View Athletic.net Ad Free

All MeetsOnly Meets With Results

March
Tuesday, March 19
Pennridge at Council Rock North (Scrimmage) (HS) NewtownWalt Snyder Stadium
Saturday, March 23
CB West, North Penn at CB South (HS) WarringtonCentral Bucks South
Oxenreider Relays (HS) LaureldaleMuhlenberg HS
Upper Darby Relays (HS) Drexel HillUpper Darby HS
Sunday, March 24
CYO Region 17 Meet #1 (MS, Club) DowningtownBishop Shanahan HS
Tuesday, March 26
Albert Gallatin at Yough (HS) HerminieCougar Mountain
CR South, Truman @ CR North (HS) NewtownCouncil Rock North
Mifflin County @ State College (HS) State CollegeState College Area HS Tra...
North Penn-Mansfield vs Athens (HS) AthensAlumni Stadium
Northern Tioga, Troy, and Wyalusing (HS) WyalusingPeterson Stadium
Wednesday, March 27
Haverford, Lower Merion at Ridley (HS) FolsomRidley HS
Thursday, March 28
Belle Vernon vs Laurel Highlands (HS) UniontownLaurel Highlands HS
Saturday, March 30
Jim Kelly Invitational (HS) HorshamHatboro Horsham HS
Tim Cook Memorial Invitational (HS) ChambersburgChambersburg Area HS
Sunday, March 31
CYO Region 17 Meet#2 (MS, Club) DowningtownBishop Shanahan
April
Monday, April 1
Church Farm School at Holy Ghost Prep (BOYS) (HS) BensalemHoly Ghost Prep
PCL Boys Meet #1 - LaSalle (HS) WyndmoorLaSalle College HS
PIAA District I MS/FR Penn Relays Trials (HS, MS) Drexel HillUpper Darby HS
Tuesday, April 2
Hempfield HS @ Penn Trafford (HS) Harrison CityWarrior Stadium
Montgomery, NEB, and Wyalusing (HS) WyalusingPeterson Stadium
Yough (HS) Belle VernonYough
Wednesday, April 3
Lower Merion, Springfield at Radnor (Girls) (HS) WayneRadnor HS
State College MS @ DuBois MS (MS) DuBoisDuBois HS Track
Thursday, April 4
Knights Invitational (HS) LansdaleNorth Penn HS
Mercer @ Greenville (HS) GreenvilleGreenville HS
Friday, April 5
Bicentennial Invitational (HS) LansdaleDock Mennonite Academy
Golden Ram HS Invitational (HS) West ChesterFarrell Stadium
Golden Ram Invitational (HS) West ChesterWest Chester University
Saturday, April 6
Bruce Dallas Invitational (HS) MechanicsburgCumberland Valley HS
Council Rock Kiwanis Invitational (HS) NewtownCouncil Rock HS North
Delco Relays (HS) HaverfordHaverford HS
Giant Eagle Invitational (HS) BedfordBedford HS
Knock Relays (HS) SaxonburgKnock Area HS
PW Colonial Classic (HS) Plymouth MeetingPlymouth-Whitemarsh
South Hills Classic (HS) PittsburghBaldwin HS
Temple Relays HS Meet (HS) PhiladelphiaTemple University
Twin Rivers Invitational (HS) AthensAlumni Stadium
Twin Rivers Invite (HS) TroyAthens
West Middlesex Invitational (HS) West MiddlesexWest Middlesex HS
Whippet Invitational (HS) DowningtownDownington West HS
Sunday, April 7
CYO Region 17 Meet #3 (MS, Club) DowningtownBishop Shanahan
Monday, April 8
Faith Christian, Jenkintown at Holy Ghost Prep (HS) BensalemHoly Ghost Prep
Greensburg Salem HS vs Penn Trafford HS (HS) Harrison CityWarrior Stadium
Tuesday, April 9
Albert Gallatin vs Laurel Highlands (HS) UniontownLaurel Highlands HS
Connellsville at Yough (HS) HerminieCougar Mountain
Cumberland Valley @ State College (HS) State CollegeState College Area HS Tra...
Northumberland Christian School @ Montgomery Area (HS) MontgomeryMontgomery Area Sports Co...
