View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

January
Saturday, January 12
Northwestern MS Invitational (MS) MiamiMiami Northwest HS
Saturday, January 19
Larry Wooten MS Invitational (MS) MiamiMiami Northwestern HS
Saturday, January 26
Dade County Youth Fair MS Championship (MS) MiamiTraz Powell Stadium
Wednesday, January 30
Sam Burley Foundation MS Invitational (MS) MiamiSouthridge Park Track
February
Tuesday, February 5
Indian Rocks Middle School Meet (MS) LargoIndian Rocks Christian
Thursday, February 7
New Tampa Preseason Classic (HS) TampaWharton HS
Westminster Academy Varsity PreSeason Meet (HS) Lauderdale Lakes Westminster Academy
Jupiter Relays (HS) JupiterJupiter HS
Lipham Relays (HS) LargoIndian Rocks Christian
Marlin Preseason Invitational (HS) Panama CityArnold HS
Friday, February 8
Bolles Preseason Mini Meet (HS) JacksonvilleBolles HS
Brian Rado Pre-Season Classic (HS) JacksonvilleMandarin HS
Flagler Pinnacle Classic (HS) BunnellFlagler Palm Coast HS
Niceville Preseason Meet (HS) NicevilleNiceville HS
Pine Crest Pre-Season Meet #1 (HS) Fort LauderdaleElliot Family Track--Pine...
Saturday, February 9
Big 7 Preseason Classic (HS) WindermereScott Pine Park
Cardinal Gibbons Preseason Distance Carnival (HS) Fort LauderdaleCardinal Gibbons HS
Gainesville Season Opener (Club, UnA) GainesvilleFred Cone Park
Gaither Preseason RoundUp (HS) TampaGaither HS
West Coast Invitational (HS) St. PetersburgLakewood HS
Monday, February 11
Westminster Academy Varsity Home Meet 1 (HS) Lauderdale Lakes Westminster Academy-West
LPA Quad Meet (HS) Fort PierceLawnwood Stadium
Spoto Quad Meet #1 (HS) RiverviewSpoto HS
Tuesday, February 12
Benjamin Invitational (HS) West Palm BeachBenjamin HS
Cypress Creek Quad Meet (HS) Wesley ChapelCypress Creek HS
Ed White Mini-Meet (HS) JacksonvilleEd White HS
Ft. Lauderdale Home Meet #1 (HS) Fort LauderdaleFt. Lauderdale HS
Jesuit Tri-Meet (HS) TampaJesuit HS
Lecanto Early Bird Invitational (HS) LecantoLecanto HS
St. John Neumann Mini Meet (HS) NaplesSt. John Neumann HS
Wednesday, February 13
Pace Home Meet #1 (HS) PensacolaPace HS
Strawberry Crest (HS) ValricoStrawberry Crest
Trinity Prep Invitational (HS) Winter HavenTrinity Prep School
Thursday, February 14
East Lake Early Bird Invitational (HS) Tarpon SpringsEast Lake HS
MDCA/MASTERS Middle School Meet #1 (MS) Mount DoraMount Dora Bible School
Panther Invitational (HS) Orange ParkRidgeview HS
Ransom Everglades Meet (HS) Coral GablesRansom Everglades HS
Shorecrest Small Meet (HS) St. PetersburgShorecrest Prep
Storm Preview (HS) CelebrationCelebration HS
Friday, February 15
Carl Friedland Memorial (HS) OrlandoBishop Moore HS
Louie Bing Memorial Classic (HS) Miami GardensTraz Powell Stadium
Nease Relays (HS) Ponte Vedra BeachNease HS
Springstead Invitational (HS) SpringsteadSpringstead HS
Venice Invitational (HS) VeniceVenice HS
Walter Jshombach Memorial Track Meet (HS) StuartMartin County HS
Warhawk Invitational (HS) SeminoleSeminole HS
Saturday, February 16
All Catholic Conference Relays (MS) MiamiBelen Jesuit Prep
Chiles Relays (HS) TallahasseeChiles HS
George Jenkins Invitational (HS) ValricoGeorge Jenkins Invitation...
