View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Thursday, March 14
Bulldog Track and Field Challenge- Sandhill Divisi... (HS) SewardConcordia University
Friday, March 15
Bulldog Track & Field Challenge - Forest Division (HS) SewardConcordia University
Concordia University (HS) SewardConcordia University Invi...
Doane Class C Indoor Meet (HS) Crete, NEDoane University
Nebraska Wesleyan Class A Meet (HS) OmahaNebraska Wesleyan Univers...
Saturday, March 16
Doane University Indoor Invite (HS) CreteDoane University
Nebraska Wesleyan Indoor Meet (HS) LincolnKnight Field House
UNK Class B/C Invite (HS) Kearney, NeUNK
WSC Invite (HS) WayneWayne State College
Tuesday, March 19
Central City Invitational (HS) Central CityCentral City
Coaches Legacy Track Invitational (HS) Hebron Thayer Central HS
Lexington Early T&F Invite (HS) LexingtonLexington HS
Nebraska Wesleyan Indoor Invite (HS) LincolnWesleyan University
Thursday, March 21
Metro JV meet (HS) OmahaMillard North
Perkins County PreSeason (HS) GrantPerkins County HS
Friday, March 22
Ainsworth Relays (HS) AinsworthEast City Park
Ashland-Greenwood Invitational (HS) Falls CityAshland-Greenwood Track
Hastings Invite (HS) HastingsTiger Track Invite
Platteview Triangular (HS) SpringfieldPlatteview HS
Saturday, March 23
Fairbury Invitational (HS) FairburyFairbury Invitational
Millard North Ron Park Relays (HS) OmahaMillard North HS
Morrill Early Bird (HS) MorrillMorrill HS
Monday, March 25
Central City MS Five Team (MS) Central City, NEPreferred Popcorn Field
David City Quad (HS) David CityDavid City Park
MPS JV Triangular @ Millard South (HS) OmahaBuell Stadium
Tuesday, March 26
Beatrice JV Invite (HS) AbieBeatrice JV Invite
Cozad - Gothenburg - Overton Triangular (HS) CozadHaymaker Stadium
Elkhorn South - Papio South Dual (HS) OmahaElkhorn South HS
Falls City Meet (HS) Falls CityFalls City Track
Hitchcock County Finals Only Meet (HS) TrentonHitchcock County
Lexington MS Intrasquad (MS) LexingtonLexington HS
Madison Triangular (HS) MadisonMadison Athletic Complex
North 9-10 Track Meet (HS) OmahaOmaha North HS
Red Cloud Invitational (HS) Red CloudRed Cloud Elementary Scho...
Sidney Invite (HS) Sidney Sidney HS
Southern Valley/Minden/Hastings St. Cecilia Triang... (HS) OxfordSouthern Valley
Wilber-Claytonia Track Invitational (HS) AdamsWilber-Claytonia Track Fa...
WP-B Snowmelt (HS) West PointWP-B Snowmelt
Yutan Relays (HS) YutanYutan HS
Thursday, March 28
Ainsworth MS Track Meet (MS) AinsworthEast City Park
Aurora MS Dual - Barr (MS) AuroraAurora Middle School
LPS Open (HS) LincolnBeechner Field
Norris Invitational (HS) Firth, NENorris Invitational
Platteview Invitational (HS) SpringfieldPlatteview HS
Polk County MS Quad (MS) StromsburgCross County Track
St. Paul Invitational (HS) St. PaulSt. Paul HS
Friday, March 29
GICC Invite (HS) Grand Island,GICC Invite
Pleasanton Invitational (HS) PleasantonRavenna HS
Saturday, March 30
Boystown 1 - PAL (Boystown, SMM) (MS) OmahaSkip Palrang Field House
Sutherland Booster Club Invite (HS) Sutherland, NeSutherland Booster Club I...
April
Monday, April 1
battle creek invite (HS) NorfolkBattle Creek
Cadet/Tiger Invite (HS) West PointWest Point HS
Fullerton Invite (HS) FullertonFullerton track
Kearney JV Quad (HS) Kearney, NEKearney HS
Leroy Hoehner- McCook Invite (HS) McCookMcCook HS
MS Boone Central Quad (MS) AlbionBoone Central HS Track an...
