View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Friday, March 29
Bob Baratta Invitational Great NeckGreat Neck South HS
April
Thursday, April 4
GV v. Fillmore and Scio BelmontGenesee Valley Central
Saturday, April 6
Farrell Invitational Staten IslandMonsignor Farrell HS
Lindy Relays LindenhurstLindenhurst HS
Longwood Track Classic LongwoodLongwood HS
Nassau Coaches Invitational Cold Spring HarborCold Harbor Spring HS
New Paltz Early Bird Invitational New PaltzNew Paltz HS
Ossining Relays OssiningOssining HS
Pearl River Pirate Relays Pearl RiverPearl River HS
Tuesday, April 9
GV @ BR BolivarBolivar Richburg HS
Wednesday, April 10
AAIS League Meet 2 New YorkIcahn Stadium
Fulton Harrison Invitational HarrisonHarrison HS
Ivy League Prep Schools #1 North TarrytownThe Hackley School
Ivy League Prep Schools #1 South BrooklynPoly Prep Country Day Sch...
Thursday, April 11
Marathon Spring Fling MarathonMarathon Elementary Schoo...
Oceanside Blue and White OceansideOceanside HS
RISD Invitational ProvidenceRhode Island School for t...
Friday, April 12
Big Blue Track & Field Classic Staten IslandSt. Joseph by the Sea HS
Chittenango Relays for Hope ChittenangoChittenango HS
Harrison Twilight Relays HarrisonHarrison HS
Medley Relay Challenge SchenectadyNiskayuna HS
Saturday, April 13
Big Blue Track & Field Classic Staten IslandSt. Joseph by the Sea HS
CBA/La Salle Relays TroyLa Salle Institute
Doug Quinney Invite SidneySidney HS
Frostbite Relays FranklinvilleFranklinville Central Sch...
Green Dragon Relays CornwallvilleCornwall HS
Knighttime Invitational UniondaleUniondale HS
Maple Hill Invitational Maple HillMaple Hill HS
NYC Mayor’s Cup Outdoor Track & Field Championship... New YorkIcahn Stadium
Square Deal Invite Johnson CityJohnson City HS
Suffolk Coaches Meet CommackCommack HS
The Cougar Invitational BellmoreJohn F. Kennedy HS
Tully Girls Invitational TullyTully HS
Warrior Classic AlbanyNiskayuna HS
Tuesday, April 16
Hen Hus Field Fest MontroseHendrick Hudson HS
Ivy League Prep Schools #2 North TarrytownHackley School
Ivy League Prep Schools #2 South BrooklynPoly Prep
Wednesday, April 17
AAIS League Meet 3 New YorkIcahn Stadium
Corning Pentathlon & Steeplechase CorningCorning HS
DUO Border Clash WallkillWallkill HS
Westhill-Ludden Spring Break Invitational SyracuseWesthill HS
Thursday, April 18
GV v. Scio BelmontGenesee Valley Central
North Shore Frosh/Soph Invitational Glen HeadNorth Shore HS
Red Raider Relays ThiellsNorth Rockland HS
Friday, April 19
Cook-DeStefano Invitational UticaD'Alessandro Stadium
Watervliet Invitational WatervlietWatervliet HS
Saturday, April 20
Lady Eagles Invitational BethlehemBethlehem HS
New York Relays Staten IslandIcahn Stadium
Rush-Henrietta Spring Break Relays HenriettaSperry HS
Webster Invitational WebsterWebster St. Thomas HS
Monday, April 22
Ballston Spa Throw Off Ballston SpaBallston Spa HS
Joe Brandi Relays BohemiaConnetquot HS
Section 1 League 1A Championships LagrangevilleArlington HS
The Colbert Britt Memorial Track Meet MalverneMalverne HS
Tully Co-Ed Invitational Tullytully HS
Tuesday, April 23
Deer Park Invitational CastileCastile HS
Ivy League Prep Schools #3 North TarrytownHackley School
