View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Friday, March 29
Bob Baratta Invitational (HS) Great NeckGreat Neck South HS
April
Thursday, April 4
GV v. Fillmore and Scio (HS) BelmontGenesee Valley Central
Saturday, April 6
Farrell Invitational (HS) Staten IslandMonsignor Farrell HS
Lindy Relays (HS) LindenhurstLindenhurst HS
Longwood Track Classic (HS) LongwoodLongwood HS
Nassau Coaches Invitational (HS) Cold Spring HarborCold Harbor Spring HS
New Paltz Early Bird Invitational (HS) New PaltzNew Paltz HS
Ossining Relays (HS) OssiningOssining HS
Pearl River Pirate Relays (HS) Pearl RiverPearl River HS
Princeton Sam Howell Invitational (Collegiate, UnA) PrincetonPrinceton University
Sunday, April 7
Youth Challenge Series - Season Opener (Club, UnA) New YorkIcahn Stadium
Tuesday, April 9
GV @ BR (HS) BolivarBolivar Richburg HS
Wednesday, April 10
AAIS League Meet 2 (HS) New YorkIcahn Stadium
Fulton Harrison Invitational (HS) HarrisonHarrison HS
Ivy League Prep Schools #1 North (HS) TarrytownThe Hackley School
Ivy League Prep Schools #1 South (HS) BrooklynPoly Prep Country Day Sch...
Thursday, April 11
Marathon Spring Fling (HS) MarathonMarathon Elementary Schoo...
Oceanside Blue and White (HS) OceansideOceanside HS
RISD Invitational (HS) ProvidenceRhode Island School for t...
Friday, April 12
Big Blue Track & Field Classic (HS) Staten IslandSt. Joseph by the Sea HS
Chittenango Relays for Hope (HS) ChittenangoChittenango HS
Harrison Twilight Relays (HS) HarrisonHarrison HS
Medley Relay Challenge (HS) SchenectadyNiskayuna HS
Saturday, April 13
Big Blue Track & Field Classic (HS) Staten IslandSt. Joseph by the Sea HS
CBA/La Salle Relays (HS) TroyLa Salle Institute
Doug Quinney Invite (HS) SidneySidney HS
Frostbite Relays (HS) FranklinvilleFranklinville Central Sch...
Green Dragon Relays (HS) CornwallvilleCornwall HS
Knighttime Invitational (HS) UniondaleUniondale HS
Maple Hill Invitational (HS) Maple HillMaple Hill HS
NYC Mayor’s Cup Outdoor Track & Field Championship... (HS) New YorkIcahn Stadium
Square Deal Invite (HS) Johnson CityJohnson City HS
Suffolk Coaches Meet (HS) CommackCommack HS
The Cougar Invitational (HS) BellmoreJohn F. Kennedy HS
Tully Girls Invitational (HS) TullyTully HS
Warrior Classic (HS) AlbanyNiskayuna HS
Sunday, April 14
USMMA Coach Omeltchenko Invitational (Collegiate, UnA) Great NeckUSMMA - Brooks Stadium
Tuesday, April 16
Hen Hus Field Fest (HS) MontroseHendrick Hudson HS
Ivy League Prep Schools #2 North (HS) TarrytownHackley School
Ivy League Prep Schools #2 South (HS) BrooklynPoly Prep
Wednesday, April 17
AAIS League Meet 3 (HS) New YorkIcahn Stadium
Corning Pentathlon & Steeplechase (HS) CorningCorning HS
DUO Border Clash (HS) WallkillWallkill HS
Westhill-Ludden Spring Break Invitational (HS) SyracuseWesthill HS
Thursday, April 18
GV v. Scio (HS) BelmontGenesee Valley Central
North Shore Frosh/Soph Invitational (HS) Glen HeadNorth Shore HS
Red Raider Relays (HS) ThiellsNorth Rockland HS
Friday, April 19
Cook-DeStefano Invitational (HS) UticaD'Alessandro Stadium
Watervliet Invitational (HS) WatervlietWatervliet HS
Saturday, April 20
Lady Eagles Invitational (HS) BethlehemBethlehem HS
New York Relays (HS) Staten IslandIcahn Stadium
