Team Results Management

Meet Info

VarsityJunior Varsity
Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.12Kenny Scott10.99a (2.2)Appomattox County
2.12Wesley Gates11.14a (2.2)Staunton River
3.11Malcolm Hardy11.16a (2.2)William Fleming
4.11Meech Coles11.20a (3.6)Staunton River
5.11Lamont Hamlette11.26a (2.2)E.C. Glass
6.12Neal Thomas11.35a PR (1.6)Appomattox County
7.11Terrence Travis11.43a PR (3.6)Blacksburg
8.12Trevon Baker11.57a PR (4.0)Atlee
9.10Tucker Suttles11.60a SR (1.6)William Byrd
10.10Michael Goins11.64a PR (2.2)E.C. Glass
11.9Antonio Gouard11.65a (2.2)Heritage (Lynchburg)
12.12Lee Lewis11.68a PR (3.6)Liberty (Bedford)
13.12Zachery Adkins11.72a PR (1.6)Franklin County
14.10Akil Robinson11.77a SR (1.6)Charlottesville
15.12Curtis Whitlow11.80a PR (1.6)Jefferson Forest
16.11Matt Combs11.90a (3.6)Atlee
17.11Clay Davis11.95a SR (4.0)Blacksburg
18.10Shaquille Ingram11.96a SR (1.6)Heritage (Lynchburg)
19.11Thomas Clark12.00a (3.6)Liberty (Bedford)
19.9Tecquin Hogue12.00a SR (4.0)Halifax County Sr
21.-Marquis Wesley12.02a PR (1.6)Amherst County
22.9Sydney Sandidge12.08a SR (3.6)Amherst County
23.10Richard Washington12.09a PR (3.6)Charlottesville
24.10Steven Jackson12.61a (4.0)Monticello
25.12Devin Dean12.68a (2.2)William Fleming
26.12Stacy Charlton12.75a PR (1.6)Rustburg
27.10Ben DeRonde14.55a PR (4.0)Jefferson Forest
 

100 Meters  Junior Varsity - Finals

1.9Xavier Pannell11.91a PR (2.4)Heritage (Lynchburg)
2.9Malik Bonds12.00a PR (2.4)William Fleming
3.9Joshua Merril12.13a PR (2.4)William Byrd
4.9Aaron Mason12.23a SR (2.4)William Fleming
5.9Josh Sessoms12.40a PR (2.4)E.C. Glass
6.8Marcus Brown12.65a SR (2.4)Staunton River
7.9Deneil Bryant12.98a PR (2.4)Charlottesville
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.11Andrew Catanese4:29.31aAtlee
2.11Justin Resendes4:33.79a PRJefferson Forest
3.11Andy Hesse4:37.91a PRAtlee
4.10Stuart Robertson4:39.38a SRStaunton River
5.11Anthony Noegel4:41.07aBlacksburg
6.10Hunter Bass4:48.94aRustburg
7.9David Barrett4:49.36aStaunton River
8.10Kyle Bibler4:49.54aRustburg
9.11John Boitnott4:49.64aFranklin County
10.11Nate Martin4:56.68aParry McCluer
11.12Sol Simpson5:01.37a SRWilliam Fleming
12.12Joshua Cromwell5:02.57aLiberty Christian Ac...
13.11Henry Risberg5:03.04aCharlottesville
14.10Chris Beard5:10.29a SRParry McCluer
15.10John Rose5:12.21a SRE.C. Glass
16.-Register Alex5:22.35a PRFranklin County
17.10Dalton Royal5:26.11aWilliam Byrd
18.11Frederick Strickland5:29.31a SRWilliam Fleming
19.11Will Barton5:38.87a PRWilliam Byrd
20.12Davis Moore6:05.26a PRCharlottesville
21.10Brian McCORKLE6:10.79a SRE.C. Glass
 

