View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

January
Saturday, January 22
Embry-Riddle Indoor Outdoor Challenge (Collegiate) Daytona BeachEmbry-Riddle
February
Friday, February 11
Jacksonville Catholic Grade School Championship (MS) JacksonvilleBishop Snyder
Monday, February 14
Rickards HS Kick-off Meet (HS) TallahasseeRickards HS
vs Andrew Jackson, Atlantic Coast and Ribault (HS) JacksonvilleRaines HS
Tuesday, February 15
Benjamin Kickoff (HS) Palm Beach GardensBenjamin School
Miami-Dade MS Championship Qualifier (MS) MiamiTraz Powell Stadium
WA Roaring Time Trials (HS) Lauderdale LakesWestminster Academy Athle...
Thursday, February 17
Westminster Academy Quad (HS) Lauderdale LakesWestminster Academy Sport...
Friday, February 18
5th Annual Cardinal Newman 1A/2A Open (HS) West Palm BeachCrusader Stadium
Astronaut Open (HS) TitusvilleAstronaut HS
Booker Hill Relays (HS) Andrew Jackson HS
Maclay Small Schools Meet (MS) MaclayMaclay School
Maclay Small Schools Open (HS) Tallahassee Maclay School
Saturday, February 19
Embry-Riddle Last Chance (Collegiate) Daytona BeachEmbry-Riddle
Monday, February 21
18th Annual Lady Wildcat Open (HS) Winter ParkShowalter Field
Fr. Luis Ripoll S.J. Relays (HS) MiamiBelen Jesuit-de la Ruz St...
Tuesday, February 22
46th Annual Bob Mosher "Wildcat" Open (HS) Winter ParkShowalter Field
Merritt Island Relays (HS) Merritt IslandMerritt Island HS
Park Vista Home Meet 1 (HS) Boynton BeachPark Vista High
Patriot Invitational (HS) MiamiTropical Park
Spruce Creek Area Meet 1 (HS) Port OrangeSpruce Creek HS
Wednesday, February 23
Lake Brantley Developmental Meet 1 (HS) Altamonte SpringsLake Brantley HS
Miami-Dade MS Championship (MS) Coral GablesUniversity of Miami
Red Knight Invite (HS) North Fort MyersNorth Fort Myers High
Thursday, February 24
Kathleen High Opener (HS) LakelandKathleen HS
Lake Worth Trojans Ivitational (HS) Lake WorthLake Worth HS
Westminster Academy (MS) WA Sports Complex
Friday, February 25
5th Annual Bobcat Relays (HS) North PortNorth Port HS
Deltona Open (HS) DeltonaDeltona HS
East Coast Classic (HS) BunnellFlagler Palm Coast HS
Highlander Invitational (HS) OrlandoLake Highland Prep
Jupiter Invitational (HS) JupiterJupiter HS
Louie Bing Classic (HS) MiamiTraz Powell Stadium
Northeast v Lakewood (HS) St. PetersburgNortheast High
Ridgeview Panther Relays (HS) Orange ParkRidgeview HS
Shorecrest Invitational (HS) St. PetersburgShorecrest HS
Saturday, February 26
2011 Walter Dix Invitational Relays (HS) Coral Springs HS
3rd Annual Mitchell Early Bird Invitational (HS) New Port RicheyMitchell HS
Cardinal Mooney Cougar Relays (HS) SarasotaCardinal Mooney HS
Ida Baker Indoor/Outdoor Challenge (HS) Cape CoralIda Baker HS
Lake Brantley Open (HS) Altamonte SpringsLake Brantley High
Ocala Forest Wildcat Invitational (HS) OcalaOcala Forest HS
Panhandle Open (HS) Panama CityTommy Oliver Stadium
Tiger Relays (HS) PensacolaBooker T Washington
West Kendall Championship (HS) Miami KendallFerguson HS
Westminster Academy Relay Carnival (HS) Lauderdale LakesWestminster Academy Sport...
