Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

January
Saturday, January 6
2018 Oregon State University Track and Field Coach... (HS, MS, Club, Collegiate) CorvallisOregon State University
Friday, January 26
Nike NW Track & Field Coaches Clinic BeavertonTiger Woods Center
Saturday, January 27
Nike NW Track & Field Coaches Clinic BeavertonTiger Woods Center
March
Thursday, March 1
Athletic Timing Services (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) FinishLynx TimingPacific Northwest
Uberthons track timing ORSherwood
Saturday, March 3
Hood River Learn By Doing Clinic Hood RiverHood River Valley HS
Teddy Twilight (HS, Club, Collegiate, UnA) PortlandRoosevelt HS
Thursday, March 8
Union Quadrathlon UnionUnion Athletic Complex
Friday, March 9
Cowboy Time Trial (HS, MS) Silver Lake North Lake HS
Viking Time Trials ValeVale HS
Tuesday, March 13
Churchill Red/Blue EugeneChurchill HS
Hermiston @ HRV Hood RiverHood River
Wednesday, March 14
Blue vs. White SpringfieldSilke Field
Falcon Purple vs Gold ElmiraElmira HS
Forest Grove Icebreaker Forest Grove Dick Hendricks Stadium
Hidden Valley @ Illinois Valley Cave JunctionStadium
Lakeridge and PDX Christian @ Oregon City Oregon CityPioneer Memorial Stadium
Liberty @ Hillsboro Icebreaker HillsboroHare Field
Madras @ Summit BendSummit HS
MV Icebreaker @ MVHS BendMountain View HS
Pleasant Hill Ice Breaker Pleasant HillPleasant Hill
Run for the Clover WaldportWaldport High
Season Opener Grants Pass at Crater Central PointCrater HS
Sisters, LaPine @ Bend High BendBend HS
South Side Icebreaker PortlandLincoln HS
Sprague Ice Breaker Salem Sprague HS
Time Trial PortlandSunset HS
WilHi Black vs Maroon EugeneWillamette HS
Thursday, March 15
Banks/Gladstone GladstoneGladstone HS
Barlow IceBreaker GreshamBarlow HS
Basin Relays Klamath FallsKlamath Union HS
Blue and Gold Dual Day 1 Eugene Marist HS
Canby at David Douglas PortlandDavid Douglas HS
CC Icebreaker PrinevilleWard Rhoden Stadium
Frank Good Preamble Classic SutherlinSutherlin HS
JC Intersquad Junction CityJunction City HS
McMinnville Mini-Meet (Intrasquad) McMinnvilleWortman Stadium
Nestucca Ice Breaker CloverdaleNestucca HS
No Meet Meet SpringfieldThurston HS
North Salem @ Gresham Gresham Gresham HS
Seaside, Tillamook @ Astoria AstoriaAstoria HS
Silverton Cloudbreaker SilvertonSilverton HS Track
West Linn Icebreaker West LinnWest Linn
Friday, March 16
Blue and Gold Dual Day 2 Eugene Marist HS
Bowmen Futures Intrasquad Meet SherwoodSherwood HS
Bucks Intrasquad Meet PendletonPendleton HS
CHS Mini Meet IndependenceCentral HS
Cotton Invitational PortlandGrant HS
Diana Thurmond Invitational HarperHarper HS
Mullen-Leavitt Invitational The DallesWahtonka Campus
Ontario Icebreaker OntarioOntario Ice Breaker
Sandy Intrasquad SandySandy HS
Saturday, March 17
Crimson & Black Intrasquad Meet HillsboroGlencoe HS Track
Estacada Small School Invite Estacada Estacada HS
J-Town Small School Invite JeffersonJefferson HS
Medford Rotary Relays MedfordBowerman Field
Super Thrower Hammer Meet #1 (HS, Club, Collegiate, UnA) Oregon CityClackamas Community Colle...