Sandhills Invite- Bassett (HS) Bassett, NERock County HS
Thunderbird Invite (HS) Tecumseh JCC HS
Tri-State (HS) ChappellChappell HS
Tuesday, April 2
Bellevue East Chieftain Invite (HS) BellevueBellevue East
Bennington 9/JV Invite (HS) BenningtonBennington HS
Dundy County Stratton Invite (HS) BenkelmanDundy County Stratton HS
EMS Quad (MS) ElkhornElkhorn Middle School
Gering Quad - Girls (MS) GeringGering HS
Lexington-Cozad MS Dual (MS) LexingtonLexington HS
Minden 9/10 Invite (HS) MindenKuper Field
Ogallala Tri 7th Grade (MS) OgallalaOgallala HS
Ogallala Tri 8th grade (MS) OgallalaOgallala HS
Overton JH Invitational (MS) OvertonOverton Public School
Paxton JH Invite (MS) PaxtonPaxton Consolidated Schoo...
Ravenna JH Invitational (MS) RavennaRavenna Public School
Scottsbluff Quad (Boys) (MS) ScottsbluffBearcat Stadium
Scotus Relays (MS) ColumbusPawnee Park
Silverhawk JV Invite (HS) LincolnLincoln Southwest HS
Thayer Central Invite (MS) HebronThayer Central HS
Walnut Invite (MS) Grand IslandWalnut Middle School Invi...
Wayne Blue Devil Invite (HS) WayneWayne HS
Wood River Invite (HS) Wood RiverWood River Invite
Thursday, April 4
Aquinas Invitational (HS) David CityMemorial Stadium
Bellevue West Freshmen (HS) BellevueBellevue West HS
Boys Triangular F, Mission and Fontenelle (MS) FremontBellevue Lewis and Clark
Crete MS Dual (MS) CreteDoane College
Dundy County Stratton JH Invite (MS) BenkelmanDundy County Stratton HS
Grand Island Invitational (HS) Grand Island Grand Island HS
Hastings 9th Grade Invite (HS) Grand IslandHastings High
High Plains JH Invite (MS) OsceolaOsceola Track
Malcolm Invite (HS) MalcolmMalcolm HS
Milford Relays (MS) MilfordMilford HS
Mitchell Invite (HS) MitchellMitchell HS
Platteview Junior High Invitational (MS) SpringfieldPlatteview Jr/Sr HS
Sandy Creek Junior High Invitational (MS) FairfieldSandy Creek HS
Stanton Invitational (MS) David CityStanton County Fairground...
Triangular - Logan Fontenelle Middle & Mission Mid... (MS) FremontFremont HS
West Holt MS Invite (MS) AtkinsonRoger Brink Complex
Wisner Early Bird (MS) WisnerWIsner
Wisner-Pilger Early Bird (MS) OaklandWisner
Wood River JH Invite (MS) Saint PaulWood River HS
Wood River JH Invite (MS) Wood RiverWood River Public Schools
Yutan JV (HS) YutanYutan HS
Friday, April 5
38th Annual Millard South Invite (HS) OmahaLyle Buell Stadium
Benson Track Invite (HS) OmahaOmaha Benson HS
Broken Bow HS Invite (HS) Broken BowBroken Bow HS
Dale Feeken Memorial Invite (HS) HastingsAdams Central HS
DC West Invite (HS) ValleyDC West HS
Kearney High Invite (HS) KearneyKearney HS
Knights Of Columbus Invitational (HS) GretnaGretna HS
Nebraska City Invitational (HS) Falls CityNebraska City Track
Waverly Invite (HS) WaverlyWaverly HS
Saturday, April 6
Boystown 2 - PAL (Boystown, MOQ) (MS) Boys TownSkip Palrang Field House
Bryan - PAL (St. Stephen, St. Gerald) (MS) OmahaOmaha Bryan HS
Chadron Invitational: Middle School (MS) ChadronChadron Invitational: Mid...