Monday, February 28
Greater Athletic Conference MS Series #1 (MS) OrlandoLake Highland Prep
March
Tuesday, March 1
Father Lopez Quad Meet (HS) Daytona BeachFather Lopez
Lincoln Home Meet (HS) TallahasseeLincoln HS
Park Vista Home Meet 2 (HS) Boynton BeachPark Vista HS
Wednesday, March 2
BC vs GG (HS) NaplesGolden Gate HS
Northeast v Boca Ciega and Gibbs (HS) St. PetersburgNortheast High
Thursday, March 3
Bulldog Invitational (HS) TavaresTavares High
Sarasota Riverview Ram Invitational (HS) SarasotaRiverview HS
Friday, March 4
FL Runners Primetime Invitational (HS) CharlotteCharlotte HS
Holy Trinity Invitational (HS) MelbourneHoly Trinity Academy
Jesse Forbes MS Invitational (MS) TallahasseeGodby HS
Trinity Prep Invitational (HS) Winter ParkTrinity Prep School
Warrior Invitational (HS) JupiterJupiter HS
Saturday, March 5
Sam Burley Hall of Fame Invitational (HS) MiamiSouthridge Park Track
3rd Annual Hallandale Invitational (HS) HallandaleHallandale HS
Berkeley Invitational (Private) (HS) TampaBerkeley Prep
Big 'D' Relays (HS) DelandDeland
Chiles Track and Field Championships (HS) TallahasseeChiles HS
FL Runners Primetime Invitational (HS) CharlotteCharlotte HS
Harmony Invitational (HS) St. CloudHarmony HS
Jesse Forbes HS Invitational (HS) TallahasseeGodby HS
Justin Gatlin Wildcat Invitational (HS) PensacolaBooker T Washington HS
Lake Brantley Invitiational (HS) Altamonte SpringsLake Brantley
Naples Invite (HS) NaplesNaples HS
Panther Relays (HS) Fort LauderdalePine Crest School
Poinciana Invitational (HS) PoincianaPoinciana HS
Santa Fe Raiders Invitational (HS) AlachuaSanta Fe HS
UNF Spring Break Invitational (HS) JacksonvilleUniversity of North Flori...
UNF Spring Break Invitational (Collegiate) JacksonvilleUniversity of North Flori...
Monday, March 7
Greater Orlando Athletic Conference MS Series #2 (MS) OrlandoLake Highland Prep
King's Academy Invitational (HS) West Palm BeachThe King's Academy
Park Vista Home Meet 3 (HS) Boynton BeachPark Vista HS
Tuesday, March 8
Dade Christian (MS) MiamiDade Christian MS
Deland Meet (HS) DelandDeland
Varsity SACC Championship (HS) Lauderdale LakesWestminster Academy Athle...
Wednesday, March 9
West Coast Invite (HS) St. PetersburgLakewood HS
Thursday, March 10
Lady Tarpon Invitational (HS) Punta GordaCharlotte HS
South Sumter Raider Invitational (HS) BushnellSouth Sumter HS
Friday, March 11
2011 BCAA Coral Springs City Championship (HS) Coral SpringsCoral Springs HS
50th Annual Fort Myers Edison Relays (HS) Fort MyersFort Myers HS
Bolles Bulldog Invitational (HS) Jacksonville, FLBolles HS
Lake Brantley Classic (HS) Altamonte SpringsLake Brantley HS
Merritt Island Invitational (HS) Merritt IslandMerritt Island HS
Pace Patriot Invitational (HS) PensacolaPace HS
Saturday, March 12
4th Annual Spruce Creek Invitational (HS) Port OrangeSpruce Creek HS
Charles Johnson Invitational (HS) TampaKing HS
Charles Johnson Invite (HS) TampaTampa King HS
Crusader Invitational (HS) Dade Christian
Disney Track & Field Showcase (HS) OrlandoDisney Complex
Disney's Track and Field Showcase (Collegiate) OrlandoDisney Wide World of Spor...
