View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

January
Sunday, January 31
ridgefield throwers #1 (Club) oregon cityclackamas cc
February
Wednesday, February 10
MHS Mock Meet (HS) Everett,Goddard Stadium
Saturday, February 20
ridgefield throwers #2 (Club) oregon cityclackamas
The Big Boss Javelin Clinic (HS) RichlandHanford HS
Saturday, February 27
Centralia Hammer Meet (Club) CentraliaCentralia HS
Polar Bear Hammer Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) CentraliaCentralia HS
March
Saturday, March 5
Centralia Hammer (Club) CentraliaCentralia
Centralia Hammer Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) CentraliaCentralia HS
King's Time Trials ++ (HS, MS) ShorelineWoolsey Stadium
Puget Sound Invitational (Collegiate) Tacoma, WAPuget Sound
Monday, March 7
Distance Group Time Trial (HS) IssaquahIssaquah HS
Tuesday, March 8
Beaver Time Trial (HS) WoodlandBeaver Stadium
Whitworth/Lewis-Clark State Dual Twilight (Collegiate) Spokane, WAWhitworth Pine Bowl
Wednesday, March 9
Cardinal Heptathlon (HS) OrtingCardinal Stadium
Thursday, March 10
Cheney Jamboree (HS) CheneyCheney HS
EW Intrasquad (HS) EdmondsEdmonds Stadium
FALCON INTRASQUAD MEET (HS) WOODINVILLEWOODINVILLE
Jamboree Rescheduled (HS) PuyallupChief Leschi HS
Friday, March 11
Chief Leschi Jamboree (HS) PuyallupPuyallup
IHS Throw Off (HS) IssaquahIHS
Kent Jamboree (HS) KentFrench Field
Puyallup Intrasquad Meet (HS) PuyallupSparks Stadium
Shorewood Time Trials (HS) Shoreline, WAShorewood HS
Sprint Group Time Trial (HS) IssaquahIHS
Team trials (HS) Port Townsend Blue Heron Middle School
Saturday, March 12
Eisenhower Jamboree (HS) YakimaZaepfel Stadium
Intrasquad (HS) VancouverSkyview
Jamboree of the Horns (HS) SelahLinda Smith Track
Lions Time Trials (HS) AuburnAMHS
Logan Relays (HS) Bainbridge IslandBainbridge HS
PLU Track & Field Open (Collegiate) Tacoma, WAPacific Lutheran
Richland Jamboree (HS) RichlandFran Rish Stadium
Rogers Intrasquad Meet (HS) PuyallupRam Field
SPSL 2A/3A Jamboree (HS) SumnerSunset Chev Stadium
Monday, March 14
Jamboree (HS) Port AngelesPort Angeles HS
Tuesday, March 15
Bridgeport Jamboree (HS) Bridgeport, WABridgeport HS
Ephrata Ice Breaker (HS) EphrataEphrata HS
Kelso-Evergreen-Toutle Lake (HS) KelsoKelso High
Union vs Prairie Jamboree (HS) CamasUnion HS
Wednesday, March 16
EvtSD v MukSD Jamboree (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Jamboree (HS) SpokaneJoel Ferris HS
Kent Meridian @ Decatur (HS) Federal WayFederal Way Stadium
Mt. Rainier @ Kentlake (HS) Kent, WAFrench Field
Olympia Jamboree (HS) OlympiaIngersoll Stadium
Scottie Time Trials (HS) RockfordFreeman HS
South Kitsap @ Bellarmine (HS) TacomaBellarmine
Sumner vs Auburn Mountainview (HS) AuburnAMHS
WV vs Eastmont (HS) Spokane Valley WVHS
Thursday, March 17
Auburn Riverside @ Peninsula (HS) Gig HarborRoy Anderson Field
B-E, Blaine, NV (HS) BurlingtonKirkby Field
Buc Scoring Invite (Collegiate) Spokane, WAWhitworth Pine Bowl
Columbia River @ Fort Vancouver (HS) VancouverFort Vancouver
CTMSL MEET (MS) SeattleWS Stadium
Davis JV Invite (HS) YakimaZaepfel Stadium
Eastlake/Mt. Si @ Inglemoor (HS) KenmoreInglemoor HS
Edmonds-Woodway @ Lake Stevens (HS) Lake Stevens, WALake Stevens HS
Enumclaw @Bonney Lake (HS) Bonney LakeBonney Lake
Federal Way @ Kentridge (HS) KentFrench Field
Foster/Kennedy Jamboree (HS) TukwilaNeudorf Stadium
GSL Jamboree - NC, LC (HS) SpokaneNorth Central HS
Highline Jamboree (HS) BurienHighline Memorial
Island Jamboree (HS) Oak HarborOak Harbor HS
Issaquah @ Redmond (HS) RedmondRedmond HS
Kennewick Ki-Be Takeoff (HS) KennewickKennewick HS
Kentwood @ Todd Beamer (HS) Federal WayFederal Way Stadium
Lakes vs Auburn (HS) LakewoodLakes
Meadowdale vs. MLT (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Nathan Hale Jamboree (HS) SeattleNathan Hale HS
Newport @ Skyline (HS) SammamishSkyline HS
Nisqually League #1 (HS) TacomaCharles Wright Academy
NW 1B/2B @ La Conner (HS) La Conner La Conner HS
NWC Ferndale, Sedro Woolley @ Anacortes (HS) AnacortesRice Field
NWC Lynden, LC (HS) LyndenLynden HS
NWC Mount Baker @ Meridian (HS) BellinghamMeridian HS
Pacific League @ Ilwaco (HS) IlwacoIlwaco HS
Pacific League Meet (HS) South Bend South Bend HS
Pacific League Meet (HS) Westport, WAOcosta HS
PBJamboree (HS) KirklandJuanita HS
River @ Fort (HS) VancouverFort
Royal Classic Jamboree (HS) Royal CityRoyal HS
RSD JAMBOREE, RHS V. LHS V. HHS (HS) RENTON, WARENTON MEMORIAL STADIUM
Sea-Tac League Meet #1 (HS) TacomaFranklin Pierce HS
Shoreline Jamboree (HS) ShorelineWoolsey Stadium, King's
SHS/GPHS Jamboree (HS) SnohomishVeteran's Memorial Stadiu...
South Sound Jamboree (HS) LaceySouth Sound Stadium
Spanaway Lake @ Curtis (HS) University PlaceCurtis HS
Thomas Jefferson @ Tahoma (HS) CovingtonTahoma HS
Friday, March 18
Beaver Inter-Squad (HS) WoodlandBeaver Stadium
Blue Bear Hammer Throw 1 (HS) Spokane ValleyCentral Valley HS
Buc Scoring Invite (Collegiate) Spokane, WAWhitworth Pine Bowl
Gig Harbor Jamboree (HS) Gig HarborGig Harbor HS
Hanford Lawn-Chair Invite (HS) RichlandHanford HS
Interlake Mercer Island Bellevue Bishop Blanchet J... (HS) BellevueInterlake
M&M Classic (HS) Randle White Pass HS
Mason County Jamboree (HS) SheltonHighClimber Stadium
NWC - Bham "City Meet" (HS) BellinghamCivic Stadium
Seattle Academy PV Jamboree (HS) SeattleSeattle Academy Gym
Tacoma City Jamboree (HS) TacomaLincoln Bowl
Saturday, March 19
Cardinal Relays (HS) OrtingCardinal Stadium
Chuck Randall Relays (HS) ArlingtonArlington
Colville Jamboree (HS) Colvillecolville HS
Dolphin Invite (West Valley Spo) (HS) Spokane WA.West Valley HS
Longview Rotary Relays (HS) LongviewLongview Memorial Stadium
Longview Rotary Relays (HS) LongviewRA Long HS
Oroville Invitational (HS) OrovilleBen Prince Field
Papa Wells Invitational (HS) YakimaEast Valley HS
Patriot Time Trial (HS) TacomaWashington HS
Port Angeles Invitational (HS) Port AngelesPort Angeles HS
Rainier Icebreaker Invitational (HS) RainierRainier HS
Seattle Academy Invite (Formerly Relays) (HS) ShorelineShoreline Stadium
Who Runs The City (North vs South) (HS) SpokaneFerris HS
Sunday, March 20
Centralia Hammer Meet (HS) CentraliaCentralia HS
Monday, March 21
JV Meet (HS) MonroeMonroe HS
Tuesday, March 22
Battle Ground at Prairie (HS) Brush PrairiePrairie HS
JV Week #1 Gonzaga/Mead/East Valley (HS) SpokaneGonzaga Prep.
Mountain View @ Evergreen (HS) VancouverMcKenzie Stadium
Port Angeles, Klahowya @North Mason (HS) BelfairNorth Mason
River View Meet by invite only (HS) KennewickRVHS
Skyview, River @ Heritage (HS) VancouverHeritage
Trico @ King's Way Christian (HS) Vancouver King's Way Christian HS
Union v. Camas (HS) CamasCamas
Wenatchee JV Invitational (HS) WenatcheeWenatchee HS Track
Wednesday, March 23
1B/2B District IX Meet (HS) LewistonLewiston HS
Black Hills, WF West @ Centralia (HS) CentraliaTiger Stadium
C2B/1A League Meet (MS) RainierRainier HS
Ch.Sealth/ESC/Cleveland/Franklin (HS) SeattleSWAC
Charger Jamboree (HS) SpringdaleMary Walker HS
ECL/Nisqually Meet (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Franklin Pierce & River Ridge @ Clover Park (HS) LakewoodHarry E. Lang Stadium
Ingraham, O'Dea/Holy Names, Lakeside (HS) SeattleIngraham HS (NWAC)
Kentlake @ Thomas Jefferson (HS) Federal WayFederal Way Stadium
Kentridge @ Mount Rainier (HS) BurienHighline Stadium
Lincoln @Shelton (HS) SheltonShelton HS
Middle School - Napavine-Wahkiakum-Toutle @ Adna (MS) AdnaAdna MS/HS
Mount Rainier v. Kentridge (HS) BurienHighline Memorial
N.Hale Prep Garfield (HS) SeattleNEAC
NWC Anacortes, Squalicum @ Meridian (HS) BellinghamMeridian HS
NWC Burlington Edison, Ferndale @ LC (HS) LyndenLynden Christian HS
NWC SW, LHS, (HS) Sedro WoolleySedro Woolley HS
NWC: Mt. B, NV, & Blaine @ Sehome (HS) BellinghamCivic Stadium
Pac. League @North Beach: Ray., Nas., North R., Ta... (MS) Oyehut, WANorth Beach HS
Pacific League Meet (MS) South BendSouth Bend HS
R.Beach-W.Seattle-Blanchet (HS) SeattleRainier Beach
RHS vs Kamiakin (HS) RichlandFran Rish
Rochester Middle School Home Meet (MS) RochesterRochester HS
Todd Beamer @ Kent Meridian (HS) KentFrench Field
Thursday, March 24
Aberdeen Evergreen League Meet (HS) Aberdeen, WAMiller Junior High
Auburn Mountainview @ Enumclaw (HS) EnumclawEHS
Auburn Mt. View @ Enumclaw (HS) EnumclawTim Tubbs Track EHS
Bainbridge / Roosevelt / Ballard (HS) Bainbridge IslandBainbridge HS Stadium
C2B meet (HS) Onalaska Onalaska
Cascade, Glacier Peak, Lynnwood @ Shorecrest (HS) ShorelineShoreline Stadium
Cedar Park & South Whidbey @Granite Falls (HS) Granite Falls HSGranite Falls
Cedarcrest @ King's (HS) SeattleWoolsey Stadium, King's
Central Valley v. Cheney (HS) Spokane ValleyCentral Valley
CHS, KHS & BHS @ PTHS (HS) Port TownsendBlue Heron MS
CHS, SQHS,OHS @ NKHS (HS) PoulsboNorth Kitsap HS
Clarkston @ East Valley (Spokane) (HS) Spokane ValleyEast Valley (Spokane)
CTMSL MEET (MS) SeattleWest Seattle Stadium
Curtis @ Puyallup New (HS) PuyallupSparks
CV vs. Cheney (HS) Spokane ValleyCentral Valley HS
Decatur @ Kentwood (HS) KentFrench Field
Eastlake/Bothell (HS) SammamishSkyline
Elma Evergreen League (HS) ElmaElma
Emerald Ridge @ GKHS (HS) SpanawayGKHS
EWHS vs. Everett, Shorewood (HS) EdmondsEdmonds Stadium
GSHL Mark Morris @ Ridgefield (HS) RidgefieldRidgefield Track
Highline v. Hazen (HS) BurienHighline Memorial
Inglemoor @ Newport (HS) BellevueNewport HS
Jackson @ Mt. Vernon (HS) Mt. VernonMt Vernon HS
Juanita vs Interlake (HS) BellevueInterlake HS
JV Week #1 Ferris/LC/U-High/Mt. Spo (HS) SpokaneFerris HS
JV Week #1 Rog/Shad/NC/CV (HS) SpokaneRogers HS
KCHS V. LHS, EHS V. LHS, THS V. LHS (HS) RENTONRENTON MEMORIAL STADIUM
Lake Stevens @ Arlington (HS) ArlingtonArlington HS
Lakes @ Auburn Riverside (HS) AuburnAuburn Riverside HS
Marysville Getchell @Stanwood (HS) StanwoodStanwood HS
Meadowdale, Oak Harbor @ MPHS (HS) MarysvilleQuil Ceda Stadium
Mercer Island, Bellevue @Lake Washington (HS) KirklandLake Washington
MLT and Mar @ Kam (HS) MulkilteoGoddard
Monroe @ Snohomish (HS) SnohomishSnohomish HS
MossyRock, PeEll, Wahkaikum at Adna (HS) Adna, WAAdna HS
