View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Wednesday, March 23
St. Matthew V. St. Pius Icebreaker Dual GahannaMiddle School South
Tuesday, March 29
Graham Quad St ParisGraham HS
Wednesday, March 30
Davis @ UA Jones Upper ArlingtonUA Jonea
Karrer vs Worthingway DublinKarrer Middle School
Nelsonville-York MS Open NelsonvilleNelsonville HS
April
Saturday, April 2
Dioc of Cleveland Meet #1-Padua (Held April 26 at ... ParmaPadua HS
Mike Armstrong Invitational CardingtonCardington HS
Sunday, April 3
Dioc of Cleveland Meet #2-Hoban(Held May 1) AkronHoban HS
Dioc of Cleveland Meet #3-U of Akron(Held May 1) AkronUniversity of Akron
Dioc of Cleveland Meet #4-Independence IndependenceIndependence HS
Dioc of Cleveland Meet #5-Padua (Held April 23) ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland Meet #6-Elyria Catholic (Held Ap... ElyriaElyria Catholic HS
Dioc of Cleveland Meet #7-VASJ (Held April 13th) ClevelandVilla Angela St. Joseph H...
Dioc of Cleveland Meet #8-Hawken (Held April 27 at... Gates MillsHawken Upper School
Monday, April 4
Carey TriMeet CareyWentling Field
Tuesday, April 5
Crestline CrestlineCrestline HS
North Division Meet Columbus Linden McKinley HS
Wednesday, April 6
Berkshire @ Liberty PowellLiberty Middle School
Delaware Dempsey @ Olentangy Orange Lewis CenterOrange Middle School
Hyatts Vs. Big Walnut PowellHyatts Middle School
Karrer vs Grizzell DublinGrizzell Middle School
Maplewood Tri meet CortlandMaplewood HS
Thursday, April 7
Jackson Junior High Invitational JacksonJackson
Lakewood vs Berea LakewoodLakewood HS
MS Booster Invite Columbus, OHHamilton Township HS
Records PickeringtonColumbus oh
Friday, April 8
Clear Fork Middle School Invitational BellvilleHigh School Football Stad...
Sunday, April 10
Dioc of Cleveland Meet #10-University of Akron AkronUniversity of Akron
Dioc of Cleveland Meet #11-Independence IndependenceIndependence HS
Dioc of Cleveland Meet #12-Elyria Catholic ElyriaElyria Catholic HS
Dioc of Cleveland Meet #13-Padua ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland Meet #14-Lutheran West Rocky RiverLutheran West HS
Dioc of Cleveland Meet #15-VASJ ClevelandVilla Angela St. Joseph H...
Dioc of Cleveland Meet #16-Hawken Gates MillsHawken Upper School
Dioc of Cleveland Meet #9-Hoban AkronHoban HS
Monday, April 11
Circleville/TVW/LE Tri CirclevilleCircleville
Gallia Academy MS Open GallipolisGallia Academy
MLS tri HT/AC/TVE Columbus, OhioHamilton Twp HS
Olentangy Orange @ Big Walnut SunburyBig Walnut Middle School
Pickerington Lakeview Tri # 1 PickeringtonPickerington North HS
TriMeet Ridgedale MorralRocket Stadium
Worthington Christian WorthingtonWorthington Christian
Tuesday, April 12
Independence North Division Columbus OhioIndependence
Mt. Vernon @ Berkshire GalenaBerkshire Middle School
Olmsted Falls vs Lakewood Olmsted FallsOlmsted Falls HS
Wednesday, April 13
Davis vs Sells DublinDavis Middle School
Garfield and Lake Center MogadoreMogadore
Hyatts Vs. Berkshire Lewis CenterBerkshire Middle School
Karrer vs Hastings DublinKarrer Middle School
Kirtland-Richmond-Hawken KirtlandKirtland Schools
Maplewood Quad Meet CortlandMaplewood HS
MSL Tri HT/AC/TVE ColumbusHamilton Twp HS
NAC Quad @ Badger Kinsman OHBadger HS
Orange @ Shanahan Lewis CenterShanahan Middle School
PTC Tri MogadoreMogadore
Reynoldsburg MS Tri ReynoldsburgReynoldsburg HS
Thursday, April 14
Bloom Carroll Invitational Carroll, OhioBloom Carroll HS
Buckeye Valley Tri DelawareBuckeye Valley HS
CSG MS Invitational ColumbusKirk Campus
Friday, April 15
Boyles Supply Middle School Invitational AthensOhio University
Saturday, April 16
Cardington Invite CardingtonCardington HS
CYO CantonCanton Central Catholic
Diocese of Columbus-Qualifier Meet 1 ColumbusBishop-Hartley HS
Intramural Champs Program ParmaPadua HS
Lakeview Inviational Cortland, OhioLakeview HS
NEO Classic Cortland, OHLakeview HS
Perkins Invitational SanduskyPerkins HS
Rugrats Meet 4/16/16 MacedoniaNordonia HS
Sunday, April 17
Dioc of Cleveland Meet #17-University of Akron AkronUniversity of Akron
Dioc of Cleveland Meet #18-Independence IndependenceIndependence HS
Dioc of Cleveland Meet #19-Elyria Catholic ElyriaElyria Catholic HS
Dioc of Cleveland Meet #20-Padua ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland Meet #21-Lutheran West Rocky RiverLutheran West HS
Dioc of Cleveland Meet #22-Hawken Gates MillsHawken Upper School
Dioc of Cleveland Meet #23-VASJ ClevelandVilla Angela St. Joseph H...