FAMU Relays (Collegiate) TallahasseeFlorida A&M
FAU Invitational (Collegiate) Boca RatonFlorida Atlantic
Ferguson Falcons Invitational (HS) Miami KendallFerguson HS Track
Ft. Walton Beach Viking Relays (HS) Fort Walton BeachFort Walton Beach HS
Kowboy Invitational (HS) KissimmeeKissimmee-Osceola HIgh
Lake Highland Classic (HS) OrlandoLake Highland Prep
Montverde Eagle Invitational (HS) MontverdeMontverde Academy
Rutherford Ram Invitational (HS) Panama CityRutherford HS
Monday, March 14
Greater Orlando Athletic Conference MS Series #3 (MS) OrlandoLake Highland Prep
Tuesday, March 15
Godby Home Meet (HS) TallahasseeGodby HS
Lake Brantley Development Meet #4 (HS) Altamonte SpringsLake Brantley HS
St Patrick's Day Invitational (MS, Club) JacksonvilleBishop Snyder HS
Wednesday, March 16
BC vs Naples (HS) NaplesNaples HS
Northeast v Seminole (HS) SeminoleSeminole HS
Oak Hall Eagle Invitational (HS) GainesvilleOak Hall HS
Palmetto Ridge Bear Invitational (HS) NaplesPalmetto Ridge HS
Tri Meet: Pine Crest, Cardinal Gibbons, CSCA (HS) Fort LauderdalePine Crest School
Thursday, March 17
Episcopal Invitational (HS) JacksonvilleEpiscopal HS
FIU Felsberg Invitational (Collegiate) MiramarFlorida International
Indian Rocks Invitational (HS) Indian RocksIndian Rocks HS
Sunrise Kiwanis Invite (HS) SanfordSanford Seminole HS
Friday, March 18
All-Catholic Conference Running Championship (MS) MiamiBelen Jesuit - de la Cruz...
Disney Invitational (HS) Lake Buena VistaDisney Wide World of Spor...
Friday Knight Invite (HS) St. JohnsCreekside HS
Hamilton Invitational (HS) JasperHamilton County HS
Holy Trinity Elite Classic (HS) MelbourneHoly Trinity Academy
Marcus Freem Memorial Invitational (HS) North PortNorth Port HS
Mustang Stampeded Invitational (HS) Merritt IslandMerritt Island HS
Spikes Classic (HS) Daytona BeachEmbry Riddle University
Saturday, March 19
3rd Annual Miramar Relays (HS) MiramarAnsin Sports Complex
Bob Hayes Invitational (HS) JacksonvilleRaines HS
Bob Hayes Invitational (MS) JacksonvilleRaines HS
Fort Lauderale (MS) Fort LauderdaleDilliard HS
Georgia-Florida Border Challenge (HS) TallahasseeChiles HS
Jensen Beach Falcon Classic (HS) Jensen BeachJensen Beach HS
Mayaguez Spring Classic (Collegiate) Puerto RicoMayaguez
Royal Relays (HS) OrlandoFirst Academy
Seacrest Stingray Invitational (HS) NaplesSeacrest Country Day Scho...
Spikes Classic (Collegiate) Daytona BeachEmbry-Riddle
UCF Black & Gold Challenge (Collegiate) OrlandoCentral Florida
USF/George M. Steinbrenner Invitational (HS) TampaUniversity of South Flori...
Vince Whibbs Invitational (HS) PensacolaBooker T Washington HS
Walt Disney World Invitational (Collegiate) OrlandoDisney Wide World of Spor...