NPM, Sayre, and Wyalusing (HS) SayreLockhart Street Bowl
Pennridge at CB West (BOYS) (HS) DoylestownWar Memorial Stadium
Sharpsville @ Mercer (HS) MercerMercer HS
Troy Wellsborro@ Athens (HS) TroyAthens
Wednesday, April 10
Plum MS @ Penn Trafford MS (MS) Harrison CityWarrior Stadium
Thursday, April 11
Messiah Outdoor Invitational (Collegiate, UnA) DillsburgMessiah College - Starry ...
West Middlesex @ Mercer (HS) MERCERMercer HS
Friday, April 12
Calu Track Carnival (HS) Brownsville PAVulcan Stadium
Explorers Invitational (HS) WyndmoorLaSalle College HS
Messiah Outdoor Invitational (Collegiate, UnA) DillsburgMessiah College - Starry ...
Molly Dry Invitational (HS) MansfieldMansfield University
Northwest Rangers Invitational (HS) ShickshinnyNorthwest Area HS
Sterling Hoffman Invitational (HS) BernvilleTulpehocken HS
Tamaqua Blue Raider Invitational (HS) TamaquaTamaqua Sports Stadium
Upper Moreland Track Invitational (HS) Willow GroveUpper Moreland HS
Warrior Invitational (HS) West ChesterWest Chester Henderson HS
Saturday, April 13
Arctic Blast Invitational (HS) DillsburgNorthern York HS
Bensalem Invitational (HS) BensalemBensalem HS
Black Knight Invitational (HS) LandisvilleHempfield HS
Brookville Invitational (HS) BrookvilleBrookville HS
Franklin Invitational (HS) FranklinFranklin Area HS
Jim Taylor HS Classic (HS) SelinsgroveSusquehanna University
Lady Skins Invitational (HS) LanghorneNeshaminy HS
Lady Spartan/Wildcat Invitational (HS) LatrobeLatrobe Memorial Stadium
Leonard Stephan Invitational (HS) West LawnGurski Stadium
Messiah Outdoor Invitational (Collegiate, UnA) DillsburgMessiah College - Starry ...
Pan-Ram Invitational (HS) HarrisburgLandis Field
Perkiomen Valley Viking Invitational (HS) Collegeville Perkiomen Valley HS
TSTCA (HS) Belle VernonWest Mifflin
Sunday, April 14
CYO Region 17 Meet #4 (MS, Club) DowningtownBishop Shanahan
Monday, April 15
Emmaus vs Allentown Central Catholic (HS) EmmausEmmaus HS
Liberty vs Nazareth Meet (HS) BethlehemLiberty HS
Northampton vs Stroudsburg (HS) StroudsburgStroudsburg HS
PCL Boys Meet #3 - Father Judge (HS) PhiladelphiaFather Judge HS
Pottsville vs Blue Mountain Meet (HS) Schuylkill HavenBlue Mountain HS
Saucon Valley, Northern Lehigh, Notre Dame Green P... (HS) HellertownSaucon Valley HS
Upper Perkiomen at Phoenixville (HS) PhoenixvillePhoenixville HS
WCHS vs Bentworth Dual Meet (HS) WaynesburgWaynesburg Central HS
Tuesday, April 16
BALD EAGLE AREA VS. PHILIPSBURG-OSCEOLA AREA (HS) PhilipsburgPhilipsburg-Osceola HS
Bald Eagle vs Penns Valley Meet (HS) PhilipsburgPhilipsburg-Osceola HS
Berks Catholic vs. Kutztown Meet (HS) ReadingBerks Catholic HS
Bloomsburg vs Midd-West vs Warrior Run (HS) BloomsburgBloomsburg University
Catasauqua @ Palisades (HS) KintnersvillePalisades HS
CB East, Souderton at CB West (HS) DoylestownCentral Bucks West HS
Chambersburg vs Cumberland Valley Meet (HS) MechanicsburgCumberland Valley HS
Freedom, Easton vs Bethlehem Catholic (HS) EastonEaston Area HS
Friends Central vs George School, Abington Friends... (HS) WynnewoodFriends' Central School
Huntingdon vs. Clearfield Meet (HS) HuntingdonHuntingdon HS
