View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

January
Saturday, January 21
Embry-Riddle Challenge (HS, MS, Club, Collegiate) Daytona BeachEmbry-Riddle University
Saturday, January 28
PHEAT presents Spann Field of Dreams (HS, UnA) Lauderdale LakesBoyd Anderson HS
PHEAT presents the 2nd Annual Cobra Trials (HS, Club) Lauderdale LakesBoyd Anderson HS
Warrior Invitational (Collegiate) Babson ParkWebber
February
Wednesday, February 1
SAM BURLEY FOUNDATION MIDDLE SCHOOL INVITATIONAL (MS) MiamiSouthridge Park
Saturday, February 4
BEAC Indoor/Outdoor Preseason Showcase (HS, Club) Ft. LauderdaleCalvary Christian Academy
North Florida Speed All-ages Track Meet (HS, Club, UnA) TallahasseeLincoln HS
Tallahassee Striders All-ages Track Meet (HS, Club, UnA) TallahasseeFlorida High
Tuesday, February 7
Indian Rocks Christian Middle School Meet (MS) LargoIndian Rocks Christian MS
Wednesday, February 8
Ransom Everglades Preseason Quad (HS) Coral GablesCoral Gables HS
Thursday, February 9
Lipham Relays (HS) LargoIndian Rocks Christian Tr...
New Tampa Classic (HS) TampaWharton HS
Pine Crest Pre-Season Meet (HS) Ft. LauderdaleElliot Family Track--Pine...
Friday, February 10
Astronaut Pre-Season Classic (HS) TitusvilleAstronaut HS
Bolles Pre-Season Mini Meet (HS) JacksonvilleBolles HS
BSPK Pre-Season Classic (HS) St. John'sCreekside HS
Early Hawk Invitational (HS) Lake MinneolaLake Minneola HS
Flagler Pinnacle Classic (HS, MS) BunnellFlagler Plam Coast HS
Gulf Invitational (HS) New Port RicheyGulf HS
MCC 1st All Comers Pre-Season Track and Field Clas... (HS) MelbourneMelbourne Central Catholi...
Saturday, February 11
Cardinal Gibbons Preseason All Comers Distance Car... (HS) Ft. LauderdaleCardinal Gibbons HS
Cardinal Newman Pre-Season Track and Field Invitat... (HS) West Palm BeachCardinal Newman HS
Hallandale All-Comers Meet (HS, Club) HallandaleHallandale HS
Kathleen All-Comers Open (HS) Winter Haven All Saints Academy Jahna...
Seahawk Invitational (HS) Santa Rosa BeachEmerald Coast Middle Scho...
Sebastian Open (HS) Sebastian RiverSebastian River HS
Monday, February 13
Ferguson Small Meet (HS) MiamiFerguson HS
Spoto Quad Meet (HS) RiverviewSpoto HS
Tuesday, February 14
Deland Quad (HS) DelandDeland HS
LCS Varsity Kick-off (HS) TallahasseeRickards HS
Shorecrest (MS) St. Petersburg Shorecrest Middl School
St. John Neumann Mini Meet (HS) NaplesSt. John Neumann HS
Wednesday, February 15
East Lake Early Bird (HS) Palm HarborEast Lake HS
Golden Gate Tri-Meet (HS) NaplesGolden Gate HS
Lecanto Panther Invitational (HS) LecantoLecanto HS
Spruce Creek Developmental Meet 1 (HS) Port Orange Spruce Creek HS
Thursday, February 16
Chargers Invitational (HS) St. PetersburgShorecrest Prep
Kathleen Open (HS) LakelandKathleen HS
Panther Invitational (HS) Orange ParkRidgeview HS
Quad Meet vs Largo, Dixie, Boca Ciega (HS) St. PetersburgNortheast HS
Friday, February 17
Anclote Invitational (HS) AncloteAnclote HS
Bear Invitational (HS) Palmetto RidgePalmetto Ridge HS
Bobcat Relays (HS) North PortNorth Port HS
Calvary Christian Warrior Invitational (HS) ClearwaterCalvary Christian HS
Carl Friedman Memorial Invitational (HS) OrlandoBishop Moore HS
Louie Bing Classic (HS) MiamiTraz Powell Stadium
Nease Relays (HS) Ponte VedraNease HS
Royal Palm Beach Invitational (HS) Palm BeachRoyal Palm Beach HS
Saturday, February 18
Booker Hill Relays (HS) JacksonvilleAndrew Jackson HS
Charles Johnson Invite (HS) TampaKing HS
Embry Riddle First Chance - Last Chance (Club, Collegiate, UnA) Daytona BeachERAU Track Complex
Florida HS Invitational (HS) TallahasseeFSU HS
George Jenkins Invitational (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Ida Baker Indoor Outdoor Challenge (HS) Cape CoralIda Baker HS
Louie Bing Classic (HS) MiamiTraz Powell Stadium
NTC Small Schools 2017 (HS) ClermontNTC Track
Ocala Forest Wildcat Invitational (HS) OcalaOcala Forest HS
Panhandle Open (HS) Panama CityArnold HS
Royal Invite (HS) OrlandoThe First Academy
Sanford Seminole Invitational (HS) SanfordSanford Seminole HS
Tiger Relays (HS) PensacolaBTW Pensacola HS
Westminster Academy Relays (HS) Ft LauderdaleWestminster Academy Hill ...
