Team Results Management

All MeetsOnly Meets With Results

March
Saturday, March 21
Jack Daniels' Coaches Clinic And Certifi New York, NYFinish Line PT
Wednesday, March 25
scrimmage v. Edgemont EdgemontEdgemont
April
Wednesday, April 1
Scrimmage versus Holley HolleyHolley HS
Thursday, April 2
Pearl River Pirate Relays Pearl RiverPearl River HS
Monday, April 6
Longwood Boys Classic Longwood, N.Y. Longwood HS
Tuesday, April 7
Deerk Park Invitational Deer ParkDeer Park HS
GV Mini Invite Belmont, NYGenesee Valley Central
Post Easter Classic South HuntingtonSt. Anthony's HS
Wednesday, April 8
Duel- Biondi, Rye Neck v. Hamilton Irvington Irvington
Thursday, April 9
Franklinville vs. Bol-Richburg BolivarBolivar-Richburg HS
League Meet Versus BBE and Holley HolleyHolley HS
Westhill-Ludden Spring Break Invitationa SyracuseWesthill HS,NY
Friday, April 10
Cicero-North Syracuse Relays Syracuse, N.Y. Bragman Athletic Complex,...
Molly Dry Memorial Invitational MansfieldMansfield University
Saturday, April 11
Bob Smith Meet BriarcliffBriarcliff
Frostbite Relays FranklinvilleFranklinville HS
Frostbite Relays Franklinville, NYTen Broeck Academy
Gander Invitational AccordRoundout HS
Green Dragon Relays (HS, UnA) CornwallCornwall HS
Kiwanis Bi-County Invitational Broadalbin, NYBroadalbin-Perth HS
NYC Mayor's Cup Randalls Island, N.YIcahn Stadium
suffolk girls coaches meet sachemsachem north hs
Waterloo Spring Sensation Waterloo, N.Y. Tom Coughlin Stadium
Tuesday, April 14
Catt-LV @ Franklinville FranklinvilleFranklinville HS
FP v Mykell FT PlainKarker Field
Wellsville/CR @ GV Belmont, NYGenesee Valley
Wednesday, April 15
Canjo v Galway CanajoharieCanajoharie HS
Chitt @ESM East SyracuseESM
Dennis Fulton Invitational Harrsion, N.Y. Harrison HS
Duel- Hastings vs. Hamilton IrvingtonIrvington
League Meet Versus Alexander and Pembrok OakfieldOakfield-Alabama
Monticello Monticello NYMonticello HS
Thursday, April 16
FP v Spa Catholic Ft PlainKarker Field
GV, Scio @ CR Cuba, NYCuba Rushford Central
Friday, April 17
East Syracuse-Minoa Girls Invitational East Syracuse East Syracuse-Minoa HS
New York Relays Staten IslandIcahn Stadium
Saturday, April 18
Alexander Trojan Inviataional AlexanderAlexander
Colonie Lady Eagles Invitational Colonie, N.Y. Colonie HS
Kane Invitational 2015 KaneKane PA Area HS
New York Relays Staten IslandIcahn Stadium
Rush-Henrietta Relays HenriettaRush-Henrietta
Suffolk Boys Coaches Meet CommackCommack HS
Tri-Valley Invitational Grahamsville Tri Valley HS
Warrior Track Classic Niskayuna, NYNiskayuna HS
Tuesday, April 21
C/S/P @ Franklinville/Ell. FranklinvilleFranklinville HS
Canjo vs. Spa CanajoharieCanajoharie HS
Fillmore/Scio @ GV Belmont, NYGenesee Valley Central
FP vs Mayfield/Northville Ft PlainKarker Field
Maple Grove vs. West Valley West ValleyWest Valley Central Schoo...
