View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Saturday, March 30
Dogtown Relays South PointSouth Point, HS
Hoban invite AkronHoban HS
Hornet Relay Pataskala, OhLicking Heighs HS
Hornet Relay Pataskala, OhLicking Heighs HS
Hornet Relay Pataskala, OhLicking Heighs HS
Icebreaker Invitational 8868 Watkins RoadWatkins Memorial HS
Northmor Quad Galion Northmor HS
Versailles Lady Tiger Classique VersaillesVersailles
April
Tuesday, April 2
Booster Invitational ColumbusHamilton Township HS
Crestview Quad AshlandCrestview HS
Darby Tri Meet HilliardHilliard Darby HS
Mt. Gilead Vs. Fredericktown FredericktownFredericktown HS
Rootstown @ St. Thomas Aquinas Louisville St.Thomas Stadium
Unioto Quad Chillicothe OH Unioto HS
Thursday, April 4
Badger, Bristol, Chalker... KinsmanBadger HS
Bexley, Whetstone & Whitehall Tri BexleyBexley HS
Buckeye Central Quad New Washington Buckeye Central HS
Editable Gallia Meet GallipolisGallia Academy
GV Opener- GV, Newb, Chalk, Lords, PV OrwellGrand Valley HS
Northwest at Coventry AkronCoventry
Zane Trace Invitational Chillicothe OH Zane Trace HS
Friday, April 5
Dover Relays DoverDover
Knight Warm-Up ToledoSt. Francis
Saturday, April 6
Avon Lake Invitational Avon LakeAvon Lake HS
Bill Dodd Invitational ParmaNormandy HS
Bucyrus Elks Track Invite Bucyrus Bucyrus HS
David Schorr Invitational MorralRidgedale HS
Don Faix Crestwood Invitational MantuaJack Lambert Stadium
Joe Lane Invitational Mineral RidgeJoe Lane Stadium
Lakeside Icebreaker Invitational AshtabulaLakeside HS
Newark Catholic Meet NewarkNewark Catholic
Red Raider Relay PainesvillePainesville Harvey
Rocky Brands Invitational NelsonvilleNelsonville-York HS
Twinsburg Invitational TwinsburgTwinsburg
Wildcat Premier Hilliard, OhioHilliard Davidson HS
Monday, April 8
Wickliffe Invitational WickliffeWickliffe HS
Tuesday, April 9
Berne Union Meet Sugar GroveBerne Union HS
Blazer Relays New ParisNational Trail
Canton GlenOak dual CantonGlenOak
GV Quad- GV, Berkshire, Chalker, Mathews OrwellGrand Valley HS
Hawken,NDCL,Gilmour,Chanel ChardonNDCL
Highland Quint SpartaHighland HS
Jonathan Alder Triangular Plain CityJonathan Alder HS
Logan Elm Tri CirclevilleLogan Elm HS
Mifflin, D. Hayes, H. Bradley Tri HilliardHilliard Bradley
Mogadore vs. Coventry, Lake Center Christian MogadoreMHS
Olhs V. Wkhs & Wchs PowellOlentangy Liberty
Quad Meet (HT/CA/FU/GH) Columbus, OhioHamilton Township HS
Ravenna vs Streetsboro/Waterloo Ravenna, OhioRavenna Stadium
Rootstown at Crestwood MantuaJack Lambert Stadium
Tri-Meet Grove CityCentral Crossing HS
Wednesday, April 10
JR HIGH - Mogadore, Garfield, Streetsboro MogadoreMHS
University Hunting ValleyUniversity School
Thursday, April 11
Mogadore @ Manchester ManchesterManchester HS
RL Davisson Inv. ChillicotheSoutheastern HS
Friday, April 12
GV Twilight- GV, Bristol, Chalker, Ledgemont, Conn... OrwellGrand Valley HS
Panther Invite HilliardHilliard Darby HS
Rough Rider Invitational KentRoosevelt HS
Saturday, April 13
Chris Diller Invite DelawareBuckeye Valley HS
East Palestine Girls Invitational East PalestineEast Palestine Bulldog St...
