Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Friday, March 3
CMA Invite Indoor Culver, IndianaCulver Military Academy
Saturday, March 4
Whiteland HSR Qualifier #1 IndianapolisUniversity of Indianapoli...
Saturday, March 11
Whiteland HSR Qualifier #2 IndianapolisUniversity of Indianapoli...
Tuesday, March 21
Beech Grove/Mooresville/ HCS IndianapolisHeritage Christian
Blue River/Tri/Union New Castle, Indianablue river valley HS
Boone County Championships ZionsvilleZionsville
HNHS max 800m HuntingtonKriegbaum Field
North vs. Memorial, Mater Dei EvansvilleBundrant Stadium
Tippecanoe Valley/Northwood AkronTippecanoe Valley
Wednesday, March 22
Hamilton Heights/Eastern Hancock/ Sheridan SheridanSheridan
Thursday, March 23
Elwood Triangular Meet ElwoodElwood HS
Harrison-North Montgomery Dual Meet West LafayetteHarrison HS
Knightstown Triangular KnightstownKnightstown HS
North vs. Boonville/Mt. Vernon EvansvilleBundrant Stadium
Shenandoah/Math & Science KnightstownKnightstown
Westview/Wawasee Syracuse INWawasee HS
Tuesday, March 28
Brebeuf/Cathedral/Zionsville IndianapolisBrebeuf
Hanover/Highland Dual Cedar LakeHanover Central
Westview/Concord Dunlap IndianaConcord HS
Wednesday, March 29
Guerin Catholic @ Chatard Indianapolis Bishop Chatard
Michigan City/New Prairie @ South Bend Adams South BendSouth Bend Adams HS
Westview/Jimtown/Northridge Emma IndianaWestview HS
Thursday, March 30
Muncie Central @ Huntington North HuntingtonHuntington North
April
Monday, April 3
Crothersville / Trinity / Hauser CrothersvilleCrothersville HS
South Dearborn, Rising Sun Dual AuroraSouth Dearborn
Tuesday, April 4
Blackford-Jay County-Southern Wells PortlandJay County HS
Bloomington North/BNL/Brown County Bloomington, INBloomington North
Burris/Mississinewa/APA MuncieBall State
Charlestown 4 way meet CharlestownCharlestown HS
Cowan/Randolph Southern@Daleville DalevilleDaleville HS
Edinburgh/Tindley EdinburghEdinburgh
FCHS @ Shelby ShelbyvilleShelbyville
Gibson Southern GibsonGibson Southern HS
Hanover/Calumet/North Newton/Wheeler Cedar Lake, IndianaHanover Central HS
Lawerenceburg/Oldenburg,Shawe/S.Ripley/JCD LawerenceburgLawerenceburg HS
Monroe Central/Elwood @ Wes-Del GastonWes-Del HS
New Castle HagerstownHagerstown
North vs Bosse EvansvilleBundrant Stadium
Salem / Silver Creek/ Scottsburg SalemSalem HS
South Decatur/North Decatur/Rushville Greensburg, INNorth Decatur HS
Taylor/Eastern/Tipton KokomoTaylor HS
Tech 4-Way IDS/Covenant Christian/Decatur Central IndianapolisArsenal Tech
West Side, Morton, Gavit @ Lowell LowellLowell HS
Thursday, April 6
Brown County, Edgewood, Martinsville NashvilleBrown County HS
EVSC JV Open @ Harrison HS EvansvilleRomain Stadium
FCHS/Southport @ Whiteland WhitelandWhiteland
Greenfield-Central/New Pal. @ Shelbyville ShelbyvilleShelbyville
Hagerstown Quad HagerstownHagerstown
McCutcheon vs. Lafayette Jeff LafayetteMcCutcheon HS
South Dearborn, Milan, Lawrenceburg Tri AuroraSouth Dearborn
South Decatur/North Decatur/Rushville Greensburg, INNorth Decatur HS
Saturday, April 8
Archdiocesan Indianapolis Ritter
