Team Results Management

Meet Info

Highlighter is active, an entry to highlight.

100 Meters  Varsity - Finals

1.9Isaiah Brandt-Sims10.88aWenatchee
2.12Mike Esparza11.47aEisenhower
3.11Austin Wagner11.52aA.C. Davis
4.9Spencer Smith11.62aWenatchee
5.11Scotty Shead11.67a PRA.C. Davis
6.12Kyle Clemans11.76a PRWenatchee
7.9Brooks Milbrandt11.77a SRMoses Lake
8.11Kyle Keeler11.84a PRWenatchee
9.11Luis Bahena11.90aA.C. Davis
10.10Justyn Simmons12.06aMoses Lake
11.11Steven Cline12.09aMoses Lake
12.10Alexander Sifuentes12.32a PRA.C. Davis
13.10John Nichols12.96aEisenhower
11Jordan KoonDQMoses Lake
 

200 Meters  Varsity - Finals

1.9Isaiah Brandt-Sims22.09aWenatchee
2.12Dimitri Mandapat22.59aEisenhower
3.11Austin Wagner23.07aA.C. Davis
4.12Mike Esparza23.30aEisenhower
5.11Scotty Shead23.52a PRA.C. Davis
6.12Cooper Helm23.58aWenatchee
7.9Spencer Smith23.69a PRWenatchee
8.11Deion Wright24.73a PRA.C. Davis
9.11Kyle Keeler25.48a SRWenatchee
10.11Luis Mendoza25.76a PRA.C. Davis
 

400 Meters  Varsity - Finals

1.12Dimitri Mandapat51.67aEisenhower
2.12Cooper Helm51.88aWenatchee
3.9Drew Schreiber54.36aEisenhower
4.12Zach Pipkin54.98aWenatchee
5.10Jack Dunley55.16aWenatchee
6.12William Hennessey55.87aA.C. Davis
7.11Spencer Wilson56.12aWenatchee
8.10Rogelio Bahena56.25aA.C. Davis
9.10Andrez Acevedo56.93aEisenhower
10.11Beni Madrigal57.91aA.C. Davis
11.9Israel Tapia59.31aA.C. Davis
11Luis BahenaDQA.C. Davis
10Lowell KirkwoodDQMoses Lake
 

800 Meters  Varsity - Finals

1.11Nick Boersma2:02.89aWenatchee
2.12Timothy Cummings2:05.44aEisenhower
3.11Alberto Melchor2:05.89aA.C. Davis
4.12Tyler Shales2:10.38aWenatchee
5.10Lowell Kirkwood2:10.64aMoses Lake
6.12Peter Troianello2:11.64aEisenhower
7.10Delfino Dominguez2:12.63aEisenhower
8.10Braeden Rehfield2:14.17aEisenhower
9.11Judd Lewis2:21.95aWenatchee
10.11Bradley Nicholas Tripp2:23.22aMoses Lake
11.10Sam Fiander2:23.58a PRA.C. Davis
12.10Cesar Enriquez2:29.26aA.C. Davis
13.11George Valencia2:33.46aA.C. Davis
 

1600 Meters  Varsity - Finals

1.12Timothy Cummings4:30.15aEisenhower
2.11Jacob Smith4:31.11aWenatchee
3.11Alberto Melchor4:31.52aA.C. Davis
4.11Santos Vargas4:34.40a SREisenhower
5.11Jaziel Rodriguez4:34.57aEisenhower
6.10Delfino Dominguez4:51.47aEisenhower
7.12Joe Cordes4:52.29aWenatchee
8.9Tristan Cunderla4:52.81aWenatchee
9.11Hayden Wise5:03.92aMoses Lake
10.11Alex Palacios5:09.42aA.C. Davis
11.10Sam Fiander5:15.04aA.C. Davis
12.11Atsushi Nakamura5:15.74aMoses Lake
13.11Robert Warren5:17.19aMoses Lake
14.11Bradley Nicholas Tripp5:19.88aMoses Lake
15.10Alejandro Mayorga5:46.24aA.C. Davis
 

3200 Meters  Varsity - Finals

1.11Jacob Smith9:52.22aWenatchee
2.11Santos Vargas10:01.62aEisenhower
3.11Alberto Melchor10:02.24a PRA.C. Davis
4.11Jaziel Rodriguez10:04.53aEisenhower
5.10Carter Svendsen10:31.46aEisenhower
6.11Kyle Chapman10:32.78aEisenhower
7.11Hayden Wise10:40.53aMoses Lake
8.11Alex Palacios11:04.37aA.C. Davis
9.10Sam Fiander11:32.84aA.C. Davis
10.11Atsushi Nakamura11:35.36aMoses Lake
11.11Robert Warren11:45.89aMoses Lake
 

