View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Friday, March 20
Mini A Day 1 (HS) AnchorageDome
Saturday, March 21
Mini A Day 2 (HS) AnchorageDome
Ruby Tuesday (HS) HonoluluHawaii
Friday, March 27
Mini B Day 1 (HS) AnchorageDome
Saturday, March 28
Mini B Day 2 (HS) AnchorageDome
April
Wednesday, April 1
JV Day 1 (HS) AnchorageDome
Thursday, April 2
Alak Invitational (HS) AlakAlak
JV Day 2 (HS) AnchorageDome
Friday, April 3
Kodiak Blue Gold Meet (HS) KodiakJoe Floyd Track & Field
Saturday, April 4
Easter Dash (HS) AnchorageThe Dome
Monday, April 6
Goldenview, Romig, Wendler (MS) AnchorageDome
Tuesday, April 7
Begich, Girdwood, Mears (MS) AnchorageDome
Wednesday, April 8
Central, Clark, Hanshew (MS) AnchorageDome
Thursday, April 9
Gruening, Mirror Lake (MS) AnchorageDome
Friday, April 10
AKFCA Big C Relays (HS, UnA) AnchorageThe Dome
Ketchikan Scrimmage (HS) KetchikanFawn Mountain Field
Kodiak Mini I (HS) Kodiakjoe Floyd Track & Field
Saturday, April 11
AKFCA Big C Relays (HS) AnchorageThe Dome
Monday, April 13
Central, Romig, Girdwood (MS) AnchorageDome
Tuesday, April 14
Mears, Gruening (MS) AnchorageDome
Palmer Mini A (HS) PalmerPalmer High
Wednesday, April 15
Mirror Lake, Wendler, Begich (MS) AnchorageDome
Thursday, April 16
Clark, Goldenview, Hanshew (MS) AnchorageDome
Valdez Mini (HS) Valdezvaldez HS
Friday, April 17
Homer Middle Invite (MS) HomerHomer HS
Invincible Pentathlon (HS) Kodiakjoe Floyd Track & Field
Pro Whit Day 1 (HS) AnchorageDome
Valley Quad (HS) WasillaWasilla HS
Saturday, April 18
ALT for Pro Whit (HS) AnchorageDome
Mini Meet "A" (HS) FairbanksNorth Pole HS
Pro Whit Day 2 (HS) AnchorageDome
Tuesday, April 21
Romig, Hanshew, Mirror Lake (MS) ChugiakMirror Lake Middle School
Seward Invitational (HS) SewardSeward HS
Wednesday, April 22
Mears, Wendler, Girdwood (MS) AnchorageMears
Thursday, April 23
Goldenview, Central, Gruening (MS) AnchorageGoldenview
Kenai Middle Invitational (MS) KenaiKenai Middle School
Friday, April 24
Eagle River Quad (HS) Eagle RiverER HS
Kenai Invitational (HS) KenaiKenai Central HS
Service Kodiak CO-ED Dual (HS) KodiakJoe Floyd Track & Field
Sitka Invitational (HS) sitkaLower Moller
Varsity Wasilla Middle School Meet (MS) WasillaWasilla Middle
West Dimond Dual Meet (HS) AnchorageWest High
Saturday, April 25
East Quad (HS) AnchorageService High
Home Duals with Service (HS) Kodiakjoe Floyd Track & Field
Kenai Invitational (HS) KenaiKenai Central HS
Mini Meet "B" (HS) FairbanksNorth Pole HS
Sitka Invitational (HS) SitkaLower Moller
Monday, April 27
Gruening, Begich, Romig (MS) AnchorageGruening
Mirror Lake, Clark, Girdwood (MS) ChugiakMirror Lake
Tuesday, April 28
Hanshew, Wendler, Central (MS) AnchorageHanshew
Mears, Girdwood, Goldenview (MS) AnchorageMears
Palmer Middle School JV (MS) PalmerPalmer Mid
Thursday, April 30
Bartlett, Kodiak, ACS mini (HS) AnchorageBHS
May
Friday, May 1
City Championships (MS) AnchorageBegich Middle School
Haines Invitational (MS) HainesHaines H S
Haines invite (HS) HainesHaines HWY
Homer Invitational Track and Field (HS) HomerHomer HS
Kodiak Mini II (HS) kodiakJoe Floyd Track & Field
Palmer Track May 1st extravaganza (HS) Colony HighHouston HS
Region V South (MS) KetchikanKetchikan
Region V South (HS) KetchikanKetchikan
