View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Thursday, March 24
Mini A Day1 AnchorageDome
Friday, March 25
Kodiak Blue Gold Meet KodiakJoe Floyd Track & Field
Saturday, March 26
Mini A Day 2 AnchorageDome
Wednesday, March 30
JV Races 1 AnchorageDome
Thursday, March 31
JV Races 2 AnchorageDome
April
Friday, April 1
AKFCA Big C Relays (HS, UnA) AnchorageThe Dome
Saturday, April 2
AKFCA Big C Relays (HS, MS, Club) AnchorageThe Dome
Wednesday, April 6
Valdez Mini Field Event ValdezGilson Middle School
Valdez Mini Field Event ValdezVHS
Friday, April 8
8x8 Day 1 AnchorageDome
Kodiak Invincible Pentathlon Kodiak, AKJoe Floyd Track & Field
Valdez (HS, MS) ValdezVHS
Valdez Mini (HS, MS) ValdezValdez
Saturday, April 9
8x8 Day 2 AnchorageDome
Time trial AnchorageThe Dome
Friday, April 15
Pro Whit Day 1 AnchorageDome
Valdez All Comers ValdezValdez
Valley Frosh/Soph HoustonHouston High
Saturday, April 16
"A" Mini Meet North PoleNorth Pole
Kodiak vs. All Comers Kodiak, AKJoe Floyd Track & Field
Pro Whit Day 2 AnchorageDome
Wasilla Jr/Sr Modified Meet WasillaWasilla High
Tuesday, April 19
Seward Invite SewardSeward HS
Wednesday, April 20
Quad 1 AnchorageDimond High
Thursday, April 21
Quad 2 Eagle RiverEagle River High
Friday, April 22
Kenai Invite KenaiKenai
Ketchikan Invite KetchikanFawn Mountain
Kodiak vs. West Valley Co-Ed Kodiak, AKJoe Floyd Track & Field
Saturday, April 23
"B" Mini Meet North PoleNorth Pole
Kenai Invite KenaiKenai
Ketchikan Invite KetchikanFawn Mountain
Ketchikan Invite Day 2 KetchikanFawn Mountain
West Valley vs Kodiak Duals Kodiak, AKJoe Floyd Track & Field
Sunday, April 24
Ketchikan Invite Day 2 KetchikanFawn Mountain
Thursday, April 28
Blue and Gold time trials TalkeetnaSuValley track
Kodiak-Kenai Mini-Dual KenaiKenai Central HS Track
Friday, April 29
Homer Invitational HomerHomer HS
Quad 3 AnchorageWest High
Region VI Meet 3 Day 1 FairbanksLathrop HS
Sitka Invite SitkaSitka
Saturday, April 30
Homer Invitational HomerHomer HS
Homer Invitational HomerHomer HS
Quad 4 AnchorageEagle River High
Region VI Meet 3 Day 2 FairbanksLathrop HS
Sitka Invite SitkaSitka
May
Thursday, May 5
Kodiak-ACS-Bartlett Mini-Tri AnchorageBartlett
Friday, May 6
Anchorage Invite Day 1 AnchorageDimond High
Colony Invite PalmerColony HS
Juneau Invitational JuneauTMHS
OPEN Anch Invite AnchorageDimone
Region VI Meet 4 Day 1 FairbanksLathrop HS
Saturday, May 7
Anchorage Invite Day 2 AnchorageDimond High
Colony Invite PalmerColony HS
Juneau Invitational JuneauTMHS
Region VI Meet 4 Day 2 FairbanksLathrop HS
Tuesday, May 10
Valdez Down Pour ValdezValdez HS
Friday, May 13
Frosh Soph Day 1 AnchorageService High
Haines High Invitational HainesHaines HS
Kodiak Invitational Day 1 Kodiak, AKJoe Floyd Track & Field
Palmer Invitational PalmerPalmer
Region V South Meet KetchikanFawn Mountain
Region VI Meet 5 Day 1 FairbanksWest Valley HS
Saturday, May 14
Borough Championships SoldotnaSoldotna HS
Frosh Soph Day 2 AnchorageService High
Haines High Invitational HainesHaines HS
JR SR Last Chance AnchorageService
Kodiak Invitational Day 2 Kodiak, AKJoe Floyd Track & Field
Palmer Invitational PalmerPalmer
Region V South Meet KetchikanFawn Mountain
Region V South Meet Day 2 KetchikanFawn Mountain
Region VI Meet 5 Day 2 FairbanksWest Valley HS
SuValley Invite TalkeetnaSusitna Valley HS
Friday, May 20
Region II Championships Day 1 TalkeetnaSusitna Valley HS
Region III 3A Championships Day 1 PalmerColony HS
Region III 4A Championships Day 1 PalmerColony HS
Region IV Championships Day 1 AnchorageDimond High
Region V 1A/2A/3A Championships Day 1 JuneauTMHS
Region V 4A Championships Day 1 JuneauTMHS
Region VI Meet 6 Day 1 FairbanksWest Valley HS
Saturday, May 21
Region II Championships Day 1 TalkeetnaSusitna Valley HS
Region II Championships Day 2 TalkeetnaSusitna Valley HS
Region III 3A Championships Day 2 PalmerColony HS
Region III 4A Championships Day 2 PalmerColony HS
Region III Unified Championships PalmerColony HS
Region IV Championships Day 2 AnchorageDimond High
Region V 1A/2A/3A Championships Day 2 JuneauTMHS
Region V 4A Championships Day 2 JuneauTMHS
Region VI Meet 6 Day 2 FairbanksWest Valley HS
Wednesday, May 25
ASAA 1,2,3 A Acceptance AnchorageDimond HS
ASAA 4 A Acceptance AnchorageDimond HS
Friday, May 27
ASAA 1,2,3A State Championships AnchorageDimond Alumni Field
ASAA 1A State Championships AnchorageDimond Alumni Field
ASAA 2A State Championships AnchorageDimond Alumni Field
ASAA 4A State Championships AnchorageDimond Alumni Field
Saturday, May 28
ASAA 1,2,3A State Championships AnchorageDimond Alumni Field
ASAA 1A State Championships AnchorageDimond Alumni Field
ASAA 2A State Championships AnchorageDimond Alumni Field
ASAA 4A State Championships AnchorageDimond Alumni Field
June
Saturday, June 4
Brian Young Invitational Kodiak, AKJoe Floyd Track & Field

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results