Ivy League Prep Schools #3 South BrooklynPoly Prep
NSCHSAA Easter Classic HuntingtonSaint Anthony's HS
Port Jefferson Steeplefest Port JeffersonPort Jefferson HS
PSAL Day of Weights New YorkIcahn Stadium
Section 1 League 1A Championships LagrangevilleArlington HS
Wednesday, April 24
Jesuit Championships New YorkIcahn Stadium
Thursday, April 25
Avenues Invitational New YorkRiverbank State Park
Friday, April 26
Brighton Relays BrightonBrighton HS
Chittenango Invitational ChittenangoChittenango HS
Dan Fravil Memorial Ithaca Relays IthacaIthaca HS
Ed Wadas Whitesboro Invitational WhitesboroWhitesboro
Saturday, April 27
Croton Relays CrotonCroton-Harmon HS
Depew Wildcat Relays DepewDepew HS
Gander Invitational AccordRondout Valley HS
Gerry O'Donnell Invitational WindsorWindsor Central HS
Gold Rush Invitational West NyackClarkstown South HS
Kingston Tiger Relays KingstonDietz Stadium
Luciano Memorial Invitational Hudson FallsHudson Falls HS
Mamaroneck Invitational MamaroneckMamaroneck HS
Waite-Molnar Invitational ElmiraElmira Free Academy
Tuesday, April 30
GV @ Cuba Rushford Cuba, NYCuba Rushford HS
May
Wednesday, May 1
GIS Invitational White PlainsGerman School
Ivy League Prep Schools #4 North TarrytownHackley School
Ivy League Prep Schools #4 South BrooklynPoly Prep
Lansing Bobcats Field Festival LansingLansing HS
Thursday, May 2
Glen Cove Big Red Invitational UniondaleGlen Cove HS
PSAA Championships Stony BrookThe Stony Brook HS
RISD Home Meet ProvidenceRhode Island School for t...
Section 1 League 1C Championship West NyackClarkstown South HS
Friday, May 3
CBA Syracuse Invite East SyracuseCBA Syracuse HS
ESM Girls Invitational MinoaEast Syracuse-Minoa HS
Falconer Invitational FalconerFalconer HS
Golden Bear Invitational VestalVestal HS
Golden Falcon Track & Field Invitational RandolphRandolph Central School
Hornell Invite HornellHornell HS
Joe Wynne Somers Lions Club Invitational LincolndaleSomers HS
Johnstown Invitational CanajoharieKnox Jr HS
New Hartford Invitational New HartfordNew Hartford HS
Norwich REK Invitational NorwichNorwich HS
Port Washington Invitational Port WashingtonPort Washington HS
Somers Lions Invitational SomersSomers HS
Saturday, May 4
Ahearn Classic WarwickWarwick Valley HS
Cal Mum Invitational CaledoniaCaledonia-Mumford HS
Colonie Relays AlbanyColonie Central HS
Copper City Classic RomeRome Free Academy
Don Howard Invitational CooperstownCooperstown HS
Dutchman Track & Field Invitational HollandHolland Central School
East HS Invitational East RochesterJFK Sports Complex
George Muse Relays Glens FallsGlens Falls HS
John Reed Invitational Canisteo, NYCampbell Savona HS
Legends of the Night TrumansburgTrumansburg HS
Marsh Galotta Invitational MiddleburghMiddleburgh HS
Marty Lewis Memorial - Viking Classic BrooklynSouth Shore HS
Mountie Madness SuffernSuffern Middle School
Race at the Oval Office StaatsburgFDR HS
Roy Wilkins Invitational (HS, Club, UnA) JamaicaJamaica HS
Runnin' Cadet Classic HiltonHilton HS
Saint Anthony's Invite Huntington Saint Anthony's HS
Spartan Showdown SodusJFK Sports Complex
Starpoint Team Challenge LockportStarpoint Team Challenge
Monday, May 6
IAC Divisional Meet MarathonMarathon Elementary Schoo...