Wednesday, April 22
Cortland @Chitt Chittenango HSChittenango HS
Duel- Dobbs Ferry IrvingtonIrvington
Liberty LibertyLiberty, NY
Friday, April 24
Chittenango Invitational Chittenango NYChittenang HS
Twin Tier Invite Bolivar, NYBolivar-Richburg
Saturday, April 25
Bob Pratt Memorial Invitational Smithtown, N.Y. Smithtown West HS
Jessica Fingers Invitational Monticello Monticello
Maple Hill Invy Castleton-on-HudsonMaple Hill HS
Olean Invitational OleanOlean MS
Warsaw Invitational WarsawWarsaw HS
Webster Invitational Webster, N.Y. Webster HS
West Seneca Early Bird Classic West Seneca, N.Y. West Seneca West HS
Westhampton beach invitational Westhampton beachWesthampton hs
Sunday, April 26
PSAL Bob Zifchak Classic Bayside, N.Y. Bayside HS
Monday, April 27
CV-S Relay Invitations Cherry ValleyCV-S HS
Tuesday, April 28
Section 1 League Championships Mount VernonMount Vernon HS
Ft Plain V Galway Fort PlainKarker Field
West Valley vs. Franklinville FranklinvilleFranklinville Ele
Wednesday, April 29
Duel- GNC,Westlake vs. Hamilton Slepy HollowSleepy Hollow
GV, Scio @ Fillmore Houghton, NYHoughton College
Mexico@Chittenango Chittenango NYChittenango HS
Thursday, April 30
Vking Relays MontgomeryValley Central
May
Friday, May 1
Brother Basilian O'Connell 16'th Annual Syracus CBA
Gator Relays AlleganyAllegany
New Hartford Invitational New Hartford NYNew Hartford HS
Somers Lions club Lincolndale, NYSomers
Square Deal Invitational New YorkBinghamton
St Anthony's Invitational HuntingtonSt Anthony's HS
Saturday, May 2
Batavia Invitational BataviaVan Detta Stadium
Don Howard invitational CooperstownCooperstown HS
John Reed Memorial Invite Arkport, NYArkport Central School
Marsh-Golatta Invy MiddleburghMiddleburgh
Monroe Woodbury Crusader Relays Monroe, N.Y.Monroe Woodbury HS
Pioneer Invitational ArcadePioneer HS
Somers Lions Club Lincondale, NYSomers HS
The Spartan Invitational Franklin SquareValley Stream North HS
Viking Classic South ShoreSouth Shore HS
Sunday, May 3
Staten Island Championships New YorkIcahn Stadium, Randalls I...
Monday, May 4
Dual meet Yonkers YonkersLincoln HS
Tuesday, May 5
Canjo vs. Ft Plain CanajoharieCanajoharie HS
Clymer vs. West Valley West ValleyWest Valley
Franklinville vs. Frewsburg FrewsburgFrewsburg HS
Wednesday, May 6
Eldred Double Dual Eldred, NYEldred HS
League Meet IrvingtonIrvington
League Meet Versus Attica AtticaAttica HS
Thursday, May 7
GV, Scio @ BR Bolivar, NYBolivar-Richburg
Loucks Games W.P.W.P.
Friday, May 8
Baldwinsville Invitational Baldwinsville NYBaldwinsville HS
Golden Falcon Invitational FalconerFalconer
Johnstown Invy JohnstownKnox Field
Loucks Games W.P.W.P.
