View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Tuesday, March 1
2016 T&F -- Athletic Timing Services (MS, Club, UnA) FinishLynx TimingEugene to Portland Area
Tuesday, March 15
Tiger Pre Season Inter Squad Meet Junction CityJunction City HS
Thursday, March 17
Preseason time trials PhilomathPHS
Monday, March 28
WSK8 ACADEMY First Practice Warm SpringsWarm Springs
Tuesday, March 29
THPRD MS @ Beaverton High Beaverton ORBeaverton HS
Wednesday, March 30
MVCC @ Philomath (Talmadge, Newport) PhilomathPhilomath HS
Stayton, Molalla and North Marion @ Stayton StaytonStayton HS
Yamhill-Carlton, Patton, Neil Armstrong, Valor YamhillYC
Thursday, March 31
Cheldelin, Fern Ridge, Oaklea @ Linus Pauling CorvallisLinus Pauling MS
Duniway, Newberg@LaCreole DallasDallas HS
Foot Traffic / Portland Parks Youth Meet PorltandGrant HS
MVCC @ Lebanon LebanonLHS
Poynter, Five Oaks, Conestoga Hillsboro, ORLiberty HS
S. Meadows, Brown, Stoller, N. Armstrong @ Hare Fi... Hillsboro, ORHare Field
THPRD MS @ Sunset High Portland,ORSunset HS
April
Friday, April 1
MCL Southwest Christian / Life Meet AlohaLife Christian School
Sherman Middle School Ivite MoroSherman Jr/Sr HS
UMMSAA All-League Meet StanfieldStanfield HS
Saturday, April 2
Tulip Trail Run (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) WoodburnWooden Shoe Tulip Farm
Monday, April 4
Coast Valley League St. Paul St. Paul HS
Willamina, Dayton, Gaston CloverdaleNestucca
Tuesday, April 5
LFL meet GlideGlide HS
LFL meet @ Oakland OaklandOakland Middle School
MCL Meet PortlandPortland Christian
Mt. Angel Meet Mt. AngelJFK Track
SOMSAC EPMS White MountainWMMS
Sweet Home JR HIGH Sweet HomeTrack
THPRD MS @ Westview High Portland ORWestview HS
Wednesday, April 6
SOMSAC Small Schools Multi (Lorna Byrne) Cave JunctionIllinois Valley HS
Banks M.S. Invite BanksBanks HS
Coast Valley League @ Amity AmityAmity HS
Coast Valley League @ FCS SheridanSheridan HS
Gervais Middle School Meet GervaisGervais Middle School
MVCC @ Cascade Turner, Or Cascade Junior High
Orient-Damascus vs. Dexter McCarty Gresham, ORAT BARLOW HS
Patton, Talmadge @ Newberg NewbergNewberg HS
Ponderosa/Fleming @ Ashland AshlandAshland Middle School
Tillamook Jr. High TillamookTillamook
Tillamook Middle School Meet TillamookTillamook
WVYL Creswell Meet CreswellCreswell HS
WVYL Fern Ridge Meet Elmira, OregonElmira HS
WVYL Oakridge Meet OakridgeOakridge HS
Thursday, April 7
ATA VS Spencer Butte EugeneChurchill HS
Cedar Ridge/Welches @ Hood River Hood RiverHood River Valley HS
CIL Meet JeffersonJefferson HS
Clear Creek & Estacada @ Centennial Middle School GreshamCentennialMiddle School
FP, Lebanon, North Marion and Valor WoodburnWHS
Franklin & Madison Cluster @ Cleveland PortlandCleveland HS
Gordon Russell MS @ FLMS PortlandFloyd Light MS
Harper Middle School Invitational HarperHarper School
Hedrick at South Middle School Grants PassGrants Pass HS
High Desert Time Trials #1 bendHigh Desert Middle School
Kelly vs Cal Young EugeneSheldon HS
Kennedy vs. Madison Eugene, ORNorth Eugene HS
Klamath County Meet Klamath FallsMazama HS
Lincoln Savage vs. North @ HV Grants PassHidden Valley HS
Metro M.S. Meet HillsboroGlencoe HS
Monroe M.S. @ Roosevelt M.S. EugeneSouth Eugene HS
MVCC @ Mark Twain Silvertonold Silverton HS
NB vs Siuslaw, Marshfield, Myrtle Crest, Powers North BendNorth Bend
Neil Armstrong, Duniway, and Yamhill-Carlton Forest GroveForest Grove HS
Riverside Invitational BoardmanRiverside JR/SR HS
RMS vs. H.B.Lee @ Walt Morey Troutdale, ORWalt Morey Middle School
Ron Russell & The Dalles @ Boring SandySandy HS
Roosevelt@Lincoln Cluster@Lincoln Portland Lincoln HS
Seaside Middle School Invit. SeasideSeaside HS
SOMSAC Small Schools Multi (Hanby Central PointCrater HS
SOMSAC Small Schools Multi (Sacred Heart MedfordSpiegelberg Stadium
Talent, Scenic @ Hedrick MedfordBowerman Field, North Med...