Burris Invitational (HS, MS) MuncieBall State University
CGA Relays CulverCulver girls academy
Columbus North Invitational ColumbusColumbus North HS
Jeffersonville Inferno JeffersonvilleJeffersonville HS
Monday, April 10
Wapahani and Randolph Southern Lynn Randolph Southern
Tuesday, April 11
Blue River Valley/Cowan CowanCowan
Boonville BoonvilleBoonville HS
Brownstown/S Decatur/Cville BrownstownBrownstown
Columbia City @ Huntington North HuntingtonHuntington North
Connersville/Rushville Connersville, INConnersville
Harrison-McCutcheon Dual Meet West LafayetteHarrison HS
Heritage Christian @ Guerin Catholic NoblesvilleGuerin Catholic
Highland @ Griffith GriffithGriffith HS
Indian Creek/Greenwood/Edinburgh TrafalgarIndian Creak
Jimtown @ New Prairie New Carlisle IndianaNew Prairie HS
Lake Station/Bishop Noll/Wheeler Lake Station, INLake Station HS
Lapel/Liberty Christian/Wes-Del GastonWes-Del
Lawrenceburg, SR, Milan, Switz. County LawrenceburgLawrenceburg HS
Lowell @ Hobart HobartHobart HS
Madison 4 way Madison Madison HS
Martinsville @ FCHS FranklinFCHS
McCutcheon vs. Harrison West LafayetteHarrison HS
Mississinewa/Madison Grant@Elwood ElwoodElwood
MOORESVILLE, BROWNSBURG, PLAINFIELD BrownsburgMooresville HS
New Castle/Scecina GreenfieldGreenfield-Central
Portage / Michigan City Portage, INPortage HS
Prairie Heights @ Lakeland Lagrange Lakeland HS
S.B. Washington/Trinity @ Mishawaka Marian Mishawaka, INMishawaka Marian
Shortridge/APA IndianapolisShortridge
South Dearborn, Greensburg, Jennings County Tri AuroraSouth Dearborn
Valley/Whitko/N.Miami DenverNorth Miami
Wabash/Manchester/Rochester Wabash, IndianaWabash HS
Western Boone/Danville Thorntown Western Boone HS
Western/Tipton TiptonTipton HS
Westfield/Zionsville ZionsvilleZionsville
Westview / West Noble LigonierWest Noble HS
Wednesday, April 12
Bishop Dwenger/Snider/South Side Fort WayneBishop Dwenger
Munster/KV/Andrean MunsterMunster HS
Pendleton Heights Pendleton Pendleton Heights
Trinity Luthern/ SWestern/JCD SeymourTrinity Luthern HS
Winchester WinchesterWinchester
Thursday, April 13
Blue River Valley, Wapahani, Union City Selma, IndianaWapahani HS
Eastbrook Invitational MarionEastbrook HS
Eastern Hancock/Triton Central @ Shelbyville ShelbyvilleShelbyville
Edinburgh/Morristown/Southwestern EdinburghEdinburgh
Logansport/West Lafayette West LafayetteWest Lafayette
New Albany relays New Albany New Albany HS
New Palestine/Rushville Rushville, Rushville
North Decatur Invite GreensburgNorth Decatur
North Knox BicknellNorth Knox HS
North vs. Princeton PrincetonPCHS
Rising Sun, SR, Oldenburg, Shawe Rising SunRising Sun HS
Union/Daleville/Wes-Del DalevilleDaleville
Valley/Manchester AkronTippecanoe Valley
Wells County Championship BlufftonBluffton HS
West Noble @ Prairie Heights LagrangePrairie Heights HS
Westview / Central Noble / Bethany / Lakeland Chri... Emma, IndianaWestview HS
Whitko/Rochester South WhitleyWhitko HS
Friday, April 14
Broncho Sprint Showcase LafayetteLafayette Jeff
Charger Relays CrawfordsvilleNorth Montgomery HS
Decatur Central Invite IndianapolisDecatur Central HS
