View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

January
March
Sunday, March 1
2015 T&F -- Athletic Timing Services (HS, MS, Club, Collegiate) At Your TrackEugene to Portland Area
Thursday, March 19
Crusader Time Trials MedfordSt. Mary's School
Wednesday, March 25
Canby All-Comers CanbyCanby HS
Friday, March 27
Unattached Summit Decathlon/Heptathlon (HS, MS, Club, UnA) Bend OregonSummit HS
Saturday, March 28
Unattached / Summit Decathlon/Heptathlon (HS, MS, Club, UnA) BendSummit HS
Monday, March 30
Newberg Time Trials NewbergGeorge Fox University
April
Thursday, April 2
7 Peaks Time Trials BendCascade Middle School
Conestoga, Cedar Park, Evergreen HillsboroGlencoe HS
Franklin MS Cluster Time Trials Portland5405 SE Woodward st.
Metro League @ Beaverton BeavertonBeaverton HS
Metro League @ Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
S. Meadows, Brown, and ISB @ Hare Field HillsboroHare Field
Friday, April 3
Sherman Middle School Invitational MoroSherman Jr/Sr HS
Tiger Pre Season Inter Squad Meet Junction CityJunction City HS
UMMSAA Season Opener UmatillaClara Brownell Middle Sch...
Monday, April 6
High Desert Time Trials bendHigh Desert
Sheridan MS Track Meet SheridanSheridan HS
YC/Amity/Taft/Nestucca CloverdaleNestucca Jr/Sr HS
Tuesday, April 7
Alice Ott @ FLMS PortlandFloyd Light Middle School
Grace/Hanby/Shady Cove/Butte Falls MedfordSpiegelberg
Hood River @ Ron Russell PortlandRon Russell MS
LFL #1 GlideGlide
Linus Pauling vs. Oaklea Junction CityJunction City HS
Little Fir @Oakland OaklandTrack is located by the m...
MCL League Invite PortlandCatlin Gabel School
MVCC Cascade, Stayton & Talmadge TurnerCascade
MVCC Meet @ Lebanon Lebanon Lebanon HS
MWL @ Mapleton MapletonMapleton HS
North Marion vs Valor & Patton AuroraN. Marion HS track
small schools meet John DayGrant Union
Wednesday, April 8
Ashland vs Hedrick/Eagle Point AshlandAshland Middle School
Banks MS Banks, OrBanks HS
Clear Creek @ Reynolds MS FairviewReynolds HS
CVL @ Dayton DaytonDayton
Fleming vs. Talent Grants PassFleming Middle School
Newberg (MS) vs. Duniway, French Prarie NewbergNewberg HS
OES MCL League Meet PortlandOregon Epicsopal
Orient-Damascus vs. Estacada & Walt Morey GreshamBarlow HS
Scenic Middle School vs South Middle Sch Central PointCrater HS
SOMSAC New Hope/Lorna Byrne BF, SH Grants PassNorth Valley HS
SOMSAC Small Schools Ruch Meet MedfordSpiegelberg Stadium
Tri River/CIL @ Mill City Mill CitySantiam Elementary
Tri River/CIL @ Salem Academy SalemSalem Academy
Y-C MS YamhillY-C HS
Thursday, April 9
Blanched host @ Salem Academy SalemSalem Academy
Boring @ Centennial MS Gresham Centennial Middle School
Brown,S.Meadows,Neil Armstrong & Conesto HillsboroCentury HS