MUDECAS (MS) TecumsehJCC
Monday, April 8
Bayard JH Invite (MS) BayardBayard HS
Benson JV Meet (HS) OmahaBenson HS
Cambridge Invite (HS) CambridgeCambridge HS
City Meet (MS) ColumbusLakeview
Hampton JH Track Meet (MS) Mc Cool JunctionMcCool Junction Track.
North Central Tri 2019 (HS) BassettRock County HS
Storm Twilight (HS) ChappellCreek Valley Track & Fiel...
Syracuse JH Invite (MS) Syracuse Syracuse HS
Wilber-Clatonia Invitational (MS) Wilber, NEWilber-Clatonia Jr/Sr HS
Tuesday, April 9
Adams Central Invite (MS) HastingsAdams Central
Alma JH Track Invite (MS) CambridgeAlma JH/HS Public School
Aurora MS Tri - Seward/York (MS) AuroraAurora HS Track
Bellevue East JV Invite (HS) BellevueBellevue East HS
Boone Central JH Meet (MS) AlbionBoone Central Track and F...
Centura JH Invite (MS) CairoCentura Public School
Centura JH Invite (MS) Saint PaulCentura HS
City Meet at Norfolk Public (MS) NorfolkNorfolk Public HS
Columbus Scotus Invitational (HS) ColumbusColumbus Scotus Invitatio...
Dual - Anderson & Fremont (MS) OmahaAnderson Middle School
Dutch Zorn Invite-Gothenburg (HS) GothenburgGothenburg HS
Elkhorn Ridge Boys Quad (MS) OmahaElkhorn Ridge MS
EMS Quad (MS) ElkhornElkhorn Middle School
Fairbury Triangular (MS) FairburyFairbury, NE Middle Schoo...
Gretna Quad (MS) GretnaGretna Middle School
Heartland Invite (HS) HendersonHeartland Community Schoo...
Holdrege-Hastings/Northwest Triangular (HS) HoldregeHoldrege Hastings/Northwe...
JV Metro at Millard West (HS) OmahaMillard West HS
Kruger-May Invite (HS) Elkhorn Elkhorn HS Track
Lawrence Nelson Invite (MS) FairfieldSandy Creek HS
Lewiston Invite (HS) Pawnee CityPawnee City HS
Lexington MS Triangular (MS) LexingtonLexington HS
Logan View Invitational (HS) HooperLogan View HS
Lyons Decatur Invite (HS) LyonsLyons-Decatur HS
McCook Junior High Meet (MS) Mc CookMcCook Junior HIgh
Milford Invitational (HS) MilfordMilford Invitational
North Central MS Invite (MS) BassettRock County HS
Perkins County Jr High Invite (MS) GrantPerkins County Schools
Plattsmouth Invite (HS) PlattsmouthPlattsmouth HS
Westridge vs. Walnut 7th Dual (MS) Grand IslandWestridge Middle School
Westridge vs. Walnut 8th Dual (MS) Grand IslandWestridge Middle School
Wisner-Pilger Junior High Invitational (MS) WisnerWisner-Pilger Junior High...