Winter Park Relays (HS) Winter ParkShowalter Field
Monday, March 21
Brevard South County Meet (HS) CocoaEau Gallie HS
Oak Hall MS Meet (MS) GainesvilleOak Hall HS
Tuesday, March 22
Astronaut Fr/So Meet (HS) TitusvilleAstronaut HS
BCAA North Central Qualifier (HS) Lauderdale LakesBoyd Anderson HS
Ed Wells Kiwanis Invitational (HS) ClearwaterClearwater HS
Pinecrest Quad meet (HS) Pinecrest
Sebring HS Meet (HS) FLSebring
Wednesday, March 23
BCAA North Qualifier (HS) Deerfield BeachDeerfield Beach HS
BCAA South Central Qualifier (HS) Cooper CityCooper City HS
GMAC Qualifiers (HS) MiamiTraz Powell Stadium
Metro Fr/So Meet (HS) Winter ParkShowalter Field
Park Vista Invitational (HS) Boynton BeachPark Vista HS
St. Johns County Fr/So Championships (HS) St. AugustineNease HS
Volusia-Flagler: Fr/So Meet (HS) Port OrangeSpruce Creek HS
Thursday, March 24
Alacuha County Championship (HS) GainesvillePercy Beard Field @ Unive...
East Lee JV Meet (HS) Fort MyersEast Lee HS
Frost HS Track Meet (HS) FloridaFrostproof
Gateway Conference Championship (HS) JacksonvilleRaines HS
GMAC Qualifier South (HS) MiamiTraz Powell Stadium
Hernando Kiwanis Invitational (HS) BrooksvilleHernando HS
Lakeland City Meet (HS) LakelandKathleen HS
Martin County Championship (HS) Jensen BeachJensen Beach HS
Mustang Invitational (HS) St. PetersburgNorthside Christian
Westminster Academy-SACC (MS) Lauderdale LakesWA Sports Complex
Friday, March 25
36th Annual Clewiston Ivitational (HS) ClewistonCane Field @ Clewiston Mi...
ACC Tri-County MS Championship (MS) MiamiBelen Jesuit HS - de la C...
Astronaut Invitational (HS) TitusvilleAstronaut HS
Dwyer Panther Relays (HS) Palm Beach GardensWilliam Dwyer HS
FSU Relays (HS) TallahasseeFlorida State University
Snyder Invitational (HS) JacksonvilleBishop Snyder HS
St. Lucie County Championship (HS) Ft. PierceJohn Carroll HS
Tarpon Invite (HS) CharlotteCharlotte HS
WA Invitational (HS) Lauderdale LakesWestminster Academy Athle...
Saturday, March 26
Broward County Athletic Association Championship (HS) Fort LauderdaleDillard HS
Deltona Invitational (HS) DeltonaDeltona HS
FSU Relays (Collegiate) TallahasseeFlorida State
FSU Relays (HS) TallahasseeFlorida State University
Greater Miami Athletic Conference Championship (HS) MiamiTraz Powell Stadium - MDC...
Lauderdales Lakes Invite (MS) Lauderdales LakesBoyd Anderson HS
UCF Invitational (Collegiate) OrlandoCentral Florida
Tuesday, March 29
East Polk County Championship (HS) Winter HavenDenison Stadium
Westminster Academy MS Invitational (MS) Lauderdale LakesWA Sports Complex
Wednesday, March 30
Chiles Fr/So Meet (HS) TallahasseeChiles HS
Hillsborough County American Division Western Conf... (HS) TampaJefferson High
Hillsborough County Federal Division Western Confe... (HS) RiverviewSpoto HS
Hillsborough County National Division Western Conf... (HS) TampaArmwood HS
JAF Meet - Belen, Ferguson, OLOL, Coral Reef, S Da... (HS) Miamide la Cruz Stadium @ Bele...
