View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Monday, March 9
Monarch Trials PapillionPLHS
Thursday, March 19
Doane Class D Indoor Invite Crete, NEDoane College
UNK Indoor Class A KearneyUNK
Friday, March 20
Bulldog T&F Challenge Forest Division SewardConcordia University
Doane Class C Indoor Invite Crete, NEDoane College
Lincoln Southwest Relays LincolnLincoln Southwest
NWU Indoor Invitational LincolnNWU
Wayne St. Indoor WayneWayne St. College
Saturday, March 21
Bulldog T & F Challenge- River Division Seward, NEConcordia University
Burke Relays OmahaBurke Stadium
CSC Indoor ChadronCSC
Doane Class B Indoor Invite CreteDoane College
Norm Herren Indoor Meet Vermillion, SDDaktoa Dome
UNK Indoor Class D Invitational KearneyUNK
Wayne State Indoor WayneWSC
Monday, March 23
Dan Lennon Invite Vermillion, SDUSD
Tuesday, March 24
Alma-Bertrand-Holdrege Triangular BertrandBertrand
Crete / Norris Dual Crete Doane College
JV Meet @ Bryan Bellevue, NEBryan HS
JV Meet @ Papillion-LV PapillionPapillion-La Vista HS
Merrick County Invite Central CityCentral City
USD Dan Lennon B Vermillion, SDUSD Dakotadome
Westside Junior Varsity Invitational OmahaOmaha Westside
Thursday, March 26
Lincoln Northeast Relays Lincoln, NENebraska Weslyen
Loup City Inv Loup CityLoup City
Perkins County Quad GrantPerkins County HS
Pioneer Indoor CreteDoane
Rebel Invite Loup CityLoup City
Wisner-Pilger vs. Howells-Dodge Dual WisnerWisner
Friday, March 27
Ainsworth Relays Ainsworth, NEEast City Park
Ashland Greenwood Invitational AshlandAshland HS
Conestoga Early Bird Murray NEConestoga HS
Doane Indoor Class A Invite CreteDoane College
Hastings Invitational Hastings, NEHastings High
McCook Dual McCookMcCook
Star Relays Kearney, NEKearney High
Saturday, March 28
Binfield Invitational ScottsbluffScottsbluff HS
Boys Town Invitational Boys TownPalrang Field House
Fairbury Invitational FairburyFairbury HS
Hershey-St. Pat's HS Invite HersheyHershey HS
Kimball HS Invite KimballKHS
Maywood Invite McCookMcCook HS
Millard North Relays OmahaMillard North HS
Millard West Relays OmahaMillard West HS
Morrill Early Bird 2015 Morrillmorrill hs
Sidney Invite SidneySidney
Wilcox-Hildreth Invite WilcoxWilcox-Hildreth HS
Monday, March 30
Malcolm Quad MalcolmMalcolm HS
Tuesday, March 31
Badger Relays BenningtonBennington HS
Beatrice Reserve Invitational BeatriceHouse of Orange
Cedar Catholic Invite HartingtonHartington Coummunity Com...
clay county meet suttonsutton
Cozad Triangular CozadCozad HS
Falls City Meet Falls CityJug Brown Stadium
Kenesaw Invite Kenesaw, NEKenesaw HS
lutheran high northeast dual norfolknorfolk catholic
Minden TRI MindenKuper Field
Omaha North 9/10 Invite OmahaOmaha North HS
Riverside Invite FullertonFullerton
Scotus Relay's ColumbusColumbus- Pawnee Park
Snowmelt Invite West PointWest Point-Beemer HS
Stanton Invite StantonStanton
Turkey Creek Relays Friend, NEFriend HS
Wilber-Clatonia Invite Wilber, NEWilber-Clatonia HS
Yutan Relays Yutan, NEYutan HS
April
Wednesday, April 1
LPS Open LincolnLincoln High
Osceola Invitational OsceolaOsceola HS
Thursday, April 2
Bayard Invitational BayardBayard
Buffalo Bill Invitational North PlatteNorth Platte HS
Chieftain Invite BellevueChieftain Stadium- Bellev...
Columbus Invite Columbus, NEPawnee Park
Ed Moore Invite OgallalaOgallala
Elwood Pirate Invitational ElwoodElwood HS
Hoehner Invite McCook, NEMcCook HS
Knights of Columbus Invite Grand IslandGrand Island Central Cath...