Section 1 League 2A Championships Cortlandt ManorLakeland HS
Section 1 League 2B Championships Yorktown HeightsYorktown HS
Section 1 League 2C Championships OrangeburgTappan Zee HS
Tuesday, May 7
Corning vs. Ithaca Dual Meet CorningCorning Painted-Post HS
GV, HA @ Fillmore Houghton, NYHoughton College
Ivy League Prep Schools #5 North TarrytownHackley School
Ivy League Prep Schools #5 South BrooklynPoly Prep
Section 1 League 2A Championships Cortlandt ManorLakeland HS
Section 1 League 2B Championships Yorktown HeightsYorktown HS
Wednesday, May 8
Section 1 League 3A Championship Briarcliff ManorBriarcliff HS
Section 1 League 3B Championships BronxvilleBronxville HS
Thursday, May 9
Bemus Frosh-Soph Invitational GreenwichGreenwich HS
Carle Palce Relays Carle PlaceCarle Palce HS
Depew Wildcat Steeplechase & Pentathlon DepewDepew HS
Glen Loucks Games White PlainsWhite Plains HS
HA @ GV Dual Meet BelmontGenesee Valley Central
NYCAL F.A.T. Meet #2 New YorkRiverbank State Park
Section 1 League 3D Championships Putnam ValleyPutnam Valley HS
Friday, May 10
Don Bohlinger Invitational West BabylonWest Babylon HS
East End Classic East HamptonEast Hampton HS
Fast Times CorningCorning Painted-Post HS
Fonda-Fultonville Invitational CanajoharieFonda
Friendship Games WarwickWarwick Valley HS
Glen Loucks Games White PlainsWhite Plains HS
Jamestown Track Classic JamestownStrider Field
John Arcaro Co-Ed Classic BaldwinsvilleBaldwinsville HS
Lancer Invitational RochesterJFK Sports Complex
Marion Invitational MarionMarion HS
Massapequa Chief Invitational-Under The Lights MassapequaMassapequa HS
Oneida Invitational OneidaOneida HS
Oneonta Invitational OneontaOneonta HS
Shen Invitational Clifton ParkShenendehowa HS
The Futures (HS, MS) Rotterdam JunctionMohonasen HS
Weedsport Invitational WeedsportWeedsport HS
Saturday, May 11
Bruce Selman Meet Queens VillageJamaica HS
CHSAA Freshman & Sophomore Intersectional Champion... HuntingtonSt. Anthony's HS
Dr. Jack V. Irion Queensbury Invitational QueensburyQueensbury HS
ESDAA Championships ProvidenceRhode Island School for t...
Glen Loucks Games White PlainsWhite Plains HS
Groton Invitational GrotonGroton HS
Herricks Invitational HerricksHerricks HS
Hudson Invitational HudsonHudson HS
LeRoy Invitational Le RoyLeRoy HS
Livonia Invitational LivoniaLivonia HS
Middletown Invitational MiddletownMiddletown HS
North Shore Invitational Glen HeadNorth Shore HS
Parkhurst Invitational EndicottUnion-Endicott HS
PSAL Staten Island Championships New YorkIcahn Stadium
Rasbeck Relays IrvingtonIrvington HS
St. Lawrence Showcase CantonJFK Sports Complex
Wellsville Elks Spring Day WellsvilleWellsville Elem School
Williamsville South Track & Field Invitational WilliamsvilleWilliamsville South HS
Tuesday, May 14
Section 2 Suburban Council Boys Varsity Championsh... TroyTroy HS
Section 2 Western Athletic Conference League Champ... FultonvilleFonda-Fultonville HS
WAC Championships CanajoharieFonda
Wednesday, May 15
ACAA Championships BelmontWellsville Elem School
ACAA Championships Womens Results BelmontWellsville Elem School
CSC Division I & Division II Championships NewportWest Canada Valley HS
Frontier League Championships Indian RiverIndian River HS
Monroe County JV Championships HenriettaRush Henrietta Sperry HS
Niagara-Orleans League Championships MiddleportRoyalton-Hartland HS
OHSL Liberty Small School Championships MarcellusMarcellus HS