Manatee County Fr/So Championship (HS) Bradenton Manatee HS
Palm Beach Non-Conference Couty Qualifier - South (HS) West Palm BeachCardinal Newman HS
Tri-Meet - Pine Crest, Coral Springs Christian, Un... (HS) Fort LauderdalePine Crest HS
Trinity Prep Saints Invitational (HS) Winter ParkTrinity Prep School
Thursday, March 31
CCAC 9th and 10th Grade Meet (HS) NaplesLely
Palm Beach County Central Qualifier (HS) Boynton BeachPark Vista HS
April
Friday, April 1
14th Annual Bradford MS Invitational (MS, Club) Orange ParkOak Leaf HS
Panhandle Championships (HS) PensacolaBooker T Washington HS
Pepsi Florida Relays (HS) GainesvillePercy Beard Stadium
Saturday, April 2
44th Annual George Loper Invitational (HS) JacksonvilleOak Leaf HS
Belen Fr/So Meet (HS) Miamide la Cruz track at Belen...
Celtic Invitational (HS) NaplesSt. John Neumann
Cheesborough Invitational (HS) JacksonvilleRibault HS
North Florida Open (HS) Panama CityTommy Oliver Stadium
Pepsi Florida Relays (Collegiate) GainesvilleFlorida
Monday, April 4
Greater Orlando Athletic Conference MS Championshi... (MS) OrlandoLake Highland Prep
Palm Beach County North Qualifier (HS) JupiterJupiter HS
Tuesday, April 5
Lee County Championship (HS) Cape CoralMariner HS
Seminole Athletic Conference Fr/So Championship (HS) Altamonte SpringsLake Brantley HS
Tallahassee City Championship (HS) TallahasseeFlorida State University ...
Vernon Khorn Hillsborough County Championship (HS) TampaJefferson HS
Wednesday, April 6
Northeast v Osceola and Dixie Hollins (HS) St. PetersburgNortheast
St Johns County River Conference Championship (HS) St AugustineNease HS
Thursday, April 7
Bay Conference Championship (HS) St PetersburgShorecrest Prep
Charlotte County Championship (HS) Punta GordaCharlotte HS
Lake-Sumter County Championship (HS) BushnellSouth Sumter HS
Manatee County Championship (HS) BradentonMaanatee HS
Orange Belt Conference Championship (HS) St CloudSt Cloud HS
Palm Beach County Championship (HS) West Palm BeachCardinal Newman
Sarasota County Championship (HS) North PortNorth Port HS
WA quad (HS) LauderhillWestminster Academy
Westminster Academy Meet (HS) Lauderdale LakesWestminster Academy Sport...
Friday, April 8
Andrews Invitational (HS) Gulf BreezeGulf Breeze HS
Berkeley Prep Tailgate Meet (HS) TampaBerkeley Prep
Cape Coast Conference Championship (HS) TitusvilleAstronaut HS
CCAC (HS) NaplesGulf Coast
Dade Christian Last Chance Invitational (HS) HialeahDade Christian School
Father Lopez Invitational (HS) Daytona BeachFather Lopez HS
Five Star Conference Championship (HS) BunnellFlagler Palm Coast
Polk County Championship (HS) Winter HavenWinter Haven HS
SAC Conference Meet (HS) New Port RicheyMitchell HS
TFA Royal Invitational (HS) OrlandoThe First Academy
The Danny Brown Catholic Invitational (HS) JacksonvilleBishop Snyder HS
University of Tampa Distance Carnival (HS) TampaUinversity of Tampa Pepin...
Wolf-pack Classic (HS) JacksonvilleWolfson HS
Saturday, April 9
3rd Annual Mirimar Invitational (HS) MiramarMiramar Ansin Sports Comp...
Brian Jaeger/Elite Classic (HS) Winter ParkShowalter Field
Chiles Capital City Track & Field Championship (HS) TallahasseeChiles HS
MCIAC County Championship (HS) OcalaOcala Forest HS
Seminole Invite (Collegiate) TallahasseeFlorida State
South Florida MS Conference (MS) HialeahDade Christian - Wooten T...