Tiffin Relays Tiffin, OhioFrost Knal Stadium
Monday, April 18
Beachwood-Fairport-Hawken LyndhurstHawken Middle School
Berne Union Sugar GroveBerne Union HS
Gallia Academy Skyline Bowling Invitational GallipolisGallia Academy
Geneva Tri-Meet Geneva, OHSPIRE
MSL Tri BC/TVW/HT Carroll, OhioBloom Carroll HS
Newark MS v Mt Vernon & Wat Mem (HS, MS) NewarkEvans Field
Pickerington Ridgeview Invitational PickeringtonPickerington Ridgeview Mi...
SenecaEast&Upper Sandusky@Bucyrus BucyrusBucyrus Athletic Complex
Tuesday, April 19
All Olentangy Championship PowellLiberty HS
Wednesday, April 20
Berkshire @ Shanahan Lewis CenterShanahan Middle School
Crestwood and Woodridge MogadoreMogadore HS
Davis vs Karrer DublinDavis Middle School
Elgin Quad MarionElgin HS
GV vs Lordstown, Matthews, and Newbury Orwell, OHGrand Valley Stadium
Hyatts Vs. Delaware PowellHyatts Middle School
Kirtland-Fairport-Hawken KirtlandKirtland Schools
Lakewood vs Avon Lake LakewoodLakewood HS
Maplewood Tri Meet CortlandMaplewood HS
Mount Vernon @ Orange Lewis Center Orange Middle School
Newark MS v Reynoldsburg (HS, MS) NewarkEvans Field
Thursday, April 21
Highland 3-4-5 SpartaHighland HS
Liberty Union BaltimoreLiberty Union HS
North Division Columbus OhioMifflin HS
Friday, April 22
Buckeye Middle School Invitational NelsonvilleNelsonville-York
Falcon Invitational Jefferson, OHJefferson HS
Saturday, April 23
Big Walnut Invitational SunburyBig Walnut HS
Chilicothe MS Invit. Chilicothe, OHChilicothe HS
Columbus Diocese Qualifying Meet 2 Columbus OHDeSales HS
CYO - Western & Michael LouisvilleSt. Thomas Aquinas High
Dwight Kane MS Relays LancasterLancaster
Intramural Champs Program ParmaPadua HS
Irish/Lenge Relays DublinScioto HS
Maplewood Quad CORTLANDMaplewood HS
Rugrats Meet Nordonia 4/23/16 Macedonia Nordonia HS
Worthington Christian Invitational WorthingtonWorthington Christain
Sunday, April 24
Dioc of Cleveland Meet #24-University of Akron AkronUniversity of Akron
Dioc of Cleveland Meet #25-Hoban AkronHoban HS
Dioc of Cleveland Meet #26-Padua ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland Meet #27-Independence IndependenceIndependence HS
Dioc of Cleveland Meet #28-Elyria Catholic ElyriaElyria Catholic HS
Dioc of Cleveland Meet #29-Hawken Gates MillsHawken Upper School
Dioc of Cleveland Meet #30-VASJ ClevelandVilla Angela St. Joseph H...
