All MeetsOnly Meets With Results

February
Saturday, February 27
Resolute Series #1 (HS, Club, UnA) PortlandLaSalle Academy
March
Saturday, March 27
Resolute series #2 (HS, Club, UnA) MilwaukieLaSalle Academy
STTC 2021 Outdoor #1 (HS, Club, Collegiate, UnA) Oregon CitySTTC
April
Tuesday, April 6
Benson New Athlete Testing PortlandBuckman Field
Thursday, April 8
PC time trials PortlandPortland Christian
Saturday, April 10
McMinnville Intersquad McminnvilleMcMinnville HS
STTC 2021 Outdoor #2 (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Oregon CitySTTC
Tuesday, April 13
Crater @ Roseburg RoseburgRoseburg HS
NWL Meet (Mannahouse Host) at PC PortlandPortland Christian School...
Sky-Em J.V. @ JCHS Junction CityJunction City HS
Wednesday, April 14
Blue Vs White SpringfieldSilke Filed
Corbett @ North Marion -League Meet AuroraNorth Marion Track
Lakeridge @ West Linn West LinnWest Linn HS
Liberty, Glencoe @ Century HillsboroCentury HS
Lincoln, Franklin @ Cleveland PortlandCleveland HS
McDaniel, Roosevelt @ Wells PortlandWells HS
Milwaukie at Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Molalla HS @ Madras HS MadrasMadras HS
NM @ EP Eagle PointEagle Point HS
Parkrose @ St.Helens Saint HelensSt. Helens HS
Putnam @ Hillsboro HillsboroHare Field
Scappoose @ LaSalle MilwaukieScappoose @LaSalle
South Medford @ Ashland AshlandAshland HS
Tualatin @ Oregon City Oregon CityPioneer Memorial Stadium
Thursday, April 15
South Albany at Corvallis CorvallisCHS
2A SD2 @ Jefferson JeffersonJefferson HS
Axe Intrasquad EugeneSouth Eugene HS
Baker Three Way Baker CityBaker HS
Bulldog Intersquad WillaminaWillamina HS
COVID-21 Breaking the ICE, ICE BREAKER PrinevilleWard Rhoden stadium
Crescent Valley @ Lebanon LebanonHeath Stadium
Gladstone v Estacada Dual Meet GladstoneGladstone HS
Irish Intersquad EugeneSheldon HS
Jesuit Green n Gold PORTLANDJesuit HS
Lakeview. Lost River, Bonanza, Chiloquin MerrillLost River HS
Monroe Home MonroeMonroe HS
NWL Meet- Knappa and Faith Bible @ Vernonia VernoniaVernonia HS
NWL West Meet #1 CloverdaleNestucca HS
Ontario Invite OntarioEarl Blackaby Track
Panther intersquad RedmondRHS
Scio HS Intersquad ScioScio HS
Silverton @ Dallas (Virtual) DallasDHS
West Albany @ Central IndependenceCentral HS
Friday, April 16
@The Dalles vs Horizon Christian (HR) The DallesWahtonka Track
Astoria @ Banks BanksBanks HS
Benson, Grant @ Jefferson PortlandJefferson HS
Cascade V Sweet Home Sweet HomeHusky Field
David Douglas @ Central Catholic PortlandFernhill Park Track
Diana Thurmond HarperHarper HS
Gresham @ Clackamas ClackamasClackamas HS
Horizon Home Meet TualatinHorizon Christian HS
McMinnville @ Newberg NewbergNewberg HS
MHS Ice Breaker Coos BaySteve Prefontaine Track
Northern Lake County Dual (HS, MS) Silver LakeNorth Lake HS
Silverton @ Dallas (Virtual) DallasDHS
Summit Intrasquad BendSummit HS
Valley Catholic @ Seaside SeasideSeaside HS Track
Saturday, April 17
22nd Annual Crusader Relays MedfordSt. Mary's School
Glide Dual Meet GlideGlide Athletics Complex
Hawks Intersquad (HS, MS) Trout LakeTrout Lake HS
Perrydale/CS Lewis Invitational AmityPerrydale HS
Sherwood @ Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
Toledo High Meet ToledoToledo Jr/Sr High
Monday, April 19
Columbia River & RA Long @ Ridgefield RidgefieldRidgefield HS
McNary @ McKay SalemMcKay HS
South Salem @ North Salem SalemNorth Salem
West @ Sprague SalemOlympian Stadium
Tuesday, April 20
2A District 3 @ Oakland 1 OaklandEddy Field
NWL Meet (Columbia Christian Host) at PC PortlandPortland Christian School...