Yutan Invite (HS) YutanYutan Public Schools
Wednesday, April 10
Hitchcock County JH Track Meet (MS) TrentonHitchcock County Track
Thursday, April 11
Del Wicks Invitational (HS) DeshlerDeshler Track & Field
Heartland MS Invite (MS) HendersonHeartland Track
Osceola Jr. High Meet (MS) OsceolaOsceola Public Schools
Ravenna Invite (HS) RavennaRavenna Invite
Syracuse Invitational (HS) Falls CitySyracuse Track
Wolverine JH Meet (MS) LyonsLyons
Friday, April 12
Conestoga Invite (MS) Murray, NEConestoga HS
Fremont Invite (HS) OmahaFremont HS
Medicine Valley Invitational (HS) McCookCambridge HS
Wahoo Invite (HS) WahooWahoo HS
Saturday, April 13
Ashland-Greenwood Invitational (HS) AshlandAshland Greenwood HS
JH Capitol Conference (MS) Fort CalhounJH Capitol Conference
MUDECAS (HS) TecumsehFreeman
Norris 2 - PAL (St. Columbkille, St. Roberts) (MS) OmahaNorris Middle School
Ralston - PAL (St. Wenc, St. James) (MS) RalstonRalston HS
Titan Classic Invite (HS) PapillionFoundation Field
Monday, April 15
2019 Central Catholic 7th and 8th Grade Track Invi... (MS) Grand IslandGrand Island Central Cath...
Ashland-Greenwood Triangular (MS) Ashland, NEAshland-Greenwood HS
McNair Invite (MS) ColumbusPawnee Park
North Platte MS Dual (MS) North PlatteNorth Platte HS Track
NW Jv Invite (HS) Grand IslandGI Northwest
Pawnee Invite (MS) ColumbusPawnee Plaza
Plattsmouth JV Meet (HS) PlattsmouthPlattsmouth Public School
Tuesday, April 16
5-Teamer (MS) YutanYutan Public Schools
AC JH Triangular (MS) HastingsAdams Central
Alliance Invite (HS) AllianceBulldog Stadium
Arapahoe JH Track Meet (MS) ArapahoeArapahoe JH/SH School
Battle Creek Invite (MS) NorfolkBattle Creek HS
Bennington Invitational (HS) BenningtonBennington HS
Blue Hill Invite (HS) Blue HillBlue Hill HS
Brady-Gothenburg Invitational (HS) MindenGothenburg HS
Broken Bow MS Invite (MS) Broken BowBroken Bow HS
Burwell JH (MS) BurwellBurwell Junior-Senior HS
Centennial Invite (HS) UticaCentennial Public School
Chase County Invite (HS) ImperialChase County HS
Dan Tesar Invite (HS) TecumsehTri-County
Elkhorn Ridge Girls Quad (MS) OmahaElkhorn Ridge MS
Fremont 9th grade meet (HS) OmahaFremont HS
Friend Invitational (HS) FriendFriend Invitational
George Calvert (HS) MitchellMitchell HS
Gering Jr. High Invitational (MS) GeringGering HS
Hastings Freshman Quad (HS) HastingsHastings Senior HS
HC/StPat's Dual Meet (MS) TrentonHitchcock County
Hi-Line JH Track Invite (MS) ElwoodElwood
Irish Invite (HS) SyracuseSyracuse HS
Madison Invite (HS) MadisonMadison Athletic Complex
McCook/Lexington/Ogallala Triangular (MS) Mc CookMcCook Junior High
O'Neill Invite (HS, MS) O'Neill, NEO'Neill HS
Omaha North JV Track Meet 2019 (HS) OmahaOmaha North HS
Palmer Invite (HS) FullertonFullerton track
Paxton HS Invite (HS) PaxtonPaxton Consolidated Schoo...
Plattsmouth Boys Quad (MS) Plattsmouth Plattsmouth HS
St. Paul JH Invitational (MS) Saint PaulSt. Paul
Wednesday, April 17
Arapahoe Jim Mather Invite (HS) ArapahoeArapahoe HS
Fullerton MS Invite (MS) FullertonFullerton Track
Harlan Sutton J.H. Meet (MS) ChappellCreek Valley Track & Fiel...