Throwers Invitational SpringfieldThurston HS
Tuesday, March 20
Brookings Harbor Icebreaker BrookingsElmer Bankus Field
Evergreen @ Prairie VancouverPrairie HS
Hans Voskes Dutch Classic Grants PassGPTF
KU @ Henley Klamath FallsHenley HS
Marshfield Icebreaker Coos BaySteve Prefontaine Track
McMinnville at West Albany AlbanyWest Albany HS
Mustang Challenge HeppnerHeppner Track
PIL Franklin, Cleveland @ Wilson PortlandWilson HS
PIL Lincoln & Roosevelt @ Madison PortlandMadison HS
St. Helens at Scappoose ScappooseScappoose HS
Vale Small School Meet ValeVale HS
Valiant Invitational BeavertonValley Catholic HS
Wednesday, March 21
2A NWL Relays (Hosted by Columbia Christian) PortlandPortland Christian HS
Aloha @ Sunset PortlandSunset HS
Beaverton @ Liberty HillsboroLiberty HS
Bend @ Summit BendSummit HS
Century @ Westview PortlandWestview
Condon/Wheeler Relays CondonCondon HS
Cottage Grove Icebreaker Cottage Grove Cottage Grove HS
Crescent Valley @ South Albany AlbanySAHS
Crook County Relays PrinevilleWard Rhoden Stadium
Culver, MV & Redmond @ Ridgeview RedmondRidgeview HS
Dallas @ Central IndependanceCentral HS
Forest Grove @ Sprague SalemSprague HS
Gladstone & Wilsonville @ Oregon City Oregon CityPioneer Memorial Stadium
Gresham @ Newberg NewbergNewberg HS
Inter Squad Meet SalemMcNary HS
Jesuit @ Southridge BeavertonSouthridge HS
Laker Navy vs. White Lake OswegoLake Oswego HS
Lebanon @ Woodburn WoodburnWoodburn
Mountainside @ Glencoe HillsboroGlencoe
PIL Dual @ Jefferson PortlandJefferson HS
Sherwood Opener SherwoodSherwood HS
Silverton@Corvallis CorvallisCHS
South Salem @ North Salem SalemNorth Salem HS
Springfield @ North Eugene EugeneNorth Eugene HS
Sutherlin/S.Umpqua @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
West Salem @ McKay SalemMcKay HS
Willamette & Marist @ Sheldon EugeneSheldon HS
Thursday, March 22
Buck Track Classic PendletonPendleton HS
Cowapa JV at Scappoose ScappooseScappoose HS
Jim Barks/Grizzly Bear Open McMinnvilleMcMinnville HS
Logger Trials ScioScio HS
Mid-Valley Matchup MolallaHeckard Field
Raider/Pioneer Icebreaker TroutdaleReynolds HS
Regis Coed Relays StaytonRegis HS
Siuslaw Icebreaker FlorenceSiuslaw HS
Wolfpack Small School Invite TualatinTualatin HS
WVL Icebreaker AmityAmity HS
Friday, March 23
20th Annual Crusader Relays AshlandSOU Raider Stadium
Warrior Co-Ed relays Oakridge, Or.Oakridge HS
Saturday, March 24
SEHS Axe Kicker (HS, UnA) EugeneSouth Eugene HS
Wednesday, March 28
Canby All-Comers T&F Meet CanbyCanby H S
Friday, March 30
Summit Decathlon-Heptathlon (HS, Club, UnA) BendSummit HS
Saturday, March 31
Summit Decathlon-Heptathlon (HS, Club, UnA) BendSummit HS
Summit Decathlon-Heptathlon BendSummit HS
April
Sunday, April 1
Summit Decathlon-Heptathlon BendSummit HS
Tuesday, April 3
Bandon Small Schools Bandon Bandon HS
FWL JV @ NB North BendFrank Shriver Track
Stayton Relay Meet StaytonStayton HS
The Dalles @ Hermiston HermistonHermiston HS
Wednesday, April 4
Lakeridge, Sherwood @Newberg NewbergNewberg HS
Barlow & Clackamas @ David Douglas PortlandDDHS
Canby & Tual @ Tigard TigardTigard HS
Centennial and Central Catholic @ OC OREGON CITYOC Pioneer Memorial Stadi...