Flashes Showcase IndianapolisFranklin Central
Madison County FarimountMadison-Grant HS
Saturday, April 15
Ben Davis Relays IndianapolisBen Davis HS
Big Orange Invitational ArcadiaHamilton Heights
Busco Invite Churubusco, INChurubusco HS
Chesterton Relays ChestertonChesterton HS
Indiana-Kentucky Challenge EvansvilleRomain Stadium
LC Prep Indianapolis TBA
Little 5 HobartHobart HS
Marion Relays MarionMarion HS
Midwest Prep Invitational IndianapolisARC - Indianapolis
New Haven Bulldog Relays New HavenNew Haven HS
North Knox Invite BicknellNorth Knox HS
North Side Relays Fort WayneNorth Side HS
Oak Hill Relays ConverseOak Hill HS
Park Tudor Invite Indianapolis Park Tudor
Patriot Challenge Terre HauteTerre Haute North HS
Sam Sumner 1A Invitational Borden Borden
Small School Invite LynnRandolph Southern HS
W-Z Invitational WestfieldWestfield
Wheeler Invitational ValparaisoWheeler HS
Monday, April 17
Bloomington South/Brown County BloomingtonBloomington South HS
Blue River Valley, Northeastern, Union New Castle, InBlue River Valley HS
Cowan/Seton Catholic/Wes-Del GastonWes-Del
New Palestine / Triton Central / Waldron / Hauser New PalestineNew Palestine HS
Pendleton Heights (JV) (Girls) GreenfieldGreenfield-Central
River Forest/Hebron/Wheeler Hobart, IndianaRiver Forest HS
Union County and North Decatur HagerstownHagerstown
Tuesday, April 18
Adams Central/Heritage/Southern Wells MonroeAdams Central HS
Bellmont/E Noble/Huntington North KendallvilleEast Noble HS
Ben Davis/Cathedral IndianapolisBen Davis
Brownstown/Scottsburg Brownstown Brownstown central HS
Cambridge City-Lincoln/Wapahani Cambridge CityLincoln HS
Circle City Conference Championship NoblesvilleGuerin Catholic
Delta vs Muncie Central MuncieDelta HS
Goshen/Wawasee @ Plymouth PlymouthPlymouth HS
Hamilton SE/North Central/Zionsville ZionsvilleZionsville
Hamilton SE/Zionsville FishersHamilton SE
Hobart/Andrean @ Highland HighlandHighland HS
JCD/SDecatur/Oldenburg/TLutheran OsgoodJCD HS
Johnson County Meet FranklinFCHS
Knightstown/Morristown/APA KnightstownKnightstown
Lawrenceburg LawrenceburgLawrenceburg
Lowell, Griffith @ Munster MunsterMunster HS
Madison Grant / Alexandria / Liberty Christian FairmountMadison Grant HS
McCutcheon vs. Twin Lakes/Southmont LafayetteMcCutcheon HS
Mishawaka Marian @ New Prairie New Carlisle,IndianaNew Prairie HS
Monroe Central @ Muncie Burris MuncieBall State University
Northwestern-Harrison Dual Meet Kokomo, InNorthwestern
Oak Hill/Eastbrook@Elwood ElwoodElwood
Prairie Heights @ Fairfield GoshenFairfield
Rochester/Peru RochesterRochester HS
Rushville/Shelbyville ShelbyvilleShelbyville
Valley/Northfield@Wabash WabashWabash
Valpo / Crown Point ChestertonChesterton HS
Westview / Lakeland EmmaWestview HS
Wednesday, April 19
Bishop Dwenger/Bishop Luers/Concordia Lutheran Fort WayneZollner Stadium
Cardinal Ritter/Speedway/Covenant Christian IndianpolisCardinal Ritter
Eastern Hancock/North Decatur vs. South Decatur Westport, INSouth Decatur
EVSC JV Open #2 @Harrison HS EvansvilleRomain Stadium
Noblesville Invite NoblesvilleNoblesville