Walt Morey @ Alice Ott PortlandAlice Ott
Washington County Middle School Track Meet HillsboroCentury HS
Wilson Meet PortlandWilson HS
Friday, April 8
Driftwood Middle School Meet - Azalea, Harbor Ligh... Sixes, ORPacific HS
GU Middle school Invitational John DayGrant Union HS
Weston Invite AthenaAthena Elementary School
Saturday, April 9
Hare Field CYO Week #1 Hillsboro, ORHare Field
La Salle CYO Week #1 (MS, Club) MilwaukieLa Salle Prep
Liberty HS CYO Week #1 Hillsboro, ORLiberty HS
Monday, April 11
Knappa MS Track OregonAstoria
Ponderosa v Hedrick Klamath Falls Klamath Union
Tuesday, April 12
CIL/TR Meet SalemSalem Academy
Coast Valley League @ Willamina WillaminaWillamina HS
Crane MS Meet CraneCrane Track
Crook County MS meet Prineville, ORPrineville
Duniway, Patton, Mark Twain, N. Armstrong (HS, MS) ORMcMinnville HS
Elton Gregory Middle School RedmondEGMS Track
H.B. Lee @ Walt Morey TroutdaleWalt Morey
Hood River MS @ FLMS PortlandFloyd Light MS
LFL meet South UmpquaSouth Umpqua HS
LFL Meet @ Oakland OaklandLincoln Middle School
McKenzie MS meet Blue RiverAMJ Track
Pilot Butte Middle School Bend, OrPilot Butte
Pioneer Invite Milton-FreewaterShockman Field
THPRD MS @ Sunset HS Portland, ORSunset HS
WRL - Hazelbrook @ Gardiner Oregon CityGardiner MS
Wednesday, April 13
Coast Valley League @ Amity AmityAmity
Hermiston Invite Hermiston Hermiston HS
Jo Lane/Coffenbury/Fremont RoseburgRHS
Mac vs Lincoln Savage & South Grants Pass MedfordSpiegelberg
MVCC @ Cascade Turner, OrCascade Junior High
Newberg, N. Marion, French Prarie MolallaMolalla
OES MCL Meet PortlandOregon Episcopal School
Scenic Hosts Hedrick White/White Mountain Central PointCrater HS
SOMSAC Ashland @ Talent PhoenixPhoenix HS
SOMSAC Small Schools Rogue RiverRogue River HS
SOMSAC Small Schools Multi (Butte Falls) medfordSt. Mary's
SOMSAC Small Schools: Ruch Meet MedfordSpiegelberg Stadium
Tri-River/CIL Meet @ Gervais (OSD/WVC) GervaisGervais
WVYL Junction City Meet Junction CityJunction City HS
WVYL Lincoln MS Meet Cottage GroveCottage Grove HS
WVYL Monroe Meet MonroeMonroe HS
Thursday, April 14
ATA vs Monroe EugeneSheldon HS
Azalea Middle School Meet BrookingsBrookings
Bandon Middle School Meet BandonBandon HS
Cal Young vs Kennedy Eugene, ORChurchill HS
Cedar Ridge/Welches @ Clear Creek GreshamClear Creek MS
Claggett Creek vs. Walker SalemWest Salem HS
Culver Middle School Meet CulverCulver
Damascus DC / W.O. @ Gordon Russell GreshamGordon Russell MS
Dexter McCarty & The Dalles @ Centennial Middle Sc... Gresham Centennial Middle School
Estacada & Reynolds @ Boring SandySandy HS
Fleming hosts North Middle and Eagle Point Grants PassNorth Valley HS
Grant MS PIL PortlandGrant
Klamath County Meet Klamath FallsHenley HS