Cal Young vs. Spencer Butte EugeneSouth Eugene HS
Clear Creek @ Reynolds GreshamReynolds HS
Driftwood Invitational SixesPacific HS
Franklin, Madison @ Roosevelt PortlandOregon
FWL Marshfield Coos BayPrefontaine Track
G. Russell MS @ Dexter McCarty GreshamDMMS
Harper MS Invitational HarperHarper
HB Lee @ Cedar Ridge/Welches SandySandy HS
Lincoln,Benson & Grant Portland Lincoln HS
MAC vs Lincoln Savage & White Mountain MedfordSpiegelberg Stadium
Madison v. ATA EugeneChurchill HS
Mark Twain vs. LaCreole, Mollala Silverton, ORSHS Track
Metro League @ Sunset PortlandSunset HS
Monroe MS (Eugene) vs. Kennedy EugeneSheldon HS
NB vs Suislaw, Azalea, Riley Creek North BendVic Adams Field
Obsidian RedmondObsidian Middle School
Poynter, Evergreen, Highland and Cedar P Hillsboro Liberty HS
Roosevelt vs. Kelly EugeneNorth Eugene HS
Scappoose MS Meet ScappooseScappoose HS
Seaside MS Meet SeasideSeaside HS
SOMSAC Ponderosa @ North Middle School Grants PassGrants Pass HS
Time HermistonALMS
Tri-River/CIL @ SAC SalemSalem Academy
Wilson and Jefferson @ Cleveland PorltandCleveland HS
Friday, April 10
Riverside Jr. High Invitational BoardmanRiverside Jr./Sr. HS
Weston Invite AthenaAthena Track
Saturday, April 11
Century CYO Week #1 HillsboroCentury HS
Hare Field CYO Week #1 HillsboroHare Field
La Salle CYO Week #1 MilwaukieLa Salle Prep
Liberty HS CYO Week #1 HillsboroLiberty HS
Monday, April 13
HLE Track Meet KnappaHilda Lahti Elementary
St. Helens MS St. Helens, OrSt. Helens HS
Tuesday, April 14
Alice Ott @ Walt Morey TroutdaleWalt Morey
Cascade vs. Skyview, St. Francis BendCMS
EGMS Middle School RedmondRedmond HS
GAPS MS Meet AlbanySouth Albany HS
La Pine Middle School La PineLa Pine HS Track
LFL @ SU Myrtle Creek South Umpqua HS
Lincoln Savage, Ashland & Fleming @ HV Grants PassHidden Valley HS
Little Fir @ Oakland OaklandLincoln Middle School
Mt West League Meet Finn RockAaron and Marie Jones Com...
Wednesday, April 15
Amity/Willamina/Dayton/Nestucca CloverdaleNestucca Jr/Sr HS
CVL St. PaulSt. Paul HS
MVCC@Stayton (Nprt MS, Phil MS) Stayton, ORStayton HS
North GP @ Hedrick Medford Bowerman Field North Medf...
North Marion vs Newberg & Mollala AuroraN. Marion HS track
Orient-Damascus vs. Clear Creek GrehsmaBarlow HS
Ponderosa vs MAC Klamath FallsKlamath Union HS
Reynolds MS @ Hood River Hood RiverHood River Valley HS
RR/Grace Christian/Butte Falls Middle School T/F M... Rogue RiverChieftain Stadium
SOMSAC Sacred Heart LB, NH, SC MedfordSpiegelberg
SOMSAC-Hanby/St. Mary's/Ruch Central PointCrater HS
South GPMS @ WMMS Hosted by EPMS White CityWMMS
Talent Bulldog Meet PhoenixPhoenix HS
Tri-River/CIL @ Regis StaytonRegis HS
WMMS/EPMS vs. South GP White CityWhite Mountain Middle Sch...