Hitchcock County Invite (HS) TrentonHitchcock County
McCool Junction Invitational (MS) McCool JunctionMcCool Junction
OPS Middle; Norris vs. Marrs (MS) OmahaBerquist Stadium
Pawnee City JH Invite (MS) Pawnee CityPawnee City
Sutherland Jr. High Meet (MS) SutherlandSutherland HS
Sutherland Jr. High Meet (MS) SutherlandSutherland Track & Field
Thursday, April 18
Aurora MS Invitational (MS) AuroraAurora HS Track
Chadron Twilight Meet (HS) ChadronChadron HS
Dave Gee Invite @ GI Northwest (HS) Grand IslandNorthwest HS
Dennis Smith Invitational (HS) PapillionFoundation Field
Don Bader - Lexington Invitational (HS) LexingtonLexington HS
Doniphan Meet (MS) DoniphanDoniphan
Dragon Invitational (MS) DeshlerDeshler Track & Field
Fred Arnold Invite (HS) Schuyler, NESchuyler HS
Gibbon Invite (HS) Gibbon Gibbon Invite
Harold Scott Invite (HS) LincolnLincoln HS
Kearney Invite (MS) KearneyHorizon Middle School
Kimball JH Invite (MS) KimballKimball
Louisville Invitational (HS) LouisvilleLouisville HS
Nebraska Track and Field Festival (HS) PapillionFoundation Field
Platteview Invite (HS) SpringfieldPlatteview
Ponca JV Invite (HS) South Sioux CityPonca, NE
Seward County Invite Hosted by Milford (MS) MilfordMilford Jr/Sr HS
South Sioux City Invite (MS) South Sioux CityCardinal Complex
Twilight Invitational (HS) ScottsbluffBearcat Stadium
West Holt Invite (HS) AtkinsonAtkinson, NE
Yowell Invite (HS) YorkYork HS
Friday, April 19
Norfolk Invitational (HS) NorfolkNorfolk HS
Oakland-Craig Invite (MS) OaklandOakland Park
Monday, April 22
Norfolk Catholic Invite (MS) NorfolkNorfolk Catholic HS
Thunderbird Track & Field Invite (HS) BellevueBellevue West HS
Tuesday, April 23
Bertrand JH Track Invite (MS) BertrandBertrand JH/SH School
Best in the West Classic (HS) ScottsbluffBearcat Stadium
Boyd County Invite (MS) OO'neill HS
Centennial JH Invite (MS) UticaCentennial Track
Central Nebraska Track Championships (HS) Grand IslandGrand Island Northwest HS
Conestoga Invite (HS) MurrayConestoga Invite
Cozad Junior High Track & Field Triangular (MS) CozadHaymaker Stadium
EVVMS Quad (MS) ElkhornElkhorn Valley View Middl...
Fairbury Invitational (MS) FairburyFairbury HS
Falls City Invitational (HS) Falls CityFalls City Track
Fort Calhoun Invitational (HS) Fort CalhounFort Calhoun HS
Fremont JV Invite (HS) FREMONTFremont HS
Gibbon JH Track & Field Invitational (MS) GibbonGibbon
Humphrey St. Francis Invite (HS) HumphreyHumphrey
JV Metro @ Omaha Northwest (HS) OmahaOmaha Northwest HS
JV Metro @ Papillion-La Vista South (HS) PapillionPapillion-La Vista South ...
Louisville Triangular (MS) LouisvilleLouisville HS
McCook JV Invite (HS) Mc CookMcCook HS
Middle School Best in the West (MS) ScottsbluffBearcat Stadium
Minden TRI - (GI Barr - Holdrege - Minden) (MS) MindenKuyper Field
North Bend Central Invitational (HS) North BendNorth Bend Central
Pawnee City (HS) Pawnee CityPawnee City HS
Saint Edward JH Invite (MS) GenoaTwin River Track and Fiel...
Schuyler Invitational (MS) SchuylerSchuyler Middle School
Shelby-RC Invite (HS) ShelbyShelby-Rising City Public...
South Loup JH Invite (MS) ArnoldArnold HS
Southern Valley 9-10 Quad (HS) OxfordSouthern Valley HS
Tri Barr Horizon Sunrise (MS) KearneyHorizon Middle School
Wednesday, April 24
Lewiston Invite @ Pawnee City (MS) Pawnee CityPawnee City Junior HS
OPS Middle; Norris v. King (MS) OmahaBerquist Stadium
Potter-Dix JH Meet (MS) KimballKimball Jr/Sr HS
Prep/Marian JV Metro Track (HS) OmahaBenson HS
Thursday, April 25
2019 George Anderson Invite (HS) OmahaOmaha North HS
Barr vs Walnut Dual (MS) Grand IslandWalnut Middle School
Barr vs Walnut Dual (7th Grade) (MS) Grand IslandWalnut Middle School
Bulldog Junior High Track Invite (MS) Humphrey Humphrey Sports Complex
Chase County JH Track Meet (MS) ImperialChase County Schools
Crete Invite (HS) CreteDoane University
East Butler Quad (MS) David CityDavid City Track
Fairbury MS Quad (MS) FairburyFairbury, NE Middle Schoo...