LaCreole, Sweet Home, Yamhill-Carlton, Santiam Chr... IndependenceCentral HS
Lincoln, Wilson, and Madison MS @ Madison PortlandMadison HS
Madison vs Spencer Butte EugeneSouth Eugene HS
Parrish vs Judson SalemSouth High
Poynter, ISB, Whitford Hillsboro Liberty HS
Rock Creek @ Alder Creek MILWAUKIEAlder Creek MS
Roosevelt and CG PortlandJefferson
Roosevelt M.S. @ Kelly M.S. EugeneNorth Eugene HS
S. Meadows, Evergreen, M. Park, H. Park @ Hare Fie... HillsboroHare Field
Siuslaw vs. Coquille, Marshfield, Myrtle Point FlorenceSiuslaw Stadium
SOMSAC Small Schools: Ruch Meet MedfordSpiegelberg Stadium
St. Helens MS St. Helens St. Helens HS
Stephens vs Houck vs Leslie SalemNorth High
Straub @ Waldo (HS, MS) SalemMcKay HS
THPRD MS @ Aloha High Aloha, ORAloha HS
Warrenton M.S. Meet WarrentonWarrenton
Whiteaker - Crossler KeizerMcNary HS
Winston/Sutherlin SutherlinSutherlin HS
WRL - Athey Creek, Wood @ Rosemont West LinnRosemont Ridge Middle Sch...
WRL - Laurel Ridge, LOJ @ Sherwood SherwoodSherwood HS
Friday, April 15
Helix Invite HelixHelix Oregon
Heppner Invitational HeppnerHeppner JR/SR HS
JCMS/WSK8 MadrasMadras HS Track
MVCC @ Newport (Linus Pauling, Cheldelin, Philomat... NewportNewport HS
Tri-Rivers Meet ScioScio HS
WRL - LJHS, Ogden @ Kraxberger GladstoneGladstone HS
Saturday, April 16
Century HS CYO Week #2 Hillsboro, ORCentury HS
Elgin Middle School Invite ElginElgin HS
Hare Field CYO Week #2 Hillsboro, ORHare Field
La Salle CYO Week #2 (MS, Club) Milwaukie, ORLa Salle Prep.
PIL Middle School Invitational Portland, OregonMarshall Campus
Roosevelt Invitational PortlandFHS @ Marshall Campus
Valley Catholic CYO Week #2 Beaverton, ORValley Catholic HS
Monday, April 18
Clatskanie MS Meet ClatskanieClatskanie Mid/HS
Little Fir League Meet Sutherlin, OregonSutherlin HS
Tuesday, April 19
Cascades Academy @ Pilot Butte BendPilot Butte
La Pine 4/19 La PineLa Pine Track
LFL meet GlideGlide HS
Lincoln Savage vs. White Mountain & Talent @ HV Grants PassHidden Valley HS
MVCC @ Cheldelin (Mark Twain, Talmadge, Santiam Ch... CorvallisCheldelin MS
MVCC @ Lebanon LebanonLHS
Ontario Middle School OntarioOntario, Oregon
THPRD MS@ Southridge High Beaverton OR9625 SW 125th Ave
WRL - Rosemont, Sherwood @ Hazelbrook TualatinTualatin HS
Wednesday, April 20
SOMSAC Small Schools Multi (Madrone Trail) MedfordSpiegelberg
Coast Valley League St. PaulSt. Paul HS
French Prarie, Yamhill-Carlton, LaCreole @ Newberg NewbergNewberg HS
Hedrick @ Ashland AshlandAshland Middle School
Jo Lane/Sutherlin/Fremont RoseburgRHS
Mt West League Meet EugeneCrow HS
MVCC @ Philomath (Cascade, Linus Pauling) PhilomathPhilomath HS
North Grants Pass, McLoughlin @ Hedrick MedfordBowerman Field, North Med...