Loyalsock vs. Shamokin Meet (HS) WilliamsportLoyalsock Township HS
Mercer @ Wilmington (HS) MercerWilmington HS
NEB and Sayre @ Canton (HS) RomeNEB & Sayre @ Canton
Norwin MS vs Penn Trafford MS (MS) Harrison CityWarrior Stadium
NW Lehigh vs Pen Argyl vs Wilson (HS) EastonWilson Area HS
Parkland @ Whitehall (HS) WhitehallWhitehall HS
PENNS VALLEY AREA VS. PHILIPSBURG-OSCEOLA AREA (HS) PhilipsburgPhilipsburg-Osceola HS
PM East @ William Allen (HS) AllentownJ. Birney Crum Stadium
Punxsutawney vs. Dubois Meet (HS) PunxsutawneyPunxsutawney HS
SL vs. Salisbury vs. Bangor (HS) BangorBangor HS
Southern Columbia at Mount Carmel Area (HS) Mount CarmelMount Carmel Area HS
Susquenita vs Upper Dauphin (HS) DuncannonSusquenita HS
Tamaqua @ Lehighton (HS) LehightonLehighton HS
Towanda vs Athens Area (HS) AthensAlumni Stadium
Williamsport at Shikellamy (HS) SunburyShikellamy HS
Yough at Uniontown (HS) Uniontown Uniontown HS
Wednesday, April 17
Coach Joe Valley Father Judge Relays (HS) PhiladelphiaFather Judge HS
Episcopal Academy vs Springside Chestnut Hill Acad... (HS) Newtown SquareEpiscopal Academy
Jack Armstrong Invitational (HS) AbingtonAbington HS
Jim Thorpe vs Pine Grove (HS) Pine GrovePine Grove HS
Marian vs Schuylkill Haven (HS) Schuylkill HavenSchuylkill Haven HS
Panther Valley vs Weatherly (HS) LansfordPanther Valley HS
Penn Charter vs Baldwin, Agnes Irwin, Haverford Sc... (HS) PhiladelphiaPenn Charter HS
Rustin Invitational (HS) West ChesterBayard Rustin HS
Shenandoah Valley @ Minersville (HS) MinersvilleMinersville HS
Springfield, Upper Dublin, Upper Moreland @ Hatbor... (HS) HorshamHatboro-Horsham HS
Upper Merion vs Pottsgrove (HS) King Of PrussiaUpper Merion HS
Villa Maria Meet (HS) MalvernVilla Maria Academy
Thursday, April 18
ASD Invitational (HS) AllentownCrum Stadium
Butler Invitational (HS) ButlerButler HS
Pirate Invitational (HS) KintnersvillePirate Invitational
Red and Black Invitational (HS) East StroudsburgEast Stroudsburg Universi...
Friday, April 19
Bald Eagle HS Invitational (HS) Lock HavenLock Haven University
Saturday, April 20
Blue Jay Invitational (HS) ElizabethtownElizabethtown College
CB West Relays (HS) DoylestownCentral Bucks West
Jack Roddick Invitational (HS) ShippensburgShippensburg University
Joseph Kellerman Invitational (HS) MalvernGreat Valley HS
Rock Relays (HS) Slippery RockSlippery Rock University
Wissahickon Relays (HS) AmblerWissahickon HS
Monday, April 22
BSHS vs Downingtown West Dual Meet (HS) DowningtownBishop Shanahan HS
Haverford vs Conestoga vs Penncrest (HS) HavertownHaverford HS
PCL Boys Meet #4 - Father Judge (HS) PhiladelphiaFather Judge HS
PCL Boys Meet #4 - LaSalle (HS) WyndmoorLaSalle College HS
PCL Boys Meet #4 - O'Hara (HS) SpringfieldCardinal O'Hara
Tuesday, April 23
Mercer @ Lakeview (HS) StoneboroLakeview HS
NEB & Williamson @ Athens (HS) RomeNEB & Northern Tioga @ At...
Public League Relays (HS) PhiladelphiaGermantown Super Site
Whitehall @ Nazareth Area (HS) NazarethNazareth Area HS
Williamsport @ Selinsgrove (HS) SelinsgroveSelinsgrove HS
WPIAL Section 8 Championship (HS) GreensburgGreensburg Central Cathol...