Churchill @ Sheldon EugeneSheldon HS
Corvallis, Woodburn @ Dallas DallasDallas HS
Grants Pass at North Medford MedfordNorth Medford HS
Gresham @ Reynolds TroutdaleReynolds HS
Hidden Valley, Mazama @ KU KLAMATH FALLSModoc Field
Hood River Multi-Team Hood RiverHood River Valley
Lebanon, Silverton @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
Liberty @ Aloha BeavertonAloha HS
Marist @ North Eugene Eugene North Eugene HS
McNary @ Forest Grove Forest Grove Dick Hendricks Stadium
Milwaukie @ Sandy SandySandy HS
Mountainside @ Beaverton BeavertonBeaverton
MV @ Bend High BendBend HS
North Salem @ McKay SalemMcKay HS
Parkrose @ Putnam Milwaukie Rex Putnam HS
Phoenix, Henley @ North Valley Grants PassNorth Valley HS
PIL Varsity Relays PortlandCleveland HS
Roseburg @ South Medford MedfordSMHS
South Albany @ Central IndependenceCentral HS
South Eugene @Willamette EugeneWilamette HS
Southridge @ Century HillsboroCentury HS
Sprague @ McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
Springfield @ Thurston SpringfieldThurston HS
St. Helens @ Hillsboro HillsboroHare Field
St. Mary's & Lake Oswego @ West Linn West LinnWest Linn
Summit @ Redmond RedmondRedmond HS
Sunset @ Jesuit BeavertonJesuit HS
West Albany @ South Salem salem South Salem
Westview @ Glencoe Hillsboro, ORGlencoe HS Track
Wilsonville @ LaSalle MilwaukieLaSalle HS
Thursday, April 5
Banks/VC/Astoria AstoriaAstoria HS
Crook/Culver @ Madras MadrasMadras HS
Jester Intrasquad NewportNewport High
Junction City @ Cottage Grove Cottage GroveCottage Grove HS
LCL Preview PortlandPortland Christian
Oakland Home OaklandEddy Field
PW/TR @ Jefferson JeffersonJefferson HS
PW/TR @ Regis StaytonRegis HS
Scappoose, Tillamook at Seaside SeasideSeaside HS
Sutherlin, Sweet Home @ Elmira ElmiraElmira HS Track
WVL @ Amity AmityAmity HS
WVL @ Dayton DaytonDayton HS
Friday, April 6
AMJ Invite Blue River, ORMCTF Track
C.S. Lewis Academy/George Fox University Invitatio... NewbergGeorge Fox University
Chehalem Field and Track Classic NewbergNewberg HS
Coquille Twilight CoquilleCoquille HS
Franzke Invitational PortlandMadison HS
Laker Classic Invitational Lake OswegoLake Oswego HS
Oregon Trail Invitational ValeVale HS
PC Invitational Prairie CityPrairie City
Riverside Twilight Relays Invitational BoardmanRiverside JR/SR HS
Titan Track Classic SalemWest Salem HS
WAHS Invitational (Linn County Invitational) AlbanyWest Albany HS
Saturday, April 7
Aloha Preview - Canceled AlohaAloha HS
Bigfoot Pepsi’s Jim Robinson Twilight Invitational RoseburgRoseburg HS
Brookings Harbor Rotary Invitational Brookings,ORElmer Bankus Field
Glide/Maynard Mia Invitational GlideGlide
Junction City Invitational Junction CityJunction City HS
Mark Dean Tillamook Invitational **CANCELLED Tillamook, ORTillamook HS
Petersen Memorial Invitational WinstonDouglas HS
Sandy Invitational SandySandy HS
Union Last Minute Invite UnionUnion Track
Monday, April 9
Banks Blue and Gold BanksBanks HS
Daily A Invitational SeasideSeaside HS
Sweet Home Last Chance Sweet HomeSweet Home HS
Tuesday, April 10
AHS/CHS @ EPHS Eagle Point AHS/CHS @ EPHS
Blue vs Gold Team Meet ToledoToledo Jr/Sr HS
FWL JV @ Siuslaw FlorenceSiuslaw HS
GU Small Schools Meet John DayGU Small School Meet
Lakeview 4 way Lakeview, OregonLakeview HS
OWC Cascade v Stayton, North Marion and Yamhill-Ca... TurnerCascade HS
PacWest/TriRiver ScioScio HS
PW/TR Meet Mt. AngelKennedy HS
Tri River/Pac West Mill CitySantiam Meet
WM Small Schools Invite AthenaWeston McEwen HS
WVL @ Taft Lincoln CityTaft HS
Wednesday, April 11
Aloha @ Southridge BeavertonSouthridge HS
Beaverton @ Century HillsoboroCentury
Benson, Madison @ Cleveland PortlandCHS Track
Centennial and Reynolds @ Clackamas Clackamas, OrClackamas HS
Central Cath & David Douglas @ Gresham GreshamGresham HS
Central, Corvallis @ Lebanon LebanonLHS
Churchill @ Springfield Springfield Silke Field
Cowapa JV at Tillamook TillamookTillamook HS
Dallas @ Crescent Valley Corvallis Crescent Valley HS
Dual Meet vs. Redmond (@ MVHS) BendMountain View HS
Forest Grove @ West Salem SalemWest Salem HS
Glencoe @ Jesuit PortlandJesuit HS
Great White Invite NewportNewport High
La Salle, Milwaukie @ Parkrose MilwaukieLa Salle
Lakeridge, West Linn, at Tualatin TualatinTualatin HS
Liberty @ Mountainside BeavertonMountainside HS
LO, Tigard @ Sherwood SherwoodSherwood HS
Marist @ Thurston Springfield Thurston HS