1600 Meters  Junior Varsity - Finals

1.9Nick Link4:43.55a SRBlacksburg
2.9Luke Phillips4:45.64a SRBlacksburg
3.8Michael Carter4:45.82a SRBlacksburg
4.9Thomas Franco5:04.34aAtlee
5.9Ryan Johnson5:08.76a PRLiberty Christian Ac...
6.9Jeremiah Mosse5:09.75a PRLiberty Christian Ac...
7.9Tyler Dolsey5:12.37a SRHeritage (Lynchburg)
8.9Jacob Jaminet5:16.04a PRHeritage (Lynchburg)
9.8Sam James5:17.57a PRBlacksburg
10.8Allan Smith5:22.49a PRParry McCluer
11.8Sam Armstrong5:24.49a PRParry McCluer
12.8Hunter Sutiff5:42.05a PRWilliam Byrd
13.9Aaron Little5:44.28aHalifax County Sr
14.9Patrick Christian5:44.45aAtlee
15.9Steven Tran5:51.35a PRWilliam Fleming
16.9William Strickland6:49.12aWilliam Fleming
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Vincent Wyatt15.62a (2.0)William Fleming
2.12Quinton Fouche15.68a (.9)Heritage (Lynchburg)
3.11Derek Anderson15.89a (2.0)Liberty (Bedford)
4.10Trey Roberts16.13a (.9)Halifax County Sr
5.12Chris Thornton16.19a (2.0)Appomattox County
6.10Xavier Waller16.21a SR (.9)Heritage (Lynchburg)
7.11Marcus Bowman16.31a (.9)Halifax County Sr
8.11Joey Kleiner16.79a (2.0)Blacksburg
9.9LaQuarius Warfield17.67a PR (1.9)Charlottesville
10.10Chris Bell17.68a (.9)E.C. Glass
11.9Dalton Parker17.77a (1.9)Staunton River
12.11Johnathan Whitworth17.87a SR (1.9)Liberty (Bedford)
13.12Dillon Smither17.90a (.9)Staunton River
14.10Junior Goode18.74a SR (1.2)Appomattox County
15.10Anthony West19.23a (.9)Amherst County
16.12Ethan Holder19.67a PR (1.2)William Byrd
17.10Ross Dove19.69a (1.9)Blacksburg
18.10Diamante Scott20.79a PR (1.2)Charlottesville
19.11Tyler Callahan20.89a PR (1.2)William Byrd
20.11Thomas Lythgoe20.98a (1.9)James River (Buchanan)
21.11Scott Duvall21.06a SR (1.9)Franklin County
22.9Chemo Anderson21.46a PR (1.9)Franklin County
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Marques Atkinson38.64aAtlee
2.11Vincent Wyatt41.79aWilliam Fleming
3.11Joey Kleiner42.44aBlacksburg
4.12Chris Thornton42.77aAppomattox County
5.11Marcus Bowman43.22aHalifax County Sr
6.12Marcellus Barley43.23a PRGeorge Washington
7.10Chris Bell43.45aE.C. Glass
8.11Derek Anderson43.47aLiberty (Bedford)
9.12Anthony Ferguson43.57a SRE.C. Glass
10.12Quinton Fouche44.26a SRHeritage (Lynchburg)
11.10Junior Goode44.31a SRAppomattox County
12.12Zach Myers46.89aBlacksburg
13.10David Johnson47.06aCharlottesville
14.11Thomas Lythgoe47.12aJames River (Buchanan)
15.9Dalton Parker47.55a SRStaunton River
16.11Tyler Callahan47.67aWilliam Byrd
17.10Samuel Phifer47.87a PRFranklin County
18.10Anthony West48.26aAmherst County
19.9Josh Neely48.65aJames River (Buchanan)
20.10Xavier Waller48.77a SRHeritage (Lynchburg)
21.12Dillon Smither49.23aStaunton River
22.10Jones Rickquan50.87a PRCharlottesville
23.12Michael Staples50.93aWilliam Byrd
24.10Levi Padgett55.07aRustburg
25.11Johnathan Whitworth55.66aLiberty (Bedford)
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Mario Vaughn
Anthony Rose
Thomas Sandidge
Terrance Morse
44.02aAmherst County
2.-Relay Team 44.08aAppomattox County
3.-Relay Team 44.17aE.C. Glass
4.-Relay Team 44.73aHeritage (Lynchburg)
5.-Relay Team 44.92aCharlottesville
6.-Justin Mihelich
Wesley Gates
Jarret Moon
Meech Coles
45.33aStaunton River
7.-Terrence Boyd
Trey Roberts
Davon Greene
Kendall Adams
45.91aHalifax County Sr
8.-Tucker Suttles
Derrick Palmer
Caleb Harris
Darryl Preston
46.11aWilliam Byrd
9.-Derek Anderson
Lee Lewis
Malcolm McCoy
Thomas Clark
46.13aLiberty (Bedford)
10.-Relay Team 47.31aRustburg
11.-Matt Combs
Trevon Baker
Nick Spinner
Clay Burris
47.59aAtlee
12.-Clay Davis
Ross Dove
Zach Myers
Monari Ghartoni
48.50aBlacksburg
13.-Relay Team 52.05aJefferson Forest
14.-Relay Team 52.50aWilliam Fleming
---Ridgeway Xavier
Brandon Mattox
Ryan Flynn
Jonathan Jones
DQFranklin County
 