Sky-Em J.V. JCHS @ Marshfield Coos BaySteve Prefontaine Track
Sky-Em League JV FlorenceSiuslaw HS
Wednesday, April 21
3A SD2 YC vs Amity/Santiam Christian/RD YamhillYC
Ashland v. North Medford MedfordBowerman Field (North Med...
Century & Glencoe at Sherwood SherwoodSherwood HS Track and Fie...
Corbett HS Molalla HS Dual at Molalla MolallaHeckard Field
Crater @ South Medford MedfordSouth Medford
Culver, La Pine @ MVHS BendMountain View HS
Eagle Point @ Grants Pass HS Dual Meet Grants PassRuss Werner
Estacada v Madras EstacadaEstacada HS
Forest Grove @ McMinnville McminnvilleMcMinnville HS
Gladstone @ North Marion League Meet AuroraNorth Marion Track
Hillsboro @ Milwaukie MilwaukieMilwaukie HS
La Salle at Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Lake Oswego at Canby CanbyCanby HS
Mazama, Lost River @ Henley Klamath fallsHenley HS
Newberg @ Liberty HillsboroLiberty HS
Olympia Invite 3200m and DMR (HS, Club, UnA) OlympiaIngersoll Stadium
OWC Sweet Home @ Woodburn WoodburnWoodburn HS
Phoenix at Hidden Valley MurphyHidden Valley HS
PIL Distance and Relays @ Franklin PortlandFranklin HS
PIL Jumps @ Cleveland PortlandCleveland
PIL Sprints/Hurdles PortlandGrant HS
PIL Throws @ Roosevelt PortlandRoosevelt HS
Redmond vs Hood River and The Dallas RedmondRedmond HS
South Eugene @ Springfield SpringfieldSilke Filed
St Mary's Academy @ Tigard HS Girls only PortlandTigard HS
St. Helens @ Rex Putnam PORTLANDRex Putnam HS
Summit vs Sisters, Gilchrist, Paisley BendSummit HS
Taft Invite Lincoln CityVoris Field
Tualatin at Lakeridge Lake OswegoLakeridge HS
West Linn @ Oregon City Oregon CityPioneer Memorial Stadium
Thursday, April 22
Lebanon at Corvallis CorvallisCHS
3A-SD2 Meet SalemBlanchet Catholic School
3A-SD4 Special District 4 HarrisburgLegends Field
Central @ Dallas DallasDHS
In the Dirt Track Meet RiddleRiddle HS
Jesuit @ Westview PortlandWestview
Mountainside @ Aloha BeavertonAloha HS
NWL Meet - Faith Bible and Knappa @ Vernonia VernoniaVernonia HS
NWL West Meet #2 Host Neah-Kah-Nie Rockaway BeachNeah-Kah-Nie HS
Nyssa HS- Don Walker NyssaDon Walker Invite
Ontario Intrasquad meet OntarioEarl Blackaby Track
Prairie City Annual Track Meet Prairie CityPrairie City Track
RVHS vs Crook Crounty, Pendleton RedmondRVHS
Silverton @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
South Albany @ West Albany AlbanyWest Albany HS
Sunset @ Beaverton BeavertonBeaverton HS
Willamette, Marist & Churchill at Sheldon EugeneSheldon HS
Friday, April 23
BSHS Intrasquad PV competition BendBend Senior HS
Centennial, Sandy at DD PortlandPalermini Stadium
Central Coast Invitational FlorenceSiuslaw HS
Clackamas @ Reynolds TroutdaleReynolds HS
Coquille Twilight Invitational CoquilleCoquille HS
Jeff Agar Memorial Invite Trout LakeDearden Field
Medford Rotary Relays MedfordBowerman Field & Spiegelb...
North Marion Twilight AuroraNorth Marion Track
SOS (Small Oregon Schools) Icebreaker Silver LakeNorth Lake HS
Weston McEwen Meet AthenaWeston McEwen Track
Saturday, April 24
Arlington Big Sky Meet ArlingtonArlington HS Track
Banks @ Valley Catholic BeavertonValley Catholic HS
Junction City Invitational Junction CityJunction City HS
Knappa Invitational AstoriaKnappa HS
Medford Rotary Relays MedfordBowerman Field & Spiegelb...