McKay @ West Albany AlbanyWest Albany HS
McMinnville @ McNary KeizerMcNary HS
Molalla/Crook County @ Estacada EstacadaEstacada HS
Oregon City @ Barlow GreshamSam Barlow HS
PIL Franklin, Lincoln @ Grant PortlandGrant HS Marshall Campus
PIL Jefferson & Wilson @ Roosevelt PortlandRoosevelt HS
Putnam @ Hillsboro HillsboroHare Field
Sheldon at Grants Pass Grants PassGPHS
South Albany, Woodburn @ Silverton SilvertonSilverton HS Track
South Eugene @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
South Salem @ Sprague SalemSprague HS
St. Mary's and Newberg @ Canby CanbyCanby H S
Summit, LaPine @ Ridgeview RedmondDuel Meet
Sunset @ Westview PortlandWestview HS
Waldport Sm School Invite Waldport ORWaldport High
Willamette @ South Medford MedfordSMHS
Wilsonville & Sandy @ St. Helens St. HelensSt. Helens
Thursday, April 12
Cinder Classic EugeneCrow HS
Corbett/Madras @ Gladstone GladstoneGladstone HS
Cottage Grove and Sweet Home at Sisters SistersSisters HS
Elmira and Sutherlin @ Junction City Junction City1135 W 6th
L & C League Meet (at PC) PortlandPortland Christian HS
LCL Meet @ OES PortlandOregon Episcopal School
NWL meet @ Life Christian School BeavertonLife Christian School
WVL @ Sheridan (Willamina Hosting) SheridanSheridan HS
Friday, April 13
Oregon Relays EugeneHayward Field
Rancher's Invitational CraneCrane HS
Rivers Edge UmatillaMilt Durant Field
Viking Relays SalemNorth Salem HS
Wayne Amos JV Basin Invitational Klamath FallsKlamath Union HS
Saturday, April 14
Bonanza Invitational BonanzaBonanza HS Track
Burns Lions (Arlie Oster Memorial) Inv. Burns Burns HS
Crater Classic Central PointCrater HS
Dick Horyna Invitational StanfieldStanfield Secondary Schoo...
La Grande Invitaional La GrandeLHS Track
La Pine Invitational La PineLa Pine HS
Lower Columbia Invitational St. HelensSt. Helens HS
Meet of Champions Salem Willamette University
Oregon Relays EugeneHayward Field
Prefontaine Rotary Invitational Coos Bay, ORPrefontaine Track
The Willamette Falls Invitational Oregon CityPioneer Memorial Stadium
Monday, April 16
Newport O.W.C meet NewportNewport HS
Tuesday, April 17
110th Annual Coos County Meet Coos Bay Steve Prefontaine Track
Dan Petersen Frosh/ Soph Invite TurnerCascade HS
GU Small School Meet John DayGU Small Schools Meet
Mustang Invitational HeppnerHeppner HS Track
Wednesday, April 18
***CANCELED*** Klamath FallsMazama HS
Astoria & Seaside @ Tillamook AstoriaTillamook HS
Banks, Scappoose at VC BeavertonValley Catholic HS
Bend @ Ridgeview RedmondRidgeview HS
Canby, Lake Oswego at Lakeridge Lake OswegoLakeridge HS
Centennial @ David Douglas Portland DDHS
Central Catholic & Reynolds @ Barlow GreshamSam Barlow HS
Century @ Glencoe HillsboroGlencoe HS
Clackamas and Gresham @ OC OREGON CITYOC Pioneer Memorial Stadi...
Crescent Valley @ Corvallis CorvallisCorvallis HS
Hood River @ The Dalles The DallesWahtonka Track
Jesuit @ Liberty HillsboroLiberty HS
La Salle @ Sandy SandySandy HS
Lebanon, Dallas @South Albany AlbanySouth Albany HS
Marist @ Springfield Springfield Springfield HS
McNary @ South Salem Salem South Salem HS
Milwaukie & Hillsboro @ St. Helens St. HelensSt. Helens HS
Molalla/Gladstone @ Madras MadrasMadras HS
Mountainside @ Sunset PortlandSunset HS
MV @ Summit BendSummit HS
MVC League Meet CoquilleCoquille HS
North Eugene @ Churchill EugeneChurchill HS
North Medford @ South Medford MedfordSMHS
North Salem @ Forest Grove Forest Grove Dick Hendricks Stadium
North Valley, KU, Illinois Valley @ Hidden Valley Grants PassHIdden Valley HS
Pendleton JV Invite #1 PendletonPendleton HS
PIL - JV Classic WilsonWilson HS
Pleasant Hill & Creswell @ La Pine La PineLa Pine HS
Putnam & Parkrose @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Roseburg at Grants Pass Grants PassGPHS
Sheldon @ South Eugene EugeneSouth Eugene
Silverton, Central @ Woodburn WoodburnWoodburn
SMA, Tualatin @ Sherwood SherwoodSherwood HS
Southridge @ Beaverton BeavertonBeaverton HS
Sprague @ McKay SalemMcKay HS
West Linn, Tigard @ Newberg NewbergNewberg HS
West Salem @ McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
Westview @ Aloha BeavertonAloha HS
WVL @ Crescent Valley HS (Santiam Christian Hostin... CorvallisCrescent Valley HS
WVL Meet @ Tigard HS (Westside Christian hosting) TigardTigard HS
Thursday, April 19
Cottage Grove and Junction City @ Sutherlin SutherlinSutherlin HS Track and Fi...