4x200 Relay  Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:32.71aE.C. Glass
2.-Michael Atkinson
Shaowei Tu
Nick Spinner
Clay Burris
1:34.05aAtlee
3.-Terrence Boyd
Kendall Adams
Davon Greene
Antonio Bailey
1:34.16aHalifax County Sr
4.-Benjamin Pendergraft
Wesley Gates
Justin Mihelich
Meech Coles
1:34.72aStaunton River
5.-Clay Davis
Jackson Sims
Joey Kleiner
Terrence Travis
1:36.20aBlacksburg
6.-Relay Team 1:36.24aHeritage (Lynchburg)
7.-Relay Team 1:36.99aWilliam Byrd
8.-Relay Team 1:37.27aAppomattox County
9.-Relay Team 1:37.78aCharlottesville
10.-Lee Lewis
Thomas Clark
Malcolm McCoy
Marquis Leftwich
1:40.54aLiberty (Bedford)
11.-Relay Team 1:41.31aRustburg
12.-Relay Team 1:49.62aWilliam Fleming
 

4x200 Relay  Junior Varsity - Finals

1.-Relay Team 1:40.30aHeritage (Lynchburg)
2.-Relay Team 1:40.51aWilliam Fleming
3.-Relay Team 1:48.76aStaunton River
4.9Kevin Hartley
Luke Phillips
Jared Hildago
Joe McDonald
1:53.76aBlacksburg
5.-Relay Team 2:05.55aWilliam Byrd
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Michael Atkinson
Shaowei Tu
Matt Combs
Marques Atkinson
3:24.83aAtlee
2.-Jackson Sims
Quinn Hull
Terrence Travis
Matthew Howard
3:27.08aBlacksburg
3.-Thomas Sandidge
Anthony Ware
Devonte Brown
Terrance Morse
3:30.22aAmherst County
4.-Curtis Whitlow
Tres Langhorne
Todd Tenpas
Justin Resendes
3:35.37aJefferson Forest
5.-Relay Team 3:36.81aE.C. Glass
6.-Frederick Strickland
Vincent Wyatt
Malcolm Hardy
Sol Simpson
3:40.17aWilliam Fleming
6.-Wesley Butler
Antonio Thomas
Xavier Calloway
Derek Sales
3:40.17aHeritage (Lynchburg)
8.-Relay Team 3:42.11aCharlottesville
9.-Cameron Mosley
Chris Thornton
Junior Goode
Leander Robinson
3:42.72aAppomattox County
10.-Relay Team 3:44.92aWilliam Byrd
11.-Benjamin Pendergraft
Dillon Smither
Colton Parker
Justin Mihelich
3:46.65aStaunton River
12.-Ghee Jay Zeigler
Casey Turner
Gabriel Taylor
Matthew Lamar
3:57.01aFranklin County
13.-Relay Team 4:05.10aHalifax County Sr
 

4x400 Relay  Junior Varsity - Finals

1.-Relay Team 4:00.07aWilliam Fleming
2.-Relay Team 4:06.12aBlacksburg
3.9Kyle Jones
Joseph Medlin
Johnny Hockman
Logan Merrill
4:26.91aStaunton River
4.-Relay Team 4:43.16aWilliam Byrd
 

4x800 Relay  Varsity - Finals

1.-Zach Link
George Carter
Matthew Howard
Quinn Hull
7:59.63aBlacksburg
2.-Tres Langhorne
Justin Resendes
Todd Tenpas
Curtis Whitlow
8:25.44aJefferson Forest
3.-Jonathan Murphy
Kevin O'Connor
Joshua Williams
Johnathan Williams
8:38.11aWilliam Byrd
4.-Dylan Beck
David Barney
Matt Pittard
Jermayne Waller
8:49.87aE.C. Glass
5.-Benjamin Pendergraft
David Barrett
Colton Parker
Stuart Robertson
8:55.09aStaunton River
6.-Kyle Bibler
Hunter Bass
Kevin Phillips
Levi Padgett
9:07.47aRustburg
7.-Tim Campensa
Jordan Wells
Matthew Lamar
John Boitnott
9:11.42aFranklin County
8.-Relay Team 9:29.92aWilliam Fleming
9.-Relay Team 9:43.15aHeritage (Lynchburg)
10.-Jonathan Fitzgerald
D'Ante Haythe
Devonte Brown
Chance Barkyoumb
9:53.00aAmherst County
 