Mt Tahoma @ North Thurston (HS) LaceySouth Sound Stadium
Murphy, Lakewood @ Sultan (HS) SultanSultan HS
NW 1B/2B @ Friday Harbor (HS) Friday HarborFriday Harbor HS
Olympia @ Bellarmine (HS) TacomaBellarmine Prep
Orting, Steilacoom @ Fife (HS) TacomaFife HS
Pacific 1B/2B Meet (HS) NaselleNaselle HS
Pacific League @ Chief Leschi (HS) PuyallupChief Leschi HS
Pacific League Meet @ Raymond (HS) RaymondRaymond HS
Peninsula @ Bonney Lake (HS) Bonney LakeBonney Lake
Redmond @ Mount Si (HS) SnoqualmieMount Si HS
Rogers @ SL (HS) SpanawaySpanaway Lake
Sammamish @ Liberty (HS) RentonLiberty HS
Seamount Dual Foster/Renton (HS) TukwilaNeudorf Stadium
Stadium, Timberline @ Yelm (HS) YelmYelm HS
Sumner @ Auburn (HS) AuburnAuburn Memorial Stadium
Tahoma @ Federal Way (HS) Federal WayFederal Way Stadium
Trico @ Kalama (HS) KalamaKalama
Trico @ King's Way (HS) VancouverKing's Way Christian
Washington @ White River (HS) BuckleyWhite River
Washougal @ Hudson's Bay (HS) VancouverHudson's Bay HS
West Valley @ Pullman (HS) PullmanPullman HS
Woodinville @ Issaquah (HS) IssaquahIssaquah HS
Woodland @ RA Long (HS) LongviewRA Long HS
Friday, March 25
Bedlington Twilight (HS) Lynden, WALynden HS
Blue Bear Hammer Throw 2 (HS) Spokane ValleyCentral Valley HS
CK, Capital, Foss (HS) TacomaMt. Tahoma
Jackson @ Mt. Vernon (HS) Mt. VernonMt. Vernon HS
South Kitsap @ Gig Harbor (HS) Gig HarborGig Harbor HS
Saturday, March 26
Curtis Viking Relay Championships (HS) University PlaceCurtis HS
CV Invitational (HS) Spokane ValleyCentral Valley HS
Ezra Gordon Invitational (HS) ColvilleColville HS
Kent-Meridian Invite (HS) KentKent-Meridian
Lewis County Invitational (HS) CentraliaTiger Stadium
Liberty Invite (HS) RentonLiberty HS
Ram Relays (HS) YakimaWest Valley HS
Ray Cockrum Relays (HS) WenatcheeWenatchee HS
Ray Cross Invitational (HS) EphrataEphrata HS
Tiger Invite (HS) Battle GroundBattle Ground HS
UPS Peyton Scoring Meet (Collegiate) Tacoma, WAUniversity of Puget Sound
Monday, March 28
JV Meet (HS) SnohomishSnohomish HS
Outdoor Time Trials (Collegiate) ShorelineKing's HS
Tuesday, March 29
Cheney @ Pullman (HS) PullmanPullman HS
District 9 1B/2B @ Dayton (HS) Dayton, WADayton Athletic Complex
Eastmont JV Invite #1 (HS) East WenatcheeWildcat Stadium
Eburg & WV JV Dual (HS) EllensburgEllensburg HS
Prairie @ Kelso (HS) KelsoKelso High
Stadium @ South Kitsap (HS) Port OrchardSouth Kitsap HS
Wednesday, March 30
B-E Vs. Squalicum (HS) BurlingtonKirkby Field
Eatonville Evergreen Meet (HS) Eatonville Eatonville HS
Fife, White River @ River Ridge (HS) LaceySouth Sound Stadium
Foss, Wilson, Shelton (HS) TacomaMt. Tahoma
Lakes @ Peninsula (HS) Gig HarborPeninsula
MCC-Kam, WW at Southridge (HS) KennewickSouthridge HS
MWP MS Track Meet (MS) RandleWhite Pass Jr. Sr
Nooksack, Meridian, Sedro-Woolley (HS) Nooksack, WANVHS
Pac. League @ Ocosta (MS) WestportOcosta
Pac. League @ Raymond (MS) RaymondRaymond HS
Tahoma @ Kentridge (HS) KentFrench Field
Tenino Middle School Home Meet (MS) TeninoTenino HS Stadium
Trico @ King's Way Christian (HS) VancouverKing's Way Christian HS
Trico @ White Salmon (HS) White SalmonWhite Salmon
Wahkiakum MS (MS) CathlametWahkiakum HS
Week #1 CV/Mt. Spokane/Ferris (HS) Spokane ValleyCentral Valley HS
Week #1 Mead/Prep/LC (HS) MeadMead HS
Week #1 Shadle vs. Rogers/NC vs. U-High (HS) SpokaneShadle Park
WFW vs. Centralia, Tumwater (HS) ChehalisBearcat Stadium
Thursday, March 31
2B League (HS) RandleWhite Pass HS
8th Annual Flynn-vitational (HS) Clyde HillBellevue Christian School
Arlington vs. Shorewood (HS) ArlingtonArlington HS
Auburn @ Enumclaw (HS) EnumclawTim Tubbs Track EHS
Bellevue vs. Liberty (HS) BellevueBellevue HS
Best in the Basin (HS) QuincyQuincy
Bi-State League Meet #1 (MS) College Place, WACollege Place
Bridgeport Quad Meet (HS) Bridgeport, WABridgeport HS
C2B League Meet (HS) CathlametCathlamet
Camas at Battle Ground (HS) Battle GroundBattle Ground
Capital, Yelm, Timberline at North Thurston (HS) LaceySouth Sound Stadium
Cashmere, Okanogan, Liberty Bell (HS) CashmereCashmere Track
Ch.Sealth/West Seattle/Ballard (HS) SeattleSWAC
Chelan, Entiat, Cascade (HS) ChelanChelan
Clover Park, Steilacoom @ Washington (HS) TacomaWashington HS
Eastmont MS Distance Time Trial (MS) East WenatcheeEJHS
Everett vs Monroe (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Evergreen @ Skyview (HS) VancouverSkyview
Evergreen-Tyee, Foster, Hazen (HS) BurienHighline Memorial
Federal Way @ Thomas Jefferson (HS) Federal WayThomas Jefferson
Fort Vancouver @ Hudson's Bay (HS) VancouverHudson's Bay HS
GKHS v. Curtis @ Art Crate (HS) SpanawayArt Crate
Glacier Peak, Edmonds Woodway @ Stanwood (HS) StanwoodStanwood
Granite Falls, Sultan, Coupeville @ South Whidbey (HS) LangleyWaterman Field
Heritage @ Union (HS) VancouverUnion HS
HIGHLINE V. RHS, LHS V. RHS (HS) RENTONRENTON MEMORIAL STADIUM
Inglemoor @ Redmond (HS) RedmondRedmond HS
Ingraham, Roosevelt, Bainbridge (HS) SeattleIngraham HS (NWAC)
Jackson @ Kamiak (HS) EverettGoddard Stadium
Juanita/LW vs Interlake (HS) BellevueInterlake HS
JV Week #2 CV/Ferris/Mt. Spo (HS) Spokane ValleyCentral Valley HS
JV Week #2 Mead/Prep/LC (HS) MeadMead HS
JV Week #2 Shadle/U-High/NC/Rogers (HS) SpokaneShadle Park HS
Kent Meridian @ Kentlake (HS) KentFrench Field
Lakewood @ Cedarcrest (HS) DuvallCedarcrest Stadium
Mariner @ Lake Stevens (HS) Lake StevensLake Stevens HS
Marysville Getchell v. Lynnwood (HS) MarysvilleQuil Ceda Stadium
Marysville-Pilchuck @ Shorecrest (HS) ShorelineShoreline Stadium
MCC Chiawana, Rich at Hanford (HS) RichlandHanford HS
MCC-Kennewick at Pasco (HS) PascoEdgar Brown Stadium
MLT vs. Mount Vernon, Meadowdale (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Montesano Evergreen League (HS) MontesanoMontesano
Mt Rainier @ Decatur (HS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Mt. Si/Issaquah (HS) BothellBothell HS
Mt. View @ Columbia River (HS) VancouverColumbia River HS
N.Hale Cleveland Lakeside (HS) SeattleNEAC
NW 1B/2B @ Concrete (HS) ConcreteConcrete HS
NWC - Bham, Anacortes, Blaine (HS) BellinghamCivic Stadium
NWC Sehome @ Lynden Christian (HS) LyndenLynden Christian HS
NWC-Blaine, LHS, Ferndale (HS) BlaineBlaine HS
Orting @ Franklin Pierce (HS) TacomaFranklin Pierce HS
Pacific 2B League Meet @Rainier (HS) Rainier Rainier HS
Pacific League @ Ilwaco (HS) IlwacoIlwaco HS
PAHS "Flying A' Retro Meet (HS) Port AngelesPort Angeles HS
R.Beach-Franklin-Garfield (HS) SeattleRainier Beach
Ridgefield @ Washougal (HS) WashougalWashougal HS
Sammamish at Mercer Island (HS) MIMI
Snohomish, Cascade @ Oak Harbor (HS) Oak HarborOak Harbor HS
TCMSAA Carmichael Enterprise Pioneer (MS) RichlandFran Rish Stadium
West Valley vs East Valley (HS) SpokaneWest Valley HS
Woodinville/Newport @ Eastlake (HS) SammamishEastlake HS
April
Friday, April 1
Adapted Throwing Invitational (HS) Kent Kent Meridian HS
Clash of the Conferences (HS) La ConnerLa Conner HS
Deer Park Invite (HS) Deer Park, WADeer Park HS
Eastmont Cats Invite (HS) East WenatacheeEastmont HS
Lincoln, Mt. Tahoma @ Central Kitsap (HS) SilverdaleSilverdale Stadium
Olympia, Bellarmine @ Gig Harbor (HS) Gig HarborGig Harbor HS
Selah Spring Break Invite (HS) SelahLinda Smith Track
Saturday, April 2
Arnie Young Invitational (HS) RentonRenton Stadium
Bill Harris Invitational (HS) Federal Way, WAFederal Way Memorial Stad...
Don Holder Relays (HS) YakimaZaepfel Stadium
Lil' Norway Invitational (HS) PoulsboNorth Kitsap HS
Sam Adams Classic (Collegiate) Spokane, WAWhitworth-Pine Bowl
St. Martin's Open (Collegiate) LaceySMU
Sunday, April 3
Centralia Hammer Meet (HS) CentraliaCentralia HS
Monday, April 4
Spring Break Time Trial (HS) Port TownsendBlue Heron Middle School
Wednesday, April 6
Big Boss Throwing Clinic (HS) RichlandHanford HS
Tri District Pacific League Meet (MS) South BendSouth Bend HS
Thursday, April 7
400M RB/B (HS) SeattleRainier Beach
ArchBishop @ King's (HS) SeattleWoolsey Stadium, King's
Auburn Mountainview, Auburn Riverside @ (HS) Auburn, WAAuburn Memorial
Bonney Lake @ Sumner (HS) SumnerSunset Stadium
Cedar Park Christian @ Cedarcrest (HS) DuvallCedarcrest Stadium
Ch.Sealth/Franklin/Seattle Prep (HS) SeattleSWAC
Enumclaw @ Peninsula (HS) Gig HarborRoy Anderson Field PHS
Henrie-Weisel Tri-District Meet (HS) RaymondRaymond HS
Ingraham / West Seattle / Garfield / Eastside Cath... (HS) SeattleIngraham HS (NWAC)
Kamiak @ Mariner (HS) EverettGoddard Stadium
Liberty at Mercer Island (HS) MIMI
N.Hale Roosevelt Blanchet (HS) SeattleNEAC
Northshore Meet (HS) WoodinvilleWoodinville
R.Beach-Ballard-Cleveland-O'Dea-HNA (HS) SeattleRainier Beach
Sea-Tac League Meet #2 (HS) TacomaFranklin Pierce HS
Shoreline Christian, Monroe, Shorecrest @ Shorewoo... (HS) ShorelineShoreline Stadium
Skyline @ Issaquah (HS) IssaquahIssaquah HS
Friday, April 8
Yelm @ Gig Harbor (HS) Gig HarborGig Harbor HS
Saturday, April 9
Birger Solberg Invitational (HS) BellinghamCivic Stadium
Davis Invitational (HS) YakimaZaepfel Stadium
GSHL-JMS/CCMS/HOCKINSON (MS) washougalWASHOUGal HS
Northwest Scoring Clash WAR (Collegiate) SpokaneSpokane Falls Community C...
Ramos Relays (HS) SelahLinda Smith Track - Selah...
Monday, April 11
JV Meet (HS) Mt. VernonMt. Vernon HS
SCAC East League Meet @ Royal (HS) Royal CityRoyal HS
Tuesday, April 12
Brewster Co-Ed relays (HS) BridgeportBridgeport
Ephrata JV Invite (HS) EphrataEphrata HS
GSHL Woodland @ Ridgefield (HS) RidgefieldRidgefield HS
Hockinson @ Mark Morris (HS) LongviewMark Morris HS
Kelso @ Centralia (HS) CentraliaTiger Stadium
Mid Valley @ Harrison, Sierra Vista,Wapato, Ellens... (MS) SunnysideHarrison MS
NE 1B/2B League Meet (HS) ColvilleColville
NE 1B/2B League Meet (HS) ColvilleColville HS
NE 1B/2B League Meet (HS) Kettle FallsKettle Falls HS
NE 1B/2B League Meet (HS) RitzvilleLind-Ritzville HS
SCAC KiBe, Riverview, Wahluke at Connell (HS) ConnellConnell Track
SCAC West League Meet (HS) GlenwoodGlenwood HS
SCAC West League Meet @ Naches (HS) NachesNaches Valley HS
Trial Run Intersquad Meet (HS) KennewickSouthridge HS
Wednesday, April 13
@WV, Zillah, Toppenish (MS) YakimaWest Valley Freshman Camp...