JV Challenge SpringfieldThurston Track
NWL Meet AstoriaKnappa HS
Oakridge home OakridgeOakridge home
PacWest/TriRiver GervaisGervais
Phoenix, Mazama, Henley, Lost River Klamath FallsMazama HS
PW/TR ColtonColton
PW/Tri-River @ Salem Academy HS SalemSalem Academy
Sisters & Elmira @ Sweet Home Sweet HomeHusky Field
TVL Meet (Corbett Host at PC) CorbettCorbett
Friday, April 20
BMW Portland Ultimate Invitational TigardTigard HS
Bob Newland Frosh/Soph Classic MedfordSouth Medford HS
Bulldog Triplex North BendFrank Shriver Track
Canby Invitational Canby, ORCanby H S
Central Coast Invitational FlorenceSiuslaw HS
Condon/Wheeler Invite Condon OregonCondon HS
Dave Snook Frosh/Soph Meet Keizer McNary HS
John Oliver Invitational IndependenceCentral HS
Kiwanis Twilight Invitational HermistonHermiston HS
McMinnville Invitational (HS, MS) McMinnvilleMcMinnville HS
Mountain West League Blue RiverMCTF Track
Vale Invitational (HAS BEEN CANCLED) ValeVale HS
Saturday, April 21
12th Annual Pepsi Invitational UnionUnion HS Athletic Complex
16th Annual Portland Christian Invitational PortlandPortland Christian HS
54th Centennial Invitational GreshamCentennial HS
Elmira Relays ElmiraElmira HS Track
ICS USATF Developmental Meet (HS, MS, Club, UnA) PortlandJefferson High Shool
Jewell Invitational JewellJewell HS
Lithia/Mazama Invitational Klamath FallsKlamath Falls
Medford Distance Carnival MedfordSpiegleburg Stadium
Rob Frank Invitational (Banks) BanksBanks HS
Summit Invitational BendSummit HS
Wilsonville Invitational WilsonvilleWilsonville
Monday, April 23
Small Schoool Tri Host BandonBandon HS
Tuesday, April 24
Far West League Varsity Meet Coos BayPete Susick Stadium
PIL Grant, Wilson @ Madison PortlandMadison HS
Wednesday, April 25
Cascade @ Sprague SalemSprague HS
Clackamas @ Central Catholic PortlandFernhill Park
Clatskanie League Meet ClatskanieClatskanie HS
Corbett, Gladstone @ CC prinevilleWard Rhoden
Corvallis @ Woodburn WoodburnWoodburn
Crescent Valley @ Central IndependenceCentral HS
David Douglas & Oregon City @ Reynolds TroutdaleReynolds HS
Dual Meet vs Ridgeview (@ MVHS) BendMountain View HS
EPHS/CHS @ AHS AshlandAshland
Forest Grove @ West Albany AlbanyWest Albany HS
Harrisburg/Creswell @ Glide GlideGlide
JV Invite BeavertonBeaverton HS
KU, North Valley @ Henley Klamath FallsHenley HS
Lebanon @ South Albany AlbanySouth Albany HS
McMinnville at North Salem SalemNorth Salem HS
McNary @ McKay SalemMcKay HS
Milwaukie @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
MVC League Meet Pleasant HillPleasant Hill HS
Newport Field Day NewportNewport High
North Eugene @ Springfield SpringfieldSilke Field
North Medford @ Sheldon EugeneSheldon HS
Parkrose, Sandy @ Hillsboro HillsboroHare Field
Pendleton JV Invite #2 PendletonPendleton HS
Phoenix, Mazama, Hidden Valley, Rogue River, Illin... MedfordSouth Medford HS
PIL - Cleveland, Jefferson @ Lincoln PortlandLincoln HS
PIL - Roosevelt, Benson @ Franklin PortlandFranklin HS
Redmond @ Bend High BendBend HS
Riddle Small Schools on the Dirt Meet RiddleRiddle HS
Silverton @ Dallas DallasDallas HS
South Medford @ South Eugene EugeneSEHS
South Salem @ West Salem SalemWest Salem HS
St. Helens, La Salle, Castle Rock @ Putnam Milwaukie Rex Putnam HS
Summit JV BendSummit HS
Thurston @ Churchill EugeneChurchill HS
Tigard @ Sunset (non-scored) PortlandSunset HS
TVL Madras/Estacada @ Molalla MolalkaHeckard Field
Willamette @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
Thursday, April 26
Cowapa JV at Banks BanksBanks HS
LCL Meet @ Catlin Gabel PortlandCatlin Gabel
Monroe Home - League Meet MonroeMonroe HS
NWL meet CloverdaleNestucca HS
PW/TR @ East Linn LebanonEast Linn Christian
PW/TR Meet SalemSalem academy
Southwest Christian Invitational SherwoodSherwood HS
Tri-River / Pac-West League Meet St. PaulSt. Paul HS
Friday, April 27
Dean Nice Invite GreshamGresham HS
Don Walker NyssaNyssa HS
Elden Kellar Invitational Hillsboro Hare Field
Jack Blum Invitational Reedsport ReedsportReedsport Community Chart...
