) Blue RiverAaron & Marie Jones Commu...
Northwest Oregon MS District Meet (MS) TBDTBD
NWL/Casco/V10 District Meet (Day 2) (HS) PortlandPortland Christian
Oregon West District Championships Day 2 (HS) Newport
Pac-West District Meet - Day 2 (HS) SalemSprague HS
SCL/Sunset League Special District Meet (HS) Rogue RiverGail Field
Sky-Em District Championships (HS) SistersSisters HS
Skyline District Meet-Day 2 (HS) AshlandSouthern Oregon Universit...
SOMSAC District (MS) Central Point Crater HS
Southern Region Championships (Collegiate) EugeneLane
Tigard USATF Meet (Club) TigardTigard HS
USATF Developmental meet (MS) TigardTigard HS
West Coast Championships (Collegiate) Willamette
West Coast Invitational (Collegiate) SalemWillamette University
Youth Track & Field Meet (HS) PortlandJefferson HS
Sunday, May 15
CYO Meet of Champions (MS) BeavertonJesuit HS
Monday, May 16
Ice Cream Invitational (Club) HermistonKennison Field
Tuesday, May 17
7 & 8 Grade Championship Meet (MS) GreshamMt Hood Community College
Central Oregon District Meet- JCMS, CC LaPine, 3 R... (MS) Sisters, ORSisters Middle School
Elementary School Meet (HS) Rogue RiverBeck Field
Fremont @ JoLane 6,7,8 (MS) RoseburgJoLane MS
Winston,Coffenberry,Sutherlin (MS) WinstonDouglas HS
Wednesday, May 18
Colton Meet (MS) ColtonColton HS
Mid-Valley Meet of Champions (MS) CorvallisLinus Pauling MS
Thursday, May 19
Eugene 4J District (MS) EugeneChurchill HS
Friday, May 20
George Fox Last Chance (Collegiate) NewbergGeorge Fox
OSAA 1A State Championships Day 1 (HS) MonmouthMonmouth
OSAA 2A State Championships Day 1 (HS) MonmouthMonmouth
OSAA 3A State Championships Day 1 (HS) MonmouthMonmouth
OSAA 4A State Championships Day 1 (HS) EugeneHayward Field
OSAA 5A State Championships Day 1 (HS) EugeneHayward Field
OSAA 6A Oregon State Championships (HS) EugeneHayward Field, University...
OSAA Oregon HS State Championship - Day 1 (Club) EugeneUniversity of Oregon, Hay...
Saturday, May 21
OSAA 1A State Championships Day 2 (HS) MonmouthMonmouth
OSAA 2A State Championships Day 2 (HS) MonmouthMonmouth
OSAA 3A State Championships Day 2 (HS) MonmouthMonmouth
OSAA 4A State Championships Day 2 (HS) EugeneHayward Field
OSAA 5A State Championships Day 2 (HS) EugeneHayward Field
OSAA 6A Oregon State Championships (HS) EugeneHayward Field, University...
OSAA Oregon HS State Championship - Day 2 (Club) EugeneUniversity of Oregon, Hay...
Sherwood Intersquad Meet (Club) SherwoodSherwood HS
TTC Mini Meet #3 (Club) TroutdaleRHS
Monday, May 23
Grade School Track and Field - Contact Pat Brock f... (MS) Mitchell Mitchell HS
UVL 6th Grade Districts (MS) RoseburgJoLane MS
Tuesday, May 24
Fitness Run (Club) TroutdaleRHS
THS Decathlon Day 1 (HS) TillamookTillamook HS
UVL 7th & 8th Girls District (MS) Myrtle CreekSouth Umpqua HS
Wednesday, May 25
Nestucca Decathlon (HS) CloverdaleNestucca
Regis Invitational (MS) StaytonRegis HS
THS Decathlon Day 2 (HS) TillamookTillamook HS
Thursday, May 26
Beaverton School District Finals (MS) BeavertonWestview HS
Lutheran School Track and Field (MS) Beaverton, ORValley Catholic HS
NCAA Division I Prelims - West Regionals (Collegiate) EugeneHayward Field (University...
Nestucca Decathlon Day 2 (HS) CloverdaleNestucca HS
roster (HS) TurnerCascade
UVL 7th & 8th Boys District (MS) Myrtle CreekSouth Umpqua HS
Friday, May 27
CO Multi Event Championships (HS) Redmond ORRedmond HS
NCAA Division I Prelims - West Regionals (Collegiate) EugeneHayward Field (University...
Saturday, May 28
All Jumps & Throws Meet (HS) Turner, ORCascade HS
All Throws / Jumps Meet (Club) Turner, ORCascade HS
Mid Valley All Jumps and throws Meet (HS) TurnerCascade HS
NCAA Division I Prelims - West Regionals (Collegiate) EugeneHayward Field (University...