Monday, February 20
Bob Mosher Wildcat Open (HS) Winter ParkShowalter Field
Tuesday, February 21
Belen Quad Meet (HS) Miamide la Cruz Stadium
Jesuit Tri Meet (HS) TampaJesuit HS
Lake Region Open (HS) Eagle LakeLake Region HS
Mandarin Home Meet #1 (HS) JacksonvilleMandarin HS
Martin County Freshman/Sophomore Meet (HS) StuartMartin County HS
Sandalwood Tuesday Quad #2 (HS) JacksonvilleSandalwood HS
Westminster Academy Varsity Home Meet #1 (HS) Ft LauderdaleHill Family Track Complex...
Wednesday, February 22
Tri meet (HS) RuskinLennard HS
Thursday, February 23
Brookside Tri Meet (MS) SarasotaBrookside MS
Central Florida Metro League Meet #1 (HS) CasselberryGeneva HS
Providence Selmon Open (HS) JacksonvilleProvidence HS
PYC MS Meet #2 (MS) ClearwaterClearwater Calvary Christ...
South Sumter Raider Invitational (HS) BushnellSouth Sumter HS Raider St...
Tri Meet vs Pinellas Park, Dixie Hollins (HS) St. PetersburgNortheast HS
Vikings Open (HS) Fort Walton BeachFort Walton Beach HS
Friday, February 24
Anquan Boldin Invitational (HS) PahokeePahokee HS
Bozeman Track and Field Invitational (HS) Panama CityBozeman HS
Charlotte Quad (HS) Punta GordaCharlotte HS
Danny Brown Invitational (HS) JacksonvilleBishop Snyder HS
Flagler Technical Institute East Coast Classic (HS) BunnellFlagler Palm Coast HS
Highlander Invitational (HS) OrlandoLake Highland Preparatory
Jupiter Relays (HS) JupiterJupiter HS
Pine Crest Home Meet Opener #1 (HS) Ft LauderdaleElliott Family Track
Ram Invite (HS) SarasotaSarasota Riverview HS
Saturday, February 25
Berkeley Prep Track and Field Invitational (HS) TampaBerkeley Prep School
Big Blue Invitational (HS) Southwest RanchesArchbishop McCarthy HS
Chiles Track and Field Invitational (HS) TallahasseeChiles HS
Eastside Invitational (HS) GainesvilleEastside HS
Ferguson Falcon Invitational (HS) MiamiFerguson HS
Jesse Forbes HS Invitational (HS) TallahasseeGodby HS
Jim Smith Invitational (HS) NaplesGolden Gate HS
Lake Brantley Invitational (HS) Lake BrantleyLake Brantley HS
Saints Open (HS) JacksonvilleDennis Bartley Stadium Sa...
Spartan Invitational (HS) MiamiSouthridge HS
St. Cloud Invitational (HS) St. CloudSt. Cloud HS
Walter Dix Relays (HS) Coral SpringsCoral Springs HS
West Coast Invitational (HS) St. PetersburghLakewood HS Track
Wharton Invitational (HS) TamapWharton HS
Wildcat/Raider Invitational (HS) PensacolaBT Washington Track
Tuesday, February 28
Boyd Anderson Tri Meet #2 (HS) Lauderdale LakesBoyd Anderson HS
Duel Meet vs Calvary Christian (HS) St. PetersburgNortheast HS
Fivay Invitational (HS) HudsonFivay HS
Mandarin Home Meet #1 (HS) JacksonvilleMandarin HS
Osceola Home Meet (HS) KissimmeeOsceola HS
Panther Classic (HS) PalatkaPalatka HS
Richard Allen Relays (HS) LargoRichard Allen Stadium
Spoto Quad (HS) RiverviewSpoto HS
March
Wednesday, March 1
Deltona Quad Meet #2 (HS) DeltonaDeltona HS
Jimmy Everett Invitational (HS) TallahasseeLincoln HS
Park Vista Meet #3 (HS) Lake WorthPark Vista HS
Spruce Creek Developmental Meet #3 (HS) Port OrangeSpruce Creek HS
Thursday, March 2
ChoctawIndians Open (HS) Fort Walton BeachEtheridge Stadium
KHS Invitational (HS) LakelandKathleen HS
Lady Tarpon Invitational (HS) Punta GordaCharlotte HS
Wildwood Invitational (HS) WildwoodWildcat Stadium
Friday, March 3
Astronaut Developmental Meet #1 (HS) TitusvilleAstronaut HS
Bear Classic (HS) JacksonvilleBartram Trail HS
Bolles Bulldog Classic (HS) Jacksonville, FLBolles HS Track
Booker Invitational (HS) SarasotaSarasota Booker HS
Calvary Invitational (HS) ClearwaterCalvary Christian HS
FBA Lions Invitational (HS) NaplesFirst Baptist Academy
Frank Lay Patriot Invitational (HS) PensacolaPace HS
Husky Invitational (HS) Winter ParkLake Howell Track
Jeff Wentworth Relays (HS) OrlandoFirst Academy Track
Larry Kelly Invitational (HS) College ParkBishop Moore HS
Mitchell Track and Field Invitational (HS) New Port RicheyMitchell HS
Phillip Dummer Elite Classic (HS) MelbourneHoly Trinity Epsicopal Ac...
Sam Burley Hall of Fame Invitational (HS) MiamiTropical Park Track
St. Petersburg City Championships (HS) St. PetersburgAFA
Warrior Invitational (HS) JupiterJupiter HS
Wolfpack Classic (HS) JacksonvilleWolfson HS
Saturday, March 4
Ascender Relays at IMG Academy (HS) BradentonIMG Academy
Big D Relays (HS) DelandDeland HS
Bob English Classic Relays (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Charlie Harris Relays (HS) Altamonte SpringsLake Brantley HS
Craig Speziale Invitational (HS) Ponte VedraPonte Vedra HS
FAMU Relays (Collegiate) TellahasseeFlorida A&M - Pete Griffi...