Yough vs Laurel Highlands (HS) UniontownLaurel Highlands HS
Wednesday, April 24
Big South Invite (HS) Belle VernonWest Mifflin
MAC Invitational (HS) MarsMars HS
Section 6-AA Championships (HS) Coal CenterCalifornia Area HS
Thursday, April 25
125th Annual Penn Relays (HS, Collegiate, UnA) PhiladelphiaFranklin Field
Butler 9th/10th Grade Invitational (HS) ButlerButler HS
Hollidaysburg MS @ State MS (MS) State CollegeState College Area HS
Meadowbrook Christian @ Montgomery Area (HS) MontgomeryMontgomery Area Sports Co...
Friday, April 26
125th Annual Penn Relays (HS, Collegiate, UnA) PhiladelphiaFranklin Field
Cy Fritz Open (HS) MillersvilleMillersville University
Northern Bedford Invitational (HS) LoysburgNorthern Bedford County H...
Wyalusing Lasagna Invitational (HS) WyalusingPeterson Stadium
Saturday, April 27
125th Annual Penn Relays (HS, Collegiate, UnA) PhiladelphiaFranklin Field
City of Hermitage Invitational (HS) HermitageHornet Stadium-Hickory HS
Lock Haven HS Classic (HS) Lock HavenLock Haven University
McDowell Invitational (HS) ErieMcDowell HS
Unionville Invitational (HS) Kennett SquareUnionville HS
Sunday, April 28
CYO Region 17 Meet #5 (MS, Club) DowningtownBishop Shanahan
Monday, April 29
Hempfield Silver vs Penn Trafford MS (MS) Harrison CityWarrior Stadium
Tuesday, April 30
Athens & Wyalusing @ Canton (HS) Canton Canton HS
CD East @ State College (HS) State CollegeState College Area HS
Farrell @ Mercer (HS) MercerMercer HS
Montgomery, Wellsboro Trimeet @ Towanda (HS) Towanda PATowanda Area HS
May
Wednesday, May 1
American Division Meet (HS) MalvernGreat Valley HS
Bedford, Penn Cambria, Westmont-Hilltop Meet (HS) BedfordBedford HS
Danville at Williamsport (HS) WilliamsportWilliamsport HS
Lower Merion-Conestoga-Harriton Meet (HS) ArdmoreLower Merion HS
MACSA Invitational (HS) GranthamMessiah College
Pope John Paul II Dual #3 (HS) RoyersfordPope John Paul II HS
Scott Pell Memorial Invitational (MS) FranklinFranklin Area HS
Tunkhannock Rotary Relays (MS) TunkhannockTunkhannock HS
Thursday, May 2
NEB, Towanda, and Wyalusing (HS) WyalusingPeterson Stadium
South Williamsport @ Montgomery Area (HS) MontgomeryMontgomery Area Sports Co...
Friday, May 3
Altoona Mt. Lion Track & Field Classic (HS) AltoonaMansion Park Stadium
Baldwin Invite (HS) Belle VernonBaldwin
Hoka One One Henderson Invitational (HS) West ChesterHenderson HS
Jim Thorpe Invitational (HS) Jim ThorpeJim Thorpe Stadium
John H. Shaner Memorial Invitational (HS) WyomissingWyomissing Area HS
Slippery Rock Last Chance (Collegiate, UnA) Slippery RockSlippery Rock University ...
Saturday, May 4
2019 UAGTCA Outdoor Meet #1 (Club) PhiladelphiaNortheast HS
James Cross Wilkes-Barre Invitational (HS) PlainsThe Plains Solomon Comple...
John H. Shaner Memorial Invitational (HS) WyomissingWyomissing Area HS
Lady Rocker Invitational (HS) NewtownCouncil Rock HS North
Lock Haven Outdoor Last Chance (Collegiate, UnA) Lock HavenLock Haven - Hubert H. Ja...
Neshaminy Invitational (HS) LanghorneNeshaminy HS
PHAC North Freshman and Sophomore Invitational (HS) WilliamsportWilliamsport HS
Stan Morgan Invitational (HS) CarlisleCarlisle HS
West Chester Relays (HS) West ChesterWest Chester Henderson HS
Sunday, May 5
CACC Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) LakewoodGeorgian Court University...