Henry Strapp Memorial Invitational (HS) TampaGaither HS
Louie Bing Memorial Classic (HS) Miami GardensTraz Powell Stadium
Royal Palm Beach Invitational (HS) Royal Palm BeachRoyal Palm Beach HS
Seahawks Open (HS) Santa Rosa BeachEmerald Coast Middle Scho...
Tiger Invitational (HS) PensacolaBooker T Washington HS
Walter Dix Relays (HS) Coral SpringsCoral Spring HS
Monday, February 18
Bob Mosher - Wildcat Open (HS) Winter ParkShowalter Field
Fr. Luis Ripoll S.J. Relays (HS) MiamiBelen Jesuit
Tuesday, February 19
Cypress Creek Quad Meet (HS) Wesley ChapelCypress Creek HS
Benjamin Invitational (HS) West Palm BeachBenjamin HS
Jefferson County Tri Meet #1 (HS) MonticelloJefferson County HS
Lake Region Open (HS) Eagle LakeLake Region HS
Loretta Purish Invitational (HS) North Fort MyersNorth Fort Myers HS
Martin County Freshman Sophomore Meet (HS) StuartMartin County HS
Northside Christian Middle School Meet (MS) St. PetersburgNorthside Christian MS
Oak Hall Field Event Meet (HS) GainesvilleOak Hall HS
Wednesday, February 20
Archbishop McCarthy Meet #2 (HS) Southwest RanchesArchbishop McCarthy
Atlantic Track Meet (HS) Delray BeachAtlantic Community HS
Bay County Open (HS) Panama CityArnold HS
Cardinal Gibbons Home Meet #1 (HS) Fort LauderdaleCardinal Gibbons HS
Lake Howell Quad Meet (HS) Winter ParkLake Howell HS
Mandarin Mustang Tuesday Mini Meet (HS) JacksonvilleMandarin HS
Spoto Quad #2 (HS) Apollo BeachSpoto HS
Spruce Creek Developmental Meet #1 (HS) Spruce CreekSpruce Creek HS
Tampa Catholic Tri-Meet (HS) TampaTampa Catholic HS
Thursday, February 21
Saint Andrew's HS Invitational #1 (HS) Delray Beach Saint Andrew's HS Invita...
Bradford/Lakeside/Oak Leaf Middle School Tri-Meet (MS) StarkeBradford County HS
Brookside vs Woodland & Pine View (MS) North PortWoodland MS
Central Florida Metro League - Meet #2 (MS) CasselberryCentral Florida Metro Lea...
Chargers Invitational (HS) St. PetersburgShorecrest Prep
MDCA/MASTERS Middle School Meet #2 (MS) OviedoThe Master's Academy
Providence Invitational (MS) JacksonvilleProvidence School
Richard Allen Invitational (HS) LargoPinellas Park HS
Friday, February 22
East Coast Classic (HS) BunnellFlagler Palm Coast HS
Falcon Invitational (HS) Miami GardensPalmer Trinity School
Highlander Invitational (HS) OrlandoLake Highland Prep
Jesse Forbes MS Invitational (MS, Club) TallahasseeGodby HS
Oakleaf Middle School Invitational (MS) Orange ParkOakleaf HS
Ram Invitational (HS) SarasotaSarasota Riverview HS
Royal Open (HS) OrlandoFirst Academy
Viking Elite Classic (HS) Fort MyersBishop Verot
Saturday, February 23
Berkeley Invitational (HS) TampaBerkeley Prep
Escambia Gator Invitational (HS) PensacolaWashington HS
Falcon Invitational (HS) Miami GardensPalmer Trinity School
Jesse Forbes HS Invitational (HS) TallahasseeGodby HS
Jim Smith Invitational (HS) NaplesGolden Gate HS
Pine Crest Varsity Home Open (HS) Fort LauderdalePine Crest HS
Spartan Invitational (HS) MiamiSouthridge Park
Windermere Meet of Champions (HS) WindermereDeputy Scott Pine Communi...
