Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Wednesday, March 7
Bloomington North Qualifier BloomingtonIndiana University
Thursday, March 22
ISD/Fortune Academy/Providence Cristo Rey/Genesis ... Indianapolis, INIndiana School for the De...
North, Boonville, Mt. Vernon EvansvilleBundrant Stadium
Wednesday, March 28
Guerin Catholic @ Chatard Indianapolis Bishop Chatard
Westview vs Concord TopekaWestview HS
Saturday, March 31
Archdiocesan Indianapolis Roncalli
April
Monday, April 2
Crothersville / Trinity / Hauser HopeHauser Jr.-Sr. HS
Tuesday, April 3
Warren/LN Indianapolis Lawernce North
Thursday, April 5
Bloomington North, Brown County, Edgewood, Martins... NashvilleBloomington North
Hagerstown Quad HagerstownHagerstown HS Track
New Palestine/Shelbyville @ N.P. New PalestineNew Palestine HS
Friday, April 6
Triton Central Invitational Fairland, INTriton Central HS
Saturday, April 7
Burris Invitational MuncieBall State University
Monday, April 9
Monroe Central at Union County Parker CityUnion County HS
Wes-Del/Alexandria @ Daleville DalevilleDaleville HS
Tuesday, April 10
Bishop Noll, Lake Station @ Wheeler ValparaisoWheeler HS
Chesterton vs. Crown Point ChestertonChesterton HS
Madison Grant and Elwood at Mississinewa Gas CityMississinewa HS
McCutcheon Vs. Harrison LafayetteMcCutcheon HS
New Castle/Scecina @ N.C. New CastleNew Castle HS
Vincennes @ Boonville BoonvilleBoonville HS
Wes-Del/Liberty Christian @ Lapel HS LapelLapel HS
Westview vs West Noble TopekaWestview HS
Thursday, April 12
ANDREAN @HOBART HobartHobart HS
Evansville City Meet EvansvilleCentral Stadium
Randolph Southern @ Monroe Central Parker CityMonroe Central HS
Union City/Wapahani/Seton/Blue River Union CityUnion City HS
Union/Daleville @ Wes-Del GastonWes-Del HS
Western Vs Kokomo KokomoWalter Cross Field
Friday, April 13
Charger Invitational KnightstownKnightstown HS
Decatur Central Invitational IndianapolisDecatur Central HS
Evansville City Meet EvansvilleCentral Stadium
Flashes Showcase IndianapolisFranklin Central
Lafayette Jefferson Sprint Showcase LafayetteLafayette Jeff
Madison County FairmontMadison Grant HS
Park Tudor Small School Showcase IndianapolisPark Tudor School
Saturday, April 14
Ben Davis Relays IndianapolisBen Davis HS
Churubusco Invitational (Boys) Parker CityChrubusco HS
Midwest Prep Invitational Indianapolis Lawrence Central HS
Small School Invite LynnRandolph Southern HS
Monday, April 16
Bluffton at Southern Wells PonetoSouthern Wells
Tuesday, April 17
Brebeuf/Park Tudor Indianapolis Chatard
Guerin Catholic vs Heritage Christian NoblesvilleGuerin Catholic HS
Johnson County Track and Field Meet FranklinFranklin Community HS
New Haven @ Huntington North HuntingtonKriegbaum Field
Wednesday, April 18
Harrison-Northwestern Dual Meet West LafayetteHarrison
Western Vs Eastern (Greentown) & Lewis Cass RussiavilleWestern HS
Thursday, April 19
Guerin Catholic vs University/Wisdom Builders NoblesvilleGuerin Catholic HS
Knightstown @ Wes-Del GastonWes-Del HS
Muncie Burris/Cowan/Wapahani at Monroe Central Parker CityMonroe Central Jr.-Sr. HS
PHHS Boys Invitational AndersonPendleton Heights HS
South Dearborn Invitational AuroraSouth Dearborn HS
Taylor at Elwood ELWOODElwood Jr/Sr HS
Waldron vs. Hauser HopeHauser Jr.-Sr. HS
Friday, April 20
Bill Self Track and Field Invitational FranklinFranklin Community HS
Charlie Riley Invitational IndianapolisNorth Central HS
Franklin Central Lightning Bolt Relays IndianapolisFranklin Central HS
Lancer Relays Edinburgh, INEdinburgh HS
Saturday, April 21
Brown County Talon Relays NashvilleBrown County HS
Central Relays MuncieMuncie Central HS
Deardurff Classic La PorteLaPorte HS
Guerin Catholic Invitational Noblesville Guerin Catholic HS
Mustang Relays EllettsvilleEdgewood HS
Turtle Town Classic TopekaChurubusco HS
Western Vs Northwestern RussiavilleWestern HS
Tuesday, April 24
blue river valley/shenandoah/wesdel Mount Summitblue river valley
Columbia City @ Huntington North HuntingtonKriegbaum Field
Daleville AndersonDaleville HS
Edinburgh/Waldron/Morristown/Genesis United WaldronWaldron Jr-Sr HS
Guerin Catholic vs Scecina NoblesvilleGuerin Catholic HS
Harrison-Western-West Lafayette West LafayetteWest Lafayette Athletic C...