Rush-Henrietta Spring Break Relays (HS) HenriettaSperry HS
Webster Invitational (HS) WebsterWebster St. Thomas HS
Monday, April 22
Ballston Spa Throw Off (HS) Ballston SpaBallston Spa HS
Joe Brandi Relays (HS) BohemiaConnetquot HS
Section 1 League 1A Championships (HS) LagrangevilleArlington HS
The Colbert Britt Memorial Track Meet (HS) MalverneMalverne HS
Tully Co-Ed Invitational (HS) Tullytully HS
Tuesday, April 23
Deer Park Invitational (HS) CastileCastile HS
Ivy League Prep Schools #3 North (HS) TarrytownHackley School
Ivy League Prep Schools #3 South (HS) BrooklynPoly Prep
NSCHSAA Easter Classic (HS) HuntingtonSaint Anthony's HS
Port Jefferson Steeplefest (HS) Port JeffersonPort Jefferson HS
PSAL Day of Weights (HS) New YorkIcahn Stadium
Section 1 League 1A Championships (HS) LagrangevilleArlington HS
Wednesday, April 24
Jesuit Championships (HS) New YorkIcahn Stadium
Thursday, April 25
Avenues Invitational (HS) New YorkRiverbank State Park
Friday, April 26
Brighton Relays (HS) BrightonBrighton HS
Chittenango Invitational (HS) ChittenangoChittenango HS
Dan Fravil Memorial Ithaca Relays (HS) IthacaIthaca HS
Ed Wadas Whitesboro Invitational (HS) WhitesboroWhitesboro
Saturday, April 27
Croton Relays (HS) CrotonCroton-Harmon HS
Depew Wildcat Relays (HS) DepewDepew HS
Gander Invitational (HS) AccordRondout Valley HS
Gerry O'Donnell Invitational (HS) WindsorWindsor Central HS
Gold Rush Invitational (HS) West NyackClarkstown South HS
Kingston Tiger Relays (HS) KingstonDietz Stadium
Luciano Memorial Invitational (HS) Hudson FallsHudson Falls HS
Mamaroneck Invitational (HS) MamaroneckMamaroneck HS
RPI Capital District Classic (Collegiate, UnA) TroyRPI - Ned Harkness Field ...
Waite-Molnar Invitational (HS) ElmiraElmira Free Academy
Youth Challenge Series - New York Relays (Club, UnA) New YorkIcahn Stadium
Sunday, April 28
Cornell Big Red Invitational (Collegiate, UnA) IthacaCornell - Robert J. Kane ...
Skyline Conference Track & Field Championship (Collegiate) FarmingdaleFarmingdale State College...
Tuesday, April 30
GV @ Cuba Rushford (HS) Cuba, NYCuba Rushford HS
May
Wednesday, May 1
GIS Invitational (HS) White PlainsGerman School
Ivy League Prep Schools #4 North (HS) TarrytownHackley School
Ivy League Prep Schools #4 South (HS) BrooklynPoly Prep
Lansing Bobcats Field Festival (HS) LansingLansing HS
Thursday, May 2
Glen Cove Big Red Invitational (HS) UniondaleGlen Cove HS
PSAA Championships (HS) Stony BrookThe Stony Brook HS
RISD Home Meet (HS) ProvidenceRhode Island School for t...
Section 1 League 1C Championship (HS) West NyackClarkstown South HS
Friday, May 3
CBA Syracuse Invite (HS) East SyracuseCBA Syracuse HS
Empire 8 Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) HoughtonHoughton College Track
ESM Girls Invitational (HS) MinoaEast Syracuse-Minoa HS
Falconer Invitational (HS) FalconerFalconer HS
Golden Bear Invitational (HS) VestalVestal HS
Golden Falcon Track & Field Invitational (HS) RandolphRandolph Central School
Hornell Invite (HS) HornellHornell HS
Joe Wynne Somers Lions Club Invitational (HS) LincolndaleSomers HS
Johnstown Invitational (HS) CanajoharieKnox Jr HS
Liberty League Outdoor Track & field Championships (Collegiate) TroyRPI - Ned Harkness Field ...