1B/2B District IX Meet (HS) Walla WallaCollege Place HS
Bethel @ Puyallup (HS) PuyallupSparks Stadium
C2B/1A League Meet (MS) Napavine, WANapavine HS
CHIAWANA VS PASCO JV MEET (HS) PascoChiawana HS
Eastside Catholic / Lakeside / Blanchet (HS) SammamishEastside Catholic School
Einstein vs. Kellogg (MS) ShorelineEinstein Middle School
Local Invite (HS) LyndenLynden Christian HS
Middle School - Onalaska-Rochester-Winlock @ Adna (MS) Adna, WAAdna MS/HS
Moscow,Pullman at LMS, Clarkston (MS) ClarkstonCHS
Mount Rainier v. Thomas Jefferson (HS) BurienHighline Memorial
MS Lynden, Blaine, Meridain, Lynden Christian (MS) LyndenLynden HS
NOL League Meet (HS) Port AngelesPort Angeles HS
Nooksack vs. SP, Assmp, MB, Horizon, Vista (MS) EversonNooksack HS
NW 1B/2B @ MVC (HS) Mount VernonMount Vernon HS
Pacific League (HS) Oyehut, WANBHS
Prosser Middle School Meet (MS) ProsserArt Fiker Stadium
Redmond @ Eastlake (HS) Eastlake HSSammamish
RHS Tax Day Meet (HS) RichlandFran Rish
Steilacoom @ River Ridge (HS) LaceySouth Sound Stadium
Tenino Middle School Home Meet (MS) TeninoTenino HS Stadium
Trico @ Castle Rock (HS) Castle RockCastle Rock HS
Trico @ Kalama (HS) KalamaKalama
Tumwater/Black Hills/WF West (HS) TumwaterTumwater District Stadium
Thursday, April 14
Archbishop & Lakewood @ Granite Falls (HS) Granite FallsGranite Falls
Bainbridge / Seattle Prep / O'Dea / Holy Names (HS) Bainbridge IslandBainbridge HS
Bi-State League Meet #2 (MS) Dayton WADayton Athletic Complex
Big Fish Classic - Snohomish vs Stanwood (HS) StanwoodStanwood
Bonney Lake & Enumclaw @ Lakes (HS) LakewoodLakes
Bridgeport Jamboree (MS) BridgeportBridgeport HS
C2B Meet (HS) Napavine, WANapavine HS
C2B Meet (HS) Onalaska Onalaska HS
Cascade v Shorecrest & Msvl-Pilchuck (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Cedar Park @ Sultan (HS) SultanSultan HS
CHS, KSS, BHS @ Olympic (HS) Silverdale Silverdale Stadium
CK & North Thurston @ Shelton (HS) SheltonHigh Climber Stadium
Clarkston @ Cheney (HS) Cheney Cheney HS
CvHS, PAHS, SHS @ PTHS (HS) Port TownsendBlue Heron Middle School
CWAC League (HS) GrandviewGrandview HS
CWAC League - Ell/Eph@EV (HS) East Valley (Yakima)Earl Barden Stadium
CWAC League - Oth/Sel/Wap@ GView (HS) GrandviewGrandview HS
CWAC League - Pro/Qui @ Topp (HS) ToppenishToppenish HS
Decatur @ Todd Beamer (HS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Evergreen-Tyee, Kennedy, Renton (HS) BurienHighline Memorial
Gig, Bellamine, Mt. Tahoma@ Foss (HS) TacomaMt. Tahoma Stadium
GKHS @ Rogers (HS) PuyallupRam Field
Gold League Meet#1 (MS) EllensburgKittitas Secondary School
Jackson @ Shorewood (HS) ShorelineShoreline Stadium
Jamboree (MS) BridgeportBridgeport
Juanita/Interlake vs Sammamish (HS) BellevueSammamish HS
Kent Meridian @ Tahoma (HS) Maple ValleyTahoma HS
Kentwood @ Kentridge (HS) KentFrench Field
KHS, NM @ NKHS (HS) PoulsboNorth Kitsap HS
King's @ South Whidbey (HS) LangleyWaterman Field
KPMS Interschool (MS) LakebayKey Peninsula
Lake Washington/Newport @ Bellevue (HS) BellevueBellevue HS
LHS V. HAZEN (HS) RENTONRENTON MEMORIAL STADIUM
Lincoln, Wilson @ Capital (HS) OlympiaCapital HS
Marysville Getchell vs. Arlington vs. Ev (HS) MarysvileQuil Ceda Stadium
Meadowdale vs. Lake Stevens, Lynnwood (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Mountlake Terrace @ Glacier Peak (HS) SnohomishVeterans Memorial Stadium
Need One Here Invite (HS) YAKIMAChuck Millard Track
Nisqually League Meet #2 BCS,SC,VHS@CWA (HS) TacomaCharles Wright Academy
NWC: Blaine, Lynden, Nooksack, Squal @ Bham (HS) BellinghamCivic Field
Oak Harbor / edmonds woodway @ mount Ver (HS) Mount VernonMount Vernon
Pacific League @ Naselle (MS) NaselleNaselle HS
Pacific League @ Ocosta (MS) WestportOcosta HS
Peninsula @ Sumner (HS) SumnerSunset Stadium
Pullman @ East Valley (Spokane) (HS) Spokane ValleyEast Valley (Spokane)
Rochester Evergreen League (HS) RochesterRochester HS
Sea-Tac League Meet #3 (HS) AuburnMuckleshoot TS
Seamount Dual Foster/Highline (HS) TukwilaNeudorf Stadium
Spanaway Lake @ Emerald Ridge (HS) PuyallupERHS
Tenino Evergreen League (HS) TeninoTenino HS
Tenino Evergreen League WRONG MEET (HS) WATenino
Trout Lake (MS) Glenwood, WAEldred Field
Washington @ Orting (HS) OrtingCardinal Stadium
Week #2 LC/Shadle/CV (HS) SpokaneLewis & Clark HS
Week #2 Mt. Spo/NC/Prep (HS) MeadMt. Spokane HS
Week #2 U-High vs. Mead/ Rogers vs. Ferr (HS) Spokane ValleyUniversity HS
WR vs FP (HS) TacomaFranklin Pierce
Friday, April 15
Interstate Invitational (HS) Rockford Freeman HS
John Ingram Twilight (HS) VancouverColumbia River
JV Week #3 LC/CV/Shadle (HS) SpokaneLewis & Clark HS
JV Week #3 Mt. Spo/Prep/NC (HS) MeadMt. Spokane
JV Week #3 U-High/Mead/Ferris/Rogers (HS) Spokane ValleyUniversity HS
K Valley Rally (HS) KittitasKittitas Secondary School
Wahluke Windbreaker (HS) MattawaWahluke
Wolf Pack Invite (HS) TumwaterTumwater Stadium
Saturday, April 16
5th Annual Add It Up Invite (HS) TacomaFranklin Pierce District ...
Al McKee Invitational (HS) StevensonStevenson
Big Red Invitational (HS) CheneyCheney HS
Cashmere Invitational (HS) CashmereCashmere Track
Cougar Open (Collegiate) Clackamas Clackamas CC
Forks Lions Club Invitational (HS) ForksSpartan Stadium
NIKE Eason Invitational (HS) SnohomishSnohomish HS
Pasco Invitational (HS) PascoEdgar Brown Stadium
Ray Ryan Memorial (GHC T&F Championship) (HS) OyehutNBHS - Ed Garity Track
SAAS Invite (MS) SeattleWest Seattle Stadium
Tacoma Invite (HS) TacomaLincoln Bowl
Monday, April 18
CMSL MS League Meet (MS) RentonRenton Stadium
CWB MS Meet (MS) WaManson
JV Meet (HS) Lake StevensLake Stevens HS
KLW MS Track Meet (MS) White SalmonWhite Salmon HS
Tuesday, April 19
Anacortes Middle School Meet (MS) Anacortes, WARice Field, Anacortes HS
Battle Ground at Skyview (HS) VancouverSkyview HS
Blaine hosts Lynden, LC, Vista, St. Pauls, Assumpt... (MS) BlaineBlaine HS
Camas, Evergreen @ Heritage (HS) VancouverHertiage
Christian School Invite (HS) LyndenLynden Christian HS
GSHL Hudson's Bay @ Ridgefield (HS) RidgefieldRidgefield HS
Hockinson vs RA long/Washougal (HS) HockinsonHockinson
Kelso @Fort Vancouver (HS) VancouverFort Vancouver
Meridian Middle School Meet (MS) Bellingham Meridian HS
Mid Valley @ Harrison, Sierra Vista,Prosser, Grang... (MS) SunnysideHarrison MS
Moses Lake JV (HS) Moses LakeMoses Lake HS
Mt. View @ Union (HS) CamasUnion HS
NE 1B/2B League Meet (HS) Reardan?
Okanogan, Omak, Waterville, Soap Lake (HS) OkanoganOkanogan Track
OMS, FMS, PMS 6th Grade (MS) WenatcheeWenatchee HS
Othello JH Track Meet (MS) OthelloOthello
Prairie vs Columbia River (HS) VancouverColumbia River
SCAC East League Meet (HS) KennewickRVHS
SCAC East League Meet #2 @ Burbank (HS) BurbankColumbia Burbank HS
SCAC West #2 (HS) Cle Elum High SchoolCle Elum
SCAC West League Meet #2 @ Zillah (HS) ZillahZillah HS
Toppenish vs. Wapato & West Valley (MS) ToppenishToppenish HS
WSD vs. OSD & Firm Foundation (HS) VancouverHudson's Bay
Wednesday, April 20
Brier Terrace vs Gateway (MS) LynnwoodBrier Terrace Middle Scho...
C2B/1A League Meet (MS) Napavine, WANapavine HS
Capital - MT- Shelton (HS) OlympiaCapital HS
Centennial vs Cavelero and Lake Stevens Middle Sch... (MS) SnohomishCentennial Middle School
Central 2B/1A Jr. High Meet @ Onalaska (MS) OnalaskaOnalaska School District
East Valley, Selah, Grandview, Ellensburg, Zillah (MS) East Valley, WaEast Valley HS
ECL Meet (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Eisenhower (MS) Everett, WAEisenhower
Franklin Pierce @ Steilacoom High (HS) SteilacoomSteilacoom HS
GSHL 2A MMOR @ WDLD (HS) WoodlandWoodland HS
Haller MS vs. Monroe (MS) ArlingtonArlington HS
Heatherwood, Explorer, Olympic View (MS) EverettJaskson HS
Jr High - McMurray @ Mt View- Bremerton (MS) BremertonBremerton HS
KHS, KSS @ Sequim (HS) Sequim Sequim HS
Marysville vs Stanwood (MS) MarysvilleMarysville Pilchuck HS
MCC-Chiawana at Southridge (HS) KennewickSouthridge HS
MCC-Han, WW at Kennewick (HS) KennewickKennewick HS
MCC-Kam, Pasco at Richland (HS) RichlandFran Rish Stadium
Mount Rainier v. Todd Beamer (HS) BurienHighline Memorial
NE 1B/2B League meet (HS) Nine MileLakeside HS
NEA DUAL Freeman, Riverside, Lakeside (HS) Rockford Freeman HS
NEA Meet #1 (HS) NewportNewport HS
NEA Meet ML, Chewelah @ Colville (HS) ColvilleColville HS
Nesp,LR,Omak,Brewster,Okanogan (MS) OkanoganOkanogan
North Lake, Post, Cedarcrest (MS) MarysvilleMarysville Getchell HS
NWC - JV Championship (HS) BellinghamCivic
Olympia & Timberline @ Yelm (HS) YelmYelm HS
Pacific League @ Naselle (MS) NaselleNaselle HS
PSMS, Valley View, Totem (MS) StanwoodStanwood HS
South Kitsap, Bellarmine @ Stadium (HS) TacomaMt. Tahoma
Tenino Middle School Home Meet (MS) TeninoTenino HS Stadium
Tonasket track meet (MS) Tonasket Tonasket track
Trico @ Stevenson (HS) StevensonStevenson HS
Trico @ White Salmon (HS) White SalmonWhite Salmon
Thursday, April 21
1B/2B League Meet(Liberty) (HS) Spokane VallyFreeman HS
All Schools Auburn District (MS) AuburnAuburn Memorial Stadium
Auburn Mountainview @ Bonney Lake (HS) Bonny Lake, WABonney Lake HS
Bellevue vs. Interlake (HS) BellevueBellevue HS
Bethel @ Emerald Ridge (HS) PuyallupEmerald Ridge HS
Bi-State League Meet #3 (MS) Dayton WADayton Athletic Complex
Bothell @ Redmond (HS) RedmondRedmond HS
CBBN#1: Wenatchee, WV @ Sunnyside (HS) WenatcheeSunnyside HS, Sunnyside
CBBN#1:Eastmont, Davis, Moses Lake @ Ike (HS) YakimaZaepfel Stadium
Cedar Heights @ Fairview (MS) BremertonFairview Middle School
Central Kitsap w/ Woodward & Poulsbo (MS) SilverdaleCentral Kitsap Middle Sch...
Coop, NKHS, BHS @ PAHS (HS) Port AngelesPort Angeles HS
Curtis @ Rogers (HS) PuyallupRam Field
Curtis@J.Sedgwick (MS) SilverdaleJ. Sedgwick
CWA Relays (HS) TacomaCharles Wright Academy
CWAC League - Ell/Pro@Sel (HS) SelahLinda Smith Track - Selah...
CWAC League - EV/Wap@QHS (HS) QuincyQuincy
CWAC League - GV/Top/Oth@Eph (HS) EphrataEphrata HS
East Valley @ Cheney (HS) CheneyCheney HS
Everett, Meadowdale @ Glacier Peak (HS) SnohmishVeterans Memorial Stadium
Evergreen-Tyee, Highline, Lindbergh (HS) BurienHighline Memorial
Federal Way @ Decatur (HS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
FHS V. RHS (HS) RENTONRENTON MEMORIAL STADIUM
Fife @ Washington (HS) TacomaWashington HS
First Creek/Mason (MS) Tacoma, WAFirst Creek
FMS, PMS, OMS, Eastmont (MS) WenatcheeWenatchee HS
G Falls & King's @ Cedarcrest (HS) DuvallCedarcrest Stadium
GARFIELD/CHS/ODEA/HNA (HS) SEATTLE, WA.SWAC
Giaudrone/Gray (MS) TacomaGray
Gold League Meet #2 (MS) NachesNaches
Ilwaco MS (MS) IlwacoPeterson Field
Ingraham, Ballard, Cleveland (HS) SeattleIngraham HS (NWAC)
Jackson v Mtlk Terrace & Mariner (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Kennedy vs. Hazen (HS) TukwilaFoster HS
Kentlake @ Tahoma (HS) CovingtonTahoma HS
Kentwood @ Kent Meridian (HS) KentFrench Field
Kingston@ Hawkins (MS) Belfair , Wa.North Mason HS
Lakeside / Blanchet / Bainbridge (HS) Bainbridge IslandBainbridge HS
Lakewood @ South Whidbey (HS) LangleyWaterman Field
LIBERTY @ COVINGTON (MS) VancouverCovington Middle School
Liberty Bell, Entiat, Brewster, Chelan Q (HS) WinthropLiberty Bell HS
Liberty/Inglemoor vs Juanita (HS) KirklandJuanita HS
Lynnwood vs. EWHS, Msvl Pil. (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Marysville Getchell, Oak Harbor @ Arling (HS) ArlingtonArlington HS
Meeker/Baker (MS) TacomaBaker MS
Murphy, Cedar Park @ Sultan (HS) SultanSultan HS
MV and Cas @ Kam (HS) EverettGoddard
N.Hale Franklin Eastside W.Seattle (HS) SeattleNEAC
NCW Cascade/Cashmere/Tonasket/Bridgeport/Manson (HS) Peshastin WaPeshastin Field
NE 1B/2B League Meet (HS) Rockford, WAFreeman HS
NE1B/2B MS League Meet #1 (MS) RitzvilleLind-Ritzville HS
Newport/Issaquah @ Mount Si (HS) SnoqualmieMount Si HS
Pacific @ Skyridge (MS) CamasSkyridge
PTHS, CvHS, NMHS @ Olympic High (HS) BremertonOlympic HS- Silverdale St...
Puayllup @ Graham-Kapowsin (HS) GrahamGraham-Kapowsin HS
R.Beach-S.Prep-Roosevelt (HS) SeattleRainier Beach
Ridgetop @ Klahowya (MS) SilverdaleKlahowya
River Ridge @ Orting (HS) OrtingCardinal Stadium
Sammamish, Mercer Island@Lake Washington (HS) KirklandLake Washington
Sea-Tac League Meet #4 (HS) TacomaFranklin Pierce HS
Shahala @ Cascade (MS) Vancouver, WACascade Middle School
Skyline @ Woodinville (HS) WoodinvilleWoodinville HS
Snohomish @ Lake Stevens (HS) Lake StevensLake Stevens HS
STANWOOD VS MONROE (HS) MONROE MHS
Sumner @ Auburn Riverside (HS) AuburnAuburn Riverside HS
Toledo, Foss, N. Thurston @ Lincoln (HS) TacomaLincoln Bowl
Truman/Jason Lee/Stewart (MS) TacomaTruman
Week #3 Ferris/U-High/LC (HS) SpokaneFerris HS
Week #3 Prep vs. Shadle/NC vs. CV (HS) SpokaneGonzaga Prep
Week #3 Rogers/Mead/Mt. Spo (HS) SpokaneRogers HS
West Valley @ Clarkston (HS) ClarkstonClarkston HS
Woodland vs. LaCenter, Wind River, Canyon Creek (MS) Woodland, WAWoodland High Schol
WR @ CP (HS) LakewoodClover Park
Wy'East @ Frontier (MS) Vancouver, WAFrontier Middle School
Friday, April 22
Bruin Invite (HS) White SalmonWhite Salmon
Centennial Practice Meet (MS) Spokane, WACentennial Middle School
Chehalis Activators Invitational (HS) ChehalisW F West HS
CK @ Wilson (HS) TacomaMount Tahoma Stadium
CTMSL MEET (MS) SeattleWest Seattle Stadium
Jeff Agar Invitational (HS) GlenwoodEldred Field
JV Week #4 Ferris/U-High/LC (HS) SpokaneFerris HS
JV Week #4 Mt. Spo/Mead (HS) MeadMt. Spokane HS
JV Week #4 NC/Shadle/Prep/CV (HS) SpokaneNorth Central HS
Kalama Twilight (HS) KalamaKalama
NWC Championships (HS) BellinghamCivic
Westwood @ Cheney Practice Meet (MS) CheneyCheney MS
Yakima SD Jamboree (MS) YakimaFranklin MS
Saturday, April 23
53rd Annual Mooberry Relays (HS) SpokaneJohn R. Rogers HS
Adapted Throwing Invitational (HS) KentKent Meridian HS
Bellevue Track & Field Invitational (HS) BellevueBellevue HS
Bremerton Invitational (HS) BremertonBremerton HS
Chehalis Activator Classic (HS) ChehalisW F West HS
D1 Qualfying (MS) waFederal Way
King's Invitational (HS) ShorelineWoolsey Stadium
Mount Si Invitational (HS) SnoqualmieMount Si HS
Prosser Rotary Invite (HS) Prosser WAArt Fiker Stadium
Quincy Invite (HS) QuincyQuincy
Spike Arlt Invite (Collegiate) EllensburgCWU
Terrace Invite (HS) EdmondsEdmonds Woodway HS
Viking Classic (HS) Lake StevensLake Stevens HS
Sunday, April 24
Centralia Hammer Meet (HS) CentraliaCentralia HS
Centralia Meet (Club) CentraliaCentralia HS
Monday, April 25
@ King's Way Christian (MS) VancouverKing's Way Christian Scho...