Nike/Jesuit Twilight Relays PortlandJesuit HS
Rob Allen Twilight Invitational LebanonLebanon HS
Stayton Twilight Stayton ORStayton HS
Union Twilight UnionUnion Athletic Complex
Saturday, April 28
69th Annual Grants Pass Rotary Invitational Track ... Grants Pass, ORGPHS
DICK BAKER INVITATIONAL GladstoneGLADSTONE HS
Jo-Hi Invite JosephBill McCadden Memorial tr...
Outback Field & Track Invitational Silver LakeNorth Lake School
Saint Alphonsus Invitational OntarioOntario HS
Sherman Invitational MoroSherman County School
Sisters Rotary Invitational SistersSisters HS
May
Tuesday, May 1
Barlow, Gresham at Centennial GreshamCentennial HS
Bulldog Invite HermistonHermiston HS
Cottage Grove JV Invite Cottage Grove Cottage Grove HS
FWL JV @ NB North BendFrank Shriver Track
Marist & Springfield @ Churchill EugeneChurchill Track
North Marion OWC Meet AuroraNorth Marion OWC Meet
Philomath at Newport NewportNewport HS
PIL JV Districts Day 1 PortlandMarshall Campus
PW/TR JV District Meet ScioScio HS
Thurston & NE @ Sheldon EugeneSheldon HS
Wednesday, May 2
4th Annual Bucks Intrasquad Last Chance Throw Down PendletonPendleton HS
AHS/CHS @ EP Central PointCrater HS
Aloha @ Glencoe HillsboroGlencoe HS
Astoria at Scappoose ScappooseScappoose HS
Beaverton @ Jesuit PortlandJesuit HS
Canby, Sherwood @ West Linn West LinnWest Linn HS
Central @ Silverton SilvertonSilverton HS Track
Dallas @ Lebanon LebanonLHS
Estacada @ Gladstone GladstoneGladstone HS
FG, McKay, S. Salem at McMinnville McMinnvilleMcMinnville HS
Hood River at Oregon City OREGON CITYOC Pioneer Memorial Stadi...
JV Championship Meet SistersSisters
La Salle & Hillsboro @ Wilsonville WilsonvilleWilsonville
Lakeridge & St. Marys @ Tigard TigardTigard HS
Liberty @ Southridge BeavertonSouthridge HS
Mountainside @ Westview PortlandWestview HS
MVC League meet with Harrisburg and La Pine CreswellCreswell HS
Newberg, Tualatin @ Lake Oswego Lake Oswego2501 Country Club Road
North Salem, Sprague, West Salem, West Albany and ... KeizerMcNary HS
Parkrose & The Dalles @ St. Helens St. HelensSt. Helens HS
PIL - Grant, Cleveland, Madison, Franklin @ Jeffer... PortlandJefferson HS
PIL - Roosevelt, Benson, Wilson @ Lincoln (Var Onl... PortlandLincoln HS
Pleasant Hill, Coquille @ Glide GlideGlide
Rex Putnam, Milwaukie @ Sandy SandySandy HS
Roseburg at North Medford MedfordBowerman Field, North Med...