4x800 Relay  Junior Varsity - Finals

1.-Nick Wilson
Alex Wells
Chris Eyestone
Jared Hildago
10:07.12aBlacksburg
2.9Tyler Box
Thomas Franco
Chase Steele
Michael Spagnolo
10:25.86aAtlee
3.-Relay Team 10:57.09aWilliam Fleming
4.-Relay Team 11:15.97aWilliam Byrd
 

4x1600 Relay  Varsity - Finals

1.-George Carter
Matthew Howard
Quinn Hull
Zach Link
18:33.98aBlacksburg
2.-Andrew Catanese
Andy Hesse
Tom Bavin
Austin Smith
19:54.12aAtlee
3.-Jermayne Waller
David Barney
Matt Pittard
Dylan Beck
20:07.46aE.C. Glass
4.-Joshua Williams
Johnathan Williams
Kevin O'Connor
Dalton Royal
20:10.61aWilliam Byrd
5.-David Barrett
Colton Parker
Cody Meadows
Stuart Robertson
20:33.11aStaunton River
6.-Relay Team 22:55.86aFranklin County
7.-Relay Team 24:50.80aWilliam Fleming
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Steven Allen51-06.00Charlottesville
2.12Spencer Latham50-10.00E.C. Glass
3.12Raheim Turner48-11.75Charlottesville
4.12Russell Rexrode48-08.50James River (Buchanan)
5.11Tedrick Holland47-09.75 SRGeorge Washington
6.12Antwon Harvey47-09.25Amherst County
7.12Cheve Tolbert47-07.00James River (Buchanan)
8.12Sidney Matthews45-02.00Appomattox County
9.11Joseph Morris45-00.00Franklin County
10.11Theron Perry43-10.50 SRHeritage (Lynchburg)
11.11Hunter Bailey42-10.00E.C. Glass
12.10Cole Stout42-08.00 SRAtlee
13.11Devonte Brown42-07.00 SRAmherst County
14.12Brandon Sparrow41-09.00Liberty (Bedford)
15.12Tyler Patterson41-03.00Liberty (Bedford)
16.11Devonte Taylor40-01.00Franklin County
17.11Keon Hubbard39-10.00 SRAppomattox County
18.12Hunter Brooks38-10.00Atlee
19.12Alex Miller38-02.00Staunton River
20.10Brice Connor36-09.00William Byrd
21.10A J Thompson36-01.00 SRWilliam Byrd
22.9Blake Papet35-03.00Liberty Christian Ac...
23.10Asa Walvoort34-09.00Staunton River
24.12Demetrius Chapman34-02.25Liberty Christian Ac...
25.10Cortez Rucker31-04.00 PRRustburg
26.12Stephen Policke31-02.00 PRJefferson Forest
27.10Bernard Bradsher29-03.50Halifax County Sr
28.10Deontae Tucker26-10.00Halifax County Sr
29.10Ryan Woody23-04.00 PRWilliam Fleming
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Spencer Latham151-07E.C. Glass
2.10Cole Stout139-02 SRAtlee
3.12Russell Rexrode134-10James River (Buchanan)
4.12Hunter Brooks133-09Atlee
5.11Tedrick Holland130-03 SRGeorge Washington
6.11Joseph Morris129-00Franklin County
7.12Antwon Harvey126-11 PRAmherst County
8.11Devonte Taylor124-03Franklin County
9.11Hunter Bailey120-05E.C. Glass
10.12Demetrius Chapman117-03 PRLiberty Christian Ac...
11.12Tyler Patterson116-07 PRLiberty (Bedford)
12.11Theron Perry115-00 SRHeritage (Lynchburg)
13.12Steven Allen109-07Charlottesville
14.9Chris Burton106-07 SRGeorge Washington
15.10Asa Walvoort100-11Staunton River
16.10A J Thompson100-04 SRWilliam Byrd
17.11Devonte Brown95-02 SRAmherst County
18.10Christian Runyon93-03William Byrd
19.11Travis Lipscomb93-00 SRHalifax County Sr
20.12Brandon Sparrow87-05Liberty (Bedford)
21.10Tyrell Harris84-10 PRHalifax County Sr
22.11Nick Madison81-02 SRStaunton River
23.10Cortez Rucker80-08 PRRustburg
24.10Steven Watson76-09 SRHeritage (Lynchburg)
25.10Ryan Woody62-07 PRWilliam Fleming
 