CMSL MS League Meet (MS) RentonRenton Stadium
JV Meet (HS) ArlingtonArlington HS
TCCA League Meet (MS) SheltonHighClimber Stadium
Trojan Meet #1 (MS) Manson Manson MS/HS
Whitman County MS Meet GPO (MS) Colfax, WAColfax HS
Tuesday, April 26
OMS, FMS, PMS 6th Grade (MS) WenatcheeWenatchee HS
Adna Pirate Classic (HS) AdnaAdna HS
Cashmere, Entiat, Bridgeport, Waterville (HS) CashmereCashmere Track
CKMS @ RTMS (MS) SilverdaleRidgetop Middle School
Columbia River @ Kelso (HS) KelsoKelso High
Colville, NWC, St. Georges, Riverside (MS) ColvilleColville HS
Eastmont JV Invite #2 (HS) East WenatcheeWildcat Stadium
Fort Vancouver (HS) VancouverFort Vancouver HS
GSHL-Ridgefield v. R.A. Long (HS) LongviewR.A. Long
Hawkins@Curtis (MS) University PlaceCurtis HS
Kingston vs Klahowya (MS) KingstonKingston HS
Marcus Whitman vs Sedgwick (MS) Port OrchardSouth Kitsap HS
McMurray v. Cedar Heights (MS) Port OrchardCedar Heights
Middle Nisqually League (MS) TacomaCharles Wright Academy
Middle School - Mountainview @ Fairview (MS) BremertonFairview Middle School
MS Lynden, Blaine, Horizon, Vista (MS) LyndenLynden HS
Mt Baker,LC,Meridian,NV,Sp/Assmp (MS) DemingMt. Baker
Mtn View/Skyview v. Camas (HS) CamasCamas
Naselle Comet Invitational (HS) NaselleNaselle HS
NE 1B/2B League Meet (HS) WellpinitDavenport
NE 2B League (HS) Colfax WAColfax
NEW SCAC #3 (HS) WANaches
SCAC League Meet #3 (HS) Benton CityKiona-Benton
SCAC West #3 (HS) NachesNaches HS
Sequim, Chimicum @Forks (MS) ForksForks
Track meet 26 (MS) BainbridgeWoodward
Union, Evergreen at Battle Ground (HS) Battle GroundBattle Ground HS
WVJV Invite (HS) YakimaChuck Millard Track
Wednesday, April 27
110th Skagit County Meet Day 1 (HS) BurlingtonKirkby Field
1B/2B District IX JV Meet (HS) DaytonDayton HS
Alderwood, Explorer, Gateway (MS) LynnwoodAlderwood MS
Anacortes Middle School Meet (MS) Anacortes, WARice Field, Anacortes HS
BE with North Whidbey and LaConner (MS) BurlingtonBurlington- Edison HS
Cascade League @ King's (MS) SeattleKing's
Cascade League Meet - Sultan (MS) Sultan, WASultan HS
Cedarcrest, Lake Stevens @Valley View (MS) SnohomishValley View MS
CEN,TUM@BH (HS) TumwaterTumwater Stadium
Central 2B MS @ Wahkiakum (MS) CathlametWahkiakum HS
East Valley, Freeman (MS) Spokane Valley, WAEast Valley HS
Eisenhower (MS) Everett,WAEisenhower
Foss, Wilson, MT. Tahoma, Capital (HS) TacomaMount Tahoma Stadium
Grandview, Harrison, Wapato and East Valley (MS) GandviewGrandview HS
Granger,Toppenish,Ellensburb, Seirra Vista (MS) Zillah, WaZillah HS
GSHL 2A HBAY, HOCK @ WDLD (HS) WoodlandWoodland HS
GSHL-CANYON CREEK/HENKLE/WIND RIVER/CASTLE ROCK (MS) WashogalWashougal HS
Icicle Kernels Meet (MS) MansfieldMansfield
Monroe Middle School, Port Susan (MS) MonroeMonroe HS
Mount Rainier @ Federal Way (HS) Federal WayFWMF
MWP MS Track Meet (MS) Morton, WAMorton Jr. Sr. HS
NEA League Meet #2 (HS) ChatteroyRiverside HS
NEA League Meet #2 (HS) Deer ParkDeer Park
NLMS/Cavelero vs. Haller MS (MS) Lake Stevens, WACavalero Mid-High
NOL MS Coupeville vs Stevens @ Blue Heron (MS) Port TownsendBlue Heron MS
North, Olympic View, Brier Terrace (MS) EverettEverett Memorial
Omak, Okanogan, Cascade, Brewster (HS) OmakOmak's South Field
Pacific League @ Raymond (MS) RaymondRaymond HS
Pacific League Meet (MS) South BendSouth Bend HS
Rochester Middle School Home Meet (MS) RochesterRochester HS
Selah, West Valley, Prosser (MS) SelahSelah
Stanwood MS vs. Totem (MS) Stanwood Stanwood High
Tahoma @ Kentwood (HS) KentFrench Field
Trico @ Castle Rock (HS) Castle RockCastle Rock HS
Trico @ Stevenson (HS) StevensonStevenson
Voyager vs. Kellogg (MS) EverettVoyager Middle School
Washington @ River Ridge (HS) LaceySouth Sound Stadium
Washougal @ Mark Morris (HS) LongviewMark Morris HS
Westwood, Centennial @ Cheney (MS) CheneyCheney MS
White River HS @ Steilacoom HS (HS) SteilacoomSteilacoom HS
Thursday, April 28
A.Murphy, Granite F, S. Whidbey @ Cedarcrest (HS) DuvallCedarcrest Stadium
Arlington @ Snohomish (HS) SnohomishSnohomish
Auburn @ Bonney Lake (HS) Bonney LakeBonney Lake
Auburn Mountainview @ Peninsula (HS) Gig Harbor, WARoy Anderson Field
Auburn Riverside @ Enumclaw (HS) EnumclawTim Tubbs Track EHS
Bainbridge / Eastside Catholic / Cleveland (HS) Bainbridge IslandBainbridge HS
Baker/Giaudrone (MS) TacomaGiaudrone
Ballou @ Glacier View (MS) PuyallupGVJH
Bellevue vs Juanita (HS) KirklandJuanita HS
Bethel @ Rogers (HS) PuyallupRam Field
Bi-State League Meet #4 (MS) College Place, WACollege Place
Bothell @ Newport (HS) BellevueNewport HS
Cascade, Glacier Peak @ MPHS (HS) MarysvilleQuil Ceda Stadium
Cashmere, PMS, IRMS, Eastmont (MS) CashmereCashmere
CBBN#2:SS,Wen,Ike@Moses Lake (HS) Moses LakeMoses Lake HS
CBBN#2:Sunnyside,WV, Eastmont @ Davis (HS) YakimaKumler Field
Cedar Heights @ Mattson (MS) CovingtonKentwood HS
Cedar Park Chr & Sultan @King's (HS) SeattleWoolsey Stadium, King's
Central Kitsap w/ Marcus Whitman and Haw (MS) SilverdaleCentral Kitsap Middle Sch...
Ch. Sealth/West Seattle/Lakeside (HS) SeattleSWAC
CK, Lincoln @ Bellarmine (HS) TacomaBellarmine
Clover Park @ Orting (HS) OrtingCardinal Stadium
Curtis @ Cedar Heights (MS) Port OrchardCedar Heights
CWAC League - Sel/Qui@Eph (HS) EphrataEphrata HS
CWAC League - TOPP/WAP @ EBURG (HS) EllensburgEllensburg HS
CWAC League-EV/GV/OTH@PRO (HS) ProsserArt Fiker
Discovery vs Gaiser (MS) Vancouver@ Columbia River
Eastlake @ Issaquah (HS) IssaquahIssaquah HS
Eatonv Evergreen Meet (HS) EatonvilleEatonville HS
EHS V. RHS, THS V. RHS, EHS V. HAZEN, TH (HS) RENTONRENTON MEMORIAL STADIUM
Elma Evergreen League (HS) ElmaElma HS
Emerald Ridge @ Curtis (HS) University PlaceCurtis HS
EWHS vs. MLT, Shorecrest (HS) EdmondsEdmonds Stadium
First Creek/Meeker (MS) TacomaMeeker
Franklin Pierce @ Fife (HS) TacomaFife HS
Frontier @ Cascade (MS) VancouverCascade MIddle School
Gig Harbor, N Thurston vs Timberline (HS) LaceySouth Sound Stadium
Glenwood MS (MS) GlenwoodEldred Field
Gold League Meet #3 (MS) Cle ElumWalter Strom
Goodman @ Key Peninsula (MS) LakebayKey Peninsula Middle Scho...
Harbor Ridge @ Kopachuck (MS) Gig HarborKopachuck
Highline v. Kennedy (HS) BurienHighline Memorial
Hockinson, La Center & Woodland (MS) Brush PrairieHockinson Middle School
Ingraham, Blanchet, S.Prep, Franklin (HS) SeattleIngraham HS (NWAC)
Jackson v Kamiak & Meadowdale (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Jason Lee @ Alki (MS) Vancouver, WAAlki Middle School
Kalles @ Ferrucci (MS) PuyallupFerrucci Jr. High
Kentridge @ Kentlake (HS) KentFrench Field
Kingston & McMurray @ Klahowya (MS) SilverdaleKlahowya Secondary School
Kingston and McMurray (MS) SilverdaleKlahowya
LAKE STEVENS VS MONROE (HS) MONROEMONROE HS
Lake Washington @ Sammamish (HS) BellevueSammamish
Lakes vs Sumner (HS) 10320 Farwest Dr SWLakes
LB Meet - Okan, BP, Omak, Ton (MS) WinthropLiberty Bell Jr/Sr High
LIBERTY @ PACIFIC (MS) VancouverPacific Middle School
Liberty, MI @ Interlake (HS) BellevueInterlake
LMS, Chewelah, Newport (MS) Nine Mile FallsLakeside HS
LR,Nesp,Pat,Oro,Brewster (MS) BridgeportBridgeport
Lynnwood & Everett @ Mariner (HS) EverettMariner HS
Marysville-Getchell @ Shorewood (HS) ShorelineShoreline Stadium
Mason/Jason Lee (MS) TacomaMason
MCC-Hanford at Kamiakin (HS) KennewickKamiakin HS
MCC-Pasco, Chiawana at WW (HS) Walla WallaWalla Walla HS
MCC-Rich, SR at Kennewick (HS) KennewickKennewick HS
MLMS (MS) Medical LakeMedical Lake HS
MLMS, Deer Park, Kettle Falls (MS) Medical LakeMedical Lake igh School
N.Hale O'Dea/HNA Ballard (HS) SeattleNEAC
NE1B/2B MS League Meet #2 (MS) DavenportDavenport HS
Nisqually League Meet #3 BCS,CCS,SC,VHS@ (HS) TacomaCharles Wright Academy
NKHS, PTHS @ KSS (HS) Silverdale, WAKlahowya
Nooksack, Bellingham, LCHS (HS) Nooksack, WANVHS
North Tapps VS Olympic (MS) AuburnAuburn Riverside HS
Northwood @ Meridian (Kent) (MS) KentMeridian (Kent)
NWC - Blaine, Ferndale, Mt Baker @ Sqhs (HS) BellinghamCivic Stadium
NWC Lynden, Sehome @ Meridian (HS) BellinghamMeridian HS
Oly League PA,OLY, COUP @ KHS (HS) Kingston, Wa.Kingston HS
OMS, EJHS, Frontier, Chelan @ WHS (MS) WenatcheeWenatchee HS
Pacific 2B League Meet @Rainier (HS) RainierRainier HS
Pacific League @ Chief Leschi (HS) PuyallupChief Leschi HS
Pacific League Meet (HS) WestportOcosta HS
Post Vs MMS and Centennial (MS) ArlingtonArlington HS
Poulsbo Middle School (MS) PoulsboNorth Kitsap HS
Pullman @ Clarkston (HS) ClarkstonClarkston HS
Puyallup @ Spanaway Lake (HS) SpanawaySpanaway Lake HS
R.Beach-Garfield-Roosevelt (HS) SeattleRainier Beach
Royal City JH track Meet (MS) Royal CityRoyal City HS
Sac/Logos @ LMS (MS) PullmanPullman HS
Sea-Tac League Meet #5 (HS) TacomaFranklin Pierce HS
Seamount Dual Foster/Lindbergh (HS) TukwilaNeudorf Stadium
Seq, NM, Chim, @ BHS (HS) BremertonBremerton Memorial Stadiu...
Shahala @ Wy'East (MS) VancouverWy'East MS
Skyline/Redmond @ Inglemoor (HS) KenmoreInglemoor HS
SKYRIDGE @ COVINGTON (MS) VancouverCovington Middle School
Stanwood @ Oak Harbor (HS) Oak HarborOak Harbor HS
Tahoma Blue vs Meeker MS (MS) Maple ValleyTJH
Thomas Jefferson @ Todd Beamer (HS) Federal WayFWMF
Truman/Stewart/Gray (MS) TacomaTruman
Valley Relays (MS) Fall CityChief Kanim Middle School
Week #4 Mead vs. CV/Prep vs. Ferris (HS) MeadMead HS
Week #4 NC/LC/Rogers (HS) SpokaneNorth Central HS
Week #4 U-High/Shadle/Mt. Spo (HS) Spokane ValleyUniversity HS
West Valley vs. Cheney (HS) SpokaneWest Valley HS
Woodinville @ Mount Si (HS) SnoqualmieMount Si HS
Friday, April 29
110th Skagit County Meet Day 2 (HS) BurlingtonKirkby Field
Baker vs. Cascade & Rainier (MS) AuburnAuburn Memorial Stadium
Connell Invitational (HS) WAConnell
Decatur's Frosh-Soph (JV) Invite (HS) Federal WayFederal Way Memorial Fiel...