New Hartford Invitational (HS) New HartfordNew Hartford HS
Norwich REK Invitational (HS) NorwichNorwich HS
Port Washington Invitational (HS) Port WashingtonPort Washington HS
Somers Lions Invitational (HS) SomersSomers HS
SUNYAC Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) BrockportBrockport - Eunice Kenned...
Saturday, May 4
Ahearn Classic (HS) WarwickWarwick Valley HS
America East Outdoor Track and Field Championships (Collegiate) AlbanyUniversity at Albany Univ...
Cal Mum Invitational (HS) CaledoniaCaledonia-Mumford HS
Colonie Relays (HS) AlbanyColonie Central HS
Copper City Classic (HS) RomeRome Free Academy
Don Howard Invitational (HS) CooperstownCooperstown HS
Dutchman Track & Field Invitational (HS) HollandHolland Central School
East HS Invitational (HS) East RochesterJFK Sports Complex
Empire 8 Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) HoughtonHoughton College Track
George Muse Relays (HS) Glens FallsGlens Falls HS
Ivy League Track & Field Championships (Collegiate) PrincetonPrinceton University - We...
John Reed Invitational (HS) Canisteo, NYCampbell Savona HS
Legends of the Night (HS) TrumansburgTrumansburg HS
Liberty League Outdoor Track & field Championships (Collegiate) TroyRPI - Ned Harkness Field ...
Marsh Galotta Invitational (HS) MiddleburghMiddleburgh HS
Marty Lewis Memorial - Viking Classic (HS) BrooklynSouth Shore HS
Mountie Madness (HS) SuffernSuffern Middle School
Race at the Oval Office (HS) StaatsburgFDR HS
Roy Wilkins Invitational (HS, Club, UnA) JamaicaJamaica HS
Runnin' Cadet Classic (HS) HiltonHilton HS
Saint Anthony's Invite (HS) Huntington Saint Anthony's HS
Spartan Showdown (HS) SodusJFK Sports Complex
Starpoint Team Challenge (HS) LockportStarpoint Team Challenge
SUNYAC Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) BrockportBrockport - Eunice Kenned...
Sunday, May 5
America East Outdoor Track and Field Championships (Collegiate) AlbanyUniversity at Albany Univ...
Ivy League Track & Field Championships (Collegiate) PrincetonPrinceton University - We...
Monday, May 6
IAC Divisional Meet (HS) MarathonMarathon Elementary Schoo...
Section 1 League 2A Championships (HS) Cortlandt ManorLakeland HS
Section 1 League 2B Championships (HS) Yorktown HeightsYorktown HS
Section 1 League 2C Championships (HS) OrangeburgTappan Zee HS
Tuesday, May 7
Corning vs. Ithaca Dual Meet (HS) CorningCorning Painted-Post HS
GV, HA @ Fillmore (HS) Houghton, NYHoughton College
Ivy League Prep Schools #5 North (HS) TarrytownHackley School
Ivy League Prep Schools #5 South (HS) BrooklynPoly Prep
Section 1 League 2A Championships (HS) Cortlandt ManorLakeland HS
Section 1 League 2B Championships (HS) Yorktown HeightsYorktown HS
Wednesday, May 8
Section 1 League 3A Championship (HS) Briarcliff ManorBriarcliff HS
Section 1 League 3B Championships (HS) BronxvilleBronxville HS
Thursday, May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational (HS) GreenwichGreenwich HS
Carle Palce Relays (HS) Carle PlaceCarle Palce HS
Depew Wildcat Steeplechase & Pentathlon (HS) DepewDepew HS
Glen Loucks Games (HS) White PlainsWhite Plains HS
HA @ GV Dual Meet (HS) BelmontGenesee Valley Central
NJCAA DIII Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) UticaMohawk Valley CC - Utica ...