North vs Central/North Posey EvansvilleCentral Stadium
Pirate relays Charlestown Charlestown HS
Thursday, April 20
Blue River Valley, Randolph So, Anderson Prep New Castle, InBlue River Valley HS
Calumet/Wheeler Gary, IndianaCalumet HS
Greencastle/Northview/West Vigo GreencastleGreencastle HS
Greenfield-Central @ Mt. Vernon (JV) (Boys) FortvilleMt. Vernon
Hauser / Waldron HopeHauser HS
Highland @ Munster MunsterMunster
Jasper / Washington WashingtonWashington
JCD/Milan/Shawe/TLutheran OsgoodJCD HS
Monroe Central/Cowan @ Wapahani SelmaWapahani HS
Oak Hill/Heights/Tipton ConverseOak Hill HS
Pendleton Heights Invitational PendletonPendleton Heights HS
South Dearborn Invite AuroraSouth Dearborn
Friday, April 21
Bill Self Invitational FranklinFCHS
Charlie Riley Invitational IndianapolisNorth Central
Eaton Invitational Eaton, OHEaston, OH
Edinburgh Lancer Relays EdinburghEdinburgh HS
Lightning Bolt Relays Franklin CentralFranklin Central
North Miami Relays DenverNorth Miami
Saturday, April 22
Arrow Relays SullivanSullivan HS
Dick Deardurff Invitational Laporte, IndianaKesling Middle School
Eastern Invitational Green townEastern HS
Goshen Relays GoshenGoshen HS
Guerin Catholic Invitational NoblesvilleGuerin Catholic
Hot Dog Invite FrankfortFrankfort HS
Linton-Stockton Meet LintonLinton
Muncie Central Relays MuncieMuncie Central HS
Talon Relays NashvilleBrown County HS
Turtle Town Invite ChurubuscoChurubusco HS
West Lafayette Relays West LafayetteWest Lafayette Athletics ...
West Lafayette Unified Invitational West LafayetteWest Lafayette
Monday, April 24
Anderson Prep AndersonAPA
Andrean @ Lowell LowellLowell HS
Brebeuf/Park Tudor Indianapolis TBA
Caston @ Valley AkronTippecanoe Valley
Guerin Catholic/Scecina NoblesvilleGuerin Catholic
Hauser / Triton Central / South Decatur HopeHauser HS
Hobart/Griffith @ Kankakee Valley WheatfieldKankakee Valley HS
Princeton VincennesVincennes Lincoln HS
Tuesday, April 25
Austin/ Chalestown/ Scottsburg Scottsburg Scottsburg HS
Batesville / Jac-Cen-Del / North Decatur / Hauser BatesvilleBatesville HS
Batesville / North Decatur / Jac-Cen-Del / Hauser HopeHauser HS
Carmel/Cathedral/Arlington/Zionsville ZionsvilleZionsville
Carmel/Cathedral/Zionsville ZionsvilleZionsville
Daleville - Boys DalevilleDaleville HS
DeKalb/Huntington North/Leo LeoLeo HS
Eastern Hancock vs. Knightsown KnightstownKnightstown
FCHS @ Greensburg GreensburgGreensburg
Hanover Central/Wheeler Valparaiso, IndianaWheeler HS
Hendricks County HS Championships ClaytonCascade HS
Knightstown Triangular Knightstown, INKnightstown HS
LaPorte / Lake Central LaPorte, INLaPorte HS
McCutcheon vs. Benton Central FowlerBenton Central
Miller Invitational NoblesvilleHare Chevy Field
Mishawaka Marian/Penn/S.B. St. Joseph @ S.B. St Jo... South Bend, INS.B. St. Joseph
New Prairie/Mishawaka @ Elkhart Central Elkhart, IndianaElkhart Central HS
North vs. Castle EvansvilleBundrant Stadium
Northwestern Relays KokomoNorthwestern HS
Pendleton Heights Invite PendletonPendleton Heights
Shenandoah/Blue River/Wes-Del GastonWes-Del