WRL - Athey Creek @ LJHS Lake OswegoLakeridge HS
WVYL Cottage GroveLincoln Middle School
WVYL ElmiraElmira HS (Fernridge)
WVYL OregonOakridge
Thursday, April 16
Azalea Middle School BrookingsElmer Bankus Field
Cedar Ridge/Welches @ Boring SandySandy HS
Claggett Creek, Leslie, Walker SalemWest Salem HS
Estacada, Ron Russell @ Centennial MS GreshamCentennial Middl School
Evergreen, Meadow Park, Whitford HillsboroGlencoe HS
Gordon Russell @ FLMS PortlandFloyd Light Middle School
Grant All- Comers portlandGrant HS
Harbor Lights Meet BandonBandon HS
Hermiston Invite HermistonHHS
Jo Lane/Sutherlin SutherlinSutherlin HS
Judson vs. Straub SalemSprague HS
Kelly vs Cal Young EugeneSHS
Lost River Jr Hi MerrillLost River
Metro League @ Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
Metro League @ Southridge BeavertonSouthridge HS
Monroe MS vs. Madison EugeneNorth Eugene HS
Monroe vs. Madison EugeneNorth Eugene HS
MVCC @ Talmadge (Cheld, Phil, SC) IndependenceCentral HS
MVCC Meet @ Linus Pauling (Casc, Leba) CorvallisLinus Pauling MS
Parrish vs. Crossler SalemNorth Salem
Patton, Mark Twain @ LaCreole DallasDallas HS
Roosevelt vs. A.T.A. EugeneSouth Eugene HS
S. Meadows, Poynter, and Five Oaks at Ha HillsboroHare Field
Southwest Christian MCL Meet PortlandCatlin Gabel School
Spencer Butte vs. Kennedy EugeneChurchill HS
St. Helens Middle School St. HelensSt. Helens HS
Stephens vs. Houck SalemMcKay HS
Tri-River/CIL JeffersonJefferson HS
Valor Middle School Woodburn Woodburn HS
Warrenton meet WarrentonWarrenton
Whiteaker vs Waldo KeizerMcNary H S
Winston/Coffenberry WinstonDCHS
WRL - Sherwood, Wood & Hazelbrook SherwoodSherwood HS
Friday, April 17
Condon (rescheduled from 24th) CondonCondon HS
Crane MS Invitational CraneCrane Track
Crane MS Throws fixed CraneCrane HS
Helix Invite Helix Helix School District
Heppner Invitational HeppnerHeppner High Track
Siuslaw vs. Marshfield, Myrtle Point, Coquille FlorenceSiuslaw Stadium
WRL - LOJ @ Gardiner Oregon CityOC Pioneer Stadium
WRL - Rosement and Ogden @ Krax GladstoneGladstone HS
WRL - Rosemont and Ogden @ Krax GladstoneGladstone HS
Saturday, April 18
Century CYO Week #2 HillsboroCentury HS
Cove Invite (MS, Club) UnionUnion Athletic Complex
Hare Field CYO Week #2 HillsboroHare Field
La Salle CYO Week #2 MilwaukieLa Salle Prep
Madison MS Invite PortlandMadison HS
Oregon Relays Day 2 (HS, MS) EugeneHayward Field
Valley Catholic CYO Week #2 BeavertonValley Catholic
Monday, April 20
3000 Time Trial NewbergGeorge Fox Track
Jo Lane & Winston RoseburgRoseburg HS
Tuesday, April 21
Benson, Wilson & Lincoln Portland Lincoln HS
Cleveland, Roosevelt @ Jefferson PortlandJefferson HS
Gilchrist GilchristGilchrist
High Desert Meet #2 BendHigh Desert
Jefferson, Franklin @ Grant PortlandGrant HS
LFL #3 GlideGlide