Hilltopper Invitational ChardonChardon HS
Licking Heights Hornet Invitational Licking HeightsLicking Heights HS
Medina Relays BrunswickBrunswick HS
Red Edwards Golden Eagle Relays Sunbury, OhioBig Walnut HS
Shelby Invite Shelby Shelby HS
Stingel Invitational PickeringtonPickerington North HS
Western Reserve Div. 3 Invite Western ReserveWestern Reserve HS
Whitmer Golden W ToledoWhitmer HS
Tuesday, April 16
Alumni Meet (HT/BC/AC/GH/BR) Columbus, OhioHamilton Township HS
Columbus Academy Meet GahannaColumbus Academy
Coventry vs Streetsboro/Kent Roosevel AkronCoventry
Dublin Jerome VS. Olentangy Liberty DublinDublin Jerome
Gallia County Meet BidwellRiver Valley HS
Jackson dual meet BoardmanBoardman
Maplewood NAC Match- Maplewood, Bristol, Chalker, ... CortlandMaplewood HS
Mogadore vs. Rootstown, Garfield MogadoreMHS
Mt. Gilead Triangular Mt. GileadMt. Gilead HS
Nelsonville York Quad NelsonvilleNelsonville York HS
Quad LewisburgTri-county North
Quad-NDCL, Lake C., Newbury, Wickliffe, ChardonNDCL
Ravenna vs Field/Norton BrimfieldField
Springfield at Crestwood MantuaJack Lambert Stadium
St. Clairsville OH 5 team St. ClairsvilleST. C HS
Wednesday, April 17
Hawken v Gilmour Gates MillsGilmour Academy
South EastlakeNorth HS
Thursday, April 18
Coventry vs Barberton BarbertonBarberton
Friday, April 19
Andy Haines Inv BainbridgePaint Valley HS
Aurora Greenmen Invitational AuroraVeterans Stadium
Best of the Southwest ColumbusFranklin Heights HS
Bexley Relays BexleyBexley HS
Grove City Christian Invitational Grove CityCentral Crossing HS
Mifflin Invitational ColumbusMifflin HS
South Invitational WilloughbySouth HS
Washington CH invite Washington ch Washington ch
Wildcat Relays RichwoodsNorth Union HS
Saturday, April 20
Big Ox Invitational LouisvilleSt Thomas Aquinas
Bishop Hartley -Joe Ramsey Invite Columbus. OHBishop Hartley HS
Bulldog Invitational East PalestineEast Palestine HS
Butler HS Invite VandaliaVandalia Butler HS
Coffman Classic DublinDublin Coffman HS
Hank Smith Invitational HeathHeath HS
Mahoning County Meet CanfieldCanfield
Mehock Relays Ashland, OhioAshland University
Perry Relays PerryPerry HS
Valkyrie Invitational Ravenna, OhioRavenna Stadium
Valkyrie Invite RavennaRavenna Stadium
Warren Invitational WarrenWarren
Monday, April 22
Newark Catholic Invitational NewarkNewark Catholic HS
Tuesday, April 23
AC Cole McCafferty OhioAmanda
Bradley, Centennial, Scioto Tri HilliardHilliard Bradley
Col. Crawford Quint North Robinson Col. Crawford HS
Coventry at Norton NortonNorton
Dual vs. U. Arlington ColumbusWorthington Kilbourne HS
Maplewood NAC Match- Maplewood, Mathews, Bloomfiel... CortlandMaplewood HS
Mogadore @ East Canton East CantonEast Canton HS
North Canton Hoover CantonHoover
Olentangy Liberty Vs. Olentangy Orange PowellOlentangy Liberty
Ravenna vs Kent/Springfield Ravenna, OhioRavenna Stadium
Rootstown @ Woodridge PeninsulaWoodridge HS
Streetsboro & Field at Crestwood MantuaJack Lambert Stadium
Tri-Meet CCHS/Westland/GCC Grove City, OHCentral Crossing HS
Triangular Meet (HT/GC/GM) Columbus, OhioHamilton Township HS
Wickliffe, Edgewood & Hawken WickliffeWickliffe HS
Zane Trace Quad ChillicotheZTHS
Wednesday, April 24
Chardon EastlakeNorth HS
JR HIGH - Mogadore, Rootstown, Southeast MogadoreMHS
Thursday, April 25
Cavalier Invitational ChillicotheChillicothe HS
Lake BoardmanBoardman
Mogadore vs. Springfield, Lake Center Christian MogadoreMHS
Friday, April 26
Athens Invitational The PlainsAthens HS
Bobcat Booster Invitational Grandview HeightsGrandview Heights HS
East Palestine Relays East PalestineEast Palestine HS
Elgin Relays MarionElgin HS
Ernie Moore Invitational DoystownChippewa High
Freedom Relays PowellOlentangy Liberty HS
Fulton Relays LancasterLancaster HS
Logan Elm Invitational CirclevilleLogan Elm HS
Mogadore Invitational MogadoreMogadore Football Field
Trinity Invitational BedfordBedford HS
Saturday, April 27
CSG Invitational ColumbusColumbus School for Girls
Eaton Dean Stoltz Invitational Eaton, OhioEaton Track and Field
Elmo Kallner Invitational Columbus, OhioHamilton Township HS
Laker Invitational AndoverPymatuning Valley HS
Poland Invitational PolandDave Pavlansky Field
Poland Invitational PolandPoland
Ranger Relays EastlakeNorth HS
Monday, April 29
Knight Classic Freshman Invite ToleodSt. Francis HS
Tuesday, April 30
CCHS TRI - TWHS/South 4500 Big Run SouthCentral Crossing HS
Crestwood & Ravenna at Coventry CoventryErwine Middle School
GV NAC Match- GV, Badger, Bristol, Ledgemont, Math... OrwellGrand Valley HS
Hawken-Padua-MLK-Richmond Hts-CCA Gates MillsHawken
Huntington Invitational ChillicotheHuntington Athletic Compl...