Hallandale Invitational (HS) HallandaleHallandale HS
Montverde Eagle Invitational (HS) MontverdeMontverde Academy
Naples Eagle Invitational (HS) NaplesNaples HS
Nash Higgins Relays (HS) TampaLeto HS
Pine Crest Panther Relays (HS) Ft. LauderdaleElliott Family Track
Seahawks Invtational (HS) Santa Rosa BeachEmerald Coast Middle Scho...
Spruce Creek Invitational (HS) Port OrangeSpruce Creek HS
Suwanee Invitational (HS) SuwaneeSuwanee HS
Willie Williams HS Invitational (HS) TallahasseeRickards HS
Monday, March 6
ERAU vs WV Wesleyan (Collegiate) Daytona Beach, FLEmbry-Riddle Track Comple...
Florida D & B Meet (HS) St. AugustineFlorida School D & B
Greater Orlando Athletic Conference #2 (HS, MS) Winter ParkTrinity Prep HS
Tuesday, March 7
Belen Meet (HS) MiamiBelen Jesuit Preparatory ...
East Lake Eagle Invitational (HS) Tarpon SpringsEast Lake HS
Lecanto Frosh/Soph Specatular (HS) LecantoLecanto Panther Stadium
Tri Meet vs Lakewood, Dixie Hollins (HS) St. PetersburgNortheast HS
Wednesday, March 8
Belen Meet: OLOL, NW Chr, Mater, PT, LaSalle, RE, ... (HS) MiamiBelen Jesuit HS
Bishop Kenny JV Meet (HS) JacksonvilleBishop Kenny HS
Blanche Ely Mini-Meet (HS) Pompano BeachBlanche Ely High Scghool
Boyd Anderson Tri-Meet #3 (HS) Lauderdale LakesDavid Bowden Track
Metro Frosh/Soph Meet (HS) Winter ParkShowalter field
SAC Freshman Soph/Meet (HS) Lake MaryLake Mary HS
Suncoast Chargers Meet (HS) Riviera BeacnSuncoast High Schoo,
Volusia Flagler Freshman Sophomore Meet (HS) Port OrangeSpruce Creek HS
Warhawk Invitational (HS) SeminoleSeminole HS
Wharton Wildcat Invitational (HS) TmpaWharton HS
Thursday, March 9
BHS Sprint Trials (HS) SarasotaBradford HS
Chiles Freshman-Sophomore Championships (HS) TallahasseeChiles HS
Frostproof Ridge Championship (HS) FrostproofFrostproof HS
Lady Gator Relays (HS) Cape CoralIsland Coast HS
Lakeland City Championships (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Pasco Invitational (HS) Dade CityPasco HS
St. Stephen's Falcon Invitational (HS) BradentonSt. Stephen's HS
The Villages Home Meet#2 (HS) The VillagesThe Villages HS
Friday, March 10
Berkeley Tailgate Track and Field (HS) TampaBerkeley Prep
Calvary Christian Invitatonal (HS) Ft. LauderdaleCalvary Christian HS
Charlotte Invitational (HS) Punta GordaCharlotte HS
Deltona Invitational (HS) DeltonaDeltona HS
Ed Wells (HS) ClearwaterClearwater HS
Edison Relays (HS) Ft. MyersFt. Myers HS
Friday Kight Invite (HS) JacksonvilleCreekside HS
Jack Rice Invite (HS) RiverviewEast Bay HS
Park Vista Invitational (HS) Bonyton BeachPark Vista HS
Tariq Barfield Invitational (HS) TallahasseeGodby HS
Saturday, March 11
Aggie Invitational (HS) PensacolaBooker T. Washington HS
Bill Wilson Relays (HS) Sebastian, FLSebastian River HS Track
Brian Jaeger Elite Classic (HS) Winter ParkShowalter Field
Cardinal Gibbons Field and Relay Meet (HS) Ft LauderdaleCardinal Gibbons
Crusader Invitational (HS) MiamiDade Christian HS
CSN Invite powered by Under Armour (HS) NaplesCommunity School of Naple...
Kowboy Invitational (HS) KissimmeeKissimmee HS
Miramar Invitational (HS) MiramarAnsin Sports Complex
Raider Invitational (HS) AlachuaSanta Fe HS
Ron Hall Invitational (HS) JasperVeterans Memorial Stadium
Monday, March 13
Battle on the Ridge (Collegiate) Babson Park, FLWebber
Bradford @ West Nassau (HS) SarasotaBradford HS
Tuesday, March 14
Belen Quad Meet #3 (HS) MiamiBelen Jesuit HS
Bolles Relay Invitational (HS) JacksonvilleThe Bolles School
Clay County Championships (HS) MiddleburgMiddleburg HS
Crusader Tuesday Meet (HS) PensacolaPensacola Catholic HS
Kings Academy Varsity Invitational (HS) West Palm BeachKing's Academy
Manatee County Freshman/Sophomore Championship (HS) PalmettoPalmetto HS
Mandarin Home Meet #3 (HS) JacksonvilleMandarin HS
Mitchell Quad Meet (HS) New Port RicheyMitchell HS
Nova Sharks Invitational (Collegiate) Miramar, FLMiramar Ansin Sports Comp...