Little Fir Hosted by Y/E/ND SutherlinSutherlin HS
Mt West League Meet EugeneCrow HS
MVCC Meet @ Cheldelin (LinusP, Leba, Newp) CorvallisCheldelin MS
MVCC@ Sweet Home VS Philomath, Santiam Christian Sweet HomeSweet Home Track
Patton MS Meet McMinnvilleMcMinnville HS
Sky View/Pilot Butte Meet Bend, ORMountain View HS
Wednesday, April 22
Amity MS Meet Amity, ORAHS
Centennial MS @ HB Lee GreshamReynolds HS
Clatskanie MS Clatskanie, Or.Clatskanie HS
Duniway, North Marion @ Molalla MolallaHeckard Field
Fleming Hosts Eagle Point @ NVHS Grants PassNorth Valley HS
HVMS-Alder Creek MilwaukiePutnam HS
MVCC Cascade, Stayton and Talmadge TurnerCascade
OES Meet PortlandOES
RMS - RCMS MilwaukieMilwaukie HS
Scenic vs Lincoln Savge/ Ponderosa Central Point, OrCrater HS
SCIO meet ScioSCIO HS
SOMSAC Lorna Byrne/New Hope SH, RR Cave JunctionIllinois Valley HS
SOMSAC- SHADY Cove, BF, StM White CityWhite Mountain
SOMSAC-GC,Hanby,Ruch MedfordSpiegelberg Stadium
WRL - LOJ @ LJHS Lake OswegoLakeridge HS
WVYL Cottage GroveLincoln M.S
WVYL CreswellCrewel HS
WVYL Pleasant HillPleasant Hill HS
Thursday, April 23
ATA vs Cal Young EugeneChurchill
Banks MS Meet BanksBanks HS
Boring @ Alice Ott PortlandAlice Ott MS
Brown,Evergreen,S.Meadows & Five Oaks HillsboroCentury HS
Clatskinie M.S. meet ClatskinieClatskinie
Coffenberry/Freemont@Sutherlin SutherlinSHS
Coquille Junior High Track Meet CoquilleCoquille HS
Crosser @ Claggett Creek KeizerMcNary HS
DCD/WO @Gordon Russell MS GreshamGordon Russell MS
Estacada/H.River @ Cedar Ridge/Welches SandySandy HS
GAPS MS Meet AlbanyWest Albany HS
Grant All- Comers PortlandGrant HS
Henley KCSD Jr Hi Meet Klamath FallsHenley
Hines MS Track Meet BurnsBurns HS
Kennedy vs Kelly EugeneNEHS
Leslie vs. Parrish SalemSouth High
MAC vs North Grants Pass MedfordSpiegelberg Stadium
Mark Twain MS vs. Newberg, Valor SilvertonSilverton
Metro League @ Sunset Portland Sunset HS
Monroe MS vs. Roosevelt EugeneSouth Eugene HS
NB vs Siuslaw,Driftwood,Powers,Reedsport North BendVic Adams Field
Nyssa Middle School NyssaOregon
Obsidian RedmondObsidian Middle School
Poynter, ISB, Stoller and Highland HillsboroLiberty
Reynolds MS @ FLMS PortlandFloyd Light MS
Ron Russell @ Clear Creek GreshamClear Creek MS
Roosevelt vs. Monroe EugeneSheldon HS
Sherwood/Wood@Rosemont West LinnRosemont Ridge Middle Sch...
South GP vs Hedrick Grants PassGrants Pass HS
Spencer Butte vs. Madison EugeneNorth Eugene HS
Stephens vs. Straub West SalemWest Salem HS
Sunridge Int. PendletonPendleton HS
Talent Bulldog Meet PhoenixPhoenix HS
Tri-River/CIL JeffersonJefferson HS
Walker, Judson, Waldo SalemMcKay HS
Walt Morey, Damascus Christian @ Dexter GreshamDMMS
Whiteaker vs Houck SalemNorth Salem H S
WRL - Gardner @ Krax GladstoneGladstone HS
WRL-Athey Creek/Ogden/Hazelbrook West LinnAthey Creek Middle School