NYCAL F.A.T. Meet #2 (HS) New YorkRiverbank State Park
Section 1 League 3D Championships (HS) Putnam ValleyPutnam Valley HS
West Point Twilight (Collegiate, UnA) West PointWest Point - Shea Stadium
Friday, May 10
Don Bohlinger Invitational (HS) West BabylonWest Babylon HS
East End Classic (HS) East HamptonEast Hampton HS
Fast Times (HS) CorningCorning Painted-Post HS
Fonda-Fultonville Invitational (HS) CanajoharieFonda
Friendship Games (HS) WarwickWarwick Valley HS
Glen Loucks Games (HS) White PlainsWhite Plains HS
Jamestown Track Classic (HS) JamestownStrider Field
John Arcaro Co-Ed Classic (HS) BaldwinsvilleBaldwinsville HS
Lancer Invitational (HS) RochesterJFK Sports Complex
Marion Invitational (HS) MarionMarion HS
Massapequa Chief Invitational-Under The Lights (HS) MassapequaMassapequa HS
NJCAA DIII Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) UticaMohawk Valley CC - Utica ...
Oneida Invitational (HS) OneidaOneida HS
Oneonta Invitational (HS) OneontaOneonta HS
Shen Invitational (HS) Clifton ParkShenendehowa HS
The Futures (HS, MS) Rotterdam JunctionMohonasen HS
Weedsport Invitational (HS) WeedsportWeedsport HS
Saturday, May 11
Bruce Selman Meet (HS) Queens VillageJamaica HS
CHSAA Freshman & Sophomore Intersectional Champion... (HS) HuntingtonSt. Anthony's HS
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational (HS) QueensburyQueensbury HS
ECAC/IC4A Track and Field Championships (Collegiate) PrincetonPrinceton - Weaver Stadiu...
ESDAA Championships (HS) ProvidenceRhode Island School for t...
Glen Loucks Games (HS) White PlainsWhite Plains HS
Groton Invitational (HS) GrotonGroton HS
Herricks Invitational (HS) HerricksHerricks HS
Hudson Invitational (HS) HudsonHudson HS
LeRoy Invitational (HS) Le RoyLeRoy HS
Livonia Invitational (HS) LivoniaLivonia HS
Middletown Invitational (HS) MiddletownMiddletown HS
NJCAA DIII Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) UticaMohawk Valley CC - Utica ...
North Shore Invitational (HS) Glen HeadNorth Shore HS
Parkhurst Invitational (HS) EndicottUnion-Endicott HS
PSAL Staten Island Championships (HS) New YorkIcahn Stadium
Rasbeck Relays (HS) IrvingtonIrvington HS
St. Lawrence Showcase (HS) CantonJFK Sports Complex
SUNY Geneseo May Meet (Collegiate, UnA) GeneseoSUNY Geneseo Track
Wellsville Elks Spring Day (HS) WellsvilleWellsville Elem School
Williamsville South Track & Field Invitational (HS) WilliamsvilleWilliamsville South HS
Sunday, May 12
ECAC/IC4A Track and Field Championships (Collegiate) PrincetonPrinceton - Weaver Stadiu...
Tuesday, May 14
Section 2 Suburban Council Boys Varsity Championsh... (HS) TroyTroy HS
Section 2 Western Athletic Conference League Champ... (HS) FultonvilleFonda-Fultonville HS
WAC Championships (HS) CanajoharieFonda
Wednesday, May 15
ACAA Championships (HS) BelmontWellsville Elem School
ACAA Championships Womens Results (HS) BelmontWellsville Elem School
All-Atlantic Region Outdoor T&F Championships (Collegiate) CortlandSUNY Cortland Stadium Com...
CSC Division I & Division II Championships (HS) NewportWest Canada Valley HS
ECAC D3 Outdoor Track & Field Championship (Collegiate, UnA) New HavenSouth Connecticut State -...