Monday, February 25
MDCA Tri Meet (HS) Mount DoraMount Dora Bible School
Out of Door Academy MS Meet (MS) SarasotaOut of Door Academy
Tuesday, February 26
Belen Home Meet #1 (HS) MiamiBelen Jesuit Preparatory ...
Ed White Mini Meet #2 (HS) JacksonvilleEd White HS
Miami Sunset Dual Meet #2 (HS) MiamiSunset HS
Wednesday, February 27
Archbishop McCarthy Meet #3 (HS) Southwest RanchesArchbishop McCarthy HS
Creek Lopez Atlantic Developmental Meet #2 (HS) Port OrangeSpruce Creek HS
DeLand/Deltona/Seabreeze/Mainland/Pine Ridge/Unive... (HS) DeltonaDeltona HS
Niceville Quad Meet #1 (HS) NicevilleNiceville HS
Providence Invitational #2 (HS) JacksonvilleProvidence School
Ransom Everglades MS Meet (MS) Coral GablesCoral Gables HS
Thursday, February 28
Brookside-Venice-McIntosh MS Meet (MS) SarasotaBrookside Middle School
Heron Creek-Booker-Woodland Meet (MS) North PortWoodland MS
Kowboy Developmental Meet (HS) KissimmeeOsceola HS
LPCC Middle School Meet #2 (MS) ClearwaterClearwater Central Cathol...
MDCA/MASTERS Middle School Meet #3 (MS, Club) OviedoThe Master's Academy
St. Petersburg Championship (HS) St. PetersburgShorecrest Prep
Wakulla Quad Meet #1 (HS) CrawfordvilleWakulla HS
Wolfpack Classic (HS) JacksonvilleWolfson HS
March
Friday, March 1
Fivay Invitational (HS) HudsonFivay HS
Frank Lay Patriot Invitational (HS) PensacolaPace HS
Jeff Wentworth Relays (HS) OrlandoFirst Academy
Jimmy Everett Invitational (HS) TallahasseeLincoln HS
Larry Kelly Invitational (HS) OrlandoBishop Moore HS
Sam Burley Hall of Fame Invitational (HS, MS) MiamiTropical Park
Saturday, March 2
Big Blue VIII Meet (HS) Southwest RanchesArchbishop McCarthy High
Bob English Classic Relays (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Craig Speziale Memorial Track and Field Invite (HS) Ponte VedraPonte Vedra HS
Eagle Invitational (HS) NaplesNaples HS
George Janan Invitational (HS, MS) Port OrangeSpruce Creek HS
Holy Trinity Invitational (HS) MelbourneHoly Trinity Academy
Nash Higgins Relays (HS) ValricoNash Higgins
Sam Burley Hall of Fame Invitational (HS, MS) MiamiTropical Park
SANTA FE FORD RAIDERS TRACK INVITATIONAL (HS) AlachuaSanta Fe HS
The Bay HS North Florida Invite (HS) Panama CityBay HS
Monday, March 4
Chiefland Home Meet #1 (HS) ChieflandChiefland HS
MDCA Tri-Meet #2 (HS) Mount DoraMount Dora Bible School
St. Cloud Mini-Meet #2 (HS) St CloudSt. Cloud HS
Tuesday, March 5
Choctaw Indians Open (HS) Fort Walton BeachChoctaw HS
Ed White Mini Meet #3 (HS) JacksonvilleEd White HS
St. Petersburg MS Championships (MS) St. PetersburgShorecrest Prep
Strawberry Festival Showdown (HS) DoverStrawberry Crest HS
Wednesday, March 6
All Girls Invitational (HS) NaplesNaples HS
East Coast Freshmen/Sophomore Meet (HS) BunnellFlagler Palm Coast HS
Gaither Five Guys (HS) TampaGaither HS
Manatee County Freshmen/Sophomore Championship (HS) PalmettoPalmetto HS
Seminole Athletic Conference Freshman/Sophomore Me... (HS) Lake MaryLake Mary HS
Thursday, March 7
Berkeley Tailgate Meet (HS) TampaBerkeley Prep
Boyd Anderson Home Meet #3 (HS) Lauderdale LakesBoyd Anderson HS
Brookside-Sarasota-Booker MS Meet (MS) SarasotaSarasota MS
Calvary Christian Academy MS Invitiational (MS) Fort LauderdaleFt. Lauderdale Calvary Ch...