STTC 2021 Outdoor #3 (HS, MS, Club, Collegiate, UnA) Oregon CitySTTC
Tillamook @ Seaside SeasideSeaside HS
Monday, April 26
3A SD2 Taft vs. Dayton/Scio Lincoln CityVoris Field
McKay @ North Salem SalemNorth Salem HS
South at West Salem SalemTitan Stadium
Sprague @ McNary KeizerMcNary HS
Tuesday, April 27
GP @ Roseburg Dual Meet RoseburgRoseburg HS
Jester Intrasquad NewportNewport HS
JV Meet at Sheldon (HS, UnA) EugeneSheldon HS
L & C League Meet at Catlin Gabel (Girls First) PortlandCatlin Gabel Schools
Liberty, Faith Bible @ Century HillsboroCentury HS
Silverton @ Central IndependenceCentral HS
Sky-Em JV Marshfield, Triangle Lake @ Elmira ElmiraElmira HS
Sky-Em JV Meet @ Cottage Grove Cottage GroveCottage Grove HS
Wednesday, April 28
2A SD2 @ Salem Academy Salem2A SD2 Meet at Salem Acad...
3A MVC @ Pleasant Hill Pleasant HillPleasant Hill HS
Benson, Wells @ Jefferson PortlandJefferson HS
Churchill @ Springfield JV Meet SpringfieldSilke Field
Eagle Point @ Ashland AshlandAshland HS
Estacada, Damascus Christian v Molalla Triangular ... MolallaHeckard Field
Glencoe @McMinnille McminnvilleMcMinnville HS
Hidden Valley, Lost River @ Henley Klamath fallsHenley HS
Knappa NWL Meet (Running Events Only) AstoriaKnappa HS
Lake Oswego @Tualatin TualatinTualatin HS
Lakeridge at Canby CanbyCanby HS
Lincoln, Cleveland @ McDaniel PortlandMarshall Campus
NMHS @ Crater Central PointCrater HS
North Marion @ Madras MadrasMadras HS
Parkrose at La Salle PortlandLa Salle Prep
Putnam @ Milwaukie MilwaukieMilwaukie HS
Ridgeview @ MVHS BendMountain View HS
Sherwood @ Newberg NewbergNewberg HS
St. Mary's @ West Linn West LinnWest Linn HS
Summit @ Bend BendBend HS
Tigard vs. Oregon City PortlandTigard HS
Wilsonville @ Hillsboro HillsboroHare Field
Thursday, April 29
2A District 3 @ Oakland 2 OaklandEddy Field
3A SD2 Amity vs Blanchet/SC/Willamina AmityAmity HS
Aloha, Beaverton @ Sunset PortlandSunset HS
Baker 3 way Baker CityBaker HS
Bob Newland Invitational FROSH/SOPH MedfordSouth Medford High
Burns Invitational BurnsBurns HS
CC vs Redmond & HRV (Senior Night) PrinevilleWard Rhoden stadium
Corvallis @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
Dallas @ SAHS AlbanySouth Albany HS Track
Gladstone v Corbett Dual Meet GladstoneGladstone HS
Glide Dual Meet #2 District 3 GlideGlide Athletics Complex
Lebanon @ West Albany AlbanyWest Albany HS
Mountainside @ Jesuit (HS, UnA) PortlandJesuit HS
North Valley at Mazama Klamath FallsMazama HS
NWL Jumpers Only CloverdaleNestucca HS
SD 4 Meet Creswell33390 Nieblock Ln
Southridge vs Westview BeavertonSouthridge
Friday, April 30
Astoria @ Tillamook 97141Tillamook HS
City Invitational at Marist EugeneMarist HS
Franklin, Roosevelt @ Grant PortlandGrant HS
Gilchrist and Culver at Sisters HS SistersSisters HS
Reynolds @ Central Catholic HS PortlandFernhill Park Track
Sandy @ Clackamas ClackamasClackamas HS
Seaside @ Banks BanksBanks HS
Sky-Em League Showcase FlorenceSiuslaw HS
Warrenton Invite @ Knappa AstoriaKnappa HS
May
Saturday, May 1
3A SD4 Special District 4 HarrisburgLegends Field
Amity Invite AmityAmity Invite
City Invitational at Marist EugeneMarist HS
Condon Big Sky Meet CondonCondon HS Track
Henley Frosh / Soph invite Klamath fallsHenley HS
Ida B Wells & Lincoln @ Sherwood SherwoodSherwood HS Track and Fie...
Philomath Invite PhilomathPhilomath HS
Sherman County Invitational MoroSherman County School
Sutherlin vs St. Mary's dual meet MedfordSt. Mary's School
Monday, May 3
McNary at West Salem SalemTitan Stadium
North Salem @ Sprague SalemSprague HS
South Salem @ McKay SalemMcKay HS
Tuesday, May 4
2A SD2 @ Santiam Mill CitySantiam HS
Blanchet Invitational SalemBlanchet Catholic School
Central Catholic & Reynolds @ Sandy SandySandy HS
L & C League Meet at Catlin Gabel (Boys first) PortlandCatlin Gabel Schools
May the 4th Be With You Cave JunctionIllinois Valley HS - Jani...