OES MCL Meet PortlandOregon Episcopal School
Sheridan, Amity, Willamina CloverdaleNestucca
SOMSAC Small Schools Multi (Shady Cove) Eagle PointEagle Point HS
Tri-River/CIL @ Jefferson JeffersonJefferson HS
Tri-River/CIL Meet @ Mill City Mill CitySantiam Elementary
WRL - Laurel Ridge, LJHS @ Wood Wilsonville Wilsonville HS
WRL - Ogden @ LOJ Lake OswegoLake Oswego HS
WVYL Cottage Grove/Lincoln MS Meet Cottage GroveCottage Grove HS
WVYL Fern Ridge Meet Elmira, OregonElmira HS
WVYL- St.Paul/O'Hara Meet Pleasant HillPleasant Hill
Thursday, April 21
Alder Creek vs Rowe Milwaukie, ORPutnam HS
Banks Middle School Meet BanksBanks HS
Boring@Clear Creek GreshamClear Creek Middle School
Cascade Middle School Bend, OregonBend, Oregon
Centennial @ Alice Ott PortlandAlice Ott
Clatskanie M.S. Meet ClatskanieClatskanie M.S./H.S.
Coquille vs Marshfield, Harbor Lights, Riley Creek... CoquilleCoquille HS
Damascus/ West Orient, Reynolds @ FLMS PortlandFloyd Light MS
Estacada, HB Lee at DMMS Gresham, OregonDexter McCarty Middle Sch...
Foot Traffic / Portland Parks Youth Meet PortlandGrant HS
Gordon Russell, Ron Russel & Cedar Ridge SandySandy HS
Hines MS Track Meet BurnsBurns HS
Kelly vs ATA EugeneChurchill HS
Kennedy M.S. @ Roosevelt M.S. EugeneSouth Eugene HS
Klamath County Meet Merrill, ORLost River HS
Leslie vs Walker SalemSouth High
MCL Meet PortlandPortland Christian
Metro M.S. Meet HillsboroGlencoe HS
Monroe v Madison Eugene, ORNorth Eugene HS
MVCC @ Mark Twain SilvertonSilverton
NB vs Reedsport, Siuslaw, Driftwood, Powers North BendNorth Bend
Neil Armstrong, Patton and Mollala Forest GroveForest Grove HS
Obsidian RedmondObsidian M.S.
Ponderosa V South GP Klamath FallsKlamath Union
Scenic vs Fleming/Eagle Point Central PointCrater HS
Sky View Meet #1 BendMountain View HS
SOMSAC Small School Multi (Hosanna() Klamath FallsHosanna
Spencer Butte vs Cal Young EugeneSheldon
Stephens vs Judson SalemMcKay
Straub Vs. Crossler SalemSprague HS
Sunridge Int. PendletonPendleton HS Track
THPRD -MS- Stoller @Century Forest Grove, ORForest Grove HS
Tri-River Meet @ Regis StaytonRegis HS
Waldo, Claggett Creek @ Parrish SalemNorth Salem HS
Walt Morey @ Hood River ORHood River Valley HS
Washington Country Middle School Track Meet HillsboroCentury HS
Whiteaker - Houck KeizerMcNary HS
Winston/Coffenberry Myrtle CreekSouth Umpqua HS
WRL - Athey Creek, Gardiner @ Kraxberger GladstoneGladstone HS
Friday, April 22
Happy Valley vs. Rock Creek Happy ValleyClackamas HS
High Desert Time Trials #2 BendHigh Desert Middle School
Sunridge Invitational PendletonSunridge MS
The Dalles Invitational The DallesThe Dalles - Wahtonka Tra...
The McMinnville Invitational (HS, MS) McMinnvilleWortman Stadium
Union Junior High Pepsi Invite UnionUnion HS Athletic Complex...
Saturday, April 23
Azalea Invitational Track Meet BrookingsElmer Bankus Field
Hare Field CYO Week #3 Hillsboro, ORHare Field
Liberty HS CYO Week #3 Hillsboro, ORLiberty HS
Valley Catholic CYO Week #3 Beaverton, ORValley Catholic HS
Monday, April 25
WVYL Monroe Monroe HS
Tuesday, April 26
Centennial Invitational Gresham Centennial Middle School
EGMS RedmondEGMS Track
Gilchrist MS Invite GilchristGilchrist HS Bennett Fiel...