Frontier League Championships (HS) Indian RiverIndian River HS
Monroe County JV Championships (HS) HenriettaRush Henrietta Sperry HS
Niagara-Orleans League Championships (HS) MiddleportRoyalton-Hartland HS
OHSL Liberty Small School Championships (HS) MarcellusMarcellus HS
Patroon Conference Championships (HS) CoxsackieCoxsackie HS
Section 2 Foothills Council Varsity Championships (HS) JohnstownJohnstown HS
Section 2 Suburban Council Girls Varsity Champions... (HS) Burnt HillsBurnt Hills HS
Wasaren League Championships (HS) StillwaterStillwater Central HS
Thursday, May 16
All-Atlantic Region Outdoor T&F Championships (Collegiate) CortlandSUNY Cortland Stadium Com...
CSC Division III & IV Championships (HS) WatervilleWaterville HS
ECAC D3 Outdoor Track & Field Championship (Collegiate, UnA) New HavenSouth Connecticut State -...
Frontier League Co-Ed Modified Conclusion Meet (HS, MS) CarthageCarthage HS
Niagara-Orleans League Championships (HS) MiddleportRoyalton-Hartland HS
SCAC Empire Championships (HS) MinoaEast Syracuse-Minoa HS
SCAC Metro Championships (HS) LiverpoolLiverpool HS
Section 2 Suburban Council Boys JV Championships (HS) Saratoga SpringsSaratoga Springs HS
STAC Championships (HS) Johnson CityJohnson City HS
Friday, May 17
Don Scott Relays (HS) ManhassetManhasset HS
Erin Bigler Memorial JV Girls Invitational (HS) ClarenceClarence HS
Northern County Championships (HS) LagrangevilleArlington HS
OCIAA Championships (HS) WarwickWarwick Valley HS
RCAC League Championships (HS) FranklinFranklin HS
Schuylerville Classic (HS) SchuylervilleSchuylerville Classic
Section 2 Suburban Council Girls JV Championships (HS) Saratoga SpringsSaratoga Springs HS
Section One Westchester County Champs (HS) Harrison Harrison HS
Super 8 Meet of Champions (HS) SalamancaSalamanca Central School
Wayne-Finger Lakes League Championships (HS) WaterlooWaterloo HS
Saturday, May 18
Bulldog Invitational (HS) HewlettHewlett HS
Carl Roesch Classic (HS) ClarenceClarence HS
CNS Co-Ed Invitational (HS) CiceroCicero North Syracuse HS
Junkyard Relays (HS) Clinton CornersClinton HS
Kenmore Invitational (HS) KenmoreKenmore West HS
LONG ISLAND INVITATIONAL IYC Qualifier ( REGISTER ... (Club, UnA) BaldwinBaldwin HS
MHAL Championships (HS) StaatsburgFDR HS
MMHSAA Track & Field Championships (HS) HamburgSt. Francis HS
Monroe County Championships (HS) HenriettaRush Henrietta Sperry HS
Northern County Championships (HS) LagrangevilleArlington HS
Pioneer Invite (HS) YorkshirePioneer HS
Section One Westchester County Champs (HS) HarrisonHarrison HS
The Eddy Meet (HS) SchenectadySchnectady HS
Western New York Girls' Track Classic (HS) LancasterLancaster Central School
Sunday, May 19
MMHSAA Track & Field Championships (HS) HamburgSt. Francis HS
PSAL Bronx Borough Championships (HS) BronxDeWitt Clinton HS
PSAL Manhattan Borough Championships (HS) BronxDewitt Clinton HS
Youth Challenge Series - Spring Fling Invitational (Club, UnA) New YorkIcahn Stadium
Monday, May 20
Little Four Track & Field Championships (HS) BuffaloJohn F. Kennedy HS
Section 11 Division Championships (HS) BohemiaConnetquot HS
Section IV Modified Division 1 (HS) BinghamtonBinghamton HS
Westchester County JV Championships (HS) Cortlandt ManorLakeland HS
Tuesday, May 21
Iron Duke Throw Off Series (HS) MarlboroMarlboro Central HS
Section 2 Group 3 Sectional Championships (HS) RavenaRavena HS
Section 2 Group 5 Championships (HS) CanajoharieFonda
Section 2 Group 5 Championships (HS) FultonvilleFonda-Fultonville HS
Section III Class C-1 Championships (HS) SauquoitSauquoit Valley HS
Section III Class C-2 Championships (HS) WatervilleWaterville HS
Section IV Class A/B Championship (HS) VestalVestal HS
Westchester Catholic Championships (HS) New RochelleIona Preparatory School
Wednesday, May 22
Niagara Frontier League Championships (HS) YoungstownLewiston Porter Senior HS
Section 2 Group 1 Sectional Championships (HS) Guilderland CenterGuilderland HS
Section 2 Group 2 Sectional Championships (HS) Averill ParkAverill Park HS
Section III Class AA Championships (HS) CiceroCicero North Syracuse HS
Section III Class D Championships (HS) New York MillsNew York Mills HS
Section IV Class C Championships (HS) OneontaOneonta HS
Section IV Class D Championships (HS) MarathonMarathon Elementary Schoo...