SR, Rising Sun, Milan VersaillesSouth Ripley HS
Wayne County Relays HagerstownHagerstown
West View @ Prairie Heights LagrangePrairie Heights HS
Western/ Harrison/ West Lafayette West LafayetteHarrison (WL)
Winchester/Tri @ Monroe Central Parker CityMonroe Central Jr.-Sr. HS
Wednesday, April 26
Bishop Dwenger/North Side/Wayne Fort WayneBishop Dwenger
Burris/Union MuncieBurris
Highland Invite HighlandHighland HS
Princeton Invite PrincetonPrinceton
Thursday, April 27
Eastern Hancock Invitational Charlottesvillw@Eastern Hancock
FCHS @ Mooresville MooresvilleMooresville
McCutcheon Unified Invitational LafayetteMcCutcheon HS
North vs Harrison/Reitz EvansvilleRomain Stadium
Shelbyville Golden Bear Invitational ShelbyvilleShelbyville HS
South Decatur/Southwestern/Edinburgh GreensburgSouth Decautr
Southwood vs. Rochester Wabash, IndianaSouthwood HS
Switzerland Co. Invite VevaySwitzerland Co HS
Union City Quad Union CityUnion City
Friday, April 28
All-Catholic Championship NoblesvilleGuerin Catholic
Big Blue relay Jennings county Jennings county HS
East Central Invite St. LeonEast Central
Ed Woodrick Invite MunsterMunster HS
Elkhart Central (Princess Relays) Elkhart, IndianaElkhart Central HS
Glenn Invite Fort WayneFort Wayne
Max Truex Invite WarsawWarsaw HS
MIC IndianapolisWarren Central HS
Mt Vernon Invitational Mt VernonMt Vernon HS
New Haven Relays New HavenNew Haven HS
Northeastern Knight Invite Fountain CityNortheastern HS
Tipton Invitational TiptonTipton HS
Saturday, April 29
Bearcat Invitational (Girls) MuncieMuncie Central HS
Cass County Meet LogansportLogansport HS
Lime City Relays HuntingtonHuntington North HS
NC JV IndplsNC
NEW HAVEN INVITE NEW HAVEN ,INNEW HAVEN HS
May
Monday, May 1
Daleville/Seton/Yorktown @ Monroe Central Parker CityMonroe Central Jr.-Sr. HS
JV Invitational IndianapolisPike
New Palestine (JV) GreenfieldGreenfield - Central
SIAC Frosh Meet EvansvilleCentral Stadium
Tipton/Elwood/Tri-Central TiptonTipton HS
Tuesday, May 2
Blackford/Elwood/Delta Hartford CityBlackford HS
BRHS relays INDYBRHS
Brown County/Columbus East NashvilleBrown County HS
Burris/Wapahani/Wes-Del GastonWes-Del
City-County Meet LafayetteLafayette Jefferson HS
Connersville ConnersvilleConnersville
Henry County Meet KnightstownKnightstown HS
KV/Covenant Christian/Wheeler Wheatfield, IndianaKankakee Valley HS
Lowell Relays LowellLowell HS
Merrillville MerrillvilleMerrillville HS
Metropolitan Interscholastic Conference Championsh... IndianapolisWarren Central HS
Mid-State conference meet GreenwoodGreenwood
Mishawaka Marian @ Jimtown Elkhart, INJimtown
Munster @ Hobart HobartHobart HS
New Haven/Norwell/Huntington North HuntingtonHuntington North HS
Paoli/ Scottsburg PaoliPaoli HS
Rochester/Triton @Valley AkronTippecanoe Valley
Shelby County HS Championships ShelbyvilleTriton Central
Switzerland Co/SRipley/Shawe/JCD VevaySwitzerland Co HS
Warsaw @ Plymouth PlymouthPlymouth HS
Western Vs Northwestern RussiavilleWestern HS
Westview / Fairfield EmmaWestview HS
Wednesday, May 3
Hancock County Meet FortvilleMount Vernon
JV City-County Meet LafayetteMcCutcheon HS