Mullen Invitational Arnold, NEArnold Track
Norris Invitational FirthNorris HS
plainview invite plainviewplainview
Platteview Invite Springfield NEPlatteview HS
Pleasanton Invite KearneyKearney HS
St. Paul Invite St. PaulSt. Paul HS
Sutherland Booster Club Invite SutherlandSutherland HS Track
Thayer Central Invitiational NEHebron
Friday, April 3
Bryan High Invite BellevueBryan HS
Saturday, April 4
Ram Relays RalstonRalston HS
Tuesday, April 7
battle creek invitational battle creekbattle creek
Cadet/Tiger Invite North BendNBC
DC West Invite Valley NEDC West HS
Dundy County Stratton Invite BenkelmanDCS Track
Franklin Flyer Invitational Franklin, NEFranklin HS
Freshmen Triangular FairburyFairbury HS
Fullerton Invite FullertonFullerton
Hartington-Newcastle Invite HartingtonHartington Complex
Kearney JV Quad KearneyKearney High
Lincoln Southwest JV Invite LincolnLincoln Southwest HS
Malcolm Invite Malcolm, NEMalcolm HS
Minden 9/10 Invite MindenKuper Field
MPS JV OmahaMillard West HS
Nebraska City Invitational Nebraska CityNebraska City HS
Omaha Northwest Triangular OmahaOmaha Northwest HS
Sandhills Invite Bassett, NERock County HS
Sandy Creek invite fairfieldsandy creek
Thunderbird Invite TecumsehJCC
Wayne Invite WayneWayne HS
Thursday, April 9
Aurora Invitational AuroraAurora HS
Benson Metro JV Omaha NEBenson HS
Grand Island Invite Grand IslandGrand Island Sr. High
Wood River Invite Wood River, NEWood River HS
Friday, April 10
Axtell Invite WilcoxWilcox HS
Broken Bow Invitational Broken BowBroken Bow HS
Dale Feeken Memorial Inv. HastingsAdams Central
Ivan Krumwiede Invite NEHomer
Kearney High Invite KearneyKearney HS
Mitchell Invite MitchellMitchell
South Loup Invite ArnoldArnold
Tri-State Invite ChappellCreek Valley HS
Waverly Invite Waverly, NEViking Stadium
Saturday, April 11
Benson Invite OmahaBenson HS
E. Lee Todd Invitational GrantPerkins County HS
Gretna GretnaGretna HS
Lions Club Invite WisnerWisner-Pilger
Millard South Invitational OmahaBuell Stadium
Tekamah/Herman JV Meet TekamahFair Grounds
Monday, April 13
Don Stine CambridgeCambridge
Ralston 9/10 Boys RalstonRalston HS
Tuesday, April 14
Cedar Catholic Invite Hartington, NeHartington Complex
Cougar Invite LyonsLyons-Decatur Northeast
Heartland Community Invite HendersonHeartland Community HS
JV Meet @ Benson OmahaOmaha Benson Magnet
JV Meet @ Millard South Omaha, NEMillard South HS
JV Meet @ Northwest OmahaOmaha Northwest HS
Knights of Columbus ColumbusPawnee Park
Lewiston Invite Lewiston NELewiston HS
LPS JV Invirte LincolnLincoln High
LV Invite Hooper, NELogan View HS
Milford Booster Invite NEMilford
Plattsmouth Invite Plattsmouth, NEPlattsmouth HS
Storm Twilight Invite ChappellCreek Valley HS
Wayne Invite WayneWayne
Yutan Invite Yutan NEYutan HS
Thursday, April 16
Central Jo Dusatko Invite OmahaBurke Stadium
Columbus Freshman Invite Columbus NEPawnee Park Stadium
Del Wicks Invitational Superior, NESuperior HS
Dutch Zorn Invite GothenburgGothenburg
Elkhorn Invitational ElkhornElkhorn HS
Gene Kruger Invite Elkhorn, NEElkhorn HS
Homer Invite HomerHomer
O'Neill Invite O'Neill, NEO'Neill HS
Shelton Invitational SheltonShelton HS
Syracuse Invitational SyracuseSyracuse HS
Titan Classic PapillionPL South HS
Friday, April 17
Burwell Invite BurwellBurwell
Central City Invite Central CityCentral City HS
Fremont Invite FremontFremont HS
Marsh Beck Invite ***CANCELED *** MindenKuper Field
Medicine Valley McCookMcCook
Sutherland Invite SutherlandSutherland HS Track
Wahoo Invite Wahoo, NEWahoo Public HS
Yutan JV Invite Yutan NEYutan HS
Saturday, April 18
Alliance Invitational ScottsbluffBearcat Stadium
Monday, April 20
Ord 9-10 Invite Ord Ord, Nebraska
Plattsmouth JV Plattsmouth NEPlattsmouth HS
Tuesday, April 21
Booster Club Invite WisnerWisner-Pilger HS
Brady-Gothenburg Invitational GothenburgGothenburg HS
Centennial Invite UticaCentennial HS
Chase County Invite ImperialImperial HS
Exeter-Milligan Invite McCoolMcCool Junction
Friend Invitational FriendFriend HS
Hartington-Newcastle Invite Hartington, NEHartington Complex
Irish Invite SyracuseSyracuse HS
Larry Sheppard 9th Grade Invite FremontFremont HS
LCC Invite LaurelLaurel-Concord-Coleridge
Lincoln JV Meet LincolnLincoln HS