Liberty Union Quad BaltimoreLiberty Union HS
Massillon Perry MassillonPerry
Mogadore vs. Waterloo MogadoreMHS
NAC meet at PV AndoverPV HS
O. Liberty v. H. Bradley PowellOlentangy Liberty
River Valley Quad Marion River Valley HS
Southeast @ Rootstown RootstownRootstown HS
Tri W/ Coffman&Granville ColumbusWkhs
Tri-Berkshire, Fairport, Wickliffe WickliffeWickliffe HS
May
Wednesday, May 1
Braves Invitational ColumbusWhetstone HS
JR HIGH - Mogadore, Streetsboro, Waterloo MogadoreMHS
Madison EastlakeNorth HS
Thursday, May 2
Berlin Western Reserve Relays BerlinWestern Reserve
OVAC Qualifier St. Clairsville OHSt. C HS
Friday, May 3
Arthur Lydiard Classic South Point, OHSouth Point HS
Central Ohio All-Star Invitational Columbus, OhioHamilton Township HS
Dick Beeler Invitational PainesvillePainesville Rec Fields
McClain Invitational GreenfieldMcClain HS
Olentangy Invitational Lewis CenterOlentangy HS
St. Francis Kinght Relays ToledoSt. Francis HS
Wildcat Invitational MogadoreMHS
Saturday, May 4
Anthony Wilson Invitational ColumbusFranklin Heights HS
Cal Polkas OVAC Champioship St. Clairsville OHSt. C HS
Central Ohio All-Star Invitational Finals Columbus, OhioHamilton Township HS
Fleet Feet Summit Co Inv MacedoniaNordonia
Gary Smith WorthingtonThomas Worthington HS
Lakeview Invitational CortlandLakeview HS
Mentor Relays MentorMentor HS
Mount Gilead Invitational Mount GileadMount Gilead HS
Newark Catholic Meet NewarkNewark Catholic HS
Optimist meet OhioAustintown
Tuesday, May 7
Buckeye Central Invite New Washington Buckey Central
Canton McKinley BoardmanBoardman
Central Crossing Dual - GC Christian Grove CityCentral Crossing
Coventry & Springfield at Field SuffieldField
Crestwood & Norton at Kent Roosevelt KentRoosevelt Stadium
Dual vs Thomas ThomasTWHS
Dual-Kirtland/Wickliffe KirtlandKirtland HS
Groveport Meet GroveportGroveport Madison HS
Hilliard City Schools Boys Tri HilliardHilliard Davidson
Mogadore vs. Woodridge, Southeast MogadoreMHS
Morrow County Meet GalionNorthmor HS
Olentangy VS Olentangy Liberty Lewis CenterOlentangy
Ravenna vs Streetsboro Ravenna, OhioRavenna Stadium
Rootstown, Waterloo @ East Canton East CantonEast Canton HS
Ross County Meet FrankfortAdena HS
Wednesday, May 8
GV Dual- GV and Edgewood OrwellGrand Valley
Hilliard City Schools Girls Tri HilliardHilliard Bradley
JR HIGH - Mogadore, Rootstown, Norton Mogadore130 S. Cleveland Ave
Lakeside AshtabulaLakeside HS
Warrior Relays Columbus, OhioEastmoor Academy HS
Thursday, May 9
Conti Relays Tallmadge, OhioTallmadge HS
Delaware County Elite Meet SunburyBig Walnut HS
Springfield Quad HollandSpringfield HS
Toby Grimm Mini Relays DaltonDalton HS
Friday, May 10
Brush Invitational LyndhurstBrush HS
Circleville Invitational CirclevilleCircleville HS
Ed Sayre Memorial Invitational OHBidwell
Grandview Friday Night Invite Grandview HeightsGrandview Heights, OH
Green Bear Relays Ottawa HillsOttawa Hills HS
Saturday, May 11
Ashtabula Co. Track Meet AndoverPymatuning Valley HS
East Canton Relays CantonEast Canton
Mason Invitational MasonMason HS
OCSAA State Meet UniontownLake HS
Viking Invite - Ashville Teays Valley AshvilleTeays Valley
Monday, May 13
Columbus City Prelims ColumbusWhetstone HS
JV Panther Invite OhioHilliard
Ursuline BoardmanBoardman
Ursuline BoardmanBoardman
Ursuline meet BoardmanBoardman HS
Tuesday, May 14
Chagrin Valley Conference - Metro Prelim IndependenceIndependence HS
MOAC Pre-lims and Field Events Mount GileadMount Gilead HS
MSL Buckeye Championships Amanda, OhioAmanda Clearcreek HS
Wednesday, May 15
Columbus City Finals ColumbusWhetstone HS
NAC Championships AndoverPymatuning Valley HS