USATF Three Rivers Developmental Meet #1 (Club, UnA) GreensburgHempfield Area HS
Monday, May 6
Greencastle Last Chance Invitational (HS) GreencastleGreencastle Antrim HS
ICC Championship (HS) LoysburgNorthern Bedford HS
Northern Twilight Invitational (HS) DillsburgNorthern York HS
PECO Track and Field Meet (HS) DuncannonSusquenita HS
Troy@ Canton (HS) Troycanton
Tuesday, May 7
Brookville vs. Oil City (HS) BrookvilleBrookville HS
Central Dauphin vs Cumberland Valley (HS) MechanicsburgCumberland Valley HS
Central Mountain vs Danville Area (HS) DanvilleDanville Area HS
Girard @ Fairview (HS) FairviewFairview HS
Greencastle-Antrim (MS) Greencastle-AntrimGreencastle-Antrim
Harrisburg @ State College (HS) State CollegeState College Area HS Tra...
Heritage Conference Championships (HS) ArmaghUnited HS
Laurel Highlands Athletic Conference Championship (HS) LorettoSaint Francis University
Loyalsock vs. Milton (HS) WilliamsportLoyalsock HS
Mifflinburg at Williamsport (HS) WilliamsportWilliamsport Area HS
Montgomery Area at Hughesville Area HS (HS) Hughesville PAHughesville Area HS
Mountain League Championship (HS) ClearfieldClearfield HS
North Penn - Mansfield and Williamson at Wellsboro (HS) WellsboroWellsboro HS
Northern Area Last Chance (HS) GibsoniaPine Richland HS
Norwin Last Chance Meet (HS) North HuntingdonNorwin HS
Pennsbury at CR North (HS) NewtownWalt Snyder Stadium
Punsxutawney-Bradford Meet (HS) PunxsutawneyPunsxutawney HS
Sayre @ Athens (HS) AthensAlumni Stadium
Schuylkill League Championships (HS) TamaquaTamaqua HS
Selinsgrove at Shikellamy (HS) West SunburyShikellamy HS
Shamokin-Bloomsburg-Central Columbia Meet (HS) BloomsburgCentral Columbia
The Robert Spagna Championship (HS) ScrantonScranton Memorial Stadium
West Mifflin Last Chance Meet (HS) West MifflinWest Mifflin HS
Wednesday, May 8
AACA Championships (HS) MalvernVilla Maria Academy
Bicentennial Athletic League Championships (HS) BensalemHoly Ghost Prep
Central League Individual Championship (HS) ArdmoreLower Merion HS
Ches-Mont Championship (HS) CoatesvilleCoatesville HS
Hempfield Middle School Invitational (MS) GreensburgHempfield Area HS
Penn-Jersey Athletic League Championships (HS) New HopeSolebury School
Philadelphia Public League Championships (HS) PhiladelphiaGermantown Super Site - B...
Schuylkill League Championships (HS) TamaquaTamaqua HS
Thursday, May 9
Bicentennial Athletic League Championships (HS) BensalemHoly Ghost Prep
Erie County Classic (HS) HarborcreekHarbor Creek HS
Inter-Ac League Championships (HS) Newtown SquareEpiscopal Academy
Mercer County Invitational (HS) Grove CityGrove City HS
Philadelphia Public League Championships (HS) PhiladelphiaGermantown Super Site - B...
PIAA District 8 AAA Championships (HS) East PittsburghOliver HS
PSAC Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) MansfieldMansfield University - Ka...
Redbank Invitational (HS) New BethlehemRedbank Valley HS
Friday, May 10
Central League JV/ Last Chance Meet (HS) RadnorRadnor HS
Inter-Ac League Championships (HS) Newtown SquareEpiscopal Academy
Kennett Novice Meet (HS) Kennett SquareKennett HS
Lebanon-Lancaster League Championship (HS) LandisvilleHempfield HS
North Tier League Invitational (HS) Port AlleganyPort Allegany HS
NTL Championships (HS) AthensAlumni Stadium
PIAA District 8 AAA Championships (HS) East PittsburghOliver HS
Pioneer Athletic Conference Championship (HS) NorristownNorristown Area HS
PSAC Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) MansfieldMansfield University - Ka...