Friday, April 24
41st Annual Catlin Gabel Invitational PortlandCatlin Gabel
Central Coast Invitational MS Exhibition FlorenceSiuslaw Stadium
McMinnville Invitational (HS, MS) McMinnvilleWortman Stadium
The Dalles Middle School The DallesWahtonka Track
Tri-River/CIL @ SAC SalemSalem Academy
Union Jr. High Pepsi Invite (MS, Club) UnionUnion Track
Saturday, April 25
Azalea Invitational BrookingsElmer Bankus Field
Hare Field CYO Week #3 HillsboroHare Field
La Salle CYO Week #3 MilwaukieLa Salle Prep
Liberty HS CYO Week #3 HillsboroLiberty HS
Valley Catholic CYO Week #3 BeavertonValley Catholic
Monday, April 27
Ogden vs Gardiner Oregon CityOgden Middle School
Ponderosa/Talent/Ashland Klamath FallsKlamath Union HS
SOMSAC Hanby BF, RU, NH Central PointCrater HS
Tuesday, April 28
Centennial Invitational GreshamCentennial MS
Crook County Meet PrinevilleCrook County MS
Lincoln City Meet Lincoln City Taft HS
Little Fir League Meet GlendaleGlendale HS
Little Fir League Meet RiddleRiddle HS
Mark Twain, Patton @ Molalla MolallaHeckard Field
Mt. West League Meet EugeneCrow HS
Reynolds Middle, H.B. Lee,@ WaltMorey TroutdaleReynolds HS
SOMSAC SH GC LB MedfordSpiegelberg Stadium
SOMSAC- ST. MARY'S, RR, SC MedfordSt. Mary's
Tri River/CIL @ East Linn Christian LebanonEast Linn Christian
WRL - Hazelbrook, LOJ, Kraxberger TualatinTualatin HS
Wednesday, April 29
CVL St. PaulSt. Paul HS
CVL at Willamina-Y-C, Sheridan, Nestucca WillaminaHS Track
Damascus/Orient @ Hood River Hood RiverHood River Valley HS
Life Christian MCL Meet AlohaLife Christian HS
Lincoln Savage, North & South @ HV Grants PassHidden Valley HS
MAC vs Hedrick & Scenic MedfordSpiegelberg Stadium
Newberg MS vs. North Marion, Valor NewbergNewberg HS
Rainer M.S. meet RainerRainer
St. Helens MS Meet St. Helens St. Helens HS
Tri-River/CIL ColtonColton HS
WIC Championships NyssaNyssa
WMMS/EPMS vs. Fleming White CityWhite Mountain Middle Sch...
WVYL CreswellCreswell
WVYL EugeneMarist HS
WVYL MonroeMonroe HS
WVYL at Junction City Junction CityJunction City HS
Thursday, April 30
Alder Creek/Rowe ClackamasAlder Creek MS
ATA vs. Kennedy EugeneChurchill HS
Cedar Ridge/ Welches @ Walt Morey TroutdaleWalt Morey
Centennial@Clear Creek GreshamClear Creek MS
Claggett Creek vs. Judson SalemS. Salem HS
Crossler, Waldo, Parrish SalemSprague High
Duniway, French Prarie @ LaCreole DallasDallas HS
EGMS Middle School RedmondElton Gregory Middle Scho...
Estacada, F.L.M.S., D. Christian @Dexter GreshamDMMS
Far West League Sub Districts #2 BandonBandon HS
HB Lee @ Alice Ott MS PortlandAlice Ott
Houck vs Leslie SalemNORTH SALEM HIGH
HSD City Meet HillsboroHare Field
JCMS Middle school Madras Madras HS
Jo Lane Myrtle CreekSouth Umqua HS
Lakeridge@Rosemont West LinnRosemont Ridge Middle Sch...