110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals

1.11Curtis Broberg15.95aWenatchee
2.11Kyle Keeler16.55aWenatchee
3.12Timothy Johnson16.73a SRMoses Lake
4.11Andrew Hino17.09a SREisenhower
5.10Kingsavardkied Harvin17.10a SRA.C. Davis
6.12Armando Bendito-Zepeda17.35aWenatchee
7.11Zack Walker17.63a PRMoses Lake
8.11Ryan Socha17.79aA.C. Davis
9.10Alex Hopkins17.80aWenatchee
10.12Cesar Sanabia18.16aMoses Lake
11.11Michael Sadeddin18.93aEisenhower
12.11Steven Mora20.15aEisenhower
13.9Andrew Daniels20.30aEisenhower
 

300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals

1.11Curtis Broberg42.28aWenatchee
2.11Austin Lynn42.60aA.C. Davis
3.12Armando Bendito-Zepeda43.27aWenatchee
4.11Michael Sadeddin43.50aEisenhower
5.12Cesar Sanabia43.85aMoses Lake
6.11Andrew Hino44.08a PREisenhower
7.12Timothy Johnson45.27aMoses Lake
8.11Steven Mora45.61aEisenhower
9.10Kingsavardkied Harvin46.35aA.C. Davis
10.10Braeden Rehfield46.37aEisenhower
11.10Alex Hopkins46.58aWenatchee
12.11Ryan Socha48.53aA.C. Davis
13.11Zack Walker50.30aMoses Lake
 

4x100 Relay  Varsity - Finals

1.-Kyle Clemans
Cooper Helm
Spencer Smith
Isaiah Brandt-Sims
44.04aWenatchee
2.-Jacob Hino
Drew Schreiber
Mike Esparza
Dimitri Mandapat
44.80aEisenhower
3.-Curtis Broberg
Kyle Keeler
Blake Aguilar
Spencer Wilson
46.16aWenatchee
4.-Jordan Koon
Steven Cline
Cameron Law
Justin Simmons
46.20aMoses Lake
-Austin Wagner
Deion Wright
Austin Lynn
Scotty Shead
DQA.C. Davis
 

4x400 Relay  Varsity - Finals

1.-Jack Dunley
Cooper Helm
Zach Pipkin
Nick Boersma
3:33.05aWenatchee
2.-Drew Schreiber
Tanner Urlacher
Timothy Cummings
Dimitri Mandapat
3:34.80aEisenhower
3.-Scotty Shead
Austin Lynn
Luis Bahena
Rogelio Bahena
3:44.17aA.C. Davis
4.-Armando Bendito-Zepeda
Joe Cordes
Judd Lewis
Tyler Shales
3:54.04aWenatchee
5.-Andrew Escamilla
Cesar Sanabia
Hayden Wise
Lowell Kirkwood
3:55.13aMoses Lake
 

Shot Put - 12lb  Varsity - Finals

1.12Brandon Bradley43-01.00Moses Lake
2.12Chris Guerra43-00.00Moses Lake
3.12Alex Murchie42-03.00Eisenhower
4.12Luis DeLeon41-05.50Eisenhower
5.10Cody O'Connell40-01.00Wenatchee
6.11Ocatvious Tookes39-03.00A.C. Davis
7.12Sebastian Hunt38-05.00A.C. Davis
8.10Pablo Chavolla38-00.00Wenatchee
9.11Colton Frazier37-11.00Wenatchee
10.11Casey Harrison37-06.50Wenatchee
11.11Aaron Huss37-00.50Wenatchee
12.12Jory Balderas34-10.00Moses Lake
13.12Kawena Delttonville34-05.00Moses Lake
14.11Calvin Henriquez34-03.00 SRA.C. Davis
15.12Alex Lakey33-11.00Eisenhower
16.11Carlos Cerda Diaz31-04.50Eisenhower
17.10Mikal Livingston30-11.50Eisenhower
18.11Cesar Villalobos30-01.00A.C. Davis
 