Skyview Middle Invite (MS) SoldotnaSOHI Track
West QUAD (HS) AnchorageWest High
Saturday, May 2
Homer Invitational Track & Field (HS) HomerHomer HS
Lathrop Invite Day 2 (HS) FairbanksLathrop HS
Service Quad (HS) AnchorageService High
Wednesday, May 6
Teeland Middle School JV Meet (MS) PalmerTeeland
Thursday, May 7
Kodiak Mini III (HS) KodiakJoe Floyd Track & Field
Varsity Teeland Middle school meet (MS) WasillaTeeland
Friday, May 8
All Schools Meet Day 1 (HS) FairbanksLathrop
Anchorage Invite Day 1 (HS) AnchorageDimond High
Colony Invite day 1 (HS) PalmerColony HS
Juneau Invitational Day 1 (HS) JuneauThunder Mountain HS
Saturday, May 9
2015 Mat-Su Elementary Track Meet (MS) PalmerPalmer HS
All Schools Meet Day 2 (HS) FairbanksLathrop
Anchorage Invite Day 2 (HS) AnchorageDimond High
Colony Invite day 2 (HS) PalmerColony HS
Juneau Invitational Day 2 (HS) JuneauThunder Mountain HS
Nikiski Middle Invite (MS) NikiskiNikiski HS
Monday, May 11
ACS Colony Dual (HS) PalmerCHS
Tuesday, May 12
JV Championships Houston Middle (MS) HoustonHouston
Kenai Peninsula Middle School Boroughs (MS) Kenai AlaskaKenai Middle School
Thursday, May 14
juneau invitational (MS) juneaufloyd dryden
Varsity Championships Colony Middle School meet (MS) PalmerColony
Friday, May 15
All Schools Meet Day 1 (HS) FairbanksWest Valley HS
Frosh/Soph Day 1 (HS) AnchorageSouth High
Ketchikan Invite Day I (HS) KetchikanKetchikan
Kodiak Invite Day 1 (HS) KodiakJoe Floyd Track & Field
Meet 5 (HS) FairbanksWest Valley
Palmer Invite (HS) PalmerPalmer HS
Saturday, May 16
All Schools Meet Day 2 (HS) FairbanksWest Valley HS
Frosh/Soph (HS) AnchorageSouth High
HS Kenai Peninsula Borough Championship (HS) Kenai, AKKenai Central HS
Ketchikan Invite Day 2 (HS) KetchikanFawn Mountain
Kodiak Invite Day 2 (HS) KodiakJoe Floyd Track & Field
Meet 5 (HS) FairbanksWest Valley
MS Borough Finals (MS) SkyviewSOHI Track
Palmer Relays (HS) PalmerPalmer High
SuValley Invitational (HS) Mile 98.6 TalkeetnaTalkeetna
Friday, May 22
Region II Day 1 (HS) TalkeentaSuValley HS
Region III Day 1 (HS) KenaiKenai Central HS
Region IV Day 1 (HS) AnchorageDimond High
Region V 1A/2A/3A Championships Day 1 (HS) JuneauThunder Mountain HS
Region V 4A Championships Day 1 (HS) JuneauThunder Mountain HS
Region VI Championships Day 1 (HS) FairbanksWest Valley HS
Region VI Day 1 (HS) FairbanksWest Valley
Saturday, May 23
Region II Day 2 (HS) TalkeetnaSuValley HS
Region III Day 2 (HS) KenaiKenai Central HS
Region IV Day 2 (HS) AnchorageDimond High
Region V 1A/2A/3A Championships Day 2 (HS) JuneauThunder Mountain HS
Region V 4A Championships Day 2 (HS) JuneauThunder Mountain HS
Region VI Championships Day 2 (HS) FairbanksWest Valley HS
Region VI Day 2 (HS) FairbanksWest Valley
Friday, May 29
ASAA 1A/2A/3A State Championships (HS) AnchorageDiomnd HS
ASAA 4A State Championships (HS) AnchorageDimond HS
Saturday, May 30
ASAA 1A/2A/3A State Championships (HS) AnchorageDimond HS
ASAA 4A State Championships (HS) AnchorageDimond HS
ASAA Unified State Championships (HS) AnchorageDimond
June
Saturday, June 6
Brian Young Invitational Day 1 (HS) KodiakJoe Floyd Track & Field
Sunday, June 7
Brian Young Invitational Day 2 (HS) KodiakJoe Floyd Track & Field

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results