Thursday, May 4
Evansville City Championship EvansvilleCentral Stadium
Faulkner relays Clarksville Clarksville HS
Herron Indianapolis Heritage Christian
Indian Creek / Brown County / Southwestern / Hause... TrafalgarIndian Creek HS
KV, Highland @ Lowell LowellLowell HS
Mid-State JV meet FranklinFCHS
Randolph County Meet Union CityUnion City HS
Ripley County BatesvilleBatesville HS
Rising Sun Invite Rising SunRising Sun
Rochester/Valley/Triton AkronTippy Valley
SB St. Joe City Meet South BendSB St. Joe
SK / NK / Washington South KnoxSouth Knox
Valley @ Culver CulverCulver
Warren Relays Indianapolis Warren Central
Friday, May 5
Concord Relays (Boys) Elkhart, IndianaConcord HS
Cougar Chase Invitational GreenfieldGreenfield-Central
Delaware County Meet MuncieDelta HS
Evansville City Championship EvansvilleCentral Stadium
Hamilton County Championship CarmelCarmel HS
Indiana Crossroads Conference IndianapolisSpeedway HS
La Lumiere @ Michigan City Michigan City8466 Pahs Rd
North Central Conference Meet LafayetteLafayette Jefferson HS
Northeast 8 Conference New HavenNew Haven HS
Pike Invitational IndianapolisPike
Tiger Booster Invitational HagerstownHagerstown
Westview Invite EmmaWestview HS
Saturday, May 6
Goshen Relays (Girls) Goshen, IndianaGoshen HS
JV DAC ChestertonChesterton
JV NIC Meet ElkhartElkhart Central
Pioneer Conference Meet MuncieBall State University
Monday, May 8
Evansville JV City EvansvilleCentral Stadium
Girls City Championship Indianapolis Tech
Warren Central JV Invite (JV) (Boys) IndianapolisWarren Central
Tuesday, May 9
Culver/Oregon-Davis/La Lumiere culver, in1300 ACADEMY Rd
Girls Marion County IndianapolisNorth Central
Girls ORVC VevaySwitzerland Co HS
Greater South Shore Championships (Girls) Valparaiso, IndianaWheeler HS
Hoosier Conference West LafayetteWest Lafayette
Hoosier Crossroads Conference (Girls) FishersFishers
Hoosier Heritage Conference Meet (Girls) FortvilleMt. Vernon
Mid Eastern Conference Meet CowanCowan HS
Mid-Hoosier Conference Meet WaldronWaldron
NCC conference meet MunsterHighland HS
NIC Meet @ Elkhart Central Elkhart, IndianaElkhart Central HS
TRC IndyIndiana Wesleyan
Western Indiana Conference Meet (Girls) EllettsvilleEdgewood HS
Wednesday, May 10
2017 NECC Championships Garrett INGarrett HS
Boys Indianapolis City Indianapolis Tech
Boys Marion County IndianapolisNorth Central
FCHS @ Columbus North ColumbusColumbus
SIAC Championships EvansvilleCentral Stadium
Thursday, May 11
Big 8 Conference Boys PrincetonPrinceton HS
Blue Devil Classic TiptonTipton HS
Blue River Valley, Lapel Lapel. INLapel HS
Boys ORVC VevaySwitzerland Co HS
Duneland Athletic Conference Portage, INPortage HS
Eastern Indiana Athletic Conference ConnersvilleConnersville
Greater South Shore Championships (Boys Morocco, IndianaNorth Newton HS
Homestead/Hunt North/North Side Fort WayneNorth Side HS
Hoosier Crossroads Conference (Boys) ZionsvilleZionsville
Hoosier Heritage Conference Meet (Boys) FortvilleMt. Vernon
Indiana Deaf School @ Eastern Hancock CharlottesvilleEastern Hancock