Patroon Conference Championships CoxsackieCoxsackie HS
Section 2 Foothills Council Varsity Championships JohnstownJohnstown HS
Section 2 Suburban Council Girls Varsity Champions... Burnt HillsBurnt Hills HS
Wasaren League Championships StillwaterStillwater Central HS
Thursday, May 16
CSC Division III & IV Championships WatervilleWaterville HS
Frontier League Co-Ed Modified Conclusion Meet (HS, MS) CarthageCarthage HS
Niagara-Orleans League Championships MiddleportRoyalton-Hartland HS
SCAC Empire Championships MinoaEast Syracuse-Minoa HS
SCAC Metro Championships LiverpoolLiverpool HS
Section 2 Suburban Council Boys JV Championships Saratoga SpringsSaratoga Springs HS
STAC Championships Johnson CityJohnson City HS
Friday, May 17
Don Scott Relays ManhassetManhasset HS
Erin Bigler Memorial JV Girls Invitational ClarenceClarence HS
Northern County Championships LagrangevilleArlington HS
OCIAA Championships WarwickWarwick Valley HS
RCAC League Championships FranklinFranklin HS
Schuylerville Classic SchuylervilleSchuylerville Classic
Section 2 Suburban Council Girls JV Championships Saratoga SpringsSaratoga Springs HS
Section One Westchester County Champs Harrison Harrison HS
Super 8 Meet of Champions SalamancaSalamanca Central School
Wayne-Finger Lakes League Championships WaterlooWaterloo HS
Saturday, May 18
Bulldog Invitational HewlettHewlett HS
Carl Roesch Classic ClarenceClarence HS
CNS Co-Ed Invitational CiceroCicero North Syracuse HS
Junkyard Relays Clinton CornersClinton HS
Kenmore Invitational KenmoreKenmore West HS
MHAL Championships StaatsburgFDR HS
MMHSAA Track & Field Championships HamburgSt. Francis HS
Monroe County Championships HenriettaRush Henrietta Sperry HS
Northern County Championships LagrangevilleArlington HS
Pioneer Invite YorkshirePioneer HS
Section One Westchester County Champs HarrisonHarrison HS
The Eddy Meet SchenectadySchnectady HS
Western New York Girls' Track Classic LancasterLancaster Central School
Sunday, May 19
MMHSAA Track & Field Championships HamburgSt. Francis HS
PSAL Bronx Borough Championships BronxDeWitt Clinton HS
PSAL Manhattan Borough Championships BronxDewitt Clinton HS
Monday, May 20
Little Four Track & Field Championships BuffaloJohn F. Kennedy HS
Section 11 Division Championships BohemiaConnetquot HS
Section IV Modified Division 1 BinghamtonBinghamton HS
Westchester County JV Championships Cortlandt ManorLakeland HS
Tuesday, May 21
Iron Duke Throw Off Series MarlboroMarlboro Central HS
Section 2 Group 3 Sectional Championships RavenaRavena HS
Section 2 Group 5 Championships CanajoharieFonda
Section 2 Group 5 Championships FultonvilleFonda-Fultonville HS
Section III Class C-1 Championships SauquoitSauquoit Valley HS
Section III Class C-2 Championships WatervilleWaterville HS
Section IV Class A/B Championship VestalVestal HS
Westchester Catholic Championships New RochelleIona Preparatory School
Wednesday, May 22
Niagara Frontier League Championships YoungstownLewiston Porter Senior HS
Section 2 Group 1 Sectional Championships Guilderland CenterGuilderland HS
Section 2 Group 2 Sectional Championships Averill ParkAverill Park HS
Section III Class AA Championships CiceroCicero North Syracuse HS
Section III Class D Championships New York MillsNew York Mills HS
Section IV Class C Championships OneontaOneonta HS
Section IV Class D Championships MarathonMarathon Elementary Schoo...