Sunday, April 10
Varsity Meets 2011 (MS) Coral Springs CSCA
Monday, April 11
FHSAA 2A District 4 Championships (HS) JacksonvilleThe Bolles HS
Tuesday, April 12
FHSAA 1A District 10 Championships (HS) LakelandLakeland Christian HS
FHSAA 1A District 13 Championships (HS) North Palm BeachThe Benjamin HS
FHSAA 1A District 5 Championships (HS) JacksonvilleBishop Snyder HS
Wednesday, April 13
FHSAA 2A District 10 Championships (HS) SarasotaBooker HS
FHSAA 2A District 14 Championships - Day 1 (HS) Southwest RanchesArchbishop McCarthy HS
FHSAA 2A District 7 Championships (HS) OrlandoLake Highland Prep HS
Seminole Athletic Conference Championship (HS) Altamonte SpringsLake Brantley HS
Thursday, April 14
FHSAA 1A District 1 Championships (HS) JayJay HS
FHSAA 1A District 11 Championships (HS) SarasotaOut-of-Door HS
FHSAA 1A District 14 Championships (HS) Lauderdale LakesWA Sports Complex
FHSAA 1A District 16 Championships (HS) MiamiDade Christian
FHSAA 1A District 2 Championships (HS) WewahitchkaWewahitchka HS
FHSAA 1A District 3 Championships (HS) TallahasseeMaclay HS
FHSAA 1A District 6 Championships (HS) GainesvilleOak Hall HS
FHSAA 1A District 8 Championships (HS) OrlandoThe First Academy HS
FHSAA 1A District 9 Championships (HS) Saint PetersburgShorecrest Prep HS (Host:...
FHSAA 2A District 1 Championships (HS) Panama CityBay HS
FHSAA 2A District 11 Championships (HS) NaplesGolden Gates HS
FHSAA 2A District 12 Championships (HS) TitusvilleAstronaut HS
FHSAA 2A District 13 Championships (HS) Riviera BeachSuncoast HS
FHSAA 2A District 14 Championships - Day 2 (HS) Southwest RanchesArchbishop McCarthy HS
FHSAA 2A District 15 Championships (HS) MiamiMiami Edison HS
FHSAA 2A District 6 Championships (HS) The VillagesThe Villages HS
FHSAA 2A District 9 Championships (HS) TampaBerkeley Prep HS
George Jenkins Senior Night Track Meet (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Leon County MS Meet #1 (MS) TallahasseeLincoln HS
Park Vista Late Season Invitational (HS) Boynton BeachPark Vista HS
PCAC Championships (HS) ClearwaterClearwater HS
Friday, April 15
Bartram Trail Friday Night Spikes (HS) JacksonvilleBartram Trail HS
Clay County MS Championship (MS) Orange ParkOrange Park HS
FHSAA 1A District 12 Championships (HS) Fort MyersEvangelical Christian
FHSAA 1A District 15 Championships (HS) Fort LauderdaleWestminster Academy
FHSAA 1A District 4 Championships (HS) St. Johns Country DaSt. Johns Country Day HS
FHSAA 1A District 7 Championships (HS) MontverdeMontverde Academy
FHSAA 2A District 16 Championships (HS) TavernierCoral Shores HS
FHSAA 2A District 3 Championships (HS) YuleeYulee HS
FHSAA 2A District 5 Championships (HS) Palm CoastMatanzas HS
FHSAA 2A District 8 Championships (HS) KissimmeePoinciana HS
Jupiter Home Meet (HS) JupiterJupiter HS
Metro Conference Championship (HS) Winter ParkShowalter Field
Wally Keller (HS) CharlotteCharlotte HS
Saturday, April 16
Atlantic Sun Conference Outdoor Championships (Collegiate) JacksonvilleNorth Florida
Collier County MS Championship (MS) NaplesGolden Gate HS
FHSAA 2A District 2 Championships (HS) TallahasseeFlorida High
FHSAA 4A District 15 Championship (HS) Miami KendallFerguson HS
FINESSE Invitational (MS) Boca RatonFlorida Atlantic Universi...