Knightstown, North Decatur, Union Modoc KnightstownKnightstown HS
NIC Meet @ Elkhart Central Elkhart, IndianaElkhart Central HS
SIAC Championships EvansvilleCentral Stadium
Tri Eastern Conference Meet WinchesterWinchester
Western Indiana Conference Meet (Boys) BrazilNorthview HS
Western Vs Hamilton Heights RussiavilleWestern HS
Friday, May 12
Indiana Crossroads Conference IndianapolisSpeedway HS
Lowell Time Trial LowellLowell HS
Sagamore Conference DanvilleDanville HS
Saturday, May 13
Freshman City Indianapolis Heritage Christian
Huntington North 9/10 Invitational HuntingtonHuntington North HS
Sunday, May 14
IHSAA 3 Participant Standard IHSAAIHSAA
Tuesday, May 16
IHSAA Girls Sectional 01 (Angola) AngolaAngola HS
IHSAA Girls Sectional 02 (Ben Davis) IndianapolisBen Davis HS
IHSAA Girls Sectional 03 (Benton Central) OxfordBenton Central HS
IHSAA Girls Sectional 04 (Bloomington North) BloomingtonBloomington North HS
IHSAA Girls Sectional 05 (Penn) MishawakaPenn HS
IHSAA Girls Sectional 06 (Chesterton) ChestertonChesterton HS
IHSAA Girls Sectional 07 (Connersville) ConnersvilleConnersville HS
IHSAA Girls Sectional 08 (Floyd Central) Floyd Central HS
IHSAA Girls Sectional 09 (Delta) MuncieDelta HS
IHSAA Girls Sectional 10 (FW Northrop) Fort WayneFort Wayne Northrop HS
IHSAA Girls Sectional 11 (Franklin Community) FranklinFranklin Community HS
IHSAA Girls Sectional 12 (Franklin County) BrookvilleFranklin County HS
IHSAA Girls Sectional 13 (Hamilton Southeastern) FishersHamilton Southeastern HS
IHSAA Girls Sectional 14 (West Lafayette-Harrison) West LafayetteWest Lafayette-Harrison H...
IHSAA Girls Sectional 15 (Highland) HighlandHighland HS
IHSAA Girls Sectional 16 (Jeffersonville) JeffersonvilleJeffersonville HS
IHSAA Girls Sectional 17 (Kankakee Valley) WheatfieldKankakee Valley HS
IHSAA Girls Sectional 18 (North Central) Indianapolis North Central HS
IHSAA Girls Sectional 19 (Lowell) LowellLowell HS
IHSAA Girls Sectional 20 (Western) RussiavilleWestern HS
IHSAA Girls Sectional 21 (Marion) MarionMarion HS
IHSAA Girls Sectional 22 (Mt. Vernon) Mt. VernonMt. Vernon HS
IHSAA Girls Sectional 23 (New Haven) New HavenNew Haven HS
IHSAA Girls Sectional 24 (Pendleton Heights) PendletonPendleton Heights HS
IHSAA Girls Sectional 25 (Perry Central) LeopoldPerry Central HS
IHSAA Girls Sectional 26 (Zionsville) ZionsvilleZionsville HS
IHSAA Girls Sectional 27 (Princeton) PrincetonPrinceton HS
IHSAA Girls Sectional 28 (Rochester) RochesterRochester HS
IHSAA Girls Sectional 29 (Seymour) SeymourSeymour HS
IHSAA Girls Sectional 30 (Shelbyville) ShelbyvilleShelbyville HS
IHSAA Girls Sectional 31 (Terre Haute North) Terre HauteTerre Haute North HS
IHSAA Girls Sectional 32 (Warsaw) WarsawWarsaw HS
Thursday, May 18
IHSAA Boys Sectional 01 (Bedford North Lawrence) BedfordBedford North Lawrence HS
IHSAA Boys Sectional 02 (Benton Central) OxfordBenton Central HS
IHSAA Boys Sectional 03 (Bloomington North) BloomingtonBloomington North HS
IHSAA Boys Sectional 04 (Carmel) CarmelCarmel HS
IHSAA Boys Sectional 05 (Columbus North) ColumbusColumbus North HS