High Desert #3 bend,or.High Desert
LFL Meet GlendaleGlendale
LFL meet RiddleRiddle HS
MVCC @ Cheldelin (Linus Pauling, Sweet Home, Newpo... CorvallisCheldelin MS
MWL @ Mapleton MapletonMapleton HS
N Marion MS AuroraHigh School Track
NKN Meet NKNNKN HS
Pacific Crest BendPCMS
Thurston All Comers SpringfieldThurston HS
WRL - LOJ @ Gardiner Oregon CityGardiner MS
Wednesday, April 27
SOMSAC Small Schools Multi (New Hope/Lorna Byrne) Cave JunctionIllinois Valley HS
4 Way Valor, French Prairie, Mark Twain @ Molalla MolallaHeckard Field
CIL/Tri-River ColtonColton HS
Coast Valley League @ Dayton DaytonDayton HS
Coast Valley League @ Willamina Willamina, OregonWillamina HS
Coffenberry/Fremont RoseburgRHS
Far West Southern Sub District Meet BrookingsElmer Bankus Field
Mac vs Scenic MedfordSpiegelberg
Rainier M.S. Rainier Rainier HS
Rainier M.S. Meet RainierRainier
Rowe VS. HVMS MilwaukieMHS
SOMSAC EPMS & WMMS & Hedrick White MountainWMMS
SOMSAC Hedrick, Ponderosa @ Talent PhoenixPhoenix HS
SOMSAC Small Schools Multi (Hanby) Central PointCrater HS
Tri-River/CIL @ East Linn LebanonEast Linn Christian
WRL - Wood @ LJHS Lake OswegoLakeridge HS
WVYL Oakridge Meet OakridgeOakridge HS
WVYL Pleasant Hill Meet Pleasant HillPleasant Hill HS
Thursday, April 28
A.T.A. vs Kennedy Eugene, ORChurchill HS
Cedar Ridge @ Boring SandySandy HS
Centennial Middle School@ Walt Morey TroutdaleWalt Morey
Damascus/Orient@Clear Creek GreshamClear Creek Middle School
Duniway, Yamhill-Carlton, Newberg @ Patton McMinnvilleMcMinnville HS
Estacada, Alice Ott @ FLMS PortlandFloyd Light MS
Fleming hosts Lincoln Savage (HS, MS) Grants PassNorth Valley HS
Grant, Roosevelt, Wilson Cluster MS, @Wilson PortlandWilson HS
HB Lee @ Ron Russell (HS, MS) PortlandRon Russell MS
Hood River, The Dalles at DMMS (HS, MS) Gresham, OregonDexter McCarty Middle Sch...
Houck vs. Claggett Creek KeizerMcNary HS
Klamath County Meet Klamath FallsMazama HS
Madison vs Kelly Eugene, Or. NEHS
Middle School Cinder Classic EugeneCrow HS
Monroe vs Cal Young EugeneSheldon HS
MVCC @ Talmadge MS IndependenceCentral HS
Newport MS - Pole Vault NewportNHS Track
North Middle vs. South Middle and Ashland Grants PassGrants Pass HS Track
PIL MS "Tracy Rose"@ FHS/Marshall Site PortlandFHS @ Marshall Site
PIL MS Jefferson, Madison, Cleveland Yellow @ Jeff... PortlandJefferson Highschool
Reynolds @ Gordon Russell GreshamGordon Russell MS
Roosevelt M.S. @ Spencer Butte M.S. EugeneSouth Eugene HS
Sky View Meet #2 BendMountain View HS
SOMSAC Small Schhol ( Sacred Heart) MedfordSpiegelberg Stadium
St. Helens Middle School St. HelensSt. Helens HS
Stephens Vs. Crossler SalemSprague HS
Straub vs Judson SalemWest Salem High
THPRD MS All City Meet Beaverton, ORBeaverton HS
Tri-River/CIL @ Jefferson (Crosshill) JeffersonJefferson HS
Walker vs. Parrish SalemNorth Salem HS
Washington Country Middle School City Meet (HS, MS) HillsboroCentury HS
Whiteaker - Leslie - Waldo SalemMcKay HS
Wilson Meet PortlandWilson HS
Winston/Jo-Lane@ Sutherlin SutherlinSutherlin HS