Fillmore Central Invite (MS) GenevaFillmore Central Invite
Gothenburg Invite (MS) GothenburgGothenburg
JCC Invite (MS) TecumsehJohnson County Central HS
LPS Championships (HS) LincolnBeechner Field
Nebraska Frontier Conference Meet (HS) WahooWahoo HS
NEN- Norfolk Classic (HS) NorfolkNorfolk HS
Ord MS Invite (MS) Ord Bussell Park
Pierce Invite (MS) PiercePierce HS
Pierce Jr. High Invite (MS) PiercePierce HS
Yutan JH Invite (MS) Yutan, NEYutan HS
Friday, April 26
Aurora MS Quad - Adams Central/GICC/Northwest (MS) AuroraAurora Middle School
Crossroads Conference MS Track Meet (MS) StromsburgCross County Track
Fremont Middle School Invite (MS) FremontFremont HS
Goldenrod Conference (HS) BurwellHumprey
Holdrege Invite (HS) HoldregeHoldrege Invite
Mike Lehl Invitational (HS) BlairBlair Invitational
Norris Invite (MS) FirthNorris HS
Ord HS Invitational (HS) OrdBussell Park
PAC 2019 (HS, MS) MorrillMorrill HS
RPAC Conference Meet (HS) OxfordSouthern Valley HS
SPVA Meet @ Sutherland (HS) SutherlandSPVA Meet @ Sutherland
Saturday, April 27
BMS Invite (MS) ScottsbluffBearcat Stadium
Concordia Blizzard Buster (Collegiate, UnA) SewardConcordia University - Bu...
DC West - PAL (St. Pats, Cornerstone) (MS) ValleyDC West HS
ECNC Invite (HS) MalcolmMalcolm Public Schools
JH MNAC Track Meet (MS) ArnoldArnold HS
mid state conference (HS) Norfolkhartington
Millard South JV Track and Field Invitational (HS) OmahaBuell Stadium
Millard West 9th Invitational (HS) OmahaMillard West HS
Minuteman Activities Conference (MS) ChappellCreek Valley HS
Minuteman Activities Conference (HS) ChappellCreek Valley HS
NCC Conference Meet (HS) PlatteviewNCC Meet
Norris 3 - PAL (Jesuit/HC, St. Vincent) (MS) OmahaNorris Middle School
NVC Conference JH & HS (HS, MS) AtkinsonWest Holt Public Schools
NVC Conference JH Meet (MS) AtkinsonWest Holt Public Schools
SNC Conference Meet (HS) Milford, NE Milford Public SChools
SWC- Cozad (HS) CozadHaymaker Stadium
Twin Valley Conference Meet (HS) FairfieldSandy Creek Public School...
Western Conference Championship (HS) AllianceBulldog Stadium
Sunday, April 28
SNC Conference Meet (HS) Milford, NE Milford Public SChools
Monday, April 29
Aquinas Quad (MS) David CityDavid City Track
Aspen Creek MS Quad (MS) OmahaAspen Creek
Boone Central/Newman Grove Triangular (MS) AlbionAlbion Track
Elkhorn Boys City Championship (MS) ElkhornElkhorn Middle School
Goldenrod Conference JH Meet (MS) FullertonFullerton Track
Kearney Catholic Throws Meet (HS) KearneyKearney Catholic
Louisville JV Meet (HS) LouisvilleLouisville Public School
Plattsmouth Boys Quadrangular (MS) PlattsmouthPlattsmouth HS
Raymond Central Invitational (MS) RaymondRaymond Central HS
Seward JV Invite (HS) SewardSeward JV Invitational
Sutton Invitational (MS) Sutton Sutton
Tri-County Invite (MS) DeWittDeWitt NE
Wauneta-Palisade JH Invite (MS) WaunetaWauneta-Palisade HS
Waverly Girls Quad (MS) WaverlyWaverly HS
York Middle School Invite (MS) YorkYork HS
Tuesday, April 30
Eastern Midlands Conference Championship (HS) GretnaGretna HS
Seward MS Triangular (MS) SewardSeward HS Track
Stuart Bronco Stampede (MS) AtkinsonWest Holt HS
Wayne Middle School Invitational (MS) WayneWayne HS
May
Wednesday, May 1
2019 Omaha Metro Conference Championships (HS) OmahaOmaha Burke Stadium
Brady JH Invitational Track Meet (MS) GothenburgGothenburg HS
HAC T&F Championship Meet (HS) KearneyKearney HS
Leyton JH Invitational (MS) DaltonCreek Valley
OPS Middle; Norris v. Bryan, Hale (MS) OmahaBerquist Stadium
Thursday, May 2
Al Kienker Memorial Track Meet (MS) Grand IslandGrand Island Senior High
Al Kienker Memorial Track Meet - 8th Grade (MS) Grand IslandGrand Island Senior High
Alma Dale Harsin Twilight (HS) AlmaAlma HS
Archbishop Bergan Invitational (HS) FremontMidland University-Heedum...