Tom Jones Memorial Classic (Collegiate) GainesvilleFlorida
Monday, April 18
Sun Conference Championships (Collegiate) Daytona BeachEmbry-Riddle
Tuesday, April 19
FHSAA 3A District 14 Championship (HS) Palm Beach GardensWilliam T Dwyer HS
FHSAA 3A District 15 Championship (HS) Fort LauderdaleDillard HS
FHSAA 4A District 12 Championship (HS) MiramarMiramar Ansin Sports Comp...
FHSAA 4A District 14 Championship (HS) MiamiTraz Powell Stadium
FHSAA 4A District 16 Championship (HS) MiamiSouth Ridge Park Track
Wednesday, April 20
FHSAA 1A Region 1 Championship (HS) TallahasseeFSU
FHSAA 2A Region 3 Championship (HS) TitusvilleAstronaut HS
FHSAA 2A Region 4 Championship (HS) MiramarAnsin Sports Complex
FHSAA 3A District 1 Championship (HS) PensacolaBooker T Washington HS
FHSAA 3A District 10 Championship (HS) KissimmeeOsceola HS
FHSAA 3A District 13 Championship (HS) Merritt IslandMerritt Island HS
FHSAA 3A District 16 Championship (HS) Miamide la Cruz Stadium-Belen ...
FHSAA 3A District 2 Championship (HS) TallahasseeLawton Chiles HS
FHSAA 3A District 6 Championship (HS) St. CloudSt. Cloud HS
FHSAA 4A District 1 Championship (HS) BunnellFlagler Palm Coast HS
FHSAA 4A District 2 Championship (HS) Port OrangeSpruce Creek HS
FHSAA 4A District 5 Championship (HS) Palm HarborUniversity HS
FHSAA 4A District 7 Championship (HS) RiverviewSpoto HS
FHSAA 4A District 8 Championship (HS) Port St. LucieJaguar Stadium
Leon County MS Meet #2 (MS) TallahasseeRickards HS
Robinswood/Lakeview/Apopka (MS) OrlandoLakeview MS
West Side Pasco County Conference Championship (MS) New Port RicheyGulf HS
Thursday, April 21
FHSAA 1A Region 2 Championship (HS) OrlandoThe First Academy HS
FHSAA 1A Region 3 Championship (HS) NaplesSeacrest Country Day HS
FHSAA 1A Region 4 Championship (HS) Lauderdale LakesWestminster Academy Sport...
FHSAA 2A Region 1 Championship (HS) JacksonvilleBolles HS
FHSAA 2A Region 2 Championship (HS) OrlandoLake Highland Prep
FHSAA 3A District 10 Championship (HS) St. PetersburgOsceola HS
FHSAA 3A District 11 Championship (HS) Punta GordaCharlotte HS
FHSAA 3A District 12 Championship (HS) Cape CoralIda Baker
FHSAA 3A District 3 Championship (HS) St. AugustineSt. Augustine HS
FHSAA 3A District 4 Championship (HS) JacksonvilleWolfson HS
FHSAA 3A District 5 Championship (HS) LecantoLecanto HS
FHSAA 3A District 7 Championship (HS) Wesley ChapelWiregrass Ranch HS
FHSAA 3A District 8 Championship (HS) Winter HavenDenison Stadium
FHSAA 3A District 9 Championship (HS) TampaJefferson HS
FHSAA 4A District 10 Championship (HS) Deerfield BeachDeerfield Beach HS
FHSAA 4A District 11 Championship (HS) SunrisePiper HS
FHSAA 4A District 13 Championship (HS) MiamiTraz Powell Stadium
FHSAA 4A District 4 Championship (HS) Winter ParkShowalter Field
FHSAA 4A District 6 Championship (HS) TampaGaither HS
FHSAA 4A District 9 Championship (HS) Boynton BeachPark Vista HS
Fhsaa Class 2a Region 2 Meet (HS) Orlando,flLake High Prep Hs
Friday, April 22
FHSAA 4A District 3 Championship (HS) Winter GardenWest Orange
Saturday, April 23
flrunners.com MS East Region (MS, Club) MelbourneHoly Trinity Academy
flrunners.com MS North Region Qualifier (MS, Club) JacksonvilleBishop Snyder HS
flrunners.com MS South Region Qualifier (MS, Club) Miamide la Cruz Stadium-Belen ...