S.O.L. National Conference Championships (HS) BensalemBensalem HS
SOL American Conference Championships (HS) Plymouth MeetingPlymouth-Whitemarsh HS
SOL Continental Conference Championships (HS) DoylestownCentral Bucks West HS
YAIAA League Championships (HS) DallastownDallastown HS
Saturday, May 11
2019 UAGTCA Outdoor Meet #2 (Club) PhiladelphiaNortheast HS
Friends League Championships (HS) PhiladelphiaGermantown Friends School
Lebanon-Lancaster League Championship (HS) LandisvilleHempfield HS
Mid Penn Championship (HS) ChambersburgChambersburg HS
PHAC Championships (HS) BloomsburgCentral Columbia HS
Philadelphia Catholic League Championship (HS) East SpringfieldCardinal O'Hara HS
Pioneer Athletic Conference Championship (HS) NorristownNorristown Area HS
PSAC Outdoor Track & Field Championships (Collegiate) MansfieldMansfield University - Ka...
SOL American Conference Championships (HS) Plymouth MeetingPlymouth-Whitemarsh HS
SOL Continental Conference Championships (HS) DoylestownCentral Bucks West HS
USATF Three Rivers Youth Developmental Meet #2 (Club, UnA) North VersaillesChurchman Stadium
Warrior Classic (HS) West ChesterWest Chester Henderson HS
Wednesday, May 15
PIAA District 11 AA Championship (HS) WhitehallWhitehall HS
PIAA District 11 AAA Championship (HS) WhitehallWhitehall HS
PIAA District 12 AA Championships (HS) New PhiladelphiaGermantown Super Site - B...
PIAA District 12 AAA Championships (HS) PhiladelphiaGermantown Super Site - B...
PIAA District 5 Championship (HS) LoysburgPanther Community Stadium...
PIAA District 6 AA Championships (HS) AltoonaMansion Park
Rising Star Classic (HS) NewtownWalt Snyder Stadium
Thursday, May 16
PIAA District 11 AAA Championship (HS) WhitehallWhitehall HS
PIAA District 12 AA Championships (HS) New PhiladelphiaGermantown Super Site - B...
PIAA District 12 AAA Championships (HS) PhiladelphiaGermantown Super Site - B...
PIAA District 2 AAA Championship (HS) ScrantonScranton Memorial Stadium
PIAA District 4 AA-AAA Championship (HS) WilliamsportWilliamsport Area HS
PIAA District 6 AAA Championships (HS) AltoonaMansion Park
PIAA District 7 (WPIAL) AAA Championships (HS) Slippery RockSlippery Rock University
WPIAL AA Championship (HS) Slippery RockSlippery Rock University
Friday, May 17
PIAA District 1 AA Championships (HS) CoatesvilleCoatesville Area HS
PIAA District 1 AAA Championships (HS) CoatesvilleCoatesville Area HS
PIAA District 3 AA Championships (HS) ShippensburgShippensburg State Univer...
PIAA District 3 AAA Championships (HS) ShippensburgShippensburg State Univer...
PIAA District 4 AA-AAA Championship (HS) WilliamsportWilliamsport Area HS
PIAA District 9 AAA and AA Championship (HS) BrookvilleBrookville HS
Saturday, May 18
PAISAA Championships (HS) MalvernMalvern Preparatory Schoo...
PIAA District 1 AA Championships (HS) CoatesvilleCoatesville Area HS
PIAA District 1 AAA Championships (HS) CoatesvilleCoatesville Area HS
PIAA District 10 Class AA Championships (HS) Slippery RockSlippery Rock University
PIAA District 10 Class AAA Championships (HS) Slippery RockSlippery Rock University
PIAA District 3 AA Championships (HS) ShippensburgShippensburg State Univer...
PIAA District 3 AAA Championships (HS) ShippensburgShippensburg State Univer...
PIAA District 4 AA-AAA Championship (HS) WilliamsportWilliamsport Area HS
Three Rivers Association Youth Meet #3 (Club, UnA) ClairtonThomas Jefferson HS
Friday, May 24
PIAA State Championships (HS) ShippensburtShippensburg University
Saturday, May 25
PIAA State Championships (HS) ShippensburtShippensburg University
USATF Three Rivers Youth Developmental Meet #4 (Club, UnA) PittsburghOliver HS
Wednesday, May 29
Diocese of Erie Track & Field Meet (MS) ErieCathedral Prep Villa Mari...