High Jump  Varsity - Finals

1.11Davon Greene6-02.00 PRHalifax County Sr
2.12Anthony Rose6-00.00Amherst County
3.10Xavier Waller6-00.00Heritage (Lynchburg)
4.10Jeremy Darby6-00.00 PRAmherst County
5.10Patrick Donigan6-00.00E.C. Glass
6.11Michael Atkinson5-10.00 PRAtlee
7.11Terrence Travis5-10.00Blacksburg
8.12Demitrius Garland5-10.00 PRE.C. Glass
9.11Adam O'Keffe5-10.00Atlee
10.11Shane Stith5-08.00 PRLiberty (Bedford)
10.11Johnathan Whitworth5-08.00 PRLiberty (Bedford)
10.11Vincent Wyatt5-08.00William Fleming
10.11Justin Smith5-08.00William Byrd
10.11Eric Sloan5-08.00William Byrd
15.12Omar Pannell5-06.00 PRHeritage (Lynchburg)
15.12Patrick Bennett5-06.00James River (Buchanan)
15.11Jamal Robinson5-06.00 PRAppomattox County
15.11Kendall Adams5-06.00 PRHalifax County Sr
15.12Cameron Mosley5-06.00Appomattox County
--11Brandon ToliverNHCharlottesville
--10David JohnsonNHCharlottesville
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.10Wesley Butler12-06.00 PRHeritage (Lynchburg)
2.11Jaze Spradley12-00.00Amherst County
3.12Patrick McCorkle11-06.00 PRE.C. Glass
4.10Ken Ritchey11-00.00Jefferson Forest
5.11Devin Castillo9-00.00Franklin County
6.11Henry Risberg8-06.00 SRCharlottesville
7.11Scott Duvall8-06.00 PRFranklin County
--12Dillon SmitherNHStaunton River
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.12Kenny Scott22-06.25Appomattox County
2.12Neal Thomas20-11.25 PRAppomattox County
3.12Wesley Gates20-11.00Staunton River
4.11Davon Greene20-08.50Halifax County Sr
5.12Darius Carter20-07.00George Washington
6.11Derek Anderson20-03.00 PRLiberty (Bedford)
7.12Mario Vaughn20-02.25Amherst County
8.11Aaron Little19-08.50E.C. Glass
9.11Lamont Hamlette19-05.75E.C. Glass
10.12Reginald Sterling19-03.00Charlottesville
11.11Marques Atkinson18-11.75Atlee
12.10Maleek Henley18-11.00 SRHeritage (Lynchburg)
13.11Eric Sloan18-09.25William Byrd
14.12Gordon Word18-08.00 PRHalifax County Sr
15.12Desmond Cobbs18-06.50 PRRustburg
16.11Benjamin Pendergraft18-06.00 SRStaunton River
16.12Trevon Baker18-06.00 PRAtlee
18.12Patrick Bennett18-05.25James River (Buchanan)
19.11Kirby Anderson18-05.00 PRAmherst County
20.11Thomas Clark18-00.75Liberty (Bedford)
21.11Jonathan Jones17-11.75Franklin County
22.9LaQuarius Warfield17-07.50 PRCharlottesville
23.10Tyler Kern17-06.00James River (Buchanan)
24.9Ryan Flynn17-01.00Franklin County
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.12Wesley Gates44-09.25Staunton River
2.11Aaron Little43-06.50 SRE.C. Glass
3.10David Johnson43-02.25Charlottesville
4.12Darius Carter42-06.50George Washington
5.10Xavier Calloway41-08.25Heritage (Lynchburg)
6.10Xavier Waller41-03.50Heritage (Lynchburg)
7.12Terry Haynes41-00.50E.C. Glass
8.11Derek Anderson41-00.00Liberty (Bedford)
9.12Damien Chilton40-02.50Amherst County
9.12Trevon Baker40-02.50 PRAtlee
11.11Kirby Anderson39-11.00 PRAmherst County
12.11Thomas Clark39-09.00Liberty (Bedford)
13.11Terrence Boyd38-10.75 SRHalifax County Sr
14.9Ryan Flynn38-03.00 SRFranklin County
15.11Joey Kleiner37-08.00Blacksburg
16.11Adam O'Keffe37-06.00Atlee
17.11Benjamin Pendergraft37-02.75Staunton River
18.11Travis Lipscomb36-08.25Halifax County Sr
19.11Ghee Jay Zeigler36-04.00Franklin County
20.12Jordan Ronning36-03.00 PRWilliam Byrd
21.12John Mooney36-02.75 SRWilliam Byrd