Cedar Key Relays (HS) Cedar KeyCedar Key School
Chiles Freshman-Sophomore Championships (HS) TallahasseeChiles HS
Cobra Relays (HS) Fort PierceFort Pierce Central HS
Coral Springs City Championships (HS) Coral SpringsCoral Springs HS
Lake Placid Dragons Meet #2 (HS) Lake PlacidLake Placid HS
MDCA/MASTERS MS Meet #4 (MS) Mount DoraMount Dora Bible School
Walton County Championship (HS) Santa Rosa BeachEmerald Coast Middle Scho...
Friday, March 8
River City Distance Carnival and Track Classic (HS) JacksonvilleMandarin HS
Saturday, March 9
Aggie Invitational (HS) PensacolaWashington HS
City of Miramar 11th Annual HS Invitational (HS) MiramarMiramar Ansin Sports Comp...
Donell Butler Relays (HS, MS) JacksonvilleWestside HS
Kowboy Invitational (HS) KissimmeeOsceola HS
Manuel-Griffin Relays (HS) ValricoManuel-Griffin Relays
River City Distance Carnival and Track Classic (HS) JacksonvilleMandarin HS
Monday, March 11
Jacket Monday (HS) Saint AugustineSt. Augustine HS
Tuesday, March 12
Newsome Meet (HS) ValricoNewsome
Thursday, March 14
AMHS Pole Vault (HS) Southwest RanchesArchbishop McCarthy HS
Friday, March 15
Bay County Championship (HS) Panama CityTommy Oliver Stadium
Brookside-Heron Creek-Laurel MS Meet (MS) NokomisLaurel MS
Cedar Key Invitational (HS, MS) Cedar KeyCedar Key School
Friday Knight Invite (HS) St JohnsCreekside HS
Jack Rice Invitational (HS) Apollo BeachEast Bay
Miami Hurricane Invitational (HS) Coral GablesUniversity of Miami
Saturday, March 16
Miami Hurricane Invitational (HS) Coral GablesUniversity of Miami
Polk County Championships (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Ransom Everglades Freshman/Sophomore Meet (HS) Coral GablesCoral Gables HS
Tuesday, March 19
Alachua County Championships (HS) AlachuaSanta Fe Highschool
Wednesday, March 20
GMAC Qualifier (HS) MiamiMiami Southridge HS
Thursday, March 21
North Florida Spring Break Invitational (Collegiate, UnA) JacksonvilleNorth Florida - Hodges St...
Friday, March 22
BCAA Championships (HS) Fort LauderdaleDillard HS
FSU Relays (HS) (HS) TallahasseeFlorida State University
GMAC Championships (HS) MiamiTraz Powell Stadium
North Florida Spring Break Invitational (Collegiate, UnA) JacksonvilleNorth Florida - Hodges St...
Saturday, March 23
Bobcat Invitational (HS, Collegiate) MiamiTropical Park Track
Charger Invitational (HS) KissimmeeLiberty HS
FSU Relays (HS) (HS) TallahasseeFlorida State University
Trailblazer Invitational (Club, UnA) TampaLeto Highschool
UNF Pre-State HS Meet (HS) JacksonvilleUniversity of North Flori...