Thursday, May 23
NCAA D1 East Outdoor Preliminary Round (Collegiate, UnA) JacksonvilleNorth Florida - Hodges St...
Need for Speed Invitational (HS) Johnson CityJohnson City HS
Niagara Frontier League Championships (HS) YoungstownLewiston Porter Senior HS
Section 1 Class A Championships (HS) LagrangevilleArlington HS
Section 2 Group 4 Sectional Championships (HS) StillwaterStillwater Central HS
Section 7 Sectionals (HS) PlattsburghPlattsburgh HS
Section III Class B-1 Championships (HS) ChittenangoChittenango HS
Section III Class B-2 Championships (HS) CanastotaCanastota HS
Section IX Class C/D Championship (HS, UnA) MiddletownMiddletown HS
Friday, May 24
CCAA League Meet (HS) OleanOlean HS
ECIC Track & Field Championships (HS) HamburgHamburg Central Schools
NCAA D1 East Outdoor Preliminary Round (Collegiate, UnA) JacksonvilleNorth Florida - Hodges St...
Section 1 Class C Championships (HS) ValhallaValhalla HS
Section 5 Class AA-CC Championships (HS) AvonAvon HS
Section III Class A Championships (HS) Central SquarePaul V. Moore HS
Section IX Class A/B Championship (HS) MiddletownMiddletown HS
Section V Class A-C Championships (HS) OvidSouth Seneca HS
Saturday, May 25
CCAA League Meet (HS) OleanOlean HS
CHSAA Varsity Intersectional City Championship (HS) New YorkIcahn Stadium
ECIC Track & Field Championships (HS) HamburgHamburg Central Schools
NCAA D1 East Outdoor Preliminary Round (Collegiate, UnA) JacksonvilleNorth Florida - Hodges St...
Patriot's Invitational (Club, UnA) SchenectadyMohonasen HS
Section 1 Class B Championships (HS) Pearl RiverPearl River HS
Section V Class D Championships (HS) CampbellCampbell Savona HS
Vo2Max Preseason Invitational (Club, UnA) BronxClinton HS
Sunday, May 26
AAIS League Meet 4 (HS) New YorkIcahn Stadium
PSAL City Championship (HS) New YorkIcahn Stadium
Tuesday, May 28
Bethpage Blazing Relays (HS) BethpageBethpage HS
Fast Times Relays (HS) WarwickWarwick Valley HS
Wednesday, May 29
Section 4 State Qualifiers (HS) EndicottUnion-Endicott HS
Thursday, May 30
Section 1 State Qualifier (HS) Freedom PlainsArlington HS
Section 4 State Qualifiers (HS) EndicottUnion-Endicott HS
Section 8 State Qualifier (HS) Glen HeadNorth Shore HS
Section 9 State Qualifier (HS) MiddletownMiddletown HS
Friday, May 31
Section 1 State Qualifier (HS) Freedom PlainsArlington HS
Section 11 State Qualifier (HS) Port JeffersonPort Jefferson HS
Section 2 State Qualifer (HS) Clifton ParkShenendehowa HS
Section 3 State Qualifier (HS) CiceroCicero North Syracuse HS
Section 5 State Qualifier (HS) SodusJFK Sports Complex
Section 7 State Qualifier (HS) Ausable ValleyAusable Valley HS
Section 8 State Qualifier (HS) Glen HeadNorth Shore HS
Section 9 State Qualifier (HS) MiddletownMiddletown HS
June
Saturday, June 1
Constitution Classic (Club) HerkimerHerkimer Elementary
Section 11 State Qualifier (HS) Port JeffersonPort Jefferson HS