Overton Invite OvertonOverton Public School
Superior Invitational Superior, NESuperior HS
Tekamah-Herman Invite TekamahT-H
The Pacific Summit Omaha, NEOmaha Westside
Tri County Invitational DeWittTri County HS
Wahoo JV Invite Wahoo, NEWahoo HS
Wallace Invite SutherlandSutherland HS Track
Western Trails Conference Meet BayardBayard HS
Wednesday, April 22
Hayes Center McCookMcCook
Jim Mather Invitational ArapahoeArapahoe
SMH Invite O'NeillO'Neill
Thursday, April 23
Bennington Invitational BenningtonBennington HS
Dennis Smith Invitational Papillion, NEPLVS HS
Fred Arnold Invitational SchuylerSchuyler high schol
Harold Scott Invite Lincoln, NELincoln HS
Louisville Invitational LouisvilleLouisville HS
Northwest Invite Grand IslandNorthwest
Palmer Invite FullertonFullerton
pierce invitational piercepierce
Platteview Invitational Springfield, NEPlatteview HS
Ron Priebe Gibbon Invitational GibbonGibbon HS
Seward County Invite MalcolmMalcolm, NE
West Holt Invite Atkinson, NERodger Brink Track Comple...
Friday, April 24
Don Bader Invite LexingtonLexington HS
George Calvert 2015 morrillMorrill hs
Norfolk Invite NorfolkNorfolk HS
Twilight Invitational ScottsbluffScottsbluff HS
Saturday, April 25
Chadron Invitational ChadronChadron HS
Hershey Invitational Hershey,NeHershey HS
Millard West 9th Grade Invite Omaha, NEMillard West HS
MUDEDCAS NEPawnee City
Wausa Invite PiercePierce
Yowell Invite York, NEYork HS
Monday, April 27
Bertrand Invite BertrandBertrand HS
Central Nebraska Track Championships Grand IslandGrand Island Northwest
Elkhorn JV Meet ElkhornElkhorn HS
McCook JV McCookMcCook HS
Southen Valley Quad Southern Valley HSSouthern Valley
Thunderbird Invite BellevueBellevue West HS
Tom White Invitational McCool Junction, NEMcCool Junction HS
Tuesday, April 28
Best in the West Classic ScottsbluffScottsbluff HS
Broken Bow 9/10 Invite Broken BowBroken Bow
Cougar Invite Murray NEConestoga HS
Creighton Invite CreightonCreighton
Doniphan-Trumbull DoniphanDoniphan-Trumbull HS
Falls City Invitational Falls CityJug Brown Stadium
Grand Island 9/10 Invite Grand IslandGrand Island Sr. High
JV Meet @ Bellevue West Bellevue, NEBellevue West HS
JV Meet @ Millard North Omaha, NEMillard North HS
JV Meet @ Omaha Bryan OmahaOmaha Bryan HS
LPS Frosh Invite LincolnLincoln High
NBC Invite North BendNorth Bend Cetral
pierce 9-10 piercepierce
Wisner-Pilger Invitational WisnerWisner
Thursday, April 30
2015 Nebraska Frontier Conference OmahaOmaha Northwest
Crete HS Invite Crete Doane College
George Anderson Invitational Omaha NEOmaha North HS
LPS City Invite LincolnLincoln High
NEN Norfolk Classic Norfolk, NENorfolk HS
NEN Track Classic NorfolkNorfolk
South Sioux City Invite South Sioux CitySouth Sioux City HS
May
Friday, May 1
Columbus Lakeview Invitational ColumbusColumbus Lakeview HS
FKC Track Meet WilcoxWilcox-Hildreth HS
Goldenrod Conference FullertonFullerton
Holdrege Invite NEHoldrege
LE-LSE-LNE Triangular LincolnLincoln East
Mike Lehl Invitational BlairBlair
MNAC Track Meet Arnold Arnold HS
Ord Invite OrdOrd
Panhandle Conference 2015 morrillmorrill hs
RPAC Conference Meet CambridgeCambridge HS
SPVA Conference 2015 HersheyHershey
Western Conference Championship ScottsbluffScottsbluff HS
Willis Jones Invitational BeatriceHouse of Orange
Saturday, May 2
East Husker Conference Meet StantonStanton
ECNC Adams NEFreeman HS
Lewis & Clark Conference PlainviewPlainview
MAC Conference BayardBayard
mid states conference albionboone central
NCC Conference Meet NEArlington
Northwest JV Invite Grand IslandGINW
NVC Conference JH/HS NebraskaAtkisnon
Pioneer Conference Meet AuburnAuburn
SNC David CityDavid City
SWC OgallalaOgallala HS
Twin Valley Conference Meet Shelton, NEShelton HS
Monday, May 4
Auburn JV Invitational AuburnAuburn HS
Seward JV Invite Seward, NESeward HS
Tuesday, May 5
Archbishop Bergan Invite NeFremont
Best of the Midwest SutherlandSutherland HS
Cedar Bluffs Invite WahooWahoo HS
EMC - Eastern Midlands Conference Elkhorn, NEElkhorn HS
Freeman Invitational Adams, NEFreeman HS
North Platte 9th and 10th North PlatteNorth Platte HS
Omaha Metro Championships OmahaBurke HS
Stuart Bronco Stampede AtkinsonRoger Brink Track & Field...