Wednesday, March 15
Alachua County Championships (HS) GainesvilleOak Hall HS
Archbishop McCarthy Home Meet #1 (HS) Southwest RanchesArchbishop McCarthy HS
First Coast JV Track and Field Championships (HS) JacksonvilleBishop Snyder HS
FSUS Field Event Meet (HS) TallahasseeFlorida HS
Lake Mary Developmental Meet (HS) Lake MaryLake May High Shool
Tampa Invitational (HS) Tampa BayTampa Bay Memorial
Trinity Prep Invitational (HS) Winter ParkTrinity Prep HS
Thursday, March 16
Astronaut Development Meet #2 (HS) TitusvilleAstronaut HS
Bay County Championships (HS) Panama City BeachMike Gavlak Stadium
Dwyer Panther Relays (HS) Palm Beach GardensWILLIAM T. DWYER HS
GC Raiders Burger King Invitational (HS) Belle GladeGlades Central HS
Loretta Purish Invitational (HS) Ft. MyersNorth Ft. Myers HS
Lyman Greyhound Invitational (HS) OrlandoLake Howell HS Track
Providence Spring Break Invitational (HS) TallahasseeProvicence HS
Friday, March 17
IMG Academy Invitational (HS) BradentonIMG Academy
MCC Spring Break Invitational (HS) MelbourneMelbourne Central Caholic...
Miami Hurricane Invitational (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Coral Gables, FLMiami - Cobb Stadium
UCF Black and Gold Challenge (Club, Collegiate, UnA) Orlando, FLUCF Track and Field Compl...
USF Bulls Invitational (Club, Collegiate, UnA) Tampa, FLUSF Track Stadium
Saturday, March 18
Bob Hayes Invitational (HS) JacksonvilleRaines HS
Miami Hurricane Invitational (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Coral Gables, FLMiami - Cobb Stadium
Miami-Dade County Fair & Exposition (HS) MiamiTropical Park Track
Polk County Championship (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Royal Invitational (HS) OrlandoThe First Academy
Steven Garst Memorial Track & Field Invitational (HS) PensacolaWashington HS
UCF Black and Gold Challenge (Club, Collegiate, UnA) Orlando, FLUCF Track and Field Compl...
USF Bulls Invitational (Club, Collegiate, UnA) Tampa, FLUSF Track Stadium
USF Invite (HS) TampaUSF
Westminster Academy Invitational (HS) Ft. LauderdaleHill Family Track Complex
Wolfpack Invitational (HS) Ft. MyersSouth Ft. Myers HS
Monday, March 20
BCAA North Central Qualifier (HS) Ft. LauderdaleBoyd Anderson HS
BCAA South Central Qualifier (HS) Ft. LauderdaleSouth Plantation HS
Tuesday, March 21
Avon Park Meet #1 (HS) Avon ParkAvon Park HS
Belen Quad Meet #4 (HS) MiamiBelen Jesuit HS
Doug Patton Memorial T&F Meet (HS) Inverness, FLCitrus HS
GMAC South Qualifier (HS) SouthridgeSouthridge Park Track
Osceola Home Meet #2 (HS) KissimmeeOsceola HS
Tri meet (HS) LithiaNewsome HS
Walter Jshombach Memorial Track Invitational (HS) StuartMartin County HS
Wednesday, March 22
Brevard County Middle School championships (MS) melbourne,flViera HS
Crestview Bulldog Open (HS) CrestviewCrestview HS
GMAC North Qualifier (HS) MiamiTraz Powell Stadium
Pine Crest Combined Meet #1 (HS) Pine Crest High SchoElliott Family Track
Thursday, March 23
Booker T. Washington @ Bradford (HS) SarasotaBradford HS
Maclay Quad Meet (HS, MS) TallahasseeMaclay HS
Mustang Invitational (HS) St. PetersburgNorthside Christian HS
Putnam County Championships (HS) PalatkaPalatka HS
Tri Meet vs Dunedin, Dixie Hollins (HS) St. PetersburgNortheast HS
Friday, March 24
Astronaut Invitational (HS) TitusvilleAstronaut HS
BCAA Championships (HS) Ft. LauderdaleDillard HS
Five Star Conference Championships (HS) BunnellFlagler Palm Coast HS
FSU Relays (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Tellahassee, FLFlorida State - Mike Long...
Heartland/Wildcat Invitational (HS) WachualaHardee HS
MCIAC Championships (HS) OcalaOcala Forest HS
ODA Thunder Invitational (HS) SarasotaOut of Door Academy
Tarpon Invitational (HS) Punta GordaCharlotte HS
UNF Sheraton Spring Break Invitational (Club, Collegiate, UnA) Jacksonville, FLNorth Florida - Hodges St...
UNF Spring Break Invitational (HS) JacksonvilleHodges Stadium UNF
Saturday, March 25
Bill Stamper Invitational (HS) Winter ParkShowalter Field
Florida Division 2 Challenge (Collegiate) Daytona Beach, FLEmbry-Riddle - ERAU Track...
FSU Relays (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Tellahassee, FLFlorida State - Mike Long...