NCAA West Preliminary Rounds (Collegiate) EugeneOregon
Oregon Middle School State Championships (MS) La PineLa Pine HS
Portland Track Festival - USATF Age Group Meet (HS, MS, Club, UnA) PortlandLincoln HS
June
Saturday, June 4
BorderDuel Track Classic (HS) PortlandLewis & Clark College
Salem Track Club Developmental Combined Events (HS) SalemWillamette University
Throws Meet (hammer, disc,shot,javelin (Club) Portland, ORConcordia Throw Center
USATF Developmental Meet (Club) SalemSalem Multi Event Meet
Sunday, June 5
Multi Event Salem Meet (Club) SalemWillamette University
TC Series "Post Pre" (Collegiate) PortlandConcordia Throw Center
TC Series 'Post Pre' (HS) PortlandConcordia Throw Center
USATF Developmental Meet (Club) SalemSalem Multi-Event Meet
Saturday, June 11
Concordia University Throws Meet (Club) PortlandPortland
NW Club Championship (Club) SalemWilliamette University
NW Club Classic (Club) SalemWillamette University
Portland Track Festival - Open Meet (HS, MS, Club, UnA) PortlandLewis & Clark College
Portland Track Festival 2011 (HS, Club, Collegiate, UnA) PortlandLewis & Clark
Step ur Game Up Intra Squad meet (Club) Lake Oswego, orLake Oswego hs
TC Series Portland ThRose Festival (HS) PortlandConcordia Throw Center
USATF Youth Club Championships (HS) SalemWillamette University
Sunday, June 12
NW Club Championship (Club) SalemWilliamette University
Saturday, June 18
Eugene USATF Meet (Club) EugeneSouth Eugene HS
Last Chance Throws (Club) PortlandOregon Throwers Academy
TC Series Last Chance Prep (HS) PortlandConcordia Throw Center
USATF Developmental Meet (Club) EugeneEmerald Valley TC
USATF Oregon One Mile Championship (Club) Portland, ORMt Tabor
Thursday, June 23
Oregon Junior Olympics (Club) SalemWilliamette University
Portland Metro Club 1 (Club) PortlandPCC Sylvania Campus
USA Junior National Championships (Collegiate) EugeneHayward Field (University...
USA National Junior Championships (HS) Eugene, OregonHayward Field
USATF Oregon JO Championship (HS) SalemWillamette University
Friday, June 24
GTC Inter squad meet (HS) GlendaleGlendale HS
Oregon Junior Olympics (Club) SalemWilliamette University
USA Junior National Championships (Collegiate) EugeneHayward Field (University...
USA Junior Outdoor Championship (Club, Collegiate, UnA) EugeneHayward Field
USATF Jr. National Outdoor Championship (HS) Eugene, OR Hayward Field
USATF Oregon JO Championship (HS) SalemWillamette University
Saturday, June 25
Nike Track Nationals (HS) EugeneHayward Field
Oregon Junior Olympics (Club) SalemWilliamette University
Oregon State USATF Meet JO (Club) SalemWillamette University
USA Junior Outdoor Championship (Club) EugeneHayward Field
USATF Oregon JO Championship (HS) SalemWillamette University
Sunday, June 26
Oregon Junior Olympics (Club) SalemWilliamette University
USA Junior National Championships (Collegiate) EugeneHayward Field (University...
USA Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) EugeneOregon
USATF Oregon JO Championship (HS) SalemWillamette University
USATF Oregon JO Championships (MS) SalemWillamette Univ.
Wednesday, June 29
Centennial All-Comers (HS) GreshamCentennial HS
Oregon TC All-Comers Meet (Club) EugeneHayward Field
Thursday, June 30
Oregon TC All Comers Meet (HS, MS, Club) EugeneHayward Field
July
Saturday, July 2
TC Series Independence Day Throws (HS) PortlandConcordia Throw Center
Thursday, July 7
OTC All-Comer's Meet (HS) EugeneLane Community College
Saturday, July 9
Region 13 USATF Junior Olympics (Club) SpokaneSpokane Falls CC Stadium
State Games of Oregon (HS) Portland, OregonMt. Hood Community Colleg...
TC Series Summer Open I (HS) PortlandConcordia Throw Center
Tuesday, July 12
Foot Traffic All Comers (HS) PortlandGrant HS
Wednesday, July 13
Centennial All-Comer (HS) GreshamCentennial HS
Centennial All-Comer (Club) GreshamCentennial HS
TC Series Summer Open II (HS) PortlandConcordia Throw Center
Thursday, July 14
OTC All-Comer's Meet (HS) Eugene, ORLane Community College
Region 13 USATF Junior Olympics (Club) SpokaneTBA
Friday, July 15
Region 13 USATF Junior Olympics (Club) SpokaneTBA
Sunday, July 17
Region 13 USATF Junior Olympics (Club) SpokaneSpokane Falls CC Stadium
Thursday, July 21
OTC All-Comer's Meet (HS) Eugene, ORLane Community College
OTC All-Comers (MS) EugeneLane CC
Saturday, July 23
Track City Classic (Club) EugeneHayward Field
Willamette Striders Oaks Park RiverVault (HS) OregonPortland
Monday, July 25
TC Series JO Prep (HS) PortlandConcordia Throw Center
Tuesday, July 26
USATF National Junior Olympics (Club) Wichita, KSWichita State University
Thursday, July 28
McMinnville All-Comer's Meet (HS) McMinnvilleMcMinnville HS
OTC All Comers (MS) Eugene, ORLane CC
OTC All-Comer's Meet (HS) EugeneLane Community College
August
Monday, August 1
Springfield All Comer's (HS) SpringfieldSpringfield HS
Wednesday, August 3
Willamette Striders End of the Summer Meet (HS) Oregon CityWillamette Striders
Saturday, August 6
August Blast (Club) Portland, OregonConcordia University
Groove Factor Relays (HS) PortlandJefferson HS
TC Series August Throws Blast (HS) PortlandConcordia Throws Center
Saturday, August 13
Concordia Throws (MS) Portland, ORConcordia U
End of the Summer Throws (Club) Portland, OregonMac Wilkins Throw Center
TC Series End of Summer Challenge (HS) PortlandConcordia Throw Center
Thursday, August 25
Decathlon Clinic (HS) Stayton Regis HS

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results