Thursday, May 23
Need for Speed Invitational Johnson CityJohnson City HS
Niagara Frontier League Championships YoungstownLewiston Porter Senior HS
Section 1 Class A Championships LagrangevilleArlington HS
Section 2 Group 4 Sectional Championships StillwaterStillwater Central HS
Section 7 Sectionals PlattsburghPlattsburgh HS
Section III Class B-1 Championships ChittenangoChittenango HS
Section III Class B-2 Championships CanastotaCanastota HS
Section IX Class C/D Championship (HS, UnA) MiddletownMiddletown HS
Friday, May 24
CCAA League Meet OleanOlean HS
ECIC Track & Field Championships HamburgHamburg Central Schools
Section 1 Class C Championships ValhallaValhalla HS
Section 5 Class AA-CC Championships AvonAvon HS
Section III Class A Championships Central SquarePaul V. Moore HS
Section IX Class A/B Championship MiddletownMiddletown HS
Section V Class A-C Championships OvidSouth Seneca HS
Saturday, May 25
CCAA League Meet OleanOlean HS
CHSAA Varsity Intersectional City Championship New YorkIcahn Stadium
ECIC Track & Field Championships HamburgHamburg Central Schools
Section 1 Class B Championships Pearl RiverPearl River HS
Section V Class D Championships CampbellCampbell Savona HS
Sunday, May 26
AAIS League Meet 4 New YorkIcahn Stadium
PSAL City Championship New YorkIcahn Stadium
Tuesday, May 28
Bethpage Blazing Relays BethpageBethpage HS
Fast Times Relays WarwickWarwick Valley HS
Wednesday, May 29
Section 4 State Qualifiers EndicottUnion-Endicott HS
Thursday, May 30
Section 1 State Qualifier Freedom PlainsArlington HS
Section 4 State Qualifiers EndicottUnion-Endicott HS
Section 8 State Qualifier Glen HeadNorth Shore HS
Section 9 State Qualifier MiddletownMiddletown HS
Friday, May 31
Section 1 State Qualifier Freedom PlainsArlington HS
Section 11 State Qualifier Port JeffersonPort Jefferson HS
Section 2 State Qualifer Clifton ParkShenendehowa HS
Section 3 State Qualifier CiceroCicero North Syracuse HS
Section 5 State Qualifier SodusJFK Sports Complex
Section 7 State Qualifier Ausable ValleyAusable Valley HS
Section 8 State Qualifier Glen HeadNorth Shore HS
Section 9 State Qualifier MiddletownMiddletown HS
June
Saturday, June 1
Section 11 State Qualifier Port JeffersonPort Jefferson HS
Section 6 State Qualifier WilliamsvilleWilliamsville South HS
Section 8 State Qualifier Glen HeadNorth Shore HS
Sunday, June 2
Eastern States Invitational New RochelleIona Preparatory School
NY Hammer Classic 4 (HS, UnA) WallkillWallkill, NY
PSAL Frosh/Soph Championships BronxDewitt Clinton HS
Monday, June 3
Iron Duke Throw Off Series MarlboroMarlboro Central HS
Lakeland Last Chance Meet Cortlandt ManorLakeland HS
Massapequa Last Chance Meet MassapequaMassapequa HS
Michael Scott Memorial Invitational (HS, MS) BronxCardinal Spellman HS
Tuesday, June 4
Section 1 Hammer, Javelin, Walk Meet MontroseHendrick Hudson HS
Friday, June 7
NYSPHSAA Outdoor Track & Field Championships MiddletownMiddletown HS
Saturday, June 8
NYSPHSAA Outdoor Track & Field Championships MiddletownMiddletown HS
Sunday, June 9
NY Hammer Classic 6 (HS, UnA) WallkillWallkill, NY
Saturday, June 15
Brooks PR Invitational (HS, Club, UnA) SeattleHusky Track - University ...

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results