Section 6 State Qualifier (HS) WilliamsvilleWilliamsville South HS
Section 8 State Qualifier (HS) Glen HeadNorth Shore HS
Sunday, June 2
AAU NY Metropolitan JO District Qualifier (Club, UnA) White PlainsWhite Plains HS
Eastern States Invitational (HS) New RochelleIona Preparatory School
NY Hammer Classic 4 (HS, UnA) WallkillWallkill, NY
PSAL Frosh/Soph Championships (HS) BronxDewitt Clinton HS
Monday, June 3
Iron Duke Throw Off Series (HS) MarlboroMarlboro Central HS
Lakeland Last Chance Meet (HS) Cortlandt ManorLakeland HS
Massapequa Last Chance Meet (HS) MassapequaMassapequa HS
Michael Scott Memorial Invitational (HS, MS) BronxCardinal Spellman HS
Tuesday, June 4
Section 1 Hammer, Javelin, Walk Meet (HS) MontroseHendrick Hudson HS
Friday, June 7
NYSPHSAA Outdoor Track & Field Championships (HS) MiddletownMiddletown HS
Saturday, June 8
NYSPHSAA Outdoor Track & Field Championships (HS) MiddletownMiddletown HS
Sunday, June 9
NY Hammer Classic 6 (HS, UnA) WallkillWallkill, NY
President's Open (Club) Averill ParkAverill Park HS
Friday, June 14
Adirondack Champs (Club, UnA) CraryvilleTaconic Hills HS
Saturday, June 15
Adirondack Champs (Club, UnA) CraryvilleTaconic Hills HS
Brooks PR Invitational (HS, Club, UnA) SeattleHusky Track - University ...
USATF New York Association Junior Olympic Champion... (Club, UnA) New YorkIcahn Stadium
Sunday, June 16
USATF Long Island Association Junior Olympic Champ... (Club, UnA) Great NeckGreat Neck North Middle S...
USATF New York Association Junior Olympic Champion... (Club, UnA) New YorkIcahn Stadium
Saturday, June 22
Northeast Youth Invitational (Club, UnA) New YorkIcahn Stadium
USATF Niagara Association Junior Olympic Champions... (Club, UnA) PenfieldPenfield HS
Sunday, June 23
Charlie Mays Invitational (Club) Jersey City, NJLincoln Park
USATF Adirondack Association Junior Olympic Champi... (Club, UnA) CraryvilleTaconic Hills HS
Thursday, June 27
AAU Region 01 Qualifier at Queens NY (Club) Queens NYSt John's University
Friday, June 28
AAU Region 01 Qualifier at Queens NY (Club) Queens NYSt John's University
Saturday, June 29
AAU Region 01 Qualifier at Queens NY (Club) Queens NYSt John's University
Sunday, June 30
AAU Region 01 Qualifier at Queens NY (Club) Queens NYSt John's University
July
Thursday, July 11
USATF Region 1 Junior Olympic Championships (Club, UnA) Port Jefferson StaComsewogue HS
Friday, July 12
USATF Region 1 Junior Olympic Championships (Club, UnA) Port Jefferson StaComsewogue HS
Saturday, July 13
Adam Sanford NYC Invitational (Club) New YorkIcahn Stadium
USATF Region 1 Junior Olympic Championships (Club, UnA) Port Jefferson StaComsewogue HS
Sunday, July 14
USATF Region 1 Junior Olympic Championships (Club, UnA) Port Jefferson StaComsewogue HS
Saturday, July 20
Buffalo Track & Field Classic (Club, UnA) BuffaloJohnnie B Wiley Sports Pa...

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results