Findlay St Michaels Invitational Findlay, OhioDonnell Stadium
Monday, April 25
Berkshire-Cuyahoga Heights-Hawken LyndhurstHawken School
Bucyrus vs Mohawk SycamoreMohawk Warrior Field
Grand Valley, Conneaut, Badger Tri Orwell, OhioGrand Valley Stadium
Hyatts Vs. Shanahan Vs. Liberty Lewis CenterShanahan Middle School
MSL Tri HT/FU/LE Columbus, OhioHamilton TWP HS
North Division Columbus OhioEast
Northmor Quad GalionNorthmor HS
Pickerington Lakeview Tri #2 PickeringtonPickerington North HS
St. Bernadette Mini Meet WestlakeWestlake HS
Tuesday, April 26
Lakewood vs North Olmsted LakewoodLakewood HS
Wednesday, April 27
Davis vs Hilliard Heritage DublinDavis Middle School
Garfield and Southeast MogadoreMogadore
Karrer vs Weaver HilliardHilliard Weaver Middle Sc...
Licking Heights MS Invit Pataskala, OhioLicking Heights HS
NAC Quad @ Badger Kinsman OHBadger HS
Orange @ Berkshire GalenaBerkshire Middle School
RVMS Quint BidwellRiver Valley HS
Tri @ Chalker Southington, OHChalker HS
Waterloo MantuaCrestwood
Thursday, April 28
Avon vs Lakewood AvonAvon MS
McDowell CirclevilleLogan Elm HS
McDowell Invitational CirclevilleLogan Elm HS
Friday, April 29
Doug henwood 7th grade invitation LancasterLancaster HS
Westerville Relays WestervilleWesterville
Wynford Jr High Invite BucyrusWynford
Saturday, April 30
Bruening Track and Field Invitational Gates MillsGilmour Academy
Columbus Diocese Qualifying Meet #3 Columbus OHBishop Hartley HS
CVC Middle School Invitational PainesvillePainesville Recreation Pa...
CYO- Michael & St. Thomas/St. Paul CantonCanton Central Catholic
Intramural Champs Program ParmaPadua HS
Lady Bruin Classic ParmaPadua HS
Millersport Invite MillersportMillersport HS
Montpelier Junior High Invitational MontpelierMontpelier, Ohio
Mt. Gilead Middle School Invitational Mt. GileadMt. Gilead HS
Pickerington Lakeview Invitational PickeringtonPickerington North HS
Rugrats Meet Nordonia 4/30/16 MacedoniaNordonia HS
RVMS Invitational BidwellRiver Valley HS
May
Sunday, May 1
Dioc of Cleveland Makeup Meet AkronUniversity of Akron
Findlay St Michaels Invitational 2 Findlay, OhioDonnell Stadium
Holy Family Line Up for 5/1 Make Up Meet StowHoly Family
Wasmer Games Cleveland, OHSt. Ignatius HS
Monday, May 2
CC@Bucyrus BucyrusBucyrus Athletic Complex
GV Relays Orwell, OHGrand Valley Stadium
MSL tri CV/LU/HT Circleville, OHCircleville HS
MSL Tri LE/BC/AC CirclevilleLogan Elm HS
Reynoldsburg vs. Groveport Madison ReynoldsburgReynoldsburg HS
Tuesday, May 3
Dioc of Cleveland CYO Make-Up Elyria Catholic (3-5... ElyriaElyria Catholic
Granville MS Tri GV/CSfG/VA GranvilleGranville HS Track
Lakewood vs Westlake LakewoodLakewood HS
Mustang All-Comers Meert (HS, MS, Club) GahannaMiddle School South
North Division Columbus OhioIndependence Hs
Wednesday, May 4
Big Walnut @ Berkshire GalenaBerkshire Middle School
Cloverleaf & Rootstown LodiCloverleaf HS
Davis @ Marysville MarysvilleBunsold Middle School
Dioc of Cleveland CYO Make Up - VASJ (3-5) ClevelandVASJ
GV, Lordstown, Maplewood, Mathews Quad Orwell, OHGrand Valley Stadium
Hyatts Vs. Mount Vernon Mount VernonMount Vernon HS
Karrer vs Memorial DublinKarrer Middle School
NAC Quad @ Badger Kinsman OHBadger HS
Orange @ Liberty PowellLiberty Middle School
Springfield and Southeast MogadoreMogadore
Thursday, May 5
Mercer County Invitational (HS, MS) ColdwaterColdwater HS
MSL Buckeye Div Champ. PleasantvilleFairfield Union
MSL Finals MillersportMillersport HS
Newark MS Invitational (HS, MS) NewarkEvans Field