Arlington JH Invitational (MS) ArlingtonArlington HS
Aurora MS Tri (Aurora/Central City/Northwest) (MS) AuroraAurora Track Complex
Cozad MS Invite (MS) CozadHaymaker Stadium
Fillmore Central Invite (HS) GenevaFillmore Central Public S...
Freeman Invite (HS) AdamsFreeman Invite
GNAC Championship Meet (HS) North PlatteNorth Platte HS
LouPlatte Conference (HS) GibbonLouPlatte Conference
Morrill Jr. High 2019 (MS) MorrillMorrill HS
Norfolk Catholic Invite (HS) NorfolkNorfolk Catholic
Norfolk Public Invite (MS) NorfolkNorfolk Public HS
Raymond Central 9/JV Invite (HS) RaymondRaymond Central HS
Raymond Central Invitational (HS) RaymondRaymond Central HS
River Cities Conference Championships (HS) RalstonRalston HS
SPVA Jr. High Track & Field (MS) GrantPerkins County Schools
Friday, May 3
Arlington Invitational (HS) ArlingtonArlington HS
Bayard BCD (HS) BayardBayard
Beatrice MS Invitational (MS) BeatriceBeatrice HS Track
Cheyenne County Meet (HS) SidneySidney
Cozad HS Invite (HS, UnA) CozadHaymaker Stadium
Dundy County Stratton Twilight Track Meet (HS) BenkelmanDundy County Stratton HS
ECNC JH Meet (MS) YutanYutan HS
JCC Invite (HS) TecumsehJCC HS
LPS Middle School Championship (MS) LincolnLincoln HS
Omaha Metro JV Championships (HS) OmahaBryan HS
Plattsmouth Invite (MS) PlattsmouthPlattsmouth HS
Shelton JH Invite (MS) SheltonShelton Public School
SNC Conference Meet (MS) David CitySuperior HS
Stuart Bronco Stampede MS (MS) AtkinsonWest Holt Public Schools
Valentine Invite (HS, MS) ValentineValentine HS
Valentine MS Invite (HS, MS) ValentineValentine HS
Saturday, May 4
Central Conference Meet (HS) SewardCentral Conference Meet -...
Mid State Conference JH Meet (MS) WayneWayne HS Track
Middle School Western Conference (MS) AllianceAlliance MS
PAL Supermeet (MS) OmahaBurke HS
Wings of Omaha Invitational (Club, UnA) OmahaNorthwest HS
Monday, May 6
JH RPAC 2019 (MS) BenkelmanDundy County Stratton HS
SV JH Track Invite (MS) OxfordSouthern Valley
Wednesday, May 8
A-3 District Track Meet - North Platte (HS) North PlatteNorth Platte HS
D-5 District Track Meet (HS) Broken Bow, NEBroken Bow HS
District A-2 Championships (HS) NorfolkNorfolk HS
District A-4 Championships (HS) OmahaWestside HS Phelps Field
District D-2 (HS) OsceolaOsceola HS
Thursday, May 9
B-2 District Meet (HS) Falls CityPlatteview HS
B-3 District Championship (HS) BeatriceBeatrice HS
B-4 District Meet (HS) ColumbusPawnee Park
B-5 District (HS) LexingtonLexington
B-6 District Track- Ogallala (HS) OgallalaB-6 District Track
C-6 District Meet (HS) OrdOrd
C-8 District Meet (HS) OxfordSouthern Valley HS
Class C District 1 (HS) TBATBA
Class C District 2 (HS) UticaCentennial HS
District C-5 at Norfolk Catholic (HS) NorfolkNorfolk Catholic HS
District C-9 (HS) BayardBayard HS
Millard District Track Meet (HS, MS) OmahaLyle Buell Stadium
Friday, May 10
A-1 District Championship (HS) LincolnLincoln HS
Concordia (NE) Twilight (Collegiate, UnA) SewardConcordia University - Bu...