Monroe Home #2 MonroeMonroe HS
Philomath at Newport NewportNewport HS
Sky-Em JV Districts Junction CityJunction City HS
Wednesday, May 5
@The Dalles vs Crook County The DallesWahtonka Track
Ashland @ Grants Pass HS Dual Meet Grants PassRuss Werner
Benson, Lincoln @ Roosevelt PortlandRoosevelt
Century @ McMinnville (Senior Night) McminnvilleMcMinnville HS
Crater @ EP Eagle PointEagle Point HS
CV @ SAHS AlbanySouth Albany HS Track
Estacada @ North Marion League Meet AuroraNorth Marion Track
Forest Grove @ Liberty HillsboroLiberty HS
Franklin, Wells @ Jefferson PortlandJefferson
Gilchrist Small School Invite GilchristLa Pine
Grant, McDaniel @ Cleveland PortlandCleveland HS
Hillsboro at La Salle PortlandLa Salle Prep
HS & MS @ Hood River Valley (HS, MS) Hood RiverHood River Valley HS
Jesuit @ Sherwood SherwoodSherwood HS Track and Fie...
Mountain View @ Bend BendBend HS
North Eugene @ Springfield JV Meet SpringfieldSilke Field
North Valley at Hidden Valley Grants PassHidden Valley HS
OWC Cascade @ Woodburn WoodburnWoodburn HS
Parkrose @ Rex Putnam MilwaukieRex Putnam HS
Phoenix @ Henley Klamath fallsHenley HS
Roseburg @ South Medford MedfordSouth Medford
SMA at Lakeridge Lake OswegoLakeridge HS
South Eugene at Sheldon (HS, UnA) EugeneSheldon HS
South Umpqua Myrtle Creek501 Chadwick Lane
Stayton V Sweet Home Sweet HomeHusky Field
Summit VS Redmond BendSummit HS
Sutherlin HS/Douglas HS Co-Host Meet SutherlinSutherlin HS
Tigard @Tualatin TualatinTualatin HS
Toledo Jr/Sr High League Meet ToledoToledo Jr/Sr
Wilsonville @ St. Helens Saint HelensSt. Helens HS
Thursday, May 6
2A SD2 @Jefferson JeffersonJefferson HS
3A SD2 Amity vs YC/Willamina/Scio/Dayton AmityAmity HS
Beaverton @ Westview PortlandWestview HS
Central @ Lebanon LebanonLebanon HS
Clatskanie Track Meet ClatskanieDick Manick Field
Dallas @ West Albany AlbanyWAHS
Gladstone v Molalla Dual Meet GladstoneGladstone HS
NWL at Portland Christian PortlandPortland Christian School...
NWL District Meet AstoriaKnappa HS
NWL West Meet #3 Host Neah-Kah-Nie Rockaway BeachNeah-Kah-Nie HS
Silverton at Corvallis CorvallisCHS
Southridge vs Aloha BeavertonSouthridge
Sunset @ Mountainside PortlandMountainside HS
Friday, May 7
Friday Night Lights @ Newberg NewbergNewberg HS
Grant Union Invitational John Day3 Flags Field
La Grande Invite La GrandeLa Grande Track
Sisters HS Home Meet SistersSisters HS
Taft intrasquad Lincoln CityTaft 7-12
The Twilight Hustle CorvallisCrescent Valley HS
Valley 10 Meet (Host St. Stephens) BeavertonLife Christian School
Wally Ciochetti Invitational Cottage GroveCottage Grove HS
Saturday, May 8
113th Annual Coos County Meet Coos BaySteve Prefontaine Track
2nd Annual Perrydale Invite AmityPerrydale HS
Clack., Bar., Gre., Cent. @ David Douglas PortlandPalermini Stadium
Glide Small Schools Meet GlideGlide Athletics Complex
Lakeview Invite LakeviewLakeview HS
Seaside/Warrenton @ Astoria AstoriaAstoria HS
Sherwood Great Marks Festival SherwoodSherwood HS Track and Fie...