Olentangy Relays Lewis CenterOlentangy HS
Saturday, May 7
COAL Championships FredericktownFredericktown HS
CYO- St. Thomas/St. Paul & CCDay LouisvilleSt. Thomas Aquinas High
Dioc of Cleveland Meet #31-Padua ParmaPadua HS
Intramural Champs Program ParmaPadua HS
Jeff Williams MS Invitational Ashland Ashland HS
LCL Championships UticaUtica HS
N10 JH Meet North RobinsonColonel Crawford HS
Rugrats Meet SolomSolon Middle School
St Francis Invitational Toledo, OhioDesales Stadium
Tri-Valley Conference MS Meet McArthurVinton County HS
Worthington Invite WorthingtonThomas Worthington HS
Sunday, May 8
Dioc of Cleveland Meet #32-University of Akron AkronUniversity of Akron
Dioc of Cleveland Meet #33-Padua ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland Meet #34-Independence IndependenceIndependence HS
Dioc of Cleveland Meet #35-Hawken Gates MillsHawken Upper School
Dioc of Cleveland Meet #36-Hawken Middle School University HeightsJohn Carroll University
Dioc of Cleveland Meet #37-VASJ ClevelandVilla Angela St. Joseph H...
Monday, May 9
Mid-State League - Ohio Division LondonLondon HS
NAC Middle School Championships Kinsman OHBadger HS
Rootstown and Waterloo MogadoreMogadore
St. Bernadette Mini Meet WestlakeWestlake HS
Tuesday, May 10
CCL 3rd Grade and Under Championships Gahanna, OHGahanna Middle School Sou...
Wednesday, May 11
Davis vs Grizzell DublinDavis Middle School
Karrer vs Sells DublinKarrer Middle School
PV Norton Grove CityCentral Crossing HS
RidgeView vs. Groveport PickeringtonPickerington Ridgeview Mi...
Thursday, May 12
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Hawken Gates MillsHawken HS
PTC County Meet MogadoreMogadore ?
Friday, May 13
Dioc of Cleveland Make Up Meet-Padua ParmaPadua HS
Weaver Invite HilliardHilliard Weaver Middle Sc...
Saturday, May 14
34th BMS Invitational BucyrusBucyrus Athletic Complex
Columbus Diocese Championships Columbus OHBishop Hartley HS
Dioc of Cleveland-District 1-Padua ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland-District 1-Padua-B-TEAM ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland-District 2-Bedford BedfordBedford HS
Dioc of Cleveland-District 2-Bedford-B-TEAM BedfordBedford HS
Dioc of Cleveland-District 3-Padua ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland-District 3-Padua-B-TEAM ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland-District 4-Bedford BedfordBedford HS
Dioc of Cleveland-District 4-Bedford-B-TEAM BedfordBedford HS
Sunday, May 15
CYO championship meet TBDTBD
Dioc of Cleveland-Section A-Bedford BedfordBedford HS
Dioc of Cleveland-Section A-Bedford-B Team BedfordBedford HS
Dioc of Cleveland-Section B-Padua ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland-Section B-Padua-B Team ParmaPadua HS
Dioc of Cleveland-Section C-Independence IndependenceIndependence HS
Dioc of Cleveland-Section C-Independence-B Team IndependenceIndepependence HS
Monday, May 16
Southwest Schools District ColumbusFranklin Heights HS
Tuesday, May 17
Hawken Invitational Gates MillsHawken School
Mustang Invitational (MS, Club) Gahanna OHMiddle School South
Saturday, May 21
Intramural Champs Championship ParmaPadua HS
Ohio Middle School State Meet Dublin Dublin Scioto HS
St. Anselm Invitational Chesterland, OHWest Geauga HS
Wildcat Classic ParmaPadua HS
Sunday, May 22
Dioc of Cleveland Championship HudsonHudson HS
November
Wednesday, November 30
Test Meet (HS, MS) Yellow SpringsYellow Springs

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results