WRL - Hazelbrook, Ogden @ Athey Creek West LinnAthey Creek MS
WRL - Sherwood, Kraxberger, Rosemont @ Laurel Ridg... SherwoodSherwood HS
Friday, April 29
42nd Annual Catlin Gabel Invitational PortlandCatlin Gabel
Arlington May Day Arlington, ORArlington, OR
Baker Invitational Baker CityBaker HS
Far West League Northern Sub-District Meet FlorenceSiuslaw Stadium
UMMSAA Championship Meet Umatilla, ORMilt Durant Field
Union County Middle School Championship La Grande, OREastern Oregon University
Saturday, April 30
2016 BYTC Blast (HS, MS, Club, UnA) BeavertonSouthridge High
Hare Field CYO Week #4 Hillsboro, ORHare Field
Liberty HS CYO Week #4 Hillsboro, ORLiberty HS
Valley Catholic CYO Week #4 Beaverton, ORValley Catholic HS
May
Monday, May 2
Coast Valley League 6th Grade District DaytonDayton HS
Neah-Kah-Nie Neah-Kah-NieNeah-Kah-Nie
Scappoose MS Scappoose, Or.Scappoose HS
Tuesday, May 3
Alice Ott @ Ron Russell PortlandRon Russell MS
Astoria M.S. Meet Astoria@ Astoria M.S. Track
High Desert Middle School Meet HarperHarper School
La Pins MS 5/3 La PineLa Pine Track
LFL Meet GlendaleGlendale
LFL meet RiddleRiddle HS
MCL West Sub-Districts PortlandCatlin Gabel
MWL @ Mapleton OR10868 E Mapleton Rd
N Marion MS Meet AuroraN Marion HS
Orient-Damascus vs. Boring MS Gresham, ORBarlow HS
Reynolds MS, HB Lee, vs. Walt Morey TroutdaleReynolds HS
SOMSAC 7th & 8th Grade Boy's - Prelims MedfordNorth Medford HS
Sweet Home JR HIGH SWEET HOMETRACK
WRL - LJHS @ Rosemont Ridge West LinnWest Linn HS
WRL- Wood, Gardiner @ Ogden Oregon CityOgden Middle School
Wednesday, May 4
Crook County PrinevilleCrook County Middle Schoo...
SOMSAC Small Schools Multi (Shady Cove) White CityTBA
CCMS Prineville ward rhoden stadium
Central Coast Challenge Lincoln CityTaft HS
Coast Valley League 7/8 District Championships SheridanSheridan HS
FWL District Championship Coos BayPrefontaine Track
FWL Middle School District Coos BayPrefontaine Track
Rowe vs. Rock Creek MilwaukieMilwaukie HS
SOMSAC 6th Grade Districts AshlandAshland Middle School
SOMSAC Small Schools Multi (Rogue River) Rogue RiverRogue River HS
SOMSAC Small Schools: Ruch Meet - CANCELED MedfordSpiegelberg Stadium
Thurston All Comers EugeneSheldon HS
Tri-River/CIL Districts @ Salem Academy SalemSalem Academy
WRL - Hazelbrook, Laurel Ridge @ LOJ Lake OswegoLake Oswego HS
WVYL North Regional Championship Junction CityJunction City HS
WVYL South Regional Championship CreswellCreswell HS
Yamhill-Carlton, Mark Twain, Neil Armstrong YamhillYamhill-Carlton HS
Thursday, May 5
4J Middle School Sub-District Track Meet, Churchil... EugeneChurchill HS
4J Middle School Sub-District Track Meet, North Eu... EugeneNorth Eugene HS
Cascade Meet #2 BendCascade Middle School
Cascade, Newport, Santiam Christian @LaCreole DallasDallas HS
Centennial, The Dalles @ Cedar Ridge SandySandy HS
Crossler, Leslie and Judson SalemSprague
Dexter McCarty @ Alice Ott PortlandAlice Ott
Duniway, Newberg, Molalla @ French Prairie WoodburnWoodburn HS
Estacada, HB Lee @ Gordon Russell GreshamGordon Russell Middle Sch...