Skyline JV Invitational Meet Klamath FallsKlamath Union
South Albany @ Corvallis CorvallisCorvallis HS
Sunset @ Century HillsboroCentury HS
Woodburn @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
WVL @ Dayton (Horizon Christian Hosting) DaytonDayton HS
Thursday, May 3
Bend City Championships BendSummit HS
HDL Meet Prairie CityPrairie City
Helix Small School Invite HelixHelix School
Lost River Invitational MerrillLost River Invitational
NWL @ NKN Rockaway BeachNeah-Kah-Nie HS
Ontario/Baker/LaGrande JV meet OntarioOntario HS
PIL JV Districts Day 2 PortlandMarshall Campus
Ridgeview @ Redmond RedmondRedmond HS
Seaside/Tillamook/VC/Banks BanksBanks
Sheridan WVL meet SheridanSheridan HS
Waldo, Whiteaker Keizer, ORMcNary HS
Friday, May 4
Baker Invitational Baker CityBaker HS
CRC Novice Championships Hood RiverHood River Valley
Grant Union Invitational John DayGrant Union Invitational
Greater Valley JV Bash SalemMcNary HS
Illinois Valley HS Twilight Cave JunctionStadium
Metro League JV Districts PortlandWestview HS
MHC JV Championships GreshamCentennial HS
MWC JV Championships SilvertonSilverton HS
MWL JV District Meet SpringfieldThurston HS
NWOC Novice Meet: MilwaukieRex Putnam HS
Oakland Twilight OaklandEddy Field
Regis Community Twilight Invitational StaytonRegis HS
Southern Oregon Hybrid JV Meet Grants PassGrants Pass HS
Toledo Twilight ToledoToledo HS
TRL JV District Meet at Tualatin HS Tualatin Tualatin HS
Wally Ciochetti Invitational Cottage Grove HighCottage Grove HS
Saturday, May 5
Arlington Invite ArlingtonArlington HS
Gilchrist Small School Invitational Gilchrist OregonUnderwood Track/ Bennett ...
OSAA State Qualifying Standards WilsonvilleOSAA
Sherwood Youth Track Club "Ice Breaker" (HS, MS, Club, UnA) SherwoodSherwood HS
Monday, May 7
Cowapa JV District BeavertonValley Catholic HS
OWC JV Districts TurnerCascade HS
TRI-VALLEY JV CHAMPIONSHIPS PrinevilleWard Rhoden Stadium
Tuesday, May 8
6A-3 Mt. Hood Conference Championships GreshamGresham HS
6A-5 Greater Valley Conference Championship Day 1 West SalemWest Salem HS
Vale Small School Meet (HAS BEEN CANCLED) ValeVale HS
Wednesday, May 9
5A-2 MWC Championships LebanonLebanon HS
5A-4 IMC District meet day 1 RedmondRedmond HS
5A-5 CRC District Championships HermistonHermiston HS
6A-1 PIL District Championship PortlandFranklin HS
6A-2 Metro League Championship Day 1 HillsboroLiberty HS
6A-3 Mt. Hood Conference Championships GreshamGresham HS
6A-4 TRL District Championship Day 1 NewbergGeorge Fox University
Thursday, May 10
2A-2 Tri-River Championship Mt. AngelKennedy HS
3A-3 PacWest District Championships Mt. AngelKennedy HS
4A-1 Cowapa League District Championships St. HelensSt. Helens HS
4A-5 Sky-em District Championship Day 1 SistersSisters HS
5A-1 NWOC District Championships MilwaukieLaSalle
5A-2 MWC Championships LebanonLebanon HS
5A-3 MWL District Championships Day 1 SpringfieldSilke Field
5A-4 IMC District meet day 2 RedmondRedmond HS
5A-5 CRC District Championships HermistonHermiston HS
6A-1 PIL District Championship PortlandFranklin HS
6A-5 Greater Valley Conference Championship Day 2 West SalemWest Salem HS
6A-6 SWC District Championship Day 1 MedfordBowerman Field, North Med...
Friday, May 11
1A-1 Casco/Valley 10 District Championships PortlandPortland Christian HS
1A-4 District Championship Baker CityBaker HS
2A-1 Northwest League District Championships PortlandPortland Christian HS
2A-2 Tri-River Championship Mt. AngelKennedy HS
2A-4 Sunset Conference meet (2-day) Reedsport Reedsport Community Chart...