Endeavor (MS) Moses LakeMoses Lake HS
Middle Chinook (MS) Puyallup Chief Leschi
Middle Chinook League #1 (MS) PuyallupChief Leschi
Mill Creek vs. Tahoma Gold (MS) KentFrench Field
Panther (HS) WashougalWashougal HS
Reike Invite (HS) WashingtonPeshastin
Ridgeline MS vs Ford (MS) EatonvilleEatonville HS
SK, Yelm @ Olympia (HS) OlympiaIngersoll Stadium
Woodland Intrasquad Vaulters (MS) 98674Woodland, WA
YSD Franklin MS @ Lewis & Clark MS (MS) YakimaLewis & Clark MS
YSD Washington MS @ Wilson MS (MS) YakimaWilson MS
Saturday, April 30
2016 Strandberg Invitational (HS) Spokane Valley, WACentral Valley HS
40th Annual Lake Washington Girls Invite (HS) Kirkland, WALake Washington HS
56th Shelton Invitational Track & Field Meet (HS) SheltonHigh Climber Stadium
8th Annual BCS Invite (HS) BellevueInterlake HS
CYO Practice Meet (MS) RentonRenton Stadium
D2 QUALIFYING (MS) Federal Way, WAFW Memorial Field
Keith Jewett Invitational (HS) EllensburgEllensburg HS
Ken Shannon Invite (Collegiate) SeattleUniversity of Washington
Ralph Vernacchia Invite (Collegiate) BellinghamWWU
Shoreline Invitational (Boys) (HS) ShorelineShoreline Stadium
Tomahawk Classic (HS) MarysvilleMP - Quilceda Stadium
Undeberg Invitational (HS) RitzvilleLind-Ritzville HS
May
Monday, May 2
Chewelah, KF, Colville (MS) ColvilleColville HS
CMSL MS League Meet (MS) RentonRenton Stadium
Deer Park, Riverside, Newport, NWC (MS) Deer ParkDeer Park HS
ERHS @ GKHS - Non-League (HS) GrahamGKHS
Henkle, Hockinson at Kalama (MS) KalamaKalama
Hockinson vs Ridgefield (HS) HockinsonHockinson HS
Lakeside, St. G@ MLMS (MS) Medical LakeMLHS
Lakota @ Illahee (MS) Federal WayFWMF
NWAC Multis (Collegiate) SpringfieldLance CC
Tahoma JV Throwers Meet (HS) CovingtonTahoma HS
TCCA League Meet (MS) SheltonHigh climber Stadium
VRMS (MS) RidgefieldRHS
Whitman County MS Meet POMEROY (MS) PomeroyPomeroy HS
Tuesday, May 3
2B District IX Meet (HS) College PlaceCollege Place HS
Blaine hosts Mt. Baker, Horizon, Vista, St.Pauls, ... (MS) BlaineBlaine HS
Bush & Chehalis @ Centralia (MS) CentraliaTiger Stadium
Cadet JV Invite (HS) YakimaZaepfel Stadium
Cascade @ Skyridge (MS) CamasSkyridge Middle School
COVINGTON @ WY'EAST (MS) VancouverWy'East Middle School
Endeavor, Quincy and Frontier @ Eastmont (MS) East WenatcheeEastmont Jr. High
Evergreen at Kelso (HS) KelsoKelso High
Griffin & Elma @ Montesano (MS) MontesanoMontesano Jr/Sr High
Hoquiam & Miller @ Tumwater (MS) TumwaterBlack Hills HS
Kilo v Saghalie v Totem (MS) Federal WaySaghalie MS
LIBERTY @ FRONTIER (MS) VancouverFrontier Middle School
Middle Nisqually League (MS) TacomaCharles Wright Academy
NE 1B Championships Meet (HS) OdessaDavenport
NOL MS Chimacum vs Sequim @ Forks (MS) ForksForks HS
NOL MS Sequim vs Stevens @ Forks (MS) ForksForks HS
Nooksack vs. Lynden, LC, Meridian (MS) EversonNooksack HS
North Sound Classic (HS) Oak HarborOak Harbor HS
NWAC Multis (Collegiate) SpringfieldLance CC
Pacific @ Shahala (MS) VancouverShahala MS
Pacific County Invite (HS) IlwacoPeterson Field
PMS, Chief Mo, FMS, Cashmere (MS) WenatcheeWenatchee HS
Port Susan vs. Haller MS (MS) StanwoodStanwood HS
Prosser, Toppenish, Harrison, Wapato Meet (MS) ProsserArt Fiker Stadium
RA Long, Mark Morris, HBay (HS) VancouverHudson's Bay HS
SCAC East meet (HS) MattawaWahluke
South Sound Non Qualifier(Bob Atwell Classic) (HS) LaceySouth Sound Stadium
Trojan Invite (HS) MansonManson HS
Wesco 4A Last Chance Qualifier (JV/Freshman Champs... (HS) SnohomishSnohomish HS
Wesco Freshman Championships (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Woodland @ Washougal (HS) WashougalWashougal HS
Wednesday, May 4
@West Valley, Granger, Grandview, Sierra Vista (MS) YakimaWet Valley Freshman Campu...
Aberdeen vs. Hoquiam (HS) HoquiamSea Breeze Oval
Battle Ground, Heritage at Mt. View (HS) VancouverMt. View HS
C2B/1A League Championships (MS) OnalaskaOnalaska School District
C2B/1A League Championships (MS) RainierRainier HS
Camas v. Columbia River (HS) VancouverColumbia River
Cascade League @ Granite Falls (MS) Granite FallsGranite Falls
Cascade League @ Langley (MS) LangleySWHS
Cedarcrest MS vs. Stanwood (MS) MarysvilleMarysville-Getchell
Centennial vs Monroe (MS) SnohomishCentennial Middle School
Centennial, East Valley, Westwood (MS) Spokane, WAWest Valley HS
ECL/Nisqually Meet (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Ellensburg, Selah, East Valley, Zillah (MS) Ellensburg, WaEllensburg HS
Explorer, North, Evergreen (MS) EverettVoyager MS
Federal Way All City Meet (Day 1) (HS) Federal WayFederal Way Memorial Stad...
Forks Evergreen League (HS) ForksForks HS
Fort Vancouver vs Prairie (HS) VANCOUVERPRAIRIE HS
Freeman, Cheney (MS) RockfordFreeman
Gateway vs Meadowdale vs Heatherwood (MS) Mill CreekHM Jackson HS
Hockinson, View Ridge & La Center (MS) Brush PrairieHockinson Middle School
KaHS, KeHS @CHS (HS) PascoChiawana
Kent JV Invite (HS) KentKentridge HS
MCC-Kam, Kenn at Chiawana (HS) PascoChiawana HS
MCC-Richland at WW (HS) Walla WallaWalla Walla HS
Mount Si @ Skyline (HS) SammamishSkyline HS
MVC, Oak Harbor, LaConner, Concrete at Concrete (MS) ConcreteConcrete HS
NEA Chewelah/Lakeside (HS) Nine Mile FallsLakeside
NEA Freeman/Newport (HS) Medical LakeMedical Lake
NEA Meet DP, Riverside @ Colville (HS) ColvilleColville HS
NOL MS Coupeville vs Chimacum @ Blue Heron (MS) Port TownsendBlue Heron MS
North County League Meet (MS) Lake StevensCavelero Mid High
NorthLake, Post, @ Totem (MS) MarysvilleMarysville-Pilchuck HS
NWC: Bellingham, Meridian @ Blaine (HS) BlaineBlaine HS
Pac. League @North Beach: S.B., Willapa V., Tah., ... (MS) Oyehut, WANorth Beach HS
Pacific League @ Ocosta (MS) WestportOcosta HS
Pirate Inner squad (HS, MS) BickletonBickleton
Pirates Intersquad (MS) BickletonBickleton
Pullman, Logos at LMS, Clarkston (MS) ClarkstonClarkston HS
Ridgetop and Poulsbo @ Marcus Whitman (MS) Port OrchardSouth Kitsap HS
Rochester Evergreen League (HS) Rochester Rochester HS
Sequoyah @ Sacajawea (MS) Federal WaySequoyah MS
Sno-King: Einstein, Voyager, and Olympic View (MS) ShorelineEinstein MS
Track Meet (MS) Sedro Woolley, WaSedro-Woolley HS
Trico @ Kalama (HS) KalamaKalama
Trico @ King's Way (HS) VancouverKing's Way
Trico @ King's Way Christian (HS) VancouverKing's Way Christian HS
Union vs Skyview (HS) VancouverSkyview
Thursday, May 5
1B NOL Championships (HS) Port AngelesPort Angeles HS
Aylen Jr High @ Kalles Jr High (MS) PuyallupKalles
Bainbridge / Franklin / Garfield (HS) Bainbridge IslandBainbridge HS
Baker/Gray/First Creek (MS) TacomaFirst Creek
Bellevue/Interlake @Sammamish (HS) BellevueSammamish HS
Bi-State League Meet #5 (MS) College Place, WACollege Place
Bickleton/Centerville (MS) BickletonBickleton
Bonney Lake @ Auburn Riverside (HS) AuburnAuburn Riverside
Bush & Tumwater @ Griffin (MS) OlympiaCapital HS
Cascade @ Pacific (MS) VancouverPacific Middle School
Cascade Conference Championships (HS) DuvallCedarcrest Stadium
Castle Rock vs Kalama,Canyon Creek, Wind River (MS) Castle RockCastle Rock HS
CBBN#3:Eastmont, Davis@Wenatchee (HS) WenatcheeWenatchee HS
CBBN#3:Moses Lake, Sunnyside, Ike @ WV (HS) YakimaChuck Millard Track
Ch.Sealth/Roosevelt/Eastside Catholic (HS) SeattleSWAC
Chehalis & Montesano @ Miller (MS) AberdeenMiller Jr High
Chelan Meet (MS) ChelanChelan
Chief Kanim vs. Islander (MS) Fall CityChief Kanim Middle School
CWAC League - Pro/Eph@Wap (HS) WapatoWapato HS
CWAC League - Top/Selah @EV (HS) YakimaEarl Barden Sadium
CWAC League- Grand/Ellen/Quin@OThello (HS) OthelloHuskie Statuim
Deer Park, Chewelah, NWC, St. Georges (MS) Deer ParkDeer Park HS
Discovery vs T.Jefferson (MS) Vancouver@ Jefferson
Eastlake @ Bothell (HS) BothellBothell HS
Elma & Hoquiam @ Centralia (MS) CentraliaTiger Stadium
Enumclaw @ Sumner (HS) SumnerSunset Stadium
Federal Way All City Meet (JV) (HS) Federal WayFederal Way Memorial Stad...
Ferrucci @ Edgemont (MS) PuyallupEdgemont
Fife @ Clover Park (HS) TacomaHarry Lang Stadium
Franklin Pierce @ Washington (HS) TacomaWashington HS
Frontier @ Covington (MS) Vancouver, WACovington Middle School
GKHS, SL @ BHS (HS) Spanawayw SLHS ALSO @ Art Crate
Gold League Meet #4 (MS) MabtonMabton
Harbor Ridge v K.P.M.S (MS) Gig HarborHarbor Ridge
Ingraham, S.Prep, W.Seattle (HS) SeattleIngraham HS (NWAC)
Issaquah @ Inglemoor (HS) KenmoreInglemoor HS
J.S. & Klahowya@Curtis (MS) University PlaceCurtis
Jason Lee/Meeker (MS) TacomaMeeker
Juanita vs Mercer Island (HS) Mercer IslandMercer Island HS
JV Invitational (HS) PullmanPullman HS
Kellogg vs. Eisenhower (MS) ShorelineKellogg Middle School
Kent All City Meet (KL @ KW) (HS) KentFrench Field
Kent All City Meet (KR @ KM) (HS) KentFrench Field
KMS @Goodman (MS) Gig HarborGoodman MS
Lake Wash @ Liberty (HS) RentonLiberty HS
Lakes @ Auburn Mountainview (HS) Auburn, WAAMHS
LMS, Riverside, Kettle Falls (MS) Nine Mile FallsLakeside HS
Mason/Truman (MS) TacomaTruman
MCC-Pasco, SR at Hanford (HS) RichlandHanford HS
McLoughlin @ Alki (MS) VancouverAlki Middle School
Medical Lake, Colville @ Newport (MS) Newport, WANewport
Meeker @ Cedar Heights (MS) Black DiamondKentlake HS
Middle School - Central Kitsap & McMurray @ Fairvi... (MS) Port OrchardFairview
Mill Creek @ Northwood (MS) RentonNorthwood
Mountain view @ Hawkins (MS) Belfair , Wa.North Mason HS
Mukilteo vs Shoreline (HS) ShorelineShoreline Stadium
N.Hale Ballard Blanchet (HS) SeattleNEAC
NE 2B/Dist.7 Team Championship (HS) MeadMt. Spokane HS
NE1B/2B MS League Meet #3 (MS) OdessaOdessa HS
Newport/Redmond @ Woodinville (HS) WoodinvilleWoodinville HS
NW 1B/2B League Championship @ MV (HS) Mt. VernonMount Vernon HS
NWC - Lyn, BEHS, Fern (HS) LyndenLynden HS
NWC Sedro Woolley, Mt. Baker @ LC (HS) LyndenLynden Christian HS
NWC: Anac., SQ, & NV @ Sehome (HS) BellinghamCivic Stadium
Okanogan Highland League Meet (MS) OrovilleOroville HS
Orting @ White River (HS) BuckleyWhite River HS
Pacific 1B/2B Meet (HS) NaselleNaselle HS
Pacific League Meet (HS) South BendSouth Bend HS
Pacific League Meet @ Raymond (HS) RaymondRaymond HS
Peninsula @ Auburn (HS) AuburnAuburn Memorial Stadium
PSD Tri-meet PHS vs RHS vs ERHS (HS) PuyallupSparks Stadium
R.Beach-O'Dea'HNA-Lakeside-Cleveland (HS) SeattleRainier Beach
Ridgeline vs Yelm (MS) YelmYelm HS
Sea-Tac League Championships (HS) TacomaFranklin Pierce HS
Seamount Dual Kennedy vs. Foster (HS) TukwilaNeudorff Stadium
Skyridge @ Shahala (MS) VancouverShahala MS
Stahl @ Ballou (MS) PuyallupBallou Jr HIgh
Stewart/Giaudrone (MS) TacomaGiaudrone
Tacoma All City Meet (HS) TacomaLincoln Bowl
Tahoma Blue vs Meridian MS (MS) Maple ValleyTJH
Tahoma Gold vs. Mattson (MS) CovingtonKentwood HS
TCCA Meet (MS) HoodsportHood Canal School
Ton,LB,Nesp,Brewster,LR (MS) Grand CouleeGrand Coulee
Week #5 Ferris/NC/Shadle/Mead (HS) SpokaneFerris HS
Week #5 LC vs. Mt. Spokane (HS) SpokaneLewis & Clark
Week #5 Prep/U-High/Rogers/CV (HS) SpokaneGonzaga Prep
Woodland, Jemtegaard @ Henkle (MS) White SalmonBruin Stadium
WY'EAST @ LIBERTY (MS) CamasDoc Harris Stadium
Friday, May 6
52nd Shaner Invitational Track & Field Meet (HS) TumwaterTumwater District Stadium