Hauser / Jac-Cen-Del / North Decatur / Batesville BatesvilleBatesville HS
Hendricks County HS Championships AvonAvon HS
HIGHLAND @ HOBART HobartHobart HS
LC and MC Dual ChestertonChesterton HS
Monroe Central/Tri @ Winchester WinchesterWinchester HS
Munster @Lowell LowellLowell HS
North, Castle ParadiseCastle HS
SB Adams vs Penn/New Prairie South BendSB Adams
Westview vs Prairie Heights TopekaWestview HS
Wednesday, April 25
Burris, Cowan, RS, and Union Quad Meet MuncieBall State University
Thursday, April 26
Eastern Hancock Invitational CharlottesvilleEd Knarr Field
Highland Invitational HighlandHighland HS
Liberty Christian and Wes-Del at Elwood ElwoodElwood Jr/Sr HS
North, Reitz, Harrison EvansvilleBundrant Stadium
Shelbyville Invitational ShelbyvilleShelbyville HS
Friday, April 27
Circle City Conference Championship Noblesville Guerin Catholic HS
Dennis Rippy Invitational WalkertonJohn Glenn HS
East Central Invitational St. LeonEast Central HS
Knight Invite Fountain CityNortheastern HS
Max Truex Invite (Boys Only) WarsawWarsaw HS
MIC IndianapolisWarren Central HS
Park Tudor Invitational IndianapolisPark Tudor
Zionsville Invitational ZionsvilleZionsville
Saturday, April 28
Bearcat Invitational MuncieMuncie Central HS
Kokomo Relays KokomoWalter Cross Field
Lime City Relays HuntingtonKriegbaum Field
Monday, April 30
Cowan @ Yorktown YorktownYorktown
Heritage Christian Indianapolis Heritage Christian
Monroe Central/Seton @ Daleville DalevilleDaleville HS
May
Tuesday, May 1
Henry County KnightstownKnightstown HS
Lafayette City County Meet LafayetteJohn B. Scheumann Stadium
Lowell/KV @Hobart HobartHobart HS
Merrillville / Portage ChestertonChesterton HS
Portage / Merrillville ChestertonPortage HS
Shelby County Championships WaldronWaldron HS
Sheridan/Lebanon @ Frankfort FrankfortFrankfort HS
Wes-Del/Wapahani/Burris Selma Wapahani HS
Westview vs Fairfield BentonFairfield HS
Wednesday, May 2
JV City County West LafayetteHarrison
Thursday, May 3
Andrean @Lowell LowellLowell HS Track
Hamilton Southeastern JV Invitational FishersHamilton Southeastern
Randolph County LynnRandolph Southern HS
Ripley County Championships BatesvilleBatesville HS
Rising Sun Invitational Rising SunRising Sun HS
South Bend St. Joe City Meet South BendSaint Joseph HS
Warren Relays Indianapolis Warren Central
Friday, May 4
Cougar Chase Invitational GreenfieldGreenfield-Central HS
Delaware County MuncieDelta HS
Hamilton County Championship CarmelCarmel HS
Hoosier Conference Meet West LafayetteWest Lafayette Athletic C...
Indiana Crossroads Conference (ICC) Speedway Speedway HS
North Central Conference Boys' Championship MarionIndiana Wesleyan Univeris...