GMAC Championships (HS) MiamiTraz Powell Stadium
Manual-Griffin Relays (HS) TampaKing HS
Miami Hurricane Collegiate Invitational (Collegiate) Coral Gables, FLMiami - Cobb Stadium
UNF Spring Break Invitational (HS) JacksonvilleHodges Stadium UNF
Monday, March 27
Collier County Freshman/Sophomore Invitational (HS) NaplesLely HS
Tuesday, March 28
Bulldog Showdown (HS) StuartSouth Fork HS
Cape Coast Conference North Qualifier (HS) TitusvilleAstronaut HS
Chrystal River Invitational (HS) Chrystal RiverChrystal River HS
Cobra Relays (HS) Ft. PierceLawnwood Stadium
Gulf Quad Meet (HS) New Port RicheyGulf HS
Hillsborough County Championships - American Divis... (HS) TampaJefferson HS
Hillsborough County Championships - Federal Divisi... (HS) RiverviewSpoto HS
Hillsborough County Championships - National Divis... (HS) SeffnerArmwood HS
Mandarin Home Meet #4 (HS) JacksonvilleMandarin HS
Nature Coast Shark Classic (HS) BrooksvilleNature Coast HS
Wakulla Quad Meet (HS) CrawfordvilleWakulla HS
Wednesday, March 29
Archbishop McCarthy Meet #3 (HS) Southwest AcesArchbishop McCarthy HS
Deland Meet #2 (HS) DelandDeland HS
Duel Meet vs Osceola (HS) St. PetersburgNortheast HS
Palm Beach Conference South Qualifier (HS) Delray BeachAtlantic HS
Palm Beach Conference Western Conference Qualifier (HS) LoxahatcheeSeminole Ridge HS
Pine Crest Combined Meet #2 (HS) Ft LauderdaleElliott Family Track
Thursday, March 30
Florida Relays (Collegiate, UnA) Gainesville, FLFlorida - Percy Beard Tra...
Palm Beach Conference North (HS) West Palm BeachCardinal Newman HS
Palm Beach County Non Conference Qualifier (HS) West Palm BeachKing's Academy
Pepsi Florida Relays (HS) GainesvillePercy Beard Track - Unive...
St Johns River Conference Championship (HS) St. AugustineSt Augustine
St. John Neumann Home Meet (HS) NaplesSt. John Neumann HS
St. Lucie County Championships (HS) Ft. PierceLawnwood Stadium
Sunshine Athletic Conference - East Meet (HS) Wesley ChapelWiregrass HS
Friday, March 31
Andrews Invitational (HS) Gulf BreezeGulf Breeze Hih School
Cape Coast County - South Qualifier (HS) MelbourneMelbourne Central Catholi...
Florida Relays (Collegiate, UnA) Gainesville, FLFlorida - Percy Beard Tra...
Indian Rocks Invitational (HS) LargoIndian Rocks Christian
Marcus Freeman Invitational (HS) North PortNorth Port HS
Mustang River City Distance Carnival (HS) JacksonvilleMandarin HS
Riverdale Invitational (HS) Ft MyersRiverdale HS
Sunshine Athletic Conference - West Meet (HS) HudsonFivay HS
The Ron Riddle Classic (HS) Glencove SpringsClay HS
April
Saturday, April 1
27th Annual Chandra Cheeseborough Invitational (HS) JacksonvilleRibault HS
4th Annual v12 Athletics Youth Meet (Club, UnA) JacksonvilleBishop Snyder HS
All Saints Academy Invite (HS) Winter HavenJahna Field
Big Bend Conference Championship (HS) TallahasseeMike Long Track FSU
Chandra Cheeseborough Invitational (HS) JacksonvilleRibault HS
ERAU Spikes Classic (HS) Daytona BeachEmbry-Riddle Daytona Camp...
Florida Relays (Collegiate, UnA) Gainesville, FLFlorida - Percy Beard Tra...
Fr. Luis Ripoll S.J. Invitational (HS) Miamide la Cruz Stadium
Miramar Relays (HS) MiramarAnsin Sports Complex
Mt Dora Kiwanis Invitational (HS) Mt DoraMt Dora HS
Rutherford Rams Relays (HS) Panama CityMike Gavlak Stadium
The Villages Buffalo Invitational (HS) The VillagesThe Villages HS
Sunday, April 2
4th Annual v12 Athletics Youth Meet (Club, UnA) JacksonvilleBishop Snyder HS
Monday, April 3
Bolles Track and Field Sprint/Field Meet (HS, MS) JacksonvilleBolles HS
Tuesday, April 4
Collier County Athletic Conference Championships (HS) NaplesGolden Gate HS
Coral Springs City Championships (HS) Coral SpringsCoral Springs HS
County Championships (HS) TampaJefferson HS
Hillsborough County - Vernon Korhn Western Confere... (HS) TampaWharton HS
Jay QB Invitational (HS) JayJay HS
Lake Region Mid-Season Meet (HS) Eagle LakeLake Region HS
Manatee County Varsity Championships (HS) BradentonSt. Stephen's Episcopal
Metro East Championships (HS) Winter ParkShowalter Field
North Broward Prep Tri Meet (HS) Ft. LauderdaleNorth Broward Prep
Oak Hall Mini Meet 1A/2A Schools (HS) Gainesville, FLOak Hall HS
Wednesday, April 5
City of Ft Lauderdale Championships (HS) Ft. LauderdaleCarter Park
Cobras/Chargers Last Chance District Tune Up (HS) Lauderdale LakesBoyd Anderson HS
Deltona Quad Meet #3 (HS) DeltonaDeltona HS
Ferguson Last Gasp Invitational (HS) MiamiFerguson HS
Hustlers Twilight Classic Invitational (HS) MelbourneMelbourne Central Catholi...