6th grade Baker vs. Olympic (MS) AuburnAuburn Mountain View HS
Adapted Throwing Invitational (HS) KentKent Meridian HS
Baker vs. Olympic (MS) AuburnAuburn Mountain View HS
Bellarmine @ Gig Harbor (HS) Gig HarborGig Harbor HS
Bridgeport Invite (HS) Bridgeport, WABridgeport HS
Cedar Heights, Kingston @ Woodward (MS) Bainbridge IslandBainbridge HS
ESD Championship (HS) EdmondsEdmonds Stadium
Everett SD Championships (HS) EverettEverett Memorial Stadium
Evergreen MS @ Inglewood MS (MS) Sammamish, WAEastlake HS
Evergreen-Tyee v. Highline (HS) BurienHighline Memorial
GSHL 3A District Qualifying (HS) VancouverColumbia River HS
JV Meet #5- Twighlight Meet (HS) MeadMead HS
Last Chance Qualifier (HS) Granite FallsGranite Falls
MCC 3A JV Championships (HS) RichlandHanford HS
Middle Chinook (MS) Puyallup Chief Leschi
Middle Chinook league #2 (MS) PuayllupChief Leschi
Pirate Invite (HS) BickletonBickleton HS
PMS, FMS, OMS 6th, 7th & 8th (MS) WenatcheeWenatchee HS
Redmond (MS) KirklandLake Washington HS
RENTON ALL CITY, HAZEN V. RHS V. LHS (HS) RENTONRENTON MEMORIAL STADIUM
RHS Twilight (HS) Richland, WA.Fran Rish Stadium
Riverside Twilight Invite (HS) Chattaroy, WaRiverside HS
Ron Vanderholm Invitational (HS) Royal City, WARoyal HS
Sample A (HS) BothellCPC track of dreams
South Kitsap @ Central Kitsap (HS) SilverdaleSilverdale Stadium
Spudder Track & Field Classic (HS) RidgefieldRidgefield HS
Stanwood Twilight Invite (HS) StanwoodStanwood High
Wahluke Jr High Track Meet (MS) MattawaMattawa
YSD Franklin MS @ Wilson MS (MS) YakimaWilson MS
YSD Lewis & Clark MS @ Washington MS (MS) YakimaWashington MS
Saturday, May 7
County Clash Invitational (JV Only) (HS) WoodlandWoodland HS
Freshman Invitational (HS) CentraliaTiger Stadium
Linfield Open (Collegiate) McMinnvilleLinfield College
Olympic League All-Division Championship (HS) Poulsbo, WANKHS
Pac-12 Combined Events Championships (Collegiate) Seattle, WAWashington-Husky Track
Rainier Beach (Club) SeattleRainier Beach HS
STC Sprint Meet (Club) TacomaTacoma
Takobid Invitational (HS) PuyallupChief Leschi Schools
TEST (MS) MONROEMONROE
Tri-Co League Meet (Monroe Christian) (MS) MonroeMonroe HS
Sunday, May 8
Centralia Hammer Meet (HS) CentraliaCentralia HS
Centralia Hammer Meet (Club) Centralia, WA Centralia HS
Pac-12 Combined Events Championships (Collegiate) Seattle, WAWashington-Husky Track
Monday, May 9
Centralia & Griffin @ Hoquiam (MS) HoquiamHoquiam HS
CMSL MS League Meet (MS) RentonRenton Stadium
JMS vs CCMS & Hockinson (MS) WashougalWashougal HS
La Conner, MVC, Mount Vernon, @ La Conner (MS) La ConnerLa Conner HS
Miller & Montesano @ Bush (MS) OlympiaTumwater HS
Olympic League JV Championship (HS) Silverdale, WASilverdale Stadium
Pacific Sub League (MS) South BendSouth Bend HS
Pacific Sub League (MS) WestportOcosta HS
Sequoyah v Totem v Saghalie (MS) Federal WayFWMF
Trojan Meet #2 (MS) MansonManson
VRMS League meet (MS) RidgefieldRidgefield HS
Whitman County MS Meet ESJ/LWK (MS) Colfax, WAColfax HS
Woodland vs. Kalama, LaCenter, Castle Rock (MS) Woodland, WAWoodland HS
Tuesday, May 10
Battle Ground Middle School Meet #1 (MS, Club) Battle GroundBattle Ground HS
Chehalis & Elma @ Tumwater (MS) OlympiaBlack Hills HS
Chelan, Icicle River, Frontier @ Quincy (MS) Quincy Quincy HS
Gold League Ribbon Meet (MS) KittitasKittitas
LIBERTY @ CASCADE (MS) VancouverCascade Middle School
NE 1B District Meet (HS) DavenportDavenport
NE 2B District Meet (HS) RitzvilleLind-Ritzville HS
NOL MS Chimacum vs Blue Heron @ Stevens (MS) Port AngelesPort Angeles HS
NOL MS Forks vs Coupeville @ Sequim (MS) SequimSequim HS
Shahala @ Covington (MS) VancouverCovington MS
Skyridge @ Frontier (MS) VancouverFrontier
TCAA League Meet (MS) SheltonHigh Climber Stadium
Toppenish/Prosser/Sierra Vista/Selah/EV (MS) ToppenishToppenish HS
Whatcom Co Prelim-@LC (MS) Lynden, WALynden Christian
Whatcom Co Prelim-@Meridian (MS) BellinghamMeridian HS
Woodward (MS) SilverdaleRidgetop
Woodward & Mountainview @ Ridgetop (MS) SILVERDALERidgetop Middle
Wyeast At Pacific (MS) VancouverPacific
Wednesday, May 11
15 and Under Speed Showcase (Club) TacomaMt Tahoma
2A Cascade Sub District (HS) DuvallCedarcrest Stadium
2A NWC Sub-District (HS) BellinghamCivic Stadium
2B District 1 Championship (HS) LummiLummi
2B District IX Championships (HS) Walla WallaCollege Place HS
3A WESCO North Prelims (HS) ArlingtonArlington HS
3A Wesco South Championship (HS) EdmondsEdmonds Stadium
6th grade Cascade vs. N. Tapps (MS) WAAuburn
Cascade League @ Granite Falls (MS) Granite Falls, WAGranite Falls Middle Scho...
Cascade League @ King's Hosted by NCA (MS) ShorelineShoreline, WA
Cascade vs. North Tapps (MS) AuburnAuburn Memorial Field
Castle Rock MS vs Hockinson, Jemtegaard (MS) Castle RockCastle Rock HS
Centennial vs Cedarcrest and NorthLake (MS) SnohomishCentennial Middle School
Centennial, Freeman (MS) Spokane, WAWest Valley HS
Connell JH Track Meet (MS) ConnellConnell
CTMSL Championships (MS) SeattleWest Seattle Stadium
ECL Championships (Day 1) (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Everett SD MS Championships (MS) EverettEverett Memorial Stadium
Grandview, Morgan, West Valley (MS) GrandviewGrandview
Greater Spokane County League (MS) SpokaneWestwood Middle School
GSHL 3A District (Day 1) (HS) VancouverColumbia River
Illahee v Sacajawea (MS) Federal WayFWMF
King's Way Christian (MS) WAVancouver
Kingco 3A Championships (HS) KirklandJuanita HS
Kingco 4A Championships (HS) KirklandJuanita HS
Kingsway (MS) VancouverKingsway Christian School...
LSMS, Post, Stanwood @ Cavelero Mid High (MS) Lake StevensCavelero Mid High
Metro Championship Day One (HS) SEattleSwac
Monroe Middle School/Valley View (MS) MonroeMonroe HS
MV/FH/BE/Lopez/Cascade @ Mount Vernon (MS) Mount Vernon, WaMount Vernon HS
NCW 2B North Sub District (HS) Oroville, WABen Prince Field
NEA Colville/Newport/Lakeside (HS) Nine Mile FallsLakeside
NEA League Meet # 4 (HS) Deer Park Deer Park HS
NEA Meet Newport, Colville @ Lakeside (HS) Nine Mile FallsLakeside HighSchool
NEA Riverside/Medical Lake (HS) Medical LakeMedical Lake HS
NW 1B/2B District Championships (HS) LummiLummi HS
Pacific 2B League Subdistrict - Full Results (HS) RainierRainier HS
SPSL League Championship (HS) KentFrench Field
SPSL/Seamount 3A Sub District Meet day 1 (HS) SumnerSunset Chev Stadium
Wapato, Harrison, Granger, Zillah (MS) Wapato, WaWapato HS
Wesco 4A Championship Prelims (HS) SnohomishSnohomish HS
Wildcat United (MS) Oak HarborOak Harbor HS Stadium
Wind River, LaCenter, Canyon Creek @ Henkle (MS) White SalmonBruin Stadium
Thursday, May 12
15 and Under Speed Showcase (Club) TacomaMt Tahoma
1A District 1 Prelims (HS) LyndenLynden Christian HS
1B NOL Sub-District (HS) Port AngelesPort Angeles HS
2016 GSL District Meet (HS) SpokaneSpokane Falls Community C...
2A Cascade Sub District (HS) DuvallCedarcrest Stadium
2A NWC Sub-District (HS) BellinghamCivic Stadium
4A JV KingCo North Meet @ Inglemoor (HS) KenmoreInglemoor HS
Baker/Mason (MS) TacomaMason
Bi-State League Meet #6 (MS) Dayton, WADayton Athletic Complex
Cashmere, Chief Moses and Endeavor @ Eastmont (MS) East WenatcheeEastmont Jr. High
CBBN Inter-City Championships (HS) YakimaZaepfel Stadium
Cedar Heights and McMurray (MS) PoulsboPoulsbo
Centralia & Miller @ Griffin (MS) OlympiaCapital HS
Covington @ Cascade (MS) VancouverCascade Middle School
covington vs. Cascade (MS) vancouvercascade
Curtis @ Woodward (MS) Bainbridge IslandWoodward MS
Deer Park, Colville, NWC (MS) Deer ParkDeer Park HS
Edgemont Jr High @ Aylen Jr High (MS) PuyallupPuyallup
Elma & Bush @ Hoquiam (MS) HoquiamHoquiam HS
ESD Middle School Championship (MS) EdmondsEdmonds Stadium
Explorer, Voyager (MS) EverettVoyager MS
First Creek/Stewart/Giaudrone (MS) TacomaFirst Creek
GSHL 3A District (Day 1) (HS) VancouverColumbia River
Harbor Ridge @ Goodman (MS) Gig HarborGoodman
Highland League@Bridgeport (MS) BridgeportBridgeport HS
Jason Lee/Gray (MS) TacomaGray
JV Kingco 2A/3A (HS) KirklandLake Washington
JV Kingco North Championships (HS) KenmoreInglemoor HS
JV KingCo South Championships (HS) BellevueNewport HS
Kalles @ Ballou (MS) PuyallupBJH
KCAA MS League Meet (MS) GlenwoodEldred Field
Kettle Falls, Lakeside, SGS @Newport (MS) Newport, WANewport
Kingston vs. Fairview & Marcus Whitman (MS) KingstonKingston HS
Klahowya VS Hawkins and Ridgetop (MS) SIlverdaleKlahowya
Kopachuck @ Key Peninsula (MS) LakebayKey Peninsula Middle Scho...
LR,Ton,Oro,Brewster,Omak (MS) OmakOmak
Mattson vs. Mill Creek (MS) KentFrench Field
Medical Lake MS, Jenkins MS (Chewelah) @ Riverside... (MS) Chattaroy, WARiverside HS
Meeker @ Tahoma Gold (MS) RavensdaleTahoma Junior HS
Meeker/Truman (MS) TacomaTruman
Meridian @ Cedar Heights (MS) Black DiamondKentlake HS
Metro All-Comers (HS) SeattleNathan Hale HS
Middle Chinook (MS) Puyallup Chief Leschi
Middle Chinook League #3 (MS) PuyallupChief Leschi
Montesano & Tumwater @ Chehalis (MS) ChehalisChehalis Middle School
Morgan YMCA @ Striders (Club) KentFrench Field
Mountain View Home Meet (MS) BremertonBremerton HS
Narrows League Championships @ Shelton (HS) SheltonHigh Climber Stadium
NE1B/2B MS League Meet #4 (MS) SpringdaleSpringdale
NELSEN V. MCKNIGHT (MS) RENTONRENTON MEMORIAL STADIUM
Olympic View, Harbour Pointe (MS) MukilteoHarbour Pointe
Pacific @ Frontier (MS) Vancouver, WAFrontier Middle School
Pacific League Championships (MS) Oyehut, WANorth Beach HS
Ridgeline vs Eatonville (MS) TacomaWashington HS
SCAC East Sub-Districts (HS) MattawaWahluke
SCAC West Sub-District (HS) Cle ElumCle Elum HS
SHAHALA @ LIBERTY (MS) CamasDoc Harris Stadium
Spring "Fling" #1 (Club) RidgefieldRidgefield HS
SPSL/Seamount 2A Sub District Meet day 1 (HS) SumnerSunset Chev Stadium
SPSL/Seamount 3A Sub District Meet day 1 (HS) SumnerSunset Chev Stadium
Stahl @Glacier View (MS) PuyallupGVJH
Tahoma Blue vs Northwood MS (MS) RentonNWMS
Totem vs. Haller MS (MS) Arlington, WAArlington HS
Wy-East @ Skyridge (MS) CamasSkyridge
Friday, May 13
1B District 5 Championships (HS) BickletonBickleton HS
2A Cascade Sub District (HS) DuvallCedarcrest Stadium
2A Cascade Sub District Day 2 (HS) DuvallCedarcrest Stadium
2A EVCO Sub District Meet (HS) TumwaterTumwater Stadium
2A GSHL Sub District (HS) WashougalWashougal
2A NWC Sub-District (HS) BellinghamCivic Stadium
3A WESCO North Finals (HS) ArlingtonArlington HS
3A Wesco South Championships (HS) EdmondsEdmonds Stadium
6th Olympic MS vs Rainier MS (MS) Auburn, WAAuburn Mountainview
Alki @ Discovery (MS) VancouverHudson's Bay HS
BALLARD TEAM METRO (HS) SEATTLESeattle
C2B Sub Dist. (HS) Napavine, WANapavine HS
CTL League (HS) PeshastinPeshastin Field
District 5/6 South Subdistrict (HS) KittitasKittitas Secondary School
District 5/6 Track & Field Championships (HS) QuincyQunicy HS
District 7 2A Track and Field Championsh (HS) SpokaneWest Valley HS
ECL Championships (Day 2) (HS) SeattleWest Seattle Stadium
Evergreen League Championships (HS) MontesanoMontesano HS
GSHL 4A District Meet (Day 2) (HS) VancouverMcKenzie Stadium
GSL DISTRICT MEET (HS) SPOKANESPOKANE FALLS CC
GSL Districts #2 (HS) SpokaneSpokane Falls Community C...