Madison vs. Kelly EugeneNorth Eugene HS
Mazama KCSD Jr Hi Meet Klamath FallsMazama HS
Metro League @ Aloha AlohaAloha HS
Monroe MS vs. Cal Yound EugeneSheldon HS
MVCC @ Philomath (Nwpt, SC, SH PhilomathPhilomath HS
MVCC Meet @ Lebanon LebanonLebanon HS
MVCC Meet @ Linus Pauling (Cheld, Talm) CorvallisLinus Pauling MS
Pilot Butte Middle School BendPilot Butte MS
Reynolds @ Boring SandySandy HS
Reynolds MS @ Boring BoringBoring MS
Ron Russell MS @ Gordon Russell MS GreshamGordon Russell MS
Roosevelt vs. Spencer Butte EugeneSouth Eugene HS
St. Helens Middle School St. HelensSt. Helens HS
Stephens vs. Walker SalemMcKay HS
Whiteaker vs Straub KeizerMcNary H S
Winston/Sutherlin RoseburgRHS
WRL-Athey Creek/Sherwood/Wood West LinnAthey Creek Middle School
May
Friday, May 1
Arlington May Day ArlingtonArlington HS
Baker MS Invit Baker CityBaker HS
Far West Sub-District Meet @ Siuslaw FlorenceSiuslaw Stadium
Roosevelt Twilight Relays PortlandRoosevelt HS
Southwest Christian@Mt. Angel Mt. AngelJFK track
Stanfield Jr. High Meet Stanfield, OregonStanfield HS
Tri River/Cil at Jefferson JeffersonJefferson Middle School
Saturday, May 2
Century CYO Week #4 HillsboroCentury HS
Hare Field CYO Week #4 HillsboroHare Field
La Salle CYO Week #4 MilwaukieLa Salle Prep
Valley Catholic CYO Week #4 BeavertonValley Catholic
Sunday, May 3
MOC 3K Qualifier #1 Coos BayPrefontaine Track
Monday, May 4
Benton County 3K Challenge Corvallis, ORLinus Pauling MS
CVL 6th Grade District DaytonDayton
NKN MS Meet Rockaway CityNKN HS
Scappoose MS Meet ScappooseScappoose HS
Tuesday, May 5
Damascus/Orient @ Reynolds MS TroutdaleReynolds HS
3-Way,Jos,Ent,Wall JosephBill MaCadden Memorial Tr...
Astoria M.S. Meet AstoriaAstoria
Cascade vs. Pilot Butte,Sisters,Tumalo, BendCMS
Cascades Academy/St. Francis BendPilot Butte MS
Duniway MS vs. Patton, Newberg, M. Twain McMinnvilleMcMinnville HS
High Desert Meet #4 BendHigh Desert
La Pine Middle School 2 La PineLa Pine HS Track
Little Fir hosts Y/ND/E GlendaleGlendale
Little Fir League Meet Riddle, OregonRiddle HS
MCL-East Sub Districts PortlandPortland Christian
MEGA Meet MapletonMapleton HS
MVCC Sweet Home, Lebanon, Cascade Sweet HomeSweet Home HS
Ogden vs Hazelbrook Oregon CityOgden Middle School
RR, Grace and Sacred Heart Rogue RiverRogue river
SOMSAC Girls Premlims Eagle PointEagle Point HS
Wednesday, May 6
CVL 7th and 8th Grade District Yamhill ORYamhill-Carlton HS
Far West League Middle School District Coos BayPrefontaine Track
HB LEE @ Hood River Hood RiverHood River Valley HS
Madison & Wilson PortlandMarshall
MVCC Stayton, Santiam Christian, Cheldelin StaytonStayton HS
PIL Jefferson & Cleveland PortlandGrant
Roosevelt ,Lincoln @ Franklin PortlandFranklin HS
RR/GraceChristian/SacredHeart MS Meet Rogue RiverChieftain Stadium
SOMSAC 6th Grade District Meet AshlandAshland Middle School
SOMSAC Shady Cove NH, LB Eagle PointEagle Point
SOMSAC Small Schools Ruch Meet MedfordSpiegelberg Stadium
WRL - Sherwood @ LOJ Lake OswegoLake Oswego HS