Thursday, April 6
1A/2A Pre-District Meet (HS, MS) MariannaMarianna HS
Cape Coast Conference Championships (HS) Merritt IslandMerritt Island HS
Dick Melear Memorial Palm Beach County Championshi... (HS) JupiterJupiter HS
Don Hall Invitational (HS) Orange ParkOrange Park HS
Gateway Conference Championships (HS) JacksonvilleRaines HS
George Jenkins Senior Night Meet (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Hernando Citrus Classic (HS) Weeki WacheeWeeki Wachee HS
Orange Belt Conference Meet (HS) St. CloudSt. Cloud HS
PCAC (HS) ClearwaterClearwater HS
Sarasota County Championships (HS) SarasotaSarasota Booker HS
Friday, April 7
Bulldog Showdown (HS) StuartSouth Fork HS
Dade Christian Last Chance Meet (HS) HomesteadDade Christian HS
Father Time Freshman and Sophomore Meet (HS) West Palm BeachCardinal Newman HS
Friday Night Spikes (HS) JacksonvilleBartram Trail HS
Gateway Conference Championships (HS) JacksonvilleRaines HS
Karl Flammer Ford Invitational (HS) ClearwaterCalvary Christian HS
Lake-Sumter County Championships (HS) BushnellSouth Sumter HS
Miami Hurricane Alumni Invitational (Collegiate) Coral Gables, FLMiami
Santa Rosa County Championship (HS) NavarreNavarre HS
St. Andrew's HS Invitational #2 (HS) Boca Raton St. Andrew's HS
Wally Keller Invitational (HS) Punta GordaCharlotte HS
Saturday, April 8
Chiles Capital City Classic (HS) TallahasseeChiles HS
Lake Mary Open (HS) Lake MaryLake Mary HS
LCAC Championships (HS) Cape CoralIsland Coast HS
Miami Hurricane Alumni Invitational (Collegiate) Coral Gables, FLMiami
North Florida Invitational (Collegiate) JacksonvilleNorth Florida - UNF Track
Pre-State at IMG fueled by Gatorade (HS) BradentonIMG Academy
Steinbrenner Invitational (HS) LutzSteinbrenner HS
Westminister Invitational (MS) Lauderdale lakesLau
Monday, April 10
FHSAA 2A District 1 Championships (HS) Santa Rosa BeachEmerald Coast Middle Scho...
FHSAA 3A District 2 Championships (HS) Santa Rosa BeachEmerald Coast Middle Scho...
Tuesday, April 11
FHSAA 1A District 1 Championships (HS) JayJay HS
FHSAA 1A District 14 Championships (HS) Ft. LauderdaleWestminster Academy
FHSAA 1A District 4 Championships (HS) JacksonvilleBishop Snyder HS
FHSAA 2A District 2 Championships (HS) TallahasseeFlorida HS
FHSAA 3A District 5 Championships (HS) ClermontLake Minneola HS
FHSAA 3A District 8 Championships (HS) St. CloudHarmony HS
FHSAA 4A District 7 Championships (HS) RiverviewSpoto HS
Seminole Athletic Conference Championships (HS) Lake MaryLake Mary HS
Wednesday, April 12
FHSAA 1A District 13 Championships (HS) West Palm BeachKing's Academy
FHSAA 1A District 9 Championships (HS) Daytona BeachFather Lopez HS
FHSAA 2A District 14 Championships (HS) Belle GladeGlades Central HS
FHSAA 2A District 4 Championships (HS) JacksonvilleBolles HS
FHSAA 2A District 8 Championships (HS) OrlandoLake Highland Prep HS
FHSAA 3A District 12 Championships (HS) NaplesPalmetto Ridge HS
FHSAA 3A District 15 Championships (HS) Ft. LauderdaleDillard HS
FHSAA 3A District 7 Championships (HS) LecantoLecanto
FHSAA 4A District 4 Championships (HS) Winter ParkShowalter Field
FHSAA 4A District 9 Championships (HS) StuartMartin County HS
Thursday, April 13
FHSAA 1A District 15 Championships (HS) MiamiDade Christian HS
FHSAA 1A District 2 Championships (HS) Panama CityBozeman HS
FHSAA 1A District 3 Championships (HS) TallahasseeMaclay School
FHSAA 1A District 6 Championships (HS) ClearwaterCalvary Christian HS
FHSAA 2A District 11 Championships (HS) SarasotaBooker HS
FHSAA 2A District 12 Championships (HS) LelyLely HS
FHSAA 2A District 3 Championships (HS) JacksonvilleRaines HS
FHSAA 4A District 10 Championships (HS) LoxahatcheeSeminole Ridge HS
FHSAA 4A District 3 Championships (HS) Lake MinneolaLake Minneola HS
FHSAA 4A District 5 Championships (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Saturday, April 15
Savannah Chatham Silver Cheetah Invitational (Club) Savannah GA Savannah State University
Monday, April 17
FHSAA 4A District 12 Championships (HS) Boca RatonBoca Raton HS
FHSAA 4A District 15 Championships (HS) MiamiTraz Powell Stadium
Tuesday, April 18
FHSAA 1A District 11 Championships (HS) MelbourneHoly Trinity HS
FHSAA 2A District 6 Championships (HS) The VillagesThe Villages HS
FHSAA 3A District 14 Championships (HS) StuartSouth Fork HS
FHSAA 3A District 3 Championships (HS) TallahaseeChiles HS
FHSAA 3A District 4 Championships (HS) St. AugustineSt. Augustine HS
FHSAA 3A District 6 Championships (HS) BunnellFlagler Palm Coast HS
FHSAA 4A District 1 Championships (HS) BunnellFlagler Palm Coast
FHSAA 4A District 13 Championships (HS) Ft. LauderdaleSouth Plantation HS
FHSAA 4A District 16 Championships (HS) MiamiSouthridge HS
Wednesday, April 19
FHSAA 1A District 10 Championships (HS) OrlandoThe First Academy HS
FHSAA 1A District 12 Championships (HS) North Palm BeachThe Benjamin School
FHSAA 1A District 5 Championships (HS) GainesvilleOak Hall HS
FHSAA 2A District 10 Championships (HS) TampaBerkeley Prep HS
FHSAA 2A District 15 Championships (HS) Ft. LauderdaleCalvary Christian HS
FHSAA 2A District 16 Championships (HS) MiamiRansom Everglades HS
FHSAA 3A District 1 Championships (HS) PensacolaBooker T. Washington
FHSAA 3A District 11 Championships (HS) Punta GordaCharlotte HS
FHSAA 3A District 13 Championships (HS) Sebastian RiverSebastian River HS
FHSAA 3A District 9 Championships (HS) TampaGaither HS
FHSAA 4A District 2 Championships (HS) Port Orange Spruce Creek HS
FHSAA 4A District 8 Championships (HS) SeminoleSeminole HS
Thursday, April 20
FHSAA 1A District 16 Championships (HS) MiamiSouthridge Park Stadium
FHSAA 1A District 7 Championships (HS) BradentonSt. Stephen's HS
FHSAA 1A District 8 Championships (HS) Ft MyersEvangelical Christian Sch...