PAC Championships GenevaSPIRE Institute
PTC Championships - Prelims WoodridgeWoodridge HS
Thursday, May 16
Chagrin Valley Conference - Metro IndependenceIndependence HS
MOAC Finals Mount GileadMount Gilead HS
MSL JV Championships Canal Winchester, OhCanal Winchester HS
OCC Central Championships-Prelims WorthingtonThomas Worthington
Friday, May 17
Federal League Championships UniontownLake HS
OVC Championship Meet BidwellRiver Valley HS
PTC Championships - Finals WoodridgeWoodridge HS
SVC Championships FrankfortAdena HS
Saturday, May 18
MOCAL Conference Championship WestervilleWorthington Christian
OCC Cardinal HilliardHilliard Bradley HS
OCC Central Championships - Finals WorthingtonThomas Worthington
Monday, May 20
Mentor JV Invitational MentorMentor HS
Tuesday, May 21
Central District 1 Prelims HilliardHilliard Darby
Central District D3 Prelim Day 1 Columbus OHHamilton Twp HS
Perry District A Prelims PerryPerry HS
Wednesday, May 22
Austintown Div. 1 Districts Youngstown, OhioAustintown Fitch HS
Central District 3 D1 Field HilliardHilliard Darby HS
Central District D3 Prelim Day 2 ColumbusHamilton Twp HS
Division III District Meet IndependenceIndependence
Northeast D1 District Preliminaries MentorMentor HS
Northeast DIII District - Prelims CrestonNorwayne HS
Thursday, May 23
Central District 3 D1 Prelims HilliardHilliard Darby HS
Central District Field Events HilliardHilliard Darby
Northeast DII District Preliminaries CortlandLakeview Stadium
Friday, May 24
Austintown Div. 1 District Finals Yousgtown, OhioAustintown Fitch HS
Division III District Finals IndependenceIndependence
Northeast D1 District Finals MentorMentor HS
Northeast DIII District - Finals CrestonNorwayne HS
Saturday, May 25
Central District 1 Finals HilliardHilliard Darby
Central District 3 D1 Finals HilliardHilliard Darby HS
Central District D3 Finals ColumbusHamilton Twp HS
Northeast DII District Finals CortlandLakeview Stadium
Perry A District Finals PerryPerry HS
SE DII District Finals Washington CHWashington Senior HS
Wednesday, May 29
D1 Region 3 Prelims PickeringtonPickerington North HS
DIII Region 11 Prelims LancasterFairfield Union HS
Division III Regional Prelims Fairless NavareFairless Navare
Northeast D1 Regional Preliminaries AustintownAustintown Fitch HS
Thursday, May 30
Northeast DII Regional Preliminaries BedfordBearcat Stadium
Friday, May 31
D1 Region 3 Finals PickeringtonPickerington North HS
DIII Region 11 Finals LancasterFairfield Union HS
DIII Region 9 Regional NavarreFairless HS
Northeast D1 Regional Finals AustintownAustintown Fitch HS
June
Saturday, June 1
Division II Regional Finals The PlainsAthens HS
Northeast DII Regional Finals BedfordBearcat Stadium
Friday, June 7
OHSAA D1 State Track & Field Championships ColumbusJesse Owens Stadium - OSU
OHSAA D2 State Track & Field Championships ColumbusJesse Owens Memorial Stad...
OHSAA D3 State Track & Field Championships ColumbusJesse Owens Stadium
OHSAA DI State Meet - Day 1 ColumbusJesse Owens Stadium - OSU
OHSAA DII State Meet Day One ColumbusJesse Owens Memorial Stad...
OHSAA DIII State Meet Day One ColumbusJesse Owens Stadium
Saturday, June 8
OHSAA D1 State Track & Field Championships ColumbusJesse Owens Stadium - OSU
OHSAA D2 State Track & Field Championships ColumbusJesse Owens Memorial Stad...
OHSAA D3 State Track & Field Championships ColumbusJesse Owens Stadium
Sunday, June 9
Ohio Mile Split Hammer Throw DelawareOhio Wesleyan University
Saturday, June 15
New Balance Outdoor Nationals GreensboroUniversity of North Carol...

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results