Wednesday, April 27
FHSAA 3A Region 4 Championship (HS) Palm Beach GardensDwyer HS
FHSAA 4A Region 1 Championship (HS) Winter ParkShowalter Field
FHSAA 4A Region 2 Championship (HS) TampaLeto HS
Kirby v. Stuart v. Baldwin v. Davis (MS) JacksonvilleJeb Stuart Middle School
Leon County Middle School Championship (MS) TallahasseeGodby HS
Regional Meet (HS) CharlotteCharlotte HS
Robinswood -vs-Ocoee (MS) OrlandoRobinswood Middle School
Thursday, April 28
FHSAA 3A Region 1 Championship (HS) PensacolaBooker T Washington HS
FHSAA 3A Region 2 Championship (HS) St CloudHarmony HS
FHSAA 3A Region 3 Championship (HS) Punta GordaCharlotte HS
FHSAA 4A Region 3 Championship (HS) Coral SpringsCoral Springs HS
FHSAA 4A Region 4 Championship (HS) MiamiTraz Powell Stadium
Friday, April 29
FHSAA 1A State Championships (HS) Winter ParkShowalter Field
Saturday, April 30
FHSAA 2A State Championships (HS) Winter ParkShowalter Field
flrunners.com Middle School Panhandle Region (MS, Club) Fort Walton BeachLiza Jackson Preparatory ...
flrunners.com Middle School West Region (MS, Club) St. PetersburgGibbs HS
flrunners.com Southwest Florida MS Regional Champi... (MS, Club) NaplesSeacrest Country Day Scho...
West Pembrok Pines Invitational (MS) Pembroke PinesFlanagan HS
May
Thursday, May 5
UCF Twilight (Collegiate) OrlandoCentral Florida
Friday, May 6
FHSAA 3A State Championships (HS) Winter ParkShowalter Field
Saturday, May 7
FHSAA 4A State Championships (HS) Winter ParkShowalter Field
Florida State Twilight (Collegiate) TallahasseeFlorida State
State Championship - Florida MS (MS) Melbourne, FLTrinity Episcopal School
Wednesday, May 11
Robinswood VS Piedmont (MS) Orlando Robinswood MS
Saturday, May 14
FLYTAF Championship (MS) Pembroke PinesFlanagan HS
North Florida Invitational (Collegiate) JacksonvilleNorth Florida
Orange County Championships (MS) Winter ParkShowalter Field
Tuesday, May 24
Broward County Championship (MS) Cooper CityCooper City HS
Saturday, May 28
BAYTAF (MS) TampaUniversity of South Flori...
June
Saturday, June 4
AAU 2011, Florida Gold Coast District Qualifier (HS) Miramar, FLAnsin Sports Complex
USF District Qualifier (MS) TampaUniversity of South Flori...
July
Saturday, July 9
AAU Primary National Championships (Club) OrlandoWalt Disney
Sunday, July 17
AAU National Club Championships (HS, MS, Club) OrlandoDisney's Wide World of Sp...
Friday, July 22
Pan Am Junior Nationals (HS) MiramarAnsin Sports Complex
Saturday, July 23
Pan Am Junior Championships (Collegiate) MiramarAnsin Sports Center
Sunday, July 24
Pan Am Junior Championships (Collegiate) MiramarAnsin Sports Center
Saturday, July 30
Sothern Track and Field Festival (MS) MelbourneMelbourne Catholic HS

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results