IHSAA Boys Sectional 06 (Connersville) ConnersvilleConnersville HS
IHSAA Boys Sectional 07 (Corydon Central) CorydonCorydon Central HS
IHSAA Boys Sectional 08 (Crown Point) Crown PointCrown Point HS
IHSAA Boys Sectional 09 (East Central) BrookvilleEast Central HS
IHSAA Boys Sectional 10 (East Noble) KendallvilleEast Noble HS
IHSAA Boys Sectional 11 (Evansville Central) EvansvilleEvansville Central HS
IHSAA Boys Sectional 12 (FW Northside) Fort WayneFort Wayne Northside HS
IHSAA Boys Sectional 13 (New Haven) New HavenNew Haven HS
IHSAA Boys Sectional 14 (Goshen) GoshenGoshen HS
IHSAA Boys Sectional 15 (East Chicago Central) East ChicagoEast Chicago Central HS
IHSAA Boys Sectional 16 (Perry Central) PerrysburgPerry Central HS
IHSAA Boys Sectional 17 (Jeffersonville) JeffersonvilleJeffersonville HS
IHSAA Boys Sectional 18 (Kokomo) KokomoKokomo HS
IHSAA Boys Sectional 19 (West Lafayette) West LafayetteWest Lafayette HS
IHSAA Boys Sectional 20 (Marion) MarionMarion HS
IHSAA Boys Sectional 21 (Mount Vernon (Fortville)) FortvilleMount Vernon (Fortville) ...
IHSAA Boys Sectional 22 (Muncie Central) MuncieMuncie Central HS
IHSAA Boys Sectional 23 (North Central) Indianapolis North Central HS
IHSAA Boys Sectional 24 (South Bend St. Joseph) South BendSouth Bend St. Joseph HS
IHSAA Boys Sectional 25 (Plainfield) PlainfieldPlainfield HS
IHSAA Boys Sectional 26 (Bremen) BremenBremen HS
IHSAA Boys Sectional 27 (Portage) PortagePortage HS
IHSAA Boys Sectional 28 (Princeton) PrincetonPrinceton HS
IHSAA Boys Sectional 29 (Rensselaer Central) RensselaerRensselaer Central HS
IHSAA Boys Sectional 30 (Southport) IndianapolisSouthport HS
IHSAA Boys Sectional 31 (Terre Haute North) Terre HauteTerre Haute North HS
IHSAA Boys Sectional 32 (Warren Central) IndianapolisWarren Central HS
Tuesday, May 23
IHSAA Girls Regional 1 (Bloomington North) BloomingtonBloomington North HS
IHSAA Girls Regional 2 (Portage) PortagePortage HS
IHSAA Girls Regional 3 (Evansville Central) EvansvilleCentral Stadium
IHSAA Girls Regional 4 (Marion) MarionMarion HS
IHSAA Girls Regional 5 (Ben Davis) IndianapolisBen Davis HS
IHSAA Girls Regional 6 (Franklin Community) FranklinFranklin Community HS
IHSAA Girls Regional 7 (South Bend St. Joseph) South BendSouth Bend St. Joseph
IHSAA Girls Regional 8 (Lafayette Jefferson) LafayetteLafayette Jefferson HS
Thursday, May 25
IHSAA Boys Regional 1 (North Central) IndianapolisNorth Central HS
IHSAA Boys Regional 2 (Bloomington North) BloomingtonBloomington North HS
IHSAA Boys Regional 3 (Warren Central) IndianapolisWarren Central HS
IHSAA Boys Regional 4 (Evansville Central) EvansvilleEvansville Central HS
IHSAA Boys Regional 5 (Marion) MarionMarion HS
IHSAA Boys Regional 6 (Kokomo) KokomoKokomo HS
IHSAA Boys Regional 7 (Lafayette Jefferson) LafayetteLafayette Jefferson HS
IHSAA Boys Regional 8 (Valparaiso) ValparaisoValparaiso HS
June
Friday, June 2
IHSAA Boys State Championships BloomingtonIndiana University
Saturday, June 3
IHSAA Girls State Championships BloomingtonIndiana University

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results