Floyd Light @ Walt Morey TroutdaleWalt Morey
Hood River@Clear Creek GreshamClear Creek Middle School
Jo-Lane/Sutherlin SutherlinSutherlin HS
Klamath County Meet Klamath FallsHenley HS
MCL East Sub-Districts PortlandPortland Christian
Obsidian RedmondRidgeview HS
Pacific Crest Meet BendPCMS
Parrish vs. Houck SalemNorth Salem HS
Reynolds MS @ Ron Russell PortlandRon Russell MS
SOMSAC 7th & 8th Grade Girl's - Prelims Eagle PointEagle Point HS
SOMSAC Small Schools (Shady Cove) White CityWhite Mountain Middle Sch...
Straub and Walker SalemWest HS
THPRD-MS -League District Championships Aloha, ORAloha HS
Waldo @ Stephens SalemMcKay HS
Warm Springs K-8 Academy Warm SpringsWarm Springs
Whiteaker - Claggett Creek KeizerMcNary HS
Winston/Fremont/Coffeberry Myrtle CreekSouth Umpqua HS
WRL - Kraxberger, Sherwood @ Athey Creek West LinnAthey Creek MS
Friday, May 6
Condon MS Track Meet CondonCondon HS Track
LFL District Meet GlideGlide HS
Oregon Twilight (MS, Collegiate) Eugene, ORHayward Field
PIL Twilight Relays PortlandTBA
Reynolds Schools, David Douglas Schools, Boring @ ... SandySandy HS
Thurston All Comers SpringfieldThurston HS
Twilight Relays PIL PortlandMadison
Saturday, May 7
Columbia-Pacific MS Districts ClatskanieClatskanie Jr/Sr High
CYO RR Champs La Salle Milwaukie, ORLa Salle Prep
CYO RR Champs Valley Catholic Beaverton, ORValley Catholic HS
Mountain West League Middle School District Meet Finn RockMcKenzie Community Track ...
Ruch Mother's Day Relays MedfordSpiegelberg Stadium
SOMSAC 7th & 8th Grade District - Finals Grants PassGratns Pass HS
SRV District Meet Championship OntarioOHS
Track Town Youth League (MS, UnA) Hood RiverHood River Valley HS
Wallowa County Invite JosephBill MaCadden Memorial Tr...
Monday, May 9
C.S. Lewis Academy Team Meet NewbergGeorge Fox University
Small Schools District Meet CulverCulver HS
SOMSAC Small Schools Championship MedfordSpiegelberg Stadium
Tuesday, May 10
GBSD 6th Grade Championship Gresham, OregonDexter McCarty Middle Sch...
Klamath County Meet Merrill, ORLost River HS
MCL District Meet PortlandPortland Christian
MVCC @ Linus Pauling (Cheldelin, Philomath, Talmad... CorvallisLinus Pauling
Salem Keizer All City Middle School Meet SalemSprague HS
WRL - Rosemont Ridge @ Ogden Oregon CityOgden MS
WVYL District Meet Pleasant HillPleasant Hill HS
Wednesday, May 11
CIL District ColtonColton HS
Gordon Russell @ Alice Ott PortlandAlice Ott
GU MS Exhibition John DayGrant Union Jr/Sr HS
Hood River vs. RMS Qualifying TroutdaleReynolds HS
WRL - Athey Creek, Wood @ Hazelbrook TualatinTualatin HS
WRL - LOJ @ LJHS Lake OswegoLakeridge HS
Thursday, May 12
4J Middle School District Championships EugeneHayward Field, University...