2A-5 Columbia Basin District Meet AthenaWeston McEwen HS
2A-6 Wapiti League Districts UnionUnion Athletic Complex
3A-1 Lewis & Clark League District Championships PortlandPortland Christian HS
3A-2 WVL Championships DaytonDayton HS
3A-3 PacWest District Championships Mt. AngelKennedy HS
3A-5 EOL District Meet UmatillaMilt Durand Field
3A-6 Southern Cascade League T&F Championships Cave JunctionIllinois Valley HS
4A-1 Cowapa League District Championships St. HelensSt. Helens HS
4A-2 TriValley T&F Conference MolallaHeckard Field
4A-3 Far West League Championships FlorenceSiuslaw HS
4A-4 Oregon West Conference Championships NewportNewport HS
4A-6 Skyline Championship Day 1 AshlandSOU
5A-1 NWOC District Championships MilwaukieLaSalle
6A-1 PIL District Championship PortlandFranklin HS
6A-2 Metro League Championship Day 2 HillsboroLiberty HS
6A-4 TRL District Championship Day 2 NewbergGeorge Fox University
Saturday, May 12
1A-1 Casco/Valley 10 District Championships PortlandPortland Christian HS
1A-3 Special District 3 Championships MoroSherman JR/SR HS
1A-5 Special District 5 Championship Blue RiverMcKenzie Community Track
1A-SD2 Special District 2 Track and Field Meet SutherlinSutherlin HS
2A-1 Northwest League District Championships PortlandPortland Christian HS
2A-3 Mountain View Conference District Track and F... MerrillLost River HS
2A-4 Sunset Conference meet (2-day) Reedsport Reedsport Community Chart...
3A-1 Lewis & Clark League District Championships PortlandPortland Christian HS
3A-2 WVL Championships DaytonDayton HS
3A-4 MVC District Championships Pleasant HillPleasant Hill
3A-5 EOL District Meet UmatillaMilt Durand Field
3A-6 Southern Cascade League T&F Championships Cave JunctionIllinois Valley HS
4A-2 TriValley T&F Conference MolallaHeckard Field
4A-3 Far West League Championships FlorenceSiuslaw HS
4A-4 Oregon West Conference Championships NewportNewport HS
4A-5 Sky-em District Championship Day 2 SistersSisters HS
4A-6 Skyline Championship Day 2 AshlandSOU
4A-7 GOL League District Championship Meet Milton FreewaterShockman Field
5A-3 MWL District Championships Day 2 SpringfieldSilke Field
6A-6 SWC District Championship Day 2 MedfordBowerman Field, North Med...
Wednesday, May 16
Portland Post Season 3k (HS, Club, Collegiate, UnA) PortlandWilson HS
Thursday, May 17
OSAA 1A State Championships EugeneUniversity of Oregon
OSAA 2A State Championships EugeneHayward Field
OSAA 3A State Championships EugeneHayward Field
Friday, May 18
OSAA 1A State Championships EugeneUniversity of Oregon
OSAA 2A State Championships EugeneHayward Field
OSAA 3A State Championships EugeneHayward Field
OSAA 4A State Championships EugeneHayward Field
OSAA 5A State Championships EugeneHayward Field
OSAA 6A State Championships EugeneHayward Field
OSAA Para State Championships EugeneHayward Field
Saturday, May 19
OSAA 4A State Championships EugeneHayward Field
OSAA 5A State Championships EugeneHayward Field
OSAA 6A State Championships EugeneHayward Field
OSAA Para State Championships EugeneHayward Field
Friday, May 25
El Jefe (HS, UnA) EugeneSouth Eugene HS
June
Saturday, June 2
Oregon State HS Hammer Meet (HS, Club, UnA) Oregon CityClackamas Community Colle...
Portland Track Festival Youth Meet (HS, MS, Club, UnA) HillsboroLiberty HS
STC Multi Event Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) SalemSouth Salem HS
Sunday, June 3
Portland Track Festival Youth Meet (HS, MS, Club, UnA) HillsboroLiberty HS
STC Multi Event Meet (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) SalemSouth Salem HS
Saturday, June 9
Portland Track Festival High Performance (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) PortlandLewis & Clark College
Tigard Youth Track Developmental Meet (HS, MS, Club, UnA) TigardTigard HS
Sunday, June 10
Portland Track Festival High Performance (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) PortlandLewis & Clark College
Wednesday, June 13
Lake Oswego All-Comers (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Lake OswegoLake Oswego HS
Saturday, June 16
The Iron Wood TC Throws Meat (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) PortlandConcordia Throws Center
Wednesday, June 20
Lake Oswego All-Comers (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Lake OswegoLake Oswego HS
Wednesday, June 27
Lake Oswego All-Comers (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Lake OswegoLake Oswego HS
Sherwood Summer All-Comer Series 1 (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) SherwoodSherwood HS
Saturday, June 30
Rose City Mile (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) PortlandDuniway Park
July
Wednesday, July 11
Lake Oswego All-Comers (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Lake OswegoLake Oswego HS
Sherwood Summer All-Comer Series 2 (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) SherwoodSherwood HS
Friday, July 13
Super Thrower Summer Series #1 (HS, MS, Club, UnA) PortlandConcordia University Thro...
Wednesday, July 18
Lake Oswego All-Comers (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Lake OswegoLake Oswego HS
August
Wednesday, August 1
Lake Oswego All-Comers (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Lake OswegoLake Oswego HS

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results