Westminster Academy Varsity Invitational (HS) Lauderdale LakesWestminster Academy West
Monday, March 25
Jensen Beach Falcon Classic (HS) Jensen BeachJensen Beach HS
St. Cloud Mini-Meet (HS) St CloudSt. Cloud HS
Windermere Prep Meet #1 (HS) WindermereWindermere Prep
Tuesday, March 26
Calvary Christian & Pine Crest JV Combo Meet (HS) Fort LauderdaleCalvary Christian Academy...
Collier County Freshman Sophomore Invitational (HS) NaplesLely HS
Jesuit Tri-Meet (HS) TampaJesuit HS
Shorecrest Senior Night (HS) St. PetersburgShorecrest Prep
Wakulla Quad Meet #2 (HS) CrawfordvilleWakulla HS
Wednesday, March 27
Nease Frosh/Soph Invitational (HS) Ponte VedraNease HS
Western Conference Federal Divisional Meet (HS) TampaWestern Conference Federa...
Thursday, March 28
Pepsi Florida Relays (HS, Club, Collegiate, UnA) Gainsville Pepsi Florida Relays
Friday, March 29
Pepsi Florida Relays (HS, Club, Collegiate, UnA) Gainsville Pepsi Florida Relays
Saturday, March 30
Boone Invitational (HS) OrlandoBoone HS
City of Miramar HS Relays (HS) Miramar BeachAnsin Sports Complex
Gainesville striders invitational (Club, UnA) AlachuaSanta Fe Highschool
Pepsi Florida Relays (HS, Club, Collegiate, UnA) Gainsville Pepsi Florida Relays
April
Tuesday, April 2
St Johns Country Day Mini Meet #2 (HS) Saint AugustineSt Johns Country Day
Vernon Kohrn WC Championships (HS) New TampaVernon Kohrn WC Champions...
Wednesday, April 3
George Jenkins Senior Night Meet (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
Sarasota MS Championships (MS) North PortNorth Port MS
Thursday, April 4
Cape Coast Conference Championship (HS) TitusvilleAstronaut HS
Pinellas County Athletic Conference (HS) ClearwaterClearwater HS
Friday, April 5
Lee's County Athletic Conference Championships (HS) Fort MyersSouth Ft. Myers HS
UNF Invitational (Collegiate, UnA) JacksonvilleHodges Srtadium
Saturday, April 6
6th Annual V12 Invitational (Club, UnA) JacksonvilleBishop Snyder HS
Cardinal Gibbons Last Chance Meet (HS) Fort LauderdaleCardinal Gibbons HS
Chamberlain Distance Carnival (HS) TampaChamberlain HS
Chiles Capital City T&F Classic (HS) TallahasseeChiles HS
Dade County Youth Fair HS Championship (HS) MiamiTropical Park
Lee's County Athletic Conference Championships (HS) Fort MyersSouth Ft. Myers HS
Sunday, April 7
6th Annual V12 Invitational (Club, UnA) JacksonvilleBishop Snyder HS
Monday, April 8
FHSAA 2A District 14 (HS) Riviera BeachSuncoast HS
FHSAA 4A District 4 (HS) RiverviewShowalter Field
FHSAA 4A District 7 (HS) RiverviewSpoto HS
Tuesday, April 9
FHSAA 4A District 1 (HS) BunnellFlagler HS
FHSAA 4A District 4 (HS) RiverviewShowalter Field
Wednesday, April 10
FHSAA 1A District 4 (HS) JacksonvilleBishop John Snyder
FHSAA 4A District 12 (HS) Coral SpringsCoral Springs HS
FHSAA 4A District 2 (HS) Daytona BeachEmory-Riddle University
FHSAA 4A District 9 (HS) StuartMartin County HS
Thursday, April 11
Broward Elite Athletic Club Javelin & Hammer Champ... (Club, UnA) Fort LauderdaleCalvary Christian Academy
FHSAA 2A District 16 (HS) Miami GardensTraz Powell Stadium
FHSAA 4A District 14 (HS) Miramar BeachEverglades HS
Friday, April 12
FHSAA 2A District 10 (HS) TampaBerkeley Prep
FHSAA 2A District 12 (HS) ImmokaleeImmokalee HS
FHSAA 2A District 13 (HS) Satellite BeachSatellite HS
FHSAA 2A District 6 (HS) The VillagesThe Villages HS
FHSAA 2A District 7 (HS) HudsonFivay HS
FHSAA 2A District 8 (HS) OrlandoLake HIghland Prep
FHSAA 2A District 9 (HS) Wesley ChapelCypress Creek HS
FHSAA 3A District 2 / 2A District 1 (HS) Santa Rosa BeachEmerald Coast MS
Saturday, April 13
FHSAA 1A District 3 / 2A District 2 (HS) TallahasseeFlorida HS
FHSAA 2A District 11 (HS) St. PetersburgLakewood HS
FHSAA 2A District 15 (HS) Fort LauderdaleCalvary Christian Academy
FHSAA 2A District 3 (HS) JacksonvilleThe Raines School
FHSAA 4A District 3 (HS) WindermereDeputy Scott Community Pa...