Alder Creek vs Happy Valley Milwaukie, ORPutnam HS
Cedar Ridge/Welches @ Dexter McCarty GreshamDexter McCarty MS
Clear Creek @ Walt Morey TroutdaleWalt Morey
Floyd Light @ Centennial Middle School Gresham Centennial Middle School
Franklin & Jefferson Cluster @ Roosevelt PortlandRoosevelt HS
Grant,Madison & Lincoln@Lincoln Portland Lincoln HS
HB Lee @ Boring SandySandy HS
Jo Lane/Fremont RoseburgRHS
Middle School Districts- Central Oregon Mid-Major MadrasMadras HS
Orient-Damascus vs. Ron Russell Gresham, ORBarlow HS
PIL meet: Wilson @ Cleveland Y & G PortlandCleveland HS
Winston/Sutherlin/Coffenberry WinstonDouglas HS
WRL - Sherwood, Gardiner, Kraxberger @ Laurel Ridg... SherwoodSherwood HS
Friday, May 13
Pendleton Int. PendletonPendleton HS Track
Saturday, May 14
Central Oregon Big School Districts BendBend HS
CYO Meet of Champions Portland, ORJesuit HS
Tigard Youth Track Meet (MS, Club, UnA) TigardTigard HS
Sunday, May 15
CYO Meet of Champions Portland, ORJesuit HS
Monday, May 16
Newberg Time Trial NewbergGeorge Fox University
Thurston Middle School Meet SpringfieldThurston HS
Tuesday, May 17
Benton County 3K Challenge CorvallisLinus Pauling Middle Scho...
PIL MS District Championships PortlandFranklin HS
PIL Youth District Championships PortlandMarshall Campus
Winston-Girls District WinstonDCHS
WRL - District Championships (7th/8th) WilsonvilleWilsonville HS
Wednesday, May 18
Mt Hood District Championship Meet GreshamCentennial HS
North Clackamas District Championships Milwaukie, ORAlder Creek MS
Ponderosa Inter-squad Klamath FallsModoc Field
Track Town Youth League Coos BayMarshfield HS
WRL - District Championships (6th) SherwoodSherwood HS
Thursday, May 19
Central Coast Last Chance Qualifier Lincoln CityTaft HS
Last Chance Qualifier Monroe, ORMonroe HS
Winston-Boys District WinstonDCHS
Sunday, May 22
Track Town Youth League PortlandRoosevelt HS
Monday, May 23
Willamlane MSS Track Meet SpringfieldSpringfield HS
Tuesday, May 24
Track Town Youth League EugeneChurchill HS
Thursday, May 26
Oregon Middle School Meet of Champions (MS, Club) CorvallisCorvallis HS
Friday, May 27
Track Town Youth League Klamtath FallsKlamath Union HS
June
Wednesday, June 1
Track Town Youth League WarrentonWarrenton Grade School
Friday, June 3
Track Town Youth League La GrandeEastern Oregon University
Saturday, June 4
Middle School Statewide Championships La Pine, ORLa Pine HS
Portland Track Festival Youth Meet (HS, MS, Club, UnA) HillsboroLiberty HS
Salem Track Club Multi Event Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) SalemSouth Salem HS
Salem Track Club Multi-Meet SalemSouth Salem HS
West Coast Invite (HS, MS, Club, UnA) McMinnvilleLinfield College
Sunday, June 5
Portland Track Festival Youth Meet (HS, MS, Club, UnA) HillsboroLiberty HS
Salem Track Club Multi Event Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) SalemSouth Salem HS
Salem Track Club Multi-Meet SalemSouth Salem HS
West Coast Invite (HS, MS, Club, UnA) McMinnvilleLinfield College
Monday, June 6
Track Town Youth League PortlandDavid Douglas HS
Wednesday, June 8
Track Town Youth League BeavertonWestview HS
Saturday, June 11
Portland Track Festival (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) PortlandLewis and Clark College
Track Town Youth League MedfordSt. Marys HS
Sunday, June 12
Portland Track Festival (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) PortlandLewis and Clark College
Thursday, June 16
Track Town Youth League BendSummit HS
Saturday, June 18
Track Town Youth League HermistonHermiston HS
Track Town Youth League SalemWillamette Univ.
Monday, June 20
Track Town Youth League NewbergNewberg HS
Wednesday, June 22
Sherwood Summer Series Week 1 (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) SherwoodSherwood HS
Wednesday, June 29
Sherwood Summer Series Week 2 (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) SherwoodSherwood HS
Thursday, June 30
Test Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Grants PassAthletic.net campus
July
Saturday, July 9
Track Town Youth League Championship EugeneHayword Field
Wednesday, July 13
Sherwood Summer Series Week 4 (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) SherwoodSherwood HS
Tuesday, July 26
All Comers EugeneHayward Field

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results