Victor Twilight Invitational VictorVictor HS
Saturday, May 9
Bruce Selman Meet Queens, N.Y. Jamaica HS
Chris Hobson Invitational Bellport, N.Y. Bellport HS
Middletown Invitational Middletown, N.Y. Middletown High
the chrissy games bellportbellport hs
Wellsville Spring Day Wellsville, NYWellsville Central
Tuesday, May 12
Canjo vs. Mayfield-Northville MayfieldMayfield HS
Colonial Council Championships Ravena, N.Y. Ravena HS
Homer @ Chittenango Chittenango NYChittenango HS
JV County Championship HarrisonHarrison
League Meet Versus Wheatland-Chili OakfieldOakfield-Alabama HS
Maple Grove @ Franklinville FranklinvilleFranklinville HS
Westfield vs. West Valley West ValleyWest Valley
Wednesday, May 13
GV @ BR Bolivar, NYBolivar-Richburg Central
MMAA All Catholic HS Championship CanisiusCanisius HS
PSAL Queens Borough Championships Queens, N.Y.Queens
Sullivan West Double Dual Sullivan WestSullivan West HS
Friday, May 15
Oneida Invitational OneidaOneida HS
Tully Girls Friday Night Invitational Tully, N.Y. Tully HS
Joseph Paterniti Memorial track Classic JamestownJamestown Strider Field
OCIAA Championship Warwick NYWarwick HS
Saturday, May 16
Eddy Meet Schenectady, NYSchenectady HS
MHAL Championships Hyde Park, NYFDR HS
OCIAA Championships Warwick NY Warwick HS
Royal Comet Henrietta, N.Y. Rush-Henrietta HS
Sunday, May 17
Wetschester Championshps Byram Hills
Monday, May 18
Goshen Freshman Invitational Goshen Goshen
Section 8 Divisionals-1A FreeportNassau Community College
Tuesday, May 19
AACA Championships Cuba, NYCuba-Rushford
Boys Suburban Council Championships ColonieColonie HS
Freedom League Meet Fulton NYFulton HS
League Meet Versus Kendall and Notre Dam KendallKenall HS
WAC Championships Fort PlainHarry Hoag Elementary
West Valley vs. Frewsburg FrewsburgFrewsburg HS
Westfield FranklinvilleFranklinville HS
Wednesday, May 20
Long wood freshman/sophomore championshi Middle island nyLong wood hs
Thursday, May 21
Foothills Championships QueensburyQueensbury, HS
Patroon Conference Championships Taconic Hills Taconic Hills HS
CNYCL American Championships Central Square Central Square HS
CNYCL National Championships BaldwinsvilleCharles W. Baker HS
Frontier League Championships Carthage, NYComet Stadium
Friday, May 22
Class C Championship ValhallaValhalla
Super 8 SalamancaSalamanca HS
Saturday, May 23
Cicero-North Syracuse Invitational SyracuseNS HS Bragman Athletic Co...
CCAA Pentathlon & Steeplechase OleanOlean MS
Junkyard Relays ClintonClinton NY
Monroe County Championships PenfieldPenfield HS
Tuesday, May 26
Section 11 division championships BohemiaConnetquot hs
Wednesday, May 27
NYSPHSAA Section 3 Girls Class A1/A2 Meet Camden, NYCamden HS
Section 3-Boys and Girls Class AA Meet Cicero, NYCNS HS
Thursday, May 28
NYSPHSAA Section 1 - State Qualifier LagrangevilleArlington HS
Section 9 Class C/B Championships Kingston NYDietz Stadium
Friday, May 29
CCAA Championships SouthwesternSouthwestern
NYSPHSAA Section 9 Class Championships MiddletownMiddletown
NYSPHSAA Section II Group 4 Championship StillwaterStillwater HS
State Qualifier 2 White PlainsWhite Plains
Saturday, May 30
CCAA Championships SouthwesternSouthwestern
NYSPHSAA Section 7 State Qualifier PeruPeru HS
NYSPHSAA Section V Class C & D Championships Marion, NYMarion HS
June
Friday, June 5
NYSPHSAA Section 10 State Qualifier GouverneurGouverneur
NYSPHSAA Section 6 State Qualifier Niagara - WheatfieldNiagara - Wheatfield
NYSPHSAA Section 8 State Qualifier RooseveltRoosevelt HS
NYSPHSAA Section II State Qualifier AlbanyU Albany
Saturday, June 6
NYSPHSAA Section 4 State Qualifier VestalVestal HS
Section III State Meet Open Qualifier CiceroRichard J. Nastasi Track ...
Section XI State Qualifier Championships Port JeffersonPort Jefferson HS
Friday, June 12
Adirondack Champs-combined events only (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Craryville, NYTaconic Hills HS
State Championship SUNY Albany
Saturday, June 13
Adirondack Champs (HS, Club, Collegiate, UnA) CraryvilleTaconic Hills HS
NYSPHSAA State Championship SUNY Albany

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results