FHSAA 4A District 8 (HS) BradentonManatee HS
Monday, April 15
FHSAA 3A District 12 (HS) NaplesPalmetto Ridge HS
FHSAA 3A District 15 (HS) Lauderdale LakesBoyd Anderson HS
FHSAA 3A District 3 (HS) TallahasseeLawton Chiles HS
FHSAA 3A District 7 (HS) Wesley ChapelCypress Creek HS
FHSAA 3A District 9 (HS) TampaLeto HS
FHSAA 4A District 10 (HS) Palm Beach GardensPalm Beach Gardens HS
FHSAA 4A District 15 (HS) Miami GardensTraz Powell Stadium
FHSAA 4A District 6 (HS) TampaWharton HS
Tuesday, April 16
FHSAA 1A District 16 (HS) Miami GardensPalmer Trinity HS
FHSAA 3A District 1 (HS) PensacolaBT Washington HS
FHSAA 3A District 10 (HS) ClearwaterClearwater HS
FHSAA 3A District 11 (HS) Port CharlottePort Charlotte HS
FHSAA 3A District 13 (HS) SebastianSebastian River HS
FHSAA 3A District 14 (HS) StuartSouth Fork HS
FHSAA 3A District 16 (HS) Miami GardensTraz Powell Stadium
FHSAA 3A District 4 (HS) Ponta Verda BeachNease HS
FHSAA 3A District 5 (HS) OcalaForrest HS
FHSAA 3A District 6 (HS) Palm CoastMatzanas HS
FHSAA 3A District 8 / 4A District 5 (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
FHSAA 4A District 13 (HS) Miramar BeachAnsin Sports Complex
Wednesday, April 17
FHSAA 1A District 13 (HS) West Palm BeachKing's Academy
FHSAA 4A District 11 (HS) Lake WorthPark Vista HS
FHSAA 4A District 16 (HS) MiamiMiami Southridge HS
Last Chance Throws Meet #1 (MS) SarasotaBrookside MS
Wednesday, April 24
Broward Elite Athletic Club Javelin & Hammer Quali... (Club, UnA) Fort LauderdaleCalvary Christian Academy
Saturday, April 27
FHSAA 3A Regional 1 (HS) PensacolaPensacola Washington HS
FHSAA 3A Regional 3 (HS) Punta GordaCharlotte HS
FHSAA 4A Regional 1 & 2A Regional 2 (HS) Winter ParkShowalter Field
FHSAA 4A Regional 2 & 3A regional 2 (HS) LakelandGeorge Jenkins HS
FHSAA 4A Regional 3 & 3A Regional 4 (HS) StuartSouth Fork HS
FHSAA 4A Regional 4 & 1A Regional 4 (HS) MiamiTraz Powell Stadium
May
Wednesday, May 1
Last Chance Throws Meet #2 (MS) SarasotaBrookside Middle School
Friday, May 3
FHSAA State Track & Field Championships (HS) JacksonvilleHodges Stadium - Universi...