Wednesday, May 6
Heartland Athletic Conference Invite LincolnLincoln High
Humphrey/Lindsay HF Invite MadisonMadison
Omaha Metro Championships OmahaBurke HS
St. Edward Invite FullertonFullerton
Thursday, May 7
Battle Creek Invite Battle Creek, NEBattle Creek HS
Cozad Invite CozadCozad HS
Custer County Invite Broken Bow,NeBroken Bow HS
Dale Harsin Twilight AlmaAlma
Elm Creek Invite Elm CreekElm Creek HS
EMC Conference Championship Elkhorn, NEElkhorn HS
FC HS Invite Geneva, NEFillmore Central
GNAC Conference Championship LexingtonLexington HS
Lou-Platte Conference Championship Wood RiverWood River
Norfolk Catholic Invite NorfolkNorfolk
Oakland-Craig Invite OaklandOakland-Craig
Randolph Invite RandolphRandolph
River Cities Conference Championship BeatriceHouse of Orange
Russ Snyder Invite FairfieldSandy Creek HS
Friday, May 8
Arlington Invite Arlington, NEArlington HS
Bayard B-C-D BayardBayard
Cheyenne County Invite SidneySidney
Cozad Invite CozadCozad HS
Dave Blevins Memorial Track Meet North PlatteNorth Platte HS
Dundy County - Stratton Twilight Meet BenkelmanDCS Track
JCC Invite Tecumseh NEJohnson County Central HS
Metro JV Championship BellevueBryan HS
Saturday, May 9
Centennial Conference ColumbusMemorial Park
Centennial Conference Freshman ColumbusPawnee Park
Central Conference Central CityCentral City HS
Monday, May 11
Bellevue West Freshman Invitational BellevueBellevue West HS
Tuesday, May 12
Kearney JV Invite KearneyKearney High
Wednesday, May 13
District A-1 Track Meet OmahaMillard South HS
District A-2 Track Meet OmahaOmaha Bryan HS
District A-3 Track Meet TBDTBD
District A-4 Meet TBDTBD
District D-1 Track Meet AuburnAuburn
District D-11 MorrillMorrill HS
District D-2 Track Meet OsceolaOsceola HS
District D-5 Track Meet FullertonFullerton
District D-6 Track Meet Henderson, NEHeartland Community Schoo...
District D10 Meet SutherlandSutherland HS
District D7 Meet KenesawKenesaw HS
District D8 Meet GothenburgGothenburg HS
District D9 TBDTBD
Thursday, May 14
B-1 District Championship BenningtonBennington HS
B-2 district AuburnAuburn HS
B-4 District Meet Pierce, NEPierce HS
C 11 District Trackmeet BayardBayard HS
C-2 District Meet Yutan NEYutan HS
C9 District Meet FairfieldSandy Creek HS
District B3 Championship Meet SewardConcordia University
District B5 Championship Broken BowBroken Bow HS
District B6 Championship Meet- Ogallala OgallalaOgallala HS
District C10 Championship Meet CambridgeCambridge
District C3 Murray NEConestoga HS
District C8 Championship Atkinson, NEWest Holt
Friday, May 22
Class A State Championship Meet OmahaBurke HS
Class B State Championship Meet Day 1 OmahaOmaha Burke HS
Class C Championship Meet OmahaOmaha Burke
Class D State Championship Meet OmahaOmaha Burke HS
Saturday, May 23
Class A State Championship Meet Day 2 OmahaBurke HS
Class B State Championship Meet Day 2 OmahaOmaha Burke HS
Class C Championship Meet OmahaOmaha Burke HS
Class D State Championship Meet OmahaOmaha Burke HS

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results