Friday, May 31
Central PA Youth Track & Field Meet (Club, UnA) State CollegeState College Area HS Tra...
June
Saturday, June 1
1st State Outdoor Track Classic (Club, UnA) BearCaravel Academy
Central PA Youth Track & Field Meet (Club, UnA) State CollegeState College Area HS Tra...
USATF Three Rivers Youth Developmental Meet #5# (Club, UnA) PittsburghPenn Hills HS
Tuesday, June 4
Victor Rambler (MS, Club, UnA) Erie, PA Cathedral Prep Villa Mari...
Saturday, June 8
June 8 2019 (Club, UnA) SteubenvilleCCHS Athletic Complex
USATF Mid-Atlantic Association Junior Olympic Cham... (Club, UnA) ChesterLeslie C. Quick Jr. Stadi...
USATF Three Rivers Youth Developmental Meet #6 (Club, UnA) HarmonySeneca Valley HS
Sunday, June 9
City of Wilmington Youth Invitational (Club, UnA) WilmingtonState Tower Hill School
USATF Mid-Atlantic Association Junior Olympic Cham... (Club, UnA) ChesterLeslie C. Quick Jr. Stadi...
Friday, June 14
AAU Middle Atlantic District Qualifier (Club) ChesterWidener University
Saturday, June 15
AAU Middle Atlantic District Qualifier (Club) ChesterWidener University
USATF Three Rivers Youth Developmental Meet #7 (Club, UnA) GreensburgHempfield HS
Sunday, June 16
AAU Middle Atlantic District Qualifier (Club) ChesterWidener University
Henderson Summer All Comers Meet #2 (Club) West ChesterWest Chester Henderson HS
Saturday, June 22
2019 Mid-Atlantic USATF International Youth Qualif... (Club, UnA) ChesterWidener University
USATF Three Rivers Association Junior Olympic Cham... (Club, UnA) Slippery RockBill Lennox Track
Sunday, June 23
NTF CRPR All Comers Meet #1 (Club, UnA) State CollegeState College Area HS Tra...
USATF Three Rivers Association Junior Olympic Cham... (Club, UnA) Slippery RockBill Lennox Track
USATF Three Rivers Association Open & Masters Cham... (Club, UnA) Slippery RockBill Lennox Track
Friday, June 28
AAU Region-02 National Qualifier (Club, UnA) GallowayRichard Stockton Universi...
American JavFest (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) East StroudsburgEast Stroudsburg South HS
Saturday, June 29
AAU Region-02 National Qualifier (Club, UnA) GallowayRichard Stockton Universi...
American JavFest (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) East StroudsburgEast Stroudsburg South HS
Reading Youth Invitationl (Club, UnA) ReadingMuhlenberg Middle School
Sunday, June 30
AAU Region-02 National Qualifier (Club, UnA) GallowayRichard Stockton Universi...
American JavFest (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) East StroudsburgEast Stroudsburg South HS
July
Thursday, July 4
Steuben Striders Independence Day Meet (Club, UnA) SteubenvilleCCHS Athletic Complex
Thursday, July 11
USATF Region 2 Junior Olympic Championships (Club, UnA) Slippery RockBill Lennox Track
Friday, July 12
USATF Region 2 Junior Olympic Championships (Club, UnA) Slippery RockBill Lennox Track
Saturday, July 13
Steuben Striders Season Closer (Club, UnA) SteubenvilleCCHS Athletic Complex
USATF Region 2 Junior Olympic Championships (Club, UnA) Slippery RockBill Lennox Track
Sunday, July 14
USATF Region 2 Junior Olympic Championships (Club, UnA) Slippery RockBill Lennox Track
Friday, July 19
UAGTCA's Ron Jackson Youth Invitational (Club, UnA) ChesterWidener College
Saturday, July 27
Keystone State Games - Youth Meet (Club, UnA) Wilkes-BarreKings College
Sunday, July 28
NTF CRPR All-Comers #2 (Club, UnA) State CollegeState College Area HS Tra...
Other Meets
Monday, July 4, 2016
July 4 2016 (Club, UnA) SteubenvilleHarding Track

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results