FHSAA 2A District 13 Championships (HS) TitusvilleAstronaut HS
FHSAA 2A District 9 Championships (HS) FrostproofFrostproof HS
FHSAA 3A District 10 Championships (HS) ClearwaterClearwater HS
FHSAA 3A District 16 Championships (HS) MiamiTraz Powell HS
FHSAA 4A District 11 Championships (HS) Boynton BeachPark Vista HS
FHSAA 4A District 14 Championships (HS) Ft. LauderdaleFlanagan HS
FHSAA 4A District 6 Championships (HS) TampaWharton HS
Friday, April 21
FHSAA 2A District 5 Championships (HS) GainesvilleCone Park
FHSAA 2A District 7 Championships (HS) HolidayAnclote HS
South Florida Outdoor Invitational (Collegiate) TampaSouth Florida
Saturday, April 22
Empire Athletics/Windspeed Invitational (Club) MinneolaLake Minneola HS
South Florida Outdoor Invitational (Collegiate) TampaSouth Florida
Sun Conference Championship (Collegiate) Babson ParkWebber
Sunday, April 23
Sun Conference Championship (Collegiate) Babson ParkWebber
Tuesday, April 25
FHSAA 1A Region 1 Championships (HS) JacksonvilleBishop Snyder HS
FHSAA 2A Region 1 Championships (HS) JacksonvilleBolles HS
Thursday, April 27
FHSAA 1A Region 2 Championships (HS) LargoIndian Rocks Christian HS
FHSAA 2A Region 2 Championships (HS) OrlandoLake Highland Preparatory...
FHSAA 2A Region 3 Championships (HS) TampaBerkely Prep HS
FHSAA 2A Region 4 Championships (HS) Ft. LauderdaleCalvary Christian HS
FHSAA 3A Region 1 Championships (HS) TallahasseeChiles HS
FHSAA 4A Region 1 Championships (HS) BunnellFlagler Palm Coast HS
FHSAA 4A Region 3 Championships (HS) MiramarAnsin Sports Complex
FHSAA 4A Region 4 Championships (HS) MiramarAnsin Sports Complex
Friday, April 28
FHSAA 1A Region 3 Championships (HS) OrlandoThe First Academy
FHSAA 1A Region 4 Championships (HS) Fort LauderdaleWestminster Academy
FHSAA 3A Region 3 Championships (HS) ClearwaterClearwater HS
FHSAA 3A Region 3 Championships (HS) ClearwaterClearwater HS
FHSAA 3A Region 4 Championships (HS) MiamiTraz Powell Stadium
Florida Tom Jones Memorial (Collegiate, UnA) GainesvilleFlorida - Percy Beard Tra...
Saturday, April 29
Big Bend Striders Invitational (MS, Club) Tallahassee, FLAmos B. Godby HS
FHSAA 3A Region 2 Championships (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
FHSAA 4A Region 2 Championships (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Pinecrest (MS) Ft.LauderdaleFt.lauderdale
May
Friday, May 5
FHSAA 1A State Championships (HS) BradentonIMG Academy
FHSAA 2A State Championships (HS) BradentonIMG Academy
FHSAA 3A State Championships (HS) BradentonIMG Academy
FHSAA 4A State Championships (HS) BradentonIMG Academy
Seminole Twilight (Collegiate) TallahasseeFlorida State - Mike Long...
Seminole Twilight (Club) TallahasseeFlorida State University
Saturday, May 6
FHSAA 1A State Championships (HS) BradentonIMG Academy
FHSAA 2A State Championships (HS) BradentonIMG Academy
FHSAA 3A State Championships (HS) BradentonIMG Academy
FHSAA 4A State Championships (HS) BradentonIMG Academy
STATE CHAMPIONSHIPS (HS) BradentonIMG Academy
Friday, May 12
Atlantic Sun Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) JacksonvilleNorth Florida
Saturday, May 13
Atlantic Sun Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) JacksonvilleNorth Florida
Avery Creek Distance Showcase (HS) Winter ParkTrinity Prep HS
NTC/PURE Athletics Sprint Elite Meet (Club, Collegiate, UnA) ClermontNTC Training Center
YOUNG ACHIEVERS RELAY GAMES (Club) Ponte VedraNease HS
Sunday, May 14
Atlantic Sun Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) JacksonvilleNorth Florida
Friday, May 19
Broward Elite Athletic Showcase (HS, Club, Collegiate, UnA) Ft LauderdaleCalvary Christian
Saturday, May 20
Epitome of Excellence Track & Field Classic (Club) Jacksonville, FLHodges Stadium @ UNF
Florida Comets Relays Championship (HS) SunrisePiper HS Stadium
Stars of Tomorrow Track and Field Carnival (Club) GAINESVILLEFred Cone Park
USATF Florida Association Masters and Open Champio... (Club, UnA) JacksonvilleUniversity of North Flori...