D-4 DISTRICT TRACK MEET (HS) BassettRock County HS
D-7 District - Hitchcock County (HS) TrentonHitchcock County HS
D-8 District Track Meet (HS) GrantPerkins County HS
D-9 District Meet (HS) ChappellCreek Valley HS
Millard District Track Meet (HS, MS) OmahaLyle Buell Stadium
OPS Middle School Track Championships (HS, MS) OmahaBryan HS
Suburban Conference Track Meet (MS) Council BluffsWilson Middle School
Saturday, May 11
Nebraska Championship Meet (MS) GothenburgGothenburg Public Schools
West Omaha Track Invitational (Club, UnA) OmahaBuell Stadium, Millard So...
Monday, May 13
PR Meet (HS) FREMONTFremont HS
Tuesday, May 14
Minden Invitational (MS) Minden NebraskaKuyper Field - Minden HS
PR Meet (HS) FREMONTFremont HS
Friday, May 17
Nebraska State Track Meet-Class D (HS) OmahaOmaha Burke Stadium
NSAA Class A State Championships (HS) OmahaOmaha Burke HS
NSAA Class B State Championship (HS) OmahaOmaha Burke HS
NSAA Class C State Championships (HS) OmahaOmaha Burke Stadium
NSAA Class D State Championship (HS) OmahaOmaha Burke HS
Saturday, May 18
Nebraska State Track Meet-Class D (HS) OmahaOmaha Burke Stadium
NSAA Class A State Championships (HS) OmahaOmaha Burke HS
NSAA Class B State Championship (HS) OmahaOmaha Burke HS
NSAA Class C State Championships (HS) OmahaOmaha Burke Stadium
NSAA Class D State Championship (HS) OmahaOmaha Burke HS
Sunday, May 19
Boys & Girls Club Jaguars Invitational (Club, UnA) OmahaBoys & Girls Club of the ...
Saturday, May 25
Apollo Track Club Invitational (Club, UnA) OmahaOmaha North HS
Thursday, May 30
FTC Developmental Meet (Club) FremontFremont HS
June
Saturday, June 1
Hastings Saints (Club, UnA) HastingsAdams Central HS
Hastings Saints Track Club Invite (Club) HastingsAdams Central HS
NEBRASKA YOUTH ATHLETIC CHAMPIONSHIPS (Club, UnA) OmahaOmaha Benson HS
Saturday, June 8
Peak Performance Track Club Invitational (Club, UnA) OmahaOmaha Bryan HS
Saturday, June 15
North Omaha Bengals Track Club Invitational (Club, UnA) OmahaOmaha Northwest HS
Thursday, June 20
USATF Nebraska Association Junior Olympic Champion... (Club, UnA) OmahaOmaha Bryan HS
Friday, June 21
USATF Nebraska Association Junior Olympic Champion... (Club, UnA) OmahaOmaha Bryan HS
Saturday, June 22
USATF Nebraska Association Junior Olympic Champion... (Club, UnA) OmahaOmaha Bryan HS
Sunday, June 23
USATF Nebraska Association Junior Olympic Champion... (Club, UnA) OmahaOmaha Bryan HS
July
Thursday, July 4
USATF Region 8 Junior Olympic Championships (Club, UnA) FargoSouth HS
Friday, July 5
USATF Region 8 Junior Olympic Championships (Club, UnA) FargoSouth HS
Saturday, July 6
USATF Region 8 Junior Olympic Championships (Club, UnA) FargoSouth HS
Sunday, July 7
USATF Region 8 Junior Olympic Championships (Club, UnA) FargoSouth HS
Friday, July 12
Oregon Trail Days Street Vault (Club, UnA) GeringIntertech
Saturday, July 20
Cornhusker Games (Club, UnA) LincolnCornhusker games

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results