Northeast 8 Conference New HavenNew Haven HS
Pike Invitational IndianapolisPike HS
Tiger Booster Invitational HagerstownHagerstown HS
Westview Invitational TopekaWestview HS
Saturday, May 5
Pioneer Conference Meet MuncieBall State Track
Monday, May 7
Girls City Meet Indianapolis Tech HS
Warren Central Underclass Invite - Men's JV IndianapolisWarren Central HS
Tuesday, May 8
Girls GSSC Conference Meet Lake StationLake Station HS
Girls WIC EllettsvilleEdgewood HS
Hoosier Crossroads Conference ZionsvilleZionsville Community HS
MEC Meet Parker CityMonroe Central HS
Northeast Corner Conference Championship AngolaAngola HS
Ohio River Valley Conference Girls Championship VevaySwitzerland County HS
Wednesday, May 9
Boys City Meet Indianapolis Tech HS
Thursday, May 10
APA/Shenandoah/Cowan ShenandoahShenandoah HS
Boys GSSC Conference Meet ValparaisoWheeler HS
Eastern Indiana Athletic Conference Championship BatesvilleBatesville HS
Homestead/North Side/Huntington North HuntingtonKriegbaum Field
Hoosier Crossroads Conference FishersFishers HS
Ohio River Valley Conference Boys Championship VevaySwitzerland County HS
TEC Meet Union CityUnion City HS
Western Vs Hamilton Heights ArcadiaHamilton Heights HS
Friday, May 11
Sagamore HS Conference DanvilleDanville
Saturday, May 12
Eastern Indiana Athletic Conference Junior Varsity St. LeonEast Central HS
Freshman City Indianapolis Heritage Christian
Huntington North 9/10 Invitational HuntingtonKriegbaum Field
Sunday, May 13
IHSAA 3 Participant Standard IndianapolisIHSAA
Tuesday, May 15
#1 Highland Girls IHSAA Sectional Highland HS
#10 Harrison (WL) Girls Sectional West LafayetteHarrison HS
#11 Hamilton Southeastern Girls IHSAA Sectional IndianapolisHamilton Southeastern
#12 Zionsville Girls IHSAA Sectional ZionsvilleZionsville
#13 East Noble Girls IHSAA Sectional KendallvilleEast Noble
#14 FW Northside Girls IHSAA Sectional Fort WayneFt Wayne Northside
#15 New Haven Girls IHSAA Sectional New HavenNew Haven
#16 Marion Girls IHSAA Sectional MarionIndiana Wesleyan Universi...