Saturday, May 4
FHSAA State Track & Field Championships (HS) JacksonvilleHodges Stadium - Universi...
Thursday, May 9
Broward Elite Athletic Club Javelin & Hammer Quali... (Club, UnA) Fort LauderdaleCalvary Christian Academy
Saturday, May 25
FSG Athletics Memorial Weekend Invite (Club, UnA) Pembroke PinesCharles W. Flanagan HS
Tuesday, May 28
TimeSpann Summer Tune Up Series - Week 1 (Club) Fort LauderdaleFort Lauderdale HS
June
Saturday, June 1
AAU Florida District Qualifier (Gainesville) (Club) GainesvilleSanta Fe HS
AAU Florida District Qualifier (Kissimmee) (Club) KissimmeeOsceola HS
AAU Florida District Qualifier (Largo) (Club) Key LargoIndian Rocks Christian Sc...
AAU Florida District Qualifier (St Augustine) (Club) Saint AugustineSt Augustine HS
AAU Florida District Qualifier (Tallahassee) (Club) TallahasseeFlorida State University
AAU Florida Gold Coast District (Club) Miramar BeachAnsin Sports Center
JAC Combined Events Qualifier (Club) JacksonvilleBolles HS
Throws and Jumps Spectacular (Club, UnA) Fort LauderdaleCalvary Christian Academy
Sunday, June 2
JAC Combined Events Qualifier (Club) JacksonvilleBolles HS
Wednesday, June 5
TimeSpann Summer Tune Up Series - Week 2 (Club) Fort LauderdaleFort Lauderdale HS
Saturday, June 8
5th Annual Zoom Invitational (Club) TallahasseeFlorida High
Matrix Invitational (Club, UnA) TampaChamberlain HS
Okaloosa Express Summer Track Meet #1 (Club, UnA) Fort Walton BeachFort Walton Beach HS
Tuesday, June 11
TimeSpann Summer Tune Up Series - Week 3 (Club) Fort LauderdaleFort Lauderdale HS
Friday, June 14
USATF Florida Association Junior Olympic Champions... (Club, UnA) Winter ParkShowalter Field
Saturday, June 15
2019 USATF Florida Association Open and Masters Tr... (Club, UnA) Winter ParkShowalter Stadium
Sunshine State Games (Club, UnA) SebastianSebastian River HS
USATF Florida Association Junior Olympic Champions... (Club, UnA) Winter ParkShowalter Field
Friday, June 21
Broward Elite Athletic Club Summer Open #1 (Club, UnA) Fort LauderdaleCalvary Christian Academy
Saturday, June 29
JAC Invitational (Club) JacksonvilleBolles HS
Okaloosa Express Summer Track Meet #2 (Club) Fort Walton BeachFort Walton Beach HS
July
Saturday, July 6
TimeSpann Summer Tune Up Series - Week 5 (Club) Lauderdale LakesBoyd Anderson HS
Friday, July 12
Broward Elite Athletic Club Summer Open #2 (Club, UnA) Fort LauderdaleCalvary Christian Academy
Saturday, July 13
Ernie Sims Invitational (Club, UnA) TallahasseeFlorida State University
Wednesday, July 17
Rocket Man Summer Series #5 (HS, Club, Collegiate, UnA) MooresvilleRocket Man Pole Vault
Saturday, July 20
JAC Classic (Club) JacksonvilleBolles HS
Okaloosa Express Summer Meet #3 (Club, UnA) Fort Walton BeachFort Walton Beach HS
August
Saturday, August 3
JAC Joshua Woodcock Invitational (Club, UnA) JacksonvilleBolles HS
September
Saturday, September 28
USATF-Florida U19 Weight Throw Championships (HS, MS) ClearwaterSheraton Sand Key Resort

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results