Inglewood @ Redmond (MS) Redmond, WARedmond HS
Kilo @ Lakota (MS) Federal WayFWMF
Kingco 3A Championships (HS) KirklandJuanita HS
Kingco 4A Championships (HS) KirklandJuanita HS
MCC District 5 (HS) PascoEdgar Brown Stadium
Metro Championship Day Two (HS) SeattleSWAC
NEA DUAL Freeman vs Colville (HS) RockfordFreeman
Nisqually League Championships (HS) Fife, WAFife HS
NW Regional JC Track & Field (Collegiate) BelfairNorth Mason HS
Olympic MS vs Rainier MS (MS) Auburn, WAAuburn Mountainview HS
Pacific League 2B Sub-District Finals @ Rainier (HS) RainierRainier HS
Rose Hill & Finn Hill @ Evergreen (MS) SammamishEastlake HS
SPSL League Championships (Day 2) (HS) KentFrench Field
SPSL/Seamount 2A/3A Sub District Day 2 (HS) SumnerSunset Chev Stadium
Trico League Championship (HS) Stevenson, WashingtoStevenson HS
Wesco 4A Championship Finals (HS) SnohomishSnohomish HS
Woodland Middle Vaulters (MS) WoodlandWoodland Middle School
YSD Franklin MS @ Washington MS (MS) YakimaWashington MS
YSD Wilson MS @ Lewis & Clark MS (MS) YakimaLewis & Clark MS
Saturday, May 14
1A District 1 Finals (HS) LyndenLynden Christian HS
1A OL Championship (1A Subs) (HS) Bremerton, WABremerton HS
2016 GSL JV/Frosh Districts (HS) MeadMead HS
2A OL Sub District (HS) BremertonBremerton HS
BALLARD TEAM METRO (HS) SEATTLESeattle
Darcie Davis Memorial K-6 (HS) Randle, WA516
ET CHAMPIONSHIP (MS) Federal WayFW Memorial Field
Narrows League Championships Day 2 @ Shelton (HS) SheltonHigh Climber Stadium
Nisqually League Championships (HS) Fife, WAFife HS
Pac-12 Championships (HS, Collegiate) Seattle, WAUniversity of Washington
SKTFC 2016 Meet #1 (Club) Port OrchardSouth Kitsap HS
Tacoma Sprinters Invitational (Club) TacomaLincoln Bowl
Zion Lutheran Invitational (MS) Lake StevensCavalero MS
Sunday, May 15
Eastern District/Regional Hammer Championship (HS) VerdaleCentral Valley HS
Pac-12 Championships (HS, Collegiate) Seattle, WAUniversity of Washington
Monday, May 16
1B District 6 Championship (HS) BridgeportBridgeport HS
CMSL MS League Meet (MS) RentonRenton Stadium
Hockinson, Canyon Creek, King's Way at Kalama (MS) KalamaKalama
JMS vs Woodland & Henkle (MS) WashougalWashougal HS
Middle School Track Meet (MS) Sedro Woolley, WaSedro Woolley HS
NE1B/2B MS League Championships (MS) DavenportDavenport HS
Sequoyah @ Kilo (MS) Federal WayFWMF
TCAA South Sub-District (MS) SHELTONHigh Climber Stadium
View Ridge/La Center/Castle Rock @ Wind River (MS) StevensonStevenson HS
Whitman County MS Meet Colfax (MS) Colfax, WAColfax HS
Tuesday, May 17
Aylen Jr High @ Stahl Jr High (MS) PuyallupPuyallup
Ballou @ Edgemont (MS) PuyallupEJH
Cascade @ Wy'East (MS) VancouverWy'East Middle School
Cheetah Track Invite (Club) BremertonMemorial HS
Chief Moses, Endeavor, Quincy @ Frontier (MS) Moses LakeMoses Lake HS
CKSD Non-Qualifiers (MS) SilverdaleCentral Kitsap Middle Sch...
Covington @ Pacific (MS) VancouverVancouver
Deer Park MS, Newport MS @ Riverside MS Prelims (MS) Chattaroy, WARiverside HS
Finn Hill @ Inglewood (MS) Sammamish, WAEastlake HS
Frontier @ Shahala (MS) VancouverShahala MS
Glacier View @ Ferrucci (MS) PuyallupFerrucci
Gold League Ribbon Meet (MS) Kittitas Kittitas Secondary School
Icicle River Home Meet (MS) PeshastinPeshastin Track
Kamiakin Kirkland 2 (MS) KirklandJuanita HS
KF, Chewelah @Colville League Prelims (MS) ColvilleColville HS
Kingston vs. Mountain View, Poulsbo & Woodward (MS) Kingston Kingston HS
Lakeside, NWC, St. G @ MLMS Prelims (MS) Medical Lake MLHS
League Championship (MS) TonasketTonasket
Middle Chinook (MS) Puyallup Chief Leschi
Middle Chinook League#4 (MS) PuyallupChief Leschi
Middle Nisqually League (MS) TacomaCharles Wright Academy
MMS, Cedarcrest, @ Totem (MS) MarysvilleQuil Ceda Stadium
NOL MS Chimacum vs Blue Heron @ Sequim (MS) SequimSequim HS
NOL MS Forks vs Coupeville @ Stevens (MS) Port AngelesPort Angeles HS
Redmond @ Evergreen (MS) RedmondRedmond HS
SKYRIDGE @ LIBERTY (MS) CamasDoc Harris Stadium
Tri City Thunder All ComersMeet (Club) kennewickSouthridge HS
Whatcom Co Finals-LC (MS) LyndenLynden Christian High
WSMSL - Non Q Meet @ Cedar Heights (MS) Port OrchardCedar Heights
Wednesday, May 18
2A District 1 Prelims (HS) ShorelineShoreline Stadium
3A WESCO District Prelims (HS) MarysvilleQuil Ceda Stadium
Cascade League @ Granite Falls (MS) Granite Falls, WAGranite Falls Middle Scho...
District 7 JV Meet (HS) Deer ParkDeer Park HS
District Meet (MS) RidgefieldRidgefield HS
East Valley, Cheney, Centennial (MS) Spokane, WAEast Valley HS
FH, Anacortes, LaConner,Concrete at Concrete (MS) ConcreteConcrete HS
Freeman, Westwood (MS) RockfordFreeman
Griffin & Tumwater @ Bush (MS) TumwaterTumwater HS
Haller vs. Post (MS) Arlington, WA Arlington HS
Illahee v Totem v Saghalie (MS) Federal WayFWMF
Ki-Be JH track Meet (MS) Benton CityBenton City
Miller @ Hoquiam (MS) HoquiamHoquiam HS
Montesano @ Elma (MS) ElmaElma HS
NEA JV Invite (HS) Deer ParkDeer Park HS
North TCCA Sub Districts (MS) HoodsportHood Canal School
Sea-King District II Championships (HS) SeattleSWAC
Selah, Toppenish, Harrison and East Valley (MS) SelahSelah Middle School
Stanwood vs. Port Susan (MS) StanwoodStanwood High
Tahoma Blue vs Cedar Heights MS (MS) Maple ValleyTJH
Tahoma Gold @ Meridian (Kent) (MS) KentMeridian (Kent)
Valley View vs Centennial (MS) SnohomishValley View Middle School
Wesco/Kingco Bi-District Championship Pr (HS) Lake Stevens, WALake Stevens HS
Whitworth Final Qualifying Meet (Collegiate) Spokane, WAWhitworth-Pine Bowl
WSMSL North Sub Districts @ North Kitsap HS (MS) PoulsboNorth Kitsap HS
WSMSL South Sub Districts @ SK HS (MS) Port OrchardSouth Kitsap HS
Zillah, Granger, West Valley, Grandview (MS) ZillahZillah
Thursday, May 19
1A Bi-District 1&2 Prelims (HS) SeattleWoolsey, Stadium
1A District IV Championships @ Tumwater (HS) Tumwater Tumwater HS
1B District IV (HS) NaselleNaselle HS
1B Tri-District Championships (HS) Port AngelesPort Angeles HS
2B District 4 Championships (HS) RaymondRaymond HS
6th Grade Rainier vs Tapps (MS) AuburnAuburn Memorial Field
CANCELED-Mason/Meeker (MS) TacomaMeeker
Cascade League @ Sultan (MS) SultanSultan, WA
CBBN District Meet Day #1 @ Eastmont (HS) East WenatcheeEastmont HS Track
Centralia @ Chehalis (MS) ChehalisChehalis Middle School
Chief Moses;Frontier;Endeavor (MS) Moses LakeMoses Lake HS
District 6 1A Championships (HS) CashmereCashmere Track
Ellensburg, Wapato, Prosser, Sierra Vista (MS) EllensburgEllensburg HS
Ferrucci Jr High @ Aylen Jr High (MS) PuyallupPuyallup
Glacier View @ Edgemont (MS) PuyallupEdgemont
Jason Lee/First Creek/Giaudrone (MS) TacomaLincoln Bowl
Jefferson vs Marshall (MS) OlympiaCapital HS
Lopez/BE/MV @ Mount Vernon (MS) Mount Vernon, WaMount Vernon HS
Mill Creek @ Meeker (MS) KentKentridge HS
Monroe/NLMS/LSMS @ Cavelero Mid High (MS) Lake StevensCavelero Mid HS
NH/BB 1600m Time Trial (HS) SeattleNathan Hale HS
Northwood @ Mattson (MS) KentKentwood
Rainier VS North Tapps (MS) AuburnAuburn Memorial Field
Ridgeline vs Keithley (MS) YelmYelm HS
Sacajawea @ Lakota (MS) Federal WayFWMF
SNO KING SOUTH Prelim (MS) Edmonds, WaEdmonds Stadium
SNO-KING NORTH Prelim (MS) EverettEverett Stadium
Stewart/Gray (MS) TacomaGray
Thomas Jefferson @ Alki (MS) VancouverAlki Middle School
Tolt @ Chief Kanim (MS) Fall CityChief Kanim Middle School
Truman/Baker (MS) TacomaBaker
WCD 3/4 4A Championship (Day 1) (HS) KentFrench Field
Whitworth Final Qualifying Meet (Collegiate) Spokane, WAWhitworth-Pine Bowl
Friday, May 20
1A District 7 Meet (HS) NewportNewport HS
1A WCD III Championships Day 1 (HS) BHSBremerton HS
1B District 5/6 Regional (HS) Wapato, WAWapato HS
1B District 7/9 Regional Day 1 (HS) Spokane ValleyCentral Valley HS
2A District 1 Finals (HS) ShorelineShoreline Stadium
2A District 4 Championship (HS) CentraliaCentralia
2A WCD III Championships Day 1 (HS) BremertonBremerton HS
2B District 7/9 Regional Day 1 (HS) Spokane ValleyCentral Valley HS
3A WCD3/SWD4 District Meet, Day 1 (HS) SumnerSunset Chev Stadium
3A WESCO District Finals (HS) MarysvilleQuil Ceda Stadium
6th grade Baker - N/C Cascade vs Olympic (MS) AuburnAuburn HS
6th Grade Cascade-Olympic-Baker (MS) AuburnAuburn Memorial Field
Baker-NC Cascade vs. Olympic (MS) AuburrnAuburn Memorial HS
DIMMITT V. NELSEN (MS) RENTONRENTON MEMORIAL STADIUM
District 5/6/7 2A State Qualifying Meet (HS) ProsserProsser HS
District 7 1A Meet (HS) Newport, WANewport HS
EMS @ Finn Hill (MS) KirklandJuanita HS
Ingelwood (MS) KirklandLake Washington HS
Inglewood@ Rose Hill (MS) Kirkland, WALake Washington HS
SCAC Districts (HS) Royal CityRoyal HS
Sea-King District II Championships (HS) SeattleSWAC
Wesco/Kingco Bi-District Championship Fi (HS) Lake Stevens, WALake Stevens HS
YSD MS All City Championships (MS) YakimaFranklin MS
Saturday, May 21
1A Bi-District 1&2 Finals (HS) SeattleWoolsey Stadium, King's
1A WCD III Championships Day 2 (HS) Bremerton, WABremerton HS
1B District 7/9 Regional Day 2 (HS) Spokane ValleyCentral Valley HS
2A WCD III Championships Day 2 (HS) BremertonBremerton HS
2B District 5/6 Championship Meet (HS) WAEphrata
2B District 7/9 Regional Day 2 (HS) Spokane ValleyCentral Valley HS
3A WCD3/SWD4 District Meet, Day 2 (HS) SumnerSunset Chev Stadium
CBBN District Meet Day #2 @ Eisenhower (HS) YakimaZaepfel Stadium/Don Holde...
Cheetah Track Invite Meet #2 (Club) Bremerton Memorial HS
Concordia Lutheran Invitational (MS) TacomaFranklin Pierce HS
District 7 1A Meet (HS) Newport, WANewport HS
GSL/MCC REGIONALS (HS) RICHLANDFRAN RISH STADIUM
Junior Olympics (MS) CashmereCashmere
SKTFC 2016 Meet #2 (Club) Port OrchardSouth Kitsap HS
WCD 3/4 4A Championship (Day 2) (HS) KentFrench Field
Sunday, May 22
Centralia Hammer Meet (HS) CentraliaCentralia HS
SCAA (Club) KentKent-Meridian HS
Monday, May 23
Alki @ Gaiser (MS) VancouverSkyview HS
Lakota @ Sequoyah (MS) Federal WayFWMF
NWAC Championships (Collegiate) GreshamMt. Hood CC
NWC Prelims @ Mt. Vernon (MS) Mt. VernonMt. Vernon HS
NWC Prelims North @ B-E (MS) BurlingtonBurlington- Edison HS
TCCA Championships (MS) SheltonShelton Highclimber Stadi...
Test Meet (MS) AuburnAuburn
Whitman County MS Meet T-R (MS) RitzvilleRitzville HS
Tuesday, May 24
Battle Ground Middle School Meet #2 (MS, Club) Battle GroundBattle Ground HS
7th Grade Tri County District (MS) MontesanoMontesano
All League Meet (MS) Nine Mile FallsLakeside HS
Aylen Jr High @ Ballou Jr High (MS) PuyallupPuyallup
Ferrucci @ Stahl (MS) PuyallupFerrucci
GSCL Pre-lims (MS) WASpokane
Hope Lutheran Invitational (MS) SeattleWest Seattle Stadium
JV District Meet (Inglewood, Evergreen, Redmond) (MS) RedmondRedmond HS
JV Districts (MS) KirklandLake Washington HS
Kalles @ Glacier View (MS) PUyallupGVJH
Kilo @ Illahee (MS) Federal WayFWMF
Middle Chinook Championship (MS) Puyallup Chief Leschi
Middle Chinook League Championship (MS) PuyallupChief Leschi
Middle Nisqually League (MS) TacomaCharles Wright Academy
NWAC Championships (Collegiate) GreshamMt. Hood CC
Peninsula Middle School Championships (MS) Gig HarborPeninsula Middle School
Washington Youth Championships (Club) Tacoma Mt Tahoma HS
Wednesday, May 25
6th Grade Baker vs Tapps (MS) Auburn Auburn Memorial Field
6th Grade N. Tapps vs. Baker (MS) AuburnAuburn Memorial Field
8th Grade Tri County District (MS) AberdeenMiller Jr. High
Baker vs. North Tapps (MS) AuburnAuburn Memorial
Cedar Heights @ Northwood (MS) RentonNorthwood Middle School
CVSD Middle School All-League (MS) Spokane ValleyCentral Valley HS
Foothills Finals (MS) CarnationTolt Middle School
GSCL Pre-lims (MS) WASpokane
Mattson @Meeker (MS) KentKentridge HS
Meridian vs. Mill Creek (MS) Kent French Field
NOL MS Championships League Meet (MS) SequimSequim Middle School
SNO KING MS Championships (MS) Shoreline, WaShoreline Stadium
Spring "Fling" #2 (Club) RidgefieldRidgefield HS
Tacoma Middle School Track & Field Championships (MS) TacomaMount Tahoma HS
Tahoma Blue vs Tahoma Gold (MS) Maple ValleyTJH
Washington Youth Championships (Club) Tacoma Mt Tahoma HS
WSMSL District Championships (MS) University PlaceCurtis HS
Thursday, May 26
1A, 2B, 1B State Championship Meet (HS) Cheney Eastern Washington Univer...