Thursday, May 25
NCAA DII Outdoor Track and Field Championships (Collegiate) BradentonIMG Academy
Friday, May 26
NCAA DII Outdoor Track and Field Championships (Collegiate) BradentonIMG Academy
Saturday, May 27
Flo Golden South Classic (HS, Club, UnA) ClermontNational Training Center
NCAA DII Outdoor Track and Field Championships (Collegiate) BradentonIMG Academy
June
Saturday, June 3
AAU District Qualifier (Club) KissimmeeOsceola HS
AAU Florida District Qualifier (Club) GAINESVILLEFred Cone Park
AAU Florida District Qualifier at Tallahassee FL (Club) Tallahassee, FLLawton Chiles HS
Saturday, June 10
3rd Annual Tallahassee Zoom Track Club Invitationa... (HS, Club) Tallahassee FLFlorida High
Thursday, June 15
USATF Florida Association Junior Olympic Champions... (Club, UnA) Winter ParkShowalter Stadium
Friday, June 16
USATF Florida Association Junior Olympic Champions... (Club, UnA) Winter ParkShowalter Stadium
Saturday, June 17
USATF Florida Association Junior Olympic Champions... (Club, UnA) Winter ParkShowalter Stadium
Sunday, June 18
USATF Florida Association Junior Olympic Champions... (Club, UnA) Winter ParkShowalter Stadium
Thursday, June 22
AAU Region 09 Qualifier (Club) MinneolaLake Minneola HS
AAU Region 10 Qualifier (Club) MiramarAnsin Sports Complex
AAU Region 9 National Qualifier (Club) TallahasseeMike Long Track
Friday, June 23
AAU Region 09 Qualifier (Club) MinneolaLake Minneola HS
AAU Region 10 Qualifier (Club) MiramarAnsin Sports Complex
AAU Region 9 National Qualifier (Club) TallahasseeMike Long Track
Broward Elite Athletic Club Meet #1 (HS, Club, Collegiate, UnA) Ft. LauderdaleCalvary Christian
Saturday, June 24
AAU Region 09 Qualifier (Club) MinneolaLake Minneola HS
AAU Region 10 Qualifier (Club) MiramarAnsin Sports Complex
AAU Region 9 National Qualifier (Club) TallahasseeMike Long Track
Sunday, June 25
AAU Region 09 Qualifier (Club) MinneolaLake Minneola HS
AAU Region 10 Qualifier (Club) MiramarAnsin Sports Complex
AAU Region 9 National Qualifier (Club) TallahasseeMike Long Track
July
Thursday, July 6
USATF Region 4 Junior Olympic Championships (Club, UnA) JacksonvilleUniversity of North Flori...
Friday, July 7
AAU National Primary Championship (HS, Club) OrlandoESPN Wide World Of Sports...
USATF Region 4 Junior Olympic Championships (Club, UnA) JacksonvilleUniversity of North Flori...
Saturday, July 8
AAU National Primary Championship (HS, Club) OrlandoESPN Wide World Of Sports...
USATF Region 4 Junior Olympic Championships (Club, UnA) JacksonvilleUniversity of North Flori...
Sunday, July 9
AAU Club Championship (Club) KissimmeeEspn Wide World Of Sports
USATF Region 4 Junior Olympic Championships (Club, UnA) JacksonvilleUniversity of North Flori...
Monday, July 10
AAU Club Championship (Club) KissimmeeEspn Wide World Of Sports
Tuesday, July 11
AAU Club Championship (Club) KissimmeeEspn Wide World Of Sports
Wednesday, July 12
AAU Club Championship (Club) KissimmeeEspn Wide World Of Sports
Thursday, July 13
AAU Club Championship (Club) KissimmeeEspn Wide World Of Sports
Friday, July 14
AAU Club Championship (Club) KissimmeeEspn Wide World Of Sports
Saturday, July 15
AAU Club Championship (Club) KissimmeeEspn Wide World Of Sports
Broward Elite Athletic Club Meet #2 (HS, Club, Collegiate, UnA) Ft. LauderdaleCalvary Christian
Ernie Sims Invitational (Club) TallahasseeFlorida State University ...
Saturday, July 29
Evolution Summer Run Series & All Sports Battle #9 (Club) Winter ParkShowalter Stadium
August
Friday, August 4
JAC Combined Events Championship (Club) JacksonvilleJacksonville Athletic Clu...
Saturday, August 5
Evolution Summer Run Series & All Sports Battle #1... (Club) Winter ParkShowalter Stadium
JAC Combined Events Championship (Club) JacksonvilleJacksonville Athletic Clu...
November
Thursday, November 2
NSAF Triple Jump Clinic (HS) BradentonIMG Academy
Friday, November 3
NSAF Triple Jump Clinic (HS) BradentonIMG Academy
Saturday, November 4
NSAF Triple Jump Clinic (HS) BradentonIMG Academy
Sunday, November 5
NSAF Triple Jump Clinic (HS) BradentonIMG Academy
Other Meets
Saturday, December 3, 2016
CYS Orange County MS Championship (MS) OrlandoBishop Moore HS

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results