Summit Weekend Warrior Meet BendSummit Track Facility
Tillamook @ Valley Catholic BeavertonValley Catholic HS
Wheeler County Invite CondonCondon HS
Willamette City Invitational EugeneWillamette HS
Monday, May 10
South Salem @ McNary KeizerMcNary HS
Sprague @ McKay SalemMcKay HS
West Salem at North Salem SalemNorth Salem HS
Tuesday, May 11
McMinnville @ Liberty HillsboroLiberty HS
Wednesday, May 12
3A-SD2 District Championships AmityAmity HS
Ashland @ Crater Central PointDutch Meyer Stadium
Century @ Forest Grove Forest GroveForest Grove HS
Cleveland, Roosevelt @ Jefferson PortlandJefferson HS
Franklin, Lincoln @ Wells PortlandIda B. Wells HS
Grants Pass & Cascade Christian @ South Medford MedfordSouth Medford
Hillsboro@ St. Helens Saint HelensSt. Helens HS
La Salle at Milwaukie PortlandMilwaukie HS
Newberg @ Glencoe HillsboroHare Field
Parkrose at Wilsonville WilsonvilleWilsonville HS
Roseburg v. North Medford MedfordBowerman Field (North Med...
Scappoose @ Putnam MilwaukieScappoose @Putnam
Silverton @ SAHS AlbanySouth Albany HS Track
Skyline Westside JV Meet Grants PassNorth Valley HS
Summit, Bend @ MVHS BendMountain View HS
Sutherlin HS/Douglas HS Co-Host Meet SutherlinSutherlin HS
TRL District Championships CanbyCanby HS
Thursday, May 13
3A-SD2 District Championships AmityAmity HS
Beaverton @ Jesuit (HS, UnA) PortlandJesuit HS
Central @ Crescent Valley CorvallisCrescent Valley HS
Dallas @ Lebanon LebanonLHS
MHC Novice District Meet ClackamasClackamas HS
Prairie City Twilight Meet Prairie CityPrairie City Track
Southridge, Aloha @ Mountainside BeavertonMountainside HS
TRL District Championships CanbyCanby HS
West Albany at Corvallis CorvallisCHS
Westview @ Sunset PortlandSunset HS
Friday, May 14
1A Meet HarperHarper HS
2A-SD1 District Championships PortlandPortland Christian School...
3A-SD1 District Championships ClatskanieDick Manick Field
4A-2 Tri-Valley Conference District Meet MadrasMadras HS
4A-4 Sky-Em League Championships FlorenceSiuslaw HS
Banks @ Tillamook TillamookTillamook
Benson, Grant @ McDaniel PortlandMcDaniel (Marshall Campus...
Outback Invitational Silver LakeNorth Lake HS
Pacific League JV District McminnvilleMcMinnville HS
SOC JV District Eagle PointEagle Point HS
Special District 4 Meet BandonBandon HS
TRL District Championships CanbyCanby HS
Valley 10 All-Comers Day 1 PortlandPortland Christian Middle...
Valley Catholic @ Astoria AstoriaAstoria HS
Varsity City Championships SpringfieldSilke Field
Saturday, May 15
2A-SD1 District Championships PortlandPortland Christian School...
3A-SD1 District Championships ClatskanieDick Manick Field
4A-2 Tri-Valley Conference District Meet MadrasMadras HS
4A-4 Sky-Em League Championships FlorenceSiuslaw HS
4A-6 GOL Championship OntarioEarl Blackaby Track
6A-4 Mt. Hood Conference Championships GreshamSam Barlow HS
71st Grants Pass Rotary by Caliber Home Loans Grants PassRuss Werner
Casco League Championship SeasideJewell HS
Jo-High Invite JosephBill McCadden Memorial tr...
Salem HS Vault Final SalemQuady TC
Seaside "Ocean in View" Inaugural Meet SeasideSeaside HS
Sherman County Invite: Round 2 MoroSherman County School
Special District 3 District Championships GlideGlide Athletics Complex
TRL District Championships CanbyCanby HS
Valley 10 All-Comers-Day 2 AlohaLife Christian School
Varsity City Championships SpringfieldSilke Field
Other Meets
Thursday, September 24, 2020
Sherwood Intrasquad #1 SherwoodSherwood HS
Thursday, October 1, 2020
Sherwood Intrasquad #2 SherwoodSherwood HS
Thursday, October 8, 2020
Sherwood Intrasquad #3 SherwoodSherwood HS
Wednesday, October 14, 2020
Sherwood Intrasquad Finale SherwoodSherwood HS
Thursday, October 15, 2020
Sherwood Intrasquad Finale SherwoodSherwood HS
Tuesday, November 10, 2020
Viking Fall/Winter Trials 2020 SalemNorth Salem

Icon Key:
- Locked
- Locked, but requests allowed
- Attendance Accepted
- Attendance Unconfirmed
- Attendance Denied
- Pending Invite (waiting for you to accept)
- Invite Requested by You

Key to the circles:

Less than 10 teams
Less than 20 teams
Less than 30 teams

30 or more teams

% of teams with results