WRL-Lake Ridge @ Wood WilsonvilleWilsonville HS
WVYL OakridgeOakridge HS
WVYL Pleasant HillPleasant Hill
WVYL @ Fern Ridge ElmiraElmira HS
Thursday, May 7
4J Middle School Sub-District Meet, NEHS EugeneNorth Eugene HS
4J Middle School Sub-District Track Meet, Churchil... EugeneChurchill HS
Alice Ott @ Cedar Ridge/Welches Sandy, ORSandy HS
Boring M.S. @ Dexter McCarty MS GreshamDMMS
Centennial MS @ Gordon Russell MS GreshamGordon Russell MS
Claggett Creek vs. Parish SalemNorth Salem HS
Clear Creek @ FLMS PortlandFLMS
Coffenberry/Jo Lane/Sutherlin RoseburgRoseburg HS
Crossler vs. Judson SalemSprague
Estacada, Walt Morey @ Ron Russell PortlandRon Russell MS
GAPS MS Meet AlbanyWest Albany HS
Happy Valley/ Rowe MilwaukieMilwaukie HS
Henley KCSD Jr Hi Meet Klamath FallsHenley HS
Houck at Walker SalemWest Salem HS
La Grande MS Meet La Grande OregonEastern Oregon University
MCL Sub-Districts PortlandCatlin Gabel School
Metro League District Meet PortlandWestview HS
MVCC Meet @ Talmadge (NEWP, LinusP, DTC) IndependenceCentral HS
Rock Creek/Alder Creek MilwaukieAlder Creek Middle School
SOMSAC Boys Prelims MedfordBowerman Field North Medf...
Straub at Waldo Salem McKay HS
Tri-County Meet @ French Prairie WoodburnWoodburn HS
Tri-River League Meet Mt. AngelJohn F Kennedy HS
Whiteaker vs Leslie & Stephens SalemSouth Salem H S
Winston WinstonDCHS
WRL - Rosemont @ Krax GladstoneGladstone HS
WRL-Athey Creek/Gardiner West LinnAthey Creek Middle School
Friday, May 8
HDL Middle School League Meet CraneCrane Track
Lincoln City Field Events Meet Lincoln CityTaft 7-12
Middle School Mile (Oregon Twilight) Eugene Hayward Field
Sandy 6th Grade Meet SandySandy HS
Saturday, May 9
CYO Roadrunner Championships MilwaulkieLa Salle Prep
District Invitational hosted by SHMS St. HelensSt. Helens HS
Mt West Middle School District Meet Finn RockAaron and Marie Jones Com...
SOMSAC District Finals Grants PassGrants Pass HS
Wallowa County Inv. JosephBill McCadden Memorial Tr...
Monday, May 11
Immanuel Lutheran Time Trial Salem Immanuel Lutheran
Tuesday, May 12
"Tracy Rose "Cleveland @ Franklin PortlandFranklin HS
6th grade DDSD meet PortlandDavid Douglas HS
All Comers Meet 13 & under $2 entry Willamina, ORWillamina HS
Central Oregon Mid-Major Districts La PineLa Pine HS
GBSD 6th GR. Championship Gresham, ORBarlow HS
Jefferson & Lincoln @ Madison Portland, ORMadison HS
Little Fir League District OaklandLincoln Middle School
MCL Districts PortlandPortland Christian
MVCC Meet @ Cheldelin (Leb, Stay) CorvallisCheldelin MS
Ogden vs LOJ Oregon CityOgden Middle School
Riverdale District Championship Day 1 Portland, ORJMS
Roosevelt, Grant & Wilson PortlandWilson
Salem/Keizer Middle School All City Meet SalemWest Salem HS
SOMSAC small School Championship Meet MedfordSpiegelberg Stadium
Track town Youth League Coos BayMarshfield HS
TrackTown Youth League - Coos Bay Coos BayMarshfield HS
Union County MS Championship La GrandeEOU/Host Grande Ronde Aca...