2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS) TacomaMt Tahoma HS
6th grade Rainier vs. Cascade (MS) AuburnAuburn Memorial Field
Ballou @ Ferrucci (MS) PuyallupFerrucci
Cascade League @ Langley (MS) LangleySWHS
Cascade League @ Sultan (MS) SultanSultan HS
Glacier View Jr High @ Aylen Jr High (MS) PuyallupPuyallup
GREATER ST. HELEN'S LEAGUE DISTRICT MEET (MS) VancouverMcKenzie Stadium
GSCL All League Championships (MS) CheneyCheney MS
MCKNIGHT V. DIMMITT (MS) WA405 LOGAN AVE N
North County League: South Division Finals (MS) Lake StevensLake Stevens HS
North Division Finals (MS) Marysville, WAMarysville Pilchuck HS
NWC North Middle School FINALS (MS) Oak Harbor Oak Harbor HS
Olympia City meet (MS) OlympiaIngersol
Rainier vs. Cascade (MS) AuburnAuburn Memorial Stadium
Ridgeline vs Hudtloff (MS) TacomaHudtloff Middle School
Sacajawea v Saghalie v Totem (MS) Federal WayFWMF
Varsity Districts (MS) KirklandJuanita HS
VPS All-Star meet (MS) VancouverColumbia River HS
Friday, May 27
1A, 2B, 1B State Championship Meet (HS) Cheney Eastern Washington Univer...
2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS) TacomaMt Tahoma HS
Lake Washington School Varsity District Meet (MS) Kirkland, WAJuanita HS
Saturday, May 28
1A, 2B, 1B State Championship Meet (HS) Cheney Eastern Washington Univer...
2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS) TacomaMt Tahoma HS
Cheetah Track Invite Meet #3 (Club) BremertonMemorial HS
SKTFC 2016 Meet #3 (Club) Port OrchardSouth Kitsap HS
Sunday, May 29
Washington State Hammer (HS) CentraliaCentralia HS
Washington State Hammer Championships (HS, MS) CentraliaCentralia HS
Tuesday, May 31
Cascade League Prelims (MS) ShorelineKing's HS
Cheetah Track Invite Meet #4 (Club) BremertonMemorial HS
Issy 4x8 Challenge (HS) IssaquahIssaquah HS
June
Wednesday, June 1
Barron Park AC #1 (Club) TumwaterTumwater HS
Bellingham 5th Grade Track & Field Championships (MS) BellinghamCivic Field
Club Northwest All Comers meet (Club) EDMONDS waEDMONDS WOODWAY STADIUM
CNW All Comers #1 (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) EdmondsEdmonds Woodway HS
Kent-Tahoma Conference Prelims (MS) KentFrench Field KMHS
Kent/Tahoma Conf. Prelims (MS) KentKMHS
Middle Nisqually League (MS) TacomaCharles Wright Academy
PSD Conference Meet (MS) PuyallupSparks Stadium
Sacajawea @ Kilo (MS) Federal WayFWMF
Thursday, June 2
Cascade League Finals (MS) ShorelineKing's HS
Divisional Meet RMS/YMS/EMS/FMS/KMS (MS) TacomaFranklin Pierce HS
Future Stars USATF Meet (Club) Kennewick, WASouth ridge HS
Kent-Tahoma Conference Finals (MS) KentFrench Field KMHS
Kent/Tahoma Conf. Finals (MS) KentKMHS
Lakota v Totem v Saghalie (MS) Federal WaySaghalie MS
Sequoyah v Illahee (MS) Federal WaySequoyah MS
Friday, June 3
MIDDLE SCHOOL ALL-CITY (MS) RENTONRENTON MEMORIAL STADIUM
Saturday, June 4
Bremerton Jaguars' Youth Track & Field Meet (Club) Bremerton, WAMemorial Stadium
Centralia Hammer Meet (HS, MS, Club, Collegiate) CentraliaCentralia HS
SKTFC 2016 Meet #4 (Club) Port OrchardSouth Kitsap HS
Washington State Decathlon (HS) ArlingtonArlington HS
Xtreme Speed Twilight Meet (Club) TacomaFife HS
Sunday, June 5
USA TF inland Pacific Northwest Association Champi... (Club) Spokane ValleyCentral Valley HS
Washington State Decathlon (HS) ArlingtonArlington HS
Monday, June 6
USA TF inland Pacific Northwest Association Champi... (Club) Spokane ValleyCentral Valley HS
Tuesday, June 7
Federal Way MS Prelims (MS) Federal WayFWMF
SFCC All-Comers (HS) Spokane, WASFCC
Wednesday, June 8
Barron Park AC #2 (Club, UnA) TumwaterTumwater HS
CLUB NORTHWEST ALL COMERS (Club) EDMONDSEDMONDS WOODWAY STADIUM
CNW All Comers #2 (HS) EdmondsEdmonds Woodway HS
Thursday, June 9
6th Grade Invite (MS) OlympiaIngersol Stadium
Federal Way MS Finals (MS) Federal WayFWMF
Saturday, June 11
Association Open-Masters Championship (UnA) Spokane ValleyCentral Valley HS
Cascade Striders Invitational (Club) KirklandLake Washington HS
Centralia Hammer Meet (HS) CentraliaCentralia HS
Portland Track Festival (HS, Club) PortlandLewis and Clark College
Portland Track Festival - MS (MS, Club) Portland Lewis and Clark College
SKTFC 2016 Meet #5 (Club) Port OrchardSouth Kitsap HS
USATF Inland Northwest Association Championships (Club, UnA) Spokane ValleyCentral Valley HS
Sunday, June 12
Portland Track Festival (HS, Club) PortlandLewis and Clark College
Portland Track Festival - MS (MS, Club) Portland Lewis and Clark College
USATF Pacfic Northwest Junior Olympic Combined Eve... (Club, UnA) KentKent Meridian Hs
Monday, June 13
Un-Official Titan Multi-Event IV (HS) Spokane ValleyUniversity HS
Tuesday, June 14
SFCC All-Comers (HS) SpokaneSFCC
Un-Official Titan Multi-Event IV (HS) Spokane ValleyUniversity HS
Wednesday, June 15
Barron Park AC #3 (Club) TumwaterTumwater HS
Club Northwest All Comers (Club) seattleUniversity of Washington ...
CNW All Comers #3 (HS) SeattleUniversity of Washington
Pierce County PR Track (Club) PuyallupSparks Stadium
R.A.W. SPEED ALL COMERS TRACK & FIELD CHAMPIONSHIP... (Club) BremertonBremerton Memorial Stadiu...
Friday, June 17
USATF Inland Northwest Association Junior Olympic ... (Club, UnA) Spokane ValleyCentral Valley HS
Saturday, June 18
Brooks PR Invitational (HS) RentonRenton Memorial Stadium
SKTFC 2016 Family Meet (SKTFC only) (Club) Port OrchardSouth Kitsap HS
SPS T&F Festival (Club) SumnerSumner HS
USATF Inland Northwest Association Junior Olympic ... (Club, UnA) Spokane ValleyCentral Valley HS
Monday, June 20
Cedar (MS) msvlmsvl
Wednesday, June 22
Barron Park AC #4 (Club) TumwaterTumwater HS
R.A.W. SPEED ALL COMERS TRACK & FIELD CHAMPIONSHIP... (Club) BremertonBremerton Memorial Stadiu...
Friday, June 24
USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic... (Club, UnA) SeattleSouthwest Athletic Comple...
Saturday, June 25
USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic... (Club, UnA) SeattleSouthwest Athletic Comple...
Sunday, June 26
USATF Pacific Northwest Association Junior Olympic... (Club, UnA) SeattleSouthwest Athletic Comple...
Wednesday, June 29
Barron Park AC #5 (Club) TumwaterTumwater HS
Club Northwest All-Comer #5 (Club) EdmondsEdmonds-Woodway Stadium
CNW All Comers #4 (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) EdmondsEdmonds Woodway HS
CNW All Comers #5 (HS) EdmondsEdmonds Woodway HS
Pierce County PR Track (Club) PuyallupSparks Stadium
R.A.W. SPEED ALL COMERS TRACK & FIELD CHAMPIONSHIP... (Club) BremertonBremerton Memorial Stadiu...
July
Saturday, July 2
Centralia Hammer Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) CentraliaCentralia HS
Wednesday, July 6
CNW All Comers #6 (HS) EdmondsEdmonds Woodway HS
Pierce County Parks & Rec Track (Club) PuyallupSparks Stadium
R.A.W. SPEED ALL COMERS TRACK & FIELD CHAMPIONSHIP... (Club) BremertonBremerton Memorial Stadiu...
Friday, July 8
USATF Region 13 Junior Olympic Championships (Club, UnA) SeattleSouthwest Athletic Comple...
Saturday, July 9
Pro Sport ELITE Olympics (Club) SumnerSunset Stadium
USATF Region 13 Junior Olympic Championships (Club, UnA) SeattleSouthwest Athletic Comple...
Sunday, July 10
Pro Sport ELITE Olympics (Club) SumnerSunset Stadium
USATF Region 13 Junior Olympic Championships (Club, UnA) SeattleSouthwest Athletic Comple...
Monday, July 11
USATF Region 13 Junior Olympic Championships (Club, UnA) SeattleSouthwest Athletic Comple...
Wednesday, July 13
CNW All Comers #7 (HS) EdmondsEdmonds Woodway HS
Sparks Stadium AC Meet (Club) PuyallupSparks Stadium
Saturday, July 16
2ND Annual Kitsap Fliers Invitational (Club, UnA) PoulsboNorth Kitsap Stadium
Centralia Hammer Meet (HS) CentraliaCentralia HS
Sunday, July 17
Centralia Hammer Meet (HS) CentraliaCentralia HS
Wednesday, July 20
CNW All Comers (Collegiate) EdmondsEdmonds Woodway HS
CNW All Comers #8 (HS) EdmondsEdmonds-Woodway HS
Thursday, July 21
Middle School Decathlon (MS) SeattleNWAC-Ingraham HS
Saturday, July 23
Centralia Hammer Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) CentraliaCentralia HS
Wednesday, July 27
CNW All Comers #9 (HS) EdmondsEdmonds Woodway HS
August
Saturday, August 6
usatf national masters decathlon (Collegiate) shorelineking's HS
Sunday, August 7
usatf national masters decathlon (Collegiate) shorelineking's HS
Wednesday, August 10
CNW All Comers #11 (HS) EdmondsEdmonds Woodway HS
Monday, August 29
Civic All Comer's Meet (Club) BellinghamCivic Field
September
Wednesday, September 21
6th grade @OMS (MS) OrtingCardinal Stadium
Jamboree Seeding Meet (MS) BellinghamCivic Field
Orting Middle School (MS) OrtingOrting Middle School
SMS @ MMS (MS) Bonney LakeBonney Lake HS
Thursday, September 22
CSLMS vs Thundermountain (MS) EnumclawThunder Mountain
EMS vs. GMS (MS) BuckleyBuckley
LMS @ OMS (MS) OrtingCardinal Stadium
Monday, September 26
6th MMS@LMS (MS) SumnerLMS
6th OMS, SMS @ GMS (MS) BuckleyGlacier Middle School
Tuesday, September 27
Relay Invite - TMMS, OMS, GMS @ EMS (MS) EnumclawEnumclaw HS Track
Relay Meet (MS) FifeColumbia Junior High
Relay Meet - GMS,OMS,TMMS@EMS (MS) EnumclawENumclaw HS
Wednesday, September 28
KMS & SMS @ WMS (MS) BellinghamCivic Field
Thursday, September 29
CSLMS vs. Glacier MS (MS) BuckleyGlacier Middle School
MMS @ OMS (MS) OrtingCardinal Stadium
SMS vs. LMS @ Sunset (MS) SumnerSunset Chev Stadium
Thunder Mountain Middle School @ Enumclaw Middle S... (MS) EnumclawEnumclaw HS Track
October
Saturday, October 1
Sunfair Invitational (MS) yakimaFranklin MS
Monday, October 3
6th GMS, LMS @ MMS (MS) Bonney LakeMountain View Middle Scho...
6th Grade GMS, LMS @ MMS (MS) Bonney LakeGMS & LMS@MMS
Tuesday, October 4
6th OMS, SMS @ SLMS (MS) FifeColumbia JR High
6th SMS@CJHS/SLMS (MS) Fife WAColumbia Junior High
6th TMMS, EMS @ GMS (MS) BuckleyGlacier Middle School
Whatcom Relays (MS) BellinghamWhatcom Middle School
Wednesday, October 5
EMS vs. LMS @ Bonney Lake HS (MS) Bonney LakeBonney Lake HS
SMS & KMS @ FMS (MS) BellinghamCivic Field
Sumner MS @ CSLMS (MS) FifeFife High Sch8
TMMS @ OMS (MS) OrtingCardinal Stadium
Thursday, October 6
Chinook, Pacific, Cascade (HS, MS) BurienHighline Memorial
MMS @ GMS (MS) BuckleyGlacier MS
Showalter vs. Sylvester (MS) TukwilaFoster HS
Monday, October 10
6th OMS, GMS @ SLMS (MS) FifeColumbia JR High
Tuesday, October 11
6th Grade SMS vs LMS&MMS (MS) SumnerSumner MS
6th TMMS @ EMS (MS) EnumclawEnumclaw HS
Wednesday, October 12
FMS & WMS @ KMS (MS) BellinghamCivic Field
Lakeridge MS @ CSLMS (MS) FifeFife HS
Thursday, October 13
MVMS @ Thunder Mountain (MS) EnumclawThunder Mountain MS
Orting Middle School @ Enumclaw Middle School (MS) EnumclawEnumclaw HS Track
Showalter vs. Cascade (MS) TukwilaFoster HS
Sylvester, Chinook, Pacific (HS, MS) BurienHighline Memorial
Tuesday, October 18
JV Conference Meet (MS) SumnerSunset Stadium
JV Conference Meet - TMMS, GMS, OMS @ EMS (MS) EnumclawEnumclaw HS Track
Wednesday, October 19
Plateau League Finals (MS) SumnerSunset Stadium
WMS & FMS @ SMS (MS) BellinghamCivic Field
Thursday, October 20
Cascade, Sylvester, Chinook (HS, MS) BurienHighline Memorial
Showalter vs. Pacific (MS) TukwilaFoster HS
Tuesday, October 25
Bellingham Middle Schools' Championships (MS) BellinghamCivic Field
Wednesday, October 26
Bellingham Middle Schools' Championships (MS) BellinghamCivic Field
Thursday, October 27
Pacific, Cascade, Sylvester (HS, MS) BurienHighline Memorial
Showalter vs Chinook (MS) TukwilaFoster HS
November
Thursday, November 3
International League Championships (HS, MS) BurienHighline Memorial

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results