Discus - 1.6kg  Varsity - Finals

1.12Brandon Bradley135-04 PRMoses Lake
2.10Pablo Chavolla120-09 SRWenatchee
3.12Alex Murchie117-07Eisenhower
4.12Luis DeLeon117-04Eisenhower
5.10Mikal Livingston114-09Eisenhower
6.11Casey Harrison110-00 PRWenatchee
7.11Calvin Henriquez107-02 PRA.C. Davis
8.12Alex Lakey106-01 SREisenhower
9.12Sebastian Hunt102-08 PRA.C. Davis
10.12Kawena Delttonville99-05Moses Lake
11.10Osvaldo Pacheco87-01A.C. Davis
12.11Ocatvious Tookes86-04A.C. Davis
13.12Josiah Van Egdom85-01Moses Lake
14.11Carlos Cerda Diaz76-01Eisenhower
11Aaron HussDQWenatchee
11Colton FrazierDQWenatchee
9Jakob StollDQWenatchee
 

Javelin - 800g  Varsity - Finals

1.11Jason Easter160-00Eisenhower
2.11Benjamin Mobley148-06 PRA.C. Davis
3.12Tyler Morley140-06Wenatchee
4.9Blake Aguilar138-11Wenatchee
5.12Andrew Escamilla136-03Moses Lake
6.11Orion Karn126-05A.C. Davis
7.12Josiah Van Egdom120-03Moses Lake
8.10Easton Baker110-00Moses Lake
9.12Jory Balderas109-05Moses Lake
10.9Marques Salgado109-04Wenatchee
11.10Ismael Delgado105-03 PRA.C. Davis
12.11Carlos Cerda Diaz101-07Eisenhower
13.11Barret Gonzales98-07Moses Lake
14.10Johny Strom85-04 SRA.C. Davis
15.10Andrez Acevedo85-03Eisenhower
 

High Jump  Varsity - Finals

1.12Tanner Urlacher5-10.00Eisenhower
2.10Cameron Ballard5-10.00 SRMoses Lake
3.11Austin Lynn5-10.00 PRA.C. Davis
4.9Spencer Smith5-08.00Wenatchee
5.9Drew Schreiber5-07.00 PREisenhower
6.9Ben Crowell5-02.00Moses Lake
7.10Kingsavardkied Harvin5-02.00 PRA.C. Davis
7.10Jack Dunley5-02.00Wenatchee
11Jason EasterDQEisenhower
9Andrew DanielsDQEisenhower
 

Pole Vault  Varsity - Finals

1.12Marcus Schooley14-00.00A.C. Davis
2.11Jacob Hino13-00.00Eisenhower
3.12Joseph Keeton13-00.00Eisenhower
4.10Conner Faulkner11-06.00Wenatchee
5.10Cameron Law11-06.00Moses Lake
6.12Nelson Thai11-00.00Eisenhower
7.10Evan Britt10-06.00Wenatchee
8.10Jeremy Reynolds9-08.00Moses Lake
10Zack ParoDQWenatchee
11Ben MinickDQEisenhower
10John NicholsDQEisenhower
 

Long Jump  Varsity - Finals

1.10Justyn Simmons19-07.50Moses Lake
2.11Jared Crowell19-06.75 SRMoses Lake
3.12Kyle Clemans19-05.50Wenatchee
4.11Jake Scroggie19-05.25 PRWenatchee
5.11Deion Wright19-02.50A.C. Davis
6.11Jordan Koon19-02.00 PRMoses Lake
7.12Mike Esparza18-05.25Eisenhower
8.12Joseph Keeton18-01.75 PREisenhower
9.10Payton Lane17-11.25Wenatchee
10.9Ben Crowell17-09.25Moses Lake
11.12Tanner Urlacher17-09.00Eisenhower
12.11Connor Black17-05.50Wenatchee
13.11Andrew Hino17-02.25Eisenhower
14.9Isaiah Brandt-Sims17-00.00Wenatchee
15.12Jesse Garcia16-09.75 PRA.C. Davis
16.10Alexander Sifuentes16-07.50A.C. Davis
17.11Jacob Hino16-03.25 PREisenhower
18.11Luis Mendoza15-05.50A.C. Davis
 

Triple Jump  Varsity - Finals

1.11Jake Scroggie40-03.75Wenatchee
2.11Jared Crowell38-09.00Moses Lake
3.11Connor Black37-07.75Wenatchee
4.10Payton Lane37-04.00 SRWenatchee
5.12Tanner Urlacher37-02.50Eisenhower
6.11Jacob Hino37-01.75Eisenhower
7.10Lowell Kirkwood37-01.50Moses Lake
8.12Joseph Keeton36-09.75 PREisenhower
9.10James Bullis36-07.00 SRWenatchee
10.10Andrez Acevedo36-02.50 PREisenhower
11.12Jesse Garcia35-01.50 PRA.C. Davis
12.11Jason Easter35-00.00 SREisenhower
11Ocatvious TookesDQA.C. Davis
 

Teams

Swipe to view all teams

Meet Schedule