WRL - LJHS @ Gardiner Oregon CityOC Pioneer Stadium
WRL - LOJ @ Ogden Oregon CityOgden MS
WVYL North Division Meet EugeneMarist HS
Wednesday, May 13
Elite Meet @ Molalla MolallaHeckard Field
MVCC Meet @ Philomath (LP, SwHome, Talm) PhilomathPhilomath HS
Orient-Damascus vs. HB Lee (Qual) GreshamBarlow HS
Reynolds, Estacada @ Alice Ott PortlandAlice Ott Middle School
Riverdale District Championship Day 2 Portland, ORLewis & Clark College
WRL - Hazelbrook, Wood TualatinTualatin HS
WVYL South Division Meet Pleasant HillPleasant Hill
Thursday, May 14
2015 SPO Relay Challenge EugeneMarist HS
4J Middle School District Championships EugeneHayward Field - Universit...
Athey@Rosemont West LinnTBD
Cedar Ridge@Clear Creek MS GreshamClear Creek MS
Central Oregon Small School District Meet Gilchrist Gilchrist Field
CIL District Meet ColtonColton HS
CO Large School District Track Meet Bend, ORMountain View HS
Dexter McCarty @ Ron Russell PortlandRon Russell MS
Floyd Light @ Centennial MS GreshamCentennial Middle School
Gordon Russell @ Boring SandySandy HS
HVMS v RCMS@ACMS MiwaukieACMS
Jo Lane RoseburgRHS
Lakeview Jr Hi Meet LakeviewLakeview HS
Newberg Turvo Jav Trial NewbergNewberg HS
Pendleton Int PendletonPendleton HS
Qualifying: Hood River @ Walt Morey TroutdaleWalt Morey
Winston/Coffenberry@Sutherlin SutherlinSutherlin HS
WRL: Kraxberger @ Sherwood Sherwood, OregonSherwood HS
Friday, May 15
MVCC Meet @ Newport (Cascd, S Christn, Philomath) NewportNewport HS
Saturday, May 16
CYO Meet of Champions Day #1 BeavertonJesuit HS
Sunday, May 17
CYO Meet of Champions Day #2 BeavertonJesuit HS
Monday, May 18
WVYL District Meet Cottage GroveCottage Grove HS (Lincoln...
Tuesday, May 19
Coffenberry Girls District Myrtle CreekBruce Kaufman Memorial Tr...
Mazama KCSD Jr Hi Meet Klamath FallsMazama HS
Mt. Hood District Championship Meet GreshamCentennial HS
PIL Youth League Championships PortlandWestmoreland Park
WRL District Championships WilsonvilleWilsonville HS
Thursday, May 21
Coffenberry Boys District Myrtle CreekBruce Kaufman Memorial Tr...
North Clackamas District Finals ClackamasAlder Creek MS
Oregon Middle School Meet of Champions CorvallisCorvallis HS
Friday, May 29
Thrump Meet (HS, MS) McMinnvilleMcMinnville HS
Saturday, May 30
Middle School Statewide Championships La Pine ORLa Pine HS
Salem Track Club Combined Events Meet SalemSouth Salem HS
Salem Track Club Combined Events Meet (MS, Club) SalemSouth Salem HS
STC Combined Events Meet (HS, MS, Club, UnA) SalemSouth Salem HS
Sunday, May 31
Portland Track Festival - Youth Meet (HS, MS, Club) HillsboroLiberty HS
June
Sunday, June 14
Portland Track Festival (HS, MS, Club) PortlandLewis & Clark College
Wednesday, June 17
TrackTown Youth League - Corvallis (MS, Club, UnA) CorvallisCorvallis HS
Friday, June 19
FGRC Time Trials (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) HillsboroHare Field
July
Thursday, July 2
2015 Oregon Track Club All Comers Meet EugeneHayward Field
Saturday, July 11
State Games of Oregon (Results) Gresham, ORMt Hood CC
Thursday, July 16
2015 Oregon Track Club All Comers Meet EugeneHayward Field
October
Friday, October 30
Track & Field Technical Certification Course 10/30... (HS, MS, Club, Collegiate) PortlandUniversity of Portland

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results