#17 Delta Girls IHSAA Sectional MuncieDelta HS
#18 Pendleton Heights Girls IHSAA Sectional PendletonPendleton Heights
#19 Lawrence Central Girls IHSAA Sectional IndianapolisLawrence Central
#2 Lowell Girls IHSAA Sectional Lowell HS
#20 Pike Girls IHSAA Sectional IndianapolisPike HS
#21 Shelbyville Girls IHSAA Sectional ShelbyvilleShelbyville HS
#22 Franklin Girls IHSAA Sectional FranklinFranklin HS
#23 Connersville Girls IHSAA Sectional ConnersvilleConnersville HS
#24 Franklin County Girls IHSAA Sectional BrookvilleFranklin County HS
#25 Terre Haute North Girls IHSAA Sectional Terre HauteTerre Haute North
#26 Bloomington North Girls IHSAA Sectional BloomingtonBloomington North HS
#27 Seymour Girls IHSAA Sectional SeymourSeymour
#28 Jeffersonville Girls IHSAA Sectional JeffersonvilleJeffersonville
#29 Corydon Central Girls IHSAA Sectional CorydonCorydon Central
#3 Chesterton Girls IHSAA Sectional Chesterton HS
#30 Perry Central Girls IHSAA Sectional LeopoldPerry Central
#31 Princeton Girls IHSAA Sectional PrincetonPrinceton
#32 Mt Vernon Girls IHSAA Sectional Mount VernonMt Vernon
#4 Kankakee Valley Girls Sectional Kankakee Valley HS
#5 Penn Girls IHSAA Sectional PennvillePenn HS
#6 Rochester Girls IHSAA Sectional RochesterRochester HS
#7 Warsaw Girls IHSAA Sectional WarsawWarsaw HS
#8 Northwestern Girls IHSAA Sectional KokomoNorthwestern
#9 Benton Central Girls IHSAA Sectional OxfordBenton Central
Thursday, May 17
# 6 Plymouth Boys Sectional Plymouth# 6 Plymouth Boys Section...
#1 East Chicago Central Boys Sectional East ChicagoEast Chicago Central
#10 West Lafayette Boys IHSAA Sectional West LafayetteWest Lafayette
#11 Carmel Boys IHSAA Sectional CarmelCarmel
#12 Plainfield Boys IHSAA Sectional PlainfieldPlainfield
#13 Angola Boys IHSAA Sectional AngolaAngola
#14 Ft Wayne Northside Boys IHSAA Sectional Fort WayneFt Wayne North Side
#15 New Haven Boys IHSAA Sectional New HavenNew Haven
#16 Marion Boys IHSAA Sectional MarionIndiana Wesleyan Universi...
#17 Muncie Central Boys IHSAA Sectional MuncieMuncie Central
#18 Mt Vernon Fortville Boys IHSAA Sectional FortvilleMt Vernon
#19 North Central Boys IHSAA Sectional IndianapolisNorth Central
#2 Crown Point Boys IHSAA Sectional Crown PointCrown Point
#20 Decatur Central Boys IHSAA Sectional IndianapolisDecatur Central
#21 Warren Central Boys IHSAA Sectional IndianapolisWarren Central
#22 Columbus North Boys IHSAA Sectional ColumbusColumbus North
#23 Connersville Boys IHSAA Sectional ConnersvilleConnersville
#24 East Central Boys IHSAA Sectional IndianapolisEast Central
#25 Terre Haute North Boys IHSAA Sectional Terre HauteTerre Haute North
#26 Bloomington North Boys IHSAA Sectional BloomingtonBloomington North
#27 Bedford North Lawrence Boys IHSAA Sectional BedfordBedford North Lawrence
#28 Jeffersonville Boys IHSAA Sectional JeffersonvilleJeffersonville
#29 Floyd Central Boys IHSAA Sectional Floyds KnobsFloyd Central
#3 Portage Boys IHSAA Sectional PortagePortage
#30 Jasper Boys IHSAA Sectional JasperJasper
#31 Princeton Boys IHSAA Sectional PrincetonPrinceton
#32 Evansville Central Boys IHSAA Sectional EvansvilleEvansville Central
#4 Rensselear Boys IHSAA Sectional RensselaerRensselear Central
#5 Penn Boys IHSAA Sectional Pennville#5 Penn Secitional
#7 Goshen IHSAA Boys Sectional Goshen#7 Goshen IHSAA Boys Sect...
#8 Kokomo Boys IHSAA Sectional KokomoKokomo
#9 Benton Central Boys IHSAA Sectional OxfordBenton Central
Tuesday, May 22
#1 Chesterton Girls IHSAA Regional ChestertonChesterton
#2 Kokomo Girls IHSAA Regional KokomoKokomo
#3 Lafayette Jefferson Girls IHSAA Regional LafayetteLafayette Jefferson
#4 Marion Girls IHSAA Regional MarionIndiana Wesleyan Universi...
#5 Ben Davis Girls IHSAA Regional San RafaelBen Davis
#6 Shelbyville Girls IHSAA Regional ShelbyvilleShelbyville HS
#7 Bloomington North Girls IHSAA Regional BloomingtonBloomington North
#8 Evansville Central Girls IHSAA Regional EvansvilleEvansville Central
Thursday, May 24
#1 Crown Point Boys IHSAA Regional Crown PointCrown Point
#2 Warsaw Boys IHSAA Regional WarsawWarsaw
#3 Lafayette Jefferson Boys IHSAA Regional LafayetteLafayette Jefferson
#4 Marion Boys IHSAA Regional MarionIndiana Wesleyan
#5 North Central Boys IHSAA Regional IndianapolisNorth Central
#6 Bloomington North Boys IHSAA Regional BloomingtonBloomington North
#7 Franklin Boys IHSAA Regional FranklinFranklin Community HS
#8 Evansville Central Boys IHSAA Regional EvansvilleEvansville Central
June
Friday, June 1
Girls State Meet Bloomington Indiana University
IHSAA Girls State Track & Field Championships (OFF... BloomingtonIndiana University
Saturday, June 2
Boys State Meet Bloomington Indiana University
IHSAA Boys State Track & Field Championships BloomingtonIndiana University

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results